تروفی بازی, راهنمای بازی, راهنمایی و آموزش

راهنمای تروفی بازی God of War Ragnarok

راهنمای تروفی بازی God of War Ragnarok

در ادامه ماجراجویی‌های کریتوس و آترئوس در بین افسانه‌های اسکاندیناوی، این دو در بازی God of War Ragnarok یک زمستان سخت و طاقت فرسا را در پیش و رو دارند. اگر می‌خواهید در کنار لذت بردن از داستان تروفی‌ها را هم به دست آورید، با تیلنو و راهنمای تروفی بازی God of War Ragnarok همراه باشید.

راهنمای تروفی گاد آف وار رگناروک

همان‌طور که بسیاری از ما اتفاق نظر داریم، بهبود یک اثر کم‌نقص کار فوق‌العاده سختی است. بازی God of War که در سال 2018 منتشر شد یک ویدیو گیم داستان محور فوق‌العاده بود و مانند یک بمب ترکید. اما درست پس از اتمام داستان این بازی، عطش تجربه وقایع رگناروک در اعماق وجود‌تان افروخته می‌شود. در بازی God of War Ragnarok شما یک بار دیگر کنترل روح اسپارتا را به دست می‌گیرید تا به دل خدایان بزنید و از یک واقعه آخر الزمانی به نام فیمبول وینتر جان سالم به در ببرید.

حال اگر بخواهید تروفی پلاتینیوم این بازی را هم به دست آورید، باید تقریبا آن را 100 درصد کنید (تمام فعالیت‌ها و محتویات آن را به پایان برسانید). بخش مهمی از تکمیل فعالیت‌ها مربوط به پیدا کردن کاکتیبل‌ها می‌شود که تروفی‌های خاص خود را دارند. به طور کلی در این بازی 418 کالکتیبل یا آیتم جمع کردنی وجود دارد که باید با توجه به راهنماهای موجود آن‌ها را پیدا کنید. فقط توجه داشته باشید که به خاطر عدم دسترسی به یک سری قابلیت‌ها در ابتدای کار، نمی‌توانید به برخی نقاط مشخص پا بگذارید. بدین ترتیب اگر بخواهید این نقاط مخفی را ببینید، باید بعدها و پس از پیشروی در روند داستان به سراغ‌شان بروید. علاوه بر این یک سری از کاکتیبل‌ها هم پیش از اتمام داستان در دسترس قرار ندارند و باید پس از تکمیل خط اصلی داستان به سراغ آن‌ها بروید. در ادامه مقاله راهنمای تروفی بازی God of War Ragnarok شما را با نحوه انجام این کارها و آزاد کردن تروفی‌ها آشنا خواهیم کرد.

راهنمای تروفی بازی God of War Ragnarok

نقشه کلی تروفی‌ها

 • میزان سختی کسب تروفی پلاتینیوم: 4 از 10 (این موضوع به درجه سختی مبارزات هم بستگی دارد که می‌توانید در هر لحظه و از طریق منو آن را تغییر دهید)
 • مدت زمان مورد نیاز برای کسب همه تروفی‌ها: 40 الی 50 ساعت روی درجه سختی Story، 50 الی 60 ساعت روی درجه سختی Balance و 60 الی 70 ساعت روی درجه سختی No Mercy
 • تعداد مجموع تروفی‌ها: 36 عدد (1trophy، 4trophy، 15trophy، 16trophy)
 • تعداد تروفی‌های آنلاین: صفر
 • تعداد تروفی‌های از دست دادنی: صفر؛ در بازی God of War Ragnarok خبری از تروفی از دست دادنی نیست و پس از اتمام داستان، می‌توانید به عقب بازگشته و تروفی‌های به جا مانده را آزاد کنید
 • تعداد تروفی‌های گلیچ شده: طبق گزارش‌ها روند به دست آوردن تروفی Cllector ممکن است با ایرادات فنی همراه باشد
 • آیا درجه سختی روی روند کسب تروفی‌ها تاثیر می‌گذارد؟ خیر؛ شما می‌توانید تمام تروفی‌ها (اعم از تروفی‌های داستانی) را روی آسان‌ترین حالت ممکن به اتمام برسانید
 • آیا پس از اتمام داستان امکان گشت و گذار در نقشه وجود دارد؟ بله؛ شما می‌توانید پس از اتمام داستان به نقشه بازی برگردید و موارد مربوط به 100 درصد کردن را تکمیل کنید. البته در این میان امکان بازدید مجدد یک سری منطقه‌های داستانی وجود ندارد که اصلا نیازی به نگرانی نیست. این منطقه‌های غیرقابل دسترسی مربوط به تروفی خاصی نمی‌شوند.

توجه داشته باشید که برای به دست آوردن تروفی پلاتینیوم نیاز مهمی به کالکتیبل‌ها یا آیتم‌های جمعی کردنی دارید. بنابراین هر موقع که به کالکتیبل‌ها یا آیتم‌های جمع کردنی اشاره شد یا به آن‌ها نیاز پیدا کردید، به راهنمای پیدا کردن کاکتیبل‌های بازی God of War Ragnarok مراجعه کنید.

God of War Ragnarok Trophy Guide The Bear and the Wolf

تمام تروفی‌های بازی God of War Ragnarok را به دست آورید

God of War Ragnarok Trophy Guide

درست مانند هر اثر دیگری، برای اینکه بتوانید تروفی پلاتینیوم بازی God of War Ragnarok را به دست آورید باید سایر تروفی‌های آن را آزاد کنید. لازم به ذکر است برای کسب تروفی پلاتینیوم نیازی به خرید DLC و پرداخت‌های درون برنامه‌ای نخواهد بود.

God of War Ragnarok Trophy Guide The Florist

از هر یک از 9 قلمرو (Realm) موجود، حداقل یک گُل (Flower) بردارید

God of War Ragnarok Trophy Guide

شما این تروفی را در ازای تکمیل مرحله Favor: Nine Realms in Bloom به دست خواهید آورد. قابل ذکر است که برای به دست آوردن 9 گل مذکور، باید بازی را 100 درصد کنید و تمام فعالیت‌های آن را انجام دهید. بنا بر همین موضوع شما تروفی The Florist را در حین پیدا کردن کالکتیبل‌ها به دست خواهید آورد. اگر به راهنمای بیش‌تری برای پیدا کردن این گُل‌ها نیاز داشتید، می‌توانید از ویدیو زیر کمک بگیرید:

God of War Ragnarok Trophy Guide The Librarian

تمام کتاب‌ها یا Bookها را به دست آورید

God of War Ragnarok Trophy Guide

شما تروفی The Libraran را پس از پیدا کردن هر 14 عدد Kvasir’s Poems به دست خواهید آورد. لازم به ذکر است که 14 آیتم مذکور را را در حین آزاد کردن تروفی The Curator پیدا خواهید کرد. بنا بر همین موضوع به احتمال زیاد این تروفی را در مسیر 100 درصد کردن بازی به دست می‌آورید و نیازی به نگرانی درباره آن ندارید. اگر در راه پیدا کردن کالکتیبل‌های مورد بحث به مشکل خوردید می‌توانید به راهنما پیدا کردن Bookها در بازی God of War Ragnarok مراجعه کنید.

God of War Ragnarok Trophy Guide The Curator

تمام Artifactها را به دست آورید

God of War Ragnarok Trophy Guide

تروفی The Curator که در این نقطه از راهنمای تروفی بازی God of War Ragnarok به آن اشاره می‌کنیم، نیازمند پیدا کردن 38 عدد Artifact در سطح دنیای بازی است. البته توجه داشته باشید که تکمیل Casuality of Warها هم عضو مهمی از روند کسب این تروفی هستند و باید آن‌ها را تکمیل کنید. فقط توجه داشته باشید که تمامی آیتم‌های مورد نیاز را در حین 100 درصد کردن بازی به دست می‌آورید و نیازی به نگرانی درباره آن‌ها نیست؛ چرا که هیچ یک از Artifactها از دست دادنی نخواهد بود و می‌توانید پس از اتمام داستان به سراغ‌شان بروید. اگر در پیدا کردن آیتم‌های مذکوربه مشکل خوردید، می‌توانید به راهنمای پیدا کردن Artifactهای بازی God of War Ragnarok مراجعه کنید.

God of War Ragnarok Trophy Guide How it Started

یک Enchantment انتخاب کنید

God of War Ragnarok Trophy Guide

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. شما تروفی How it Started را در حین مرحله Main Mission 06: The Reckoning و پس از شکست Nidhogg به دست خواهید آورد. در این وهله زمانی یک Amulet برای شما آزاد می‌شود که خود بازی شما را مجبور به ساخت و انتخاب آن می‌کند. بنا بر همین موضوع تروفی مذکور را به صورت خودکار به دست خواهید آورد.

God of War Ragnarok Trophy Guide Spit Shine

یک قطعه از Armor یا زره خود را Upgrade کنید (ارتقا دهید)

God of War Ragnarok Trophy Guide

به دست آوردن تروفی Spit Shine به شدت راحت است و برای این کار، صرفا باید یکی از قطعه‌های Armor خود را ارتقا دهید. برای این کار مثلا می‌توانید به خانه شخصیت Sindri مراجعه کرده و یکی از قطعات زره خود را صرفا یک Level یا سطح Upgrade کنید. توجه داشته باشید که آپگرید یک سطحی بری به دست آوردن این تروفی کافی خواهد بود و نیازی نیست که یک زره را تا آخرین جای ممکن ارتقا دهید.

God of War Ragnarok Trophy Guide Spartan Ways

آموزه‌های یک اسپارتان را به یاد آورید

God of War Ragnarok Trophy Guide

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. شما این تروفی را در ابتدای مرحله Main Mission 12: Reunion به دست خواهید آورد. در این نقطه از داستان کریتوس هر سه Spartan Rage با نام‌های Valour، ‌Wrath و Fury را یاد گرفته است. به طور کلی باید بدانید که Spartan Ways یک تروفی داستانی است و آن را به هیچ وجه از دست نخواهید داد.

God of War Ragnarok Trophy Guide Full Belly

تمام Apple of Iðunnها و Horn of Blood Meadها را به دست آورید

God of War Ragnarok Trophy Guide

شما تروفی Fully Belly را پس از باز کردن هر 35 عدد Nornir Chest موجود به دست خواهید آورد. این صندوق‌ها به طور کلی شامل دو آیتم مختلف می‌شوند؛ یا یک سیب که HP شما را افزایش می‌دهد یا یک Horn (شاخی که در آن نوشیندنی می‌نوشند) که Spartan Rageتان را Upgrade می‌کند. توجه داشته باشید که نوع آیتم موجود در هر Nornir Chest ثابت نیست و به صندوقچه‌هایی که تا آن نقطه از داستان باز کرده‌اید بستگی دارد (مثلا اگر دو سیب را در دو صندوقچه پیدا کردید، آیتم بعدی یک Horn خواهد بود تا تعادل برقرار شود. باز کردن تمامی Nornir Chestها برای 100 درصد کردن بازی God of War Ragnarok لازم است که در حین به دست آوردن کالکتیبل‌ها، همه آن‌ها را به دست خواهید آورد.

God of War Ragnarok Trophy Guide Knock off the Rust

یک Skill بخرید

God of War Ragnarok Trophy Guide

برای به دست آوردن Knock off the Rust که در این نقطه از راهنمای تروفی بازی God of War Ragnarok به آن اشاره می‌کنیم، باید در ابتدا دکمه تاچ‌پد (:touchpad:) را فشار داده و سپس وارد منو Skills شوید. در ادامه کافی است یکی از قابلیت‌های موجود را بخرید تا تروفی را به دست آورید. فقط توجه داشته باشید که برای خرید Skillها به XP نیاز دارید که می‌توانید آن را از طریق تکمیل ماموریت‌های اصلی، Favorها و فعالیت‌های فرعی به دست آورید.

God of War Ragnarok Trophy Guide A Grizzly Encounter

با خرس (Bear) مبارزه کنید

God of War Ragnarok Trophy Guide

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. شما این تروفی را در حین مرحله Surviving Fimbulwinter و پس از شکست دادن باس فایت اصلی به دست خواهید آورد.

God of War Ragnarok Trophy Guide Blood Debt

با خدای آذرخش (یا همان Thor) به مبارزه بپردازید

God of War Ragnarok Trophy Guide

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. این تروفی را در حین مرحله Surviving Fimbulwinter و پس از مبارزه با شخصیت Thor به دست خواهید آورد.

God of War Ragnarok Trophy Guide Backyard Brawl

با Mysterious Valkyrie مبارزه کنید

God of War Ragnarok Trophy Guide

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. شما این تروفی را در حین مرحله The Reckoning و پس از مبارزه با شخصیت Vanadis به دست خواهید آورد.

God of War Ragnarok Trophy Guide Root of the Problem

با شخصیت Níðhögg مبارزه کنید

God of War Ragnarok Trophy Guide

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. شما این تروفی را در حین مرحله The Reckoning و پس از مبارزه با شخصیت Nidhögg به دست خواهید آورد.

God of War Ragnarok Trophy Guide The Cauldron

Grýla’s cauldron را نابود کنید

God of War Ragnarok Trophy Guide

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. شما این تروفی را در حین مرحله The Lost Sancturay و پس از مبارزه با Gryla به دست خواهید آورد.

God of War Ragnarok Trophy Guide Off the Leash

با شخصیت Garm بجنگید

God of War Ragnarok Trophy Guide

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. شما این تروفی را در حین مرحله Reunion و پس از مبارزه با شخصیت Garm به دست خواهید آورد.

God of War Ragnarok Trophy Guide Comeuppance

با شخصیت هایمدال (Heimdall) به مبارزه بپردازید

God of War Ragnarok Trophy Guide

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. تروفی Comeuppance که در این بخش از راهنمای تروفی بازی God of War Ragnarok به آن اشاره می‌کنیم، در حین مرحله Creatures of Propchecy و پس از مبارزه با شخصیت هایمدال به دست خواهد آمد.

God of War Ragnarok Trophy Guide Better Together

با Hrist و Mist مبارزه کنید

God of War Ragnarok Trophy Guide

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. شما این تروفی را در حین مرحله The Summoning و پس از باس فایت Hrist and Mist به دست خواهید آورد.

God of War Ragnarok Trophy Guide Phalanx

تمام Shieldها یا سپرها را به دست آورید

God of War Ragnarok Trophy Guide

بازی God of War Ragnarok به طور کلی شامل پنج عدد Shield یا همان سپر می‌شود که برای به دست آوردن تروفی Phalanx باید همه آن‌ها را به دست آورید. سه عدد از این سپرها را باید در Blacksmith بسازید، یکی از آن‌ها را در طی داستان به دست آورید و یکی دیگر را از داخل یک صندوق لجندری لجندری پیدا کنید. برای اطلاعات بیش‌تر می‌توانید به صفحه مکان تمامی Shieldهای بازی God of War Ragnarok مراجعه کنید.

God of War Ragnarok Trophy Guide Collector

تمام Relicها و Sword Hiltها را به دست آورید

God of War Ragnarok Trophy Guide

برای آزاد کردن تروفی Collector که در این نقطه از راهنمای تروفی بازی God of War Ragnarok به آن اشاره می‌کنیم، باید تمام 14 عدد Relic موجود در بازی را پیدا کنید (توجه داشته باشید که Relicها و Sword Hiltها تقریبا یک چیز هستند). شما می‌توانید Relicهای پیدا شده خود را از منو Weapons و با مراجعه به بخش Relic مشاهده کنید. Relicها قابلیت‌های خاصی را به کریتوس می‌دهند که می‌توانید آن‌ها را با زدن دو دکمه L1 و دایره (:l1:+:circle:) فعال نمایید. اگر در پیدا کردن این آیتم‌ها به مشکل خوردید، می‌توانید به صفحه مکان تمامی Relicها و Sword Hiltهای بازی God of War Ragnarok مراجعه کنید.

فقط توجه داشته باشید که برای ساخت چهار عدد از آیتم‌های مورد بحث باید چهار کالکتیبل با نام Lost Page را پیدا کنید. Lost Pageها در روند 100 درصد کردن بازی به دست می‌آیند و اگر پی آن‌ها را بگیرید، کار سختی برای پیدا کردن‌شان نخواهید داشت. برای راحت‌تر شدن کار به راهنمای کالکتیبل‌های بازی God of War Ragnarok که در اول صفحه به آن اشاره کردیم مراجعه کنید.

God of War Ragnarok Trophy Guide Dragon Slayer

ست زره Dragon Scaled Armor را بسازید

God of War Ragnarok Trophy Guide

هنگامی که اولین Dragon Hunt خود را در Vanaheim تکمیل کنید، امکان ساخت ست Dragon Scaled Armor برای شما آزاد می‌شود. این ست که از سه قطعه تشکیل می‌شود، یک زره فوق‌العاده است که می‌تواند کریتوس را نسبت به حملات دشمنان مقاوم‌تر کند. شما برای ساخت این مجموعه آرمور به یک سری مواد اولیه نیاز دارید که از بقایای اژدهاها به دست می‌آیند. در ادامه می‌توانید قطعات مختلف ست Dragon Scaled Armor و مواد مورد نیاز ساخت‌شان را مشاهده کنید:

 • Dragon Scaled Breastplate: شما برای ساخت این نقطه به یک عدد Dragon Claw و 10 عدد Dragon Teeth نیاز خواهید داشت
 • Dragon Scaled Bracers: شما برای ساخت این قطه به 10 عدد Dragon Teeth نیاز خواهید داشت
 • Dragon Scaled Girdle: شما برای ساخت این قطعه به 10 عدد Dragon Teeth نیاز خواهید داشت

پس از اینکه موارد مورد نیاز را به دست آوردید، به یک Blacksmith مراجعه کرده و به ساخت زره مورد بحث بپردازید. اگر برای مراحل Dragon Hunt به کمک بیش‌تری نیاز داشتید، بهتر است نیم‌نگاهی به تروفی Invasive Species داشته باشید

God of War Ragnarok Trophy Guide How it’s Going

Amulet of Yggdrasil را به طور کامل تعمیر کنید

God of War Ragnarok Trophy Guide

شما پس از شکست شخصیت Nidhogg در طی مرحله The Reckoning، به آیتم The Amulet of Yggdrasil دست پیدا خواهید کرد. پس از دسترسی به آیتم مذکور، باید هر 9 عدد Slot آن را تعمیر کنید تا تروفی How it’s Going آزاد شود. فقط توجه داشته باشید که برای تعمیر هر یک از این Slotها به یک Jewel of Yggdrasil نیاز پیدا خواهید کرد. نکته قابل ذکر دیگری که وجود دارد این است که دو عدد از Slotها از همان ابتدا تعمیر شده‌اند و شما برای ادامه کار، باید هفت Slot باقی مانده را تعمیر کنید. این بدان معنی است که برای کسب تروفی مذکور به هفت Jewel of Yggdrasil نیاز پیدا خواهید کرد.

God of War Ragnarok Trophy Guide Funeral for a Friend

در مراسم تشییع جنازه شرکت کنید

God of War Ragnarok Trophy Guide

تروفی Funeral for a Friend که در این نقطه از راهنمای تروفی بازی God of War Ragnarok به آن اشاره می‌کنیم، پس از تکمیل یک Favor با نام A Viking Funeral آزاد خواهد شد. این Favor که در منطقه Svartalfheim واقع شده، فقط پس از اتمام داستان اصلی در دسترس قرار می‌گیرد و پیش به پایان رساندن خط داستانی قادر به انجام آن نخواهید بود. برای 100 درصد کردن بازی God of War Ragnarok باید تمام Favorها را به اتمام برسانید که برای آن، می‌توانید به راهنمای کاکتیبل‌ها که در ابتدای مقاله قرار گرفته مراجعه کنید.

God of War Ragnarok Trophy Guide Rebel Leader

Hammer of the Rebellion را باز گردانید

God of War Ragnarok Trophy Guide

شما این تروفی را پس از تکمیل یک Favor با نام Spirit of Rebellion به دست خواهید آورد. Favor ذکر شده در منطقه Svartalfheim قرار دارد و برای تکمیل آن، باید به این منطقه مراجعه کنید. برای 100 درصد کردن بازی God of War Ragnarok باید تمام Favorها را به اتمام برسانید که برای آن، می‌توانید به راهنمای کاکتیبل‌ها که در ابتدای مقاله قرار گرفته نگاه بیندازید.

God of War Ragnarok Trophy Guide New Friends

Lúnda’s orb را برسانید

God of War Ragnarok Trophy Guide

تروفی New Frineds را می‌توانید پس از تکمیل یک Favor با نام The Mysterious Orb به دست آورید که در منطقه Vanaheim واقع شده است. برای 100 درصد کردن بازی God of War Ragnarok باید تمام Favorها را به اتمام برسانید که برای آن، می‌توانید به راهنمای کاکتیبل‌ها که در ابتدای مقاله قرار گرفته مراجعه کنید.

God of War Ragnarok Trophy Guide Full Gufa

Hafgufas را آزاد کنید

God of War Ragnarok Trophy Guide

شما این تروفی را پس از تکمیل دو Favor با نام‌های Secret of the Sands و Song of the Sands به دست خواهید آورد که در سرزمین Alfheim واقع شده‌اند. توجه داشته باشید که هر دو Favor ذکر شده پس از تکمیل داستان اصلی در دسترس قرار می‌گیرند. برای 100 درصد کردن بازی God of War Ragnarok باید تمام Favorها را به اتمام برسانید که برای آن، می‌توانید به راهنمای کاکتیبل‌ها که در ابتدای مقاله قرار گرفته مراجعه کنید.

God of War Ragnarok Trophy Guide Making Amends

Lyngbakr را آزاد کنید

God of War Ragnarok Trophy Guide

شما این تروفی را پس از تکمیل یک Favor با نام Weight of Chains به دست می‌آورید که در جزیره Lyngbakr واقع شده است. جزیره ذکر شده هم در منطقه Svartalfheim قرار دارد. برای 100 درصد کردن بازی God of War Ragnarok باید تمام Favorها را به اتمام برسانید که برای آن، می‌توانید به راهنمای کاکتیبل‌ها که در ابتدای مقاله قرار گرفته مراجعه کنید.

God of War Ragnarok Trophy Guide It Was a Good Day

Mardöll را پس بگیرید

God of War Ragnarok Trophy Guide

شما تروفی It Was a Good Day را پس از تکمیل یک Favor با نام Freya’s Missing Peace به دست می‌آورید که در Vanir Shrine واقع شده است (Vanir Shrine هم در سرزمین Vanaheim قرار دارد). برای 100 درصد کردن بازی God of War Ragnarok باید تمام Favorها را به اتمام برسانید که برای آن، می‌توانید به راهنمای کاکتیبل‌ها که در ابتدای مقاله قرار گرفته مراجعه کنید.

God of War Ragnarok Trophy Guide Invasive Species

تمام Crater Huntها را تکمیل کنید

God of War Ragnarok Trophy Guide

بازی God of War Ragnarok به طور کلی شامل 9 عدد Hunt می‌شود که می‌توانید آن‌ها را در شمال سرزمین Vanaheim پیدا کنید. این فعالیت‌های فرعی که شامل Dragon Hunt و Epic Hunt می‌شوند، همگی در گروه Favorها قرار می‌گیرند. برای 100 درصد کردن بازی God of War Ragnarok باید تمام Favorها را به اتمام برسانید که برای آن، می‌توانید به راهنمای کاکتیبل‌ها که در ابتدای مقاله قرار گرفته مراجعه کنید.

God of War Ragnarok Trophy Guide Besties

Speki و Svanna را نوازش کنید

God of War Ragnarok Trophy Guide

شما تروفی Besties را پس از تکمیل یک Favor با نام Animal Instinct به دست می‌آورید که در Lake of Nine واقع شده است (خود Lake of Nine در سرزمین Midgard قرار دارد. برای 100 درصد کردن بازی God of War Ragnarok باید تمام Favorها را به اتمام برسانید که برای آن، می‌توانید به راهنمای کاکتیبل‌ها که در ابتدای مقاله قرار گرفته مراجعه کنید.

God of War Ragnarok Trophy Guide Rightful Place

تمام Lindwyrmها را به Ratatoskr بازگردانید

God of War Ragnarok Trophy Guide

شما تروفی Rightful Place را پس از تکمیل یک Favor با نام The Lost Lindwyrms به دست می‌آورید که در خانه سیندری یا Sindri’s Home واقع شده است. برای 100 درصد کردن بازی God of War Ragnarok باید تمام Favorها را به اتمام برسانید که برای آن، می‌توانید به راهنمای کاکتیبل‌ها که در ابتدای مقاله قرار گرفته مراجعه کنید.

God of War Ragnarok Trophy Guide Pure of Hart

The Stags of the Four Season (یا اصطلاحا گوزن‌های چهار فصل) را بازگردانید

God of War Ragnarok Trophy Guide

شما تروفی Pure of Hart را پس از تکمیل یک Favor با نام A Stag for All Seasons به دست می‌آورید که در خانه سیندری یا Sidri’s House شروع می‌شود. برای 100 درصد کردن بازی God of War Ragnarok باید تمام Favorها را به اتمام برسانید که برای آن، می‌توانید به راهنمای کاکتیبل‌ها که در ابتدای مقاله قرار گرفته مراجعه کنید.

God of War Ragnarok Trophy Guide Trials by Fire

Trails of Muspelheim (یا چالش‌های موسپلهایم) را تکمیل کنید

God of War Ragnarok Trophy Guide

شما تروفی Trials By Fire را پس از تکمیل یک Favor با نام The Final Challenges به دست می‌آورید که در موسپل‌هایم (Muspelheim) واقع شده است. تکمیل این چالش‌ها می‌تواند کمی سخت و طاقت فرسا باشد؛ به همین دلیل اگر در تکمیل و انجام آن‌ها به مشکل خوردید بهتر است از ویدیویی که در ادامه قرار می‌گیرد بهره ببرید:

God of War Ragnarok Trophy Guide Ready for Commitment

یک ست Armor یا زره را به صورت کامل ارتقا دهید

God of War Ragnarok Trophy Guide

در این نقطه از راهنمای تروفی بازی God of War Ragnarok به Redy for Commitment می‌رسیم. شما برای به دست آوردن این تروفی باید سه قطعه از یک مجموعه زره یا Armor را تا Level یا سطح 9 ارتقا دهید. این سه قطعه شامل Chest Armor، Wrist Arm و Waist Armor می‌شود که همگی از اهمیت یکسانی برخوردار هستند. فقط توجه داشته باشید که هر سه قطعه باید مربوط به یک سِت بوده و نام مشابهی با یکدیگر داشته باشند. بنابراین قطعات مختلف زره با نام‌های متفاوت را برای به دست آوردن این تروفی ارتقا ندهید.

برای مثال می‌توانید برای آزاد کردن این تروفی سه قطعهFate Breaker Shoulder Guard ،Fate Breaker Wraps  و  Fate Breaker Belt را تا آخرین سطح ممکن ارتقا دهید که نام‌های مشابهی دارند. علاوه بر این، هنگامی که یک سِت کامل را بپوشید، قابلیت‌های اضافی و خاصی دریافت خواهید کرد. فقط توجه کنید که برای ارتقا دادن این زره‌ها باید متریال کافی داشته باشید و سپس به یک Blacksmith سر بزنید.

God of War Ragnarok Trophy Guide Grave Mistake

با King Hrolf مبارزه کنید

God of War Ragnarok Trophy Guide

شما این تروفی را در ازای تکمیل یک Favor با نام Fit for a King به دست خواهید آورد که در طی آن، باید با King Hrolf مبارزه کنید. این شخصیت آخرین Berserker Boss در سرزمین Midgard است که برای رویارویی با وی باید تمامی Berserker Gravestoneها را پیدا کنید (یا به عبارتی دیگر تمامی Berserker Bossها را شکست دهید). اگر در پیدا کردن این باس‌ها به مشکل خوردید می‌توانید به راهنمای پیدا کردن Berserker Gravestoneها سر بزنید.

از این بحث‌ها که بگذریم باید بدانید که King Hrolf به عنوان یک باس فایت با سطح 9، یکی از قدرتمندترین و سخت‌ترین دشمن‌های گاد آف وار رگناروک است. به همین خاطر برای شکست او باید تمامی تجهیزات و آیتم‌های خود را به Level یا سطح 9 برسانید تا شانس بیش‌تری برای پیروزی داشته باشید. همچنین بهتر است در ابتدا سایر فعالیت‌ها و ماموریت‌ها را انجام دهید و سپس به سراغ Hrolf بروید؛ چرا که شکست او بدون دسترسی به تجهیزات و قابلیت‌‌های مناسب به شدت سخت است.

God of War Ragnarok Trophy Guide The True Queen

با Gna مبارزه کنید

God of War Ragnarok Trophy Guide

برای به دست آوردن این تروفی باید یک Favor با نام Defend Your Valor را به اتمام برسانید. شخصیت Gna در منطقه Muspelheim Crucible پیدا خواهد شد؛ اما فقط پس از اتمام داستانی اصلی قادر به رویارویی با او خواهید بود. Gna یک Valkyrie Boss با سطح 9 است که همین موضوع، او را به یکی از قدرتمندترین دشمنان موجود در بازی تبدیل می‌کند. برای همین بهتر است پیش از رفتن به سراغ این باس فایت حسابی Level-Up کنید و تجهیزات خود را تا جای ممکن ارتقا دهید. بنابراین بهتر است ابتدا تمامی فعالیت‌ها و ماموریت‌ها را انجام دهید و سپس به فکر شکست باس فایت Gna بیفتید.

در این نقطه به پایان راهنمای تروفی بازی God of War Ragnarok می‌رسیم. نظر شما در این باره چیست؟ آیا شما موفق به کسب تروفی پلاتینیوم شده‌اید؟ نظرات و سوالات خود را در بخش کامنت‌ها با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: Powerpyx

author-avatar

درباره ارحام ادبخواه

سلام، من ارحام هستم. زندگی من با سه کلمه گره خورده، ویدئو گیم، فوتبال و سینما. زندگی من بدون این سه تا بی معنی میشه و هویت خودشو از دست میده.

مطالب مرتبط

دیدگاهی در مورد “راهنمای تروفی بازی God of War Ragnarok

 1. محمد گفت:

  سلام من بازی رو صد در صد کردم ولی اتفاقی نیا فتاده.

  1. بهراد گفت:

   سلام دوست عزیز. صرفا ۱۰۰٪ کردن مناطق بازی کافی نیست و طبق راهنمایی باید چند تروفی باقی مانده رو خارج از اون مبحث بدست بیارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *