تروفی بازی, راهنمای بازی, راهنمای مراحل بازی, راهنمایی و آموزش

نکته و ترفند درجه سختی Maximum Secutiry بازی The Callisto Protocol

راهنمای تروفی The Protocol is About Life بازی The Callisto Protocol

شما برای آزاد کردن تروفی The Protocol is About Life و در نتیجه تروفی پلاتینیوم بازی The Callisto Protocol، باید بخش داستانی این بازی را روی درجه سختی Maximum Security به پایان برسانید که کار به مراتب سختی است. اما انجام این کار غیرممکن هم محسوب نمی‌شود و می‌توانید با یک سری راهنمای تروفی The Protocol is About Life بازی The Callisto Protocol را به دست آورید. در ادامه به مرور این نکته و ترفند‌ها خواهیم پرداخت.

 راهنمای تروفی The Callisto is Life بازی The Callisto Protocol

بازی The Callisto Protocol یک ویدیو گیم ترسناک است که از طرف سازندگان سابق مجموعه Dead Space می‌آید؛ اثری با عناصر Survival که برای زنده ماندن در دنیای آن کار سختی را در پیش دارید. اما این تلاش برای بقا در درجه‌های سختی بالاتر جلوه دشوارتری به خود می‌گیرد تا رسما در حین تکمیل آن به مشکل اساسی بخورید. در واقع از آنجایی که برای کسب تروفی The Protocol is Life باید درجه سختی را روی Maximum Securtiy بگذارید، با چالش‌های متعددی روبرو می‌شوید که می‌توان با یک سری سیاست‌های مناسب از پس آن‌ها برآمد.

ما پیش از این در مقاله راهنمای تروفی و اچیومنت بازی The Callisto Protocol شما را با نحوه کسب تروفی‌ها آشنا کردیم. اما همان‌طور که اشاره شد یکی از این تروفی‌ها با نام The Protocol is Life روند سخت‌تری برای آزاد کردن دارد که به احتمال زیاد در حین انجام آن به کمک نیاز پیدا خواهید کرد. اگر بدون تفکر و برنامه خاصی دست به تکمیل کالیستو پروتکل روی درجه سختی Maximum Security بزنید، احتمالا بارها با سلاخی شدن و مردن شخصیت اصلی روبرو می‌شوید. دشمنان و محیط در این درجه سختی از همیشه بی‌رحم‌تر می‌شوند و هدفی جز ریختن خون شخصیت اصلی ندارند. حال چگونه می‌توان از پس این چالش برآمد؟ در ادامه راهنمای تروفی The Protocol is life بازی The Callisto Protocol به شما در این مسیر به شدت دشوار کمک خواهیم کرد؛ بنابراین نکاتی که به آن‌ها اشاره می‌کنیم را خوب به یاد بسپارید.

راهنمای تروفی The Protocol is About Life بازی The Callisto Protocol

نکات آموزشی را نادیده نگیرید

به احتمال زیاد بیش‌تر گیمرها کار خود در بازی The Callisto Protocol را با درجه سختی‌های پایین‌تر شروع می‌کنند و سپس برای کسب تروفی یا اچیومنت مورد بحث در Playthrough بعدی خود به سراغ Maximum Security می‌روند. بدین ترتیب بیش‌تر افرادی که Difficultuy را روی درجه مذکور می‌گذارند با نکات و مکانیک‌های پایه آشنا هستند. با این حال همیشه استثنا هم وجود دارد و اگر شما جزو این گروه استثنا محسوب می‌شوید و کار را با درجه سختی Maximum Security شروع کردید، بهتر است نگاه دقیقی نسبت به مراحل و نکته‌های آموزشی داشته باشید.

یکی از موضوعاتی که باید حسابی آن را جدی بگیرید مسئله جاخالی دادن یا همان Dodge کردن است. از آنجایی که شخصیت اصلی بازی (یا همان جیکوب) در درجه سختی مورد بحث خیلی سریع و پس از دریافت سه ضربه می‌میرد، باید در جاخالی دادن به استادی برسید و از چنگال دشمن دور بمانید. کار زمانی سخت‌تر می‌شود که می‌فهمیم دشمنان بدون خبر قبلی حمله می‌کنند و علامت خاصی برای حمله کردن ندارند. بنا بر همین موضوع باید حسابی روی رفتار آن‌ها دقیق شوید و الگوی مبارزه آن‌ها را به یاد بسپارید. علاوه بر موارد ذکر شده بهتر است همواره حرکت کنید و جنب و جوش خود را از دست ندهید. جا به جایی بالا در کنار ضربات Melee می‌تواند یکی از کلیدهای موفقیت شما در راهنمای تروفی The Protcol is Life بازی The Callisto Protocol باشد.

البته که تمام نکته‌های آموزشی مربوط به مبارزات نمی‌شوند و زمینه‌های دیگری را هم تحت پوشش خود قرار می‌دهند. برای مثال در بخش Tutorial می‌توانید با اهمیت پیدا کردن آیتم‌های باارزش و فروختن آن‌ها در Upgrade Boothها آشنا شوید. علاوه بر این اگر در مدیریت Inventory و سیستم پیشرفت بازی از تسلط کافی برخوردار نباشید در درجه سختی Maximum Security به مشکل خواهید خورد. به طور کلی توجه به Tutorialها در حین چپتر اول و دوم داستان می‌تواند شما را با مکانیک‌های مربوط به حرکت، مبارزه و مدیریت منابع آشنا کند.

از مبارزات اضافی دوری کنید

یکی از نکات دیگری که در راهنمای تروفی The Protocol is Life بازی The Callisto Protocol باید به آن اشاره کنیم، مربوط به دوری از مبارزات اضافی در درجه سختی Maximum Security است. اگر بازی را روی درجه‌های سختی پایین‌تر تجربه کنید و به دنبال کردن داستان بپردازید، کشتن تک تک دشمنان نه تنها مفید است، بلکه می‌تواند منابع لازم برای پیشرفت‌های بعدی را در اختیارتان قرار دهد. اما ماجرا در بالاترین درجه سختی بازی متفاوت عمل می‌کند؛ به گونه‌ای که بهتر است برای آسان‌تر شدن شرایط از مبارزات غیرضروری دوری کنید.

اهمیت این نکته در مراحلی نظیر چپتر 4 بیش‌تر به چشم می‌خورد؛ در مناطقی که بازیکنان توسط Biophageها (نام دشمنان موجود در بازی) در محیط‌های کوچک محصاصره شده‌اند. اگر در چنین شرایطی به سراغ همه دشمنان بروید و تک تک آن‌ها را بکشید ممکن است بخش بزرگی از خط HP خود را از دست بدهید و به Checkpoint برسید. هنگامی که با HP محدود به Checkpointها برسید کار سختی را در پیش خواهید داشت؛ چرا که حتی پس از کشته شدن و بازگشتن به عقب هم باید با جان محدود به مبارزه با دشمنان ضروری بپردازید. با توجه به تمامی این بحث‌ها بهتر است حتی المقدور از مبارزه‌های غیرضروری دوری کنید و صرفا به سراغ دشمنانی بروید که کشتن‌شان برای پیشروی در داستان ضروری باشد.

راهنمای تروفی The Protocol is About Life بازی The Callisto Protocol

برای درک بهتر این موضوع بهتر است به سراغ یک مثال برویم. شرایطی را در نظر بگیرید که Biophageها در سمت چپ‌تان قرار دارند و در خروجی در سمت راست شخصیت اصلی دیده می‌شود. در چنین شرایطی بهتر است با بی‌توجهی نسبت به حضور دشمنان به سمت در خروجی سمت راست بروید و پیش از این که کسی متوجه‌تان شود از معرکه فرار کنید. بدین ترتیب صرفه جویی مناسبی در استفاده از مهمات، منابع و زمان خواهید داشت.

علاوه بر این باید بدانید که Biophageها پس از رفتن به سراغ راه‌های مخفی و بازکردن Cache Boxها در مسیر برگشت Spawn می‌شوند. با توجه به همین موضوع پس از پیدا کردن آیتم‌های مخفی باید یک بار دیگر از روی جسد دشمنان رد شوید که کار سختی به شمار می‌رود. بنابراین بهتر است راه‌های مخفی و Secret Cacheها را فراموش کنید تا با درگیری کم‌تری با Biophageها مراحل را به پایان برسانید.

آیتم‌های Healing را برای شرایط سخت جمع کنید

هنگامی که داستان بازی The Callisto Protocol کار خود را آغاز می‌کنید، جیکوب یا همان شخصیت اصلی فقط 6 جای خالی در Inventoty خود دارد (به گونه‌ای که فقط قادر به نگه داشتن 6 آیتم مختلف هستید). البته که شما می‌توانید Inventory خود را با گذر زمان و پس از چپتر چهارم تقویت کنید؛ اما تا رسیدن به این نقطه از داستان با دشمنان متعددی برخورد خواهید کرد. با توجه به همین موضوع بهتر است آیتم‌های Healing را تا جای ممکن نگه دارید و آن‌ها را صرفا در مواقع ضروری استفاده کنید.

Health Injectorها یا همان آیتم‌های Healing که در موردشان صحبت می‌کنیم در صندوقچه‌های خاص خود پیدا می‌شوند و در درجه سختی Maximum Security تنها 50 درصد از خط سلامتی جیکوب را پر می‌کنند. بنابراین بهتر است تا جای ممکن Health Injectorها را جمع کرده و آن‌ها را در چپترهای اولیه مورد استفاده قرار ندهید. در کنار نکات ذکر شده بهتر است آیتم‌های متفرقه یا همان Junk Itemها را هم زیاد جمع نکنید. با وجود اینکه می‌توان از طریق فروش این آیتم‌ها Callisto Credit به دست آورد، اما نمی‌توان از محل اشغال شده توسط آن‌ها گذشت. در واقع شما می‌توانید به جای این آیتم‌های متفرقه Health Injector جمع کنید و فضای ذخیره سازی خود را به محدودیت نهایی‌اش نرسانید. اگر هم طبق حرف‌های زده شده در مکانیک جاخالی دادن به درجه استادی رسیده باشید، می‌توانید از ضربات دشمنان فرار کنید و Health Injectorها را برای موارد ضروری نظیر باس فایت‌ها نگه دارید.

آیتم‌های خود را با برنامه مشخص ارتقا دهید

برخی از اسلحه‌های موجود در بازی The Callisto Protocol فوق‌العاده جذاب به نظر می‌رسند و می‌توانند باعث پیدایش صحنه‌هایی سینمایی شوند. با این حال بیش‌تر آن‌ها در جریان مبارزات واقعی زیاد به کار نمی‌آیند و صرفا Callisto Creditهایتان را حرام می‌کنند. بنا بر همین موضوع بهتر است اسلحه‌ها و آیتم‌های غیرضروی را نخرید و نهایت تمرکز خویش را روی اسلحه‌ها و Upgradeهایی بگذارید که شرایط سخت مبارزه را کمی آسان‌تر کنند. اگر این موضوع را جدی بگیرید می‌توانید ماجراجویی جیکوب در درجه سختی Maximum Security را هموارتر کنید.

اما با وجود تمامی این حرف‌ها چه اسلحه‌هایی بیش‌تر از سایرین به درد می‌خوردند؟ مهم‌ترین و حیاتی‌ترین اسلحه جیکوب که باید به آن توجه داشته باشید سلاح سرد یا Baton وی است. شما می‌توانید با استفاده از این Baton مبارزات تن به تن و نزدیک را با نتیجه بهتری پشت سر بگذارید و با Dodge به موقع آسیب کم‌تری دریافت کنید. اما در طرفی دیگر اسلحه‌ای مانند Skunk Gun که در نگاه اول فوق‌العاده جذاب به نظر می‌رسد ضروری نیست و بهتر است پول خود را برای خرید آن خرج نکنید. اگر این اسلحه را بخرید تیرهای Pistol و Shotgun کم‌تری پیدا می‌کنید و بدین ترتیب، ممکن است بعدها به مشکلاتی اساسی برسید.

راهنمای تروفی The Protocol is About Life بازی The Callisto Protocol

Environment Killها باعث صرفه جویی در زمان می‌شوند

همان‌طور که پیش از این گفته شد بهتر است از بیش‌تر درگیری‌های غیر ضروری فاصله بگیرید و خود را درگیر آن‌ها نکنید. اگر به این نکته پایبند باشید می‌توانید بخش بزرگی از آیتم‌های خود را برای شرایط سخت نگه دارید. با این حال برخی از مبارزه‌های موجود در بازی The Callisto Protocol ضروری هستند و برای پیشروی در روند داستان باید در آن‌ها به پیروزی برسید. حال راه‌های زیادی برای کشتن دشمنان در این مبارزه‌های ضروی وجود دارد، اما بهتر است تمرکز خود را روی Environment Killها یا کشتن دشمنان با کمک از محیط اطراف بگذارید. اگر از این روش بهره ببرید می‌توانید حجم عظیمی از تیرها و مهمات را ذخیره کنید.

بهترین راه موجود برای استفاده از این روش روی آوردن به GRP Glove است. جیکوب می‌تواند با استفاده از این دستکش دشمنان را روی هوا جا به جا کند و آن‌ها را به سمت تله‌ها و دیوارها بیندازد. با این حال از آنجایی که شرایط استفاده از این دستکش محدود است و باید هر بار برای شارژ شدن آن صبر کنید، نمی‌توانید از نهایت پتانسیل آن‌ بهره ببرید (به خصوص زمانی که بخواهید دشمنان بزرگ‌تر و قوی‌تر را با استفاده از آن به تله بیندازید). اما این موضوع ذره‌ای از اهمیت و جذابیت آیتم مورد بحث کم نمی‌کند. برای دیدن جادوی GRP Glove کافی است دشمنان کوچک‌تر را به سمت تله‌های محیطی مانند دیوارهای تیغه‌دار پرت کنید تا در صدمی از ثانیه تکه تکه شدن Biophageها را به چشم ببینید.

یکی از بهترین مثال‌ها کارکرد فوق‌العاده این دستکش را می‌توان در دقایق ابتدایی چپتر ششم داستان مشاهده کرد؛ جایی که جیکوب با دشمنان نابینا که فقط صدا را تشخیص می‌دهند روبرو می‌شود. اگر بخواهید از اسلحه‌ها پر سر و صدا استفاده کنید این دشمنان نابینا خیلی سریع متوجه حضورتان می‌شوند و خیلی سریع شروع به حمله می‌کنند. اما اگر از دستکش GRP بهره ببرید و دشمنان را به سمت دیوارهای تیغه دار بیندازید، بدون ایجاد سر و صدای زیاد Biophageها را از پیش و رو بر خواهید داشت. بدین ترتیب دشمنان نابینا دیگر متوجه حضورتان نمی‌شوند تا با دردسر کم‌تری به سمت ادامه مرحله قدم بردارید.

راهنمای تروفی The Protocol is About Life بازی The Callisto Protocol

اتمام داستان روی درجه سختی Maximum Security برای آزاد کردن تروفی The Protocol is About Life بازی The Callisto Protocol می‌تواند کار فوق‌العاده سختی باشد. با این حال اگر حواس خود را جمع کنید و از نکته‌های ذکر شده در این مقاله کمک بگیرید، مبارزات قابل تحمل‌تری در مقابل جیکوب قرار خواهند گرفت. به هر حال هنگامی که این کار را به سرانجام برسانید و بازی مورد بحث را روی بالاترین درجه سختی ممکن تمام کنید، احساس رضایت خاصی نسبت به آن خواهید داشت که ارزش این همه دردسر را دارد.

نظر شما در مورد راهنمای تروفی The Protocol is About Life بازی The Callisto Protocol چیست؟ آیا شما موفق به تکمیل داستان روی درجه سختی Maximum Secutiy و آزاد کردن تروفی مورد بحث شده‌اید؟ نظرات و سوالات خود را با تیم تیلنو و سایر کارابران به اشتراک بگذارید.

منبع: Game Rant

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *