اخبار و رویدادها, بازی, رویدادهای گیمی, کنسول

شایعه: بازی Starfield در سال ۲۰۲۱ عرضه خواهد شد

بازی Starfield

به گفته‌ی یکی از اینسایدرهای صنعت بازی‌های ویدیویی، بازی Starfield برای عرضه تا در سال ۲۰۲۱ برنامه ریزی شده است؛ البته اگر اتفاق خاصی رخ ندهد و این بازی با تاخیر همراه نشود.

پس از خرید شرکت Zenimax و زیرشاخه‌های آن از جمله Bethesda توسط مایکروسافت، شایعات و سوالات زیادی در مورد نحوه‌ی عرضه‌ی بازی‌های این شرکت و پلتفرم‌های مقصد آن به وجود آمده است. مهم‌ترین تمرکز این سوالات، دو تا از بزرگ‌ترین بازی‌های در دست توسعه‌ی Bethesda، یعنی بازی‌های Starfield و The Elder Scrolls VI هستند. اما سوال این جا است که تکلیف این علامت سوال‌ها بالاخره چه زمانی مشخص می‌شود؟ حال جالب است بدانید به گفته‌ی یکی از اینسایدرها با نام کاربری NateDrake که در وبسایت ResetEra فعالیت می‌کند، استارفیلد برای عرضه در سال جاری برنامه ریزی شده است.

پیش از این جف گراب (Jeff Grub)، یکی از چهره‌های شناخته‌ شده‌ی صنعت، ادعا کرده بود که مایکروسافت در ماه مارس با برگزار کردن یک رویداد، تکلیف بازی‌های بتسدا را مشخص می‌کند. نیت دریک در پاسخ به این ادعا توضیح داد:

امید و آرزوهای زیادی وجود دارد که بازی Starfield امسال منتشر می‌شود. ضربه‌ای که شیوع ویروس کرونا به این عنوان زده مشخص نیست، اما چند ماه پیش سال ۲۰۲۱ به عنوان تاریخ عرضه‌ی هدف مشخص شد.

بازی Starfield

البته او در ادامه توضیح داد که این تاریخ عرضه تضمینی نیست و احتمال پیش آمدن هر مشکل یا تغییری وجود دارد:

من نمی‌گویم که این اتفاق صد در صد رخ می‌دهد؛ ولی آن طور که در اواخر سال پیش مشخص شد، من متوجه شدم که این بازی برای عرضه در سال جاری برنامه ریزی شده. اما این بازی شرکت Bethesda است و تاخیرها و مشکلات می‌تواند جلوی این تاریخ انتشار و عرضه‌ی بازی را بگیرد.

اگر همه چیز به درستی پیش رود و بازی Starfield در سال جاری به دست مردم برسد، برنامه‌های Bethesda به درستی پیش رفته است. این استودیو در سال‌های اخیر خوش قول بوده‌اند و دو بازی Fallout 4 و Fallout 76 را زمانی منتشر کردند که از قبل برنامه ریزی شده بود. اما حالا، با وجود ویروس کرونا و محدودیت‌هایی که شیوع به وجود می‌آورد، ممکن است شاهد تاخیر بازی باشیم. ممکن است اتفاقی که برای بازی Deathloop رخ داد، برای بازی Starfiled هم تکرار شود و این بازی با کمی تفاوت با برنامه‌ها، روانه‌ی بازار شود.

 

حتی اگر سرنوشت Deathloop برای استافیلد هم تکرار شود، واکنش مایکروسافت در نمایش احتمالی ماه مارس جذاب خواهد بود. فهمیدن این موضوع که چه اتفاقی برای بازی‌های شرکت Bethesda و پلتفرم‌های مقصد آن‌ها رخ می‌دهد، می‌تواند به یکی از بمب‌های خبری سال ۲۰۲۱ تبدیل شود. شاید اگر شرایط به گونه‌ای پیش رود که بازی‌های بتسدا به طور انحصاری برای کنسول‌های ایکس باکس منتشر شوند، دوره‌ی جدید از صنعت بازی‌های ویدیویی در انتظار ما باشد. دوره‌ای که دیگر انحصاری‌های ایکس باکس بالاخره به اوج خود می‌رسند و دیگر خبری از فاصله‌ی فاحش انحصاری‌های مایکروسافت و سونی در میان نخواهد بود. در حال حاضر، تنها باید منتظر بمانیم و مشاهده کنیم که در آینده چه خواهد شد.

در پایان اگر می‌خواهید پیش از عرضه‌ی بازی Starfield به تجربه‌ی یکی از بازی‌های بزرگ شرکت بتسدا بپردازید، می‌توانید به صفحه‌ی خرید بازی Fallout 76 مراجعه کنید.

نظر شما در مورد تاریخ عرضه‌ی احتمالی استارفیلد چیست؟ آیا دست بازیکنان تا پایان سال جاری به این بازی خواهد رسید؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: GamingBolt

author-avatar

درباره ارحام ادبخواه

سلام، من ارحام هستم. زندگی من با سه کلمه گره خورده، ویدئو گیم، فوتبال و سینما. زندگی من بدون این سه تا بی معنی میشه و هویت خودشو از دست میده.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *