یادداشت, ایستراگ و نکات مخفی

رازهای بازی Red Dead Redemption 2: بخش دوم

رازهای بازی Red Dead Redemption 2

قطعا تا این لحظه از شگفتی‌ها و زیبایی بازی رد دد ریدمپشن 2 شنیده‌اید؛ اثری بی نقص، مبهوت کننده، درگیرکننده، چشم‌نواز و…. این‌ها تنها گوشه‌ای از تعاریف گیمرها در رابطه با بازی Red Dead Redemption 2 است. این دنیای وحشی که به طور خارق‌العاده‌ای واقع‌گرایانه طراحی شده، پر از رازها و معماهای حیرت آوری است. در این مقاله‌، سعی داریم تا بخش دوم از رازهای بازی‌ Red Dead Redemption 2 را پوشش دهیم؛ پس همراه ما باشید.

رازهای بازی Red Dead Redemption 2: از کلیسای کوتوله‌ها تا چهره‌های حک شده بر صخره

با وجود زیبایی‌های بصری و موسیقی دلنواز در این محصول شاهکار، با رازها و ایستراگ‌های فراوانی هم سر و کار داریم که پرداختن به آن‌ها، تا صدها ساعت بازیکنان را سرگرم نگه می‌دارد. البته که این سرگرمی، خالی از حیرت و شگفتی‌ نیست؛ حضور مقبره‌های عجیب و طراحی سازه‌ها و مناظری که از داستان‌ها، افسانه‌های مختلف، بازی‌های پیشین راکستار و صنعت سینما الهام گرفته شده‌اند، تا رازها و معماهای جنایی و فراطبیعی که همگی بر پرمحتوا بودن این این اثر تاکید دارند. در این مقاله به 10 ایستراگ دیگر از جدیدترین محصول شرکت راکستار، یعنی Red Dead Redemption 2 می‌پردازیم. فراموش نکنید که برای فهم بهتر این معماها، بهتر است به مقاله رازهای بازی Red Dead Redemption 2: بخش اول سر بزنید. همچنین، شما می‌توانید برای تهیه این اثر به صفحه خرید بازی Red Redemption 2 برای PS4 و خرید بازی Red Dead Redemption 2 برای Xbox مراجعه کنید.

1- چهره‌های حک شده بر تنه درختان

رازهای بازی Red Dead Redemption 2

در دنیای Red Dead 2 شاهد مناظر طبیعی و پوشش گیاهی فراوانی هستیم که هرکدام ازاین جنگل و دشت‌‌ها، طراحیِ مخصوص خود را دارند. اما در یکی از جنگل‌های بازی (واقع در بخش غربی دریاچه Owanjila در منطقه Big Valley)، می‌توان درخت‌های عجیبی را مشاهده کرد؛ درختانی که بر تنه آن‌ها، چهره‌های شبیه به موجود معروف Bigfoot حکاکی شده‌است. وجود این نقش و نگارها، عملا حضور بیگ‌فوت را بیش از پیش تایید می‌کند و ارتباط بسیار زیادی با یکی از رازهایی که در بخش اول سری مقاله‌های رازهای بازی Red Dead Redemption 2 ذکر کردیم، دارد.

2- کلیسای کوتوله‌ها

رازهای بازی Red Dead Redemption 2

یکی از جالب‌ترین ایستراگ‌ها در دنیای بازی رد دد ریدمپشن 2، وجود یک کلیسای کوچک در غرب منطقه Lakay است که خبر از وجود انسان‌های کوچک می‌دهد. شاید تا حالا چیزی از آن‌ها نشنیده باشید، اما باید گفت که در دنیای بازی حداقل شاهد یک کوتوله هستیم. اگر ساعت 10 به این کلیسا سری بزنید و واردش شوید، می‌توانید کوتوله‌ای را ببینید که درحال عبادت و راز و نیاز است. سعی کنید مزاحم ذکرگویی او نشوید چون خیلی محترمانه از شما درخواست خواهد کرد که تنهایش بگذارید.

3- زاهد کوه‌نشین

رازهای بازی Red Dead Redemption 2

بالای قله‌ای در منطقه Grizzlies East، زاهدی نشسته و در خلسه فرو رفته است. او که لباس راحبان را بر تن داشته و در تمرکز کامل قرار دارد، به هیچ عنوان پاسخ صحبت‌‌های شما را نمی‌دهد. هیچ‌کس نمی‌داند که او چه دعاهایی می‌کند، پس بدون برهم زدن آرامش وی، از دور نظاره‌گر این عابد باشید.

4- دختر خانواده Braithwaite

رازهای بازی Red Dead Redemption 2

همانطور که در چپتر سوم بازی مشاهده می‌کنیم، خانواده‌های ثروتمند گِرِی (Gray) و بِرِثوِیت (Braithwaite)، نان حلال نمی‌خورند و کسب و کار خود را بر پایه فعالیت‌های کثیف و غیرقانونی بنا کرده‌اند. در میان سخنان رهگذران و برخی افراد کمپ، به دختری از خانواده برثویت اشاره می‌شود که سال‌ها است کسی او را ندیده و از وضعیت روانی مطلوبی برخوردار نیست. حال اگر به ناحیه غربی کاخ این خانواده بروید، می‌توانید اتاقکی چوبی را ببینید که درون آن، دختری با شکل و شمایلی خوفناک زندانی شده که کلمات عجیب و غریبی به زبان می‌آورد. با توجه به سخنان تکه تکه اون می‌شود فهمید که اوضاع روانی خوبی ندارد و عملا یک دیوانه محسوب می‌شود. اما رازی مخوف پشت کلمات وی نهفته است که برای بررسی آن، باید به سراغ معمای بعدی در بازی Red Dead Redemption 2  برویم.

5- روستای تسخیر شده

رازهای بازی Red Dead Redemption 2

در یکی از مراحل فرعی بازی Red Dead Redemption 2، شاهد داستان مردمان دهکده‌ای هستیم که معتقد هستند روستای‌شان توسط شیطان، تسخیر شده است (روستای Butcher Creek واقع در منطقه New Hanover). بعد از اتمام ماموریت‌های مربوط به این دهکده، متوجه می‌شویم که این شایعات، توسط فردی فریبکار پراکنده شده تا بتواند صاحب اموال و ممالک روستاییان شود. اگر تصور می‌کنید که داستان همینجا به پایان رسیده، سخت در اشتباه هستید.

اگر در نیمه شب سری به این منطقه بزنید، در زیر یکی از کلبه‌های مخروبه این روستا، نماد پنج‌ضلعی (عموما یکی از نمادهای شیطان‌پرستی به حساب می‌آید) می‌بینید که با رنگ سرخ، درحال درخشیدن است. وجود این نماد، احتمال اینکه این روستا تسخیر شده باشد را افزایش می‌دهد. برگردیم به دختر زندانی که از آن نام بردیم. در بین سخنان او، یک‌سری اعداد را می‌توانیم جدا کنیم که با ترتیب خاصی تکرار می‌شوند. حال با درنظر گرفتن این اعداد، به سراغ راز بعدی در این مقاله می‌رویم چون با این مطالب گفته شده در ارتباط است.

6- توالت‌های اهریمنی

رازهای بازی Red Dead Redemption 2

معمای پیش‌رو، یکی از شگفت انگیزترین رازهای بازی Red Dead Redemption 2 است. در روستای Butcher Creek که از آن صحبت کردیم، توالت‌هایی وجود دارند که درون آن‌ها با خط‌هایی شماره گذاری شده‌اند. با کمی دقت و توجه به خط‌های ریزی که برروی دیوار این توالت‌ها کشیده شده، می‌توان این توالت‌ها را به ترتیب اعدادی که آن دختر دیوانه تکرار کرده بود، برروی نقشه علامت گذاری کرد. بعد از اینکه موقعیت دستشویی‌ها را علامت گذاری کردیم، با اتصال این نقاط به یک‌دیگر، باز هم نماد شیطان‌پرستی یا همان نماد پنج‌ضلعی شکل می‌گیرد که اصولا مهر تاییدی بر وجود نیروهای اهریمنی در این روستا است. پدید آمدن این نماد، پای تسخیرشدن دختر دربند خانواده Braithwaite را هم به وسط می‌کشد که همگی این موارد، نشانگر مرتبط بودن رازها و اتفاقات دنیای بازی با همدیگر است.

7- چهره تراشیده شده

رازهای بازی Red Dead Redemption 2

باز هم به منطقه Grizzlies East برویم؛ اما این‌بار، به منطقه کوهستانی در شمال برکه Moonstone Pond. اگر با دقت در این کوهستان به گشت و گذار بپردازید، می‌توانید راهی به سمت ارتفاعات بیابید. درمیان صخره‌ای بزرگ در این منطقه، می‌توان راهی باریک را پیدا کرد که به دل سنگ‌های صعب العبور این صخره می‌رود. با قدم گذاشتن در این مسیر، به سکویی می‌رسید که جنازه‌ای در آنجا وجود دارد و با بالا رفتن از نردبان، شاهد چهره حکاکی شده بزرگی از یک زن بر روی آن صخره هستید. نامه‌ای در جیب این مرد فوت شده وجود دارد که در آن ذکر شده که این مرد، به واسطه عشقی که به معشوقه خود داشته، دست به تراشیدن چهره وی برروی صخره‌ای به این عظیمی کرده است. تعجب نکنید؛ عشق انسان‌ها را به کارهای عجیبی وا می‌دارد.

8- آرامگاه وایکینگ‌ها

رازهای بازی Red Dead Redemption 2

اگر درحال تاختن در منطقه Roanoke Valley باشید، قطعا با مقبره وایکینگ‌ها که در سطح زمین حفاری شده است، رو به رو خواهید شد. با گشت و گذار در این منطقه، می‌توانید سلاح و کلاه‌خودی که از عصر وایکینگ‌ها به یادگار مانده‌اند را تصاحب کنید. همچنین وجود اسکلت‌های فراوان در این آرامگاه، نشانگر تعداد بالای سربازانی است که در این مکان دفن شده‌اند. همگی روزی سربازانی نیرومند بوده‌اند، اما حالا چیزی جز تکه‌ای استخوان برای ارائه ندارند.

9- استخوان‌های نهنگ

رازهای بازی Red Dead Redemption 2

در این مقاله صحبت زیادی از مرگ و اسکلت و جنازه به میان آمد که تنها بخش کوچکی از معما و ایستراگ‌های بازی Red dead Redemption 2 را تشکیل می‌دهند. هنوز حرف‌های زیادی از بقایای اجساد مرده وجود دارد، به خصوص بقایای یک نهنگ در خشکی. در منطقه غربی آبگیر Owanjila، شاهد استخوان‌های باقی مانده یک نهنگ در دل تپه‌ای هستیم که اصولا راز و داستان خوفناکی به دنبال ندارد؛ این اسکلت، مدرکی علمی برای اثبات قرارداشتن خشکی‌ها در زیر آب است ( در سال‌های بسیار دور) که بتازگی از دل لایه‌های زمین بیرون زده و تصویری از گذشته ما را به نمایش گذاشته است.

10- کلبه جادوگر

رازهای بازی Red Dead Redemption 2

دقیقا بالای حرف N در منطقه Ambarino بر روی نقشه، کلبه‌ای کوچک و عجیب وجود دارد که وسایل موجود در آن، خبر از سکونت یک جادوگر درون این مکان می‌دهد. اگر وارد کلبه شوید، می‌توانید معجونی را ببینید که در حال پخته شدن است؛ فریب خوش‌رنگی این معجون را نخورید، زیرا با نوشیدن آن، از کار خود پشیمان خواهید شد.

در بخش دوم از مقاله مربوط به رازهای بازی Red Dead Redemption 2، وجود معماهای خوفناک و مرموزی را بررسی کردیم که تک تک آن‌ها ارزش این را دارند تا از داستان اصلی بازی فاصله گرفته و برای دیدن‌شان، کمی وقت بگذارید. در پایان باید گفت که با وجود رازها و ایستراگ‌های گفته شده، شما چه رازهای دیگری در دنیای بازی Red Dead Redemption می‌شناسید که ارزش بررسی داشته باشد؟

اینستاگرام تیلنو

مطالب مرتبط

دیدگاهی در مورد “رازهای بازی Red Dead Redemption 2: بخش دوم

 1. رضا گفت:

  وقتی داشتم از یه منطقه ای رد می‌شدم، یه خونه دیدم که داخلش یه مرد و زن زندگی میکردن. با پذیرفتن دعوت اونا به داخل خونه، صحبتا و اتفاقای عجیبی رخ میده. این هم از اون اتفاقای جذاب بازیه که دوست دارم در مقالات بعدی بهش اشاره بشه.

  1. امین گفت:

   داستان اونا اینه که اون زن و مرده زن و شوهرن و در عین حال خواهر و برادر هم هستن این دوتا یه روزی تصمیم میگیرن پدرو مادر شونو بکشن تا بتونن مزرعه خوک و اون خونه رو تصاحب کنن و کار پدر و مادره هم اینه که اونا مثل بچه هاشون آدم های غریبه ی رهگذر رو به خونشون دعوت میکردن و اونارو میکشنن و پولاشونو غارت میکردن تا میرسه به آرتور که به حساب بچه هاشون میرسه

 2. علی گفت:

  با تشکر بابت مقاله عالیتون رازها زیادن در دنیای رد دد ۲، مثل شاهزاده گم شده، رفیق گوین که همیشه به دنبالش میگرده و…

  اما چیزی که ذهن منو درگیر کرده اینه که چند روز پیش بنده فیلمی دیدم که در بازی یک زاهد کور که آینده شما پیش بینی میکنه که اگه مراحل اولیه باشید میتونید از اتفاقات مراحل بعد تا حدودی مطلع بشید بعد از اتمام چپتر شیش که ارتور مورگان میمیره وقتی به اون پول میدین میگه شما بخاطر از دست دادن دوست نزدیکتون ناراحتیت ولی اشتباه میکنید اون زندست باید به دنبالش بگردید

  1. علی گفت:

   این میتونه این فرضیه رو تقویت کنه که ارتور در رد دد ۳ حضور داشته باشع چون در جلد اولیه بازی رد دد ۳ که توسط راک استار منتشر شده بود بعد از یک ویرایش چهره ارتور در اون دیده میشد،

   اگر میشه یک مقاله راجب این فرضیه و احتمال درست بودنش درست کنید و اونو توضیح بدید

 3. علیرضا گفت:

  من یه بار که با آرتور رفتم بلک واتر یه دیرینه شناس رو دیدم (مرحله فرعی) که داشت روی فصل ها کار می کرد
  دیرینه شناسه هم یه خانم پیر بود،قضیه اون چی بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *