راهنمایی و آموزش, راهنمای بازی

راهنمای چلنج های هفتگی فورتنایت (هفته اول سیزن 7 از چپتر 2)

سیزن هفتم از چپتر دوم فورتنایت

بالاخره سیزن جدید فورتنایت شروع شد و مانند سیزن‌های قبل، با راهنمای چالش های هفتگی فورتنایت به شما کمک می‌کنیم سریع لولتان را بالا ببرید. به این ترتیب همراه چالش های هفته اول سیزن هفتم فورتنایت باشید.

چالش های هفتگی فورتنایت از راه رسیدند و وقت آن رسیده تا دوباره وارد دنیای فورتنایت شده و مشغول انجام چلنج‌ها شوید. علاقه‌مندان این بازی بتل رویال محبوب، می‌توانند با به اتمام رساندن این چالش‌ها، مقدار قابل توجهی XP کسب کنند. چالش های هفته اول فورتنایت بیشتر روی گشت و گذار در محیط و آشنایی با ویژگی‌های جدید متمرکز شده‌اند. حواستان باشد که درست مانند سیزن‌های قبل، چالش‌های اپیک تا آخر سیزن باقی می‌مانند اما برای تکمیل چالش‌های لجندری تنها یک هفته فرصت دارید و با اتمام این فرصت، چالش‌های قبلی حذف شده و چالش‌های جدید اضافه می‌شوند. نکته بعد تغییر شیوه در دسترس قرار گرفتن چالش‌های لجندری است. در سیزن‌های قبلی، یک چالش خاص در بخش لجندری چلنج‌ها قرار می‌گرفت و گیمرها باید به دفعات آن را تکمیل می‌کردند و با هربار تکمیل چالش، درصدی به درخواستی که چلنج از شما داشت افزوده می‌شد و دوباره در دسترس قرار می‌گرفت. تا به اینجا رویه این چالش‌ها در Invasion تغییر پیدا کرده و درست مانند اپیک چلنج‌ها، هر استیج از چالش‌های لجندری درخواست به خصوصی دارد.

راستی، اگر تازه به جمع بازیکنان فورتنایت پیوسته‌اید، آموزش کامل بازی فورتنایت (از راهنمای نصب تا مهارت های اولیه) می‌تواند مطلب خوبی برای یادگیری نکات مهمی درباره فورتنایت باشد. همچنین اگر تا به امروز اطلاعات زیادی از سیزن 7 چپتر 2 فورتنایت ندارید، تیلنو در مطلب تغییرات سیزن هفتم از چپتر دوم فورتنایت (Fortnite)، تمام تغییرات این سیزن را به رشته تحریر درآورده است.

چلنج‌های اپیک (Epic Challenges) این هفته فورتنایت:

نام چالش توضیحات
Collect different weapon types – 30,000 XP (5) پنج نوع سلاح مختلف به دست بگیرید
Search chests at Steamy Stacks or Craggy Cliffs – 30,000 XP (7) هفت صندوق را در Steamy Stacks یا Craggy Cliffs باز کنید
Deal damage with the Pulse Rifle – 30,000 XP (500) با سلاح Pulse Rifle میزان ۵۰۰ واحد آسیب وارد کنید
Eliminate a player with the Rail Gun – 30,000 XP (1) با سلاح Rail Gun یک نفر را بکشید
Upgrade weapons at upgrade benches – 30,000 XP (3) سه بار سلاح‌های خود را با upgrade benchesها ارتقا دهید
Accept a quest from a payphone – 30,000 XP (1) از تلفن‌های عمومی یک ماموریت دریافت کنید
Buy a shield potion from a Mending Machine – 30,000 XP (1) از ماشین‌های فروش نوشیدنی، یک شیلد خریداری کنید

همان طور که در ابتدا گفتیم، چالش های هفته اول فورتنایت روی شناخت بازیکن از ویژگی‌های جدید متمرکز شده‌اند. برای تکمیل چالش اول، کافی است پنج نوع سلاح مختلف را به دست بگیرید. بیشتر گیمرها به صورت خودکار این چالش را تکمیل خواهند کرد پس نیازی نیست کار خاصی انجام بدهید. برای چالش دوم باید سری به مناطق Craggy Cliffs و Steamy Stacks زده و در این مناطق هفت صندوق مختلف را باز کنید. اگر با دوستانتان به تجربه بازی می‌نشینید، این چالش امکان تکمیل به کمک تیم شما را دارد و به این ترتیب خیلی سریع‌تر نیز به اتمام می‌رسد. یکی از سلاح‌هایی که به واسطه فضایی‌ها به بازی اضافه شده، مسلسل تهاجمی به نام Pulse Rifle است. این سلاح قدرتمند بیشتر در اختیاز IO Guardها قرار دارد ولی در صندوق‌های مختلف نیز شانس پیدا کردن آن وجود دارد. بعد از پیدا کردن این سلاح، کافی است با این سلاح ۵۰۰ واحد آسیب به دشمنان وارد کنید تا این چالش نیز به اتمام برسد. یکی دیگر از سلاح‌های جذاب دیگری که فضایی‌ها به فورتنایت آوردند، Rail Gun است. سلاح مخربی که شباهت زیادی به اسنایپرها دارد اما نحوه عملکرد آن کمی متفاوت است. برای تکمیل چالش چهارم هفته اول فورتنایت نیز کافی است یک نفر را با این سلاح به قتل برسانید.

upgrade benchesها تا قبل از سیزن پنجم، جزو پاهای ثابت فورتنایت بودند. دستگاه‌هایی که با متریال‌ها سلاح‌ها را ارتقا می‌دادند. بعد از دو سیزن غیبت، دوباره سر و کله این دستگاه‌ها در بازی پیدا شده است و این بار با طلاها، اسلحه‌های شما را ارتقا می‌دهند. برای تکمیل چالش پنجم، کافی است سه سلاح خود را به کمک upgrade benches‌ها ارتقا دهید. یکی دیگر از ویژگی‌های جدید سیزن هفتم فورتنایت، تلفن‌های عمومی و سکه‌ای مختلفی است که در سرتاسر نقشه قرار گرفته‌اند. این تلفن‌ها برای دریافت ماموریت‌های مختلف کاربرد دارند و می‌توانید با تعامل کردن، ماموریت‌های مختلفی از آن‌ها دریافت کنید. برای تکمیل چالش ششم این هفته فورتنایت، باید یکی از این تلفن‌ها را پیدا کنید و با آن صحبت کنید. راستی، ویدئوی راهنمای تکمیل چالش های هفته اول سیزن هفتم فورتنایت در انتهای همین مطلب قرار دارد. ماشین‌های اتوماتیک خرید نوشیدنی و تنقلات مختلف، یکی دیگر از ابزارهایی هستند که به جمع انواع و اقسام آیتم‌های بازی اضافه شده‌اند. این دستگاه‌ها برای خریداری آیتم‌های مختلف مانند بانداژ‌ و شیلد در بازی قرار گرفته‌اند و برای تکمیل آخرین اپیک کوئست این هفته، باید از این دستگاه‌ها یک شیلد خریداری کنید.

بتل پس سیزن هفت فورتنایت

چلنج‌های لجندری (Legendary Challenges) این هفته فورتنایت:

نام چالش توضیحات
Converse with Sunny, Abstrakt, Dreamflower, Riot or Bushranger (0/3) – 45,000 XP با سه تا از کاراکترهای Sunny ،Abstrakt ،Dreamflower ،Riot یا Bushranger صحبت کنید
Collect Stone From The Aftermath (0/100) – 30,000 XP ۱۰۰ واحد سنگ از منطقه Aftermath جمع‌آوری کنید
Collect 10 different IO tech weapons (0/3) – 30,000 XP ۱۰ سلاح مختلف از IO techها دریافت کنید
Interact with Bunker Jonesy’s conspiracy board (0/1) – 30,000 XP با تخته کاراگاهی قرار داده شده در پناهگاه Jonesy’s تعامل کنید
Place rubber ducks in Retail Row, Pleasant Park, and Believer Beach (0/3) – 30,000 XP اردک‌های پلاستیکی را در Retail Row ،Pleasant Park و Believer Beach قرار دهید

همان‌طور که در لیست بالا دیدید، چالش‌های لجندری هیچ شباهتی به سیزن‌های قبل ندارند. برای تکمیل اولین چالش لجندری این هفته فورتنایت، باید با سه تا از کاراکترهای Sunny ،Abstrakt ،Dreamflower ،Riot یا Bushranger صحبت کنید. محل این کاراکترها در ویدیو پایین مطلب قرار دارد. بعد از نابودی بزرگ‌ترین Spire سیزن قبل با حمله فضایی‌ها، منطقه‌ای به نام Aftermath درست در وسط نقشه بازی به وجود آمد. برای تکمیل این چالش باید یه وسط نقشه رفته و ۱۰۰ واحد سنگ جمع‌آوری کنید. IO Techها، جعبه‌های بزرگ تسلیحاتی هستند که چندین بار در سیزن‌های قبل شاهدشان بوده‌ایم. در حال حاضر این جعبه‌های تسلیحاتی بیشتر در پایگاه‌های بیگانگان و جایی که IO Guardها قرار دارند پیدا می‌شوند. برای تکمیل این چالش باید ۱۰ سلاح مختلف از این جعبه‌ها دریافت کنید. بدون‌شک بارها و بارها در فیلم‌های سینمایی شاهد تخته‌های پر از عکس و مدارک مختلف کاراگاه‌ها بوده‌اید. برای تکمیل این چالش باید به پناهگاه Jonesy’s رفته و با تخته‌ای که این NPC در پناهگاه خود دارد، تعامل کنید. برای تکمیل آخرین چالش این هفته فورتنایت نیز باید اردک‌های پلاستیکی را در Retail Row ،Pleasant Park و Believer Beach قرار دهید. محل دقیق این اردک‌ها را نیز در ویدیو زیر مشاهده می‌کنید.

این تمام اطلاعاتی بود که برای تکمیل چالش های هفته اول فورتنایت لازم داشتید. نظر شما درباره تغییر نحوه در دسترس قرار گرفتن چالش‌ها چیست؟ تا به اینجا سیزن هفتم فورتنایت را دوست داشته‌اید؟ نظرات خود را با تیم تیلنو و کاربران آن به اشتراک بگذارید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *