یادداشت, بازی

مجموعه مورتال کمبت: شخصیت‌هایی که کم‌تر دیده شده‌اند

مورتال کمبت

با این که تمرکز مجموعه مورتال کمبت (Mortal Kombat) بیشتر روی شخصیت‌هایی مانند شائو کان (Shao Kahn)، اسکورپیون (Scorpion) و ساب زیر (Sub Zero) قرار دارد، شخصیت‌های جذاب دیگری هم هستند که هیچ وقت به اندازه لیاقت خود دیده نشدند.

سری مورتال کمبت به عنوان یکی از قدیمی‌ترین و معروف‌ترین مجموعه‌های دنیای بازی‌های ویدیویی، شخصیت‌های مثبت و منفی جذابی را به بازیکنان معرفی کرده است؛ از کسانی مانند لیو کانگ (Kiu Kang) گرفته تا افراد معروف‌تری مانند شائو کان و اسکورپیون. اما با این حال برخی از کاراکترها به خاطر قرار گرفتن در لایه‌های فرعی داستان هیچ موقع نتوانستند آن طور که باید بدرخشند و معروف شوند. به همین بهانه، بیایید به مرور چند تا از دست کم گرفته شده‌ترین شخصیت‌های مجموعه بازی Mortal Kombat بپردازیم.

شخصیت‌های مجموعه بازی Mortal Kombat که نباید نادیده بگیرید

فرا (Ferra) و تور (Torr)

مورتال کمبت

فرا و تور که دو تا از عجیب‌ترین مبارزان مجموعه مورتال کمبت به شمار می‌روند، در بازی Mortal Kombat X حکم محافظان شخصیت کوتال کان (Kotal Kahn) را بر عهده داشتند. البته فرا و تور دو مبارز جدا نیستند و همیشه به همراه یکدیگر در میدان نبرد حاضر می‌شوند؛ به گونه‌ای که فرا روی کول تور سوار شده و به هوش مرکزی تبدیل می‌شود. تور هم حکم اسلحه را در این میان دارد و با این که زیاد سریع نیست، به شدت قدرتمند است که این موضوع را می‌توان از هیکل او متوجه شد. این دو زوج به شدت خطرناکی را تشکیل می‌دهند و گزینه‌های مبارزه‌ای جالبی را در اختیار بازیکنان قرار می‌دهند. اما جالب است بدانید پس از این که ساب زیر این دو را شکست داد، از داستان کنار گذاشته شدند. این در حالی بود که پتانسیل حضور بیشتر در وقایع داستان در آن‌ها دیده می‌شد.

شیوا (Sheeva)

مورتال کمبت

با این که حضور شخصیت شیوا (Sheeva) در بازی Mortal Kombat 11 تنها به داستان محدود می‌شد، پس از عرضه بسته الحاقی Aftermath باز هم به عنوان یک شخصیت قابل بازی در دسترس قرار گرفت. اما با این حال، او همیشه در لایه‌های فرعی داستان مورتال کمبت حضور داشته و هیچ موقع به یکی از شخصیت‌های اصلی داستان تبدیل نشده است. شیوا با خیانت کردن در بازی Mortal Kombat 3 کشته شد و تا زمان حضور مجدد در بازی Mortal Kombat 9، توسط سازندگان فراموش شده بود. تازه این پایان بدشانسی‌های شیوا نیست و تقریبا هر دفعه که داستان وارد مبارزه با یک شخصیت دیگر شد، سرنوشتی جز شکست خوردن نداشت. او حتی با این که در بسته الحاقی Aftermath فضای خودنمایی بیشتری داشت، باز هم شکست می‌خورد.

رین (Rain)

مورتال کمبت

با این که شخصیت رین (Rain) در نسخه‌های مختلف مجموعه مورتال کمبت حضور داشته است، تازه در بازی Mortal Kombat 3 به یک کاراکتر قابل کنترل تبدیل شد. او در حضورهای اولیه خود به هیچ وجه محبوب نبود و بیشتر به عنوان فردی نه چندان دوست داشتنی شناخته می‌شد. اما با این حال، Rain در بازی Mortal Kombat Armageddon با شخصیت و رفتاری متفاوت و جذاب بازگشت و این دفعه بیشتر مورد قبول طرفداران قرار گرفت. در ادامه، پیش زمینه داستانی این شخصیت در بازی Mortal Kombat 9 تغییر کرد و در بازی Mortal Kombat X هم به طور کامل غایب بود. البته غیبت رین این دفعه زیاد طولانی نشد و سازندگان در بازی Mortal Kombat 11 او را به عنوان یکی از این شخصیت‌های Kombat Pack 2، به جمع مبارزان اضافه کردند. البته تازه‌ترین حضور او در نسخه یازدهم مورتال کمبت از همیشه موفق‌تر بود و توانست با ظاهر و حرکات جدید خود، حسابی بازیکنان را تحت تاثیر قرار دهد. با این که Rain به عنوان معروف‌ترین نینجای مجموعه مورتال کمبت شناخته نمی‌شود، اما با این حال شهرت و محبوبیت خوبی را برای خود دست و پا کرده است. در صورت ساخت نسخه‌های جدید، به احتمال زیاد شاهد حضور مجدد این شخصیت خواهیم بود.

ترمور (Tremor)

مورتال کمبت

اگر فکر می‌کنید پیش زمینه داستانی Rain غمگین‌تر از سایرین است، بهتر است نظر خود را به خاطر شخصیت ترمور (Tremor) تغییر دهید. ترمور که یکی از اعضای گروه مرموز Black Dragon Clan به شما می‌رود، ابتدا قرار بود در سه‌گانه اول مورتال کمبت حضور داشته باشد اما بعدها جای خود را به Rain داد. در ادامه، او در بازی نه چندان باکیفیت Mortal Kombat: Special Forces به عنوان یک باس فایت حاضر شد و از شانس بد، خیلی سریع جان خود را از دست داد. ترمور در نهایت در بازی Mortal Kombat X به عنوان یک شخصیت قابل کنترل که ظاهر خیلی جذابی هم داشت، به مجموعه اضافه شد. البته او در بازی اصلی حضور نداشت و بعدها به عنوان یکی از کاراکترهای بسته الحاقی در دسترس قرار گرفت. با وجود همه‌ی این موارد، او هیچگاه نقش مهمی در خط اصلی داستانی مورتال کمبت ایفا نکرد و همواره در خفا باقی ماند.

در این میان باید اشاره کنیم که اگر قصد دارید به تجربه جدیدترین نسخه مورتال کومبت بپردازید، می‌توانید به صفحه خرید بازی Mortal Kombat 11: Ultimate Edition برای PS5، بازی Mortal Kombat 11: Ultimate Edition برای Xbox و بازی Mortal KOMBAT 11: Aftermath Kollection برای نینتندو سوییچ مراجعه کنید.

ترایبورگ (Triborg)

مورتال کمبت

از لحاظ طراحی و شخصیت پردازی، ترایبورگ (Triborg) به شدت جذاب به نظر می‌رسد. او نه تنها از شخصیت و افکار شخصیت‌هایی مثل Sub-Zero، Cyrax، Smoke و Sektor برخوردار است، بلکه می‌تواند در مبارزات از قدرت افراد مذکور هم استفاده کند. جالب است بدانید که زره زیبا این شخصیت تنها نقطه قوت او نیست و نینجاهای زیادی تا به حال در ذهن او زندگی کرده‌اند؛ اما با این حال شخصیت او هیچ وقت به چیزی بیشتر از یک قاتل بی‌رحم تبدیل نشده است. آخرین حضور ترایبورگ مربوط به بسته الحاقی بازی Mortal Kombat X می‌شود.

تیون (Taven)

مورتال کمبت

تیون (Taven) که در حالت Konquest Mode بازی Mortal Kombat Armageddon به عنوان شخصیت اصلی حساب می‌شد، آنقدرها هم مورد کم لطفی قرار نگرفته است. همچنین از آنجایی که او فرزند دو شخصیت آرگوس (Argus) و دلیا (Delia) است، قدرت بسیار بالایی دارد. او نه تنها از قدرت آتش بهره می‌برد، بلکه می‌تواند زمان و فضا را هم کنترل کند. پس از شکست Blaze (تهدیدی که شائو کان و چندین شخصیت منفی دیگر با هم آن را شکست دادند) در بازی Mortal Kombat 9، دیگر نشانه‌ای از تیون مشاهده نکرده‌ایم. آن طور که از شرایط مشخص است، ایده بازگشت این شخصیت اصلا به واقعیت نزدیک نبوده و احتمال حضور مجدد او در مورتال کمبت زیاد نیست.

فراست (Frost)

مورتال کمبت

شخصیت فراست (Frost) که اولین بار در بازی Mortal Kombat: Deadly Alliance معرفی شد، توسط ساب زیرو آموزش دیده و می‌توانست به یک همکار خوب برای او تبدیل شود. اما چرا می‌گوییم می‌توانست؟ چون که فراست تنها به خاطر حماقتی که از خود نشان داد، یخ زد. البته جالب است بدانید که او بعدها و در بازی Mortal Kombat: Armageddon از زندان یخی خود آزاد شد؛ اما پس از بیرون آمدن توسط تیون شکست داده شد. این پایان کار فراست نبود و او در نسخه یازدهم مورتال کمبت با یک ظاهر جدید سایبورگ مانند بازگشت و بدون مشکل خاصی چندین نفر را شکست داد. با وجود این که Frost از قدرت و جذابیت بالایی برخوردار است، اما هیچگاه نتوانست آن طور که باید در داستان جدی گرفته شود.

دی وورا (D’Vorah)

مورتال کمبت

D’Vorah جزو معدود شخصیت‌هایی است که در بازی Mortal Kombat X معرفی شد و توانست به بازی Mortal Kombat 11 هم راه پیدا کند. حرکات و Fatality‌های دی وورا به شدت خشن هستند و همین ویژگی‌ها او را به کاراکتر جالب و محبوبی تبدیل می‌کند. همچنین جالب است بدانید که او شخصیت‌های قدرتمندی مانند اسکورپیون (Scorpion) و باراکا (Baraka) را شکست داده و از این منظر عملکرد درخشانی دارد. اما متاسفانه D’Vorah درست پیش از نقطه پایانی داستانی نسخه یازدهم ناپدید شد.

هاویک (Havik)

مورتال کمبت

اگر بخواهیم در مورد شخصیت‌های عجیب صحبت کنیم، باید هاویک (Havik) را در رتبه‌های بالا قرار دهیم. هاویک که برای اولین بار در بازی Mortal Kombat Deception معرفی شد، یک مبارز از دنیای Chaosrealm به شمار می‌رود. همان طور که از دنیای مادری او مشخص است، هاویک هدفی به جز درست کردن آشوب و هرج و مرج ندارد؛ اما با این حال به خاطر مبارزه با امثال اوناگا (Onaga) سابقه خوبی هم دارد. شخصیت مذکور که سبک مبارزه عجیبی هم دارد، قادر به استفاده از جادو و کنترل کردن سایر افراد است. پس از بازگشت در بازی Mortal Kombat: Armageddon، هاویک در نسخه‌های مختلف نقشی به غیر از یک کامئو نه چندان مهم ایفا نکرد. اما با وجود این موضوع، او پس از وقایع بسته الحاقی Aftermath نسخه یازدهم مجموعه مورتال کمبت، هنوز زنده است.

اوناگا (Onaga)

مورتال کمبت

امپراطور پیشین Outworld، پادشاه اژدها و باس فایت اصلی بازی Mortal Kombat Deception، یکی از جذاب‌ترین کاراکترهایی بوده که تا به حال در مجموعه مورتال کامبت معرفی شده است. اوناگا (Onaga) که می‌توانید او را با بال‌های بزرگش شناسایی کنید، موفق شد به طور همزمان Quan Chai، Shang Tsung و Raiden را شکست دهد و از همین داستان می‌توانیم متوجه قدرت ماورایی او شویم. او علاوه بر این که نسبت به جادو مصون است، می‌تواند مردگان را به کنترل خود درآورد و از آن‌ها استفاده کند. اما برخلاف همه این قدرت‌ها، او در Armageddon و برای این که بتواند Blaze را شکست دهد، مجبور شد با شائو کان یار شود. متاسفانه اوناگا پس از نسخه نهم و با شروع شدن خط زمانی جدید به دست فراموشی سپرده شده است.

نظر شما در مورد شخصیت‌های مورتال کمبت که دست کم گرفته شده‌اند چیست؟ کدام یک از کاراکترهای مذکور را بیشتر دوست دارید؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: GamingBolt

اینستاگرام تیلنو
author-avatar

درباره ارحام ادبخواه

سلام، من ارحام هستم. زندگی من با سه کلمه گره خورده، ویدئو گیم، فوتبال و سینما. زندگی من بدون این سه تا بی معنی میشه و هویت خودشو از دست میده.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *