یادداشت, بازی, راهنمای خرید بازی Xbox Series X/S, نمایش و پیش نمایش

12 نکته‌ای که باید درباره بازی CrossfireX بدانید

بازی CrossfireX

بازی CrossfireX، اثری از مجموعه Crossfire، محصول شرکت Smilegate است. استودیو Remedy که به واسطه سری Max Payne و بازی‌های Alan Wake و Control شناخته می‌شود، وظیفه ساخت کمپین داستانی این اثر را بر‌عهده دارد. در این مطلب قصد داریم شما را با بازی CrossfireX آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

از زمانی که بازی CrossfireX در مراسم E3 سال 2019 معرفی شد، در ذهن بازیکنان به یک معما تبدیل شد و می‌خواستند هرچه زودتر راز این بازی را کشف کنند. این بازی شوتر اول شخص، جدیدترین نسخه از سری Crossfire بوده و این بازی در تاریخ 10 فوریه (21 بهمن) بر روی کنسول ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس منتشر خواهد شد. در این مقاله قصد داریم تا به بررسی موارد مختلفی از این بازی پرداخته و ببینیم باید انتظار چه چیزی را در هنگام خرید آن داشته باشیم.

کمپین داستانی

جذاب‌ترین بخش بازی CrossfireX، حداقل برای کسانی که تاکنون اسمی از این بازی نشنیده باشند، بخش کمپین داستانی است. ساخت این بخش توسط استودیو Remedy Entertainment و با موتور Northlight انجام شده است . داستان این بازی درباره دو شرکت نظامی خصوصی به نام‌های Global Risk و Black List است که در سراسر جهان با یکدیگر در جنگ هستند و هر دو طرف جنگ شانس خود را برای پیروزی بیشتر امتحان می‌کنند. در این بخش از بازی، بازیکنان اطلاعات بیشتری در مورد جهان این اثر کسب کرده و متوجه می‌شوند که چرا این دو شرکت نظامی خصوصی دائما در حال جنگ با یکدیگر هستند.

ماموریت‌ها

ماموریت بازی CrossfireX

کمپین داستانی بازی CrossfireX شامل‌ عملیات‌هایی است که هر کدام دارای داستان‌های چند فصلی و با طیف وسیعی از ماموریت‌های مختلف است. دو عملیات Catalyst و Spectre در هنگام انتشار بازی در دسترس بازیکنان خواهد بود. طبق پیش نمایش‌های WCCFTech، اولین عملیات در مورد شرکت Global Risk بوده که بازیکن باید بتواند یک هدف مهم را از یک موقعیت خطرناک خارج کند و در کنار همه این اتفاقات، شخصیت اصلی باید حواسش به مسائلی که قرار است در ادامه برایش پیش بیاید نیز باشد. در عملیات Spectre بازیکن شخصیتی را کنترل می‌کند که تبدیل به Ghost شده و به درگیری‌های میان این دو شرکت خصوصی نظامی (و احتمالا تمام درگیری‌های جهان) پایان می‌دهد. تمام قسمت‌های این عملیات‌های مشخص نیستند، اما بر اساس پیش‌ نمایش‌های مختلف، از جمله WCCFTech و IGN، نباید انتظار نوآوری‌های خیلی زیادی را در این بازی داشته باشیم. انجام این بازی، تنها یک تجربه تیر اندازی به صورت اول شخص و خطی است. اگرچه برخی توانایی‌های بازیکن مانند حرکت آهسته در هنگام تیر اندازی در این بین وجود دارد که می‌تواند کمی شرایط کلی را برای بازیکنان جذاب‌تر کند.

انواع دشمنان

طبق پیش نمایش‌های منتشر شده در IGN، تنوع مناسبی از انواع دشمنان در طول بازی وجود دارد. جدا از سربازان پیاده معمولی، قرار است با دشمنان مختلفی مثل تک تیر اندازها، دشمنانی با زره‌های سنگین، دشمنانی با سپرهای مدافع و هواپیماهای بدون سرنشین روبرو شوید. نبردهایی را نیز با باس‌های متعدد خواهید داشت، اما تعداد آن‌ها در این دو عملیات دقیقا مشخص نیست.

تنظیمات سختی بازی

علیرغم اینکه تنها دو عملیات در هنگام شروع بازی در دسترس بازیکنان است، برای ترغیب بازیکنان به تکرار مراحل کمپین، درجات سختی مختلف از جمله Easy، Normal و Hard برای این بازی وجود خواهد داشت. با توجه به پیش نمایش‌های دیده شده، درجه سختی Hard بازی یک انتخاب هیجان انگیز برای طرفداران ژانر شوتر اول شخص و اکشن خواهد بود. با این وجود، امکان انتخاب گزینه‌های آسان‌تر برای بازیکنان تازه وارد در این عرصه بسیار قابل تقدیر است.

ایده قسمت کمپین

بازی CrossfireX تنظیمات سختی

چه چیزی به عنوان الهام بخش قسمت کمپین بازی CrossfireX عمل کرده است؟ در کمال تعجب باید بدانید که طبق گفته توماس پوها، مدیر روابط عمومی استودیو Remedy، سری بازی‌‌های Resident Evil و Metal Gear Solid الهام بخش این کمپین بوده‌اند. او در ماه جولای سال 2020 در گفتگو با US Gamer گفت: «بدیهی است که این بازی یک شوتر اول شخص است، اما ما سعی داشتیم با الهام گرفتن از شخصیت‌ها و حال و هوای سری بازی‌هایی مانند Metal Gear و Resident Evil کمی این بازی را غنی‌تر کنیم». بنابراین در حالی که شرکت خصوصی نظامی در حال جنگ با یکدیگر هستند، شما با گروهی از شخصیت‌های مختلفی، مانند یک کاراکتر سرسخت، شخصیتی عاقل و حتی ژنرال مشکوک، مواجه می‌شوید که از شخصیت‌های معروف‌تری الگو برداری شده‌اند.

بخش چند نفره

برای طرفداران بازی‌های چند نفره، به ویژه آن دسته از بازیکنانی که با نسخه اصلی بازی Crossfire آشنا هستند، انجام یک بازی به روز شده و با ظاهری بهتر از بازی رایگان قبلی استودیو Smilegate، دلیل بزرگ دیگری است که به سمت بازی CrossfireX کشیده شوند. بازیکنان در این قسمت یکی ازتیم‌های Global Risk یا Black List را را انتخاب کرده و در یک سری مسابقات رقابتی با یکدیگر می‌جنگند. اسلحه‌های در این بازی بسیار واقع گرایانه طراحی شده‌اند و هرکدام ویژگی‌های مختص به خود را دارند. به طور مثال اسلحه‌هایی از نوع SMG سرعت تیراندازی بالاتری داشته، اما آسیب کمتری ایجاد می‌کنند. بر اساس ویدیویی که از قسمت چند نفره بازی منتشر شده بود می‌توان گفت اسلحه‌هایی مانند AK-47 و M4A1 و امثال آن‌ها همگی در بازی وجود دارند و این بازی نیز همانند نسخه اصلی خود کاملا رایگان است.

حالت‌های چند نفره

حالت‌های چند نفره بازی CrossfireX

بازی CrossfireX طیفه گسترده‌ای از حالت‌های مختلف از بخش‌هایی با هدف خاص گرفته تا Team Deathmatch را شامل می‌شود. Classic Mode همان تجربه استاندارد Search and Destroy است که در آن هر دو تیم به نوبت در حال کار گذاری بمب یا پیدا کردن بمب می‌شوند و بعد از چند دست بازی، بر اساس امتیاز کسب شده تیم برنده مشخص می‌شود. در این حالت کلید پیروزی میزان موفقیت شما در خنثی سازی یا جاسازی بمب در هر مرحله است. بازیکنان در حالت Spectre تنها دارای چاقو هستند ولی در صورت عدم حرکت، می‌توانند نامرئی بمانند. در  حالت Modern، همانند Point Capture بازیکنان باید سعی کنند کنترل هر دو ناحیه مشخص شده در نقشه را در دست بگیرند. همچنین یک حالت دیگر وجود دارد که در آن 30 بازیکن وجود دارند و هر تیم باید برای کنترل 5 ناحیه با یکدیگر مبارزه کنند. در نهایت یک حالت زامبی به نام Infection Mode نیز در بخش چند نفره وجود دارد که بازیکنان باید سعی کنند در برابر افراد آلوده مقاومت کنند.

نقشه‌ها

نقشه‌های بازی CrossfireX

هنوز مشخص نیست که چه تعداد از نقشه‌های نسخه اصلی به بازی CrossfireX منتقل می‌شوند، اما چندین نقشه مانند GR Tower از نسخه بتا برای این بازی جدید تایید شده‌اند. به عنوان مثال نقشه Invasion برای بازی در حالت Spectre بهینه سازی شده و مناطق به یکدیگر بسیار نزدیکتر هستند که این موضوع برای مهاجهان می‌تواند مفیدتر باشد. در مقابل نقشه GR Tower برای بازیکنانی که حالت کنترل مناطق یعنی Modern را در نظر دارند، استفاده شده است.

سیستم Tactical Growth

سیستم Tactical Growth یک قابلیت جالب در رقابت‌های بازی CrossfireX است. همانطور که در حال بازی هستید، می‌توانید ارتقاهای مختلفی را مانند سپر مدافع، افزایش مجدد سلامتی و حتی افزایش میزان آسیب وارده به دشمن، برای کسب برتری‌های بیشتر نسبت به رقیب خود انتخاب کنید. هر کدام از این تغییرات فقط برای یک مرحله اعمال می‌شوند و باید در مرحله بعدی در مورد ضد حمله‌های دشمن و یا ارتقاهای آن‌ها به خوبی برنامه ریزی کنید.

شخصیت‌های ویژه

شخصیت‌های ویژه بازی

مزدوران افسانه‌ای یا همان شخصیت‌های ویژه که قبلا بخشی از سیستم Tactical Growth بودند، کاراکترهایی بسیار قدرتمند هستند که بازیکنان می‌توانند به آن‌ها تبدیل شوند. این شخصیت‌ها در حال حاضر جدا از سیستم Tactical Growth و در حالت Modern بازی وجود دارند و آن‌ها را فقط می‌توان از طریق کشتن‌های متوالی دشمن (Kill Streaks) و یا بر اساس مرگ‌های کلی (Death Streaks) شما به دست آورد. پس از بدست آوردن این امتیازها می‌توانید هر کدام از شخصیت‌های ویژه مانند Boogieman یا Death King را انتخاب کنید. به طور مثال شخصیت دوم دارای میزان سلامتی و سرعت بیشتر است و می‌تواند دو سلاح SMG را همزمان استفاده کنید. طبق گزارش‌های موجود، جزئیات بیشتر در مورد این شخصیت‌های ویژه قبل از انتشار منتشر خواهد شد.

امکانات سفارشی سازی

سفارشی سازی بازی CrossfireX

همانند هر بازی چند نفره دیگر، بازی CrossfireX نیز امکان شخصی سازی کاراکتر شما را فراهم می‌کند. جزئیات دقیق این حالت به صورت کامل بیان نشده ولی در وبسایت رسمی بازی گفته شده است که بازیکنان می‌توانند از طریق گزینه‌های مختلف سفارشی سازی داخل بازی، دستاورد‌های خود را به نمایش بگذارند. باز هم فقط زمان مشخص می‌کند که چه کاری برای شخصی سازی‌های بیشتر باید انجام داد و تا چه میزان می‌توان به صورت رایگان از این قابلیت استفاده کرد. همچنین اطلاعات بیشتری نیز درباره چگونگی کسب درآمد از طریق خرید‌های درون بازی به دست خواهد آمد.

پشتیبانی از Smart Delivery در کنسول ایکس باکس

اگرچه نه استودیو Remedy و نه شرکت Smilegate رزولوشن نهایی و نرخ فریم بازی را تا کنون مشخص نکرده‌اند، اما طبق اطلاعات ماکروسافت استور، نسخه بتا این بازی با رزولوشن 4K روی کنسول Xbox One X اجرا خواهد شد. احتمال اجرای این بازی بر روی کنسول Xbox Series X با کیفیت 4K و نرخ فریم 60 و یا حتی 120 فریم بر ثانیه اصلا تعجب آور نخواهد بود. این بازی از قابلیت Smart Delivery پشتیبانی کرده و تنها با یکبار خرید این بازی، می‌توانید در تمام پلتفرم‌های ایکس باکس به آن دسترسی داشته باشید.

 

نظر شما در مورد ویژگی‌های بازی CrossfireX چیست؟ آیا استودیو رمدی قادر است تجربه‌ای هیجان‌انگیز در سبک تیراندازی اول شخص ارائه کند؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع: GamingBolt

اینستاگرام تیلنو

لینک‌های کوتاه شده مطلب

https://bit.ly/3HclIdK https://yun.ir/n5wkk2 https://zx1.ir/3sTgf
https://b2n.ir/j82430 https://is.gd/gD3Ejj https://tinyurl.com/mrxyk4nw

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *