بازی, راهنمای بازی, راهنمای مراحل بازی, راهنمایی و آموزش

بازی Hogwarts Legacy: گروه‌ها چه تفاوت‌هایی دارند و کدام را انتخاب کنیم؟

گروه های بازی Hogwarts Legacy

درست به مانند کتاب‌ها و فیلم‌های سری هری پاتر، در بازی Hogwarts Legacy شما باید از بین ۴ خانه یا گروه موجود یکی را برای شخصیتی که ساختید، انتخاب کنید. این گروه‌ها برای کسانی که نمی‌دانند، شامل Gryffindor, Slytherin, Ravenclaw و Hufflepuff می‌شوند و طبیعتا بر اساس سلیقه‌ی خود باید عضو یکی از آن‌ها بشید. سوالی که در این بین پیش می‌آید اما، این است که بین هرکدام از این ۴ سازمان، چه تفاوت‌هایی وجود دارند، که ما به طور کامل مهم‌ترین فرق‌های موجود را توضیح خواهیم داد. به طور خلاصه اما، اتقافات اصلی داستان فارغ از گروهی که انتخاب کردید، یکسان پیش می‌روند.

مراسم دسته بندی در بازی Hogwarts Legacy

شما خانه‌ی خود در Hogwarts Legacy را در همان ابتدای داستان بازی انتخاب می‌کنید. این اتفاق پس از یک چپتر معرفی و اولیه‌ی تقریبا طولانی که منتهی به Sorting Ceremony می‌شود، می‌افتد. هنگامی که کلاه معروف دسته بندی بر سر شخصیتتان قرار می‌گیرد، می‌توانید انتخاب خود را بر اساس صفتی که بهتر از بقیه شما را توصیف می‌کند، انجام دهید (Daring برای گروه گریفندور، Ambition برای گروه اسلیدرین، Curiosity برای گروه ریون‌کلاو و Loyalty برای گروه هافل‌پاف).

فراموش نکنید که شما قبل از خرید این اثر می‌توانید با استفاده از راهنمای ما یکی از گروه های بازی Hogwarts Legacy را با پشت سر گذاشتن کوئیزی در سایت Wizarding World انتخاب کنید. در صورت استفاده از این روش نگران نباشید زیرا در نهایت بازی در مراسم اصلی اجازه‌ی تغییر خانه را به شما خواهد داد.

بلافاصله بعد از مراسم، شخصیتی که ساختید لباس‌های مختص به رنگ‌بندی خانه‌ی انتخابی شما را خواهد پوشید. (قرمز برای گروه گریفندور، سبز برای اسلیدرین، آبی برای ریون‌کلاو و زرد برای هافل‌پاف). بعد از یک کاتسین کاراکترتان در اتاق خوابگاهش بیدار می‌شود و با توجه به اینکه نسبت به دیگر دانش‌آموزان (یا بهتر است بگوییم جادو‌آموزان) مقداری دیرتر به هاگوارتز آمده، با مشکلاتی مواجه خواهد شد.

بازی Hogwarts Legacy: گروه‌ها چه تفاوت‌هایی دارند و کدام را انتخاب کنیم؟

تفاوت‌های کلیدی بعد از آن که گروه خود را انتخاب کردید

موارد زیر، مهم‌ترین تفاوت‌های گروه های بازی Hogwarts Legacy با یگدیگر هستند:

  • موقعیت Common Room – اتاق‌ مشترک همان هاب بازی است و محل جمع شدن تمام اعضای خانه‌ای که انتخاب کردید به حساب می‌آید. اتاق گروه‌های Ravenclaw و Gryffindor در برج‌های مختص به آن‌ها قرار گرفته‌. این در حالی است که اتاق Hufflepuff به یک راهرو که منتهی به آشپزخانه می‌شود، متصل است. در نهایت نیز اتاق Slytherin در زیرزمین و سیاه‌چال‌ها قرار دارد. شما فقط می‌توانید به Common Room گروه خود وارد شوید.
  • رنگ‌ها و طرح‌ها – بسته به موقعیت‌های ذکر شده، شما متوجه تفاوت‌هایی در زیبایی و رنگ‌های خانه‌ی خود می‌شوید. به عنوان مثال گروه گریفندور پر از قرمز و طلایی است. اسلیدرین نیز با توجه به علاقه‌ی موسس آن‌ها به مار، یک مار پیج خورده در درب خود دارد که با نزدیک شدن شما به آن، تکان می‌خورد.
  • لباس فرم – حالا که داریم در مورد طراحی‌ها و رنگ‌ها صحبت می‌کنیم، باید بگوییم که هر آرمور و لباس فرمی که پیدا می‌کنید با توجه به گروهتان حیوان و یا علامت متفاوتی در خود دارد.
  • هم کلاسی‌ها – چندین شخصیت فرعی وجود دارند که شما در ماجراجویی خود با آن‌ها دوست و هم صحبت می‌شوید که البته این NPCها در هر خانه متفاوت هستند.
  • ماموریت‌های اختصاصی – شاید می‌توان گفت که واضح‌ترین تفاوت بین گروه‌ها در چند ماموریت اختصاصیشان قرار گرفته است. در نقطه‌ای از داستان از شما درخواست می‌شود که مقداری اطلاعات در مورد Jackdaw’s Rest بدست بیاورید. ماموریت کوتاهی که با توجه به خانه‌‌ی که انتخاب کردید، فرق پیدا می‌کند. به عنوان مثال بازیکنان گریفندور باید به Nearly Headless Nick و دیگر روح‌های Hogsmeade کمک کنند. این در حالی است که اعضای هافل‌پاف باید راهی یک سفر به آزکابان شوند.
بازی Hogwarts Legacy: گروه‌ها چه تفاوت‌هایی دارند و کدام را انتخاب کنیم؟

هر خانه بر اساس اصول هسته‌ای خود بنا شده است: Gryifindor‌ها بخاطر شجاعتشان، Ravenclawها بخاطر هوششان، Hufflepuff‌ها بخاطر وفاداریشان و Slytherinها بخاطر حیله‌گریشان، شناخته می‌شوند. دونستن این صفت‌ها  شاید در تصمیمتان برای انتخاب یکی از ۴ گروه تاثیر گذار باشد. در حال حاضر نیز بر اساس آمارهای غیررسمی Slytherin محبوب‌ترین گزینه بین بازیکنان بوده است، حتی بیشتر از گریفندور که هری پاتر در آن عضو بود.

در اکثر بخش‌های بازی، اتفاقات داستان فارغ از گروه انتخابی شما به صورت عادی و یکسان پیش می‌رود، البته که همانطور که گفتیم برخی از ماموریت‌های اختصاصی ممکن است با یکدیگر فرق کنند. اساسا شما Common Room خود را فقط در مواقعی که بازی اجبارتان می‌کند، مانند زمان خوابیدن، ملاقات خواهید کرد. به همین صورت اکثر مناطق هاگوارتز از طریق Floo Flames، مکانیک Fast Travel بازی، در دسترس هستند، پس نباید نگران طی کردن مسافت‌های طولانی برای رسیدن به مقصدتان باشید.

بازی Hogwarts Legacy: گروه‌ها چه تفاوت‌هایی دارند و کدام را انتخاب کنیم؟
هاب گروه Ravenclaw در بالای برج قرار دارد.
بازی Hogwarts Legacy: گروه‌ها چه تفاوت‌هایی دارند و کدام را انتخاب کنیم؟
اگر عضو HufflePuff باشید اتاقی گرم و نرم خواهید داشت.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *