راهنمای بازی, راهنمایی و آموزش

آموزش بازی Far Cry 6 برای مبتدیان (بخش دوم)

آموزش بازی Far Cry 6 برای مبتدیان (بخش دوم)

چند روز پیش نسخه جدید از فرنچایز فار کرای توسط شرکت یوبی‌سافت (Ubisoft) عرضه شد. این بازی به شما اجازه می‌دهد مراحل را به صورت مخفی‌کاری پیش ببرید. همچنین این که نحوه استفاده از سلاح‌ها و کمک گرفتن از آمیگوها (Amigo) را به خوبی بشناسید، می‌تواند تاثیر زیادی روی روند بازی‌تان داشته باشد. ما در این مقاله قصد داریم به آموزش بازی Far Cry 6 بپردازیم. در ادامه با تیلنو همراه باشید.

گیم‌پلی بازی Far Cry 6 و حالت جهان‌باز (Open World) آن تجربه‌ای سخت‌تر از نسخه‌های قبلی ارائه نمی‌دهد. اما به هر حال این بازی چیزهای جدیدی دارد که می‌توانید آن‌ها را برای اولین بار در این نسخه ببینید. در این اثر ما شاهد سیستم‌ها و مکانیک‌های مختلفی هستیم که هم دوست‌داران قدیمی این فرنچایز و هم افرادی که برای اولین بار نسخه‌ای از این مجموعه را تجربه می‌کنند، بهتر است راجب آن‌ها اطلاعاتی داشته باشند.

در آموزش بازی Far Cry 6 برای مبتدیان ما تلاش می‌کنیم شما را راهنمایی کنیم تا به یکی از بهترین نیروهای چریکی یارا (Yara) تبدیل شوید. در این مقاله ما مباحث مختلفی را بررسی می‌کنیم و به بخش‌های گوناگون بازی اشاره خواهیم کرد. اگر می‌خواهید بازی فار کرا 6 را پر قدرت شروع کنیم، بهتر است نکات زیر را مورد توجه قرار دهید.

 

ارتقا دادن پایگاه اهمیت زیادی دارد

آموزش بازی Far Cry 6 برای مبتدیان (بخش دوم)

 

Montero Farms یکی از اولین کمپ‌هایی است که شما در بازی Far Cry 6 می‌توانید بسازید. به وجود آوردن امکانات مختلف در کمپ موجب می‌شود شما به آیتم‌ها و توانایی‌های جدید دسترسی پیدا کنید. مثلا یکی از تاثیرات آن روی گیم‌پلی این است که شما می‌توانید ماهی‌گیری کنید.

برای شروع ساخت یک کمپ باید با یکی از سرپرست‌ها (Foreman) حرف بزنید تا بتوانید به منوی Construction Desk دسترسی پیدا کنید. امکانات مختلف کمپ موجب می‌شود که چیزهای جدیدی از بازی فار کرای 6 ببینید و بتوانید موارد و قابلیت‌های گوناگون را ارتقا دهید.

شما می‌توانید منابع مختلف را در بازی Far Cry 6 جمع‌آوری کنید تا بتوانید با استفاده از آن‌ها پایگاهتان ارتقا دهید. البته پیش از آن باید نکات مهم دیگری را به خاطر بسپارید. پیشنهادی که ما در این بخش می‌خواهیم ارائه دهیم، بیشتر به شخصیت شما و عقایدتان بستگی دارد و می‌تواند بسته به دیدگاه شما تاثیرگذاری متفاوتی داشته باشد. اما به هر حال ما پیشنهاد می‌کنیم که اقدامات مربوط به جابه‌جا شدن را در دستور کارتان قرار دهید و دلیل آن هم چیزی نیست جز بزرگ بودن جهان بازی فار کرای 6. با توجه به گستردگی جهان این اثر رفت و آمد آسان و سریع در محیط می‌تواند تا حد زیادی به شما در روند بازی کمک کند. با توجه به این مورد به نظر ما بهتر است انتخاب اولتان در ارتقا پایگاه، Hideout Network باشد. این ارتقا به شما اجازه می‌دهد که از لباس مخصوص پرواز (Wingsuit) استفاده کنید. پس از آن هم Bandidos Barracks انتخاب مناسبی است، زیرا به شما اجازه می‌دهد به مغازه دسترسی پیدا کنید و آیتم‌های مختلف را بخرید. این آیتم‌ها در افزایش سرعت شما و سریع‌تر شدنتان در حین دویدن (زمانی که اسلحه را غلاف کرده‌اید) کمک می‌کند. خریدن Parkour هم می‌تواند در همان اوایل بازی حسابی به دردتان بخورد. Parkour موجب افزایش سرعت و بهبود استقامت شما خواهد شد. بدون این ارتقاها دویدن و فرار کردن در بازی Far Cry 6 حسابی چالش‌برانگیز می‌شود.

 

برخی از ماموریت‌های جانبی پاداش‌های فوق‌العاده‌ای دارند

 

آموزش بازی Far Cry 6 برای مبتدیان (بخش دوم)

 

حتی اگر صرفا علاقه داشته باشید مراحل اصلی بازی فار کرای 6 را پیش ببرید، ممکن است گاهی ماموریت‌های جانبی به نحوی حواس شما را به خود جلب کرده و ساعت‌ها سرگرمتان کنند. ماموریت‌های جانبی از آن دسته فعالیت‌هایی هستند که ارزش صرف وقت را دارند. دلیل آن هم چیزی نیست جز پاداش‌ها و جوایز فوق‌العاده این ماموریت‌ها. از جمله این پاداش‌ها می‌توان به دریافت تجهیزات جدید و امتیازات بسیار زیاد اشاره کرد. این موارد بسیار گسترده هستند. اما مهم این است که بدانید هر یک از آن‌ها برای سبک خاصی از بازی کردن مناسب هستند و از همین رو کاربرد آن‌ها بین بازیکنان مختلف متفاوت خواهد بود. پس با پشت سر گذاشتن ماموریت‌های جانبی سعی کنید تجهیزات جدیدی به دست آورید و تلاش کنید که انتخاب مناسب برای خودتان را پیدا کنید.

استفاده از تجهیزات مناسب در پیشبرد مبارزات بازی فار کرای 6 اهمیت زیادی دارد. مخصوصا این مورد زمانی خودش را ثابت می‌کند که شما با دشمنانی قوی‌تر و سطح بالاتر از خودتان مواجه می‌شوید. علاوه بر این، کامل کردن ماموریت‌های جانبی (در کنار پیدا کردن گنجینه‌ها، تصاحب کردن پایگاه‌های دشمن و …) به شما کمک می‌کند سریع‌تر سطح‌تان را بالا ببرید. این امر موجب می‌شود که در کاوش و گشت و گذار در جهان بازی آزادی عمل و امنیت بیشتری داشته باشید.

 

نحوه تغییر نرخ آتش در سلاح‌ها

 

آموزش بازی Far Cry 6 برای مبتدیان (بخش دوم)

 

با این که سلاح‌هایی مانند شات‌گان (Shotgun) و Sniper Rifle نرخ آتش مشخصی دارند، اما شما می‌توانید نرخ آتش برخی از تفنگ‌ها را به مقدار دلخواه تغییر دهید. نرخ آتش می‌تواند در نحوه استفاده شما از یک اسلحه تاثیر بگذارد. در نتیجه این مورد در عملکرد شما طی نبردها کاملا تاثیر گذار است.

برای تغییر نرخ آتش باید منوی دایره‌ای مربوط به انتخاب سلاح‌ها را باز کرده و یک اسلحه را هایلایت کنید. در این هنگام شما یک گزینه سفید رنگ درست زیر توضیحات نوع مهمات خواهید دید. دکمه هایلایت شده را بزنید تا بتوانید نرخ آتشی که برای آن سلاح در دسترس است، انتخاب کنید. برای مثال برخی سلاح‌های به صورت تک‌تیر هستند و در عین حال از حالت سه‌تیر (شلیک سه تیر به صورت پشت سر هم پس از فشار داد ماشه) هم بهره می‌برند. علاوه بر این، سلاح‌هایی وجود دارند که در کنار حالت‌های ذکر شده، با نرخ آتش اتوماتیک هم قابل استفاده‌اند.

اگر دوست ندارید که مدام نرخ آتش سلاح‌هایتان را تغییر دهید، می‌توانید همیشه آن‌ها را روی حالت اتوماتیک قرار دهید. اما اگر می‌خواهید در حین نبردها گلوله‌های خود را بیهوده شلیک نکنید، بهتر است سلاح را از حالت اتوماتیک خارج کنید. در واقع حالت سه‌تیر به شما کنترل بهتری می‌دهد و موجب می‌شود که از هدر دادن گلوله‌ها جلوگیری کنید.

 

برای دزدیدن تدارکات باید به سمت دود بروید

 

آموزش بازی Far Cry 6 برای مبتدیان (بخش دوم)

 

گاهی در حین قدم زدن و لذت بردن از زیبایی‌های جزیره یارا در بازی Far Cry 6، متوجه دودهایی می‌شوید. اگر در این بازی ناگهان متوجه بلند شدن دود نارنجی و زرد شدید، به سمتش حرکت کنید. مطمئن باشید که پاداش خوبی دریافت خواهید کرد.

در واقع این دودها موقعیت افتادن تدارکات را مشخص می‌کنند و شما می‌توانید با رسیدن به محل، آن تجهیزات را بدزدید. این کانتینرها به صورت اتفاقی در محیط بازی پخش می‌شوند، اما گاهی شما اطلاعات مربوط به آن‌ها را می‌توانید از طریق خواندن نامه‌ها یا صحبت با سایر کاراکترها به دست آورید. به هر حال با دزدیدن تدارکات می‌توانید در کمترین زمان ممکن به کلی از منابع دسترسی پیدا کنید.

اگر سریع متوجه افتادن این تدارکات شوید، احتمالا با رفتن به محل آن‌ها هیچ یک از نیروهای دشمن را نخواهید دید. پس در این حالت می‌توانید با خیال راحت از این منابع استفاده کنید. اما اگر از طریق روش‌هایی که ذکر کردیم از محل آن‌ها با خبر شوید، احتمالا در زمان رسیدن به محلشان با تعدادی از نیروهای دشمن مواجه خواهید شد. در نتیجه باید برای به دست آوردن آن تدارکات با نگهبانان وارد جنگ شوید.

 

با کسانی که نجات داده‌اید، صحبت کنید

 

آموزش بازی Far Cry 6 برای مبتدیان (بخش دوم)

 

زمانی که شما یک پایگاه یا مقر دشمن را تصاحب می‌کنید، نیروهای خودی در آن محل ساکن می‌شوند. شما از این نقاط می‌توانید برای سفر سریع (Fast Travel) و محلی برای دریافت خودروها استفاده کنید. جدای از این موارد، قابل ذکر است که شما می‌توانید در این نقاط ماموریت‌های جدید هم دریافت کنید.

وقتی در محلی که آزادسازی کرده‌اید قدم می‌زنید، به نیروهای خودی که در اطرافتان حضور دارند توجه کنید. برخی اوقات آن‌ها شما را صدا می‌زنند. پس باید حواستان باشد که به آن‌ها پاسخ دهید. این کاراکترها معمولا به شما اطلاعاتی درباره محموله‌های سری می‌دهند یا از شما می‌خواهند چند ماموریت فرعی را انجام دهید. یادتان باشد که گوش دادن به آن‌ها ارزش صرف وقت را دارد. زیرا این ماموریت‌ها معمولا منابع زیادی در اختیارتان قرار می‌دهند که موجب ارتقا سطح سریع‌تر شما می‌شود.

 

نکات و ترفندهای سریع

 

آموزش بازی Far Cry 6 برای مبتدیان (بخش دوم)

 

در بازی Far Cry 6 روش‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید با اتکا بر آن‌ها شانس بقای خود را افزایش داده، در مبارزات موفق‌تر باشید و بتوانید منابع بیشتری را در زمان کمتر به دست آورید. در ادامه ما به استراتژی‌ها و ترفندهایی اشاره می‌کنیم که به شما کمک می‌کنند به سرعت به یک نیروی چریکی بی‌نقص تبدیل شوید.

 

میدان دید دشمنانتان را دست کم نگیرید

 

حتی در پایین‌ترین درجه سختی اگر در روبه‌روی دشمن قرار بگیرید، او به سرعت شما را تشخیص خواهد داد. در واقع سربازان نیروهای مقابل از فاصله دور هم می‌توانند متوجه حضور شما شوند؛ حتی وقتی در میان بوته‌ها پنهان شده‌اید و فکر می‌کنید هیچکس نمی‌تواند شما را پیدا کند. اگر قصد دارید با رویکرد مخفی‌کاری ماموریت‌ها را تکمیل کنید، باید بدانید که بهترین راه برای آسیب زدن به دشمن حرکت از پشت سر آن‌ها است.

به دایره‌ای که در مینی‌مپ (Mini Map) دور دشمن کشیده شده است، توجه کنید. این دایره معین می‌کند که آیا نگهبان می‌تواند شما را ببیند یا نه. البته پس از این که دیده شدید کمی طول می‌کشد که مورد حمله قرار بگیرید، اما بالاخره  لو می‌روید و نمی‌توانید همچنان مخفیانه ماموریت را پیش ببرید. در هر صورت اگه سعی کنید از پشت سر به دشمنان نزدیک شوید، مشکلی برایتان به وجود نخواهد آمد.

 

آمیگوها را در حین نبرد هدایت کنید

 

آموزش بازی Far Cry 6 برای مبتدیان (بخش دوم)

 

در اکثر اوقات وقتی در حال مبارزه هستید، آمیگوها خود به خود به نیروهای دشمن حمله می‌کنند. اما در برخی مواقع بهتر است خودتان مشخص کنید که آمیگو به کدام یک از دشمنان حمله کند.

اگر با کنترلر بازی می‌کنید، باید روی D-pad کلید سمت راست را بزنید. در این حالت شما به آمیگو می‌گویید یا به یک مکان خاص برود یا به یکی از دشمنان‌های مشخص شده حمله کند. شما با دقت به یک علامت آبی‌رنگ روی تصویر می‌توانید ببنیید آمیگو به چه کسی می‌خواهد حمله کند. اگر بتوانید درست به آمیگوها دستور دهید، در نبردها موفق‌تر خواهید بود. همچنین این قابلیت در حین مخفی‌کاری نیز اهمیت زیادی دارد.

 

حواستان باید به Heat Meter باشد

 

آموزش بازی Far Cry 6 برای مبتدیان (بخش دوم)

 

کشتن سربازهای دشمن، دزدیدن تدارکات یا هر درگیری که با نیروهای وابسته به آنتاگونیست داستان داشته باشید، موجب بالا رفتن نوار Heat Meter شما می‌شود. این نوار در قسمت پایین سمت چپ قابل نمایش است و نشان می‌دهد که شما چقدر برای دشمنتان دردسر درست کرده‌اید. هرچه این نوار بیشتر پر شود، نیروهایی قوی‌تری برای مقابله با شما فرستاده می‌شود. اگر اقداماتتان خیلی قابل توجه باشد، شخصیت منفی داستان بازی Far Cry 6 نیروهای ویژه‌اش را برای کشتن شما می‌فرستد. اگر چنین اتفاقی رخ داد، باید منتظر مرگ قریب‌الوقوع‌تان باشید.

 

اگر در نزدیکی یک پایگاه هستید، به آن جا حمله کرده و تصاحبش کنید

 

آموزش بازی Far Cry 6 برای مبتدیان (بخش دوم)

 

تصاحب کردن پایگاه‌های مختلف در بازی Far Cry 6 مزایای بسیاری دارد. همان‌طور که پیش‌تر ذکر کردیم، هر یک از این پایگاه‌های آزادسازی شده برای Fast Travel قابل استفاده خواهند بود و همچنین از این نقاط می‌توانید برای دسترسی به وسایل نقلیه استفاده کنید. علاوه بر این، تجهیزات، سلاح‌ها و منابع مختلف هم در این مکان در اختیار شما قرار می‌گیرند که می‌توانید از آن‌ها برای ساخت و ساز استفاده کنید.

برای تصاحب کردن یک پایگاه باید تمام نگهبانان آن مکان را از بین ببرید. پایگاه‌های بزرگ‌تر پس از آزادسازی جزو قلمرو شما می‌شوند. در حالی که پایگاه‌های کوچک‌تر این چنین نخواهند بود، اما به هر حال دیگر نیروهای دشمنان در آن جا دیده نخواهند شد.

اگر قصد دارید به تجربه جدیدترین نسخه از مجموعه فار کرای بپردازید، می‌توانید با استفاده از لینک‌هایی که در ادامه قرار داده می‌شوند به صفحه خرید آن مراجعه کنید:

این بود بخش دوم آموزش بازی Far Cry 6 برای مبتدیان. امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. نظر شما درباره بازی فار کرای 6 چیست؟ آیا انتظاراتتان را برآورده کرده است؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

 

منبع: GameSpot

اینستاگرام تیلنو

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *