راهنمای بازی, راهنمایی و آموزش

راهنمای مبتدی جی تی ای آنلاین

راهنمای مبتدی بازی GTA Online

بیش از 7 سال از زمان عرضه بازی GTA Online می‌گذرد و ما هنوز هم شاهد اضافه شدن کاربران جدید به جهان بزرگ بازی راک‌ استار (Rockstar) هستیم. نزدیک به یک سال قبل بود که فروشگاه اپیک گیمز (Epic Games Store) این بازی را برای مدتی رایگان کرد و موجب هجوم سیل عظیمی از کاربران به بازی جی تی ای آنلاین شد.

اگر اخیرا به دنیای جی تی ای آنلاین وارد شده‌اید یا قصد چنین کاری را دارید اصلا نگران این نباشید که از سایرین عقب‌تر هستید و نمی‌توانید با سایر کاربران رقابت کنید. اول از همه باید بدانید که هر ساله جمعیت زیادی از کاربران به بازی جی تی ای آنلاین اضافه می‌شوند و هیچوقت برای شروع این بازی دیر نیست. همچنین ما در این مقاله با راهکارها و نکاتی که برای شما آماده کرده‌ایم، کمک می‌کنیم که با سرعت بیشتری در بازی پیشرفت کنید.

از زمان عرضه این بازی تا حالا به‌روزرسانی‌ها و بسته‌های الحاقی زیادی برای بازی GTA Online عرضه شده است و شما می‌توانید با تنوع و حق انتخاب بیشتری به بازی بپردازید. ما در این مقاله قصد داریم نکات اولیه‌ای که برای شروع کار در بازی GTA Online نیاز دارید را به شما بگوییم. در ادامه با راهنمای مبتدی بازی GTA Online با تیلنو همراه باشید.

 

بخش آموزشی بازی را تکمیل کنید

راهنمای مبتدی بازی GTA Onlineبرای شروع بازی جی تی ای آنلاین باید در ابتدا بخش تمرینی (Tutorial) را تکمیل کنید. اگر این بخش برای‌تان فعال نیست فقط کافی است که در بخش داستانی بازی، قسمت مقدماتی را پشت سر بگذارید. پس از گذراندن بخش مقدماتی می‌توانید دکمه D-Pad روی کنترلر یا دکمه Alt روی کیبوردتان را نگه دارید تا بخش انتخاب کاراکتر ظاهر شود. سپس می‌توانید با انتخاب گزینه‌ی پایینی (که تصویر شخصیت آنلاین‌تان را نشان می‌دهد) وارد بخش آنلاین بازی شوید. همچنین شما می‌توانید از منوی اصلی وارد سربرگی با نام Online شوید و گزینه‌ی Play GTA Online را انتخاب کنید. با ورود به این بخش باید در ابتدای کار کاراکتر خود را شخصی سازی کنید. بعد از ساخت کاراکتر وارد شهر خواهید شد و چهره‌هایی را خواهید دید که حتما برای‌تان آشنا هستند.

 

یک گاراژ و یک ماشین مناسب بخرید

راهنمای مبتدی بازی GTA Onlineشاید تیتر به خریدن اشاره کرده باشد ولی این بدان معنا نیست که حتما باید برای ماشین‌ها هزینه کنید. شما می‌توانید در همان ابتدای کار از بین تعدادی از ماشین‌های بسیار شیک یکی را برای خودتان انتخاب کنید. برای این که ماشین مدل Elegy RH8 را به رایگان دریافت کنید فقط کافی است در Rockstar’s Social Club ثبت نام کنید. بعد از ثبت نام در این سایت می‌توانید این ماشین کوپه را (که شباهت زیادی به Nissan GT-R دارد) به صورت رایگان در اختیار بگیرید. یادتان نرود که Loss/Theft Prevention را برای ماشین‌تان فعال کنید. شما با فعال کردن این گزینه می‌توانید ماشین‌تان را بیمه کنید و اینگونه هیچ کاربری نمی‌تواند خودروی شما را تصاحب کند.

همچنین پیشنهاد می‌کنیم که حتما در همان ابتدای کار یک گاراژ برای وسایل نقلیه‌تان تهیه کنید. گاراژ Unit 124 در منطقه Popular St یکی از بهترین گزینه‌ها برای کاربران جدید است زیرا تنها به 25 هزار دلار نیاز دارید که آن را خریداری کنید.

 

پول‌های‌تان را در حساب بانکی ذخیره کنید

راهنمای مبتدی بازی GTA Online

شهر لوس سانتوس در بازی GTA Online به هیچ وجه جای امنی نیست. همیشه باید حواس‌تان جمع باشد چون هر لحظه ممکن است بازیکن دیگری به شما حمله کند و پول‌های‌تان را بدزدد. برای کسب اطمینان از این که پول‌های‌تان به سرقت نمی‌رود باید از ATMها استفاده کنید. در اطراف منطقه Blaine County تعداد زیادی از این دستگاه‌ها وجود دارد و شما با کمک Quick GPS از بخش Interaction Menu می‌توانید به نزدیک‌ترین آن‌ها دسترسی پیدا کنید.

اگر حال و حوصله‌ی این ور و آن ور رفتن را ندارید، می‌توانید با ورود به سایت Maze Bank (با گوشی کارکتر) انتقال پول را انجام دهید. این قضیه را کاملا جدی بگرید زیرا ممکن است برای به دست آوردن پول‌های‌تان زحمت زیادی کشیده باشید.

 

پس‌انداز کنید و بعد یک پایگاه زیرزمینی بخرید

راهنمای مبتدی بازی GTA Onlineبرای این که بتوانید در بخش The Doomsday Heist فعالیت کنید باید یک پایگاه زیرزمینی (Facility) بخرید. این مکان‌های بزرگ و گران‌قیمت یکی از مهم‌ترین مواردی هستند که برای انجام ماموریت‌های مختلف به آن‌ها نیاز دارید. قابل ذکر است که شما باید به یک CEO نیز تبدیل شود. ارزان‌ترین Facility که می‌توانید پیدا کنید در منطقه Paleto Bay است. شما با ورود به سایت Maze Bank Foreclosures از طریق تلفن همراه‌تان می‌توانید با قیمت 1 میلیون و 125 هزار دلار این مکان را خریداری کنید. پس از خرید این مکان می‌توانید آن را هرطور که دوست دارید شخصی‌سازی کنید و به انجام ماموریت‌های مختلف بپردازید.

 

در تیلنو بخوانید:

شایعات عجیب جی تی ای وی (GTA V) که به واقعیت پیوستند

بازی GTA Online میزبان محتویات تک ‌نفره بیشتری خواهند شد

آموزش بی صدا کردن بازیکنان دیگر در بازی GTA Online

هلیکوپتر بدزدید

راهنمای مبتدی بازی GTA Onlineمنطقه Blaine County بسیار بزرگ است و داشتن یک هلیکوپتر برای حمل و نقل در زمان‌تان به اندازه قابل توجهی صرفه جویی می‌کند. ارزان‌ترین هلیکوپتری که می‌توانید از Elitás Travel بخرید Buckingham Maverick است که آن هم 780 هزار دلار برای‌تان آب می‌خورد. در نتیجه خریدن یک هلیکوپتر چندان هم راحت نیست. از همین رو بهتر است برخی کارها را به شکل غیر قانونی پیش ببرید.

احتمالا ساده‌ترین روش برای سرقت یک هلیکوپتر رفتن به Los Santos International Airport است که در نزدیکی مدرسه خلبانی (Flight School) قرار دارد. اگر کمی در امر خلبانی مهارت داشته باشید می‌توانید در سریع‌ترین زمان ممکن کار را یکسره کنید. درحقیقت با این کار می‌توانید جرم و جنایت را در لوس سانتوس آغاز کنید.

 

یک آپارتمان باکلاس بخرید

راهنمای مبتدی بازی GTA Onlineقبل از این که بتوانید Heistهای جذاب GTA Online را شروع کنید باید به لول 12 برسید. اگر می‌خواهید خودتان در راس کار باشید و تقسیمات و برنامه‌ریزی‌ها را در ماموریت‌ها انجام دهید باید یک آپارتمان تهیه کنید. با داشتن آپارتمان می‌توانید هایست‌ها را هرطور که دوست دارید پیش ببرید. ارزان‌ترین آپارتمانی که می‌توانید پیدا کنید Del Perro Heights است. پس با استفاده از گوشی موبایل کاراکترتان وارد سایت Dynasty 8 Real Estate شوید و با پرداخت 200 هزار دلار این مکان را خریداری کنید.

 

حواس‌تان به رویدادهای هفتگی باشد

راهنمای مبتدی بازی GTA Onlineراک استار همیشه رویدادهای هفتگی (Weekly Events) را در بازی جی تی ای آنلاین برگزار می‌کند که کاربران با شرکت در آن‌ها می‌توانند پول و RP یا همان Reputation دوبرابر دریافت کنند. پس همیشه یک نیم‌نگاهی به سایت Rockstar’s Newswire داشته باشید تا از این رویدادها باخبر شوید. یادتان نرود که با شرکت در این رویدادها می‌توانید در خرید مکان‌ها و خودروها نیز تخفیفات قابل توجهی بگیرید.

 

برای گرفتن RP بیشتر جوان‌مردانه بازی کنید

راهنمای مبتدی بازی GTA Onlineشنیده‌اید که می‌گویند «این که انتظار داشته باشید زندگی با شما خوب باشد چون شما خوب هستید مثل این است که انتظار داشته باشید گرگ شما را نخورد چون شما او را نمی‌خورید»؟ خب در بازی GTA Online اینگونه نیست. اگر شما در ماموریت‌ها به سایر کاربران کمک کنید یا وسایل‌ نقلیه‌شان را نابود نکنید و جیب‌شان را نزنید، بازی به شما پاداش می‌دهد. این پاداش می‌تواند به شکل RP یا پول باشد.

مراحل داستانی را پیش ببرید

راهنمای مبتدی بازی GTA Onlineوقت گذراندن در بخش‌های مسابقات رانندگی و Deathmatchها قطعا لذت بخش است. اما برای تنوع و دریافت درآمدی معقول می‌توانید مراحل داستانی را هم دنبال کنید. با رفتن به سراغ شخصیت‌هایی نظیر Lamar ،Gerald و Simeon Yetarian که در GTA V نیز شاهد حضورشان بودیم، می‌توانید پس از دیدن کات‌سین‌هایی کوتاه به انجام ماموریت بپردازید. این مراحل جدای از لذت‌بخش بودن، پول و RP قابل توجهی را برای‌تان به ارمغان می‌آوردند. برای شروع این مراحل می‌توانید از منوی استارت بخش لیست ماموریت‌ها را باز کنید و از همان‌جا اقدام نمایید.

 

بازی ‌GTA Online در سال 2013 برای پلتفرم‌های ایکس باکس 360 و پلی استیشن 3 عرضه شد و پس از یک سال برای کنسول‌های ایکس باکس وان و پلی استیشن 4 منتشر شد. این بازی در سال 2015 برای پی سی نیز عرضه شد و گفته شده که قرار است در اواخر سال 2021 برای کنسول‌های پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس نیز عرضه شود. بازی جی تی ای آنلاین نه‌تنها در سال‌های اخیر تعداد کاربران‌اش کاهش پیدا نکرده بلکه به اندازه قابل توجهی افزایش نیز یافته است. این بازی در این سال‌ها توانسته طرفدران بسیار زیادی را جذب کند و همه این‌ها به لطف جهان وسیعی است که راک استار با بازی GTA Online برای مخاطبان ارائه کرده است. ما در این مقاله سعی کردیم نکات مختصری را برای شروع بازی جی تی ای آنلاین در اختیار شما قرار دهیم و به‌زودی نیز مقالات بیشتری در این خصوص آماده خواهیم کرد. امیدواریم که این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد.

شما درمورد بازی GTA Online چه فکر می‌کنید؟ تا به حال آن را تجربه کرده‌اید یا قصد دارید که آن را تجربه کنید؟ دوست دارید آموزش کدام بخش از بازی جی تی ای آنلاین را برای‌تان قرار دهیم؟ نظرات خود را در قسمت کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهی در مورد “راهنمای مبتدی جی تی ای آنلاین

 1. ابتین گفت:

  سلام
  ممنون بابت آموزش عالیتون
  این گزینه Loss/Theft Prevention کجا فعال میشه؟؟
  و اینکه چطوری از طریق سایت و بدون مراجعه به عابر بانک میشه پول واریز کرد؟؟

  1. محمد قربانیان گفت:

   سلام دوست عزیز. ممنون از نگاهتون. از طریق موبایل بازی. این Loss/Theft Prevention هم از توی گاراژ‌ اسپرت کردن ماشین میتونید فعال کنید.

 2. Ali گفت:

  سلام آیا در gta online میشه دو تا کنسول ps5 و ps4 با هم بازی کنند ؟

  1. ارحام ادبخواه گفت:

   سلام
   اون طور که من متوجه شدم، تنها راهی که بشه با اون بین دو کنسول PS5 و PS4 بازی کرد، اینه که هر دو از نسخه نسل هشتمی بازی استفاده کنن. در واقع، نباید سراغ نسخه نسل نهمی و مخصوص پلی استیشن ۵ برید تا بتونید با دوستتون روی پی اس فور بازی کنید. البته این طوری دیگه از ویژگی‌های نسخه نسل نهمی هم نمی‌تونید بهره ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید