بازی, راهنمای خرید بازی PS5, یادداشت

سخت ترین تروفی های بازی های پلی استیشن ۵ (بخش دوم)

سخت ترین تروفی های بازی های پلی استیشن ۵ (بخش دوم)

بازی‌سازان برای جذاب کردن آثار خود و کشاندن بازیکنان به سمت گیم‌پلی از عنصر محرکی به نام تروفی استفاده می‌کنند.  برخی از این تروفی‌ها به راحتی کسب می‌شوند و چندان هم شما را به چالش نمی‌کشند. با این حال ما قرار است در این مقاله، بخش دوم لیست سخت ترین تروفی های بازی های پلی استیشن 5 را به شما معرفی کنیم. پس در ادامه با تیلنو همراه باشید.

 

اکثر بازیکنان وقتی حوصله‌شان از داستان اصلی سر می‌رود یا می‌خواهند پس از اتمام مراحل اصلی هنوز در محیط بازی بچرخند، ترجیح می‌دهند به سراغ تروفی‌ها (Trophy) بروند. اما همیشه قرار نیست این موارد موجب سرگرم شدن و لذت بردن ما شوند. بلکه کسب برخی از تروفی‌ها به قدری سخت است که شاید پس از چندین تلاش بی‌ثمر، بیخیال آن‌ها شوید. ما در این لیست به تروفی‌هایی اشاره می‌کنیم که برای به دست آوردنشان شکنجه می‌شوید. این موارد به قدری چالش‌برانگیز هستند که صبر هر کسی را لبریز می‌کنند.

 

قابل ذکر است که برخی از موارد لیست زیر احتمالا بخشی از داستان بازی را برایتان اسپویل کنند.

 

تروفی Don’t Trust That Snake Oil

بازی Resident Evil Village

 

سخت ترین تروفی های بازی های پلی استیشن ۵ (بخش دوم)

 

با درجه سختی Standard پیشروی در بازی Resident Evil Village اصلا کار دشواری نیست. آن هم به لطف مهمات فراوان، ساخت و ساز، استفاده از منابع زیاد و پول کافی برای ارتقا و بازیابی آیتم‌ها. اما آیا می‌خواهید صرفا با چهار آیتم بازیابی داستان بازی را تکمیل کنید؟ همین شرایط موجب می‌شود که به فکر تروفی Don’t Trust That Snake Oil بیفتید. با این که شما می‌توانید درجه سختی را در حد Casual پایین آورید، اما باز هم باید مراقب باشید که به سرعت کشته نشوید. همچنین نباید آسیب جدی در مبارزه با باس‌ها ببینید (البته تحقق این امر در تقابل با باس‌هایی نظیر Heisenberg راحت نیست) و باید دربرابر هجوم توده‌ی دشمنان حسابی از خود مراقبت کنید.

 

تروفی He Just Doesn’t Quit

بازی Judgment Remastered

 

سخت ترین تروفی های بازی های پلی استیشن ۵ (بخش دوم)

 

برای دریافت این تروفی باید باس مخفی بازی یعنی شین ایمون (Shin Amon) را شکست دهید. او یکی از شخصیت‌های فرنچایز Yakuza بوده و سرسخت‌ترین باس بازی است. شما ابتدا باید با مردم شهر کاموروچو (Kamurocho) دوست شوید و سطح City Reputation را در بازی بالا ببرید. در واقع شما باید با 50 نفر رابطه خوب برقرار کنید و همه 49 مورد Side Case قبلی را کامل کنید. با انجام این کارها، بخش ساده چالش تمام می‌شود. حالا شما باید از تمام مهارت‌هایتان در بازی استفاده کنید تا بتوانید تروفی He Just Doesn’t Quit را به دست آورید. این مورد یکی از سخت ترین تروفی های بازی های پلی استیشن 5 است.

 

تروفی Reunited With Fidolina

بازی Call of Duty: Black Ops Cold War

 

سخت ترین تروفی های بازی های پلی استیشن ۵ (بخش دوم)

 

برخلاف باور عموم، سخت‌ترین تروفی بازی Call of Duty: Black Ops Cold War از طریق تمام کردن داستان اصلی با بالاترین درجه سختی یا پیشروی در بخش چند نفره به دست نمی‌آید. در حقیقت سخت‌ترین تروفی این بازی، Reunited With Fidolina است. شما برای به دست آوردن آن باید Dead Ops Arcade 3 را تکمیل کنید. در این بخش بازی به صورت شوتر آرکیدی با نمای از بالا به پایین روایت می‌شود. شاید به نظر دشوار نیاید، اما باید بدانید که شما باید در 64 دور با دشمنان و باس‌های مختلف بجنگید (این بخش ممکن است ساعت‌ها طول بکشد). همچنین از آن جایی که بازی به سبک آثار آرکید دنبال می‌شود، شما ممکن است به سرعت کشته شوید و همه تلاش‌هایتان از بین برود. یک پلی‌لیست مخصوص برای بازیکنان بخش تک نفره اضافه شد که می‌توانستند از گزینه Advanced Start استفاده کنند. این گزینه به آن‌ها اجازه می‌داد که بتوانند بازی را از آخرین Checkpoint از سر بگیرند. این اقدام به بازیکنان کمک زیادی می‌کرد. اما از آن جایی که شما باید به تنهایی این بخش را پیش ببرید، کار دشواری پیش رو خواهید داشت.

 

تروفی Battle-Hardened Veteran

بازی Nioh Remastered – The Complete Edition

 

سخت ترین تروفی های بازی های پلی استیشن ۵ (بخش دوم)

 

پیش از Against All Odds، ما Grand Tournament را در Nioh: Bloodshed’s End داشتیم. خواسته‌ای که بازی از شما داشت واضح بود. باید از بین موج عظیمی که به سمت‌تان می‌آید، 100 نفر را بکشید. تقریبا هر دشمن حکم یک باس را داشت. از این میان می‌توان به Li Naomasa ،Honda Tadakatsu ،Tachibana Muneshige و بسیاری دیگر (حتی Hanzo) اشاره کرد. اگر شما به قدری ماهر باشید که بتوانید Grand Tournament را با درجه سختی Way of the Strong یا بالاتر از آن پشت سر بگذارید، تروفی Battle-Hardened Veteran را دریافت خواهید کرد. شاید این مورد به سختی به دست آوردن تروفی Way of the Vanquisher در بازی Nioh 2 نباشد، اما باز هم برای بسیاری چالش‌برانگیز خواهد بود. در نتیجه از آن می‌توان به عنوان یکی از سخت ترین تروفی های بازی های پلی استیشن 5 یاد کرد.

 

تروفی Victory of the Millennium

بازی Yakuza: Like a Dragon

 

سخت ترین تروفی های بازی های پلی استیشن ۵ (بخش دوم)

 

خب شما Final Millennium Tower را در بازی Yakuza: Like a Dragon پشت سر گذاشته‌اید و پس از شکست دادن دوباره شین ایمون، فکر می‌کنید همه چیز تمام شده است. اما صبر کنید، هنوز کار یکسره نشده و تازه این جا است که True Final Millennium Tower آنلاک می‌شود. اما فرق اساسی این دو در این است که حالا سطح تمامی دشمنانتان به 99 می‌رسد. شما برای دریافت این تروفی باید از بهترین سلاح‌هایتان در بهترین حالتشان استفاده کرده و از مفیدترین روش‌های دفاعی کمک بگیرید. همچنین باید با قدرت و دقت هرچه بیشتر حمله کرده و حتی لحظه‌ای تعلل نکنید. اگر از همه چالش‌های پیش رویتان جان سالم به در ببرید، بار دیگر با شین ایمون روبه‌رو خواهید شد. حالا سطح او 99 است و می‌توان Kiryu ،Majima و Saejima را با 50 درصد نوار سلامتی به عنوان Thought Entity احضار کند. همچنین شین ایمون می‌تواند از Essence of Orbital Laser استفاده کند که اگر حواستان جمع نباشد، حسابی به شما آسیب وارد خواهد کرد. اگر در این نبرد برنده شوید، لباس Legendary Hero را برای Kasuga به دست می‌آورید و 100 میلیون ین نسیبتان می‌شود. در کنار آن‌ها تروفی Victory of the Millennium را نیز کسب خواهید کرد.

 

تروفی Checking Out the Competition

بازی Destruction AllStars

 

سخت ترین تروفی های بازی های پلی استیشن ۵ (بخش دوم)

 

به دست آوردن تروفی Checking Out the Competition در بازی Destruction AllStars نسبت به سایر موارد اشاره شده در لیست سخت ترین تروفی های بازی های پلی استیشن 5 کمی آسان‌تر است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که با هر AllStar، یک مسابقه آنلاین را ببرید. هرچند این مورد به فاکتورهایی بستگی دارد که در کنترل شما نیست. از جمله مولفه‌هایی که در کسب این تروفی تاثیر می‌گذارند، می‌توان به Matchmaking، صلاحیت هم‌تیمی‌هایتان، تاخیر و غیره اشاره کرد. شاید خوش شانس باشید و اعضای تیم حرفیتان بیشتر بات (Bot) باشند و تعداد بازیکنان واقعی آن‌ها کمتر باشد. شاید هم مجبور باشید با تیمی پر از بازیکنان حرفه‌ای تقابل کنید. علاوه بر این، از آن جایی که همه AllStarها به اندازه هم خوب نیستند، ممکن است پروسه کسب تروفی Checking Out the Competition زمان زیادی به طول بینجامد.

 

تروفی String It Together

بازی Sackboy: A Big Adventure

 

سخت ترین تروفی های بازی های پلی استیشن ۵ (بخش دوم)

 

با این که بازی Sackboy: A Big Adventure ظاهر بانمک و جذابی دارد، اما چالش‌هایی نظیر کسب تروفی String It Together حسابی شما را به دردسر می‌اندازند. اول از همه شما باید بازی را تمام کنید و همه Knightly Energyها را پیدا کنید تا Knitted Knight Trials آنلاک شود. سپس باید تمام 15 مورد Trial را کامل کنید تا بتوانید The Ripsnorter را آنلاک کنید. اگر آن را در کمتر از 10 دقیقه کامل کنید، رنک Gold به دست آورده و تروفی را کسب خواهید کرد. خب حالا دقیقا باید چه کار کنیم؟ در واقع The Ripsnorter تمام 15 مورد Knitted Knight Trial است که در یک مرحله ترکیب شده‌اند. شما در این راه فقط می‌توانید یک بار ضربه بخورید (اگر برای بار دوم آسیب ببینید، کشته می‌شوید و باید بازی را از ابتدا آغاز کنید). طی کردن هر Trial بدون آسیب دیدن و در زمان محدود، کلید پیروزی در این چالش است. اما باید بدانید که در این راه باید زمان زیادی صرف کرده و انتظار شکست‌های متعدد را داشته باشید.

 

بازی One for the Ages

بازی Hades

 

سخت ترین تروفی های بازی های پلی استیشن ۵ (بخش دوم)

 

حالا که بازی Hades برای سایر کنسول‌ها هم در دسترس قرار گرفته است، بازیکنان پلی استیشن 5 نیز می‌توانند با تلاش برای کسب تروفی One for the Ages حسابی خودشان را آزار دهند. در قدم اول باید داستان اصلی را تمام کنید که برای این کار باید 10 فرار موفق از Underworld داشته باشید. در نهایت شما با پرسفونه (Persephone) در House of Hades ملاقات می‌کنید و در این هنگام او نقشه خود را که به صلح هیدیس با خدایان یونان می‌انجامد، برایتان شرح می‌دهد. برای این کار باید با آن‌ها همکاری کنید و علاوه بر این، به Nectar نیز نیاز است. سپس باید برای هر یک از آن‌ها یک کار مشخص را انجام دهید. پس از این کارها و تحویل دادن Ambrosia به آن‌ها پیوند بین شما محکم‌تر می‌شود. سپس شما به پرسفونه اشاره کرده و بحث برقراری صلح را مطرح می‌کنید. اما صبر کنید، این تمام ماجرا نیست. شما باید با تک تک آن‌ها صحبت کرده و به House of Hades دعوتشان کنید. پس از این کار تروفی One for the Ages نسیبتان خواهد شد.

 

این بود بخش دوم لیست سخت ترین تروفی های بازی های پلی استیشن 5. امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید. شما درباره این چالش‌ها چه فکر می‌کنید؟ به نظرتان کدام تروفی‌ها را در این لیست از قلم انداخته‌ایم؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

 

منبع: GamingBolt

اینستاگرام تیلنو
بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *