بازی, داستان, یادداشت

اسلحه‌های احتمالی بازی God of War: Ragnarok

بازی God of War: Ragnarok

با نزدیک شدن به انتشار بازی God of War: Ragnarok بازیکنان زیادی همچنان در مورد اسلحه‌های این بازی سوال‌هایی دارند. در این مطلب اسلحه‌هایی از اساطیر نورس را معرفی می‌کنیم که احتمال دارد در جنگ پایان جهان آن‌ها را ببینم. با تیلنو همراه باشید.

یکی از عمده دلایل شهرت و محبوبیت سری God of War، ارائه نمایشی عالی از اساطیر یونان و خلق شخصیتی خیالی به نام کریتوس (Kratos) است. در سال ۲۰۱۸ استودیو سانتامونیکا (Santa Monica) زمینه داستانی مجموعه مذکور را از یونان به نورس تغییر داده و به سراغ اساطیر اسکاندیناوی رفت. به واسطه این تصمیم در بازی God of War، شاهد نبرد‌های کریتوس با خدایانی همچون بالدر (Baldur) و موجودات افسانه‌ای هستیم. با وجود بهره‌گیری‌های متنوع بازی مذکور از اساطیر، بسیاری از اسلحه‌های نورس بدون استفاده باقی ماندند.

در سال گذشته و در جریان رویداد PlayStation 5 Showcase بود که کمپانی سونی از بازی جدیدی از سری گاد او وار رو‌نمایی کرد. این بازی که نام آن به صورت رسمی اعلام نشده و در بین علاقه‌مندان با نام بازی God of War: Ragnarök شناخته می‌شود، برای انتشار در سال جاری برای کنسول نسل نهمی سونی یعنی پلی استیشن 5 و احتمالا پلی استیشن 4 برنامه‌ریزی شده است. با توجه به نام این اثر شاهد نبرد‌های عظیمی خواهیم بود که در قالب آن وقایع رگناروک یا پایان جهان رخ خواهد داد. بر این اساس می‌توان انتظار داشت اسلحه‌ها و آیتم‌های اساطیری بسیاری را مشاهده و مورد استفاده قرار دهیم. با تیلنو همراه باشید تا بیشتر با این موارد آشنا شویم.

۱۵- آنگوروادال

بازی God of War: Ragnarok

اسلحه‌های اساطیر نورس غالبا دارای ویژگی‌هایی هستند که باعث می‌شود آن سلاح از سایر اسلحه‌ها متفاوت و متمایز باشد. آنگوروادال (Angurvadal) شمشیری از افسانه‌های اسکاندیناوی بوده که به وایکینگ (Viking) تعلق داشته و سپس آن را به پسرش یعنی تورستن (Thorsten) واگذار کرده است. روی این شمشیر حروفی از خط رونی (Runic) نقش بسته است که در هنگام نبرد بسیار روشن شده و در زمان صلح فروغ و روشنایی خود را از دست می‌دهد. اگر کریتوس به این شمشیر افسانه‌ای دسترسی پیدا کند، این احتمال وجود دارد که همانند نور خورشید بدرخشد.

۱۴- دانسلیف

بازی God of War: Ragnarok

دانسلیف (Dáinsleif) یکی دیگر از شمشیر‌های اساطیر نورس است که دارای ویژگی‌های منحصر‌به‌فردی است. این شمشیر که به پادشاه هوگنی (King Hogni) تعلق داشته، به دست دورف‌ها (Dwarf) ساخته شده است. محل زندگی دورف‌ها با نام سوارت‌آلفهایم (Svartalfheim) شناخته می‌شود که تا‌کنون کریتوس و پسرش، آترئوس (Atreus) به سراغ آن نرفته‌اند. با این حال در بازی God of War شاهد برقراری ارتباط آن‌ها با دورف‌ها بودیم. ویژگی که باعث می‌شود دانسلیف به اسلحه‌ای جذاب تبدیل شود، این است که بدون کشتن یک نفر نمی‌توان آن را غلاف کرد. همچنین این شمشیر زخم‌هایی را به وجود می‌آورد که هیچگاه درمان نمی‌شوند.

۱۳- گالارهورن

بازی God of War: Ragnarok

گالارهورن (Gjallarhorn) چندین بار در افسانه‌های نورس ظاهر شده است. معنای لغوی نام این سلاح «شیپوری با صدای بلند» است که به خوبی کارکرد آن را نشان می‌دهد. هایمدال (Heimdall) به منظور دستیابی به دانش، از گالارهورن استفاده کرده و از چاه میمیزبرونر (Mímisbrunnr)، متعلق به میمیر (Mimir)، می‌نوشد. علاوه بر این هایمدال از این شیپور برای احضار تمامی خدایان و الهه‌ها و آماده شدن برای رگناروک بهره می‌برد. اگر‌چه بعید به نظر می‌رسد که گالارهورن در اختیار کریتوس قرار بگیرد، اما اگر هایمدال در بازی God of War: Ragnarok حضور داشته باشد، انتظار می‌رود شیپور مذکور را در دست داشته باشد.

۱۲- گلیپنیر

بازی God of War: Ragnarok

گلیپنیر (Gleipnir) زنجیری آسیب‌ناپذیر است که برای به بند کشیدن فنریر (Fenrir)، گرگی به شدت قدرتمند و از فرزندان لوکی (Loki) مورد استفاده قرار گرفته است. این زنجیر یکی دیگر از ساخته‌های شاخص دورف‌ها بوده که آن را با بهره‌گیری از ۶ عنصر عجیب و جادویی ساخته‌اند. در بازی God of War هنگامی که آترئوس در رابطه با چگونگی ساخت وسایل مختلف با استفاده از عناصر عجیب و غریب به دست براک (Brok) و سیندری (Sindri) سوال می‌کند، میمیر به گلیپنیر اشاره می‌کند. کریتوس خاطرات نا‌خوشایندی از زنجیر دارد. بنابراین در هنگامی که او، فنریر به بند کشیده شده با زنجیر را مشاهده کند، بدون شک واکنش جالبی را شاهد خواهیم بود.

۱۱- گرام

بازی God of War: Ragnarok

داستان شمشیر گرام (Gram) به شمشیر افسانه‌ای شاه آرتور یعنی اکس‌کالیبور (Excalibur) شباهت دارد. در یک مراسم عروسی، اودین این شمشیر را در تنه درخت بارنستوکر (Barnstokkr) فرو می‌کند. در ادامه او می‌گوید: هر کس بتواند این شمشیر را از درخت بیرون بکشد، به عنوان هدیه آن را دریافت خواهد کرد. با این وجود که کریتوس به در دست گرفتن شمشیر‌های سنتی مشهور نیست، اما احتمال دارد که در رگناروک شاهد نبردی بین کریتوس و آترئوس با اودین باشیم. در نتیجه می‌توان انتظار داشت کریتوس شمشیر گرام را از درخت بارنستوکر بیرون کشیده و برعلیه اودین از آن استفاده کند. پیش از این نیز کریتوس با استفاده از Blade of Olympus با زئوس جنگیده است.

۱۰- گریدارولر

بازی God of War: Ragnarok

عصا‌های چوبی مواردی نیستند که معمولا در بین اسلحه‌های سری گاد آو وار مشاهده شوند. با این حال کریتوس جزو آن دسته از افرادی است که برای محافظت از خود و اطرافیان از هیچ ابزار و اسلحه‌ای دریغ نمی‌کند. گریدارولر (Grídarvölr) یکی از اسلحه‌های احتمالی بوده که ممکن است کریتوس آن را به دست بگیرد. این عصای جادویی به منظور مبارزه با یک غول و دخترانش به ثور تقدیم شده است. این امکان وجود دارد که کریتوس و آترئوس در ابتدای بازی God of War: Ragnarok برای به دست آوردن گریدارولر با ثور وارد نبرد شوند.

۹- گونگنیر

بازی God of War: Ragnarok

یکی از مشهورترین اسلحه‌های اساطیر نورس، گوگنیر (Gungnir) است. تقریبا نمی‌توان اودین را در شرایطی مشاهده کرد که آن را در دست نداشته باشد. اودین در رگناروک از گوگنیر که یکی دیگر از اسلحه‌های ساخته شده به دست دورف‌ها بوده، برای حمله به فنریر استفاده کرده است. این نیزه تعادل بی‌عیب و نقصی دارد که به واسطه آن هر کس با هر سطح از قدرت و مهارت آن را پرتاب کند، بدون شک به هدف برخورد خواهد کرد. تشابهات بالقوه پایان جهان در اساطیر نورس با وقایع سه‌گانه اول سری God of War بیش از پیش در بازی God of War: Ragnarok قابل مشاهده خواهند بود. ممکن است در این بازی نبردی بین اودین و فنریر رخ دهد و کریتوس و آترئوس به عنوان شخصیت‌های اضافه در آن حضور داشته باشند.

۸- هوفاند

بازی God of War: Ragnarok

در افسانه‌های اسکاندیناوی هایمدال به عنوان خدای بصیرت و نگهبان بایفراست (Bifrost)، پل رنگین‌کمانی که ۹ قلمرو را به اسگارد (Asgard) متصل می‌کند، شناخته می‌شود. او علاوه بر گالارهورن، از سلاح دیگری به نام هوفاند (Hofund) بهره می‌برد. با این وجود که در فیلم‌های مارول، این شمشیر برای باز و بسته کردن دروازه بایفراست استفاده می‌شود، مشخص نیست که آیا در اساطیر نورس نیز هوفاند چنین عملکردی داشته باشد. اما آنچه که قطعی بوده این است که در رگناروک، هایمدال با استفاده از هوفاند به جنگ لوکی (Loki) می‌رود. بر این اساس هوفاند یکی از اسلحه‌هایی بوده که احتمال وجود آن در بازی God of War: Ragnarok به شدت بالا است.

۷- لاواتین

بازی God of War: Ragnarok

لاواتین (Lævateinn) یکی از معدود اسلحه‌هایی است که توسط دورف‌ها ساخته نشده است. لوکی سازنده این سلاح بوده و از آن برای کشتن ویتوپنیر (Vithopnir)، خروسی که در بالای درخت جهان موسوم به میماماید (Mimameid) زندگی می‌کند، بهره می‌برد. این درخت نباید با درخت مشهور ایگدراسیل (Yggdrasil) اشتباه گرفته شود. با این وجود که شکل ظاهری لاواتین در شرح‌های مختلف از داستان‌ها متفاوت بوده، در اغلب اوقات به عنوان سلاحی با لبه‌های تیز ترسیم شده است. در صورتی که لوکی در رگناروک حضور داشته باشد، به احتمال زیاد شاهد استفاده او از لاواتین خواهیم بود. لازم به ذکر است که تبر لوایتان با این سلاح متفاوت بوده و تنها تشابهاتی در اسم دارند.

۶- میستیلتین

بازی God of War: Ragnarok

میستیلتین (Mistilteinn) در افسانه‌ها و اساطیر نورس چندین بار بین افراد مختلف جا‌به‌جا شده است. پران (Práinn)، پادشاه ولند (Valland) یکی از این افراد بوده که پس از مرگ میستیلتین را در کنار او دفن کردند. یک جنگجوی دانمارکی به نام روموندر گریپسون (Hrómundr Gripsson) وارد مقبره پران شده و پس از پیروزی بر روح پادشاه، شمشیر میستیلتین را در اختیار می‌گیرد. او از این شمشیر برای کشتن و از بین بردن چندین پادشاه استفاده کرده است. در یکی از داستان‌های اساطیر نورس آمده که از میستیلتین برای کشتن بالدر استفاده شده است. اگرچه بالدر در پایان بازی God of War به دست کریتوس کشته شده، اما این به معنی حذف قطعی شمشیر میستیلتین از بازی God of War: Ragnarok نیست.

۵- میولنیر

بازی God of War: Ragnarok

میلونیر (Mjölnir) یا پتک مشهور ثور، خدای رعد و برق در افسانه‌های نورس عملا هیچ نیازی به معرفی ندارد. این سلاح پیش از این نیز در سری خدای جنگ دیده شده و بازیکنان در پایان مخفی بازی God of War ثور و میولنیر را مشاهده کرده‌اند. پس از پشت سر گذاشتن اتفاقات و فراز و نشیب‌های فراوان، در نهایت کریتوس و آترئوس به خانه برمی‌گردند. در این هنگام طوفان به پا شده و زمانی که کریتوس به بیرون از خانه می‌رود، ثور را در حالی که آماده حمله با پتکش است، می‌بیند. این پایان از نبردی بین روح اسپارتا و خدای رعد در بازی God of War: Ragnarok خبر می‌دهد. انتظار می‌رود میولنیر در رگناروک نقش مهمی را ایفا کند.

۴- اسکیدبلادنیر

بازی God of War: Ragnarok

اکثریت افراد، کشتی را به عنوان یک سلاح محسوب نمی‌کنند. با این حال اسکیدبلادنیر (Skidbladnir) قادر است این روند را تغییر دهد. این کشتی توسط دورف‌ها ساخته شده و پس از آنکه لوکی آن را تصاحب کرد، به خدای فریر (Freyr) هدیه داده شد. اسکیدبلادنیر لقب «بهترین کشتی در تمام افسانه‌های نورس» را یدک می‌کشد. به واسطه جادویی که اودین روی اسکیدبلادنیر قرار داده، می‌توان آن را تا کرده و در جیب گذاشت. در بازی God of War، آترئوس و میمیر به کشتی اسکیدبلادنیر اشاره کرده‌اند و یکی از اسباب بازی‌های پسر کریتوس یک کشتی کوچک است. احتمال می‌رود اسکیدبلادنیر در بازی God of War: Ragnarok نقشی بزرگ و تاثیر‌گذار داشته باشد.

۳- اسکوفنونگ

بازی God of War: Ragnarok

شمشیر اسکوفنونگ (Skofnung) در اختیار رولف کراکی (Hrólf Kraki)، پادشاه دانمارک قرار داشته و ویژگی‌های مختلفی دارد. این شمشیر به شدت تیز بوده و روح محافظین پادشاه رولف کراکی در آن حبس شده‌اند. دسته این شمشیر نباید در معرض آفتاب قرار بگیرد و نباید در حضور زنان از غلاف خارج شود. زخم‌های ایجاد شده توسط شمشیر اسکوفنونگ تنها در شرایطی درمان می‌شوند که سنگ اسکوفنونگ به آن‌ها مالیده شود. اگر شمشیر مذکور در بازی God of War: Ragnarok و در اختیار کریتوس وجود داشته باشد، خدای جنگ باید نسبت به قوانین استفاده از آن هوشیار و آگاه باشد.

۲- شمشیر سورت

بازی God of War: Ragnarok

سورت (Surtr) همانند هایمدال یک نگهبان است، با این تفاوت که به جای نگهبانی از اسگارد، از موسپل‌هایم (Muspelheim) محافظت می‌کند. با استناد به افسانه‌ها، سورت زمانی به نبرد پایان جهان یا رگناروک ملحق می‌شود که اودین به دست فنریر به قتل می‌رسد. در تمامی داستان‌هایی که از سورت نقل شده، او را به همراه شمشیرش توصیف کرده‌اند. در اساطیر نورس شمشیر سورت به صورت شعله‌ور یا بسیار درخشان ترسیم شده است. کریتوس به عنوان خدای جنگ چندان با شعله و آتش بیگانه نیست. بر این اساس اگر شمشیر سورت در بازی God of War: Ragnarok وجود داشته و در دستان کریتوس قرار بگیرد، بدون شک لحظات هیجان‌انگیزی خلق خواهد شد. برای آشنایی بیشتر با سورت و شمشیرش می‌توانید فیلم سینمایی Thor: Ragnarok را مشاهده کنید.

۱- تیرفینگ

بازی God of War: Ragnarok

شمشیر تیرفینگ (Tyrfing) دارای ویژگی مشابه یکی از اسلحه‌های معرفی شده است. همانند دانسلیف، هر زمان که تیرفینگ از غلافش خارج شود یک نفر کشته می‌شود. پس از آنکه سوافرلامی (Svafrlami) دو دورف را دستگیر و آن‌ها را مجبور به ساخت تیرفینگ کرد، آن‌ها این شمشیر را نفرین و ویژگی‌ ذکر شده را به آن اضافه کردند. نفرین دورف‌ها تنها یکی از نقاط قوت شمشیر مذکور است. تیرفینگ همواره به هدف اصابت می‌کند، هیچگاه زنگ نمی‌زند و قادر است به راحتی سنگ و آهن را به دو نیم تقسیم کند. در نبرد‌های God of War: Ragnarok، کریتوس باید مراقب شمشیر‌های تیرفینگ و دانسلیف باشد.

در رابطه با اسلحه‌های معرفی شده چه نظری دارید؟ به نظر شما در بازی God of War: Ragnarok چه نبرد‌ها و چه اسلحه‌هایی را خواهیم دید؟ نظرات خود را با ما در تیلنو در میان بگذارید. اگر تاکنون موفق به تجربه بازی‌های سری گاد او وار نشده‌اید، می‌توانید با مراجعه به صفحات خرید بازی God Of War و خرید بازی God Of War 3 Remastered اقدام به خرید این بازی‌ها کنید.

منبع: Gamerant

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *