بازی, داستان, راهنمای بازی, راهنمایی و آموزش, یادداشت

بازی NieR Replicant: مواردی که از آن‌ها بی اطلاع هستید

بازی NieR Replicant

بازی NieR Replicant حجم بالایی از محتوا را در اختیار بازیکنان قرار می‌دهد که تا مدت‌ها آن‌ها را سرگرم خواهد کرد. با این وجود بازی مذکور دارای مواردی است که افراد زیادی اطلاعی از آن‌ها ندارند. با تیلنو و معرفی این موارد همراه باشید.

بازی Nier Replicant که نام کامل آن بازی …Nier Replicant ver.1.22474487139 بوده، مدتی است که روی پلتفرم‌های مختلف در دسترس مخاطبین قرار گرفته است. این بازی هک اند اسلش (Hack and Slash) نه تنها توانسته طرفداران نسخه اصلی بازی Nier را راضی کند، بلکه توانسته توجه بسیاری از بازیکنان جدید را به خود جلب کند. بازی نیر رپلیکنت دارای حجم بسیار زیادی از محتوا‌های مختلف بوده که به واسطه این ویژگی ممکن است برخی از بازیکنان نسبت به برخی بخش‌ها و ویژگی‌ها آگاهی نداشته باشند. در این مطلب قصد داریم این این موارد را معرفی کنیم. با تیلنو همراه باشد.

مطالبی که در ادامه آمده است، بخش‌هایی از بازی را لو خواهند داد.

۱۰- تصمیماتی که روی بازی تاثیر دارند

بازی NieR Replicant

بازی Nier Replicant دارای بخش‌هایی است که در قالب آن‌ها باید تصمیم‌گیری کنید. این تصمیمات چندان بی‌اهمیت نبوده و روی داستان بازی تاثیر دارند. در طول تجربه این اثر ممکن است مجبور شوید به شخصی دروغ بگویید، فردی را با مرگ یکی از عزیزانش رو‌به‌رو کنید و دست به اقدامی بزنید که سرنوشت یکی از کاراکتر‌های اصلی را تغییر دهد. تمامی این موارد باعث می‌شوند که پس از به پایان رساندن بازی Nier Replicant، باری دیگر آن را از اول شروع کرده و تاثیر انتخاب‌های متضاد نسبت به قبل را مشاهده کنید.

۹- با گذشته شخصیت‌ها بیشتر آشنا شوید

بازی NieR Replicant

زمانی که بحث یک اثر هک اند اسلش در میان باشد، کمتر بازیکنی را می‌توان پیدا کرد که وقت خود را به خواندن کتاب‌ها یا آیتم‌هایی از این دست اختصاص دهد. با این حال این امر مانع نشده که کمپانی اسکوئر انیکس (Square Enix) به منظور دریافت اطلاعات بیشتر از اتفاقات بازی، طرفداران را به مجبور به مطالعه‌های طولانی مدت کند. با انجام این کار می‌توانید از اتفاقات رخ داده برای کاینه (Kainé) و امیل (Emil) پیش از ملاقات با نیر (Nier) یا هر نامی که برای شخصیت اصلی تعیین کرده‌اید، آگاه شوید. در حالی که ممکن است برخی از بازیکنان از این بخش‌های بازی Nier Replicant صرف‌نظر کرده و مبارزات را ترجیح دهند، اما برای اینکه بتوانید از داستان این اثر به صورت تمام و کمال لذت ببرید، حتما نوشته‌ها را بخوانید.

۸- سوار گراز شوید

بازی NieR Replicant

در طول بازی Nier Replicant و به خصوص در مواقعی که در حال انجام ساید کوئست‌ها هستید، بار‌ها مجبور می‌شوید که از منطقه‌ای به منطقه دیگر رفته و به مکان سابق بازگردید. خوشبختانه دویدن تنها راه رسیدن به مقصد نبوده و لازم نیست تمام طول مسیر را با پای پیاده طی کنید. یکی از بهترین راه‌های حرکت در محیط‌های بازی نیر رپلیکنت که ممکن بوده به راحتی متوجه آن نشوید، استفاده از گراز است.  برای به دست آوردن امکان سوار شدن روی گراز، لازم است ساید کوئست Boar Hunt که در قالب آن به منظور کمک به فردی روستایی با یک گراز می‌جنگید، انجام دهید. این ساید کوئست بسیار ساده بوده و با انجام آن می‌توانید در وقت خود صرفه‌جویی کنید.

۷- ماهی‌گیری کنید

بازی NieR Replicant

اکنون که از حیوانات صحبت کردیم، لازم است به این نکته اشاره کنیم که در بازی Nier Replicant می‌توانید ماهی‌گیری کنید. در لوکیشن Seafront یک چوب ماهی‌گیری به دست خواهید آورد که وجود آن برای انجام چندین ساید کوئست و در اختیار گرفتن تعدادی از آیتم‌ها الزامی است. در طول تجربه بازی نیر رپلیکنت ممکن است هیچ‌گاه به سراغ ماهی‌گیری نروید و این حس به شما دست دهد که نیازی به استفاده از این بخش ندارید. با این حال اگر به دنبال روشی عالی برای گذراندن وقت، احساس آرامش و دریافت پول درون بازی و بالا بردن سطح هستید، ماهی‌گیری بهترین راهکار است.

۶- ظاهر شخصیت‌ها را به شکل اندروید‌های بازی Nier: Automata درآورید

بازی NieR Replicant

اگر چه بازی Nier Replicant به عنوان اولین اثر از سری Nier، مجموعه فرعی از سری بازی‌های Drakengard محسوب می‌شود، اما این مجموعه عمده شهرتش را مدیون بازی Nier: Automata است. سه شخصیت اصلی این بازی، اندروید‌هایی به نام‌های 2B، A2 و 9S هستند که اگر جزو طرفداران ظاهر آن‌ها هستید، می‌توانید ظاهر شخصیت اصلی و کاینه را در قالب یک بسته الحاقی رایگان، به کاراکتر‌های بازی نیر اوتوماتا شبیه کنید.

۵- به موسیقی متن بازی Nier: Automata گوش دهید

بازی NieR Replicant

علاوه بر ظاهر کاراکتر‌ها، یکی دیگر از مواردی که بازی‌های NieR: Automata و Nier Replicant را به یکدیگر متصل می‌کند، موسیقی است. با این وجود که موسیقی هر دو بازی جزو بهترین‌های تاریخ صنعت بازی‌های ویدیویی است، اما ممکن است برخی از بازیکنان یکی از آن‌ها را به دیگری ترجیح دهند که به راحتی می‌توانند بین آن‌ها جا‌به‌جا شوند. همچنین برای افرادی که موسیقی نیر رپلیکنت و نیر اوتوماتا را به یک اندازه دوست دارند، می‌توانند بسته به جایی از بازی که در آن قرار دارند، بهترین آهنگ را از آلبوم موسبقی‌ بازی‌های Nier: Automata و Nier Replicant انتخاب کنند.

۴- در قالب دیگر نسخه‌های نیر بازی کنید

بازی NieR Replicant

نسخه اصلی بازی Nier براساس محل انتشار دارای تفاوت‌هایی است. یکی از بزرگترین تفاوت‌های بین نسخه‌های عرضه شده در ژاپن و دیگر بخش‌های دنیا مربوط به پروتاگونیست بازی است. نسخه ژاپنی بازی دارای شخصیتی جوان‌تر بود که بازیکن می‌توانست نام آن را انتخاب کن؛ اما نسخه غربی پروتاگونیست از پیش تعریف شده‌ای داشت. بازی ….Nier Replicant  Ver.1.2 حکم نسخه بازسازی نسخه‌ای را دارد که در ژاپن منتشر شده و به واسطه آن علاقه‌مندان این بازی در دیگر نقاط جهان می‌توانند بازی Nier را در شرایطی تجربه کنند که شخصیت اصلی جوان است. تا قبل از عرضه بازی Nier Replicant، در نسخه عرضه شده در دیگر کشور‌های جهان، نیر به عنوان فردی میان‌سال و متفاوت ظاهر شده که به جای برادر، پدر یونا (Yonah) محسوب می‌شود. در کوئست Recycled World از بازی نیر رپلیکنت می‌توانید باری دیگر این نسخه از شخصیت نیر را کنترل کنید. همچنین در پایان این بازی در رابطه با رپلیکنت‌ها و گشتالت‌ها (Gestalt) اطلاعاتی به دست خواهید آورد که به موجب آن‌ها متوجه می‌شوید نیری که در ابتدای بازی تحت کنترل داشتید، شخصیت متفاوتی بوده است.

۳- به عنوان کاینه بازی کنید

بازی NieR Replicant

علاوه بر نسخه‌های مختلف کاراکتر نیر، بازیکنان می‌توانند در پایان E بازی Nier Replicant که دارای بخش داستانی جدید و انحصاری است، در قالب شخصیت کاینه به تجربه بازی بپردازند. کاینه یکی از محبوب‌ترین کاراکتر‌های سری Nier محسوب می‌شود که امکان کنترل و دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با او پس از اتفاقات پایان D به شدت هیجان‌انگیز است.

۲- وارد درختی در Forest Of Myth شوید

بازی NieR Replicant

منطقه Forest of Myth با وجود کوچک بودن، یکی از مهم‌ترین لوکیشن‌های بازی نیر رپلیکنت است. بزرگترین درخت این جنگل تنها از خارج آن قابل مشاهده بود. این روند زمانی تغییر می‌کند که در ابتدای پایان E، کاینه وارد این درخت می‌شود. با انجام این عمل بازیکنان به منطقه‌ای شگفت‌آور و در عین حال آشنا برای طرفداران بازی NieR: Automata هدایت خواهند شد. ممکن است بازیکنان زیادی در بخش‌ اعظمی از تجربه خود توجه چندانی به Forest of Myth نداشته باشند، اما به لطف ویژگی ذکر شده به یکی از بهترین مکان‌های بازی Nier Replicant تبدیل می‌شود.

۱- فایل ذخیره حذف شده را بازیابی کنید

بازی NieR Replicant

همانطور که در ابتدای این مطلب ذکر شد، در طول بازی نیر رپلیکنت بازیکنان تصمیماتی می‌گیرند که روی داستان این اثر تاثیرگذار هستند. یکی از مهم‌ترین تصمیم‌هایی که در این بازی باید اتخاذ کنید، فدا کردن تمامی دستاورد‌ها و پاک کردن فایل ذخیره در پایان D است. با انجام این عمل می‌توانید یکی از کاراکتر‌های بازی را نجات دهید. با تجربه بازی Nier Replicant در قالب کاینه در پایان E، بازیکنان می‌توانند فایل ذخیره خود را بازیابی کنند. اگرچه این ویژگی ممکن است باعث شود پایان D تاثیر خود را از دست بدهد، اما محتوای جدید پایان E به همان اندازه معنادار بوده و یک خاتمه عالی برای Nier Replicant محسوب می‌شود.

آیا بازی‌های سری Nier به خصوص بازی NieR Replicant را تجربه کرده‌اید؟ آیا این بازی لیاقت قرار گرفتن در بین بهترین بازی‌های هک اند اسلش تاریخ را دارد؟ نظرات خود را با ما در تیلنو در میان بگذارید. اگر تا‌کنون موفق به تهیه و تجربه این بازی نشده‌اید، می‌توانید با مراجعه به صفحه خرید بازی NieR Replicant اقدام به خریداری این اثر کنید.

منبع: Gamerant

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *