راهنمایی و آموزش, تروفی بازی, راهنمای بازی

راهنمای تروفی و اچیومنت بازی Need For Speed Unbound

راهنمای تروفی بازی Need for Speed Unbound

سری Need For Speed با بازی Unbound برگشته و نهایت سعی خود را برای ایجاد تغییرات و بازگشت به اوج به کار گرفته است. حال اگر به سراغ این بازی رفته‌اید و از آن لذت برده‌اید، بهتر است نیم نگاهی هم به تروفی‌ها و اچیومنت‌ها بیندازید تا نهایت بهره ممکن را ببرید. در ادامه با تیلنو و راهنمای تروفی بازی Need for Speed Unbound همراه شوید.

سری Need For Speed در طی سال‌های اخیر (یا به طور دقیق‌تر در حین نسل هشتم کنسول‌های خانگی) عملکرد خوبی نداشت و شاید بتوان از Heat به عنوان تنها اثر قابل تحمل این برهه زمانی یاد کرد. استودیو Ghost Games در وهله‌ای که سکان ساخت نیدو فور اسپید را در دست داشت خوب عمل نکرد تا طرفداران با ناامیدی‌های مکرری روبرو شوند. شرکت EA که از شکست‌های فرنچایز مورد بحث خسته شده بود تصمیم گرفت وظیفه ساخت آن را از Ghost Games بگیرد و بار دیگر نید فور اسپید را به سمت استودیو Criterion Games بفرستد.

نتیجه این تصمیم به بازی Need For Speed Unbound ختم شد که با وجود کم و کاستی‌ها، نسبت به شماره‌های اخیر عملکرد به مراتب بهتری داشت. این بازی به لطف گرافیک هنری انیمه گونه خود و به تصویر کشیدن صحنه‌های مبالغه آمیز، یک ریسینگ آرکید سرگرم کننده به شمار می‌رود که حین تجربه آن از دریفت کشیدن و نیترو زدن خسته نخواهید شد. همین جذابیت‌های جزئی ارزش تجربه بالایی را برای آنباوند به وجود آورده‌اند که در نتیجه، می‌توانید از کسب تروفی‌ها و اچیومنت‌های آن هم لذت ببرید. در ادامه مقاله راهنمای تروفی بازی Need for Speed Unbound شما را با نحوه آزاد کردن Torphyها و Achievementها این اثر آشنا خواهیم کرد.

راهنمای تروفی بازی Need for Speed Unbound

نقشه کلی تروفی‌ها و اچیومنت‌ها

 • درجه سختی کسب تروفی پلاتینیوم: 4 از 10
 • مدت زمان مورد نیاز برای کسب همه تروفی‌ها: 40 الی 50 ساعت (این موضوع به مهارت‌های شما و شرایط مسابقات آنلاین بستگی دارد)
 • تعداد تروفی‌های آفلاین: 32 (3 طلا، 7 نقره، 22 برنز)
 • تعداد تروفی‌های آنلاین: 10 (1 پلاتینیوم، 1 طلا، 1 نقره، 7 برنز)
 • تعداد مجموع تروفی‌ها: 42 (1 پلاتینیوم، 4 طلا، 8 نقره، 29 برنز)
 • تعداد تروفی‌های از دست دادنی: صفر، اگر تروفی خاصی را از دست دادید می‌توانید به عقب بازگردید و یک بار دیگر برای آزاد کردنش تلاش کنید
 • تعداد تروفی‌های گلیچ شده: صفر، هیچ تروفی گلیچ شده‌ای وجود ندارد
 • آیا درجه سختی روی روند کسب تروفی‌ها تاثیر گذار است؟ خیر، شما می‌توانید تمام تروفی‌ها را روی درجه سختی Relaxed به دست آورید
 • تعداد دفعات مورد نیاز برای کسب همه تروفی‌ها: شما می‌توانید با یک بار طی کردن خط داستانی هم تروفی‌ها و اچیومنت‌ها را آزاد کنید. فقط توجه داشته باشید که پس از مراحل داستانی، باید 25 مسابقه چندنفره را نیز پشت سر بگذارید
Need for Speed Unbound Trophy Guide & Roadmap The Need for Speed!

تمام تروفی‌های بازی Need For Speed Unbound را به دست آورید

Need for Speed Unbound Trophy Guide & Roadmap

درست مانند هر اثر دیگری، برای اینکه بتوانید تروفی پلاتینیوم بازی Need for Speed Unbound را به دست آورید باید سایر تروفی‌های آن را آزاد کنید. لازم به ذکر است برای کسب تروفی پلاتینیوم نیازی به خرید DLC و پرداخت‌های درون برنامه‌ای نخواهد بود.

Need for Speed Unbound Trophy Guide & Roadmap The Bear Champ

تمام کالکتیبل‌های خرسی (Bear Collectibles) را نابود کنید

Need for Speed Unbound Trophy Guide & Roadmap

برای کسب این تروفی باید تمامی کالکتیبل‌های خرس مانند یا Bear Collectibleهای بازی NFS: Unbound را نابود کنید. این کالکتیبل‌ها در واقع مجسمه‌های بزرگ خرس مانندی هستند که می‌توانید آن‌ها را در سطح نقشه بازی ببینید. اگر به تجربه Need For Speed Heat پرداخته باشید با این نوع از کالکتیبل‌ها آشنا هستید؛ تنها با این تفاوت که در Heat از مجسمه فلامینگو استفاده میشد.

اما چگونه می‌تواند این آیتم‌های جمع کردنی را پیدا کرد؟ مهم نیست که پیش Bear Collectibleها یا سایر آیتم‌های جمع کردنی باشید، هنگامی که به یکی از آن‌ها نزدیک شوید یک دایره سبز روی مینی مپ به نمایش در می‌آید تا کار راحت‌تری در پیش داشته باشید. حال باید بدانید که اکثر کالکتیبل‌های خرسی روی زمین قرار دارند و می‌تواند بخش بزرگی از آن‌ها را در محوطه پارکینگ‌ها پیدا کنید. علاوه بر این‌ها کالکتیبل‌های مورد بحث روی نقشه اصلی هم با علامت سر یک خرس به نمایش در می‌آیند. برای آگاهی از محل دقیق این آیتم‌ها می‌توانید به راهنما پیدا کردن Bear Collectibleها بروید.

Need for Speed Unbound Trophy Guide & Roadmap Most Wanted

از یک تعقیب و گریز پلیس با سطح Heat پنج فرار کنید

Need for Speed Unbound Trophy Guide & Roadmap

تروفی Most Wanted زمانی به دست می‌آید که شما از تعقیب پلیس‌ها با سطح پنجم Heat فرار کنید. البته به احتمال زیاد خود شما این تروفی را به صورت طبیعی به دست می‌آورید تا نیازی به نگرانی نباشد؛ چرا که پس از یک سری مراحل داستانی سطح Heat شما به صورت خودکار به عدد پنج می‌رسد. در ادامه و برای تکمیل ماموریت باید از دست پلیس‌ها فرار کنید تا بتوانید ادامه کار را در پیش گیرید. بدین ترتیب تروفی Most Wanted بازی Need for Speed Unbound را به دست خواهید آورد.

فقط توجه داشته باشید که پلیس‌های بازی مورد بحث به شدت پیگیر و جدی هستند و در برخی مواقع، فرار کردن از آن‌ها می‌تواند حسابی سخت و چالش برانگیز باشد. فرار کردن از دست پلیس‌ها با ماشین‌های معمولی می‌تواند سخت‌تر هم جلوه کند تا حسابی کلافه شوید. اگر سوار یک ماشین معمولی و کُند بودید، پریدن از مانع‌ها و کوبیدن به ماشین‌های پلیس می‌تواند روند فرار از دست آن‌ها را ساده‌تر کند.

Need for Speed Unbound Trophy Guide & Roadmap New Crew

Qualifier اول را تکمیل کنید

Need for Speed Unbound Trophy Guide & Roadmap

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. شما این تروفی را به ازای تکمیل Qualifier در پایان هفته اول یا Week 1 به دست خواهید آورد. برای ورود به این Qualifier به یک ماشین کلاس A و 20,000 دلار نیاز خواهید داشت. برای پشت سر گذاشتن این Qualifier و دو عدد دیگر باید هر دفعه سه مسابقه مختلف را تکمیل کنید و حذف نشوید. در هر یک از سه مسابقه دو-سه نفر آخر حذف می‌شوند و سایرین به مسابقه بعدی راه پیدا می‌کنند. البته توجه داشته باشید که برای اتمام Qualifier باید آخرین مسابقه از سه‌گانه موجود را ببرید تا همه چیز به صورت ایده‌‌آل پیش رود.

حال اگر پول کافی برای ورود به مسابقه شنبه (Saturday) را نداشتید یا در تکمیل آن با شکست مواجه شدید، خود بازی یک روز شما را به عقب بر می‌گرداند تا بتوانید دوباره تلاش کنید. بدین ترتیب شما هیچ وقت گیر نخواهید کرد و همیشه امکان تلاش دوباره برای پیروزی را خواهید داشت.

Need for Speed Unbound Trophy Guide & Roadmap Oh, It’s On

Qualifier دوم را تکمیل کنید

Need for Speed Unbound Trophy Guide & Roadmap

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. شما این تروفی را به ازای تکمیل Qualifier در هفته دوم (Week 2) دریافت خواهید کرد. توجه داشته باشید که برای ورود به این Qualifier به یک ماشین کلاس A+ و 50,000 دلار پول نیاز دارید. برای اطلاعات بیش‌تر به تروفی New Crew مراجعه کنید.

Need for Speed Unbound Trophy Guide & Roadmap Lake Better Watch Out

Qualifier سوم را تکمیل کنید

Need for Speed Unbound Trophy Guide & Roadmap

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. شما این تروفی را به ازای تکمیل Qualifier به دست خواهید آورد. فقط توجه داشته باشید که برای ورود به این Qualifier به یک ماشین کلاس S و 100,000 دلار پول نیاز پیدا خواهید کرد.

Need for Speed Unbound Trophy Guide & Roadmap Found Family

Grand را تکمیل کنید

Need for Speed Unbound Trophy Guide & Roadmap

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. شما این تروفی را به ازای تکمیل مرحله Grand در پایان هفته چهارم به دست خواهید آورد که در واقع آخرین Weekend داستانی بازی است. برای ورود به Grand به یک ماشین کلاس A، یک ماشین کلاس A+، یک ماشین کلاس S و یک ماشین کلاس S+ نیاز خواهید داشت. علاوه بر این‌ها باید چیزی حدود 200,00 دلار هم پول داشته باشید.

اما حالا Grand چیست؟ Grand یک فستیوال چهار مسابقه‌ای هست که در هر کدام باید با یکی از چهار ماشین ذکر شده به مسابقه دادن بپردازید. لازم به ذکر است که برای ورود به این مسابقات بهتر است یک ماشین جدید بخرید و به ارتقا دادن یک ماشین کلاس پایین دیگر نپردازید. به غیر از این مورد مکانیک‌های مسابقات Grand شبیه Qualifier است و در پایان سه مسابقه ابتدایی، راننده‌های کُندتر حذف می‌شوند و به دور بعد راه پیدا نمی‌کنند. هنگامی که آخرین مسابقه را به عنوان نفر اول به پایان برسانید تروفی Found Family را به دست خواهید آورد.

Need for Speed Unbound Trophy Guide & Roadmap Hey Lakeshore

Prologue را تکمیل کنید

Need for Speed Unbound Trophy Guide & Roadmap

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. شما تروفی Hey Lakshore را در همان دقایق ابتدایی بازی و پس از پشت سر گذاشتن مراحل اولیه آموزشی به دست خواهید آورد. مراحل موجود در این بخش شما را با مسائل پایه و نحوه عملکرد مسابقات آشنا می‌کند تا در حین ورود به جهان بازی زیاد سردرگم نشوید. فقط باید اشاره کنیم که بهتر است در بخش Prologue زیاد به پول جمع کردن نپردازید؛ چرا که در پایان آن همه پول‌های خود را از دست خواهید داد و باید همه چیز را از اول شروع کنید.

Need for Speed Unbound Trophy Guide & Roadmap Adbusting

تمام بیلبوردهای کالکتیبل را نابود کنید

Need for Speed Unbound Trophy Guide & Roadmap

در این نقطه از راهنمای تروفی بازی Need for Speed Unbound به Adbusting می‌رسیم که برای به دست آوردن آن، باید تمامی بیلبوردهای سطح نقشه که کالکتیبل محسوب می‌شوند را پیدا کرده و بشکنید. 80 عدد از این آیتم‌های جمع کردنی که با نام Billboard Collectibles شناخته می‌شوند در سطح نقشه وجود دارند که می‌توانید آن‌ها را در محیط‌های متفرقه مانند کنار پل‌ها پیدا کنید. این بیلبوردها دو عکس مختلف روی دو طرف خود دارند که یکی از آن‌ها تصویر یک مرد عینکی است و دیگری، عکس یک زرافه را به تصویر می‌کشد.

شما برای به دست آوردن (یا بهتر است بگوییم برای شکستن آن‌ها) اکثر این بیلبوردها باید از موانع و شیب‌های مختلف بپرید تا به آن‌ها برسید. برخلاف مجسمه‌های خرسی که اکثرا روی زمین قرار دارند، این بیلبوردها روی هوا هستند و که پریدن تنها راه دستیابی به آن‌ها است. این Billboard Collectibleها با علامت یک بیلبورد روی نقشه اصلی بازی نشان داده می‌شوند. اگر به اطلاعات دقیق‌تری نیاز دارید می‌توانید از راهنمای پیدا کردن بیلبوردهای بازی NFS: Unbound کمک بگیرید.

Need for Speed Unbound Trophy Guide & Roadmap Heaven Spot

تمام Street Artها را جمع کنید

Need for Speed Unbound Trophy Guide & Roadmap

تروفی Heaven Spot زمانی آزاد می‌شود که 80 عدد کالکتیبل دیگر با نام Street Art را به دست آورد. Street Artها تصاویر نقاشی شده بزرگی هستند که معمولا روی دیوار ساختمان‌ها دیده می‌شوند و یک نردبان جلوی آن‌ها قرار دارد. هنگامی که یکی از این Street Artها را پیدا کردید کافی است به نزدیکش بروید و با زدن دکمه مربع (یا X در ایکس باکس) آن را جمع کنید. این Street Artها با علامت یک قوطی رنگ روی نقشه اصلی بازی نید فور اسپید آنباوند دیده می‌شوند. اگر می‌خواهید از محل دقیق این آیتم‌های جمع کردنی مطلع شوید می‌توانید به راهنمای پیدا کردن Street Artهای بازی Need for Speed Unbound بروید.

Need for Speed Unbound Trophy Guide & Roadmap In The Zone

در تمامی Speed Run Activityها سه ستاره را به دست آورید

Need for Speed Unbound Trophy Guide & Roadmap

در این نقطه از راهنمای تروفی بازی Need for Speed Unbound به تروفی In the Zone می‌رسیم. برای به دست آوردن این تروفی باید تمام 3 عدد Speed Run Activity را با کسب هر سه ستاره به پایان برسانید. Speed Runهای Unbound درست مانند نسخه‌های قدیمی هستند که برای انجام آن‌ها، باید در یک مسیر مشخص شده میانگین سرعت خود را بالاتر از یک عدد معین نگه دارید (در واقع منظور Speed Trapهایی نیست که باید با نهایت سرعت ممکن از جلویشان رد شوید). بنابراین کافی است این Speed Runها را پیدا کنید و در سریع‌ترین زمان ممکن آن را به پایان برسانید. نکته مثبتی که می‌توان به آن اشاره کرد این است که بهتر است با سرعت بالا وارد این فعالیت‌ها شوید تا میانگین سرعت نهایی بالاتر برود. علاوه بر این بهتر است از بهترین و سریع‌ترین ماشین‌های خود برای انجام این کار کمک بگیرید. اگر می‌خواهید از محل دقیق این فعالیت‌های فرعی آگاه شوید می‌توانید به راهنمای Speed Run Activityهای بازی Need For Speed Unbound سر بزنید.

Need for Speed Unbound Trophy Guide & Roadmap Frequent Flyer

تمام Long Jumpها را با سه ستاره پشت سر بگذارید

Need for Speed Unbound Trophy Guide & Roadmap

برای به دست آوردن تروفی Frequent Flyer بازی Need for Speed Unbound باید در تمام 45 عدد Long Jumpهای موجود در نقشه هر سه ستاره را به دست آورید. مکانیک Long Jumpها درست مانند نسخه‌های پیشین است و برای پشت سر گذاشتن آن‌ها، باید از یک سری شیب مشخص شده بپرید و مسیر معینی را در هوا طی کنید. در واقع برای اینکه بتوانید هر سه ستاره را در این فعالیت‌های فرعی به دست آورید، باید از یک مرز مشخص شده در هوا عبور کنید. این موضوع مستلزم سرعت هر چه بیش‌تر و رفتن به سمت شیب‌های مشخص شده است. بنا بر همین موضوع بهتر است در حین رفتن به سراغ Long Jumpها از بهترین ماشین‌های خود بهره ببرید. اگر می‌خواهید محل دقیق این فعالیت‌های فرعی را بدانید، می‌توانید به راهنمای Long Jumpهای بازی Need for Speed Unbound مراجعه کنید.

Need for Speed Unbound Trophy Guide & Roadmap Catch My Drift

در تمامی Drift Zoneها هر سه ستاره را به دست آورید

Need for Speed Unbound Trophy Guide & Roadmap

در این نقطه از راهنمای تروفی بازی Need for Speed Unbound به تروفی Catch My Drift می‌رسیم که برای کسب آن، باید هر 35 عدد Drift Zone موجود در نقشه سه ستاره کامل را بگیرید. Drift Zoneهای آنباوند درست مانند نسخه‌های اخیر سری هستند که باید برای تکمیل آن‌ها، در یک مسیر مشخص شده به دریفت کشیدن بپردازید و به پایان آن برسید. حال برخی از این Drift Zoneها یک پیست کوچک و کوتاه هستند و برخی دیگر، به قسمتی از جاده‌های اصلی بازی مربوط می‌شوند. فقط توجه داشته باشید که زمان انجام این فعالیت‌های فرعی محدود است و به همین دلیل، باید پیش از اتمام زمان مشخص شده از خط پایان رد شوید. برای مقابله با این محدودیت بهتر است با ماشین‌های مخصوص دریفت به سراغ Drift Zoneها بروید تا بتوانید بهترین خروجی ممکن را داشته باشید. حال اگر علاقه‌ای به تغییر ماشین خود ندارید، قادر هستید ماشین‌تان را شخصی‌سازی کرده و کاری کنید که برای لیز خوردن و دریفت کشیدن مناسب‌تر شود. برای اطلاع یافتن از محل این فعالیت‌های فرعی می‌توانید به راهنمای پیدا کردن Drift Zoneهای بازی Need for Speed Unbound سر بزنید.

Need for Speed Unbound Trophy Guide & Roadmap Caught On Camera

در تمام Speed Trapها هر سه ستاره را به دست آورید

Need for Speed Unbound Trophy Guide & Roadmap

به طور کلی در بازی نید فور اسپید آنباوند 50 عدد Speed Trap وجود دارد که برای کسب تروفی Caught On Camera، باید در همه آن‌ها هر سه ستاره را به دست آورید. Speed Trapهای این بازی عملکرد مشابهی با نسخه‌های پیشین دارند که برای موفقیت در آن‌ها، باید با سرعت مشخص شده‌ای از مقابل‌شان عبور کنید (برای مثال برای گرفتن هر سه ستاره یک Speed Trap باید با سرعتی بیش از 200 کیلومتر در ساعت از جلوی آن رد شوید). برای انجام این کار از سریع‌ترین ماشین‌های خود بهره بگیرید تا بتوانید هر چه راحت‌تر به عدد معین شده برسید و ستاره‌های لازم را به دست آورید. برای اطلاع یافتن از محل این اسپید ترپ‌ها می‌توانید به راهنمای پیدا کردن Speed Trapهای بازی Need for Speed Unbound مراجعه کنید.

Need for Speed Unbound Trophy Guide & Roadmap Cleaning Up

تمام کالکتیبل‌ها را به دست آورید و در تمامی Activityهای موجود، هر سه ستاره را کسب کنید

Need for Speed Unbound Trophy Guide & Roadmap

در ای نقطه از راهنمای تروفی بازی Need for Speed Unbound به تروفی Cleaning Up می‌رسیم. شما برای کسب این تروفی باید هر 260 کالکتیبل موجود در نقشه را پیدا کنید و در ادامه، در هر 160 فعالیت فرعی یا Activity موجود تمامی ستاره‌ها را به دست آورید (همه آن‌ها را سه ستاره کنید). به عبارتی دیگر هنگامی که تروفی‌های زیر را به دست آورده باشید، Cleaning Up به صورت خودکار برای‌تان آزاد خواهد شد«

 • The Bear Camp
 • Heaven Spot
 • Adbusting
 • In the Zone
 • Frequent Flyer
 • Catch My Drift
 • Caught on Camera

برای اطلاعات بیش‌تر می‌توانید به راهنمای تک تک این تروفی‌ها در قسمت‌های بالاتر مقاله مراجعه کنید.

Need for Speed Unbound Trophy Guide & Roadmap Serious Guap

در طی یک روز یا یک شب 75,000 پول پس انداز کنید

Need for Speed Unbound Trophy Guide & Roadmap

برای به دست آوردن تروفی Serious Guap باید در حین بازگشت به گاراژ اصلی بازی پس از یک روز، بیش از 75,000 دلار پول در حساب خود داشته باشید (یعنی با مبلغی بیش از 75,000 دلار به گاراژ بازگردید). به احتمال زیاد خود شما به صورت طبیعی این تروفی را در حین تجربه خود به دست خواهید آورد تا نیازی به نگرانی نباشد. حال اگر به هر دلیلی موفق به انجام این کار نشدید، کافی است در طی یک روز مسابقات و Activityهای مختلفی را انجام دهید تا در پایان پول خوبی به جیب بزنید.

Need for Speed Unbound Trophy Guide & Roadmap Cash Money Millionaire

در طی بخش داستانی یک میلیون دلار پول درآورید

Need for Speed Unbound Trophy Guide & Roadmap

تروفی Cash Money Millionaire زمانی آزاد می‌شود که در طی بخش داستانی بازی یا همان Story Mode، یک میلیون دلار درآمد داشته باشید. توجه داشته باشید که منظور مجموع درآمدهای شما بوده و نیازی نیست که رقم حساب خود را در یک زمان مشخص به یک میلیون دلار برسانید. متاسفانه راهکاری برای حساب کردن مجموع درآمدها وجود ندارد و تنها راه ممکن، نوشتن آن‌ها روی کاغذ توسط خودتان است. با این حال اگر به خوبی مسابقه دهید و به تکمیل Activityها بپردازید، به احتمال خیلی زیاد تا پایان بخش داستانی به درآمد مورد نظر می‌رسید.

این موضوع به خود شما بستگی دارد و هرچقدر که در فعالیت‌ها موفق‌تر و جدی‌تر عمل کنید، سریع‌تر و راحت‌تر به تروفی مورد بحث خواهید رسید. حتی اگر در حین تکمیل Qualifierهای سه‌گانه به رقم یک میلیون دلار نرسید و شکست بخورید، احتمالا در پایان مسابقات Grand این رقم را رد می‌کنید تا تروفی به راحتی برای‌تان آزاد شود.

Need for Speed Unbound Trophy Guide & Roadmap Flow Master

در طی یک Takeover Event بیش از 250,000 امتیاز به دست آورید

Need for Speed Unbound Trophy Guide & Roadmap

در این نقطه از راهنمای تروفی بازی Need for Speed Unbound به تروفی Flow Master می‌رسیم که برای به دست آوردن آن، باید در یک Takeover Event بیش از 250,000 امتیاز کسب کنید. Takeover Eventها شباهت زیادی به Drift Eventهای نسخه‌های پیشین دارند که در طی آن، برای دریفت کشیدن امتیاز کسب می‌کنید. حال در بازی جدید مواردی مانند پریدن و رد شدن از روی موانع مشخص هم امتیاز به همراه دارد تا سریع‌تر بتوانید به عدد مورد نظر برسید. خود بازی Need for Speed Unbound در طی هفته اول این رویدادهای جالب را به شما معرفی خواهد کرد.

البته انجام این کار در طی هفته اول یا Week 1 تقریبا غیرممکن است و رسیدن به عدد مورد نظر دور از دسترس خواهد بود. بنابراین بهتر است تا خرید ماشین‌ها بهتر و هفته دوم و سوم صبر کنید تا نتیجه نهایی بهتری به دست آورید. علاوه بر این Takeover Eventهایی که در هفته اول در دسترس قرار می‌گیرند زیادی کوتاه هستند و بدین ترتیب، با تکمیل آن‌ها موفق به کسب 250,000 امتیاز نخواهید شد.

Need for Speed Unbound Trophy Guide & Roadmap In the Flow

در طی یک Takeover Event بیش از 200,000 امتیاز به دست آورید

Need for Speed Unbound Trophy Guide & Roadmap

شما این تروفی را زمانی آزاد می‌کنید که در طی یک Takeover، بیش از 200,000 امتیاز به دست آورید. برای اطلاعات بیش‌تر می‌توانید به راهنمای تروفی Flow Master سر بزنید.

Need for Speed Unbound Trophy Guide & Roadmap Rebel Without a Pause

در Story Mode یا همان حالت داستانی 30 مسابقه خیابانی یا Street Race را تکمیل کنید

Need for Speed Unbound Trophy Guide & Roadmap

Street Raceها نوع خاصی از مسابقات حالت داستانی بازی NFS: Unbound هستند که در طی انجام آن‌ها باید در سطح شهر یا حومه آن به انجام مسابقات بپردازید. اگر از پرداختن به مسابقات و فعالیت‌های فرعی امتناع نکنید و گاه و بی‌گاه به سراغ‌شان بروید، به احتمال زیاد خود شما به صورت خودکار 30 مسابقه خیابانی را پشت سر خواهید گذاشت. به هر حال اگر این اتفاق رخ نداد و تا پایان بخشی داستانی موفق به کسب تروفی Rebel Without a Puase نشدید، کافی است تک تک به سراغ این Street Raceها بروید و آن‌ها را به پایان برسانید. این مسابقات خیابانی با علامت یک مثلث زرد رنگ روی نقشه بازی دیده می‌شوند تا از این طریق بتوانید آن‌ها را شناسایی کنید.

Need for Speed Unbound Trophy Guide & Roadmap Style it Out

10 تا از Takeover Eventها را تکمیل کنید

Need for Speed Unbound Trophy Guide & Roadmap

در این نقطه از راهنمای تروفی بازی Need for Speed Unbound می‌رسیم که باید برای به دست آوردن آن 10 عدد از Takeover Eventها را تکمیل کنید. اگر از این فعالیت‌های فرعی که به صورت اتفاقی بر سر مسیرتان قرار می‌گیرند دوری نکنید، به احتمال زیاد تا پایان بخش داستانی تروفی مورد بحث را به دست خواهید آورد. Takeover Eventها به محض اینکه متوجه عملکردشان شوید به شدت ساده می‌شوند و در ازای این سادگی نسبی پول خوبی به شما می‌دهند. بنا بر همین موضوع حتی پس از کسب تروفی مورد بحث، بهتر است به سراغ Takeover Eventها بروید و پول خوبی به جیب بزنید.

Need for Speed Unbound Trophy Guide & Roadmap Rydell’s Rydes

گاراژ خود در بخش داستانی را به طور کامل ارتقا دهید

Need for Speed Unbound Trophy Guide & Roadmap

تروفی Rydell’s Rydes زمانی به شما تعلق می‌گیرد که گاراژ خود در بخش داستانی یا Story Mode را به صورت کامل Upgrade کنید. هنگامی که Garage خود را ارتقا دهید، Upgradeهای بیش‌تری در دسترس‌تان قرار می‌گیرد تا بتوانید بیش از پیش ماشین‌های خود را تقویت کنید. برای انجام این کار کافی است از منو Rides وارد بخش Performance شده و سپس به سمت گزینه Upgrade Garage بروید. هنگامی که تمامی Upgradeهای موجود را بخرید تروفی مورد بحث برای شما آزاد خواهد شد.

Need for Speed Unbound Trophy Guide & Roadmap Escape Artist

در یک ماشین کلاس +A از پلیس‌ها با سطح Heat پنج فرار کنید

Need for Speed Unbound Trophy Guide & Roadmap

نحوه کسب این تروفی درست مانند روند کسب تروفی Most Wanted است؛ تنها با این تفاوت که باید «حتما» با یک ماشین کلاس A+ از دست پلیس‌ها با Heat سطح پنج فرار کنید. شما به طور معمول پس از تکمیل مسابقات تحت تعقیب پلیس قرار می‌گیرد و برای ادامه، باید از دست آن‌ها در روید. بنا بر همین موضوع به احتمال زیاد خود شما تروفی Escape Artist را به صورت خودکار به دست خواهید آورد.

Need for Speed Unbound Trophy Guide & Roadmap Public Enemy

در طی یک شبانه روز پنج عدد از ماشین‌های پلیس را نابود کنید

Need for Speed Unbound Trophy Guide & Roadmap

برای به دست آوردن تروفی Public Enemy باید در طی یک Session (منظور در طول یک شب یا یک روز) پنج ماشین پلیس مختلف را نابود کنید. به احتمال زیاد خود شما به صورت طبیعی این تروفی را به دست خواهید آورد، اما اگر به هر دلیلی این اتفاق رخ نداد کافی است به صورت اتفاقی به ماشین‌های پلیس بکوبید تا نابود شوند. اگر این کار را هنگامی که تحت تعقیب نباشید به ثمر برسانید، کم‌تر به دردسر خواهید افتاد؛ چرا که می‌توانید تنها با یک ضربه محکم بخش اعظمی از ماشین‌های پلیس را منفجر کنید.

Need for Speed Unbound Trophy Guide & Roadmap Untouchable

پنجاه دفعه از دست پلیس‌ها فرار کنید

Need for Speed Unbound Trophy Guide & Roadmap

تروفی Untouchable بازی Need for Speed Unbound زمانی برای شما آزاد می‌شود که بتوانید 50 دفعه با موفقیت از دست پلیس‌ها فرار کنید. از آنجایی که پلیس‌های آنباوند به شدت پیگیر هستند و به بهانه‌های مختلف به دنبال‌تان خواهند افتاد، به احتمال زیاد تا پایان بخش داستانی حتی بیش از 50 دفعه از دست‌شان فرار می‌کنید. حال اگر به هر دلیل این اتفاق رخ نداد و به عدد مورد نیاز نرسدید، کافی است کمی سر به سر پلیس‌ها بگذارید، با آن‌ها وارد فاز تعقیب و گریز شوید و سپس از دست‌شان فرار کنید.

Need for Speed Unbound Trophy Guide & Roadmap Access All Areas

به طور کامل گاراژ بخش آنلاین با نام Lakeshore Online Garage را ارتقا دهید

Need for Speed Unbound Trophy Guide & Roadmap

روند کسب این تروفی شباهت زیادی به نحوه آزاد کردن تروفی Reydell’s Rides دارد که پیش از این به آن پرداختیم؛ تنها با این تفاوت که باید گاراژ بخش آنلاین یا همان Lakeshore Online Garage را تا آخر ارتقا دهید. هزینه ارتقا گاراژ آنلاین دقیقا اندازه گاراژ داستانی است و باید برنامه‌های مشابهی را در پیش بگیرید. تنها نکته‌ای که می‌توانیم به آن اشاره کنیم این است که در ابتدا حداقل 10 ماشین در بخش آنلاین به دست آورید و سپس به سراغ کسب تروفی Access All Areas بروید.

Need for Speed Unbound Trophy Guide & Roadmap Full House

یک Lakeshore Online Playlist را به همراه هفت بازیکن دیگر به اتمام برسانید

Need for Speed Unbound Trophy Guide & Roadmap

برای به دست آوردن تروفی مذکور باید یک Playlist آنلاین که از سه مسابقه مختلف تشکیل شده است را با یک گروه هشت نفره از بازیکنان واقعی به اتمام برسانید. از آنجایی که NFS: Unbound شامل سیستم مرسوم Matchmaking نمی‌شود و شما نمی‌توانید به صورت شانسی با سایر گیمرها هم تیمی شوید، باید فقط و فقط روی Lobby خود تمرکز کنید. حال این روند ممکن است برخی مواقع به مشکل بخورد؛ چرا که سایر بازیکنان به پلی لیست شما اضافه نمی‌شوند و خیلی سخت می‌توانید یک تیم هشت نفره منسجم را پیدا کنید. اما هنگامی که Playlist آغاز شد و شما واد مسابقات شدید، هیچکس نباید از مسابقه‌ها لفت دهد وگرنه کارتان خراب می‌شود و باید از اول تلاش کنید. اگر هم اتفاق خاصی رخ ندهد و بتوانید به همراه هشت گیمر مورد نظر Playlist را به پایان برسانید، تروفی Full House را به راحتی آزاد خواهید کرد (حتی اگر کسی دچار اختلال اینترنت شود تعللی در روند کسب تروفی شما به وجود نخواهد آمد).

Need for Speed Unbound Trophy Guide & Roadmap B for My Name

در یک Lakeshore Online Playlist با Tier B پیروز شوید

Need for Speed Unbound Trophy Guide & Roadmap

هنگامی که یک Lakeshore Online Playlist با Tier B که متشکل از سه مسابقه است را با پیروزی پشت سر بگذارید، تروفی B for My Name برای شما آزاد خواهد شد. برخلاف تروفی قبلی تعداد گیمرهای حاضر در مسابقه ملاک نیست و می‌توانید با هر تعداد بازیکنی به کسب این تروفی بپردازید. حتی اگر تمام گیمرها از مسابقه لفت دهند و شما را تنها بگذارند، باز هم اختلال خاصی برای آزاد کردن این تروفی به وجود نخواهد آمد. فقط توجه داشته باشید که برای به دست آوردن B for My Name باید حتما Playlist ذکر شده را در مقام اول به پایان برسانید و در غیر این صورت (قرار گرفتن در جایگاه دوم به بعد)، تروفی به شما تعلق نخواهد گرفت.

 

Need for Speed Unbound Trophy Guide & Roadmap Bring Your A Game

در یک Lakeshore Online Playlist با Tier A به پیروزی برسید

Need for Speed Unbound Trophy Guide & Roadmap

شما این تروفی را زمانی به دست خواهید آورد که در یک Lakeshore Online Playlist با Tier A به پیروزی برسید. این Playlist هم شامل سه مسابقه می‌شود که در طی آن باید با گیمرهای واقعی به رقابت بپردازید. برای پلی لیست‌های آنلاین Tier A خود بازی یک ماشین مناسب در اختیارتان قرار می‌دهد تا بدین ترتیب، نیازی به هزینه اضافی برای خرید یک ماشین دیگر نداشته باشید. فقط توجه کنید که برای کسب تروفی Bring Your A Game باید در این پلی لیست پیروز شوید و در صورت قرارگیری در جایگاه دوم به بعد، خبری از کسب اچیومنت مورد بحث نخواهد بود.

Need for Speed Unbound Trophy Guide & Roadmap Teacher’s Pet

در یک Lakeshore Online Playlist با Tier A+ به پیروزی برسید

Need for Speed Unbound Trophy Guide & Roadmap

روند کسب تروفی Teacher’s Pet شباهت زیادی به نحوه آزاد کردن تروفی Bring You a Game دارد که پیش از این در موردش صحبت کردیم. تنها تفاوت موجود این است که باید در یک Lakeshore Online Playlist با Tier A+ به پیروزی برسید.

Need for Speed Unbound Trophy Guide & Roadmap Superstar

در یک Lakeshore Online Playlist با Tier S به پیروزی برسید

Need for Speed Unbound Trophy Guide & Roadmap

روند کسب تروفی Superstar شباهت زیادی به نحوه آزاد کردن تروفی ‌Bring You a Game دارد که پیش از این به آن اشاره کردیم. تنها تفاوت موجود این است که باید در یک Lakeshore Online Playlist با Tier S به پیروزی برسید تا اچیومنت مذکور با به نام خود بزنید.

Need for Speed Unbound Trophy Guide & Roadmap Top Billin’

در یک Lakeshore Online Playlist با Tier S+ به پیروزی برسید

Need for Speed Unbound Trophy Guide & Roadmap

روند کسب تروفی Top Billin’ شباهت زیادی به نحوه آزاد کردن تروفی Bring You a Game دارد که پیش از این در موردش صحبت کردیم. تنها تفاوت موجود این است که باید در یک Lakeshore Online Playlist با Tier S+ به پیروزی برسید.

Need for Speed Unbound Trophy Guide & Roadmap Mixtape

25 عدد از Lakeshore Online Playlistها را تکمیل کنید

Need for Speed Unbound Trophy Guide & Roadmap

تروفی Mixtape که در این نقطه از راهنمای تروفی بازی Need for Speed Unbound به آن اشاره می‌کنیم می‌تواند حسابی وقت گیر باشد. شما برای به دست آوردن این تروفی باید 25 عدد از Lakeshore Online Playlistها را تکمیل کنید. اما چرا به وقت گیر بودن این موضوع اشاره کردیم؟ همان‌طور که در تروفی‌های قبلی توضیح دادیم هر یک از این پلی لیست‌ها شامل سه مسابقه مختلف می‌شود که باید تکمیل‌شان کنید. تنها نکته مثبت این است که نیازی به پیروزی در این بازی‌ها نخواهد بود و همین که آن‌ها را تمام کنید کافی است.

حال اگر خواستید تعداد پلی لیست‌های تکمیل شده خود را مشاهده کنید می‌توانید به Challenge Menu رفته و تا آخر پایین بروید. حالا می‌توانید در میان چالش‌های موجود تعداد Playlistها تکمیل شده‌تان را ببینید. توجه داشته باشید که تکمیل این چلنج‌ها همیشه با پاداش چشم گیری همراه بوده و بهتر است همیشه نیم نگاهی به آن‌ها داشته باشید.

Need for Speed Unbound Trophy Guide & Roadmap #Blessed

در گاراژ بخش داستانی 10 ماشین داشته باشید

Need for Speed Unbound Trophy Guide & Roadmap

برای کسب این تروفی باید در گاراژ بخش داستانی یا همان Story Mode Garage بیش از 10 عدد ماشین داشته باشید. به دست آوردن ماشین‌ها در بخش داستانی زیاد سخت نیست و می‌توانید با پول، تکمیل چالش‌ها و انجام دادن Qualifierها به ماشین‌های جدیدی دست پیدا کنید. انجام و تکمیل‌ مسابقه‌های شبانه خیابانی راحت‌ترین روش به دست آوردن ماشین به شمار می‌رود تا بتوانید از این طریق، خیلی راحت بر تعداد خودروهای خود بیفزایید. هنگامی که تعداد ماشین‌های موجود در گاراژ بخش داستانی را به عدد 10 برسانید تروفی #Blessed برای‌تان آزاد خواهد شد.

Need for Speed Unbound Trophy Guide & Roadmap The Collector

تعداد ماشین‌های خود در گاراژ بخش آنلاین یا Lakeshore Online Garage را به عدد 10 برسانید

Need for Speed Unbound Trophy Guide & Roadmap

نحوه به دست آوردن The Collector شباهت زیادی به روند آزاد کردن تروفی #Blessed دارد؛ تنها با این تفاوت که باید تعداد ماشین‌های خود در گاراژ بخش آنلاین یا Lakeshore Online Garage را به عدد 10 برسانید. اگر بخش بزرگی از محتویات بخش داستانی را تکمیل کرده باشید، در حین ورود به بخش آنلاین چند ماشین خواهید داشت. حال منظور از تکمیل این محتواها می‌تواند مراحل اصلی نظیر Qualifierها باشد یا ماموریت‌های فرعی مانند Activityها. حال اگر به هر دلیلی اول به سراغ بخش آنلاین رفته بودید، می‌توانید به مسابقه دادن بپردازید و پول درآورید. هنگامی که پول کافی داشتید به سراغ ماشین‌های ارزان‌تر بروید،. 10 عدد از آن‌ها را بخرید و تروفی The Collector را آزاد کنید.

Need for Speed Unbound Trophy Guide & Roadmap Hey Speedie!

در بخش داستانی به سرعت 321 کیلومتر بر ساعت (200 مایل بر ساعت) برسید

Need for Speed Unbound Trophy Guide & Roadmap

برای به دست آوردن تروفی Hey Speedie! باید در حین تجربه بخش داستانی به سرعت 321 کیلومتر بر ساعت برسید. از آنجایی که عدد 321 قابل توجه است و سرعت بالایی محسوب می‌شود، نمی‌توانید با ماشین‌های ضعیف ابتدایی خود به آن دست پیدا کنید. بنابراین بهتر است کمی صبر پیشه کنید و به محض خرید ماشین‌های قوی‌تر یا سوپرکارها، تلاش خود را برای کسب این تروفی به کار گیرید. استفاده از ماشین‌های کلاس S یا S+ و رفتن به سمت جاده‌های صاف و طولانی می‌تواند روند مورد بحث را آسان‌تر کند.

Need for Speed Unbound Trophy Guide & Roadmap 100 Miles and Runnin’

در بخش داستانی مجموعا 160 کیلومتر (100 مایل) رانندگی کنید

Need for Speed Unbound Trophy Guide & Roadmap

در این نقطه از راهنمای تروفی بازی Need for Speed Unbound به تروفی 100 Miles and Runnin’ می‌رسیم که برای به دست آوردنش، باید مجموعا 160 کیلومتر رانندگی کنید. با وجود اینکه راه خاصی برای مشاهده مسافت طی شده وجود ندارد، اما به احتمال زیاد خود شما این کار را انجام خواهید داد. در واقع 160 کیلومتر رانندگی چیز زیاد دور از ذهنی نیست و خود شما به صورت طبیعی این عدد را رد خواهید کرد. حال اگر به هر دلیلی این اتفاق رخ نداد کافی است به دل جاده بزنید، از رانندگی لذت ببرید تا تروفی مورد بحث را به دست آورید.

Need for Speed Unbound Trophy Guide & Roadmap Throwing up Tags

Driving Effectهای خود را شخصی‌سازی کنید

Need for Speed Unbound Trophy Guide & Roadmap

تروفی Throwing up Tags هنگامی برای شما آزاد می‌شود که Driving Effect خود را شخصی‌سازی کنید و آن را تغییر دهید. Driving Effectها در واقع همان انیمیشن‌های جذابی هستند که در حین دریفت کشیدن یا نیترو زدن در اطراف ماشین‌تان ظاهر می‌شوند. حال شما می‌توانید این انیمیشن‌ها را شخصی‌سازی کنید و رنگ و ظاهرشان را تغییر دهید. برای این کار اول به گاراژ بروید، گزینه Rides را انتخاب کنید، وارد بخش Style شوید و سپس Driving Effectهای خود را شخصی‌سازی کنید تا تروفی آزاد شود.

Need for Speed Unbound Trophy Guide & Roadmap Fashion Killa

لباس شخصیت خود یا همان Clothing را شخصی‌سازی کنید

Need for Speed Unbound Trophy Guide & Roadmap

یکی دیگر از امکانات جالب بازی NFS: Unbound، امکان شخصی‌سازی شخصیت اصلی و تغییر لباس‌های است. حال هنگامی که این کار را انجام دهید و لباس‌های شخصیت خود را تغییر دهید، تروفی Fashion Killa را به دست خواهید آورد. اگر در همان ابتدا و در حین ساخت شخصیت لباس وی را تغییر دهید تروفی آزاد خواهد شد. حال اگر به هر دلیلی این اتفاق رخ نداد می‌توانید به یک گاراژ مراجعه کنید، وارد بخش Character شوید و به عوض کردن لباس‌های خود بپردازید.

Need for Speed Unbound Trophy Guide & Roadmap Cool Whip

یک Wrap شخصی‌سازی شده به ماشین خود اضافه کنید

Need for Speed Unbound Trophy Guide & Roadmap

برای به دست آوردن تروفی Cool Whip باید Wrap یکی از ماشین‌های خود را تغییر دهید و آن را عوض کنید. Wrapها در واقع اشکال بصری و تزئینی هستند که می‌توانید روی ماشین خود بگذارید و ظاهر آن را تغییر دهید (البته انتخاب رنگ اصلی ماشین ارتباطی به Wrap ندارد). حال برای آزاد کردن تروفی می‌توانید یکی از Wrapهایی که توسط سایر گیمرها ساخته شده را به ماشین خود اضافه کنید یا Wrap مخصوص خود را بسازید. برای انجام این کار وارد یک گاراژ شوید، گزینه Rides را انتخاب کنید، روی گزینه Style کلیک کرده و سپس وارد Paint & Wrap شوید.

Need for Speed Unbound Trophy Guide & Roadmap Kick it

در طی Lakeshore Online Eventها پنج دفعه از Max Busrt Nitrous استفاده کنید

Need for Speed Unbound Trophy Guide & Roadmap

این تروفی زمانی به شما تعلق می‌گیرد که در حین Lakeshore Online Eventها پنج دفعه از Max Burst Nitrous استفاده کنید. Burst Nitrous در واقع همان خط زرد رنگی است که زیر خط نیترو معمولی قرار می‌گیرد. شما برای شارژ و استفاده از این Burst Nitrousها باید اعمالی نظیر دریفت، عبور از پیچ‌های تنگ، نابود کردن ماشین پلیس و… انجام دهید. Burst Nitrous برخلاف نیترو معمولی خیلی سریع خالی می‌شود و نمی‌توانید برای مدت زیادی از آن بهره ببرید؛ پس باید اعمال ذکر شده را به صورت مکرر انجام دهید تا به اصطلاح Meter آن را پر نگه دارید. حال هنگامی که هر سه قسمت این خط زرد رنگ پر شود، شما یک Max Burst Nitrous دارید که برای آزاد کردن تروفی Kick it به آن نیاز خواهید داشت. در ادامه کافی است این Max Burst Nitrousها را پنج دفعه در Lakeshore Online Eventها به کار بگیرید تا تروفی مورد بحث را به دست آورید.

Need for Speed Unbound Trophy Guide & Roadmap Drop the Beat

پنج دفعه از Max Burst Nitrousها در Story Mode Eventها استفاده کنید

Need for Speed Unbound Trophy Guide & Roadmap

نحوه به دست آوردن تروفی Drop the Beat درست مانند روند آزاد کردن تروفی Kick It است؛ تنها با این تفاوت که باید عمل مذکور را در Eventهای حالت داستانی انجام دهید. از آنجایی که به احتمال زیاد خود شما این کار را در حین تجربه بخش داستانی انجام می‌دهید، نیازی به نگرانی نیست. حال اگر این اتفاق رخ نداد از راهنمای تروفی Kick It کمک بگیرید و آن را در Story Mode پیاده کنید.

در این نقطه به پایان راهنمای تروفی بازی Need for Speed Unbound می‌رسیم. نظر شما در این باره چیست؟ آیا موفق به کسب تروفی پلاتینیوم آن شدید؟ نظرات و سوالات خود را در بخش کامنت‌ها با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: Powerpyx

author-avatar

درباره ارحام ادبخواه

سلام، من ارحام هستم. زندگی من با سه کلمه گره خورده، ویدئو گیم، فوتبال و سینما. زندگی من بدون این سه تا بی معنی میشه و هویت خودشو از دست میده.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *