بازی, یادداشت

چرا ونوم در بازی Marvel’s Spider-Man 2 صرفا یک عامل انحرافی است؟

چرا ونوم در بازی Marvel's Spider-Man 2 صرفا یک عامل انحرافی است؟

چند وقت پیش بود که تریلر معرفی بازی Marvel’s Spider-Man 2 منتشر شد. در این تریلر، شاهد حضور ونوم (Venom) به عنوان یکی از شخصیت‌های منفی بازی بودیم. اما آیا او آنتاگونیست محوری این اثر است؟ به نظر می‌رسد نقش ونوم کمی متفاوت‌تر از چیزی باشد که فکرش را می‌کنیم. در ادامه با این مقاله مربوط به بازی Marvel’s Spider-Man 2 همراه تیلنو باشید.

درست است که شرکت سونی (Sony) در خلق شخصیت مرد عنکبوتی هیچ نقشی نداشته، اما آن‌ها به خوبی توانسته‌اند این کاراکتر را وارد صنعت بازی‌های ویدیویی کنند. در واقع در حال حاضر فرنچایز Marvel’s Spider-Man یکی از محبوب‌ترین آثار روی کنسول پلی استیشن به حساب می‌آید. استودیو Insomniac Games در ساخت این فرنچایز عملکرد بی‌نظیری از خود به نمایش گذاشته است. این استودیو به خوبی توانسته تقابل مرد عنکبوتی با برخی از مهم‌ترین دشمنانش نظیر کینگ پین (Kingpin) و دکتر اختاپوس (Doctor Octopus) را به تصویر بکشد.

پس از عرضه بازی Marvel’s Spider-Man: Miles Morales توسط استودیو اینسومنیاک، برای همه روشن بود که شخصیت مرد عنکبوتی قرار است تا مدت زیادی مهمان کنسول‌های پلی استیشن باشد. حالا معرفی بازی Marvel’s Spider-Man 2 نشان داد که این ادعا درست بوده است. در این بازی قرار است شاهد حضور شخصیت‌هایی نظیر کریون شکارچی (Kraven the Hunter) و ونوم باشیم. به نظر می‌آید که قرار است در نسخه جدید از بازی اسپایدرمن چالش‌های جذاب بسیار زیادی را پشت سر بگذاریم. اما از تریلر چه چیزهایی فهمیدیم؟

تریلر معرفی بازی Marvel’s Spider-Man 2 به شکلی بود که مخاطب فکر می‌کرد ونوم قرار است شخصیت منفی اصلی اثر باشد. او در کوچه‌ای تاریک کمین کرده بود و داشت خودش را کم کم به پیتر پارکر (Peter Parker) و مایلز مورالز (Miles Morales) نزدیک می‌کرد. ونوم را می‌توان یکی از قدیمی‌ترین دشمنان شخصیت مرد عنکبوتی دانست. پس حضور او در بازی Marvel’s Spider-Man 2 چندان هم شوکه کننده نبود. اما ممکن است که استودیو اینسومنیاک برنامه‌ای دیگر برای شگفت‌زده کردن مخاطبان خود داشته باشد. در حقیقت این احتمال وجود دارد که تریلر معرفی بازی صرفا برای گول زدن طرفداران ساخته شده باشد تا مخاطبان تصور کنند ونوم آنتاگونیست اصلی داستان خواهد بود. در واقع شاید سازندگان خواسته‌اند این تصور را در ذهن طرفداران به وجود بیاورند که ونوم قرار است تنها آنتاگونیستی باشد که با پیتر و مایلز می‌جنگد.

ونوم در بازی Marvel’s Spider-Man 2 شخصیت منفی نیست؟

چرا ونوم در بازی Marvel's Spider-Man 2 صرفا یک عامل انحرافی است؟

تریلر بازی Marvel’s Spider-Man 2 به طور واضحی سعی دارد ونوم را به عنوان یک تهدید برای دو شخصیت اصلی داستان نشان دهد. در این ویدیو می‌بینیم که او ژست حمله به خود می‌گیرد و دهانش را به شکلی باز می‌کند که فکر می‌نیم قصد هجوم بردن به سمت مرد عنکبوتی را دارد. آن طور که او از تاریکی ظاهر می‌شود، این تصور را ایجاد می‌کند که او می‌تواند در هر نقطه‌ای از شهر نیویورک پنهان شود. شخصیت منفی، مهاجم و پرخاشگر ونوم برای طرفداران دنیای مارول کاملا شناخته شده است.

او در واقع یک همزیست بیگانه است که با ترکیب شدنش با انسان‌های دیگر، می‌تواند به آن‌ها در گرفتن انتقام از مرد عنکبوتی کمک کند. در طول این همراهی نیز او به میزبان خود آسیب وارد می‌کند. آن طور که می‌توان از یکی از سکانس‌های پایانی Marvel’s Spider-Man برداشت کرد، به نظر می‌رسد که ونوم دقیقا دارد چنین کاری را در فرنچایز ساخته شده توسط استودیو اینسومنیاک انجام می‌دهد.

با این حال و با توجه به چیزی که ما از ونوم می‌دانیم، لزوما نمی‌توان او را شخصیت منفی حتمی بازی Marvel’s Spider-Man 2 دانست. اخیرا هم در کومیک‌ها و هم در فیلم‌های Venom بیشتر به این اشاره شده که او یک ضد قهرمان است نه یک آنتاگونیست. به نظر می‌رسد که استودیو اینسومنیاک نیز قصد دارد در بازی جدیدش ونوم را به عنوان شخصیتی خاکستری معرفی کند و نمی‌خواهد او را مثل نمونه‌های پیشین صرفا یک کاراکتر هرج و مرج‌طلب نشان دهد.

در این شرایط احتمالا پیتر و مایلز پس از درگیری ابتدایی با ونوم، به این نتیجه می‌رسد که آن‌ها و او دشمنی مشترک دارند. از همین رو این دو شخصیت با ونوم متحد می‌شوند تا آنتاگونیست اصلی داستان را شکست دهند.

نقش ونوم در آثار استودیو اینسومنیاک

چرا ونوم در بازی Marvel's Spider-Man 2 صرفا یک عامل انحرافی است؟

تقریبا می‌توان از این که چه کسی شخصیت منفی اصلی بازی Marvel’s Spider-Man 2 خواهد بود، اطمینان داشت. در تریلر معرفی این بازی ما شاهد یک مونولوگ از شخصیت کریون شکارچی بودیم. او کاراکتری است که با تمام وجود به دنبال کسی می‌گردد که او را به چالش بکشد. سابقه کریون در تلاش برای از بین بردن مرد عنکبوتی طولانی است. اما باید بدانید که او درگیری‌هایی نیز با ونوم داشته است. به نظر می‌رسد که تمایل کریون برای از بین بردن ونوم و مرد عنکبوتی به یک اندازه است. آن‌ طور که از تریلر بازی Marvel’s Spider-Man 2 می‌توان برداشت کرد، ونوم احتمالا خبر دارد که کریون می‌خواهد او را از بین ببرد. از همین رو احتمالا ما ونوم، پیتر و مایلز را در برابر کریون خواهیم دید.

البته هنوز هم این احتمال وجود دارد که ونوم یکی از مهم‌ترین شخصیت‌های منفی بازی Marvel’s Spider-Man 2 باشد. با این حال اگر استودیو اینسومنیاک تصمیم بگیرد ونوم را به عنوان یک ضد قهرمان نشان دهد، بازی جذاب‌تر خواهد شد و ما بالاخره شاهد حضور ونوم به عنوان یک پروتاگونیست خواهیم بود. بد نیست اشاره کنیم که اگر چنین اتفاقی رخ دهد، شاید سازندگان قابلیت کنترلر ونوم را نیز در اختیار بازیکنان قرار دهند. احتمالا چنین اتفاقی برای بسیاری از طرفداران لذت‌بخش خواهد بود. شخصیت ونوم در بین علاقه‌مندان دنیای مارول طرفداران زیادی دارد و اگر آن‌ها بتوانند در یک بازی این کاراکتر را کنترل کنند، این اتفاق احتمالا برایشان کاملا رضایت‌بخش خواهد بود. هنوز فاصله زیادی تا تاریخ عرضه بازی Marvel’s Spider-Man 2 داریم. پس فعلا نقش ونوم در این بازی مرموز باقی می‌ماند. در آینده شاید خبرهای جدیدی در این رابطه منتشر شود، پس پیگیر اخبار مربوطه باشید.

این بود هرآنچه ما از نقش احتمالی ونوم در بازی Marvel’s Spider-Man 2 می‌دانستیم. امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید. نظر شما درباره حضور ونوم در این بازی چیست؟ فکر می‌کنید او یک آنتاگونیست خواهد بود یا یک پروتاگونیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: GameRant

اینستاگرام تیلنو

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *