اخبار و رویدادها, کنسول

طراح کنسول PS5 از بزرگ‌تر بودن طراحی اولیه‌ی کنسول می‌گوید

پلی استیشن 5

با توجه به گفته‌ی یوجین موریساوا (Yujin Morisawa)، طرح ابتدایی که او برای PS5 در نظر گرفته بود، بسیار بزرگ‌تر از آن کنسولی است که همه‌ی ما آن را می‌شناسیم.

پس از صبری طولانی مدت، پلی استیشن 5 بالاخره روانه‌ی بازار می‌شود. با این که مشکلات زیادی مانند تمام شدن موجودی PS5 در کشور ژاپن گریبان گیر سونی شد، اما ظاهرا جذابیت این کنسول نه تنها برای مخاطبان کم نشده است، بلکه روز به روز بیش‌تر هم می‌شود. اگر در فضای مجازی پیگیر اخبار و رویدادهای بازی‌های ویدیویی باشید، به احتمال زیاد تا این لحظه عکس‌ها و فیلم‌های زیادی را در مورد اندازه‌ی فیزیکی پلی استیشن 5 و حجم اشغالی آن مشاهده کرده‌اید. اکثر کاربرانی که این شانس بزرگ را داشتند و PS5 را از نزدیک مشاهده کرده‌اند، از اندازه‌ی بزرگ آن متعجب شده‌اند. در واقع، این کنسول نه تنها از PS4 و سایر کنسول‌های سونی بزرگ‌تر است، بلکه عنوان بزرگ‌ترین کنسول نسل نهمی را نیز از رقیب خود، یعنی ایکس باکس سری ایکس (اس)، ربوده است. حال تصور کنید که با این وجود، طراحی اولیه‌ای که مهندسان سونی در نظر رفته‌ بودند، بسیار بزرگ‌تر از محصولی است که امروز ما تصاویر آن را مشاهده می‌کنیم.

در طی مصاحبه‌ای که یوجین موریساوا، طراح هنری ارشد سونی، با Washington Post داشت، اظهار کرد که اندازه‌ی طرح اولیه‌ی PS5 بسیار جاگیرتر از محصول نهایی است. او گفت هنگامی که برای اولین بار به طراحی کنسول و فضای مورد نیاز برای گردش هوا فکر کرده، دستگاهی به شدت بزرگ را در نظر گرفته است و این موضوع، واقعا در نوع خود عجیب است. به هر حال، هنگامی که طرح او به تیم مهندسی سونی رسید، آن‌ها متذکر این موضوع شدند که موریساوا باید در ایده‌ی خود تجدید نظر کند و اندازه‌ی آن را به حد ایده آلی برساند تا مشکلی برای گردش هوا و قطعات به وجود نیاید. جدا از این مسئله، اگر قصد دارید با کنسول جدید سونی بیش‌تر آشنا شوید می‌توانید به مقاله‌ی هر آن چه که باید درمورد پلی استیشن 5 بدانید مراجعه کنید.

PS5

موریساوا در این باره گفت:

من می‌دانستم که کنسولی با این قدرت باید بزرگ‌تر باشد، پس خبر داشتم که به چه فضایی برای جریان هوا و سیستم تهویه نیاز دارید. در ابتدا هنگامی که شروع به طراحی کردم، کنسول بسیار بزرگ بود حتی با این که نمی‌دانستم مهندسی قرار است به چه گونه‌ای باشد. این موضوع کمی خنده‌دار است که مهندسان به من گفتند که آن (کنسول) خیلی بزرگ است. بنابراین، من باید طرح اولیه را کمی کوچک‌تر می‌کردم.

کنسول جدید سونی پس از مدت‌ها انتظار و در تاریخ ۲۲ آبان (۱۲ نوامبر) در برخی از مناطق و در تاریخ ۲۹ آبان (۱۹ نوامبر) به صورت انبوه و جهانی وارد بازار می‌شود. شما می‌توانید برای خرید PS5 و بازی های PS5 به فروشگاه تیلنو مراجعه کنید.

نظر شما در مورد فضای اشغالی PS5 چیست؟ آیا اندازه‌ی بزرگ آن می‌تواند برای شما مشکلی ایجاد کند؟ آیا اگر محصول نهایی مانند طراحی اولیه بیش از حد جاگیر بود چه سرنوشتی منتظر آن بود؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: Gaming Bolt

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *