راهنمایی و آموزش, راهنمای بازی, یادداشت

آموزش کامل سیستم کرفتینگ (ساخت و ساز) سیزن 6 فورتنایت

راهنمای ساخت سلاح ها در فورتنایت

بعد از آغاز سیزن 6 چپتر 2 فورتنایت و اضافه شدن سیستم کرفتینگ، گیم پلی Fortnite روح تازه‌ای را در خودش احساس کرد. اگر هنوز با این سیستم جدید آشنایی کامل ندارید، همراه تیلنو باشید.

اگر تا به امروز به تجربه سیزن 6 از چپتر 2 فورتنایت پرداخته باشید، متوجه خواهید شد که سیستم جدید و چذاب کرفتینگ به Fortnite اضافه شده است. این سیستم تنوع سلاح‌ها را بسیار بالا برده و به همین ترتیب، شاهد سلاح‌های زیادی در این سیزن هستیم. شاید در نگاه اول، مکانیک‌های سیستم ساخت و ساز فورتنایت حسابی سخت و عجیب و غریب بنظر برسد، اما کافی است دستور ساخت و نحوه به دست آوردن آیتم‌های مختلف را بلد باشید تا خیلی راحت سلاح مورد علاقه خود را بسازید. برای ساخت و ساز، سلاح‌های سیزن جدید را به سه بخش تقسیم می‌کنیم؛ پرایمال، مکانیکال و Makeshift.

 • سلاح‌های Makeshift، جزو اسلحه‌های لول پایین محسوب می‌شوند و در حین کرفت کردن، باید انتخاب کنید که Makeshift Gun تبدیل به سلاح پرایمال شود یا سلاح مکانیکال. در سیستم کرفتینگ بازی، این سلاح‌ها نوعی پایه و اساس بقیه اسلحه‌ها محسوب می‌شوند.
 • سلاح‌های پرایمال، در همین سیزن به بازی اضافه شده‌اند. سلاح‌هایی که از قدرت بالایی برخوردارند و در مبارزات می‌توانند برای دشمنان حسابی دردسرساز باشند.
 • سلاح‌های مکانیکال، برای طرفداران قدیمی فورتنایت حسابی آشنا هستند. سلاح‌هایی که در سیزن‌های مختلف شاهد آن‌ها بودیم و این بار نیز در این سیزن به بازی برگشته‌اند. دقت بالای این سلاح‌ها، همیشه محبوبیت خیلی خوبی را برایشان رقم می‌زند.

همان‌طور که شاید تا الآن متوجه شده باشید، تفاوت سلاح‌های پرایمال و مکانیکال در قدرت و دقت آن‌ها است. جایی که سلاح‌های پرایمال قدرت بالایی را در اختیار گیمر قرار می‌دهند و سلاح‌های مکانیکال، دقت خیلی خوبی را به ارمغان می‌آورند. انتخاب بین این دو نوع هم به سلیقه شما بستگی دارد. اگر قصد دارید با قدرت بیشتری به مبارزه ادامه دهید، سلاح‌های پرایمال و اگر هم قصد دارید شلیک‌های دقیق‌تری داشته باشید، سلاح‌های مکانیکال مناسب سبک بازی شما هستند.

حال که با انواع سلاح‌های سیزن 6 فورتنایت آشنا شدید، باید متریال‌های مورد نیاز برای ساخت سلاح‌های پرایمال و مکانیکال را نیز بشناسید.

به طور کلی، متریال‌ مورد نیاز برای ساخت سلاح‌های پرایمال با شکار حیوانات و متریال‌های مورد نیاز برای ساخت سلاح‌های مکانیکال با نابودی وسایل نقلیه از ماشین‌ها گرفته تا تریلی‌ها و قایق‌ها، ماشین‌های اسقاطی و بعضی آیتم‌های محیطی به دست می‌آیند. سیستم ساخت و ساز فورتنایت به هیچ عنوان قصد ندارد ساختار پیچیده‌ای پیش روی گیمرها قرار دهد و بیشتر سلاح‌ها تنها با استخوان حیوانات و مکانیکال پارت‌ها ساخته می‌شوند. حال اگر دستور ساخت آیتم‌های بای را به درستی نمی‌دانید، لیست زیر چاره گشای شما است.

فورتنایت

دستور ساخت Revolverها در فورتنایت

 • Makeshift Revolver + 4 x Animal Bones = Primal Pistol
 • Makeshift Revolver + 4 x Mechanical Parts = Revolver

دستور ساخت Rifleها در فورتنایت

 • Makeshift Rifle + 4 x Animal Bones = Primal Rifle
 • Makeshift Rifle + 4 x Mechanical Parts = Assault Rifle

دستور ساخت شات گان‌ها در فورتنایت

 • Makeshift Shotgun + 4 x Animal Bones = Primal Shotgun
 • Makeshift Shotgun + 4 x Mechanical Parts = Pump Shotgun

دستور ساخت SMGها در فورتنایت

 • Makeshift SMG + 4 x Animal Bones = Primal SMG
 • Makeshift SMG + 4 x Mechanical Parts = Submachine Gun

بعد از اینکه هرکدام از دستور ساخت‌های بالا را انتخاب کردید و سلاح مورد علاقه خود را ساختید، برای ارتقا سطح آن کافی است اگر سلاح پرایمال دارید با استخوان حیوان و اگر سلاح مکانیکال دارید با مکانیکال پارت سلاح خود را ارتقا دهید.

ساخت کمان‌های بازی نسبت به ساخت سلاح‌ها تفاوت‌های زیادی دارد. دستور ساخت کمان‌های بازی را نیز در لیست زیر مشاهده می‌کنید.

 • Makeshift Bow + 4 x Animal Bones = Primal Bow
 • Makeshift Bow + 4 x Mechanical Parts = Mechanical Bow
 • Primal Bow + 1 x Firefly Jar = Primal Flame Bow
 • Primal Bow + 1 x Gas Can = Primal Flame Bow
 • Primal Bow + 3 x Stink Fish = Primal Stink Bow
 • Mechanical Bow + 6 x Grenades = Mechanical Explosive Bow
 • Mechanical Bow + 2 x Shockwave Grenades = Mechanical Shockwave Bow
 • Primal Bow + 1 x Stink Sac = Primal Stink Bow

نحوه ساخت تمام این کمان‌ها را در ویدیو زیر نیز مشاهده می‌کنید.

بجز سلاح‌ها، تنها آیتم Hunter Cloak به صورت جداگانه برای ساخت در دسترس است و برای رام کردن حیوانات و در امان ماندن از حمله حیوانات، می‌تواند حسابی کمک حال شما باشد. نحوه ساخت این آیتم جدید فورتنایت را نیز در ویدیو زیر مشاهده می‌کنید.

حال تمام اطلاعات لازم برای ساخت تمام آیتم‌های فورتنایت سیزن 6 چپتر 2 فورتنایت را با شما به اشتراک گذاشتیم. نظر شما درباره سیزن جدید فورتنایت چیست؟ بنظر شما بهترین بازی بتل رویال حال حاضر کدام اثر است؟ نظرات خود را با تیم تیلنو و کاربران آن به اشتراک بگذارید.

راستی، اگر تازه به جمع بازیکنان فورتنایت پیوسته‌اید، آموزش کامل بازی فورتنایت (از راهنمای نصب تا مهارت های اولیه) می‌تواند مطلب خوبی برای یادگیری نکات مهمی درباره فورتنایت باشد. همچنین اگر تا به امروز اطلاعات زیادی از سیزن 6 چپتر 2 فورتنایت ندارید، تیلنو در مطلب فصل جدید بازی فورتنایت شروع شد؛ تمام تغییرات سیزن ۶ چپتر ۲، تمام تغییرات این سیزن را به رشته تحریر درآورده است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *