تروفی بازی, راهنمای بازی, راهنمایی و آموزش

راهنمای تروفی و اچیومنت بازی GTA: San Andres Definitive Edition

راهنمای تروفی بازی GTA: San Andreas Definitive Edition

کارل جانسون، گرو استریت و سن آندریاس همگی نام‌هایی آشنایی برای بازیکنان هستند و به یک نسخه خاص از مجموعه Grand Theft Auto اشاره می‌کنند. اگر شما هم اخیرا به سراغ بازی GTA: San Andreas Definitive Edition رفته‌اید و می‌خواهید تروفی پلایتینیوم آن را آزاد کنید، با تیلنو و راهنمای تروفی و اچیومنت بازی GTA: San Andres Definitive Edition همراه شوید.

بازی GTA San Andreas که در سال ۲۰۰۴ منتشر شد، به عنوان یکی از تاثیرگذارترین و معروف‌ترین آثار تاریخ شناخته می‌شود. اثری که بین بازیکنان ایرانی هم طرفداران بی‌شماری داشت و حتی کسانی که زیاد رابطه‌ای با ویدیو گیم نداشتند، حداقل نام آن را شنیده بودند. البته این حجم از موفقیت و محبوبیت بی‌دلیل نبود؛ چرا که جی تی ای سن آندریاس انقلاب بزرگی را در جریان بازی‌های جهان‌باز به وجود آورد. داستان این بازی در مورد شخصیتی به نام کارل جانسون (Carl Johnson) است که با نام سی. جی (C. J) هم شناخته می‌شود. ماجراهای این شخصیت از جایی استارت می‌خورد که او به خاطر فوت مادرش به شهر سن آندریاس و محل قدیمی خود باز می‌گردد. اما در این روند بازگشت به خانه، دوست‌های قدیمی خود را هم می‌بیند و تصمیم به ماندن در محله قدیمی خود می‌گیرد. در ادامه سی جی درگیر ماجراهایی گنگستری شده و به ناچار مجبور به انجام کارهای مختلفی می‌شود.

حالا با گذشت حدود ۱۷ سال از عرضه نسخه اولیه، بازی GTA: San Andreas Definitive Edition در دسترس کاربران قرار گرفته تا بتوانند به مرور خاطرات قدیمی خود بپردازند. اگر پیش از این به تجربه اثر مذکور نپرداخته‌اید، الان بهترین زمان ممکن برای انجام این کار است. هرچند که ریمستر سه‌گانه جی تی ای با واکنش‌های مثبتی روبرو نشد، اما هنوز از ارزش تجربه بالایی برخودار است.

بازی GTA: San Andreas Definitive Edition که جزئی از مجموعه Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition شناخته می‌شود، اجازه استفاده از کدهای تقلب یا Chest Codeها را در اختیار شما قرار می‌دهد. البته باید بدانید که استفاده از کدهای تقلب، باعث غیرفعال شدن تروفی‌ها می‌شود. پس اگر قصد به کسب تروفی و اچیومنت‌های این بازی دارید، به هیچ وجه نباید از Cheat Codeها استفاده کنید. همچنین باید بدانید که آزاد کردن تروفی‌های سن آندریاس، هیچ ارتباطی به دو بازی موجود دیگر در سه‌گانه GTA ندارد.

 • سختی کسب تروفی پلاتینیوم: ۴ از ۱۰
 • مدت زمان تقریبی برای کسب همه تروفی‌ها: ۳۵ الی ۴۵ ساعت
 • تعداد مجموع تروفی‌ها: ۳۵ (۱trophy، ۵trophy، ۸trophy، ۲۱trophy)
 • تعداد تروفی‌های آنلاین: ندارد
 • تعداد تروفی‌های از دست دادنی: ۳ (Who Needs Directions?، They Can’t Stop All of Us، Assassin)
 • تعداد تروفی‌های گلیچ شده: صفر
 • آیا درجه سختی (Difficulty) بازی GTA: San Andreas روی روند کسب تروفی‌ها تاثیر می‌گذارد؟ خیر؛ در واقع این بازی هیچ درجه سختی خاصی ندارد
 • آیا استفاده از کدهای تقلب تروفی‌های را غیرفعال می‌کند؟ بله، باید بدون استفاده از Cheat Codeها بازی را به اتمام برسانید
 • تعداد دفعات مورد نیاز برای آزاد کردن همه تروفی‌ها: یک بار، شما می‌توانید با یک بار تمام کردن داستان بازی تمامی تروفی‌های را به دست آورید
 • آیا پس از اتمام داستان اصلی قابلیت گشت و گذار آزادانه در دنیای اثر وجود دارد؟ بله، شما می‌توانید پس از اینکه داستان اصلی بازی را تمام کردید آزادانه در دنیای آن بچرخید

اقدامات لازم برای کسب تروفی پلایتینیوم بازی GTA: San Andreas Definitive Edition

قدم اول: داستان را تکمیل کرده و تروفی‌های از دست دادنی مربوط به مراحل را به دست آورید

اول از همه مراحل داستانی بازی را به سلیقه خود تمام کنید و تا می‌توانید به ماموریت‌ها و فعالیت‌های اصلی هم بپردازید. همچنین بهتر است هنگامی که با یک اسلحه به سطح مهارت Hitman می‌رسید، آن را عوض کردن و از یک اسلحه دیگر استفاده کنید. در واقع شما باید برای کسب یک تروفی، تمام اسلحه‌های بازی را به سطح Hitman برسانید و انجام دادن روند ذکر شده می‌تواند به شما کمک کند. علاوه بر این، با اینکه می‌شود مراحل داستانی را بدون هیچ پیش‌نیاز خاصی انجام داد، پیشنهاد می‌کنیم که در همین میان Vehicle Missionها را هم تکمیل کنید. این دسته از مراحل باعث ارتقا مهارت‌ها و آمار C. J می‌شوند. نکته دیگری که باید به آن اشاره کنیم، این است که پیش از اتمام داستان وقت خود را تلف تسخیر Gang Warfare Turfها نکنید؛ چرا که در برهه‌ای از داستان همه آن‌ها را از دست خواهید داد.

در این نقطه باید اشاره کنیم که بازی GTA San Andreas Definitive Edition شامل سه عدد تروفی از دست دادنی می‌شود که باید آن‌ها را در طی ماموریت‌های زیر آزاد کنید:

 • تروفی Assassin در ماموریت Madd Dogg’s Rhymes
 • تروفی Who Needs Directions? در ماموریت Mike Toreno
 • تروفی They Can’t Stop All of Us در ماموریت Black Project

قدم دوم: تکمیل محتویات فرعی و ۱۰۰ درصد کردن بازی

هنگامی که داستان اصلی جی تی ای سن آندریاس را به پایان رساندید و به تمامی مناطق نقشه دست پیدا کردید، باید تمرکز خود را روی فعالیت‌های باقی‌مانده بگذارید تا بازی ۱۰۰ درصد شود. برای انجام این کار باید Asset Missionها، Vehicle Missionها، Raceها، و Propertyها را تکمیل کرده و همه Collectibleها بازی را به دست آورید. بازی GTA: San Andreas Definitive Edition به طور کلی شامل چهار دسته مختلف از Collectibleها می‌شود.

قدم سوم: تسخیر Gang Warfare Turfها و به دست آوردن Skill‌ همه سلاح‌ها

پس از ۱۰۰ درصد کردن بازی تیرهای بیشتری برای همه اسلحه‌ها دریافت کرده و قابلیت استفاده از یک تانک با نام Rhino را هم دارید. این تانک زیر پل محله Grove Street مشاهده خواهد شد که می‌توانید به راحتی از آن استفاده کنید. هنگامی که این دو ویژگی را به دست آوردید، روند تسخیر Gang Warfare Turfها به شدت راحت‌تر می‌شود. همچنین اگر پیش از این سطح Hitman برخی از سلاح‌ها را به دست نیاورده‌اید، باید از این موقعیت استفاده کنید. در ادامه اگر تروفی خاص دیگری باقی مانده، می‌توانید با مراجعه به آموزش‌ تروفی‌ها آن‌ها را به دست آورید.

راهنمای تروفی بازی GTA: San Andreas Definitive Edition
GTA San Andreas Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap I Ain’t No Buster

تمام تروفی‌های بازی GTA: San Andreas را به دست آورید

GTA San Andreas Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap

هنگامی که تمامی تروفی‌های بازی GTA: San Andreas Definitive Edition را به دست آورید، تروفی پلاتینیوم آن به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. توجه کنید کسب کسب تروفی پلاتینیوم این اثر به دو بازی دیگر مجموعه Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition ندارد.

GTA San Andreas Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap Getting Started

مرحله Big Smoke را تکمیل کنید

GTA San Andreas Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap

این تروفی داستانی است و با پیش‌روی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد.

With Extra Dip

از رستوران Cluckin’ Bell هشت عدد غذا بخرید

GTA San Andreas Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap

عنوان اصلی این تروفی که می‌توانید آن را به صورت انگلیسی در کنسول خود مشاهده کنید، کاملا درست نبوده و ممکن است شما را فریب دهد. برای کسب این تروفی باید در یک تلاش و بدون خارج شدن، از رستوران Cluckin’ Bell هشت عدد غذا بخرید. خیلی راحت وارد این رستوران شده و هشت غذا را به صورت متوالی خریداری کنید تا تروفی برای شما آزاد شود.

GTA San Andreas Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap The End of the Line

مرحله End of the Line را تکمیل کنید

GTA San Andreas Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap

این تروفی داستان است و با پیش‌روی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد.

GTA San Andreas Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap Hoopin’ it Up

در مینی گیم بسکتبال حداقل ۳۰ امتیاز کسب کنید

GTA San Andreas Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap

برای اینکه بتوانید روند به دست آوردن تروفی Hoopin’ it Up بازی GTA: San Andreas را استارت بزنید، باید به یکی از زمین‌های کامل بسکتبال که در سطح شهر پیدا می‌شوند، مراجعه کنید. توجه داشته باشید که این کار را باید در زمین‌های بسکتبال کامل با دو حلقه انجام دهید و امکان انجام دادن آن در زمین‌های تک حلقه‌ای (مانند زمینی که در خانه Sweet) وجود ندارد. هنگامی که زمین مناسب را پیدا کردید وارد آن شوید و توپ بسکتبال را از روی زمین بردارید. سپس با زدن دکمه مثلث (:triangle:) وارد Challenge Mode یا همان مینی گیم بسکتبال خواهید شد. در ادامه کافی است با توجه به آموزش‌های خود بازی، توپ‌ها را وارد سبد کنید تا حداقل ۳۰ امتیاز به دست آورید. هنگامی که این کار را انجام دادید تروفی برای شما آزاد خواهد شد.

GTA San Andreas Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap A Legitimate Business

همه خودروهای ذکر شده در سه عدد Car List موجود را تحویل دهید

GTA San Andreas Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap

پس از اتمام مرحله Custom Fast Track که مربوط به مغازه Wang Cars می‌شود، قابلیت Export کردن را به دست می‌آورید. شما می‌توانید با استفاده از این قابلیت، در منطقه Easter Basin Drydock یک سری ماشین‌ها را تحویل داده و در ازای آن‌ها پول خوبی دریافت کنید. مغازه Wang Cars دارای سه لیست مختلف بوده که شامل ماشین‌های مختلفی می‌شود. کافی است همه ماشین‌های مذکور در این سه لیست را تحویل دهید تا تروفی A Legitimate Business را به دست آورید. فواید انجام دادن این کار فقط به آزاد کردن تروفی محدود نمی‌شود؛ چرا که می‌توانید از طریق آن پول چشم‌گیری به جیب بزنید.

GTA San Andreas Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap I’ll Have Two Number 9s

وزن سی جی را به بالاترین حد ممکن برسانید

GTA San Andreas Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap

خود بازی از عبارت Fat Statistic برای نشان دادن وزن سی جی استفاده می‌کند که می‌توانید جزئیات آن را با فشار دادن D-Pad چپ (:left:) مشاهده کنید. حالا برای اینکه بتوانید به سنگین‌ترین و چاق‌ترین حالت ممکن برسید، باید از غذاهای موجود در سه رستوران Clucking’ Bell، Well Stacked Pizza Company و Burger Shot تغذیه کنید. توجه داشته باشید که بهتر است با هر مراجعه به رستوران‌های مذکور بزرگ‌ترین غذاهای آن‌ها را بخورید تا نهایت وزن ممکن را دریافت کنید؛ چرا که اگر سی جی بیش از هشت عدد غذا بخورد همه آن‌ها را بالا آورده و زحمات شما را بی‌اثر می‌کند. همچنین هنگامی که سی جی بالا بیاورد، تا ۱۲ ساعت آینده قادر به خرید از رستوران‌ها نخواهید بود. هنگامی که روند مذکور در مورد غذا خوردن را سه الی چهار بار تکرار کنید، سی جی به چاق‌ترین حالت ممکن رسیده و تروفی I’ll Have Two Number 9s آزاد خواهد شد.

GTA San Andreas Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap The American Dream

یک خانه (House) بخرید

GTA San Andreas Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap

در بازی GTA: San Andreas Definitive Edition خانه‌های متعددی برای خرید وجود دارند که با یک علامت سبز روی نقشه نشان داده می‌شوند. کافی است یکی از آن‌ها را به سلیقه خود بخرید تا تروفی The American Dream را به دست آورید. البته توجه داشته باشید که خانه‌های موجود در بازی گران هستند و به پول زیادی برای خرید آن‌ها نیاز دارید.

GTA San Andreas Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap Pay ‘n’ Spray

هنگامی که تحت تعقیب یا Wanted هستید، یک Pay ‘n’ Spray را انجام دهید

GTA San Andreas Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap

اول از همه باید اشاره کنیم که منظور از تحت تعقیب یا Wanted، مواقعی است که کار خلافی انجام داده‌اید و پلیس‌ها به دنبال شما هستند. شما می‌توانید با دیدن ستاره‌های روی صفحه نمایش، از وضعیت Wanted Level خود آگاه شوید. حالا برای کسب تروفی Pay ‘n’ Spray کافی است هنگامی که تحت تعقیب پلیس قرار دارید، به یکی از Pay ‘n’ Sprayها مراجعه کنید و آن را انجام دهید. Pay ‘n’ Sprayها با علامت یک قوطی رنگ روی نقشه مشاهده می‌شوند.

GTA San Andreas Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap Bike or Biker

یک چالش BMX یا NRG را تکمیل کنید

GTA San Andreas Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap

اول از همه باید بدانید که برای تروفی Bike or Biker بازی GTA: San Andreas انجام یکی از دو چالش BMX یا NRG کافی خواهد بود و نیازی به تکمیل هر دو آن‌ها نیست. در ادامه به چگونگی انجام این دو چالش خواهیم پرداخت:

چالش BMX

برای انجام این چالش ابتدا به Glen Skate Park در شهر لوس سانتوس بروید و هنگامی که به آن جا رسیدید، سوار یک دوچرخه BMX شوید. البته باید بدانید که برای انجام این چالش، مهارت Cycling یا دوچرخه‌سواری شما باید حداقل بالای ۲۰ درصد باشد. حالا کافی است چالش موجود در Glen Skate Park را آغاز کرده و با توجه به Checkpointها پیش بروید. خود بازی در ادامه این چالش روند را به شما نشان می‌دهد و کافی است که آن را دنبال کنید. البته بهتر است زمانی به سراغ این چالش بروید که مهارت Cycling شما بالای ۶۰ درصد باشد؛ چرا که این گونه راحت‌تر Checkpointها را پشت سر می‌گذارید. هنگامی که این چالش را تکمیل کردید، تروفی برای شما آزاد خواهد شد.

چالش NRG-500

NRG-500 نام یکی از موتورهای موجود در بازی است که برای انجام چالش NRG به یکی از آن‌ها نیاز خواهید داشت. شما می‌توانید این چالش را با مراجعه به اسکله Easter Basin شروع کنید که در San Fierro قرار دارد. این چالش هم درست مانند BMX از شما می‌خواهد یک سری Checkpointها را در زمان معین شده پشت سر گذاشته و Challenge را تمام کنید. البته انجام دادن این چالش کمی سخت خواهد بود و به دقت و سرعت زیادی نیاز دارد.

GTA San Andreas Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap Who Needs Directions?

در طی ماموریت Mike Toreno، شخصیت مایک تورنو را بدون استفاده از راهنمایی خود بازی پیدا کنید

GTA San Andreas Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap

تروفی از دست دادنی

اول از همه باید توجه کنید که این تروفی از دست دادنی است؛ پس نهایت دقت خود را برای انجام آن به کار بگیرید. در طی ماموریت Mike Torneo، خود شخصیت مایک شما را به نقطه‌ای که در آن قرار دارد راهنمایی کرده و شما وظیفه دارید که او را پیدا کنید. حالا برای به دست آوردن تروفی Who Needs Directions?، نباید راهی که خود بازی نشان می‌دهد را دنبال کنید. خیلی ساده و بدون توجه به راهنمایی خود بازی به سمت فرودگاه Easter Basin بروید که در جنوب شرقی San Fierro قرار دارد. هنگامی که به این منطقه رسیدید، تروفی به صورت خودکار برای شما آزاد می‌شود. فقط باید توجه داشته باشید که به هیچ وجه راهی که خود بازی به عنوان راهنما پیش و روی شما قرار می‌دهد را دنبال نکنید.

GTA San Andreas Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap Liberty City State of Mind

ماموریت Saint Mark’s Bistro را تکمیل کنید

GTA San Andreas Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap

این تروفی داستانی است و با پیش‌روی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد.

GTA San Andreas Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap Swiss Army Strife

همه اسلحه‌ها را به سطح آخر Skill موجود برسانید

GTA San Andreas Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap

منظور از Weapon Skill مهارتی است که شما برای استفاده از هر یک از اسلحه‌های بازی در اختیار دارید. این مولفه برای همه اسلحه‌ها متفاوت است و برای اینکه بتوانید همه آن‌ها را به Level یا سطح آخر برسانید، باید از تک‌تک آن‌ها به صورت جداگانه استفاده کنید. هنگامی که برای اولین بار یک اسلحه جدید را در دست می‌گیرید، مهارت استفاده سی جی از آن به شدت پایین است و با عبارت Poor نمایش داده می‌شود. اما همین که از اسلحه استفاده کنید و با استفاده از آن دشمن‌ها را به کام مرگ بفرستید، Weapon Skill آن افزایش می‌یابد. حالا تروفی Swiss Army Strife بازی GTA: San Andreas Definitive Edition از شما می‌خواهد که Weapon Skill تمامی اسلحه را به عدد ۱۰۰۰ برسانید. هنگامی که مهارت استفاده از یک اسلحه به عدد ۱۰۰۰ برسد، بازی از Weapon Skill آن با عبارت Hitman یاد می‌کند. حالا کافی است سطح همه اسلحه‌ها را به Hitman برسانید تا تروفی مذکور را به دست آورید.

اگر پس از پایان داستان اصلی سطح همه اسلحه‌ها را به Hitman نرسانده‌اید، نگران نباشید. شما باید به هر حال برای کسب تروفی Ain’t Nothing But a G Thing تمام Gang Warfare Turfها را به دست آورید و در این راه با افراد زیادی مبارزه می‌کنید. کافی است در این روند دقت خود را به کار بگیرید و از همه اسلحه‌ها تا رسیدن به سطح Hitman بهره ببرید.

شما می‌توانید در ادامه لیست اسلحه‌هایی که باید Weapon Skill آن‌ها را به سطح آخر برسانید، مشاهده کنید:

 • Pistol
 • Silenced Pistol
 • Desert Eagle
 • Tec9 یا Micro SMG (مهارت استفاده یا Weapon Skill میان این دو اسلحه مشترک است)
 • SMG
 • Shotgun
 • Sawn-Off Shotgun
 • Combat Shotgun
 • AK-47
 • M4
GTA San Andreas Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap School’s Out

یک آموزش رانندگی (Driving School) را تکمیل کنید

GTA San Andreas Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap

این تروفی داستانی است و با پیش‌روی در روند بازی GTA: San Andreas Definitive Edition به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد.

GTA San Andreas Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap Horror of the Santa Maria

در آب غرق شوید

GTA San Andreas Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap

شاید کمی عجیب به نظر برسد، اما برای به دست آوردن تروفی Horror of the Santa Maria باید در آب غرق شده و بمیرید. برای انجام این کار به سمت آب رفته و به نگه داشتن دکمه R2 (:r2:) به اعماق آن مراجعه کنید. سپس در عمق آب باقی بمانید تا نفس سی جی به اتمام برسد و بمیرید. فقط توجه داشته باشید که با انجام این کار تمام اسلحه‌های خود را از دست می‌دهید. پس بهتر است در اوایل بازی که اسلحه خاصی ندارید این کار را به انجام برسانید تا ضرر بزرگی نکنید. البته پس از اینکه با شخصیت Katie Zhan آشنا می‌شوید، پس از غرق شدن اسلحه‌های خود را از دست نخواهید داد.

GTA San Andreas Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap They Can’t Stop All of Us

در طی ماموریت Black Project بدون فعال شدن آژیرهای خطر (Alarm)، به صورت مخفیانه وارد پایگاه زیرزمینی (Underground Base) شوید

GTA San Andreas Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap

تروفی از دست دادنی

شما در طی ماموریت Black Project وظیفه دارید که به صورت مخفیانه وارد منطقه ۶۹ (Area 69) شوید، راه پایگاه زیرمینی (Underground Base) را پیدا کرده و Jetpack معروف جی تی ای سن آندریاس را بدزدید. اما آنچه که برای به دست آوردن این تروفی اهمیت دارد، این است که به گونه‌ای وارد پایگاه زیرزمینی شوید که Alarmها فعال نشوند و نگهبانان شما را مشاهده نکنند. البته پس از اینکه وارد خود Underground Base می‌شوید یک زنگ خطر به صورت خودکار به صدا در می‌آید که طبیعی بوده و مشکلی در روند کسب تروفی ایجاد نمی‌کند. استفاده از Silenced Pistol در طی مرحله Black Project حسابی به کمک شما خواهد آمد؛ چرا که این اسلحه صدا خفه‌کن دارد و پس از شلیک صدای زیادی تولید نمی‌کند. به هر حال، اگر یکی از نگهبانان متوجه حضور شما شد و زنگ خظر به صدا درآمد، بگذارید که دشمنان شما را بکشند تا ماموریت را از اول شروع کنید (به خاطر از دست دادنی بودن این تروفی).

GTA San Andreas Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap Smooth Moves

روند یک رقص را به صورت بی‌نقص انجام دهید

GTA San Andreas Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap

رقصیدن یکی از مینی گیم‌های بازی GTA: San Andreas Definitive Edition به شمار می‌رود که در طی مرحله Life’s A Beach با آن برخورد می‌کنید. در این شرایط، باید روند رقص را با زدن به موقع دکمه‌ها به صورت کامل انجام دهید تا تروفی Smooth Moves برای شما آزاد شود. البته اگر در این کار شکست خوردید نگران نباشید؛ چرا که این تروفی از دست دادنی نیست و می‌توانید بعدها و به صورت آزادانه به Nighclubها مراجعه کرده و باز هم این کار را تکرار کنید. فقط توجه داشته باشید که هنگام نمایش دادن دکمه‌ها در این مینی گیم، آن‌ها را به موقع فشار دهید تا عملکرد بهتری از خود به جا بگذارید. هنگامی که رقصیدن را با امتیاز Perfect به اتمام برسانید، این تروفی برای شما آزاد خواهد شد.

GTA San Andreas Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap What the City Needs

۱۲ مرحله از Vigilante Missionها را تکمیل کنید

GTA San Andreas Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap

اول از همه باید بدانید که برای انجام Vigilante Missionها به وسایل نقلیه پلیس‌ها نیاز خواهید داشت؛ حال این وسیله نقلیه می‌تواند خودرو معمولی آن‌ها باشد یا یک موتور HPV-1000. هنگامی که یکی از این وسایل نقلیه را به دست آوردید، باید Vigilante Missionها را آغاز کرده و در یک تلاش واحد، به مرحله ۱۲ آن برسید. شما باید در طی این مراحل خلافکارهای هدف‌گذاری شده را بکشید و به راه خود ادامه دهید. Vigilante Missionها به تدریج و با پیش‌روی در هر مرحله سخت‌تر می‌شوند و باید حواس خود را حسابی جمع کنید. استفاده از موتور HPV-1000 و یک اسلحه SMG که می‌توانید هنگام سواری با استفاده از آن تیراندازی کنید، روند کسب تروفی را راحت‌تر خواهد کرد. تنها نکته‌ای که باید در نظر داشته باشید این است که باید در یک تلاش واحد و به صورت متوالی به مرحله دوازدهم برسید و نمی‌توان این کار را در دفعات جداگانه انجام داد.

GTA San Andreas Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap Saviour

۱۲ مرحله از Paramedicها را تکمیل کنید

GTA San Andreas Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap

اول از همه باید بدانید که برای انجام Paramedic Missionها به یک آمبولانس نیاز خواهید داشت. پس از به دست آوردن یک آمبولانس، باید در یک تلاش واحد به مرحله دوازهم Paramedic Mission رسیده و همه آن‌ها را با موفقیت پشت سر بگذارید. Paramedic Missionها از شما می‌خواهند که با استفاده از آمبولانس به نقاط مختلف نقشه بروید، افراد مصدوم شده را سوار کنید و سپس آن‌ها را به بیمارستان ببرید. این دسته از مراحل به صورت تدریجی و با پیش‌روی سخت‌تر می‌شوند و هر سری کار مشکل‌تری را برای تکمیل ماموریت‌ها در پیش دارید. همچنین جالب است بدانید که با تکمیل هر Paramedic Mission، خط سلامتی یا HP شما افزایش پیدا می‌کند.

GTA San Andreas Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap Rescue a Kitten Too?

۱۲ مرحله از Firefighter Missionها را تکمیل کنید

GTA San Andreas Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap

برای انجام Firefighter Missionها، به یک ماشین آتش نشانی نیاز دارید که بازی GTA: San Andreas از آن با نام Fire Truck یاد می‌کند. شما می‌توانید این ماشین‌ها را در ایستگاه‌های آتش نشانی موجود در نقشه پیدا کنید. پس از به دست آوردن یک Fire Truck، ماموریت را آغاز کرده و در یک تلاش واحد به مرحله دوازدهم آن برسید. فقط توجه داشته باشید که Firefighter Missionها به صورت تدریجی سخت‌تر می‌شوند و باید حواس خود را حسابی جمع کنید. در ادامه کافی است ماموریت‌هایی که خود بازی از شما می‌خواهد را به درستی انجام دهید تا به مرحله دوازدهم رسیده و تروفی Rescue a Kitten Too? را آزاد کنید. همچنین جالب است بدانید که پس از انجام این کار، نسبت به آتش مقاوم خواهید شد.

GTA San Andreas Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap Yes I Speak English

۵۰ عدد از Taxi Driver Missionها را به اتمام برسانید

GTA San Andreas Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap

همان طور که از نام Taxi Driver Missionها مشخص است، برای انجام آن‌ها به یک خودرو تاکسی نیاز خواهید داشت. پس از به دست آوردن تاکسی که در سطح شهر پیدا می‌شوند، باید Taxi Driver Missionها را آغاز کرده و ۵۰ مسافر مختلف را به مقصد برسانید. توجه داشته باشید که برای به دست آوردن این تروفی برخلاف تروفی‌های قبلی، نیازی نیست که همه کار را در یک تلاش انجام دهید و از این منظور محدودیت خاصی ندارید. کافی است مسافران را سوار کرده و آن‌ها را در نقطه مشخص شده پیاده کنید تا یک Taxi Driver Mission را به اتمام رسانده باشید. پس از به مقصد رساندن ۵۰ مسافر مختلف، همه تاکسی‌های بازی به نیترو مجهز خواهند شد.

GTA San Andreas Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap Lucky Spinner

با استفاده از یک بار چرخاندن Wheel of Fortune، به جایزه ۱۰۰۰ دلاری برسید

GTA San Andreas Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap

شما می‌توانید Wheel of Fortune را در گوشه سمت چپ کازینو Dragon پیدا کنید. Wheel of Fortune یک دستگاه قمار بازی است که به صورت شانسی به شما پاداش می‌دهد. حالا برای اینکه بتوانید تروفی Lucky Spinner بازی GTA: San Andreas Definitive Edition را آزاد کنید، باید با یک دفعه چرخاندن این دستگاه ۱۰۰۰ دلار به دست آورید. برای به دست آوردن جایزه ۱۰۰۰ دلاری، باید حداکثر ۱۰ دلار شرط‌بندی کنید تا به این مقدار برسید. کافی است چندین بار تلاش کنید تا Wheel of Fortune در نهایت یک جایزه ۱۰۰۰ دلاری به شما بدهد.

GTA San Andreas Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap What happens in Las Venturas…

مرحله Yay Ka-Boom-Boom را تکمیل کنید

GTA San Andreas Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap

این تروفی داستانی است به با پیش‌روی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد.

GTA San Andreas Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap All Dressed Up for San Fierro

مرحله The Green Sabre را تکمیل کنید

GTA San Andreas Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap

این تروفی داستان است و با پیش‌روی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد.

GTA San Andreas Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap Not a Player

با تمام معشوقه‌های موجود در بازی، حداقل یک دفعه قرار بگذارید

GTA San Andreas Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap

به طور کلی در جی تی ای سن آندریاس ۶ عدد معشوقه وجود دارد که شما با دو نفر از آن‌ها به صورت طبیعی در روند داستان اصلی قرار می‌گذارید. حال برای اینکه بتوانید این تروفی را به دست آورید، باید با چهار معشوقه باقی‌مانده که می‌توانید آن‌ها را در جهان بازی پیدا کنید، قرار بگذارید. پس از اینکه با یک کاراکتر مونث در سطح دنیای بازی ملاقات کردید، می‌توانید با مراجعه به علامت قلب که روی نقشه نمایش داده می‌شود، با او قرار بگذارید. البته قرار گذاشتن با این افراد آنقدرها هم ساده نیست و باید یک سری مسائل را در نظر بگیرید. برای مثال برخی از آن‌ها سی جی را در حالتی می‌پسندند که حالتی عظلانی داشته باشد و دسته دیگری از آن‌ها سی جی چاق را بیشتر دوست دارند. البته اگر بتوانید همه ۵۰ عدد Oyster (صدف دریایی) موجود در نقشه بازی را پیدا کنید، معشوقه‌ها در هر حالتی راضی به قرار گذاشتن با سی جی خواهند شد و دیگر محدودیت خاصی جلوی شما را نخواهد گرفت. شما می‌توانید با مراجعه به نقشه مکان معشوقه‌ها از محل حضور این افراد اطلاع پیدا کنید. به محض این که با نفر ششم قرار گذاشتید، تروفی Not a Player بازی GTA: San Andreas Definitive Edition برای شما آزاد خواهد شد.

GTA San Andreas Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap What are the Odds

یک مسابقه را در Inside Track Betting ببرید

GTA San Andreas Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap

به طور کلی دو مغازه Inside Track Betting در بازی وجود دارد که می‌توانید هر دوی آن‌ها را در جزیره اول پیدا کنید. مغازه اول زیر پل مرکز شهر در Los Santos قرار دارد و مغازه دوم در شهر Montgomery واقع در Red County است. در داخل این مغازه‌ها یک سری دستگاه‌های شرط‌بندی وجود دارد که می‌توانید با استفاده از آن‌ها روی اسب‌های بازی شرط ببندید. البته این شرط‌بندی مربوط به مسابقه اسب‌دوانی نیست و دستگاه مذکور شامل یک مینی‌گیم می‌شود که باید در آن اسب خود را زودتر از سایرین به نقطه پایان برسانید. کافی است یک مسابقه را در این مینی گیم با موفقیت پشت سر بگذارید تا تروفی What are the Odds را به دست آورید. راستی اگر به پول نیاز داشتید، می‌توانید با استفاده از همین دستگاه به پول خوبی دست پیدا کنید.

GTA San Andreas Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap Double or Nothin’

در بازی Roulette تمام پول خود (یا حداکثر مقدار ممکن) را روی قرمز یا مشکی شرط بسته و دست را ببرید

GTA San Andreas Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap

شما می‌توانید این کار را در همه میزهای بازی Roulette موجود در کازینو Four Dragons انجام دهید. کافی است وارد بازی شده و حداکثر شرط خود را روی قرمز یا مشکی بسته و این کار را آنقدر تکرار کنید تا دست را ببرید. وقتی روی یکی از دو رنگ مشکی یا قرمز شرط می‌بندید، درصد برد و باختن شما پنجاه درصد است و با توجه به همین موضوع، حداکثر پس از چند دست می‌برید و تروفی را به دست می‌آورید.

GTA San Andreas Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap Assassin

در مرحله Madd Dogg’s Rhymes تمام دشمنان را با استفاده از مخفی‌کاری بکشید

GTA San Andreas Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap

تروفی از دست دادنی

در طی مرحله Madd Dogg’s Rhymes شما باید وارد عمارت شخصیت Madd Dogg شوید، کتاب Rhyme او را بدزدید و سپس فرار کنید. اما برای اینکه بتوانید تروفی Assassin را به دست آورید، باید این مرحله را در شرایطی تمام کنید که تمام دشمنان موجود را با استفاده مخفی‌کاری کشته باشید. البته که در این روند هیچکس از دشمنان هم نباید متوجه حضور شما شود. در ابتدا شما باید به صورت مخفیانه از پشت دشمنان به آن‌ها نزدیک شده و سپس با نگه داشتن دکمه L2 (:l2:) آن‌ها را با استفاده از چاقو بکشید. در ادامه و هنگام خروج از عمارت می‌توانید پس از کشتن یک نگهبان اسلحه گلوله خفه‌کن دار او را برداشته و با استفاده از آن سایر دشمنان را به صورت مخفیانه بکشید.

فقط توجه داشته باشید اگر در هر نقطه‌ای از این مرحله توسط دشمنان دیده شوید، تروفی را به دست نخواهید آورد؛ حتی اگر پس از این اتفاق دشمن مورد نظر را با چاقو بکشید. خوشبختانه هنگامی که وارد این عمارت می‌شوید، خود بازی یک Checkpoint به وجود می‌آورد تا در صورت شکست خوردن، خیلی سریع دوباره شروع کنید. پس اگر توسط دشمنان لو رفتید، به آن‌ها اجازه دهید که شما را بکشند و یک بار دیگر امتحان کنید. همچنین باید این موضوع را در نظر بگیرید که تروفی Assassin از دست دادنی است و باید حسابی حواس خود را جمع کنید. اگر پس از پایان یافتن این مرحله تروفی برای شما آزاد نشد، یک بار دیگر Checkpoint مذکور را Load کرده و دوبار وارد کار شوید.

GTA San Andreas Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap Original Gangster

مولفه Respect خود را به بالاترین سطح (حداکثر) برسانید

GTA San Andreas Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap

Respect یا احترام نام یکی از مولفه‌های بازی GTA: San Andreas Definitive Edition است که می‌توانید آن را با نگه داشتن دکمه D-Pad چپ (:left:) یا مراجعه به منو Stats مشاهده کنید. افزایش سطح Respect کار زیاد سختی نیست و با انجام دادن مراحل اصلی و تسخیر Gang Turfها به صورت خودکار بالا می‌رود. البته به احتمال زیاد پس از اتمام داستان اصلی به آخرین سطح Respect نخواهید رسید و باید برای کسب تروفی Original Gangster، همه Gang Turfها را تسخیر کنید.

GTA San Andreas Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap Today Was a Good Day

در بازی، یک روز کامل را بدون شکستن قانون، تحت تعقیب قرار گرفتن، کشتن و صدمه به دیگران پشت سر بگذارید

GTA San Andreas Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap

بهترین کار برای به دست آوردن این تروفی، این است که ۲۴ ساعت درون بازی هیچکاری انجام ندهید و ثابت بمانید. البته احتمال این وجود دارد که یک روز کامل را بدون شکستن قانون پشت سر بگذارید، اما اگر تحت تعقیب قرار بگیرید یا یک ماشین را به سرقت ببرید باید روند را از اول شروع کنید. بهترین کار این است که برای چند وقت بازی را به حال خودش رها کنید و به کارهای روزمره خود بپردازید تا ۲۴ ساعت از زمان درون بازی بگذرد.

GTA San Andreas Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap Ain’t Nothing But a G Thing

همه Gang Warfare Turfها را تسخیر کنید، همه املاک موجود را بخرید و ۱,۰۰۰,۰۰۰ دلار پول داشته باشید

GTA San Andreas Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap

تکمیل Gang Warfareها

Gang Warfareها پس از تکمیل مرحله Doberman در دسترس قرار می‌گیرند تا شما بتوانید به سراغ آن‌ها بروید. اما بهتر است ابتدا مرحله Home Coming را انجام دهید و سپس روند تسخیر Gang Turfها را شروع کنید؛ چرا که در فاصله‌ای میان دو مرحله مذکور از لوس سانتوس خارج می‌شوید و قسمتی از کارهایی که انجام داده‌اید از دست می‌روند. به طور کلی ۵۳ عدد Gang Turf در نقشه بازی وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را تسخیر کنید. این Turfها مربوط به سه گروه بالاس، لوس سانتوس واگوس و خانواده گرو استریت هستند که به ترتیب با رنگ‌های بنفش، زرد و سبز نشان داده می‌شوند. هنگامی که تمامی Gang Warfare Turfها را پشت سر گذاشتید، قدم اول در کسب تروفی Ain’t Nothing But a G Thing انجام داده‌اید.

املاک و خانه‌ها

بازی GTA: San Andreas Definitive Edition شامل ۲۴ عدد خانه و پنج سوییت هتل می‌شود که می‌توانید آن‌ها را بخرید. این ملک‌ها هنگامی که برای خرید در دسترس باشند، با علامت یک خانه سبز رنگ روی نقشه به نمایش در می‌آیند. همچنین اگر قابلیت خرید یک ملک وجود نداشته باشد، می‌توانید با مشاهده علامت خانه قرمز متوجه این موضوع شوید. شما برای خرید این ۲۹ عدد ملک مختلف، به ۸۷۹,۰۰۰ دلار پول نیاز خواهید داشت. توجه داشته باشید که پس از تکمیل مرحله Learning To Fly قابلیت خرید تمامی خانه‌ها در دسترس شما قرار خواهد گرفت. هنگامی که همه موارد مذکور را خریدید، قدم دوم در روند کسب تروفی Ain’t Nothing But a G Thing را پشت سر گذاشته‌اید.

داشتن ۱,۰۰۰,۰۰۰ دلار پول

در قدم سوم کسب این تروفی، باید ۱,۰۰۰,۰۰۰ دلار پول را پیش خود نگه دارید. حتی پس از خرید تمامی خانه‌هایی که به آن‌ها اشاره کردیم، جمع کردن ۱,۰۰۰,۰۰۰ دلار نباید کار سختی باشد. شما با تکمیل تمامی مسابقات و تحویل دادن همه ماشین‌ها، حدود دو و نیم میلیون دلار پول به دست خواهید آورد.

هنگامی که هر سه شرط مذکور را داشته باشید، تروفی Ain’t Nothing But a G Thing برای شما آزاد خواهد شد.

GTA San Andreas Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap Remastered

بازی را ۱۰۰ درصد کنید

GTA San Andreas Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap

شما همین گونه که به تکمیل داستان و به دست آوردن تروفی‌های مختلف می‌پردازید، در واقع به روند ۱۰۰ درصد کردن بازی هم نزدیک‌تر می‌شوید. شما می‌توانید درصد تکامل یا Completion Percentage خود را در قسمت پایینی منو Stats مشاهده کنید.برای ۱۰۰ درصد کردن جی تی ای سن آندریاس، باید تمامی مواردی که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم را تکمیل کنید:

 • ۹۸ عدد Story Mission
 • ۲۶ عدد Asset Mission
 • ۳ عدد Vehicle Challenges
 • ۶ عدد Vehicle Mission
 • ۱۹ عدد Race Tournament
 • ۶ عدد Checkpoint Race
 • ۴ عدد Stadium Event
 • به دست آوردن سطح برنز (حداقل) در ۴ عدد Vehicle School
 • تگ کردن ۱۰۰ عدد Gang Tag
 • ۵۰ عدد Snapshot
 • ۵۰ عدد Horseshoe
 • ۵۰ عدد Osyter
 • ۳ عدد Export and Import List
 • ۴ عدد Weapon Challenge در Ammu-Nation
 • خرید ۲۴ عدد خانه و ۵ عدد سوییت هتل
 • یاد گرفتن هر سه حرکت در Gym

لازم است بدانید که هیچ کدام از موارد ذکر شده از دست دادن نیستند و می‌توانید در هر قسمتی از بازی سه سراغ آن‌ها بروید. برای جزئیات بیشتر می‌توانید به راهنمای ۱۰۰ درصد کردن بازی GTA: San Andreas Definitive Edition مراجعه کنید.

GTA San Andreas Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap …Here we go again

پس از ۱۰۰ درصد کردن بازی روی یک فایل ذخیره (Save File) جدید، یک New Game آغاز کنید

GTA San Andreas Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap

برای به دست آوردن آخرین تروفی جی تی ای سن آندریاس، پس از این که بازی را ۱۰۰ درصد کردید به منوی اصلی بازی مراجعه کرده و با زدن گزینه New Game یک داستان جدید را آغاز کنید. این گونه تروفی …Here we go again را هم به دست خواهید آورد.

در این نقطه به پایان راهنمای تروفی و اچیومنت بازی GTA: San Andres Definitive Edition می‌رسیم. نظر شما در این باره چیست؟ آیا موفق به کسب تمام تروفی‌ها و اچیومنت‌های بازی شدید؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: Powerpyx

اینستاگرام تیلنو

لینک‌های کوتاه شده مطلب

https://bit.ly/3okXvuL https://yun.ir/u6nj37 https://zx1.ir/JicKE
https://b2n.ir/b33091 https://is.gd/QWHGRW https://tinyurl.com/yckp2cm8

دارندگان این دسته از کنسول‌ها می‌توانند این بازی را با رزولوشن 4K و نرخ ۶۰ فریم بر ثانیه تجربه کنند.

این اثر شامل نسخه ریمستر بازی‌های GTA 3 ،GTA: Vice City , و GTA: San Andreas می‌شود.

این بازی برای پلی استیشن 4، پلی استیشن 5، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس، ایکس باکس سری اس، کامپیوتر، نینتندو سوییچ، اندروید و iOS منتشر می‌شود.

نسخه دیجیتالی این بازی در تاریخ ۲۰ آبان و نسخه فیزیکی در تاریخ ۱۵ آذر عرضه می‌شود.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *