راهنمای بازی, راهنمایی و آموزش

راهنمای مبتدی بازی Valorant (بخش اول)

راهنمای مبتدی بازی Valorant

این روز‌ها بازی Valorant طرفداران زیادی پیدا کرده و هر روز به مخاطبان این بازی افزوده می‌شود. بازی Valorant یک اثر چند نفره رایگان در سبک تیراندازی اول شخص و تاکتیکی است که شرکت Riot Games آن را ساخته و منتشر کرده است. ما در این مقاله سعی داریم به شما در شروع این بازی کمک کنیم. پس در ادامه با تیلنو همراه باشید.

همانطور که ذکر کردیم این بازی به صورت تاکتیکی است و بیشتر به بازی Counter-Strike شباهت دارد تا بازی‌هایی نظیر Call of Duty و Overwatch. این بدان معنا است که دقت کلید موفقیت بوده و به کار بردن تاکتیک مناسب حیاتی است. در واقع در بازی Valorant هر گلوله حکم مرگ و زندگی را دارد. اگر تاکنون بازی‌های تیراندازی تاکتیکی را تجربه نکرده‌اید یا می‌خواهید با بازی Valorant ویژگی‌های جدیدی را تجربه کنید، این مقاله برای شما مناسب است. ما در این مقاله نکات و ترفندهایی را برای‌تان تهیه کرده‌ایم که بهتر است پیش از شروع بازی آن‌ها را بدانید.

 

قوانین پایه‌ای مچ‌ها

راهنمای مبتدی بازی Valorantهر مچ (Match) شامل دو تیم 5 نفره می‌شود. پیش از شروع هر مچ، بازیکنان کاراکتر (ایجنت) مورد نظر خود را انتخاب می‌کنند. هر یک از شخصیت‌های بازی Valorant قابلیت‌های منحصر به فردی دارند. هر تیم می‌تواند یکی از این ایجنت‌ها را داشته باشد. هر مچ از دورهای (Round) مختلف تشکیل شده که اگر شما 13 دور را ببرید، پیروز مچ خواهید شد.

در بازی Valorant یک تیم حکم مهاجم را دارد و تیم مقابل وظیفه دفاع را برعهده خواهد داشت. پس از 12 دور وظیفه دو تیم عوض می‌شود و تیم مهاجم وظیفه دفاع را برعهده خواهد داشت و تیم مقابل برعکس‌اش. وظیفه اعضای تیم مهاجم این است که در یکی از نقاط مشخص شده روی نقشه بمب (Spike) کار بگذارند. واضح است که وظیفه تیم مدافع این است که مانع موفقیت تیم مقابل شود. همچنین هر تیم با کشتن اعضای تیم مقابل می‌تواند پیروز آن دور شود و باید بدانید که اگر در هر دور کشته شدید تا پایان آن دور نمی‌توانید به بازی برگردید.

در شروع هر دور، هر یک از بازیکنان داخل مچ مقداری پول (Creds) دریافت می‌کنند. آن‌ها می‌توانند با این پول‌ها در زمان Buy Phase به خرید اسلحه، مهمات و افزودن قابلیت‌های مختلف مشغول شوند. کارهایی مثل کارگذاشتن بمب، کشتن سایرین و برد و باخت در یک دور روی گرفتن پول بیشتر در دور جدید تاثیر می‌گذارند.

 

در تیلنو بخوانید:

بهترین Loadout ها در بازی کال آو دیوتی وارزون (بخش اول)

راهنمای چلنج های هفتگی فورتنایت (هفته دوازدهم سیزن ۶ از چپتر ۲)

راهنمای تمام شغل ها در بازی Red Dead Online (رد دد آنلاین)

 

راه بروید، ندوید

راهنمای مبتدی بازی Valorantهربار که شما در بازی Valorant شروع به دویدن می‌کنید (در این بازی سرعت پیش‌فرض برای حرکت دویدن است)، قدم‌های شما موجب ایجاد سر و صدا می‌شوند و جای شما را به دشمنان‌تان لو می‌دهند. دویدن سر و صدای زیادی ایجاد می‌کند، در حدی که روی نقشه یک دایره ایجاد می‌شود که به شما نشان می‌دهند افراد در چه حد فاصلی صدای پای شما را می‌شنوند. تنها راهکار برای جلوگیری از این سر و صدا این است که باید به جای دویدن راه بروید (با استفاده از دکمه Shift). درست است که با راه رفتن سرعت‌تان به اندازه قابل توجهی کاهش می‌یابد، اما به خاطر داشته باشید که این کار موجب دقت بیشتر شما در زمان تیراندازه می‌شود. همچنین راه رفتن سر و صدا ایجاد نمی‌کند و به شما و تیم‌تان اجازه می‌دهد که به صورت مخفیانه به سمت تیم مقابل حرکت کنید.

سعی کنید همیشه در بازی Valorant راه بروید و ندوید، مگر در موارد خاصی نظیر اطمینان از حضور دشمن در نزدیکی خود، اگر دشمن از موقعیت شما آگاه باشد و اگر برای رفتن به مکانی عجله دارید. اگر مطمئن هستید که دشمن در نزدیکی شما نیست و برای رفتن به مکانی عجله دارید، می‌توانید سلاح خود را به چاقو تغییر دهید تا سرعت‌تان در حرکت افزایش پیدا کند.

 

در حین دویدن تیراندازی نکنید

راهنمای مبتدی بازی Valorantبا توجه به نکاتی که پیش از این اشاره کردیم باید این نکته را اضافه کنیم که تیراندازی دقیق و دویدن به صورت هم‌زمان در بازی Valorant امکان پذیر نیست. پس یادتان باشد که به هیچ قیمتی در حین دویدن شروع به تیراندازی نکنید. اگر در حین دویدن ناگهان یکی از دشمنان‌تان را دیدید، سعی کنید که پیش از شلیک در جایی بایستید. شاید مدتی طول بکشد که نشانه‌گیری‌تان خوب شود، اما بدون شک به این شرایط عادت می‌کنید. خودتان کم‌ کم متوجه می‌شوید که در چه زمانی شلیک‌تان به هدف برخورد می‌کند و در چه مواقعی این اتفاق رخ نخواهد داد. قابل ذکر است که بزرگ و کوچک شدن نشانه روی صفحه به شما کمک می‌کند که بدانید شلیک‌های‌تان تا چه اندازه دقیق خواهند بود.

شاید کمی طول بکشد که در تیراندازی مهارت کافی را پیدا کنید. اما یادتان باشد که دویدن و شلیک کردن به صورت هم‌زمان یکی از اشتباهات رایج بین تازه‌واردان در بازی Valorant است.

آیا شلیک کردن در حین راه رفتن هم روی دقت تاثیر منفی می‌گذارد؟ جهت پاسخ به این سوال باید گفت که چند گلوله ابتدایی در حین راه رفتن همان دقتی را دارند که در حالت ایستاده خواهند داشت، اما بعد از شلیک‌های ابتدایی دقت به شدت کاهش پیدا می‌کند. پس اگر در حین راه رفتن یکی از دشمنان‌تان را دیدید، می‌توانید سریعا شروع به تیراندازی کنید. اما فراموش نکنید که پس از چند شلیک اول، دقت شما به شدت کاهش خواهد یافت و گلوله‌های‌تان از مسیر خود منحرف می‌شوند.

این بود بخش اول راهنمای مبتدی بازی Valorant. به‌زودی در بخش دوم این مقاله نکات بیشتری را به شما خواهیم گفت که در روند بازی به شما کمک شایانی خواهند کرد. امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. شما درباره بازی Valorant چه فکر می‌کنید؟ تجربه این بازی برای شما چطور بود؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: Polygon

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *