نمایش و پیش نمایش, تریلر بازی, گیم پلی بازی

ویژگی‌های جدید بخش Career Mode بازی FIFA 23

بازی FIFA 23

بخش Career Mode بازی FIFA 23 به عنوان یکی از موردانتظارترین حالت‌های این اثر میزبان یک تریلر جدید شده که اطلاعات بیش‌تری را در مورد آن، با ما به اشترام می‌گذارد. ویژگی‌های جدید نوید از تغییر و تحولاتی مثبت می‌دهند که در ادامه مقاله با جزئیات به آن‌ها خواهیم پرداخت.

ویژگی‌های جدید Career Mode بازی FIFA 23

بخش Career Mode به عنوان یکی از محبوب‌ترین و معروف‌ترین حالت‌های مجموعه فیفا، طرفداران خاص خود را دارد که تعدادشان به هیچ وجه کم نیست. بخشی که شما را در نقش یک مربی (یا یک بازیکن) قرار داده تا به انجام مسابقات مختلف بپردازید و به عنوان یک شخص فوتبالی حرفه‌ای زندگی کنید. حال با توجه به تریلر جدیدی که شرکت EA Sports از آن رونمایی کرده، دو بخش Manger Career Mode و Player Career Mode بالاخره ویژگی‌های مورد انتظار را دریافت می‌کنند تا به نهایت پتانسیل خود برسند.

البته باید بدانید که در این میان بخش Player Career Mode تغییرات مثبت بیش‌تری را به خود می‌بیند که با استفاده از آن، Immersive نهایی بیش‌تری برای گیمر به وجود می‌آید. برای مثال، هنگامی که شما به عنوان یک بازیکن Career جدیدی را شروع می‌کنید، همه چیز در مورد اتفاقاتی که درون زمین رخ می‌دهد نیست و رویدادهای خارج از زمین هم از اهمیت بالایی برخوردار هستند. در ادامه مقاله «ویژگی‌های جدید بخش Career Mode بازی FIFA 23» سعی می‌کنیم شما را با این تغییرات بیش‌تر آشنا کنیم.

بازی FIFA 23

یک قابلیت جدید با نام Playable Highlights

یکی از اولین ویژگی‌های بخش Career Mode بازی FIFA 23 که باید به آن اشاره کنیم، Playable Highlights نام دارد. با استفاده از این بخش، شما کنترل بخش‌های حیاتی و تاثیرگذار هر مسابقه را به دست می‌گیرید تا بتوانید نتیجه نهایی آن را تعیین کنید. حال در این میان صحنه‌های غیرمهم که تاثیر خاصی روی نتیجه نهایی نمی‌گذارند توسط هوش مصنوعی شبیه‌سازی می‌شوند تا بتوانید از زمان خود بهترین استفاده ممکن را ببرید. پیش از این و در نسخه‌های پیشین مجموعه، چنین قابلیتی وجود نداشت و اگر می‌خواستید یک مسابقه را شبیه‌سازی کنید، کنترل خاصی روی آن نداشتید و باید نتیجه را به دست سرنوشت می‌سپردید.

اگر کَریر مود را به عنوان یک مربی یا Manager دنبال می‌کنید، قادر هستید کنترل کل Highlight مسابقات را به دست بگیرید و در فاز دفاعی و تهاجمی تاثیرگذار باشید. اما اگر باز هم دوست دارید این روند کوتاه‌تر باشد، سازندگان یک قابلیت دیگر را نیز برای شما در نظر گرفته‌اند. با استفاده از این ویژگی جدید شما فقط کنترل بخش تهاجمی Highlightها را به دست می‌گیرید و سرنوشت فاز دفاعی و رویدادهای آن، به دست هوش مصنوعی و خود بازی داده می‌شود. حال اگر در حال تجربه Player Career Mode هستید، در حالت Playable Highlights تنها کنترل بازیکن خود را به دست می‌گیرید و باید در صحنه‌های حیاتی تاثیرگذار باشید.

تغییرات منو بخش Career Mode

شرکت EA Sports منو بخش Career Mode بازی FIFA 23 را به طور کامل بازطراحی کرده و نهایت تلاش خود را برای ایجاد تغییرات مثبت، به کار گرفته است. با حالت جدید منو و رابط کاربری، گشت و گذار در سطح منو و دسترسی به بخش‌های مختلف راحت‌تر شده تا همه چیز سریع‌تر و لذت بخش‌تر دنبال شود. حال در این میان یک سری اطلاعات اضافه و حیاتی مانند عمق ترکیب، وضعیت قرارداد بازیکنان یا استعدادهای درخشان رده‌های پایه به شما نشان داده می‌شود تا کنترل بیش‌تری نسبت به شرایط داشته باشید. از آنجایی که گیمرها مدت زمان زیادی را در منوی بخش کریر مود فیفا 23 صرف می‌کنند، طراحی یک رابط کاربری ساده و مناسب از اهمیت به شدت بالایی برخوردار است. حال با توجه به تریلر پخش شده، سازندگان ادعا کرده‌اند که طراحی این منو به بهترین شکل خود انجام گرفته.

Dynamic Moments

در این نقطه از مقاله ویژگی‌های جدید Career Mode بازی FIFA 23 به یک افزونه تازه با نام Dynamic Moments می‌رسیم. Dynamic Moments نام یک سری از میان‌پرده‌ها و سینماتیک‌های مختلف است که روند ورود، پیشرفت یا حتی خروج شما از یک باشگاه خاص را به تصویر می‌کشد. این ویژگی جدید که هم در Player Career Mode و هم در Manager Career Mode دیده می‌شود، با هدف افزایش میزان Immersion طراحی شده است. شما در طی این میان پرده‌های جدید مواردی مانند هم‌تیمی‌ها، مربی‌ها و اعضای کادر فنی را می‌بینید که نسبت به اتفاقات درون باشگاه واکنش نشان می‌دهند. برای مثال اگر در یک مسابقه Player Career Mode عملکرد درخشانی از خود به ثبت برسانید، با واکنش مثبت هم تیمی‌ها روبرو خواهید شد. به طور کلی هفت نوع Dynamic Moments مختلف در بازی FIFA 23 وجود دارد که هر کدام در ادامه رویدادها و دستاورهای متفاوت به نمایش در می‌آیند.

بازی FIFA 23

تغییرات مربوط به اردوی پیش فصل و فایل‌های ذخیره

یکی دیگر از تغییرات بازی FIFA 23 در بخش Career Mode که باید به آن اشاره کنیم، مربوط به تورنومنت‌ها و اردوهای پیش فصل می‌شود. با این تغییرات جدید اردوی پیش فصل تیم‌ها شکل دقیق‌تری به خود می‌گیرد و به سمت تبدیل شدن به یک ویژگی اصلی می‌رود. علاوه بر این‌ها، سیستم دخیره سازی یا همان Save Fileها دست خوش تغییراتی شده است. زین پس شما 17 فایل ذخیره مختلف دارید که به کمک آن‌ها، می‌توانید 17 عدد Career Mode مختلف و جدا را تجربه کنید. برای مثال، شما با استفاده از این قابلیت قادر هستید در یک فایل ذخیره کنترل لیورپول، در یک فایل کنترل منچستر یونایتد و در فایلی دیگر سکان آرسنال را به دست گرفته و از هر کدام تجربه متفاوتی را کسب کنید.

قرار گرفتن در قالب یک سرمربی واقعی

بازی FIFA 23 شامل بیش از 350 سرمربی معتبر و شناخته شده می‌شود که می‌توانید کنترل تک تک آن‌ها را در بخش Manager Career Mode به دست بگیرید. حال از میان این 350 نفر، حدود 30 نفر ظاهر واقع گرایانه‌تری دارند و به طور کامل توسط سازندگان بازی اسکن شده‌اند. از جمله این 30 نفر می‌توانیم به توماس توخل، پپ گواردیولا، استیون جرارد و پتریک ویرا اشاره کنیم. این پایان کار نیست و می‌توانید سرمربی انتخاب شده را با توجه به سلیقه خود شخصی‌سازی کنید. برای مثال شما قادر هستید لباس‌های توماس توخل را تغییر دهید یا رنگ متفاوتی را برای وی در نظر بگیرید. علاوه بر این‌ها، امکان به دست گرفتن سکان یک باشگاه متفاوت با مربی‌های مذکور وجود دارد. مثلا شما می‌توانید پپ گواردیولا را به سرمربی تیم وستهم یونایتد تبدیل کرده و به مسابقه دادن بپردازید. حال در این میان امکان ساخت یک باشگاه کاملا جدید و به دست گرفتن امور آن هم وجود دارد.

بازی FIFA 23

سیستم تحلیلگر نقل و انتقالات یا Transfer Analyst

سیستم Transfer Analyst که جزو ویژگی‌های جدید Career Mode بازی FIFA 23 محسوب می‌شود، تاثیر مستقیمی روی سیستم نقل و انتقالات می‌گذارد و آن را جزء به جزء مورد بررسی قرار می‌دهد. این سیستم جدید که شامل پنج سطح مختلف (از A تا F) می‌شود، خرید و فروش بازیکنان توسط شما را تحلیل می‌کند و به آن‌ها نمره می‌دهد. اگر خرید و فروش خوبی داشته باشید نمره A و اگر نقل و انتقالات بی‌منطقی را پشت سر بگذارید، نمره F را دریافت خوهید کرد. Transfer Analyst به شما کمک می‌کند که مهارت‌های خود را در زمینه خرید و فروش ارتقا دهید و از همه لحاظ تصمیم بهتری اتخاذ کنید.

اما قابلیت‌های ویژگی مذکور به همین نقطه ختم نمی‌شود و باهوش‌تر از این حرف‌ها است. Transfer Analyst بازیکن مورد نظر گیمر را با استفاده از معیارهای مختلف می‌سنجد و تاثیرات احتمالی او را با گزینه‌های دیگر در پست مشابه مقایسه می‌کند. هنگامی که یک بازیکن را به فروش می‌رسانید، این سیستم نگاه سریعی به ترکیب می‌اندازد و عمق اسکوادتان را مورد بررسی قرار می‌دهد تا ببیند که آیا جایگزین‌های خوبی در پست مورد نظر دارید یا خیر. بدین ترتیب قادر هستید بهترین تصمیم ممکن را در حین نقل و انتقالات بگیرید و زیاد نگران ضررهای احتمالی و انتخاب‌های اشتباه نداشته باشید.

تفکیک و بررسی بودجه مالی باشگاه

همان‌طور که می‌دانید، کنترل بودجه و اوضاع مالی یکی از مهم‌ترین جزئیات مدیریت یک باشگاه فوتبال است که اگر به درستی شکل نگیرد، می‌تواند قدرتمندترین تیم‌های دنیا را به سمت افول بکشاند. شرکت EA Sports هم که نسبت به این موضوع آگاه است، تغییرات مثبتی را در بخش Career Mode بازی FIFA 23 به وجود آورده. به لطف این تغییرات شما می‌توانید جزئیات وضعیت بودجه مالی خود را بسنجید تا متوجه شوید که آیا پول کافی برای خرید اهداف خود را دارید یا خیر.

علاوه بر این‌ها باید بدانید که قابلیت Toggle میان بودجه نقل و انتقالات و حقوق بازیکنان از فیفا 23 حذف شده است. البته که با این حال می‌توانید از طریق روش‌های جایگزین از حقوق هفتگی بازیکنان خود مطلع شوید تا مشکلی به وجود نیاید. اگر هم بخواهید ستاره جدیدی را به استخدام خود درآورید، باید حقوق وی را مشخص کرده و با  او به توافق مالی برسید. حال ممکن است در این میان رقم فسخ قرارداد و موارد مشابه را هم تعیین کنید.

تغییرات جدید Player Career Mode

بخش Player Career Mode در بازی FIFA 23 میزبان ویژگی‌ها و تغییرات جدید هیجان انگیزی شده که می‌توانند آن را احیا کنند. در واقع با وجود اینکه تعداد مخاطب‌های Player Career Mode آنقدرها، این تغییرات جدید می‌توانند قشر جدیدی از مخاطبین را به خود جذب کنند تا جامعه آماری بخش مورد بحث گسترش پیدا کند. یکی از این ویژگی‌های جدید که باید به آن اشاره کنیم، Player Personality نام دارد. Player Personality نام مکانیکی است که تحت تاثیر کارهای شما در داخل و خارج از زمین قرار می‌گیرد. شما می‌توانید با انجام کارهای مختلف امتیاز جمع کنید و Player Personality بازیکن خود را ارتقا دهید. حال این ارتقا می‌تواند آزاد کردن Perkهای جدید باشد یا تقویت قابلیت‌هایی که دارید. علاوه بر این‌ها، باید بدانید که عملکردتان روی زمین به شکل دقیقی توسط مکانیک مذکور مورد بررسی قرار می‌گیرد.

برای مثال، پاس دادن به هم‌تیمی‌ها برای ایجاد موقعیت گلزنی برای دیگران یک نوع از Player Personality را رو به جلو می‌برد و نگه داشتن توپ برای شوت زدن نوع دیگری از آن را. جزء جزء این کارها شخصیت بازیکن شما را تعریف می‌کنند و شکل متفاوتی به هویت او می‌دهد. این نوع از تصمیم‌ها که با بیان مثال به آن‌ها اشاره کردیم، در زیر مجموعه سه تیپ شخصیتی مختلف قرارمی‌گیرد که عبارتند از Maverick، Virtuoso و Heartbeat.

بازی FIFA 23

حال هر Personality Point که به دست می‌آورید به یکی از سه تیپ شخصیتی مذکور اضافه شده و آن را ارتقا می‌دهند. برای مثال، رساندن توپ به هم تیمی‌ها یا ارسال پاس گل باعث افزایش Heartbeat Point می‌شود و شوت زدن Maverick Point و Virtuoso Point را دست خوش ارتقا می‌کند. حال اگر به سطح مشخصی از این Player Personalityها برسید، قابلیت‌های جدیدی به دست می‌آورید و به کمک آن به بازیکن بهتری تبدیل می‌شوید. در واقع تمام کارهایی که در زمین فوبتال انجام می‌دهید روی این معیارها تاثیر دارند و به آن‌ها شکل و شمایل جدیدی می‌دهند.

فعالیت‌های خارج از زمین به عنوان یک بازیکن

فعالیت‌های خارج از زمین یا Off-Pitch Activities به شما اجازه می‌دهند با کارهایی که در خارج از زمین مسابقه و تمرین‌ها انجام می‌دهید، Player Personality خود را به تکامل برسانید. یکی از این فعالیت‌ها که می‌توانیم به آن اشاره کنیم، تصمیم‌ها یا همان Decisionها هستند. این تصمیم‌ها به صورت متنی برای شما به نمایش در می‌آیند و می‌توانید با انتخاب هر یک از آن‌ها مسیر متفاوتی را در پیش بگیرید. حال این تصمیم‌ه ممکن است خارج از کنترل شما باشند یا در محدوده تسلط شما قرار بگیرند. برای مثال، اگر تیم‌تان به یک جام قهرمانی رسید می‌توانید خودخواه باشید و همه چیز را به خود ربط دهید یا اینکه متواضع باشید و از هم‌تیمی‌های خود تشکر به عمل آورید. در پیش گرفتن هر یک از این مسیر‌ها Player Personality شما را مشخص می‌کند.

سرمایه گذاری

به کمک بخش سرمایه گذاری یا Investment، می‌توانید پولی که به وسلیه فوتبال در می‌آورید را چند برابر کنید. حال برخی از این سرمایه گذاری‌ها ریسکی‌تر هستند و بعضی دیگر با ریسک کم‌تری همراه می‌شوند. به همین شکل که رو به جلو پیش می‌روید و در روند فوتبال حرفه‌ای پیشرفت می‌کنید، موقعیت‌های بیش‌تری برای سرمایه گذاری پیدا خواهید کرد. این سرمایه گذاری‌ها شامل فعالیت‌هایی مانند برندهای لباس، برنامه‌های موبایل و فعالیت در بازار کالا می‌شود.

بازی FIFA 23

خرید کردن

بخش خرید کردن یا Shopping که با الهام از مجموعه NBA 2K ساخته شده، به شما اجازه می‌دهد به خرید چیزهای مختلف بپردازید و کمی خوشگذرانی کنید. حال این خریدها می‌توانند مربوط به مواردی باشند که شما را به عنوان یک فوتبالیست بهتر می‌کنند یا مربوط به چیزهای پر زرق و برق و گران قیمت که تداعی کننده یک زندگی لاکچری باشند. شما می‌توانید برای خود کارمند استخدام کنید، به جزئی از رویدادهای خیریه تبدیل شوید و کارهایی از این شکل انجام دهید. حال همین طور که رو به جلو می‌روید و پول بیش‌تری در می‌آورید، قدرت خرید بیش‌تری هم پیدا می‌کنید. در ادامه و به لطف قدرت خرید بیش‌تر می‌توانید آیتم‌های جدیدی به مالکیت خود درآورید و در رویدادهای بیش‌تری حضور یابید. هر یک از این اقدام‌ها Player Personality شما را شکل داده و قابلیت‌های شما را ارتقا می‌دهند. همه این نکته‌های جدید در Player Career Mode بازی FIFA 23 می‌توانند این حالت را متحول کرده و جان و مخاطب‌های جدیدی به آن پیوند بزنند.

در این نقطه به پایان مقاله ویژگی‌های جدید Career Mode بازی FIFA 23 می‌رسیم. نظر شما در این باره چیست؟ آیا از این تغییرات جدید راضی هستید؟ نظرات خود را با تیم تیلنو و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

منبع: Realsport 101

author-avatar

درباره ارحام ادبخواه

سلام، من ارحام هستم. زندگی من با سه کلمه گره خورده، ویدئو گیم، فوتبال و سینما. زندگی من بدون این سه تا بی معنی میشه و هویت خودشو از دست میده.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *