تروفی بازی, راهنمای بازی, راهنمایی و آموزش

راهنمای تروفی و اچیومنت بازی GTA: Vice City Definitive Edition

بازی GTA: Vice City Definitive Edition

اگر به تازگی به سراغ بازی GTA: Vice City Definitive Edition رفته‌اید و می‌خواهید علاوه بر دنبال کردن داستان‌های تامی به آزاد کردن تروفی‌ها و اچیومنت‌های این بازی بپردازید، با تیلنو و راهنمای تروفی و اچیومنت جی تی ای وایس سیتی همراه باشید.

بازی GTA: Vice City Definitive Edition که بخشی از مجموعه Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition به شمار می‌رود، حکم نسخه ریمستر اثر ۱۹ ساله‌ای را دارد که استانداردهای بازی‌های جهان باز را یک قدم رو به جلو برد. این نسخه از بازی شامل بهبودهایی در زمینه‌های مختلف مانند گرافیک، گیم‌پلی و گان پلی می‌شود که قرار بود آن را با استانداردهای امروزی تطابق دهد. اما متاسفانه واکنش منتقدان و بازیکنان به بازی GTA Trilogy به هیچ وجه مثبت نبود و با انتقادات فراوانی روبرو شد. البته این بدان معنا نیست که تجربه بازی GTA: Vice City Definitive Edition قرار است خسته کننده و حوصله سربر باشد. هسته جذاب این بازی در نسخه Remaster حفظ شده و حتی با یک سری بهبودهای موثر همراه شده است. اما صرفا به خاطر یک سری مشکلات فنی و عملکرد ضعیف‌تر از سطح انتظار، نباید انتظار یک ریمستر فوق‌العاده مانند بازی Mass Effect: Legendary Edition را داشت.

در این نقطه باید اشاره کنیم برخلاف نسخه اورجینال این بازی که بدون بهبود خاصی برای کنسول PS4 منتشر شد، در صورت استفاده از کدهای تقلب یا همان Cheat Codeها، تروفی و اچیومنت‌های بازی غیرفعال می‌شوند. همچنین توجه داشته باشید که مشاهده کرش کردن در این بازی یک اتفاق معمولی بوده و بارها با آن روبرو خواهید شد. پس با توجه به این موضوع، هر وقت که توانستید روند پیشرفت خود را ذخیره کنید تا وقت خود را از دست ندهید.

 • سختی کسب تروفی پلاتینیوم: ۴ از ۱۰
 • مدت زمان تقریبی برای کسب همه تروفی‌ها: ۲۵ الی ۳۰ ساعت
 • تعداد مجموع تروفی‌ها: ۳۴ (۱trophy، ۵trophy، ۹trophy، ۱۹trophy)
 • تعداد تروفی‌های آنلاین: ندارد
 • تعداد تروفی‌های از دست دادنی: ۴ (Iron-y، Not My First Time، Salutations My Little Friend، Chopper’d Up)
 • تعداد تروفی‌های گلیچ شده: پس از عرضه به روز رسانی جدید صفر (اگر بازی خود را به نسخه ۱.۰۲ آپدیت نکنید، قادر به آزاد کردن تروفی Take the Cannoli نخواهید بود. پس به روز رسانی بازی را در اولویت‌های خود قرار دهید)
 • آیا درجه سختی بازی GTA: Vice City Definitive Edition روی کسب تروفی‌ها تاثیر می‌گذارد؟ خیر؛ در واقع بازی مذکور اصلا درجه سختی یا Difficulty خاصی ندارد
 • آیا استفاده از کدهای تقلب تروفی‌های را غیرفعال می‌کند؟ بله، باید بدون استفاده از Cheat Codeها بازی را به اتمام برسانید
 • تعداد دفعات مورد نیاز برای آزاد کردن همه تروفی‌ها: یک بار؛ شما می‌توانید با یک بار تمام کردن داستان بازی تمامی تروفی‌های را به دست آورید
 • آیا پس از اتمام داستان اصلی قابلیت گشت و گذار آزادانه در دنیای اثر وجود دارد؟ بله، شما می‌توانید پس از اینکه داستان اصلی بازی را تمام کردید آزادانه در دنیای آن بچرخید

اقدامات لازم برای کسب تروفی پلایتینیوم بازی GTA: Vice City Definitive Edition

قدم اول: داستان اصلی را تمام کرده و تروفی‌های مربوط به مراحل داستانی را آزاد کنید

در قدم اول داستان اصلی و به شدت جذاب بازی GTA: Vice City Definitive Edition را با هر ترتیبی که دوست دارید به اتمام برسانید و سعی کنید که در این میان فعالیت‌های جانبی را هم انجام دهید. البته پس از اتمام خط اصلی داستان هم می‌توانید به انجام ماموریت‌ها و فعالیت‌های فرعی بازی بپردازید.

اما در این میان باید توجه کنید که جی تی ای وایس سیتی دارای چهار تروفی از دست دادنی است. شما باید این تروفی‌ها را در طی ماموریت‌های داستانی بازی آزاد کنید که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

 • تروفی Iron-y در ماموریت Four Iron
 • تروفی Chopper’d Up در ماموریت Demolition Man
 • تروفی Salutations My Little Friend در ماموریت Rub Out
 • تروفی Not My First Time در ماموریت G-Spotlight

برای اطلاعات بیشتر به آموزش تروفی‌های مذکور که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم، مراجعه کنید.

قدوم دوم: ۱۰۰ درصد کردن بازی و به دست آوردن سایر تروفی‌ها

پس از پایان داستان اصلی باید همه فعالیت‌های موجود در نقشه بازی مانند Side Missionها، Vehicle Missionها، Hidden Packageها، Unique Jumpها و Rampageها را تکمیل کرده و سپس به سراغ آزاد کردن سایر تروفی‌ها بروید. فقط توجه داشته باشید که در راه ۱۰۰ درصد کردن بازی، می‌توانید آمارهای مختلف را در منو Stats مشاهده کنید. هنگامی که این کار را انجام دادید، تنها کار به دست آوردن چند تروفی باقی می‌ماند که قادر هستید آن‌ها را هر موقع که خواستید، آزاد کنید.

بازی GTA: Vice City Definitive Edition
GTA Vice City Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap Kingpin

تمام تروفی‌های بازی GTA: Vice City Definitive Edition را به دست آورید

GTA Vice City Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap

درست مانند هر بازی دیگری باید تمامی تروفی‌های جی تی ای وایس سیتی را به دست آورید تا تروفی پلایتینیوم آن برای شما آزاد شود. فقط توجه داشته باشید که روند کسب تروفی‌های این بازی هیچ ارتباطی به دو اثر دیگر موجود در Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition ندارد.

GTA Vice City Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap Born in the 80’s

حداقل یک دفعه به تمامی ایستگاه‌های رادیویی موسیقی (Music Station) گوش دهید

GTA Vice City Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap

به طور کلی ۹ عدد ایستگاه رادیویی در بازی GTA: Vice City Definitive Edition وجود دارد که هفت عدد از آن‌ها مربوط به موسیقی و دو تا از آن‌ها مربوط به Talk Showها می‌شود. بنابراین شما باید برای کسب تروفی Born in the 80’s حداقل یک دفعه به ۹ ایستگاه رادیویی موجود گوش کنید. برای اینکه یک ایستگاه رادیویی به عنوان یک Music Station شنیده شده حساب شود، باید به یک بخش کامل از برنامه‌های آن گوش کنید. برنامه‌ای که میان دو آگهی تبلیغاتی قرار می‌گیرد، به عنوان یک بخش کامل محسوب می‌شود. بهتر است اقدامات زیر را دنبال کنید تا روی روند آزاد کردن تروفی تسلط بیشتری داشته باشید:

 1. رادیو خودرو خود را روشن کنید
 2. اگر اولین ایستگاه رادیویی در حال پخش کردن یک آهنگ است، تا پایان به آن آهنگ گوش دهید
 3. سپس باید یک آهنگ را به صورت کامل و به گونه‌ای که میان دو آگهی تبلیغاتی قرار می‌گیرد، بشنوید
 4. حالا کار ذکر شده را در قبال تمامی ایستگاه‌های رادیویی موجود انجام دهید. همچنین برای این که به یک بخش کامل از ایستگاه‌های رادیویی Talk Show گوش داده باشید، باید یک Talk Show کامل را بشنوید
 5. اگر پس از انجام این کارها تروفی برای شما آزاد نشد، روند مذکور را یک بار دیگر و با دقت بیشتر تکرار کنید
GTA Vice City Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap Running Rampant

Level یا سطح ۱۲ یک Vigilante Mission را کامل کنید

GTA Vice City Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap

برای انجام دادن Vigilante Mission به یک ماشین پلیس نیاز خواهید داشت. البته می‌توانید برای این کار از یکی از دو خودرو Rhino یا Hunter هم استفاده کنید که در ادامه به نحوه پیدا کردن آن‌ها می‌پردازیم. به هر حال برای اینکه بتوانید تروفی Running Rampant بازی GTA: Vice City Definitive Edition را به دست آورید، باید در یک تلاش به Level یا سطح ۱۲ ماموریت Vigilante Mission‌ برسید. Vigilante Missionها از شما می‌خواهند که در نقش پلیس قرار بگیرید و به کشتن خلافکارها یا Criminalها بپردازید. کشتن هر خلافکار یک واحد Level شما را بالا می‌برد؛ بنابراین برای کسب تروفی باید ۱۲ خلافکار مختلف که خود بازی مشخص می‌کند را از پای درآورید. فقط توجه داشته باشید که وارد شدن به Vigilante Missionها به یک ماشین پلیس یا یکی از دو خودرو مذکور نیاز خواهد داشت.

آسان‌ترین راه برای کسب تروفی Running Rampant، استفاده از دو خودرو Rhino و Hunter است که باید برای به دست آوردن آن‌ها تعداد زیادی از Hidden Packageها را پیدا کنید. پس از این که ۹۰ عدد Hidden Package را پیدا کردید، می‌توانید Rhino را در فرودگاه Fort Baxter بیابید. همچنین اگر به دنبال Hunter می‌گردید، می‌توانید آن را پس از پیدا کردن ۱۰۰ عدد Hidden Package در فرودگاه مذکور پیدا کنید. البته اگر داستان بازی را به اتمام رسانده و ۱۰۰ Hidden Package را هم پیدا کرده باشید، برای به دست آوردن Hunter باید به خانه Lance Vance بروید. این دو خودرو روند تکمیل Vigilante Missionها را به شدت آسان می‌کنند و تمامی چالش‌های موجود را از راه بر می‌دارند.

GTA Vice City Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap Iron-y

در طی ماموریت Four Iron، شخصیت Property Developer را با استفاده از چوب گلف بکشید

GTA Vice City Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap

تروفی از دست دادنی

برای به دست آوردن تروفی Iron-y بازی GTA: Vice City Definitive Edition باید در طی ماموریت Four Iron، شخصیت Property Developer را با استفاده از یک چوب گلف بکشید. این شخصیت در محدوده خودروهای زمین گلف Leaf Links قرار دارد. برای پیدا کردن چوب گلف، کافی است از در ورودی زمین گلف رد شده و به سمت راست بروید. پس از به دست آوردن چوب گلف، به سمت شمال این زمین بروید تا به محدوده خودروها برسید. شخصیت Property Developer در آنجا حضور دارد و چندین نگهبان از او محافطت می‌کنند. این نگهبانان را نادیده بگیرید و یک راست به سمت شخصیت مذکور رفته و او را با چوب گلف بکشید. این روند را با نهایت سرعت ممکن انجام دهید تا از فرار کردن هدف جلوگیری کنید. هنگامی که او را بکشید ماموریت به اتمام می‌رسد و اگر روند را به درستی پشت سر گذاشته باشید، تروفی Iron-y را به دست می‌آورید. اگر موفق به کشتن این شخصیت با استفاده از چوب گلف نشدید، خودکشی کرده و ماموریت را از ابتدا شروع کنید.

GTA Vice City Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap Not my First Time

ماموریت G-Spotlight را بدون افتادن از پشت بام‌ها، تکمیل کنید

GTA Vice City Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap

تروفی از دست دادنی

در طی ماموریت G-Spotlight وظیفه دارید با استفاده از موتور PCJ-600 از روی پشت بام‌های مرکز شهر بپرید. در میان راه این ماموریت یک سری میانبرها وجود دارد که می‌توانید پس از سقوط از پشت بام‌ها، با استفاده از آن‌ها به مسیر اصلی برگردید. اما موضوع این جا است که برای به دست آوردن تروفی Not my First Time، باید ماموریت G-Spotlight را بدون حتی یکبار افتادن از ارتفاع تمام کنید. هنگامی که می‌خواهید بپرید، با نهایت سرعت به سمت مناطق مشخص شده رفته و کار را به گونه‌ای انجام دهید که سقوط نکنید. اگر در این روند شکست خوردید، آخرین فایل ذخیره موجود را Reload کرده و یک بار دیگر امتحان کنید.

GTA Vice City Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap One is Better Than Two

برای ۳۰ ثانیه تک‌چرخ (Wheelie) بزنید

GTA Vice City Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap

برای به دست آوردن تروفی One is Better Than Two بازی GTA: Vice City Definitive Edition باید با استفاده از یک موتور یا دوچرخه، برای ۳۰ ثانیه متوالی تک‌چرخ یا به اصطلاح خود بازی، Wheelie بزنید. برای انجام دادن این کار، هنگامی که سوار یک موتور یا دوچرخه هستید آنالوگ سمت چپ را رو به عقب کشیده و نگه دارید. بهترین وسیله نقلیه موجود برای اینکار، Sanchez Dirt Bike‌ است که می‌توانید آن را در Dirt Track واقع در مرکز شهر پیدا کنید. پس از اینکه موتور Sanchez Dirt را پیدا کردید، به فرودگاه Escobar International بروید که در جنوب غربی نقشه بازی واقع شده است. در این موقعیت باند بزرگ و خالی این فرودگاه را پیدا کرده و شروع به تک‌چرخ زدن کنید. توجه داشته باشید که باید در یک تلاش به صورت ۳۰ ثانیه متوالی تک‌چرخ بزنید تا این تروفی برای شما آزاد شود.

GTA Vice City Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap Point A to Point B

هنگام رانندگی با تاکسی‌ها، ۲۵ مسافر را به مقصد رسانده و پیاده کنید

GTA Vice City Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap

برای اینکه بتوانید مشغول انجام دادن ماموریت‌های تاکسی شوید، به یک خودرو تاکسی نیاز خواهید داشت. سپس برای اینکه بتوانید تروفی Point A to Point B را آزاد کنید، باید ۲۵ ماموریت مربوط به تاکسی را تکمیل کرده و مسافران را به مقصد برسانید. البته برای ۱۰۰ درصد کردن بازی، باید ۱۰۰ مسافر را با استفاده از یک خودرو تاکسی به مقصد برسانید و به هر نحو در راه رسیدن به تروفی پلاتینیوم، این تروفی را هم به دست خواهید آورد. انجام دادن Taxi Missionها به شدت ساده بوده و در طی آن‌ها باید مسافرها را بین دو نقطه مشخص شده جا به جا کنید.  همچنین باید بدانید که نیازی به نگرانی در مورد تصادف کردن و مردن با تاکسی‌ها نیست؛ چرا که خود بازی به صورت خودکار روند Taxi Missionها را ذخیره می‌کند. پس هر وقت که در طی یک ماموریت به هر نحوی موفق نشدید، می‌توانید آن مرحله را به سادگی Restart کنید.

GTA Vice City Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap High Quality H2O

۱۰ شعله آتش را خاموش کنید

GTA Vice City Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap

شما می‌توانید شعله‌های آتش را در طی ماموریت‌هایی مرسوم به Firefighter Vehicle Mission، خاموش کنید. البته برای دسترسی به این ماموریت‌ها، به یک ماشین آتش نشانی نیاز خواهید داشت. پس باید بدانید که تنها ایستگاه آتش نشانی (Fire Station) کل بازی در مرکز شهر Vice City قرار دارد. بنا بر همین موضوع، باید تا نقطه مشخص شده‌ای از داستان پیش بروید تا بتوانید وارد مکان مذکور شوید. هنگامی که شرایط مهیا شد، باید با استفاده از ماشین‌های آتش نشانی ۱۰ عدد شعله آتش خاموش کنید تا تروفی High Quality H2O بازی GTA: Vice City Definitive Edition برای شما آزاد شود. البته توجه کنید که برای ۱۰۰ درصد کردن این بازی، باید ۱۲ مرحله از Firefighter Vehicle Missionها را به اتمام برسانید. همچنین جالب است بدانید که پس از تمام کردن این دسته از ماموریت‌ها، نسبت به آتش مقاوم خواهید شد.

GTA Vice City Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap Pie Guy

۱۰ پیتزا را تحویل دهید

GTA Vice City Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap

شما می‌توانید پیتزاها را در طی ماموریت‌هایی موسوم به Pizza Boy Vehicle Mission، تحویل دهید. مراحل Pizza Boy به محض اینکه سوار موتورهای Pizza Boy شوید، شروع خواهند شد. شما می‌توانید این موتورها را در پارکینگ سه پیتزا فروشی مختلف که در سطح نقشه پخش شده‌اند پیدا کنید. برای ۱۰۰ درصد کردن بازی GTA: Vice City Definitive Edition باید ۱۰ ماموریت Pizza Boy را به اتمام برسانید و این در حالی است که برای آزاد کردن تروفی Pie Guy، تحویل دادن تنها ۱۰ عدد پیتزا کافی خواهد بود (در هر ماموریت Pizza Boy باید بیش از یک عدد پیتزا را تحویل دهید).

GTA Vice City Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap Bull in a China Shop

باعث خسارت ۱,۰۰۰,۰۰۰ دلاری در اموال عمومی (Property Damage) شهر شوید

GTA Vice City Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap

شما می‌توانید با نابود کردن خودروها به اموال عمومی شهر آسیب بزنید و آمار آن را از طریق Stats Menu دنبال کنید. البته به احتمال زیاد خود شما به طور طبیعی تا ۱۰۰ درصد کردن بازی، این تروفی را آزاد خواهید کرد. اگر این اتفاق رخ نداد، کافی است با هر چه در اختیار دارید به نابود کردن خودروهای موجود در سطح شهر بپردازید تا زمانی که به مرز خسارت ۱,۰۰۰,۰۰۰ دلاری برسید.

GTA Vice City Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap Vice City Mogul

۱۰ عدد ملک (Property) را تصاحب کنید

GTA Vice City Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap

به طور کلی در بازی GTA: Vice City Definitive Edition دو نوع مختلف از ملک وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را بخرید. این دو Safehouse و Asset نام دارند؛ Safehouseها را می‌توانید از همان ابتدای بازی بخرید و Assetها هم پس از تکمیل ماموریت Shakedown در دسترس قرار می‌گیرند. در کل بازی ۱۷ عدد از این نوع ملک‌ها وجود دارد که برای تروفی Vice City Mogul، کافی است ۱۰ عدد از آن‌ها را خریده و به تصاحب خود درآورید.

GTA Vice City Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap Salutations My Little Friend

در طی ماموریت Rub Out، با استفاده از اسلحه M4 شخصیت Diza را بکشید

GTA Vice City Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap

برای اینکه بتوانید تروفی Salutations My Little Friend را به دست آورید، کافی است در طی ماموریت Rub Out شخصیت دیاز (Diza) را با استفاده از اسلحه M4 بکشید. هنگام شروع این مرحله، خود بازی یک اسلحه M4 به شما می‌دهد و نیازی به نگرانی در این باره نیست. سپس شما باید راه خود را به سمت عمارت دیاز باز کنید تا بالاخره به خود او برسید. هنگامی که به دیاز رسیدید، کافی است او را با استفاده از اسلحه M4 بکشید تا تروفی برای شما آزاد شود. فقط توجه داشته باشید که ماموریت پس از کشتن شخصیت مذکور به پایان می‌رسد، پس اگر او را با اسلحه دیگری کشتید باید ماموریت را Restart کنید.

GTA Vice City Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap Catch Me if You Can

Wanted Level‌ خود را ۶ ستاره کنید

GTA Vice City Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap

برای به دست آوردن تروفی Catch Me if You Can بازی GTA: Vice City Definitive Edition باید ۶ ستاره شوید یا به قول خود بازی Wanted Level خود را به عدد ۶ برسانید. البته توجه داشته باشید که برای این کار باید ابتدا ماموریت Rub Out را تکمیل کنید؛ چرا که پیش از اتمام ماموریت مذکور نهایتا ۵ ستاره خواهید شد. برای بالا رفتن سطح Wanted Level یا ۶ ستاره شدن، باید در سطح شهر خلافکاری کنید و جرم بیشتری انجام دهید. حال این خلاف می‌تواند کشتن مردم یا نابود کردن خودروها باشد. شما می‌توانید این کار را هر موقع که خواستید انجام دهید و از این لحاظ محدودیت خاصی وجود ندارد.

GTA Vice City Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap Somebody Call the Wambulance?

Level یا سطح ۱۲ یک Paramedic Mission را کامل کنید

GTA Vice City Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap

اول از همه باید بدانید که برای انجام Paramedic Missionها نیاز به یک آمبولانس خواهید داشت. پس از به دست آوردن آمبولانس، باید وارد یک Paramedic Mission شده و تا Level یا سطح ۱۲ پیش بروید. Paramedic Missionها از شما می‌خواهند که با استفاده از آمبولانس افراد مجروح را پیدا کرده و آن‌ها را به بیمارستان تحویل دهید. این مراحل را دنبال کرده و مجروحین را در اسرع وقت جا به جا کنید تا به Level یا سطح ۱۲ برسید و تروفی را به دست آورید.

GTA Vice City Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap Greasy Palms

با استفاده از یک Police Bribe سطح Wanted Level خود را پایین بیاورید

GTA Vice City Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap

Police Bribe نام دسته‌ای از آیتم‌های بازی است که اگر از آن‌ها استفاده کنید، Wanted Level خود را پایین می‌آورید. Police Bribeها مانند علامت‌های پلیس هستند و در سطح شهر پخش شده‌اند. برای به دست آوردن این تروفی کافی است هنگامی که تحت تعقب پلیس قرار دارید، از یک Police Bribe استفاده کنید و Wanted Level خود را کاهش دهید. پیدا کردن Police Bribeها خیلی سخت نیست، اما می‌توانید یکی از آن‌ها را در Malibu Club و خارج از Hyman Condo Safehouse پیدا کنید.

GTA Vice City Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap Just Like the Real Thing

مسابقه RC Bandit را ببرید

GTA Vice City Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap

RC Bandit Race نام یکی از سه RC Missionهای موجود در بازی GTA: Vice City Definitive Edition است. شما می‌توانید این مسابقه را در پیست شنی واقع در شمال شرقی جزیره اول بازی پیدا کنید. هنگامی که این مسابقه را پیدا کردید، کافی است وارد آن شده و به مسابقه دادن بپردازید. هنگامی که RC Bandit Race را با پیروزی پشت سر بگذارید تروفی Just Like the Real Thing برای شما آزاد خواهد شد.

GTA Vice City Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap Keepie-Uppy Okie Dokie

با استفاده از توپ Keepie-Uppy پنج امتیاز به دست آورید

GTA Vice City Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap

شما می‌توانید توپ‌های Keepie-Uppy را به صورت اتفاقی در سراسر نقشه و در ساحل‌ها و استخرها پیدا کنید. به هر حال یکی از این توپ‌ها همیشه در استخر عمارت‌های موجود در شمال شرقی Vercetti Estate که در جزیره Starfish واقع است، پیدا می‌شود. هنگامی که یکی از این توپ‌ها را دیدید، با سرعت به سمت آن بدوید تا به سمت هوا پرتاب شود. حالا که توپ به هوا پرتاب شد، دوباره به سمت آن دویده و پیش از زمین خوردن، زیر آن قرار بگیرید. این گونه توپ مجددا به سمت هوا پرتاب می‌شود و شما یک امتیاز می‌گیرید. حالا برای به دست آوردن تروفی Keepie-Uppy Okie Dokie، باید این کار را پنج بار تکرار کرده و بدون زمین خوردن توپ، با ضربه زدن به آن پنج امتیاز بگیرید.

GTA Vice City Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap Gun for Hire

تمام Assassination Contractها را تکمیل کنید

GTA Vice City Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap

به طور کلی در بازی GTA: Vice City Definitive Edition پنج عدد Assassination Contract وجود دارد که پس از رسیدن به نقاط مشخص شده‌ای از داستان در دسترس قرار می‌گیرند. شما می‌توانید این دسته از ماموریت‌ها را با مراجعه به تلفن‌های عمومی (Payphone) مشخص شده، شروع کنید. این ماموریت‌ها از شما می‌خواهند که فرد یا افراد مشخصی را در زمان معین شده یا شرایطی خاص بکشید. در ادامه می‌توانید لیست این Assassination Contractها را مشاهده کنید:

 • Road Kill
 • Waste of Wife
 • Autocide
 • Check Out at the Check In
 • Loose Ends

هنگامی که این پنج ماموریت را با موفقیت پشت سر بگذارید، تروفی Gun for Hire برای شما آزاد خواهد شد.

GTA Vice City Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap I’m Famous!

رنک Media Attention خود را به Stuff of Legends برسانید

GTA Vice City Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap

Media Attention یک آمار و معیار خاص است که بر اساس آشوبی که شما در سطح شهر به صورت متوالی به وجود می‌آورید، بالا می‌رود. شما می‌توانید رنک یا سطح Media Attention خود را در قسمت پایین Stats Menu مشاهده کنید. اما برای اینکه بتوانید به رنک Stuff of Legends برسید و تروفی I’m Famous! را به دست آورید، باید آشوب و هرج و مرج بزرگی را درست کرده و نرخ Media Attention خود را به بیش از عدد ۱,۶۰۰ برسانید. برای رسیدن به این عدد راه‌های متعددی وجود دارد، اما آسان‌ترین آن‌ها استفاده از Rhino است. پس از این که ۹۰ عدد از Hidden Packageها بازی را به دست آوردید، می‌توانید Rhino را در فرودگاه Fort Baxter پیدا کنید.

به محض این که سوار Rhino شدید، کافی است وارد سطح شهر شده و تا می‌توانید خرابی به وجود آورید. از نابود کردن ماشین‌ها گرفته تا کشتن افراد معمولی و پلیس‌ها. رسیدن به عدد ۱,۶۰۰ قاعدتا چند دقیقه‌ای طول می‌کشد و باید کمی حوصله به خرج دهید. فقط نرخ Media Attention خود را در Stats Menu بررسی کنید تا بهتر در جریان داستان قرار بگیرید. همچنین باید اشاره کرد که این تروفی بلافاصله بعد از رسیدن به عدد مذکور آزاد نمی‌شود و برای به دست آوردن آن باید بازی را Pause کنید.

GTA Vice City Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap Don’t Need Roads

با استفاده از ماشین Deluxe به بالاترین سرعت ممکن برسید

GTA Vice City Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap

اول از همه باید اشاره کنیم که برای آزاد کردن ماشین Deluxe، باید لیست اول Import Garage مغازه Sunshine Autos را تکمیل کنید. هنگامی که این کار را انجام دادید، ماشین Deluxe در محوطه اصلی این مغازه Spawn می‌شود. برای ادامه کار سوار این خودرو شده به سمت فرودگاه بین المللی Escobar بروید و وارد باند بزرگ و خالی آن شوید. سپس از اول این باند شروع به گاز دادن کنید تا به نهایت سرعت خودرو مذکور برسید. هنگامی که این روند را به درستی انجام دهید، تروفی Don’t Need Roads بازی GTA: Vice City Definitive Edition تا پیش از رسیدن به آخر باند فرودگاه آزاد خواهد شد.

GTA Vice City Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap Daredevil

۳۶ عدد Unique Jump را کامل کنید

GTA Vice City Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap

در سطح نقشه GTA: Vice City یکی سری محل پرش با خودرو وجود دارد که با نام Unique Jump شناخته می‌شوند. شما برای اینکه بتوانید این Unique Jumpها را آزاد کنید، باید از Rampهای معین بپرید و در نقاط مشخص شده فرود بیایید. هنگامی که یک Unique Jump را آغاز کنید، بازی وارد صحنه آهسته می‌شود و اگر در این کار موفق شوید، عبارت Successful روی صفحه به نمایش در خواهد آمد. بهترین وسیله نقلیه موجود برای انجام این کار، استفاده از موتور PCJ-600 است. هنگامی که این موتور را به دست آوردید خیلی ساده Unique Jumpها را از روی نقشه پیدا کرده و به تکمیل آن‌ها بپردازید.

GTA Vice City Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap Legal Counsel

ماموریت Riot را انجام دهید

GTA Vice City Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap

این تروفی داستانی است و با پیش‌روی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد.

GTA Vice City Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap Life of the Party

ماموریت All Hands of Deck! را تکمیل کنید

GTA Vice City Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap

این تروفی داستانی است و با پیش‌روی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد.

GTA Vice City Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap Big Heat from Little Havana

ماموریت Trojan Voodoo را تکمیل کنید

GTA Vice City Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap

Trojan Voodoo نام آخرین Gang Mission شخصیت Umberto Robina است. برای این ماموریت شما باید یک ماشین Voodoo را از منطقه Little Haiti بدزدید. سپس با سایر کوبایی‌های ملاقات کنید و به کارخانه مواد مخدر هاییتی رفته و بمب‌ها را در داخل آن کار بگذارید. البته بهتر است پیش از گذاشتن بمب‌ها افراد موجود در این کارخانه را بکشید و سپس به ادامه ماجرا بپردازید. پس از تکمیل این ماموریت، تروفی Big Heat from Little Havana برای شما ازاد خواهد شد.

GTA Vice City Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap Chauffeur

ماموریت Publicity Tour را تکمیل کنید

GTA Vice City Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap

Publicity Tour نام آخرین ماموریتی است که برای گروه Love Fist انجام می‌دهید. در طی این مرحله، شما باید اعضای گروه Fist Love را در داخل یک ماشین بمب‌گذاری شده جا به جا کنید. تنها نکته‌ای که باید بدانید، این است که اگر سرعت حرکت شما پایین بیاید بمب منفجر شده و ماموریت شکست می‌خورد. اگر سرعت مناسب را حفظ کنید، بمب مذکور پس از یک دقیقه و ۵۰ ثانیه خنثی می‌شود و می‌توانید در ادامه ماموریت را به پایان برسانید. هنگامی که این اتفاق رخ داد، تروفی Chauffeur برای شما آزاد خواهد شد.

GTA Vice City Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap Tommy Two-Wheels

ماموریت Hog Tied را تکمیل کنید

GTA Vice City Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap

Hog Tied نام آخرین ماموریتی است که برای شخصیت Mitch Baker انجام می‌دهید. در این شرایط کافی است مرحله مذکور را کامل کنید تا تروفی Tommy Two-Wheels بازی GTA: Vice City Definitive Edition برای شما آزاد شود.

GTA Vice City Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap Grand Theft Auto

همه وسایل نقلیه معین شده را برای Sunshine Autos Import Garage به دست آورید

GTA Vice City Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap

اول از همه برای اینکه بتوانید به Sunshine Autos Import Garage دسترسی پیدا کنید، باید آن را به مبلغ ۵۰,۰۰۰ دلار بخرید. البته قابلیت انجام این کار پس از تکمیل ماموریت داستانی Shakedown به وجود می‌آید. به طور کلی چهار لیست مختلف از وسایل نقلیه در Sunshine Autos وجود دارد که برای تکمیل هر یک از آن‌ها، باید ۶ خودرو مشخص شده را تحویل دهید. هنگامی که یک لیست را کامل می‌کنید، یک وسیله نقلیه جدید در Sunshine Autos در دسترس قرار گرفته و درآمد روزانه شما هم افزایش می‌یابد. حالا باید هر چهار لیست موجود را به اتمام برسانید تا تروفی Grand Theft Auto را به دست آورید.

GTA Vice City Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap Bloodstained Hands

سطح Criminal Rating را به رنک Butcher برسانید

GTA Vice City Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap

برای اینکه بتوانید به رنک Butcher دست پیدا کنید، باید سطح Criminal Rating خود را به عدد ۱۰,۰۰۰ برسانید. Criminal Rating میزان آشوب و هرج و مرجی که شما در سطح شهر به وجود آوردید را نشان می‌دهد و با کشتن آدم‌ها و نابود کردن وسایل نقلیه بالا می‌رود. همچنین پولی که از راه‌های خلاف به دست می‌آورید هم این مولفه را بالا می‌برد. هنگامی که Criminal Rating خود را به عدد ۱۰,۰۰۰ و در نتیجه رنک Butcher برسانید، تروفی Bloodstained Hands بازی GTA: Vice City Definitive Edition برای شما آزاد خواهد شد.

GTA Vice City Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap Take the Cannoli

سطح Criminal Rating را به رنک Godfather برسانید

GTA Vice City Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap

توجه داشته باشید که برای به دست آوردن تروفی Take the Cannoli باید بازی خود را به آخرین نسخه به روز رسانی کنید. پس از اینکه این کار را انجام دادید، باید Criminal Rating خود را به رنک Godfather برسانید. برای رسیدن به Godfather، میزان Criminal Rating شما باید حداقل به عدد ۱۰۰,۰۰۰ برسد. رسیدن به این میزان اصلا کار راحتی نیست و حتی اگر بازی را ۱۰۰ درصد هم کنید، Criminal Rating شما تقریبا عددی مانند ۳۰,۰۰۰ را نشان خواهد داد. پس باید آشوب زیادی در شهر وارد کنید و همین گونه به خلافکاری و نابود کردن وسایل نقلیه بپردازید. شما می‌توانید میزان Criminal Rating را در Stats Menu مشاهده کنید. فقط باید بدانید که پس از رسیدن به عدد مذکور، باید بازی را Pause کنید تا تروفی برای شما آزاد شود.

GTA Vice City Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap Mischief Managed

ماموریت Keep Your Friends Close را تکمیل کنید

GTA Vice City Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap

این تروفی داستانی است و با پیش‌روی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد.

GTA Vice City Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap Chopper’d Up

در طی ماموریت Demolition Man، با استفاده از تیغه‌های (بال‌های) هلیکوپتر کنترلی (RC Chopper)، تمام دشمنان موجود را بکشید

GTA Vice City Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap

تروفی از دست دادنی

در طی ماموریت معروف Demolition Man، شما وظیفه دارید با یک هلیکوپتر کنترلی چهار بمب مختلف را در یک ساختمان نیمه‌کاره، مستقر کنید. این ساختمان نیمه‌کاره توسط نگهبانان مختلفی محافظت می‌شود که مجهز به اسلحه هستند. شما برای تکمیل این ماموریت هشت دقیقه فرصت دارید که زمان به شدت مناسبی برای این کار به شمار می‌رود. تنها کاری که باید برای آزاد کردن تروفی Chopper’d Up بازی GTA: Vice City: Definitive Edition انجام دهید، کشتن تمامی دشمنان موجود در محوطه با استفاده از همین هلیکوتر کنترلی است. برای این امر، خیلی ساده به دل آن‌ها بزنید تا با باله‌های این هلیکوپتر آن‌ها را بکشید. این مرحله شامل چهار طبقه می‌شود که به طور کلی ۱۷ نفر در نقاط مختلف آن حضور دارند. این ۱۷ نفر را بکشید و تروفی را به دست آورید.

GTA Vice City Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap City Sleuth

۱۰۰ عدد Hidden Package موجود در بازی را پیدا کنید

GTA Vice City Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap

Hidden Packageها در واقع همان Collectibleهای بازی هستند که در نقطه نقطه نقشه شهر پخش شده‌اند. برخی از این آیتم‌ها در مناطق دور از دسترس و پنهانی قرار دارند که باید برای رسیدن به آن‌ها، از یک هلیکوپتر بهره ببرید. شما به ازای هر ۱۰ عدد Hidden Package که پیدا می‌کنید، یک آیتم (اسلحه یا خودرو) دریافت خواهید کرد که می‌توانید لیست آن‌ها را در ادامه مشاهده کنید:

 • ۱۰ Hidden Package: زره (Body Armor)
 • ۲۰ Hidden Package: اره برقی (Chainsaw)
 • ۳۰ Hidden Package: اسلحه .357 Python
 • ۴۰ Hidden Package: شعله‌افکن (Flamethrower)
 • ۵۰ Hidden Package: اسلحه Sniper .308
 • ۶۰ Hidden Package: مینی‌گان (Minigun)
 • ۷۰ Hidden Package: راکت لانچر (Rocket Launcher)
 • ۸۰ Hidden package: خودرو ماشین Sea Sparrow در Vercetti Estate
 • ۹۰ Hidden Package: تانک Rhino در فرودگاه Fort Baxter
 • ۱۰۰ Hidden Package: هلیکوپتر Hunter و ۱۰۰,۰۰۰ دلار
GTA Vice City Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap Done it All

بازی را ۱۰۰ درصد کنید

GTA Vice City Definitive Edition Trophy Guide & Roadmap

هنگامی که شما به انجام دادن مراخل و آزاد کردن تروفی‌های مختلف می‌پردازید، در واقع به سمت ۱۰۰ درصد کردن بازی پیش می‌روید. برای رسیدن به درصد ۱۰۰، باید تمام فعالیت‌های بازی را تکمیل کرده و آیتم‌های جمع کردنی را به دست آورید. شما می‌توانید درصد تکامل بازی خود را در Stats Menu مشاهده کرده و کنترل بیشتری روی این موضوع داشته باشید. به هر حال، برای ۱۰۰ درصد کردن بازی باید تمامی موارد زیر را تکمیل کنید:

 • ۲۰ عدد Story Mission
 • ۲۰ عدد Asset Mission
 • ۱۳ عدد Gang Mission
 • ۵ عدد Assassination Contract (به تروفی Gun for Hire مراجعه کنید)
 • ۵ عدد Vehicle Mission
 • ۴ عدد Off-Road Mission
 • ۳ عدد RC Mission
 • ۶ عدد Street Race
 • ۳ عدد Hyman Memorial Stadium Event
 • ۴ عدد Chopper Checkpoint
 • ۳۵ عدد Rampage
 • ۳۶ عدد Unique Jump (به تروفی Daredevil مراجعه کنید)
 • ۱۰۰ عدد Hidden Package (به تروفی City Sleuth مراجعه کنید)
 • ۴۵ امتیاز در Rifle Range
 • خرید هر هفت Safehouse
 • دزدی از همه ۱۵ Store

هیچ کدام از موارد مذکور از دست دادنی نیست و هر وقت که بخواهید می‌توانید به انجام آن‌ها بپردازید.

در این نقطه به پایان راهنمای تروفی و اچیومنت بازی GTA: Vice City Definitive Edition می‌رسیم. نظر شما در این باره چیست؟ آیا موفق به کسب تروفی پلاتینیوم جی تی ای وایس سیتی شدید؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: Powerpyx

اینستاگرام تیلنو
author-avatar

درباره ارحام ادبخواه

سلام، من ارحام هستم. زندگی من با سه کلمه گره خورده، ویدئو گیم، فوتبال و سینما. زندگی من بدون این سه تا بی معنی میشه و هویت خودشو از دست میده.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *