تروفی بازی, راهنمای خرید بازی PS5, کنسول PS5

راهنما تروفی بازی Ratchet and Clank Rift Apart

بازی Ratchet and Clank: Rift Apart

اگر نسخه جدید سری Ratchet and Clank را خریداری کرده‌اید و به دنبال کسب تروفی‌های این اثر هستید یا برای اولین‌بار سراغ کسب تروفی پلاتینیوم آمده‌اید، با تیلنو و راهنما تروفی بازی Ratchet and Clank Rift Apart همراه باشید.

بعد از عرضه نسخه اول سری Ratchet & Clank در سال ۲۰۰۲، طرفداران بازی‌های پلتفرمر حسابی از همراهی با رچت و ربات دوست‌داشتنی او یعنی کلنک لذت بردند و همین قضیه نیز مهر تاییدی بر نسخه‌های بعدی این سری بود. داستان بامزه، کاراکترهای دوست‌داشتنی، گیم پلی مفرح و سرتاسر شادی، دنیای رنگارنگ و کلی نکات دیگر، بهترین فرصت برای تجربه اثری جذاب دور از دغدغه‌های روزمره و فقط برای لذت بردن را تقدیم گیمرها می‌کرد. بعد از عرضه نسخه ریمیک بازی Ratchet and Clank در سال ۲۰۱۶، نسل جدید گیمرها نیز با این سری بازی دوست‌داشتنی آشنا شدند و فرصتی برای ساخت نسخه جدید این سری مهیا شد. حال مدتی است که نسخه جدید این سری نیز منتشر شده و خریداران به سراغ تروفی‌های آن آمده‌اند. تیلنو نیز مانند همیشه در راهنمای تروفی بازی Ratchet and Clank Rift Apart، تمام اطلاعات لازم برای کسب تروفی پلاتینیوم بازی را در اختیار شما می‌گذارد.

  • سختی کسب تروفی پلاتینیوم: ۲ از ۱۰
  • میانگین زمان برای کسب تمام تروفی‌های بازی: ۱۰ (اگر کات‌سین‌ها را تماشا نکنید این مقدار ساعت کاهش پیدا می‌کند)
  • تعداد تروفی‌های آفلاین: ۴۷ عدد (۱trophy، ۳trophy، ۷trophy، ۳۶trophy)
  • تعداد تروفی‌های آنلاین: ندارد
  • تعداد دفعاتی که باید بازی را به اتمام برسانید: یک بار
  • تعداد تروفی‌های از دست دادنی: یک عدد. Extinction Event trophy (اگر تمام Grunthor‌های بازی را بی‌خیال شوید، امکان دریافت تروفی را نخواهید داشت. حواستان باشد که بعد از برخورد با اولین Grunthor می‌توانید خیلی سریع این تروفی را به دست آورید.) تمام تروفی‌های دیگر بعد از پایان بازی و با در دسترس قرار گرفتن سفر به تمام سیاره‌ها، باز هم امکان دریافت دارند.
  • آیا درجه سختی بازی روی کسب تروفی‌ها تاثیرگذار است؟ خیر؛ می‌توانید تمام تروفی‌ها را روی آسان‌ترین درجه به دست آورید.
Masters of the Multiverse
تمام تروفی‌های بازی را کسب کنید

برای دریافت تروفی پلاتینیوم بازی Ratchet and Clank Rift Apart باید تمام تروفی‌های دیگر بازی را کسب کنید. نیازی به خرید DLCها نیست.

Fully Stacked
تمام سلاح‌های بازی را خریداری کنید

تمام سلاح‌های بازی Ratchet and Clank Rift Apart با خریداری از Ms. Zurkon، فروشنده دوره‌گردی که در تمام سیاره‌ها قرار دارد، به دست می‌آیند یا به صورت خودکار، با پیش‌روی در داستان به لیست سلاح‌های شما افزوده می‌شوند. بعد از پایان بازی نیز تمام سلاح‌های بازی به جز RYNO را می‌توانید از این فروشنده خریداری کنید. Boltها به عنوان پول درون بازی برای خریداری آیتم‌ها و سلاح‌های مختلف کاربرد دارند. اگر می‌خواهید تمام اسلحه‌ها را خریداری کنید، باید با کشتن دشمنان، تکمیل چالش‌ها و شکستن جعبه‌های مختلف، مقدار Bolt مورد نیاز را جمع‌آوری کنید. برای دریافت این تروفی Ratchet and Clank Rift Apart نیازی به افزایش لول سلاح‌ها نیست و خریداری آن‌ها کفایت می‌کند.

UnBEARably Awesome
تمام CraiggerBearsها را پیدا کنید

CraiggerBearsها جزو آیتم‌های پیدا کردنی بازی Ratchet and Clank Rift Apart محسوب می‌شود که در هر سیاره، شانس پیدا کردن یکی از آن‌ها را دارید. در ویدیو زیر محل تمام CraiggerBearsها را مشاهده می‌کنید.

2 Fuzz 2 Nefarious
امپراطور نفاریوس و دکتر نفاریوس را شکست دهید

این تروفی به صورت خودکار و با پیش‌روی در داستان بازی به دست می‌آید.

Can’t Stop Me
چالش Gold Cup Battleplex را تکمیل کنید

این چالش بعد از پایان سیاره Viceron در دسترس قرار می‌گیرد. بعد از این مرحله شما به جزیره سوم و Battleplex arena بازگردانده می‌شوید. در این محل تمام چالش‌های باقی‌مانده در دسترس قرار دارد و می‌توانید به تکمیل آن‌ها بپردازید. برای ساده‌تر شدن دریافت این تروفی بازی Ratchet and Clank Rift Apart می‌توانید چالش‌ها را در ساده‌ترین درجه سختی به اتمام برسانید (درجه سختی بازی در منو قابل تنظیم است و می‌توانید هر موقع که خواستید آن را تغییر دهید).

?Does This Make My Tail Look Big
زره‌های سر، سینه و پا را دریافت کرده و بپوشید

زره‌ها، اغلب در پورتال‌های بنفش یا همان Dimensionsها ، ماموریت‌های فرعی، Battleplexها و نقاط مخفی نقشه به دست می‌آیند. برای تکمیل این چالش تنها کافی است زره‌های سر، سینه و پا را پیدا کنید. حتی نیازی نیست که بخش‌های زره از یک ست کامل باشند. برای دریافت این تروفی بازی Ratchet and Clank Rift Apart به راهنمایی خاصی نیاز ندارید و با پیش‌روی در داستان بازی این تکه‌ها را پیدا خواهید کرد.

Nooks and Crannies
پنج Bolt طلایی پیدا کنید

Boltهای طلایی جزو آیتم‌های پیدا کردنی بازی Ratchet and Clank Rift Apart محسوب می‌شوند. برای به دست آوردن این تروفی تنها کافی است پنج تا از ۲۵ Boltهای طلایی را پیدا کنید. محل آن‌ها را در ویدیو زیر مشاهده می‌کنید.

They Blow Up So Fast
یک سلاح را به لول پنج برسانید

سیستم ارتقا سلاح‌های رچت اند کلنک ریفت اپارت، به صورت استفاده و ارتقا طراحی شده است. به صورتی که با استفاده بیشتر از سلاح‌ها، لول آن‌ها نیز افزایش یافته و تمام ویژگی‌های سلاح مورد نظر بهبود پیدا می‌کند. برای دریافت این تروفی نیز کافی است تا میانه‌های بازی منتظر بمانید تا به صورت خودکار سلاح مورد علاقه شما به سطح پنج برسد. اگر هم دوست دارید زودتر این تروفی را دریافت کنید، یک سلاح را انتخاب کنید و بیشتر مراحل مبارزات بازی را با آن پیش بگیرید.

There’s Even a Cupholder
یک سلاح را به طور کامل ارتقا دهید

ابتدا باید کمی از داستان بازی را پیش ببرید تا ارتقا سلاح‌ها از سوی Mrs. Zurkon برای شما فعال شود (این قابلیت به صورت خودکار در طی داستان بازی فعال خواهد شد). بعد از این اتفاق می‌توانید ارتقاهای مختلفی از Mrs. Zurkon خریداری کنید. برای دریافت این تروفی به Raritanium نیاز دارید که با کریستال‌های آبی روی نقشه مشخص شده است. حواستان باشد که چندین دشمن قدرتمند در کنار این کریستال‌ها قرار دارند. بعد از نزدیک شدن به این منطقه سریع سه کریستال آبی را مورد هدف قرار دهید و سپس به مبارزه با دشمنان بپردازید. حواستان باشد که قبل از خرید ارتقاها باید سلاح خود را به سطح پنج رسانده باشید؛ چون در هر لول ارتقاهای مختلفی برای سلاح‌های شما در دسترس قرار می‌گیرند و تنها در لول پنج می‌توانید تمام ارتقاهای سلاح خود را خریداری کنید. ساده‌ترین سلاح، همان پیستول ابتدایی بازی یعنی Blast است. برای ارتقا این سلاح به ۳۱ عدد Raritanium احتیاج دارید.

Full Rack
Weapon Wheel خود را پر کنید

وقتی تمام هشت سلاح بازی را به دست بیاورید، این تروفی برای شما باز خواهد شد. Weapon Wheel همان منو انتخاب سلاح بازی است که به صورت پیش‌فرض با نگه‌داشتن دکمه مثلث  :triangle: ظاهر می‌شود. با تکمیل تروفی :gold: Fully Stacked نیز این تروفی را به دست خواهید آورد.

Aim to Misbehave

RYNO را به دست آورید

سلاح RYNO با پیدا کردن تمام ۱۰ ربات Spybot به دست می‌آید. محل این ربات‌ها را در ویدیو زیر مشاهده می‌کنید. حواستان باشد که بعد از پیدا کردن این ربات‌ها باید به سراغ Mrs. Zurkon بروید و این سلاح را به صورت رایگان دریافت کنید.

Rift Apart
در Nefarious City از یکدیگر جدا شوید

این تروفی به صورت خودکار و با پیش‌روی در داستان بازی به دست می‌آید. بعد از پایان مقدمه بازی به لیست تروفی‌های شما افزوده می‌شود.

Hide ‘N Seekerpede
Seekerpede را شکست دهید

این تروفی به صورت خودکار و با پیش‌روی در داستان بازی و به اتمام رساندن مراحل سیاره دوم به دست می‌آید.

!Victory
یک چالش Battleplex را تکمیل کنید

این تروفی به صورت خودکار و با پیش‌روی در سیاره سوم بازی Ratchet and Clank Rift Apart به دست می‌آید.

Hey Lombax DJ
سه آهنگ در Zurkie’s Jukebox بنوازید

سیاره سوم نقش مهمی در تروفی‌های رچت اند کلنک ایفا می‌کند و برای به دست آوردن این تروفی نیز باید سری به این سیاره بزنید. در ویدیو زیر راهنما به دست آوردن این تروفی Ratchet and Clank Rift Apart را مشاهده می‌کنید.

This Crystal Is My Things

Phase Quartz را دریافت کنید

این تروفی به صورت خودکار و با پیش‌روی در داستان بازی به دست می‌آید. کافی است تعدادی از مراحل سیاره پنجم را تکمیل کنید تا این تروفی برای شما باز شود.

Don’t You Walk Away From Me
به “The Archives” برسید

این تروفی به صورت خودکار و با پیش‌روی در داستان بازی به دست می‌آید. کافی است در سیاره چهارم به ربات عظیم الجثه‌ای که “The Archives” نام دارد برسید.

It’s Loose!
Juice را آزاد کنید

این تروفی به صورت خودکار و با پیش‌روی در داستان بازی به دست می‌آید. در سیاره هفتم و اواخر بازی، این تروفی برای شما آزاد خواهد شد.

Emotional Support Robot
با تعمیرکار دیدن کنید

این تروفی به صورت خودکار و با پیش‌روی در داستان بازی به دست می‌آید. کافی است به سیاره ششم رسیده و تعدادی از مراحل اصلی این سیاره را تکمیل کنید تا این تروفی بازی Ratchet and Clank Rift Apart برای شما باز شود.

!Rated Aaarrr
به Bubble‌ها غذا دهید

این تروفی به صورت خودکار و با پیش‌روی در داستان بازی به دست می‌آید. کافی است به سیاره هشتم رفته و تعدادی از مراحل اصلی آن را تکمیل کنید. به این ترتیب تروفی !Rated Aaarrr بازی Ratchet and Clank Rift Apart نیز به لیست تروفی‌های تکمیل شده شما افزوده می‌شود.

Return to Sender
سفینه مادر را به Sargasso سینک کنید

این تروفی به صورت خودکار و با پیش‌روی در داستان بازی به دست می‌آید. در دومین دیدار شما با سیاره دوم و سقوط سفینه مادر، این تروفی برای شما باز خواهد شد.

No Bones About It
نقشه Dimensional را دوباره به دست بیاورید

این تروفی به صورت خودکار و با پیش‌روی در داستان بازی به دست می‌آید. در دومین دیدار شما از سیاره چهارم این تروفی بازی Ratchet and Clank Rift Apart را به دست می‌آورید.

More Than Lint
وارد یک Pocket Dimension مخفی شوید

Pocket Dimensionها پورتال‌های بنفش رنگی هستند که با علامت روی نقشه مشخص می‌شوند. برای تکمیل این تروفی کافی است وارد یکی از آن‌ها شوید. با توجه به تعداد بالای Pocket Dimensionها در Ratchet and Clank Rift Apart، جای نگرانی نیست. می‌توانید محل یکی از این پورتال‌ها را در عکس زیر و حین تکمیل ماموریت “Find the Phantom at Club Nefarious” مشاهده کنید.

 

Sartorial Steel
یک تکه از زره‌های بازی را جمع‌آوری کنید

به احتمال زیاد این تروفی به صورت خودکار برای شما باز خواهد شد. اما می‌توانید برای راهنمایی کامل به تروفی “?Does This Make My Tail Look Big” در بخش بالای راهنمای تروفی Ratchet and Clank Rift Apart مراجعه کنید.

!Shiny
یک Gold Bolt به دست آورید

به احتمال زیاد این تروفی به صورت خودکار برای شما باز خواهد شد. اما می‌توانید برای راهنمایی کامل به تروفی “Nooks and Crannies” مراجعه کنید.

Quantum Mechanic
یک Dimensional را بی‌قاعده تعمیر کنید

این تروفی به صورت خودکار و با پیش‌روی در داستان بازی به دست می‌آید. این تروفی در سیاره دوم و زمانی که با کلنک در حال تعمیر یکی از این پورتال‌های بنفش هستید به دست می‌آید. حتی می‌توانید با Pause کردن بازی و انتخاب گزینه “Skip Puzzle” بدون حل کردن آن این تروفی را به دست آورید.

Glitch, Uh, Finds a Way
تمام چالش‌های Glitch را به اتمام برسانید

چالش‌های Glitch جزو مینی گیم‌های جذاب و خلاقانه بازی Ratchet and Clank Rift Apart محسوب می‌شوند که در آن‌ها باید با به دست گرفتن کنترل یک ربات عنکبوتی، با ویروس‌های خاصی درگیر شوید. پنج‌تا از این مینی گیم در سرتاسر دنیای بازی قرار دارند و برای به دست آوردن این تروفی باید تمام آن‌ها را کامل کنید. سه تا از این چالش‌ها در خط اصلی داستان بازی قرار دارند و قابل از دست دادن نیستند، محل دو چالش باقی‌مانده را در تصاویر زیر مشاهده می‌کنید.

Glitch Challenge #4
سیاره هشتم، بخش Ardolis: در شمالی‌ترین بخش نقشه این چالش را پیدا خواهید کرد. داستان بازی شما را به دنبال بقایای دزدان دریایی می‌برد و کافی است در اولین اتاق به سمت اسکلت روی زمین و دستگاه کنار او در اتاق رفته تا به این چالش گلیچ برسید.

 

Glitch Challenge #5
سیاره چهارم، بخش Savali: این چالش تنها بعد از پایان اتفاقات سیاره هشتم و بازگشت به سیاره چهارم در دسترس قرار می‌گیرد. حال یک گودال خیلی بزرگ در بخش شمالی نقشه ایجاد شده است و داستان بازی نیز شما را به این نقطه خواهد برد. در این گودال مقداری Gold Bolt پیدا خواهید کرد و در کنار این Gold Boltها، یک کنسول برای تکمیل این چالش قرار دارد. کافی است این چالش را نیز به اتمام برسانید تا یکی از سخت‌ترین تروفی‌های بازی Ratchet and Clank Rift Apart را به دست آورید.

 

Shifty Character
به تمام Blizon Crystalها در Cordelion و Blizar ضربه بزنید

بعد از آپدیت‌هایی که برای Ratchet & Clank Rift Apart منتشر شد، نیازی نیست تمام ۳۰ کریستال را از بین ببرید و یکی از آن‌ها به گیمر تخفیف داده شده است. به این ترتیب باید ۲۹ تا از کریستال‌ها را از بین ببرید. این کریستال‌ها فقط در سیاره پنجم: Blizar Prime و سیاره هفتم: Cordelion پیدا می‌شوند. این کریستال‌های بنفش رنگ در صورت آسیب دیدن توسط شما، کاراکتر را بین Dimensionهای مختلف جابه‌جا می‌کنند. تمام این کریستال‌ها در طی مراحل بازی قرار دارند و بدون راهنمایی خاصی این تروفی را به صورت خودکار کسب خواهید کرد.

!BOING
با بالون‌های Big Al ،Clank و Qwark’s به هوا بپرید

بالون Big Al: به صورت خودکار و در ابتدای بازی روی این بالون پرتاب می‌شوید و به صورت خودکار این بخش تروفی برای شما کامل خواهد شد.

بالون‌های Clank & Qwark: این بالون‌ها بعد از جدا شدن از کلنک و افتادن در شهر نفاریوس درون یکی از Dimensionهای مخفی قرار دارند. بعد از رسیدن به مرحله اصلی “Find the Phantom at Club Nefarious” می‌توانید این تروفی را نیز کسب کنید. محل دقیق پورتال و بالون‌ها را در تصاویر زیر مشاهده می‌کنید.

Max Relax
شهروندان نفاریوس را در Hot Springs پیدا کنید

برای دریافت این تروفی باید در سیاره چهارم به وسط نقشه بروید. در این منطقه چند ربات مشغول انجام دادن کارهای مختلف هستند و کافی است به نزدیکی رباتی که در حال حمام کردن است بروید تا این تروفی بازی Ratchet and Clank Rift Apart نیز به لیست تروفی‌های به دست آمده شما افزود شود. محل دقیق را در تصاویر زیر مشاهده می‌کنید.

 

Lombax and Chill
تلویزیون را در مخفیگاه ریوت روشن کنید

اولین باری که در نقش ریوت مشغول تجربه بازی می‌شوید، کار شما با مخفیگاه بامزه این کاراکتر جدید شروع می‌شود. برای دریافت این تروفی کافی است تلویزیونی که در مخفیگاه ریوت قرار داده شده را روشن کنید. محل تلویزیون را در تصاویر زیر مشاهده می‌کنید.

 

فقط حواستان باشد که به محض شروع بازی با ریوت، با یک باس فایت درگیر می‌شوید و بعد از آن باید دوباره به مخفیگاه بازگشته و تلویزیون را روشن کنید.

Alert the Sponsors
روی Grind Railها پنج Trick Jump اجرا کنید

بهترین مکان برای کسب این تروفی سیاره ششم است. سر خوردن روی ریل‌ها و پریدن به این طرف و آن طرف، به صورت خودکار در طی مراحل بازی پیش روی شما قرار می‌گیرد و می‌توانید در همین حین این تروفی بازی Ratchet and Clank Rift Apart را نیز به دست آورید. کافی است روی ریل‌ها با فشردن :x: :x: (دو بار ضربدر) دبل جامپ کنید. دبل جامپ در Ratchet & Clank Rift Apart با نام “Trick Jump” شناخته می‌شود.

Icebreaker
به پنج دشمن منجمد شده با سلاح Melee خود آسیب بزنید

ابتدا برای به دست آوردن این تروفی باید سلاح “Cold Snap” را خریداری کنید. این اسلحه دشمنان را منجمد می‌کند و اگر در همین حین نزدیک آن‌ها شده و دکمه  :square: را فشار دهید، آن‌ها تکه تکه می‌شوند. بهترین موقع برای به دست آوردن این تروفی بازی Ratchet and Clank Rift Apart، در حین تکمیل چالش نقره‌ای Battleplex به نام “Freezer Pop” است. در این چالش باید ۲۵ دشمن منجمد شده را از بین ببرید و خیلی راحت این تروفی نیز به آرشیو شما اضافه خواهد شد.

No Need for Multiball
دو دشمن را با یک گلوله از سلاح Ricochet به قتل برسانید

ابتدا برای تکمیل این تروفی باید سلاح “Ricochet” را که توسط Ms. Zurkon در منطقه  Sargasso – Outpost L51 به قیمت ۶,۵۰۰ Bolt فروخته می‌شود را خریداری کنید. این سلاح درست مانند بومرنگ مهمات شلیک شده خود را دوباره به سمتتان باز می‌گرداند. به همین ترتیب کشتن دو دشمن با یک ضربه به لطف مبارزات فوق‌العاده شلوغ رچت اند کلنک ریفت اپارت به هیچ عنوان کار سختی نیست و خیلی راحت می‌توانید این تروفی را نیز به لیست تروفی‌های پلی استیشن خود اضافه کنید.

Return Policy
۱۰ دشمن را با تیرهای برگشت داده شده توسط Void Reactor بکشید

یکی از تروفی‌هایی که دریافت آن به نسبت بقیه کمی طول می‌کشد، همین تروفی Return Policy است. برای دریافت این تروفی ابتدا باید بعد از تکمیل تمام مراحل اصلی سیاره چهارم پیش Ms. Zurkon رفته و سلاح “Void Repulser” را به قیمت ۱۷,۵۰۰ Bolt خریداری کنید. بعد از خریداری سلاح باید آن را به لول پنج برسانید تا نام سلاح به “Void Reactor” تغییر پیدا کند. حال وقت آن رسیده تا در مبارزات این تروفی را کسب کنید. با نگه داشتن دکمه :l2: سلاح “Void Reactor” یک سپر محافظ در مقابل کاراکتر شما ایجاد کرده و جلوی برخورد تمام گلوله‌ها را می‌گیرد. باید درست در زمانی که تیرها به سپر محافظ شما اصابت کرده و رنگ آن به بنفش تغییر پیدا می‌کند، دکمه :r2: را فشار دهید تا تیرها به سمت دشمنانتان شلیک شوند. باید بارها و بارها این کار را تکرار کنید تا ۱۰ دشمن به وسیله تیرهای شلیک شده از سوی خودشان یا یارانشان کشته شوند و این تروفی نیز به لیست تروفی‌های شما افزوده شود.

Hole Puncher
با سلاح Headhunter دشمنان را ۲۰ بار هدشات کنید

ابتدا باید سلاح اسنایپر “Headhunter” را از Ms. Zurkon به قیمت ۴۰,۰۰۰ Bolt بعد از پایان تمام وقایع سیاره هشتم و اواخر بازی خریداری کنید. حال کافی است قدرت تیراندازی خود را به رخ بکشید و ۲۰ دشمن را با این سلاح هدشات کنید. کار سختی در پیش ندارید و خیلی ساده با نشان دادن مهارت تیراندازی خود، این تروفی بازی Ratchet and Clank Rift Apart را نیز کسب خواهید کرد.

Life of the Party
۵۰ تا Mr. Fungis شلیک کنید

برای به دست آوردن این تروفی نیز باید به سراغ Ms. Zurkon رفته و سلاح “Mr. Fungi” را به قیمت ۳,۰۰۰ Bolt در منطقه Corson V – Nefarious City خریداری کنید. این سلاح در ابتدا سه گلوله در خشاب خود دارد و با هر بار شلیک کردن، قارچ‌هایی را روی زمین می‌اندازد که شما را دنبال می‌کنند و به دشمنانی که در منطقه قرار دارند، شلیک می‌کنند. کافی است به کمک این سلاح عجیب و غریب پنجاه‌ تا از این قارچ‌ها شلیک کنید تا این تروفی را نیز به آرشیو خود اضافه کنید.

Extreme Gardening
تعداد ۳۰ تا از دشمنان  Topiary’d شده را شکست دهید

برای دریافت این تروفی نیز باید یک سلاح جدید خریداری کنید. این بار نیز به سراغ Ms. Zurkon رفته و سلاح “Topiary Sprinkler” را خریداری کنید. این سلاح در منطقه Sargasso – Outpost L51 و به قیمت ۴,۰۰۰ Bolt در دسترس قرار دارد. هر شلیک این سلاح برجک‌هایی ایجاد می‌کند که دشمنان را با اسپری‌های خود مورد هدف قرار می‌دهند و آن‌ها را سبز رنگ می‌کنند. برای به دست آوردن این تروفی، باید ۳۰ تا از دشمنان را وقتی که توسط اسپری این برجک‌ها مورد هدف قرار گرفته‌اند و رنگشان تغییر کرده، بکشید. حواستان باشد که نیازی نیست با همین سلاح دشمنان را بکشید و استفاده از تمام اسلحه‌ها مجاز است.

It’s So Fluffy!
یک CraiggerBear پیدا کنید

با تکمیل تروفی “UnBEARably Awesome” به صورت خودکار این تروفی را نیز به دست خواهید آورد. CraiggerBearها جزو آیتم‌های پیدا کردنی بازی Ratchet and Clank Rift Apart محسوب می‌شوند و برای تکمیل این دو تروفی باید آن‌ها را پیدا کنید.

Extinction Event
پنج Grunthors را بکشید

حواستان باشد که تنها تروفی از دست دادنی بازی همین تروفی است. نیازی نیست نگران باشید چون به احتمال بسیار زیاد این تروفی به صورت خودکار برای شما تکمیل خواهد شد. برای تکمیل این تروفی باید پنج تا از Grunthorها را که جزو بزرگ‌ترین دشمنان بازی هستند، بکشید. این موجودات تنها در سیاره دوم قرار دارند و درون مراحل فرعی و اصلی آن‌ها را ملاقات خواهید کرد. در ویدیو زیر محل این موجودات را مشاهده می‌کنید:

Just Stay Down
۳۰ تا از Trooper Headهای نفاریوس را از بین ببرید

این تروفی به صورت خودکار و در حین مبارزه با یکی از باس‌های بازی در سیاره نهم برای بیشتر گیمرها به دست می‌آید. اگر به هر دلیلی این تروفی برای شما باز نشد، در یکی از چالش‌ها به نام Ka-boomstick Blast، سعی کنید با هدف قرار دادن پایین تنه دشمنان، این تروفی را کسب کنید.

Must Go Faster
یک Trick Jump را وقتی به نهایت سرعت خود روی Hoverboots رسیده‌اید، انجام دهید

این چالش به صورت خودکار و با پیش‌روی در سیاره چهارم بازی برای شما تکمیل خواهد شد و به راحتی این تروفی را به دست خواهید آورد.

Planning Some Destruction
یک Spybot به دست آورید

برای به دست آوردن این تروفی به راهنما تروفی “Aim to Misbehave” مراجعه کنید. کافی است یکی از Spy Botها را پیدا کنید تا این تروفی را به دست آورید.

Feeding Friendsy
۱۰ Zurpstones برای Trudi جمع آوری کنید

این تروفی با تکمیل مرحله فرعی “Help Trudi” به دست می‌آید. این مرحله در سیاره دوم و جایی که با ریوت به تجربه بازی می‌پردازید، قرار دارد. حواستان باشد که در اولین دیدار با این منطقه مرحله برای شما باز نمی‌شود و باید تمام مراحل اصلی سیاره سوم را به اتمام رسانده و دوباره به این نقطه بازگردید. محل دقیق نقطه‌ای را که این کوئست در دسترس قرار می‌گیرد، در تصاویر زیر مشاهده می‌کنید:

 

Sweet, Sweet Victory
برای سرآشپز Tulio عسل پیدا کنید

این تروفی نیز با به اتمام رساندن یکی از مراحل فرعی بازی به دست می‌آید. کافی است به منطقه Blizar Prime در سیاره پنجم رفته و با سرآشپز بامزه دنیای بازی Ratchet and Clank Rift Apart دیدار کنید. بعد از مواجهه با این آشپز دوست‌داشتنی، او از شما می‌خواهد که در برابر دشمنان و موجودات مختلف از ماشین عسل او دفاع کنید و با اتمام این مرحله، یک تروفی دیگر به آرشیو شما اضافه خواهد شد. لوکیشن آغاز این مرحله فرعی را در تصویر زیر مشاهده می‌کنید:

Might’ve Broken Something
سه Lorb پیدا کنید

برای تکمیل این تروفی باید Lorbهایی را که تنها در سیاره چهارم قرار دارند، پیدا کنید. این آیتم‌ها در Lombax shrineها قرار دارند و باید به این معابد در دنیای بازی Ratchet and Clank Rift Apart سر بزنید. حواستان باشد که تنها دریافت سه تا از این آیتم کافی نیست و باید مرحله فرعی Hunt for Lombax Lore را نیز آغاز کنید. اگر هم تا به الان این Lorbها را جمع‌آوری کرده‌اید، با آغاز این کوئست، آخرین تروفی برنز نیز به آرشیو شما اضافه خواهد شد.

این تمام نکاتی بود که باید برای دریافت تروفی پلاتینیوم بازی Ratchet and Clank Rift Apart می‌دانستید. همان‌طور که در راهنمای تروفی‌های مختلف مشاهده کردید، کار خیلی سختی پیش رو ندارید و می‌توانید خیلی راحت این بازی را پلات کنید. برای مشاهده راهنمای تروفی دیگر بازی‌ها می‌توانید به صفحه راهنمای تروفی در تیلنو مراجعه کنید.

نظر شما درباره نسخه جدید سری رچت اند کلنک چیست؟ تجربه بازی Ratchet and Clank Rift Apart برای شما جذاب بوده است؟ نظرات خود را با تیم تیلنو و کاربران آن به اشتراک بگذارید.

منبع: Powerpyx

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *