راهنمایی و آموزش, تروفی بازی, راهنمای بازی

راهنمای تروفی و اچیومنت بازی Mortal Kombat 1

راهنمای تروفی و اچیومنت بازی Mortal Kombat 1

با عرضه نسخه جدید مورتال کومبت دوباره زمان خونریزی و شکستن استخوان‌های دشمنان رسیده است. اما از آنجایی که این بازی تروفی‌ها و اچیومنت‌های آسانی دارد، بد نیست که به سراغش بروید. در ادامه مقاله راهنمای تروفی بازی Mortal Kombat 1 شما را با نحوه کسب این تروفی‌ها و اچیومنت‌ها آشنا خواهیم کرد.

راهنمای تروفی بازی Mortal Kombat 1

در حالی که بیش‌تر افراد منتظر معرفی و عرضه بازی Injustice 3 از سوی استودیو NetherRealm بودند، اعضای این استودیو نقشه متفاوتی داشتند. آن‌ها پس از عرضه شماره یازدهم مورتال کومبت تصمیم گرفتند این مجموعه را ریبوت کنند و با حال و هوایی تازه به دنیای بازی‌های مبارزه‌ای (یا همان Fighting) بازگردند. نتیجه به بازی Mortal Kombat 1 تبدیل شد که داستان را از سر می‌گیرد و به کلی قصه خود را در جهان جدیدی تعریف می‌کند که وقایع شماره‌های قبلی روی آن تاثیر ندارند. نکته‌ای که می‌تواند به خوبی راوی این موضوع باشد این است که در بازی جدید اسکورپیون و ساب زیرو با یکدیگر دوست هستند. این در حالی است که ما این دو را به عنوان نماد دشمنی و حفظ کینه‌های دیرینه می‌شناسیم.

به هر حال مورتال کومبت 1 از راه رسیده و تا حدودی با واکنش‌های مثبت مردم و منتقدها روبرو شده است (البته که نسخه نینتندو سوییچ به هیچ وجه مورد استقبال قرار نگرفته). همین موضوع باعث می‌شود که گیمر از وقت گذراندن در بازی لذت ببرد و به دنبال چالش‌های جدیدی باشد. استودیو NetherRealm هم تروفی‌ها و اچیومنت‌های بازی مورد بحث را به گونه‌ای طراحی کرده که بتوانند چالش‌های لذت بخش و نه بیش از حدی را به وجود آورند. اما اگر می‌خواهید به سراغ این چالش‌ها بروید و در این مسیر کمی به کمک نیاز دارید، راهنمای تروفی و اچیومنت بازی Mortal Kombat 1 را از دست ندهید.

راهنمای تروفی بازی Mortal Kombat 1

نقشه کلی تروفی‌ها

 • درجه سختی کسب تروفی پلاتینیوم: 3 از 10 (البته این موضوع کمی به شانس شما هم بستگی دارد)
 • مدت زمان مورد نیاز برای کسب همه تروفی‌ها: حدود 25 ساعت
 • تعداد تروفی‌های آفلاین: صفر، تمام تروفی‌های این بازی آنلاین هستند و در صورت عدم اتصال به اینترنت آزاد نخواهند شد
 • تعداد تروفی‌های آنلاین: 51 عدد (1 پلاتینیوم، 1 گلد، 15 سیلور و 34 برنز)
 • تعداد تروفی‌های از دست دادنی: یک عدد (تروفی Vanquished). اگر Season Endboss را پیش از اتمام فصل (Season) شکست ندهید، همه روند پیشرفت شما «در این زمینه» ریست خواهد شد
 • تعداد تروفی‌های گلیچ شده: یک عدد (The Mighty Have Fallen).
 • آیا درجه سختی روی روند کسب تروفی‌ها تاثیرگذار است؟ خیر، شما می‌توانید همه تروفی‌ها را روی پایین‌ترین درجه سختی موجود به اتمام برسانید)
 • سخت‌ترین تروفی: High Score, Is That Good? (شما برای کسب این تروفی کمی به شانس نیاز دارید)
 • تعداد دفعات مورد نیاز برای کسب همه تروفی‌ها: یک بار، شما می‌توانید با یک بار تمام کردن داستان تمام تروفی‌ها را به دست آورید. البته باید به سراغ حالت‌های فرعی هم بروید
 • آیا پس از اتمام داستان امکان تجربه مجدد مراحل وجود دارد؟ بله
Mortal Kombat 1 Trophy Guide & Roadmap Kompletionist

تمام تروفی‌های بازی Mortal Kombat 1 را به دست آورید

Platinum

درست مانند هر اثر دیگری، برای اینکه بتوانید تروفی پلاتینیوم بازی Mortal Kombat 1 را به دست آورید باید سایر تروفی‌های آن را آزاد کنید. لازم به ذکر است برای کسب تروفی پلاتینیوم نیازی به خرید DLC و پرداخت‌های درون برنامه‌ای نخواهد بود.

Mortal Kombat 1 Trophy Guide & Roadmap Become A Ninja In No Time

تمرینات اولیه یا Basic Tutorial را به اتمام برسانید

Bronze

مربوط به بخش آموزشی

برای انجام این کار از منو اصلی به بخش Menu بروید، گزینه Tutorial را انتخاب کنید و سپس وارد بخش Basic شوید. در ادامه باید پنج تمرینی که نام‌شان در ادامه می‌آید را به پایان برسانید:

 1. Basic Movement and Attacks
 2. Blocking and Throws
 3. Special Moves and Kombo Attacks
 4. Kameo Attacks
 5. Super Meters and Fatal Blows

البته پیش از اینکه وارد اولین مبارزه خود شوید، خود بازی شما را مجبور به انجام این تمرین‌های اولیه می‌کند. با این حال اگر Basic Tutorial را Skip کنید، می‌توانید همان‌طور که گفته شد از طریق منو اصلی به سراغش بروید.

Mortal Kombat 1 Trophy Guide & Roadmap Eye Of The TaiGore

یک ساعت در بخش مربوط به تمرین‌ها یا Practice وقت بگذرانید

Bronze

برای کسب این تروفی کافی است از طریق منو اصلی وارد بخش Learn شوید، گزینه Practice را برگزینید و سپس یک شخصیت انتخاب کنید. در ادامه کافی است یک ساعت در این بخش وقت بگذرانید تا تروفی Eye Of The TaiGore آزاد شود. البته نیازی نیست که این یک ساعت پشت سر هم باشد. برای مثال می‌توانید امروز 15 دقیقه در آن وقت بگذرانید و 45 دقیقه باقی مانده را به روز دیگری موکول کنید. علاوه بر این ضرورتی برای حرکت کردن و انجام فعالیت وجود ندارد. بنا بر این موضوع می‌توانید شخصیت خود و کنترلر را رها کنید، یک ساعت دیگر بازگردید و از تروفی آزاد شده خود لذت ببرید.

Mortal Kombat 1 Trophy Guide & Roadmap A New Timeline

50 درصد از بخش داستانی را تکمیل کنید

Silver

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. شما این تروفی را پس از تکمیل Act سوم چپتر نهم با نام Firewater به دست خواهید آورد.

Mortal Kombat 1 Trophy Guide & Roadmap What Just Happened??

100 درصد بخش داستانی را به اتمام برسانید

Gold

این تروفی داستانی بوده و با تکمیل Story Mode به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. در این نقطه از راهنمای تروفی بازی Mortal Kombat 1 باید بدانید که بخش داستانی این اثر، کلا شامل چهار Act و 15 چپتر مختلف می‌شود. اگر میان پرده‌ها را رد کنید و خیلی سریع در مبارزات پیروز شوید، می‌توانید بخش داستانی را در زمانی حدود 90 الی 120 دقیقه به پایان برسانید.

Mortal Kombat 1 Trophy Guide & Roadmap Who Was That???

چپتر پانزدهم را دو بار تمام کنید

Silver

مربوط به بخش داستانی

برای به دست آوردن تروفی Who Was That??? کافی است پس از تکمیل بخش داستانی، دوباره به صورت چپتر پانزدهم بروید و یک بار دیگر آن را به پایان برسانید (این چپتر It Has Begun نام دارد و در Act چهارم قرار می‌گیرد). شما در این بخش از داستان باید شخصیتی که می‌خواهید زین پس از آن استفاده کنید را برگزینید. در ادامه کافی است مبارزات چپتر پانزدهم را به اتمام برسانید تا تروفی برای‌تان آزاد شود. توجه داشته باشید که شکست باس فایت نهایی کافی نیست و باید چپتر پانزدهم را از اول تا آخر تکمیل کنید.

Mortal Kombat 1 Trophy Guide & Roadmap Titan

به دشمنان 10,000 واحد آسیب وارد کنید

Bronze

Titan یکی از اولین تروفی‌هایی است که در بازی Mortal Kombat 1 به دست می‌آورید؛ چرا که صرفا باید 10,000 واحد به دشمنان آسیب بزنید. توجه داشته باشید که این تروفی شما را محدود نمی‌کند و می‌توانید این کار را در هر حالتی که خواستید انجام دهید. هر دشمن در بازی مورد بحث 1,000 واحد Health دارد. پس اگر در 10 مسابقه پیروز شوید این تروفی برای شما خواهد شود.

Mortal Kombat 1 Trophy Guide & Roadmap Beaten And Broken

5,000 پیمانه (Pit) از خون دشمنان را بریزید

Bronze

از آنجایی که شما این تروفی را در مسیر کسب سایر تروفی‌ها به صورت خودکار آزاد می‌کنید، پس نیازی نیست که بابت آن نگران باشید. شما همینکه به دشمنان ضربه می‌زنید و به آن‌ها آسیب وارد می‌کنید، بخشی از خون‌شان را نیز می‌ریزید. اگر خواستید میزان خون جاری شده از نیروهای دشمن را ببینید، وارد منو اصلی شوید و دکمه تاچپد را فشار دهید. در ادامه دو بار دکمه R1 را بزنید تا به صفحه Blood Split برسید و میزان خون ریخته شده دشمن را ببینید. تروفی Beaten And Broken به احتمال زیاد پس از اتمام بخش داستانی آزاد خواهد شد.

Mortal Kombat 1 Trophy Guide & Roadmap It Has Begun!!!

بخش Cage Mansion Tutorial را تکمیل کنید

Bronze

مربوط به بخش Invasion

تروفی It Has Begun!!! به بخش Invasion مربوط می‌شود که به صورت خودکار آزاد می‌شود و از دست دادنی نیست. برای شروع کار به بخش Invasion Mode بروید و Johnny Cage’s Mansion را به پایان برسانید. پس از اینکه بخش Ugly Me به پایان رسید، وارد اتاق پایانی Mansion بشوید و از پورتالی که در آنجا ظاهر می‌شود بگذرید. بدین ترتیب شما اولین Mansion Tutorial خود را پشت سر گذاشته‌اید و وارد Invasion Mode شده‌اید. هنگامی که این اتفاق رخ دهد تروفی It Has Begun!!! آزاد خواهد شد (هرچند که ممکن است با چند دقیقه تاخیر آزاد شود). اما اگر تروفی آزاد نشد بهتر است از بازی خارج نشوید و به تجربه Invasion Mode ادامه دهید.

Mortal Kombat 1 Trophy Guide & Roadmap Kontender

5 دفعه به تجربه Kombat League Sets بپردازید

Bronze

تروفی مربوط به بخش آنلاین

توجه داشته باشید که توضیحات تروفی Kontender می‌تواند سردرگم کننده باشد. شما نه تنها باید وارد پنج Kombat League Set شوید، بلکه باید آن را به پایان برسانید. یک Set زمانی به پایان می‌رسد که بازیکن اول بتواند در سه عدد از مبارزه‌های خود به پیروزی برسد. برای این کار باید از طریق منو اصلی وارد بخش Versus شوید، گزینه Online را انتخاب کنید، مسیر Ranked را در پیش بگیرید و سپس وارد Kombat League شوید. هنگامی که این کار را انجام دهید به صورت اتفاقی در مقابل گیمرهای دیگر قرار می‌گیرید و با آن‌ها مبارزه می‌کنید. حال برای اینکه بتوانید تروفی Kontender را به دست آورید، باید پنج Komabt League Match Set را به صورت کامل به پایان برساند.

اما چگونه می‌توان متوجه درست بوند روند شد؟ پس از اینکه در هر مبارزه پیروز شدید گزینه‌ای تحت عنوان Rematch پدیدار می‌شود که برای ادامه کار باید روی آن کلیک کنید. اما هنگامی که در سه مبارزه پیروز شدید و یک Kombat League Set را به پایان رساندید، این گزینه به Frinedly Rematch تغییر داده می‌شود. هنگامی که این عمل انجام شد شما یک Kombat League Set را به طور کامل تمام کرده‌اید. هنگامی که پنج دفعه این روند را به صورت کامل انجام دهید تروفی را به دست خواهید آورد. توجه داشته باشید که نباید از حالت مورد بحث خارج شوید و تا زمانی که ممکن بود گزینه Rematch را انتخاب کنید.

Mortal Kombat 1 Trophy Guide & Roadmap Deadly Assassin

20 عدد Fatality مختلف را با موفقیت انجام دهید

Silver

راحت‌ترین راه برای انجام این کار مراجعه به بخش آموزشی بازی Mortal Kombat 1 است. برای این کار از منو اصلی راه Learn را در پیش بگیرید و بعد گزینه Fatalities را انتخاب کنید. حالا کافی است با استفاده از 20 شخصیت مختلف Fatality بزنید تا تروفی آزاد شود. توجه داشته باشید که باید این کار را با 20 شخصیت مختلف انجام دهید؛ نه اینکه با یک شخصیت 20 بار یک Fatality را بزنید. از آنجایی که مورتال کومبت 1 در زمان عرضه شامل 24 شخصیت می‌شود، برای انجام این کار مشکل خاصی نخواهید داشت. اگر کار را به درستی انجام دهید می‌توانید تروفی Deadly Assassin را در کم‌تر از 20 دقیقه آزاد کنید. علاوه بر این باید بدانید که انجام این کار در Learn Mode ممکن است و ضرورتی برای انجام مبارزات کامل و پیاده کردن Fatality در آن‌ها وجود ندارد.

Mortal Kombat 1 Trophy Guide & Roadmap Karnage

10 عدد Brutality مختلف بزنید

Bronze

راحت‌ترین راه برای کسب تروفی Karnage، استفاده از 10 شخصیت مختلف و استفاده از Brutality آن‌ها با نگه داشتن دو دکمه مثلث و D-Pad پایین در ضربه آخر است (توجه داشته باشید که باید دو دکمه مذکور را نگه دارید و زدن خالی آن‌ها کار ساز نیست). انجام این کار باعث فعال شدن Brutality می‌شود تا شاهد یک صحنه خشن باشید. با وجود اینکه قابلیت آزاد کردن Brutalityهای مختلف برای هر شخصیت وجود دارد، برای کسب تروفی Karnage نیازی به آن‌ها نخواهید داشت. استفاده از بروتالیتی پایه و اولیه برای انجام این کار کافی خواهد بود. در آخر باید اشاره کنیم که باید با 10 شخصیت مختلف Brutality بزنید، نه اینکه با یک شخصیت 10 بار به زدن بروتالیتی بپردازید.

Mortal Kombat 1 Trophy Guide & Roadmap Annihilation

10 عدد Kameo Fatality مختلف بزنید

Bronze

اول از همه باید بدانید که برای زدن Kameo Fatality به شخصیت‌های Kameo نیاز خواهید داشت. منظور از Kameo نام یک سری شخصیت‌های فرعی است که در جریان مبارزه به کمک‌تان می‌آیند و به دشمنان آسیب می‌زنند (خود بازی نحوه استفاده از این شخصیت‌های فرعی را به شما یاد می‌دهد). هنگامی که یکی از دشمنان را آنقدری کتک می‌زنید که خط سلامتی او خالی شود، با علامت Finish Him/Her روبرو می‌شوید. در این لحظه باید با توجه به لیست Fatalities دکمه‌ها را به ترتیب درست بزنید تا بتوانید یک Kameo Fatality را روی دشمن انجام دهید. توجه داشته باشید که در حین انجام این کار فاصله موجود با دشمن هم از اهمیت بالایی برخوردار است و باید حواس خود را نسبت به این موضوع نیز جمع کنید. هنگامی که 10 Kameo Fatality را با 10 شخصیت Kameo مختلف انجام دهید، تروفی Annihilation برای شما خواهد بود. لازم به ذکر است که از همان ابتدای کار 10 نفر از این شخصیت‌ها در دسترس شما قرار می‌گیرد؛ اما می‌توانید با انجام چالش‌های موچود تعداد بیش‌تری از آن‌ها را آزاد کنید.

Mortal Kombat 1 Trophy Guide & Roadmap Making Friends Is Easy

از 10 شخصیت Kameo مختلف استفاده کنید

Bronze

اگر تروفی Annihilation را آزاد کرده باشید، تروفی Making Friends Is Easy به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. به هر حال، Kameoها یک سری شخصیت‌های فرعی هستند که می‌توانید در لیست انتخاب شخصیت‌ها یکی از آن‌ها را برگزینید. این Kameoها در طی مبارزه به کمک‌تان می‌آیند و می‌توانند بر اساس دستورات مشخص شده توسط گیمر به دشمن آسیب بزنند. بازی Mortal Kombat 1 به طور کلی شامل 15 شخصیت Kameo می‌شود که 10 نفر از ایشان از همان ابتدا قابل انتخاب هستند. کافی است از هر 10 نفر آن‌ها در 10 مبارزه مختلف استفاده کنید و آن مبارزه را به پایان برسانید. هرچند که Kameo Characterها در بخش‌های مختلف حضور دارند، راحت‌ترین راه برای کسب این تروفی رفتن به سراغ بخش Invasion Mode است؛ چرا که هر مبارزه تنها یک راند به طول می‌انجامد و مانند مسابقات معمولی دو راندی نیست.

Mortal Kombat 1 Trophy Guide & Roadmap Puppet Master

با استفاده از پنج شخصیت مختلف یک Klassic Tower را به پایان برسانید

Bronze

تروفی مربوط به حالت Tower Mode

در این نقطه از راهنمای تروفی بازی Mortal Kombat 1 به تروفی Puppet Master می‌رسیم که برای آزاد کردنش باید با پنج شخصیت مختلف یک Klassic Tower را تکمیل کنید. برای این کار از منو اصلی وارد بخش Kampaign شوید و سپس گزینه Towers را برگزینید. در ادامه اولین Tower با نام Novice را انتخاب کنید که شامل 6 دشمن مختلف می‌شود. حال کافی است با استفاده از پنج شخصیت متفاوت این Tower را به پایان برسانید تا تروفی را به دست آورید. اگر خواستید همه چیز راحت‌تر پیش بروید می‌توانید درجه سختی مبارزات بازی را پایین بیاورید. لازم به ذکر است که شما این تروفی را در حین کسب تروفی Happy Endings به صورت خودکار به دست خواهید آورد.

Mortal Kombat 1 Trophy Guide & Roadmap Give A Koin

10,000 واحد Koin را در Shrine خرج کنید

Silver

تروفی مربوط به منو Extras

شما می‌توانید Shrine را با مراجعه به منو اصلی و انتخاب گزینه Extras انتخاب کنید. هر بار که از Shrine بهره ببرید، به 1000 سکه یا Koin نیاز خواهید داشت. هنگامی که از این بخش کمک بگیرید و سکه مورد نیاز را بپردازید جایزه‌هایی نظیر موزیک، آیتم‌های تزئینی و Character Art به دست خواهید آورد. بنا بر همین موضوع اگر 10 دفعه از Shrine استفاده کنید، 10,000 سکه خرج شده و تروفی Give A Koin آزاد می‌شود. توجه داشته باشید که به دست آوردن Koin مورد نیاز به هیچ وجه سخت نیست و بدون شک آن را در رسیدن به سطح 20 بخش Inasion به دست خواهید آورد. علاوه بر این، شما می‌توانید با تکمیل Tower Matchها و بخش آموزشی نیز مقداری از این سکه‌ها را به جیب بزنید. پس بهتر است تمرکز خود را به سایر تروفی‌ها اختصاص دهید و هر موقع که به میزان سکه لازم رسیدید، به سراغ Shrine بروید و 10,000 سکه در آن خرج کنید.

Mortal Kombat 1 Trophy Guide & Roadmap Test Your Might

پنج رویداد Test Your Might را تکمیل کنید

Bronze

تروفی مربوط به بخش Invasion Mode

هنگامی که در حال تجربه Invasion Mode هستید، به صورت اتفاقی با رویدادهایی با نام Test Your Might روبرو می‌شوید؛ مبارزاتی که با یک علامت به خصوص روی زمین به نمایش در می‌آیند. این رویدادهای خاص را بیش‌تر در حین Tower Matchها مشاهده خواهید کرد. Test Your Mightها یک سری چالش کوچک هستند که از شما می‌خواهند در مدت زمان مشخص شده دکمه‌های معینی را فشار دهید و هنگامی که Might Meter پر شد، دکمه R2 را برای تکمیل چالش فشار دهید. اگر پنج عدد از این رویدادها را با موفقیت تکمیل کنید، تروفی آزاد خواهد شد. توجه داشته باشید که کسب این تروفی به خصوص ممکن است چند دقیقه طول بکشد و با کمی تاخیر آزاد شود.

Mortal Kombat 1 Trophy Guide & Roadmap So I Just Kill Stuff??

پنج Unique Encounter را تکمیل کنید

Bronze

تروفی مربوط به بخش Invasion Mode

برای اطلاعات بیش‌تر به راهنمای تروفی Adventure Time مراجعه کنید.

Mortal Kombat 1 Trophy Guide & Roadmap Adventure Time

25 عدد از Unique Encounterها را تکمیل کنید

Bronze

تروفی مربوط به بخش Invasion Mode

اگر به تجربه بخش Invasion Mode بپردازید، این تروفی را به صورت خودکار آزاد خواهید کرد. هنگامی که در حال تجربه Invasion Mode هستید، با یک سری دایره درخشان روی زمین روبرو می‌شوید که Encounter نام دارند. هر یک از این Encounterها می‌توانند یک مبارزه، یک چالش Test Your Might یا یک Survivor Challenge باشند. حال برای اینکه تروفی Adventure Time را به دست آورید، باید به دنبال این دایره‌های درخشان بگردید و 25 عدد از آن‌ها را با موفقیت به اتمام برسانید. البته اگر به تجربه حالت مورد بحث بپردازید، احتمالا این تروفی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. راستی هنگامی که تروفی Adventure Time را به دست آورید، تروفی So I Just Kill Stuff?? را هم آزاد خواهید کرد.

Mortal Kombat 1 Trophy Guide & Roadmap King Slayer

یک پادشاه را از قدرتش خلع کنید

Silver

تروفی مربوط به بخش آنلاین

برای کسب این تروفی باید King را در مسابقه آنلاین King of the Hill شکست دهید. خوشبختانه شما می‌توانید این کار را در یک Private Match و به همراه یک دوست انجام دهید تا گرفتار گیمرهای فوق حرفه‌ای نشوید. برای به وجود آوردن یک Private Match حضور تنها دو گیمر کافی خواهد بود. برای این کار از منو اصلی وارد بخش Versus شوید، گزینه Online را برگزینید و یکی از دو گزینه Kasual – King of the Hill یا Private – King of the Hill را با توجه به شرایط خویش انتخاب کنید.

اما منظور از King چیست؟ منظور از King گیمری است که میزبان آن مبارزه خاص محسوب می‌شود. در واقع بازیکنی که وارد یک مبارزه می‌شود باید میزبان را شکست دهید تا تروفی King Slayer را مال خود کند. حال اگر مهمان یک میزبان را شکست دهد، خودش به یک King تبدیل خواهد شد. در این صورت مهمان جدید (یا همان میزبان قبلی) می‌تواند با شکست دادن رقیب خود تروفی مورد نظر را به دست آورد. انجام این کار فوق‌العاده ساده است و می‌تواند تنها یک مبارزه به طور بینجامد. البته اگر این کار را به همراه یکی از دوستان خود انجام دهید بهتر خواهد بود.

Mortal Kombat 1 Trophy Guide & Roadmap Buddy System

یک شخصیت Kameo را به سطح Mastery برسانید

Bronze

برای اطلاعات بیش‌تر به راهنمای تروفی Rollin’ With My Krew سر بزنید.

Mortal Kombat 1 Trophy Guide & Roadmap Rollin’ With My Krew

پنج شخصیت Kameo را به سطح Mastery برسانید

Silver

در این نقطه از راهنمای تروفی بازی Mortal Kombat 1 به تروفی Rollin’ With My Krew می‌رسیم که برای کسب کردنش، باید پنج نفر از شخصیت‌های Kameo را به سطح Mastery برسانید. به عبارتی دیگر، شما باید شخصیت‌های مکملی که در طی نبرد به کمک‌تان می‌آیند را به Level یا سطح 15 برسانید تا به Mastery برسند. برای بالا بردن سطح این شخصیت‌ها کافی است آن‌ها را در حین مبارزه در کنار خود قرار داده و از قابلیت‌هایشان کمک بگیرید. برای کسب تروفی بهتر است یکی از آن‌ها را در کنار خود نگه دارید تا به سطح Mastey برسد و سپس او را تغییر دهید. هنگامی که یک مبارزه به پایان می‌رسد شما دو پاداش مختلف دریافت خواهید کرد: Profiel XP که به خودتان تعلق دارد و Kameo XP که به شخصیت‌های فرعی مربوط است. توجه داشته باشید که زدن Brutality و Fatality باعث به وجود آمدن Kameo XP بیش‌تری خواهد شد.

اما باید بدانید که تروفی Rollin’ With My Krew احتمالا یکی از طولانی‌ترین و خسته کننده‌ترین تروفی‌های مورتال کومبت 1 است. اگر بتوانید همه تروفی‌ها را به دست آورید و آن‌ها را پشت سر بگذارید، احتمالا تنها یکی از کامئوها را به سطح Mastery خواهید رساند. پس باید انتظار این موضوع را داشته باشید و امید خود را زود از دست ندهید.

Mortal Kombat 1 Trophy Guide & Roadmap Where’s Blanche

با یک Outward Shop یک معامله انجام دهید

Bronze

تروفی مربوط به بخش Invasion Mode

Outward Shop نام فروشگاه‌هایی است که می‌توانید آن‌ها را در حین تجربه بخش Invasion Mode پیدا کنید. برای مثال یکی از آن‌ها در منطقه Mesa: Sun Do Festival پیدا خواهد شد. این فروشگاه‌ها درست مانند Earthrealm Shopها به نظر می‌رسند و فروشنده‌شان یک شخصیت آبی و چهار دست است. حال هنگامی که از این Outward Shopها یک آیتم بخرید، تروفی Where’s Blanche برای شما خواهد بود.

Mortal Kombat 1 Trophy Guide & Roadmap Take And Deny

از یک Earthream Shop خرید کنید

Bronze

تروفی مربوط به حالت Invasion Mode

Earthrealm Shop نام فروشگاه‌هایی است که می‌توانید چندین عدد از آن‌ها را در Invasion Mode پیدا کنید. برای مثال، یکی از آن‌ها همیشه در Gateway Portal حضور دارد و دیده می‌شود. فروشنده‌های Earthrealm Shopها هم درست مانند Outworld Shopها یک سری موجود چهاردست آبی هستند. کافی است از یکی از این فروشنده‌ها یک آیتم بخرید تا تروفی Take And Deny را به دست آورده باشید.

Mortal Kombat 1 Trophy Guide & Roadmap Ultimate Power

از یک Talisman استفاده کنید

Bronze

تروفی مربوط به بخش Invasion Mode

این تروفی را با پیشروی در بخش Invasion Mode و پس از رویارویی با Demon Lady به صورت خودکار به دست می‌آورید. با گذر از این بحث باید بدانید که Talismanها یک سری آیتم آزاد کردنی هستند که تنها در Invasion Mode پیدا می‌شوند. شما این Talismanها را با تجربه بخش مورد بحث و پس از چندین مبارزه ابتدایی خود به دست خواهید آورد. پس از اینکه Demon Lady را شکست دادید، خود بازی برای مبارزه بعدی از شما می‌خواهد که از Talisman خود استفاده کنید و به دشمن آسیب بزنید (نحوه استفاده از این آیتم‌ها هم توسط بازی آموزش داده می‌شود). بنا بر حرف‌های گفته شده کافی است راهنمایی‌های بخش Invasion Mode را دنبال کنید تا این تروفی را به صورت خودکار دریافت کرده باشید.

Mortal Kombat 1 Trophy Guide & Roadmap Talis-Mania

از یک Talisman بیش از 10 دفعه استفاده کنید

Bronze

تروفی مربوط به بخش Invasion Mode

اول از همه با مراجعه به راهنمای تروفی Ultimate Power از نحوه به دست آوردن Talisman آگاه شوید. در ادامه کافی از یکی از Talismanهای خود 10 بار استفاده کنید و به دشمن آسیب برسانید تا تروفی آزاد شود. شما می‌توانید با چپ و راست کردن دکمه R3 و با استفاده از Talismanها به سمت دشمنان شلیک کنید. این کار را 10 دفعه انجام دهید تا تروفی آزاد شود.

Mortal Kombat 1 Trophy Guide & Roadmap Running On Empty

یک Talisman را شارژ کنید

Bronze

تروفی مربوط به حالت Invasion Mode

برای شروع کار با مراجعه به راهنمای دو تروفی قبلی از نحوه به دست آوردن یک Talisman و استفاده از آن آشنا شوید. در ادامه آنقدر از یک Talisman استفاده کنید تا خالی شود و دیگر قادر به شلیک کردن نباشد. هنگامی که این اتفاق رخ داد به Forge مراجعه کرده و با انتخاب گزینه Recharge Talisman آیتم مورد بحث را شارژ کنید. توجه داشته باشید که شارژ کردن تالیسمان‌ها رایگان نیست و باید از واحد پول داخل بازی بهره ببرید. هنگامی که این کار را رانجام دادید تروفی Running On Empty آزاد خواهد شد.

Mortal Kombat 1 Trophy Guide & Roadmap So Krafty

یک Talisman بسازید

Bronze

تروفی مربوط به حالت Invasion Mode

  شما این تروفی را با تجربه حالت Invasion Mode به صورت خودکار به دست خواهید آورد. در واقع هنگامی که در این بخش به Forge برسید و راهنماهای خود بازی را دنبال کنید، به صورت خوکار یک Talisman می‌سازید و تروفی را آزاد می‌کنید.

Mortal Kombat 1 Trophy Guide & Roadmap Feeling Stronger

در بخش Invasion Mode به Level یا سطح 5 برسید

Bronze

تروفی مربوط به حالت Invasion Mode

برای اطلاعات بیش‌تر به راهنمای تروفی Juggernaut سر بزنید.

Mortal Kombat 1 Trophy Guide & Roadmap Unstoppable

در بخش Invasion Mode به Level یا سطح 10 برسید

Bronze

تروفی مربوط به حالت Invasion Mode

برای اطلاعات بیش‌تر به تروفی Juggernaut در راهنمای تروفی بازی Mortal Kombat 1 مراجعه کنید.

Mortal Kombat 1 Trophy Guide & Roadmap Juggernaut

در بخش Invasion Mode به Level یا سطح 20 برسید

Silver

تروفی مربوط به حالت Invasion Mode

در بخش Invasion Mode شخصیت شما معیاری با نام Inasion Level دارد. توجه داشته باشید که این موضوع از Profile Level شما مجزا است و فقط به invasion Mode مربوط می‌شود. اگر بخواهید تروفی Vanquished را با کشتن باس فایت آخر فصل به دست آورید، Juggernaut نیز به صورت خودکار به حساب‌تان اضافه می‌شود. اما برای افزایش سطح یا Level در بازی Mortal Kombat باید مبارزه کنید و در آن‌ها پیروز شوید. شما پس از هر پیروزی در Invasion Mode کمی XP کسب می‌کنید و به سمت سطوح بالاتر می‌روید. اگر هم برای این کار عجله دارید می‌توانید به سراغ فروشگاه‌ها بروید و آیتم‌هایی بگیرید که از آن‌ها XP حاصل می‌شود.

Mortal Kombat 1 Trophy Guide & Roadmap Not So Big Now Are You??

در بخش Invasion Mode یک مینی باس را شکست دهید

Bronze

این تروفی با پیشروی در بخش Invasion Mode به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد؛ چرا که در حین تجربه این حالت چندین بار با مینی باس‌ها روبرو می‌شوید. مینی باس‌ها مانند دشمنان معمولی به نظر می‌رسند، ولی به خاطر یک سری ویژگی‌ها از قدرت و سرسختی بیش‌تری برخوردارند. این تروفی در مسیر رسیدن به سطح 20 آزاد خواهد شد.

Mortal Kombat 1 Trophy Guide & Roadmap Who Da Boss??

در بخش Invasion Mode یک باس فایت بزرگ را شکست دهید

Bronze

تروفی Who Da Boss?? با پیشروی در بخش Invasion Mode به صورت خودکار به مالیکت شما درخواهد آمد. شما در پایان هر دنیا یا Mesas در بخش مورد بحث، با یک باس فایت اصلی و بزرگ روبرو خواهید شد. این باس‌ها چندین فاز مختلف دارند و حسابی چالش برانگیز هستند. شما با اتمام اولین دنیای بازی با اولین Major Boss روبرو می‌شوید و با شکست دادنش، تروفی Who Da Boss?? را آزاد خواهید کرد.

Mortal Kombat 1 Trophy Guide & Roadmap Vanquished

باس فایت پایانی Invasion Mode را شکست دهید

Silver

تروفی مربوط به بخش Invasion Mode

 برای به دست آوردن تروفی Vanquished باید تمامی دنیاهای بخش Invasion Mode را تکمیل کنید تا در پایان به باس فایت نهایی برسید. توجه داشته باشید که هر فصل یا Season باس فایت نهایی خود را دارد و در آغاز هر فصل تغییر پیدا خواهد کرد. به هر حال از آنجایی که مدت زمان زیادی تا پایان فصل فعلی مانده و رسیدن به باس فایت نهایی تنها 10 ساعت طول می‌کشد، بهتر است همین الان دست به کار شوید و Invasion Mode را به پایان برسانید. اگر در نقطه‌ای از مسیر به مشکل برخورد کردید بهتر است از ویدیویی که در ادامه قرار داده می‌شود کمک بگیرید.

Mortal Kombat 1 Trophy Guide & Roadmap Always Accessorize

یک Relic را انتخاب کنید

Bronze

تروفی مربوط به بخش Invasion Mode

هنگامی که در بخش Invasion Mode در مبارزات پیروز شوید ممکن است آیتم‌هایی را تحت عنوان Relic به عنوان جایزه دریافت کنید. هنگامی که با پیشروی در Invasion Mode یکی از آن‌ها را به دست آوردید کافی است با زدن دکمه مثلث منو Loadout را باز کنید، وارد بخش Relic شوید و یکی از گزینه‌های موجود را برگزینید. به محض اینکه یک Relic را انتخاب کردید تروفی Always Accessorize برای شما آزاد خواهد شد.

Mortal Kombat 1 Trophy Guide & Roadmap Kollector

سه Relic مختلف را انتخاب کنید

Bronze

تروفی مربوط به حالت Invasion Mode

روند کسب تروفی Kollector شباهت زیادی به راهنمای تروفی Always Accessorize دارد. تنها تفاوت این است که شما باید به جای یک Relic، سه عدد مختلف از آن‌ها را روی شخصیت خود انتخاب کنید. توجه داشته باشید که پیدا کردن این آیتم‌ها زیاد سخت نیست و می‌توانید علاوه بر پیروزی در مسابقات، آن‌ها را از طریق فروشگاه‌های موجود بخرید.

Mortal Kombat 1 Trophy Guide & Roadmap The Mighty Have Fallen

یک Titan Battle را تکمیل کنید

Bronze

این تروفی فعلا ناشناخته است و روش خاصی برای آزاد کردن آن وجود ندارد. حال اینکه دلیل چنین اتفاقی عجیبی چه می‌تواند باشد مشخص نیست. به محض به روز رسانی اطلاعات مرتبط با تروفی The Mighty Have Fallen، آن را با شما در میان خواهیم گذاشت.

Mortal Kombat 1 Trophy Guide & Roadmap ABACABB

از یک کلید استفاده کنید

Bronze

تروفی مربوط به بخش Inasion Mode

 شما این تروفی را با پیشروی در روند بخش Invasion Mode به صورت خودکار به دست خواهید آورد. شما در اوایل این بخش یک کلید به دست می‌آورید که باید با استفاده از آن در عمارت جانی کیج را باز کنید. هنگامی که این کار را انجام دهید تروفی ABACABB برای شما خواهد بود.

Mortal Kombat 1 Trophy Guide & Roadmap Made It Out Alive

یک Survival Encounter را تکمیل کنید

Silver

تروفی مربوط به حالت Invasion Mode

شما این تروفی را با پیشروی در روند بخش Invasion Mode به صورت خودکار به دست خواهید آورد. اولین Survival Encounter بازی Mortal Kombat 1 در عمارت جانی کیج رخ می‌دهد که پس از تکمیل کردنش تروفی Made It Out Alive را آزاد خواهید کرد. Survival Encounterها یک سری مینی گیم ساده هستند که باید برای پیروزی در آن‌ها از تهدیدهای موجود جاخالی دهید. از آنجایی که بدون حل کردن این مینی گیم‌ها نمی‌توانید داستان را پیش ببرید، تروفی Made It Out Alive را به هیچ وجه از دست نخواهید داد.

Mortal Kombat 1 Trophy Guide & Roadmap Make Way, I’m Koming Through

در بخش Invasion Mode یک Obstruction را پاکسازی کنید

Bronze

تروفی مربوط به حالت Invasion Mode

شما این تروفی را با پیشروی در روند بخش Invasion Mode به صورت خودکار به دست خواهید آورد. Obstructionها یک سری مانع هستند که از مسیر پیشروی شما به منطقه بعدی جلوگیری می‌کنند. اما شما می‌توانید با تکمیل فعالیت‌های موجود و پیروزی در مبارزاتی که آن اطراف وجود دارد، این موانع را از میان بردارید و تروفی Make Way, I’m Koming Through را کسب کنید.

Mortal Kombat 1 Trophy Guide & Roadmap Found You

یک مبارز مخفی یا Secret Fighter را آزاد کنید

Silver

شما این تروفی را با پیشروی در روند بخش Invasion Mode به صورت خودکار به دست خواهید آورد. تروفی Found You در مسیر رسیدن به باس فایت نهایی فصل آزاد خواهد شد.

Mortal Kombat 1 Trophy Guide & Roadmap Stop Hiding

از یک تله یا Ambush جان سالم به در ببرید

Bronze

تروفی مربوط به حالت Invasion Mode

شما این تروفی را با پیشروی در روند حالت Invasion Mode به صورت خودکار به دست خواهید آورد. تروفی Stop Hiding در مسیر رسیدن به باس فایت نهایی فصل آزاد خواهد شد.

Mortal Kombat 1 Trophy Guide & Roadmap Quest Master

سه چالش روزانه یا Daily Quest را تکمیل کنید

Bronze

تروفی مربوط به حالت آنلاین

هنگامی که در منو اصلی (یا Invasion Mode) حضور دارید، دکمه تاچ‌پد را فشار دهید تا منو ماموریت‌های یا Quets Menu آزاد شود. این منو یک سری چالش‌های هفتگی و روزانه را به شما نشان می‌دهد که باید آن‌ها را انجام دهید. Questها یک سری چالش ساده هستند که باید درون یا بیرون مبارزات انجام دهید. از جمله این چالش‌ها می‌توانیم به انجام 15 عدد Special Move یا خرج کردن 2,000 سکه در Shrine اشاره داشته باشیم. بازی Mortal Kombat 1 در هر روز پنج چالش روزانه را در اختیارتان قرار می‌دهد؛ بنابراین می‌توانید در یک روز سه عدد از آن‌ها را کامل کنید و تروفی Quest Master را به دست آورید. البته به احتمال زیاد در مسیر کسب سایر تروفی‌ها این مورد به خصوص را هم به صورت طبیعی و خودکار به دست خواهید آورد.

Mortal Kombat 1 Trophy Guide & Roadmap Working Overtime

یک چالش هفتگی یا Weekly Quest را تکمیل کنید

Bronze

تروفی مربوط به حالت آنلاین

اگر می‌خواهید با هویت چالش‌های هفتگی و روزانه و نحوه انجام دادن‌شان آشنا شوید، به راهنمای تروفی Quest Master سر بزنید. تروفی Working Overtime هم کار مشابهی از شما می‌خواهد؛ تنها با این تفاوت که به جای سه چالش روزانه، باید یک چالش هفتگی را به سرانجام برسانید. بنابراین با مشاهده لیست چالش‌ها آسان‌ترین گزینه را برگزینید و با تکمیل کردنش تروفی Working Overtime را به دست آورید.

Mortal Kombat 1 Trophy Guide & Roadmap High Score, Is That Good?

در بخش Gateway Towers بیش از 5,000,000 امتیاز به دست آورید

Silver

تروفی مربوط به حالت Invasion Mode

Gateway Towers نام حالتی است که در بخش Invasion Mode پیدا می‌شود. شما می‌توانید با مراجعه به دنیا Gateway Portal وارد این حالت شوید. حال برای اینکه بتوانید مسیر کسب تروفی را آغاز کنید، باید به سراغ یکی از Towerهای ساعتی، روزانه یا هفتگی بروید و سعی کنید با اتمام آن 5,000,000 امتیاز به دست آورید. توجه داشته باشید که این پنج میلیون امتیاز باید از یک Tower کسب شود و مجموع امتیاز Towerهایی که تکمیل کرده‌اید حساب نیست. همین موضوع باعث سخت شدن کار می‌شود. برای آگاهی از نحوه آزاد کردن تروفی High Score, Is That Good? پیشنهاد می‌کنیم که از ویدیو زیر کمک بگیرید:

Mortal Kombat 1 Trophy Guide & Roadmap

There Is No Knowledge That Is Not Power

10 دفعه از آیتم‌های Single Use استفاده کنید

Bronze

تروفی مربوط به حالت Invasion

شما در حال Invasion Mode با تعداد زیادی از آیتم‌های یک بار مصرف روبرو می‌شوید که پس از استفاده، از Inventory شخصیت اصلی ناپدید می‌شوند. برای اینکه بتوانید از این آیتم‌ها استفاده کنید باید در حین گشت و گذار آزادانه در سطح نقشه دکمه مربع را فشار دهید. بهترین راه ممکن برای به دست آوردن این آیتم‌های یک بار مصرف خرید آن‌ها از فروشگاه‌های درون بازی است. هرچند که امکان به دست آوردن آن‌ها پس از مبارزات و باز کردن چست‌ها وجود دارد، اما مراجعه به فروشگاه‌ها روش سریع‌تر و تضمین شده‌ای است. فقط توجه داشته باشید که شما اجازه دارید فقط پنج عدد از این آیتم‌های یک بار مصرف را با خود حمل کنید. به هر حال، هنگامی که 10 عدد از آیتم‌های مورد بحث را مصرف کنید و از آن‌ها کمک بگیرید، تروفی There Is No Knowledge That Is Not Power آزاد خواهد شد.

Mortal Kombat 1 Trophy Guide & Roadmap Happy Endings

10 عدد از Tower Endingها را آزاد کنید

Silver

تروفی مربوط به بخش Tower Mode

برای شروع کار باید از منو اصلی بازی وارد بخش Kampaign شوید و سپس گزینه Towers را برگزینید. سپس به سراغ اولین Tower یا Novice بروید و درجه سختی را تا جای ممکن پایین بیاورید (این Tower شامل 6 دشمن می‌شود). حالا همین Tower را با 10 شخصیت مختلف به اتمام برسانید. انجام این کار باعث می‌شود که برای هر یک از شخصیت‌ها یک Tower Ending جدید حاصل آید. هنگامی که با 10 شخصیت مختلف این کار را انجام دادید تروفی Happy Endings مال شما خواهد بود.

Mortal Kombat 1 Trophy Guide & Roadmap Big Spender

10,000 واحد از Seasonal Kurrency خود را خرج کنید

Silver

تروفی مربوط به فروشگاه آنلاین بازی

برای اینکه بتوانید Seasonal Kurrency خود را خرج کنید باید به منو اصلی بروید و سپس با فشردن دکمه آپشن، فروشگاه یا Store بازی Mortal Kombat 1 را آزاد کنید. در ادامع گزینه Seasonal Items در سمت چپ صفحه را انتخاب کرده و 10,000 واحد از Sesonal Kurrecnyهای خود را با خرید آن‌ها خرج کنید. توجه داشته باشید که Seasonal Kurrency که یک پول نقره‌ای محسوب می‌شود، با سکه‌هایی که در Shrine خرج می‌کنید تفاوت دارد. شما این پول‌های نقره‌ای را با تکمیل مبارزات و انجام چالش‌های روزانه و هفتگی به دست خواهید آورد. لازم به ذکر است که سریع‌تر راه برای کسب Seasonal Kurrency تکمیل Towerها است.

Mortal Kombat 1 Trophy Guide & Roadmap Total Disrespect

در یک مسابقه آنلاین بدون اینکه دشمن مزاحمتی برای شما ایجاد کند، یک Taunt بزنید

Silver

تروفی مربوط به بخش آنلاین

برای شروع کار از منو اصلی بازی Mortal Kombat 1 وارد بخش Versus شوید و سپس حالت Online را انتخاب کنید. در ادامه کافی است وارد یک مسابقه آنلاین شوید (فرقی نمی‌کند که کدام یک از مسابقات آنلاین بازی باشد). در ادامه باید بدون اینکه دشمن برای شما مزاحمت ایجاد کند، به او Taunt یا اصطلاحا طعنه بزنید. برای اینکه بتوانید از Taunt بهره بگیرید، باید دکمه D-Pad پایین را چهار بار پشت سر هم فشار دهید. در ادامه باید صبر کنید تا انیمیشن طعنه زدن به رقیب کامل شود تا تروفی Total Disrespect به دست آید. بهترین زمان ممکن برای انجام این کار هنگامی است که دشمن خود را Knock Down کرده‌اید؛ چرا که او تا چند ثانیه نمی‌تواند حمله کند و مزاحمت به وجود آورد.

Mortal Kombat 1 Trophy Guide & Roadmap Thank You For Being A Fan!!!

تیتراژ پایانی یا Kredit را مشاهده کنید

Silver

تروفی مربوط به بخش Tower Mode

 تیتراژ پایانی یا Kredit زمانی به نمایش در می‌آید که برای اولین بار یک Tower را به اتمام برسانید. اگر یک Tower را تمام کرده‌اید اما به مشاهده تیتراژ آن نپرداخته‌اید، می‌توانید به منو اصلی بروید و این کار را به صورت مجدد انجام دهید. برای این کار وارد گزینه Extras شوید و سپس مسیر Kollcection را در پیش بگیرید. حالا کافی است گزینه Movies را انتخاب کرده و روی Kredits کلیک کنید تا تیتراژ به نمایش درآید و تروفی Thank You For Being A Fan!!! آزاد شود. توجه داشته باشید که برای کسب تروفی باید این تیتراژ پایانی را به صورت کامل ببینید و آن را Skip نکنید. این تیتراژ چیزی حدود 14 دقیقه طول می‌کشد؛ پس بهتر است کنترلر خود را 14 دقیقه کنار بگذارید و به کارهای دیگر برسید تا این روند به اتمام برسد.

Mortal Kombat 1 Trophy Guide & Roadmap Witness Me!!!

Kombat Kard Player Module خود را تغییر دهید

Bronze

تروفی مربوط به بخش آنلاین

اول از همه باید بدانید که برای کسب تروفی Witness Me!!! باید آنلاین باشید. سپس هنگامی که در منو اصلی حضور دارید دکمه مثلث را فشار دهید تا وارد بخش ویرایش پروفایل شوید. حالا کافی است Background یا Foreground خود را تغییر دهید تا کار انجام شود. شما با تکمیل یک Tower و بالا بردن سطح پروفایل خود یک Foreground آزاد خواهید کرد. هنگامی که در این موضوع تغییر ایجاد کنید تروفی Witness Me!!! بلافاصله آزاد خواهد شد.

در این نقطه به پایان راهنمای تروفی بازی Mortal Kombat 1 می‌رسیم. نظر شما در این باره چیست؟ دیدگاه‌های خود را با تیم تیلنو و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

منبع: Powerpyx

author-avatar

درباره ارحام ادبخواه

سلام، من ارحام هستم. زندگی من با سه کلمه گره خورده، ویدئو گیم، فوتبال و سینما. زندگی من بدون این سه تا بی معنی میشه و هویت خودشو از دست میده.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *