راهنمایی و آموزش, تروفی بازی

راهنمای تروفی و اچیومنت بازی FIFA 23

راهنمای تروفی و اچیومنت بازی FIFA 23

اگر به تهیه جدیدترین نسخه مجموعه فیفا پرداخته‌اید و می‌خواهید علاوه بر لذت بردن از بخش‌های مختلف آن به سراغ آزاد کردن تروفی‌ها و اچیومنت‌ها هم بروید، نباید ادامه این مقاله را از دست دهید. در ادامه به راهنمای تروفی بازی FIFA 23 خواهیم پرداخت.

راهنمای تروفی بازی FIFA 23

شرکت EA به سان سنت هر سال خود جدیدترین نسخه FIFA را عرضه کرده که به گفته خودشان، کامل‌ترین و پیشرفته‌ترین نسخه سری محسوب می‌شود. هرچند که می‌توان در مقابل این ادعا نقدهای زیادی داشت، طرفداران سرسخت این سری زیاد به نمرات و این بحث‌ها اهمیت نمی‌دهند و به سراغ بازی FIFA 23 رفته‌اند. به هر حال، فیفا 23 در بخش‌های مختلف (به خصوص در زمینه گرافیکی) پیشرفت خوبی داشته و تغییرات مختلفی را روی بخش‌های محبوب فرنچایز اعمال کرده است.

اما موضوع مهم دیگری که وجود دارد این است که بازی FIFA 23 آخرین شماره سری فیفا خواهد بود و شرکت EA سال بعد شبیه‌ساز فوتبال خود را با نام متفاوتی منتشر خواهد کرد. در واقع از آنجایی که قرارداد شرکت مذکور و فدراسیون جهانی فوتبال (یا همان FIFA) به اتمام رسیده، دیگر قابلیت استفاده از این نام وجود نخواهد داشت. به هر حال اگر شما هم جزو طرفداران فیفا محسوب می‌شوید و می‌خواهید به کسب تروفی‌ها و اچیومنت‌های این اثر بپردازید، با تیلنو و راهنمای تروفی بازی FIFA 23 همراه باشید.

راهنمای تروفی بازی FIFA 23

نقشه کلی تروفی‌ها

 • میزان سختی کسب تروفی پلاتینیوم: 3 از 10
 • مدت زمان حدودی برای کسب همه تروفی‌ها: بیش از 100 ساعت (البته اگر برای خرید آیتم‌ها برای تروفی Full Wardrobe از پول واقعی استفاده کنید، این رقم به 60 الی 70 ساعت تقلیل پیدا می‌کند
 • تعداد تروفی‌های آفلاین: 9 عدد (1trophy، 1trophy، 1trophy)
 • تعداد تروفی‌های آنلاین: 31 عدد (1trophy، 2trophy، 11trophy، 17trophy)
 • تعداد تروفی‌های از دست دادنی: صفر، هیچ تروفی از دست دادنی در قالب راهنمای تروفی بازی FIFA 23 جایی ندارد
 • تعداد تروفی‌های گلیچ شده: صفر
 • آیا درجه سختی روی روند کسب تروفی‌ها تاثیرگذار است؟ خیر
Auto Draft ٖAccolade Collector

تمامی تروفی‌های بازی FIFA 23 را به دست آورید

Auto Draft

درست مانند هر اثر دیگری، هنگامی که تمامی تروفی‌های بازی Stray را به دست آورید، تروفی پلاتینیوم آن به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد (اجباری برای خرید DLCها وجود ندارد).

Auto Draft Volta’s best

با آواتار خود در بخش VOLTA Football به Level یا سطح 90 برسید

Auto Draft

شما برای کسب تروفی Volta’s best به 50 عدد Skill Point نیاز خواهید داشت. Skill Pointها را می‌توانید با تکمیل مسابقه‌ها و بالا رفتن در Battle Pass به دست آورید. البته اگر اقدامات را به درستی انجام دهید، تروفی مذکور را در راه کسب تروفی Full Wardrobe آزاد خواهید کرد. بدین شکل می‌توانید با یک تیر دو نشان بزنید.

Auto Draft Teamwork works

یک بازی VOLTA Squads را به همراه سه نفر از دوستان خود ببرید

Auto Draft

در این نقطه از راهنمای تروفی بازی FIFA 23 به تروفی Teamwork Works می‌رسیم. شما برای کسب این تروفی باید یک مسابقه Volta را به همراه سه بازیکن یا گیمر واقعی ببرید. علاوه بر این لزومی بر استفاده از افراد موجود در Friend List نیست و می‌توانید این کار را به سه گیمر رندوم انجام دهید. اما چگونه می‌توان به بخش Volta Squads رفت؟ برای این کار از منو اصلی گزینه Play Modes را انتخاب کنید، وارد بخش Pro Clubs x Volta Football شوید و سپس روی Volta Footbal کلیک کنید. حال می‌توانید با زدن دکمه R2 (:r2:) دوستان خود را Invite کرده یا با انتخاب گزینه Play Volta Squads به دنبال گیمرهای رندوم بگردید.

Auto Draft Fresh Fit

یک آیتم را در بخش Outfits تغییر دهید

Auto Draft

برای این کار از منو اصلی گزینه Play Modes را انتخاب کرده و سپس وارد Pro Clubs x Volta Football شوید. حال روی گزینه Customise کلیک کرده و گزینه Change Outfit را انتخاب کنید. در این مرحله می‌توانید آواتار خود و آیتم‌های آزاد شده رو ببینید. کافی است یکی از این آیتم‌های ظاهری را تغییر دهید تا تروفی Fresh Kit را به دست آورید. توجه داشته باشید که از همان ابتدای کار یک آیتم اضافه در اختیار شما قرار می‌گیرد و بدین صورت، می‌توانید از همان ابتدا و بدون صرف وقت اضافی تروفی مذکور را آزاد کنید.

Auto Draft Full wardrobe

50 عدد Vanity Item مختلف را آزاد کنید

Auto Draft

در این وهله از راهنمای تروفی بازی FIFA 23 به غول مرحله آخر یا تروفی Full Wardrobe می‌رسیم که برای به دست آوردن آن، مسیری طولانی در پیش دارید. برای به دست آورد تروفی مذکور باید از Volta Shop یا فروشگاه ولتا، 50 آیتم مختلف ببرید. شما برای خرید این آیتم‌ها به Volta Coin نیاز خواهید داشت که می‌توانید آن‌ها را با تکمیل مسابقه‌ها و Level Up کردن در بخش‌های مختلف ولتا به دست آورید.

اما چرا به دست آوردن این تروفی تا این حد سخت توصیف می‌شود؟ اگر بخواهید Full Wardrobe را با بازی کردن و Volta Coin به دست آوردن از راه معمول آزاد کنید، زمان زیادی را از دست خواهید داد (شاید چیزی حدود 20 الی 30 ساعت). اما اگر می‌خواهید در زمان صرفه جویی کرده و حدود 30 ساعت از برنامه جلو بیفتید، می‌توانید با پول واقعی خود به خرید Volta Coin بپردازید و این روند را تسریع دهید. اگر سایر تروفی‌های بخش ولتا را به دست آورده باشید می‌توانید با خرید یک گیفت کارت 10 دلاری و خرید Volta Coin، آن 50 آیتم مختلف مورد نظر را بخرید.

Auto Draft Shop till you drop

از فروشگاه ولتا یا Volta Shop یک آیتم بخرید

Auto Draft

برای کسب این تروفی به راهنمای تروفی Full Wardrobe سر بزنید.

Auto Draft On the way up

در یک فصل (Season) بخش Volta Football یا Pro Clubs به Level یا سطح هفت برسید

Auto Draft

برای کسب این تروفی کافی است در بخش Volta Football به Level یا سطح هفت برسید. البته که رسیدن به سطح مورد نظر باید در بازه یک فصل صورت بگیرد و در غیر این صورت، باید تا آغاز فاصل بعدی صبر کنید. فصل‌های بازی FIFA 23 شامل 20 سطح مختلف می‌شوند و هر کدام چیزی حدود یک ماه و نیم به درازا می‌انجامند. حال هر سری که فصل جدیدی در دسترس قرار می‌گیرد، همه چیز ریست شده و Level شما به عدد صفر باز می‌گردد. اگر می‌خواهید روند پیشرفت خود را ببینید کافی است در منو بخش ولتا دکمه L3 را فشار دهید. همچنین اگر قصد دارید زمان باقی مانده از فصل جاری را مشاهده کنید کافی است به سمت چپ-بالا در منوی اصلی بنگرید.

Auto Draft Sharing is Caring

یک آیتم قابل اشتراک گذاری (Shareable Item) را در Volta Shop بخرید

Auto Draft

برای کسب تروفی Sharing is Caring به فروشگاه ولتا مراجعه کرده و سپس به سمت گزینه Essentials بروید. اما موضوع این است که برای کسب تروفی مذکور خرید یک آیتم معمولی کافی نیست و حتما باید به تهیه یک آیتم Shareable یا قابل اشتراک گذاری بپردازید. توجه داشته باشید آیتم‌های Shareable فقط در دسته‌بندی‌هایی نظیر Headwear، Facial Hair، Facial Accessory و Tattooها پیدا می‌شوند و با اعتنا به این موضوع بهتر است سراغ دسته‌بندی دیگری نروید. حال می‌توانید با فشردن دکمه R2 آیتم‌های موجود را فیلتر کنید و فقط آیتم‌های مورد نظرتان را ببینید. پس از انجام این کارها دکمه مثلث را بزنید تا Shareable Itemها به شما نمایش داده شوند. این آیتم‌های خاص را می‌توانید میان کاراکترهای Volta خود سوییچ کنید و به همین خاطر، آن‌ها را «آیتم‌های قابل اشتراک گذاری» می‌نامند.

Auto Draft Dead-ball specialist

از طریق یک ضربه ایستگاهی یا Free Kick گل بزنید

Auto Draft

در این نقطه از راهنمای تروفی بازی FIFA 23 به Dead-Ball Specialist می‌رسیم. شما برای کسب این تروفی باید از طریق یک ضربه ایستگاهی یا Free Kick دروازه حریف را باز کنید که به احتمال زیاد، در طی تجربه خود این کار را انجام خواهید داد. حال اگر خواستید روند ایستگاهی زدن را آسان‌تر کنید می‌توانید با یکی از دوستان خود یا با استفاده از دو کنترلر به انجام این کار بپردازید. برای شروع کافی است وارد بخش Classic Match شوید و تیم مورد نظرتان را انتخاب کنید. حالا به دوست خود بگویید که در نزدیکی محوطه جریمه روی شما خطا کند تا ضربه ایستگاهی نصیب‌تان شود. سپس باید ضربه ایستگاهی خود را گل کنید تا تروفی به راحتی برای شما آزاد شود. اگر در گل کردن توپ موفق نبودید روند ذکر شده را آنقدر تکرار کنید تا به هدف موجود برسید.

Auto Draft Intuition and Execution

بدون از دست دادن حتی یک ضربه، مسابقه پنالتی را ببرید

Auto Draft

توضیح تروفی Intuition and Execution به خوبی گویای نحوه به دست آوردن آن است. برای کسب این تروفی باید یک بازی را مساوی کرده تا کار به ضربات پنالتی کشیده شود. سپس باید تمام پنالتی‌های خود را به گل تبدیل کنید تا تروفی آزاد شود (حال اینکه تعداد پنالتی‌های مورد نیاز چند تا باشد را تیم حریف شما و عملکردشان در ضربات پنالتی مشخص می‌کند). حال اگر می‌خواهید روند مورد بحث را سریع‌تر و راحت‌تر به انجام برسانید، کافی است از طریق منو وارد UEFA Champions League شوید و گزینه UCL Final را انتخاب کنید. در ادامه کاری کنید بازی با نتیجه مساوی به پایان برسد و کار به ضربات پنالتی کشیده شود. حالا باید با نهایت دقت تمامی پنالتی‌های خود را گل کنید تا تروفی مذکور برای شما آزاد شود.

Auto Draft Training Addict

تمامی Skill Gameهای منو اصلی را به اتمام برسانید

Auto Draft

برای به دست آوردن تروفی Training Addict باید تمامی Skill Gameها یا همان تمرین‌ها را به اتمام برسانید. برای این کار از منو اصلی گزینه Skill Games را انتخاب کنید و وارد آن شوید. در صفحه جدید با دسته‌بندی‌های مختلفی با نام‌های Basics، Dribbling، Ground Pass، Long Pass، Defending، Goalkeeper، Set pieces، Shooting و Practice Scenarios روبرو خواهید شد. هر یک از این دسته‌بندی‌های شامل 5 الی 10 مرحله مختلف می‌شوند که باید تمامی آن‌ها را به اتمام برسانید. فقط توجه داشته باشید که برای تکمیل برخی از تمرین‌ها باید تمرین قبلی را حداقل با نمره D به پایان رسانده باشید. هنگامی که تمامی تمرین‌ها را با موفقیت پشت سر گذاشتید، تروفی Training Addict را به دست می‌آورید.

Auto Draft Power Shot

با استفاده از مکانیک Power Shot یک گل را به ثمر برسانید

Auto Draft

برای اینکه بتوانید از مکانیک Power Shot یا شوت قدرتی بهره ببرید، باید دو دکمه L1+R1 را نگه داشته و در حین حال دکمه دایره (یا هر دکمه‌ای که با آن شوت می‌زنید) را بزنید. هنگامی که با استفاده از این نوع از شوت گل بزنید، تروفی Power Shoot را به دست خواهید آورد. برای آزاد کردن این تروفی محدودیت خاصی وجود ندارد و می‌توانید در هر حالتی از بازی FIFA 23 به آزاد کردن آن بپردازید.

Auto Draft Bring it on

در حین یک مسابقه آفلاین Competetive Settings را روشن کرده و بازی را ببرید

Auto Draft

در این نقطه از راهنمای تروفی بازی FIFA 23 به Bring it On می‌رسیم. برای به دست آوردن این تروفی باید پیش از آغاز کردن یک مسابقه از منو اصلی گزینه Customize را انتخاب کنید و سپس وارد Settings شوید. حالا روی Controller Settings انتخاب کرده و گزینه Competetive Master Switch را روشن کنید. در ادامه وارد یک باید شوید و آن را ببرید تا تروفی مذکور را به دست آورید. برای راحت‌تر کردن این کار می‌توانید با یکی از دوستان خود مسابقه دهید و بازی را به راحتی ببرید.

Auto Draft Squad Building Connoisseur

در حالت آلتیمیت تیم 10 عدد SBC یا Squad Building challenge را تکمیل کنید

Auto Draft

 شما می‌توانید با تکمیل SBCها در بخش آلتیمیت تیم بازی FIFA 23، بازیکن‌ها و پک‌های رایگانی به دست آورید. برای اینکه بتوانید SBCها را ببینید وارد حالت Ultimate Team شده و سپس گزینه Squad Building Challegne را انتخاب کنید. مهم نیست که چه ترتیبی را در ذهن دارید، تا زمانی که چهار چالش Foundations 1 را تمام نکنید نمی‌توانید به سراغ سایر چالش‌ها بروید.

Auto Draft The Winning Formula

در بخش آلتیمیت تیم ترکیبی با Chemistry عدد 33 درست کنید

Auto Draft

Chemistry Point که در طی سال‌های اخیر همیشه از اهمیت بالایی در FUT برخوردار بوده، نشان دهنده هماهنگی و حس رضایت بازیکنان شما نسبت به یکدیگر است. اگر شما دو بازیکن را که مربوط به یک کشور، لیگ یا تیم مشترک هستند را کنار هم قرار دهید، سه Chemistry Point دریافت خواهید. حال برای اینکه تروفی The Winning Formula را به دست آورید باید از منو اصلی Ultimate Team را انتخاب کرده و وارد آن شوید. سپس دکمه (:l-down:) را نگه دارید تا بتوانید ترکیب خود را ببینید. اگر به سمت چپ-بالای ترکیب خود نگاه کنید، عددی را می‌بینید که نشانگر Chemistry Point تیم‌تان به حساب می‌رود. در ادامه و برای اینکه بتوانید به Chemistry بالاتر از عدد 33 دست پیدا کنید، باید ترکیب یازده نفره خود را به گونه‌ای بچینید که هر نفر یک نقطه اشتراک (لیگ، تیم یا ملیت مشترک) را با اعضای پیرامون خود داشته باشد. البته اگر پی آلتیمیت تیم را بگیرید و بخواهید به صورت حرفه‌ای آن را دنبال کنید این تروفی جزو اولین دستاوردهای شما خواهد بود. راستی اگر بازیکن کافی برای ترکیب خود نداشتید، می‌توانید با فشردن دکمه L1 یا R1 به Market بروید و به خرید بازیکن بپردازید.

Auto Draft Tactical Tinkerer

تاکتیک شخصی‌سازی شده خود را در  بخش Ultimate Team درست کنید

Auto Draft

برای به دست آوردن تروفی Tactical Tinkerer از منو اصلی وارد بخش Ultimate Team شوید و سپس با زدن دکمه :l-down: به سمت صفحه Squad بروید. حالا کافی است دکمه L2 را فشار دهید و گزینه Custom Tactics را انتخاب کنید. در ادامه هم تنها گزینه Defensive Style را تغییر دهید و دکمه دایره را فشار دهید. تغییرات را ذخیره کنید و بدین ترتیب تروفی مذکور برای شما آزاد خواهد شد.

Auto Draft Safe House

در FUT Freindlies با استفاده از یک House Rule به بازی کردن بپردازید

Auto Draft

در این نقطه از راهنمای تروفی بازی FIFA 23 به Safe House می‌رسیم که یکی از آسان‌ترین تروفی‌های این بازی به شمار می‌رود. برای این کار وارد حالت Ultimate شوید و سپس با زدن دکمه R1 به تب Play بروید. در ادامه گزینه Friendlies را انتخاب کرده و سپس از بین سه گزینه Couch Play، Play Online یا Play a Friend یکی را انتخاب کنید. شما می‌توانید سراغ هر یک از سه حالت ذکر شده بروید؛ فقط توجه داشته که نباید یکی از سه حالت Classic Match، Public Co-op Match یا My Playlist را انتخاب کنید.  سپس یک مسابقه را به اتمام برسانید تا تروفی را به دست آورده باشید. همچنین باید بدانید که بردن یا باختن در این بازی ملاک نیست و در هر صورت شما کار خود را به درستی انجام داده‌اید.

Auto Draft Parking the Bus

در حالت FUT Squad Battle در آلتیمیت تیم، 10 دفعه کلین شیت کنید (در 10 مسابقه دروازه خود را کاملا بسته نگه دارید)

Auto Draft

برای کسب این تروفی وارد حالت Ultimate Team شوید و سپس با زدن دکمه R1 به منو Play بروید. در ادامه گزینه Squad Battles را انتخاب کرده و به مسابقه دادن بپردازید. برای اینکه بتوانید تروفی Parking the Bus را به دست آورید، باید در مسابقات اسکواد بتلز 10 بازی را بدون دریافت گل ببرید یا به اصطلاح فوتبالی‌ها کلین شیت (Clean Sheet) کنید. اما اگر می‌خواهید کار راحت‌تری را در پیش داشته باشید، پس از انتخاب حریف خود درجه سختی یا Difficulity را روی Begginer بگذارید. توجه داشته باشید که نیازی به برد 10 بازی پیاپی با کلین شیت وجود ندارد و می‌توانید این کار را در طی زمان و بدون محدودیت خاصی انجام دهید.

Auto Draft In Cahoots

10 بازی Co-op را به همراه دوستان خود در FUT Squad Battles یا FUT Division Rivals ببرید

Auto Draft

برای کسب این تروفی وارد حالت Ultimate Team شوید، دکمه R1 را بزنید و به منو Play بروید، گزینه Co-op Lobby را انتخاب کرده و یکی از دوستان خود را دعوت یا Invite کنید. حالا وارد یکی از دو حالت Squad Battles یا Division Rivals شده و به بازی کردن بپردازید. هنگامی که در یکی از دو حالت ذکر شده 10 مسابقه را با پیروزی پشت سر بگذارید، تروفی In Cahoots را به دست خواهید آورد. حال اگر خواستید روند مورد بحث را آسان‌تر کنید می‌توانید پس از انتخاب حریف خود، Difficulity یا درجه سختی را روی Begginer بگذارید. توجه داشته باشید که درست مانند تروفی Parking the Bus اجباری بر متوالی بودن این پیروزی‌ها نیست و می‌توانید این کار را در طی زمان انجام دهید.

Auto Draft A Moment of Your Time

یک FUT Moment را تکمیل کنید

Auto Draft

برای اطلاعات بیش‌تر به تروفی Momentus Achievement مراجعه کنید.

Auto Draft Momentous Achievement

در بخش FUT Moments صد ستاره یا Star کسب کنید

Auto Draft

FUT Momentها چالش‌های ساده‌ای مانند «تکمیل 10 پاس زمینی» یا «گل زدن» را شامل می‌شود که برای تکمیل‌شان مدت زمان محدودی در اختیارتان قرار می‌گیرد. اما برای کسب تروفی Momentous Achievement وارد حالت Ultimate شوید، با زدن دکمه R1 به منو Play بروید و گزینه Moments را انتخاب کنید. در صفحه جدید می‌توانید دسته‌بندی‌های (Category) مختلفی را انتخاب کرده که هر کدام Momentهای متفاوتی دارند. تکمیل هر یک از این Momentها به شما یک ستاره می‌دهد و اگر تمامی Momentهای یک گروه را انجام دهید، ستاره‌های اضافی دریافت خواهید کرد. توجه داشته باشید که محدودیتی در مورد دسته‌بندی‌ها وجود ندارد و شما قادر هستید به تکمیل چالش‌های مورد علاقه خود (که به نظر آسان‌تر به نظر می‌رسند) بپردازید. هنگامی که صد ستاره به دست آورید تروفی Momentous Achievement برای شما آزاد خواهد شد.

Auto Draft I Played Them All

در طی یک فصل به Milestone سطح سه FUT Divsion Rivals برسید

Auto Draft

تروفی I Played Them All یکی از سخت‌ترین مواردی است که در راهنمای تروفی بازی FIFA 23 به آن اشاره می‌کنیم. برای این تروفی وارد حالت Ultimate Team شده و سپس با فشردن دکمه R1 به قسمت Play بروید. در ادامه گزینه Division Rivals را انتخاب کرده و به مسابقه دادن در قالب آن بپردازید. اما برای اینکه در حالت مذکور به Milestone 3 برسید و تروفی را به دست آورید، باید حدود 90 بازی در Division Rivals انجام دهید. شما در قسمت چپ منو Divsion Rivals روند پیشرفت خود زیر نظر بگیرید و Milestone فعلی خود را چک کنید. فقط توجه داشته باشید که 90 بازی مورد بحث برای رسیدن به Milestone سطح سه باید در برهه یک فصل (Season) شکل بگیرد و هنگامی که یک فصل به پایان برسد، همه چیز ریست می‌شود. همان‌طور که پیش از این هم اشاره کردیم هر Season در بازی FIFA 23 چیزی حدود یک ماه و نیم (نزدیک به 45 روز) طول می‌کشد.

Auto Draft Let the Games Begin

به اندازه کافی FUT Champions Qualification Point جمع کنید تا به FUT Champions Play-off برسید

Auto Draft

اگر بخواهید به FUT Champions Play-off برسید، به حدود 1250 واحد Qualification Point نیاز خواهید داشت. اما چگونه می‌توان این Pointها را به دست آورد؟ پاسخ ساده است. هنگامی که به تجربه بخش FUT Divsion Rivals بپردازید به ازای هر بازی Qualification Point معنی دریافت خواهید کرد. حال نتیجه بازی‌ها هم روی امتیاز نهایی تاثیر دارد و هرچقدر که بیش‌تر ببرید و نتایج بهتری کسب کنید، امتیاز بیش‌تری هم دریافت خواهید کرد. همچنین باید اشاره کنیم که در Divsionهای بالاتر که با رقیب‌های سخت‌تری مسابقه می‌دهید، Pointهای بیش‌تری هم به دست می‌آورید. برای دیدن تعداد امتیازهای خود در حالت Ultimate Team به منو Play بروید و FUT Champions را انتخاب کنید. به محض رسیدن به تعداد امتیازهای مورد نظر تروفی Let the Games Begin برای شما آزاد خواهد شد.

Auto Draft Tune Your Club

در حالت Ultimate Team حداقل یک مسابقه را با سه آهنگِ گل متفاوت انجام دهید

Auto Draft

نگذارید توضیح به نسبت مبهم تروفی Tune Your Club شما را فریب دهد؛ چرا که کار به نسبت آسانی را از شما می‌خواهد که تنها کمی طول می‌کشد. برای این کار به حالت Ultimate Team بروید، گزینه Objective را بزنید تا Milestones را مشاهده کنید. در صفحه جدید شما یک سری چالش با نام Milestone Objective می‌بینید که باید آن‌ها طبق توضیحات ارائه شده به سرانجام برسانید. در ادامه می‌توانید این چالش‌ها و نحوه تکمیل کردنشان را ببینید:

 • Stadium Development I: در هر یک از حالت‌های Ultimate Team که دوست دارید هشت مسابقه انجام دهید
 • Stadium Development II: در هر یک از حالت‌های Ultimate Team که دوست دارید 12 مسابقه انجام دهید
 • Stadium Development III: در هر یک از حالت‌های Ultimate Team که دوست دارید 18 مسابقه انجام دهید
 • Stadium Vanity 1: در هر یک از حالت‌های Ultimate Team که دوست دارید دو مسابقه انجام دهید تا Goal Soundها را آزاد کنید

فقط توجه داشته باشید که برای آزاد کردن چالش Stadium Vanity I، باید سه چالش قبلی را تکمیل کرده باشید. اما پس از Stadium Vanity I باید ماموریت Goal Deco را هم انجام دهید. خلاصه که برای کسب تروفی Tune Your Club باید 40 مسابقه را در حالت مورد علاقه خود در بخش Ultimate Team به پایان برسانید. هنگامی که این 40 مسابقه به پایان رسید، در منو آلتیمیت تیم دکمه R1 را بزنید تا به منو Club راهنمایی شوید. سپس گزینه Stadium کلیک کرده و به سمت Club بروید. در پایان روی گزینه Goal Sound کلیک کرده و یک Goal Sound را فعال کنید. در ادامه وارد یک مسابقه شوید و آن را به پایان برسانید. سپس دوباره مسیر ذکر را دنبال کنید و Goal Sound خود را تغییر دهید. هنگامی که این روند را سه بار تکرار کرده و پشت سر گذاشتید (تغییر Goal Sound و بازی کردن) تروفی مورد بحث را به دست خواهید آورد.

Auto Draft The Chosen One

با یک بازیکن در بخش Ultimate Team به 200 بازی باشگاهی برسید

Auto Draft

برای به دست آوردن تروفی The Chosen One باید یکی از بازیکنان ترکیب خود را به رکورد 200 حضور برای باشگاه برسانید. بنا بر همین موضوع و به خاطر استفاده طولانی مدتی که باید از وی ببرید، بهتر است یک بازیکن قوی و خوب را انتخاب کنید. هر مسابقه‌ای که بازیکن مورد نظر در آن حضور داشته باشد و به پایان برسد، شما را یک قدم به تروفی مذکور نزدیک‌تر خواهد کرد. برای جلوگیری از اتلاف وقت می‌توانید این تروفی را در حین کسب تروفی‌های دیگر به دست آورید.

Auto Draft Becoming Unplayable

در حالت Pro Clubs تمامی Traitهای موجود در یک Skill-Tree را آزاد کنید

Auto Draft

برای اطلاعات بیش‌تر به تروفی Specialist مراجعه کنید.

Auto Draft First of Many

اولین برد خود در بخش Pro Club را به دست آورید

Auto Draft

برای به دست آوردن First of Many که در این نقطه از راهنمای تروفی بازی فیفا 23 به آن اشاره می‌کنیم، باید در بخش Pro Club یک باشگاه بسازید یا به باشگاه‌های دیگر ملحق شوید. حال کافی است به بازی کردن در حالت Pro Club بپردازید تا اولین برد خود را به دست آورید. هنگامی که اولین بازی خود را در حالت مذکور بردید، تروفی First of Many برای شما آزاد می‌شود.

Auto Draft Full-House

در بخش Pro Clubs یک بازی Cup House Rules را به اتمام برسانید

Auto Draft

برای کسب تروفی Full-House که به بخش Pro Clubs مربوط می‌شود، به این بخش بروید و به دنبال یک مسابقه جدید بگردید. اما باید در حین پیدا کردن مسابقه جدید به تنظمات رفته و Game Mode را از League به Cup تغییر دهید. هنگامی که یک مسابقه جدید پیدا شد و واردش شدید، باید آن را با پیروزی پشت سر بگذارید تا تروفی مورد بحث را به دست آورید. اگر در تلاش‌های اولیه خود موفق به کسب پیروزی نشدید، این روند را بارها تکرار کنید تا به هدف خود برسید.

Auto Draft Specialist

در بخش Pro Clubs یک Archtype را آزاد کنید

Auto Draft

برای به دست آوردن این تروفی باید تمام قابلیت‌های موجود در یک Skill Tree در بخش Pro Clubs را برای بازیکن خود آزاد کنید. برای این کار از منو اصلی بازی به سمت Play Modes بروید و سپس وارد Pro Clubs X Volta Football شوید. در ادامه وارد بخش Pro Clubs شده و بازیکن خود را بسازید تا بازی شما را به منو اصلی حالت مورد بحث ببرد. حالا سبک مورد علاقه‌تان را برگزینید و گزینه Attributes را بزنید. در این صفحه جدید می‌توانید بخش‌های مختلف Skill Tree را ارتقا دهید و قابلیت‌های متفاوتی را در هر شاخه آزاد کنید. برای اینکه تروفی Specialist را سریع‌تر به دست آورید، پیشنهاد می‌شود که در درخت مهارت بخش پرو کلابز به سراغ منو Pace یا همان سرعت بروید؛ چرا که برای تکمیل آن به امتیازهای به نسبت کم‌تری نیاز خواهید داشت. اما چگونه می‌شود امتیازهای مورد نیاز را به دست آورد؟ پاسخ ساده است. شما به ازای تکمیل هر مسابقه در حالت Pro Clubs امتیازهای معینی به دست می‌آورید که با خرج کردن‌شان قادر به ارتقا بازیکن خود خواهید بود. برای به دست آوردن امتیاز کافی جهت تکمیل شاخه Pace، باید چیزی حدود 15 الی 20 مسابقه را به اتمام برسانید تا به امتیاز مورد نظر برسید.

Auto Draft Make the Grade

در یکی از Skill Gameهای بخش Pro Clubs نمره A را به دست آورید

Auto Draft

برای این کار باید از منو Pro Clubs گزینه Play Skill Games را انتخاب کنید. در ادامه وارد اولین Skill Game موجود که Movement Basic نام دارد شوید و به تکمیل آن بپردازید. این Skill Game به شدت راحت بوده و با یک عملکرد معمولی هم می‌توانید نمره A آن را به خود اختصاص دهید. اگر در اولین تلاش خود موفق به کسب نمره A نشدید، روند مذکور را دوباره تکرار کنید تا بالاخره به نمره مورد نظر دست پیدا کنید.

Auto Draft Dazzling Personality

در بخش Player Career Mode سطح Personality خود را به بالای 75 درصد برسانید

Auto Draft

در این نقطه از راهنمای تروفی بازی FIFA 23 به Dazzling Personality می‌رسیم که برای به دست آوردنش باید کمی صبر و حوصله داشته باشید. برای اینکار از بخش Career Mode یک Player Career Mode را آغاز کنید، بازیکن خود را بسازید و سپس به بازی کردن بپردازید. اما برای به دست آوردن تروفی باید Personality یا شخصیت بازیکن خود را به Tier سه برسانید که برای رسیدن به آن، به چیزی حدود 75,000 واحد Personality Point نیاز خواهید داشت. همچنین توجه داشته باشید که برای تکمیل روند باید در یکی از سه Personality موجود به چیزی بالای 75 درصد برسید. هیچ محدودیت خاصی در مورد Personalityها وجود دارد و می‌توانید یکی از سه راه موجود را در پیش بگیرید.

Auto Draft Balanced Path

در دو Personality مورد نظر خود به بیش از 40 درصد Personality Point برسید

Auto Draft

اگر برای مدت زمان معقولی به تجربه بخش Player Career Mode بپردازید به احتمال زیاد خیلی سریع تروفی Balanced Path را آزاد خواهید کرد. اما اگر می‌خواهید همه چیز سریع‌تر به پایان برسد و تروفی را سریع‌تر به دست آورید، اقدامات زیر را به صورت دقیق دنبال کنید:

 • از منو اصلی Play Modes را انتخاب کرده، گزینه New Career را بزنید و از Initial Squads استفاده کنید
 • سپس دکمه :up: را فشار دهید تا بتوانید از یک بازیکن واقعی بهره ببرید. مسیر را ادامه دهید و در بخش انتخاب تیم (Pick Team) پاریسن ژرمن را برگزینید
 • حالا جان لوییجی دوناروما را انتخاب کرده با زدن دکمه ضربدر مسیر را ادامه دهید
 • در ادامه با زدن دکمه ضربدر گزینه Create New Career را انتخاب کنید، اسم خود را بنویسم و دکمه Option را برای تایید فشار دهید
 • حالا در همان صفحه جدید دکمه :right: را بزنید تا از صفحه Decisions به صفحه Shopping یا همان فروشگاه راهنمایی شوید
 • در پایان یک Hybrid Matters سطح بالا بخرید تا تروفی برای شما آزاد شود

در واقع با خرید آیتم مذکور سطح Maverick و Virtuoso شخصیت شما ارتقا پیدا می‌کند تا به 40 درصد از Personliaty Pointها برسید. هنگامی که این کارها را به درستی انجام دادید، تروفی بدون دردسر خاصی برای شما آزاد خواهد شد.

Auto Draft Girl Power

با یک تیم از لیگ بانوان قهرمان یک تورنومنت شوید

Auto Draft

توضیحات تروفی Girl Power به خوبی نحوه به دست آوردن آن را توضیح می‌دهد. اما با این حال اگر خواستید آن را سریع‌تر و بدون دردسر خاصی آزاد کنید، از منو اصلی گزینه Play Modes را بزنید و سپس روی Quickplay Modes کلیک کنید. حالا وارد بخش Tournoments شده و گزینه Custom Tournoment را برگزینید. در ادامه از طریق تنظیمات گزینه Team Type را روی Woman قرار دهید و تورنومنت شخصی‌سازی شده خود را استارت بزنید. از اینجا به بعد تیم مورد نظر خود را برگزینید، تمام بازی‌های موجود را ببرید و قهرمان تورنومنت شوید. هنگامی که این کارها را پشت سر گذاشتید، تروفی مورد بحث برای شما آزاد خواهد شد.

Auto Draft Multitasking

در طی یک فصل 10 عدد Activity یا بیش‌تر را تکمیل کنید

Auto Draft

برای اینکار وارد حالت Career Mode شوید و با رفتن به منو Activities، فعالیت‌های موجود را مشاهده کنید. در ادامه کافی است 10 عدد از این Activityها را به اتمام برسانید تا تروفی Multitasking را به دست آورید. این فعالیت‌ها معمولا سخت نیستند تا بتوانید به راحتی آن‌ها را پشت سر بگذارید.

Auto Draft Life-Like

یک فصل را با یک مربی واقعی و تیم اصلی‌اش به پایان برسانید

Auto Draft

در این قسمت از راهنمای تروفی بازی FIFA 23 به تروفی Life-Like می‌رسیم که برای به دست آوردن‌اش، باید یک فصل را با یک مربی واقعی و تیم اصلی‌اش به پایان برسانید. برای این منظور از منو اصلی وارد بخش New Career شوید و سپس گزینه Create New Manger را بزنید. حالا با زدن دکمه :l-up: به سمت صفحه Play as Ream Manger را بزنید و مربی و تیم مورد نظرتان را انتخاب کنید. پیشنهاد می‌شود که از بین گزینه‌های موجود گواردیولا-منچستر سیتی یا کلوپ-لیورپول را انتخاب کنید تا تیم خوبی از لحاظ مهره‌ای داشته باشید. حالا کافی است به بازی کردن بپردازید و یک فصل را به اتمام برسانید. فقط توجه داشته باشید که برای جلوگیری از اتلاف وقت می‌توانید برخی بازی‌ها را Simulate کنید و انجام آن‌ها را به هوص مصنوعی بسپارید.

Auto Draft High Grades

در طی مذاکره یک نقل و انتقالات نمره A دریافت کنید

Auto Draft

شما این تروفی را می‌توانید در بخش Career Mode و به عنوان یک مربی به دست آورید. برای سریع‌تر آزاد کردن آن یک Career جدید را در قالب یک مربی واقعی (هر یک را که دوست دارید) شروع کرده و هر گونه دعوتی در مورد پیش فصل یا Pre-Season را قبول کنید. حالا باید به بخش Transfers بروید و به نقل و انتقال بازیکن‌های موردنظرتان بپردازید. هنگامی که در حین مذاکره برای خرید و فروش بازیکنان نمره A را دریافت کردید، تروفی High Grades بازی فیفا 23 برای شما آزاد خواهد شد.

Auto Draft Aiming High

10 عدد Enhanced Objective را تکمیل کنید

Auto Draft

برای به دست آوردن تروفی Aiming High به Career Mode بروید و یک بازیکن جدید بسازید (از یک بازیکن واقعی استفاده نکنید و Player شخصی‌سازی شده خود را به وجود آورید). حالا برای ادامه کار به بازی کردن بپردازید و Objectiveها را انجام دهید. شما در حین ورود به هر مسابقه سه Objective مختلف دریافت می‌کنید که تنها یکی از آن‌ها Enhanced Objective به شمار می‌رود.  همان‌طور که احتمالا متوجه شدید، انجام این Enhanced Objectiveها در طی هر مسابقه ضروری است و به همین استدلال، باید 10 بازی مختلف را انجام دهید و Enhanced Objective آن‌ها را تکمیل کنید. فقط باید بدانید که برای احتساب تکمیل هر Enhanced Objective، باید مسابقه را به پایان برسانید و از آن خارج نشوید.

Auto Draft European Legend

لیگ قهرمانان اروپا را ببرید

Auto Draft

به دست آوردن تروفی European Legend به مراتب ساده‌تر از آن چیزی که فکر می‌کنید خواهد بود. برای این کار از منو اصلی گزینه Kick off را بزنید و سپس وارد بخش UEFA Champions League شوید. در ادامه گزینه UCL Final را انتخاب کرده و تیم مورد علاقه خود را انتخاب کنید. حال کافی است این بازی فینال را با پیروزی پشت سر بگذارید تا به عنوان لیگ قهرمانان اروپا برسید. پس از انجام این روند تروفی European Legend را به دست خواهید آورد.

Auto Draft Best of Five

پنج بازی رو در رو را با دوست خود در Kick off انجام دهید

Auto Draft

از همین ابتدا باید اشاره کرد که برای به دست آوردن تروفی Best of Five به یک کنترلر اضافه نیاز خواهید داشت. برای شروع روند از صفحه Play Modes گزینه Kick off را انتخاب کرده و Side هر کنترلر را برگزینید. در ادامه تیم‌های مورد علاقه خود را تعیین کرده و به بازی کردن بپردازید. پس از اتمام بازی از مسابقه خارج شده و روند ذکر شده را تکرار کنید. نکته قابل توجه این است که نباید مسابقه را Restart کنید؛ چرا که این گونه هیچ پیشرفتی برای شما محاسبه نخواهد شد. این کار را پنج دفعه تکرار کنید و تروفی Best of Five را به دست آورید.

Auto Draft Football is Everything

در بخش فوتبال زنان یک بازی ملی انجام دهید

Auto Draft

برای نحوه به دست آوردن این تروفی به تروفی Girl Power سر بزنید.

در این نقطه به پایان راهنمای تروفی بازی FIFA 23 می‌رسیم. نظر شما در این باره چیست؟ آیا موفق به کسب تمامی تروفی و اچیومنت‌های FIFA 23 شده‌اید؟ نظرات و سوالات خود را با تیم تیلنو و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

منبع: Powerpyx

author-avatar

درباره ارحام ادبخواه

سلام، من ارحام هستم. زندگی من با سه کلمه گره خورده، ویدئو گیم، فوتبال و سینما. زندگی من بدون این سه تا بی معنی میشه و هویت خودشو از دست میده.

مطالب مرتبط

دیدگاهی در مورد “راهنمای تروفی و اچیومنت بازی FIFA 23

 1. Amir84 گفت:

  سلام خسته نباشید
  اگر امکانش هست تروفی های بازیeafc 24 هم ترجمه کنید برامون🙏

  1. بهراد گفت:

   سلام دوست عزیز. چشم حتما براتون آماده می‌کنیم. احتمالا اواخر ماه آبان برای انتشار آماده می‌شه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *