راهنمایی و آموزش, تروفی بازی, راهنمای بازی

راهنمای تروفی و اچیومنت بازی Avatar: Frontiers of Pandora

راهنمای تروفی Avatar: Frontiers of Pandora

بازی اقتباسی جدید شرکت یوبیسافت که با اقتباس از مجموعه فیلم‌های آواتار ساخته شده تروفی‌های به نسبت ساده‌ای دارد. پس اگر به دنبال یک تروفی پلاتینیوم ساده هستید با تیلنو و راهنمای تروفی و اچیومنت بازی Avatar: Frontiers of Pandora همراه باشید.

راهنمای تروفی Avatar: Frontiers of Pandora

سازندگان سری The Division در جدیدترین پروژه خود به سراغ ساخت بازی Avatar: Frontiers of Pandora رفته‌اند که منعکس کننده فرمول سری Far Cry است. این بازی هم یک اکشن-ماجراجویی اول شخص با نقشه‌ای جهان‌باز است که به شما اجازه می‌دهد در سطح آن گشت و گذار کنید و پایگاه‌های دشمن را به تصرف خود درآورید. این بازی کنترل یک ناوی (موجودات انسان مانند، قد بلند و آبی رنگ دنیای آواتار) را در اختیار شما قرار می‌دهد که با رسم و رسوم مردم خود آشنا نیست. در واقع از آنجایی که او در کمپ‌های سازمان RDA بزرگ شده (سازمانی که از انسان‌های جاه‌طلب و مستبد تشکیل شده)، بیش‌تر با راه و روش انسان‌ها آشنا است تا ناوی‌ها. اما پس از اینکه آزاد می‌شود، تصمیم می‌گیرد برای آزادی مردم خود بجنگد و با سازمان RDA وارد مبارزه شود.

اما نکته‌ای که درباره راهنمای تروفی بازی Avatar: Frontiers of Pandora وجود دارد ساده و سرراست بودن آن است. این بازی نه تنها تروفی‌ها و اچیومنت‌های ساده‌ای دارد بلکه به شما اجازه می‌دهد هر موقع که خواستید به سمت‌شان بروید. بدین ترتیب خبری از تروفی‌های از دست دادنی و سردرگم کننده نخواهد بود. برای کسب تروفی پلاتینیوم باید داستان اصلی را به اتمام برسانید و حدود 85 درصد از محتویات داخل بازی را تکمیل کنید. از جمله این محتویات می‌توان به کالکتیبل‌ها و ماموریت‌های فرعی اشاره کرد که در ادامه با جزئیات بیش‌تری به آن‌ها خواهیم پرداخت.

راهنمای تروفی Avatar: Frontiers of Pandora

نقشه کلی تروفی‌ها

 • درجه سختی کسب تروفی پلاتینیوم: 3.5 از 10
 • مدت زمان مورد نیاز برای کسب همه تروفی‌ها: 40 الی 60 ساعت
 • تعداد تروفی‌های آفلاین: 32 (1 پلاتینیوم، 4 گلد، 15 سیلور و 12 برنز)
 • تعداد تروفی‌های آنلاین: صفر، شما می‌توانید تمام تروفی‌های این بازی را به صورت آفلاین و بدون اتصال به اینترنت به دست آورید
 • تعداد تروفی‌های از دست دادنی: صفر؛ هرچند باید توجه داشته باشید که مراجعه به پایگاه اصلی بازی یا Resistance HQ پس از تکمیل مرحله اصلی Victory Celebration غیرممکن می‌شود. هرچند که در این پایگاه یک سری کالکتیبل وجود دارد، اما می‌توانید آن‌ها را در نقاط دیگری از نقشه پیدا کنید
 • تعداد تروفی‌های گلیچ شده: صفر
 • آیا درجه سختی روی روند کسب تروفی‌ها تاثیر می‌گذار؟ خیر، شما می‌توانید تمام تروفی‌ها را روی درجه سختی Easy به دست آورید
 • تعداد دفعات مورد نیاز برای کسب همه تروفی‌ها: شما می‌توانید تمام تروفی‌ها را با تنها یک بار تمام کردن داستان به دست آورید
 • آیا پس از اتمام داستان امکان گشت و گذار در نقشه وجود دارد؟ بله، پس از اتمام داستان بازی به شما اجازه می‌دهد به صورت آزادانه در نقشه بگردید و تروفی‌های باقی‌مانده را به دست آورید
Avatar Frontiers of Pandora Trophy Guide & Roadmap Song of the Sarentu

تمام تروفی‌های بازی Avatar: frontiers of Pandora را به دست آورید

Platinum

درست مانند هر اثر دیگری، برای اینکه بتوانید تروفی پلاتینیوم بازی Avatar: Frontiers of Pandora را به دست آورید باید سایر تروفی‌های آن را آزاد کنید. لازم به ذکر است برای کسب تروفی پلاتینیوم نیازی به خرید DLC و پرداخت‌های درون برنامه‌ای نخواهد بود.

Avatar Frontiers of Pandora Trophy Guide & Roadmap Our Reclamation

کمپین داستانی را به اتمام برسانید

Gold

این تروفی داستانی است و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. شما این تروفی را پس از تکمیل مرحله اصلی Last Strike به دست می‌آورید.

Avatar Frontiers of Pandora Trophy Guide & Roadmap No Easy Prey

یک Thanator را شکست دهید

Gold

Thanator نام یک حیوان مشکی و گربه‌مانند بزرگ است که تنها در ناحیه Kinglor Forset و منطقه Gossamer Lakes پیدا می‌شود. هنگامی که وارد منطقه مورد نظر شوید صفحه نمایش سفید می‌شود و پس از آن شما می‌توانید یک ضربان قلب بشنوید. در محیط بگردید و به سمتی بروید که ضربان قلب در آن سریع‌تر و بلندتر می‌شود. هرچقدر که این ضربان بلندتر باشد یعنی به Thanator نزدیک‌تر هستید. هنگامی که به اندازه کافی نزدیک شدید او به شما حمله می‌کند. توجه داشته باشید که این دشمن در Level یا سطح 20 است و برای اینکه بتوانید او را شکست دهید باید حداقل سطح 16 باشید. علاوه بر این باید بدانید که یک سری Thanator وحشی نیز وجود دارند که در طی مرحل با آن‌ها روبرو می‌شوید. اما برای کسب تروفی No Easy Prey باید همین دشمن به خصوص را شکست دهید و کشتن Thanatorها دیگر حساب نیست.

Avatar Frontiers of Pandora Trophy Guide & Roadmap Talk to the Ancestors

سه Ancestor Skill را آزاد کنید

Bronze

Ancestor Skill نام قابلیت‌هایی است که در حین تعامل با Tarsyu Flowerهای قرمز آزاد می‌شوند. به طور کلی 12 عدد از این قابلیت‌ها وجود دارد که آزاد کردن سه عدد از آن‌ها برای کسب تروفی Talk to the Ancestors کافی خواهد بود. هنگامی که اولین بار در مرحله Songs of the Ancestor با یک Tarsyu Flower تعاملل برقرار کنید، سایر آن‌ها به صورت خودکار روی نقشه بازی به نمایش در می‌آیند. پس از این مرحله کافی در نقشه به دنبال این Tarsyu Flowerهای قرمز بگردید و با آن‌ها تعامل کنید.

Avatar Frontiers of Pandora Trophy Guide & Roadmap Sprouting Potential

20 عدد از Tarsyu Saplingها را لمس کنید

Bronze

به زودی…

Avatar Frontiers of Pandora Trophy Guide & Roadmap Full Bloom

20 عدد از Bellspringها را لمس کنید

Bronze

Bellspringها در واقع نوعی از کالکتیبل‌ها هستند که در راهنمای تروفی بازی Avatar: Frontiers of Pandora باید در موردشان صحبت کنیم. این کالکتیبل‌ها در واقع یک سری درخت سبز رنگ هستند که پس از پیدا کردن‌شان با بهبود خط سلامتی خود روبرو می‌شوید. حال برای اینکه تروفی Full Bloom آزاد شود، باید 20 عدد از آن‌ها را پیدا کنید. هرچند که 126 عدد از این کالکتیبل‌ها در دنیای بازی وجود دارد، پیدا کردن 20 عدد از آن‌ها کافی خواهد بود. Bellspringها پس از اینکه وارد مناطق جدید شوید و مِه موجود روی نقشه را از بین ببرید، به صورت خودکار در نقشه بازی نمایش داده می‌شوند تا کار سختی نداشته باشید.

Avatar Frontiers of Pandora Trophy Guide & Roadmap Tethered Kites

تمام Windswept Kiteها را به دست آورید

Silver

در بازی Avatar: Frontiers of Pandora مجموعا 9 عدد Windswept Kite وجود دارد که در صورت پیدا کردن همه آن‌ها تروفی Tethered Kites را به دست خواهید آورد. این‌ کالکتیبل‌ها یک سری کایت زرد و نارنجی رنگ هستند که فقط در دو منطقه Mother of Rivers و Shattered Bridge پیدا می‌شوند. علاوه بر این، باید بدانید که پیدا کردن این کایت‌ها برای تکمیل ماموریت فرعی The Wind Will Carry Us نیز ضروری است. این ماموریت فرعی زمانی آغاز می‌شود که نخستین کایت را پیدا کنید.

متاسفانه این Windswept Kiteها برخلاف سایر کالکتیبل‌ها روی نقشه نمایش داده نمی‌شوند و بدین ترتیب کار سخت‌تری برای پیدا کردن‌شان دارید. با این حال باید بدانید که پیدا کردن این کالکتیبل‌ها زیاد سخت نیست و هیچ یک از آن‌ها از دست دادنی محسوب نمی‌شوند (حتی پس از اتمام داستان نیز می‌توانید به سراغ‌شان بروید). برای آگاهی از محل قرارگیری Windswept Kiteها می‌توانید از ویدیویی که در ادامه قرار گرفته کمک بگیرید:

Avatar Frontiers of Pandora Trophy Guide & Roadmap First Strike

مرحله Becoming را به پایان برسانید

Bronze

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار آزاد خواهد شد. شما زمانی این تروفی را به دست می‌آورید که مرحله اصلی Becoming را به اتمام برسانید.

Avatar Frontiers of Pandora Trophy Guide & Roadmap Aranahe Alliance

مرحله Pushing Back را به پایان برسانید

Bronze

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار آزاد خواهد شد. شما زمانی این تروفی را به دست می‌آورید که مرحله اصلی Pushing Back را به اتمام برسانید.

Avatar Frontiers of Pandora Trophy Guide & Roadmap Stronger Together

مرحله Combined Forces را به پایان برسانید

Bronze

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار آزاد خواهد شد. شما زمانی این تروفی را به دست می‌آورید که مرحله اصلی Combined Forces را به اتمام برسانید.

Avatar Frontiers of Pandora Trophy Guide & Roadmap Clearing the Mist

مرحله Revelations را به پایان برسانید

Bronze

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار آزاد خواهد شد. شما زمانی این تروفی را به دست می‌آورید که مرحله اصلی Revelations را به اتمام برسانید.

Avatar Frontiers of Pandora Trophy Guide & Roadmap Eco Warrior

مرحله Rising Presure را به اتمام برسانید

Silver

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار آزاد خواهد شد. شما زمانی این تروفی را به دست می‌آورید که مرحله اصلی Rising Pressure را به اتمام برسانید.

Avatar Frontiers of Pandora Trophy Guide & Roadmap Doll Collector

تمام Windswept Dollها را پیدا کنید

Silver

در این نقطه از راهنمای تروفی Avatar: Frontiers of Pandora باید بگوییم که این اثر مجموعا شامل 9 عدد Windswept Doll می‌شود که در صورت پیدا کردن همه آن‌ها تروفی Doll Collector را به دست خواهید آورید. این کالکتیبل‌ها یک سری عروسک کوچک و چوبی هستند که فقط در منطقه Clouded Forest پیدا می‌شوند. توجه داشته باشید که پیدا کردن تمام این عروسک‌ها برای تکمیل ماموریت فرعی The Dark Theater ضروری است. هنگامی که اولین عروسک را پیدا کنید، این ماموریت فرعی به صورت خودکار برای شما آغاز خواهد شد.

متاسفانه و برخلاف سایر کالکتیبل‌ها، Windswept Dollها روی نقشه بازی نمایش داده نمی‌شوند تا کار سختی برای پیدا کردن آن‌ها داشته باشید. با این حال باید بدانید که آن‌ها از دست دادنی نیستند و می‌توانید هر موقع که خواستید به سراغ‌شان بروید (حتی پس از اتمام داستان). اگر هم در پیدا کردن عروسک‌های چوبی مورد بحث به مشکل خوردید، می‌توانید از ویدیویی که در ادامه قرار داده شده کمک بگیرید:

Avatar Frontiers of Pandora Trophy Guide & Roadmap Data Retriever

تمام Recon Retrievalها را تکمیل کنید

Silver

بازی Avatar: Frontiers of Pandora مجموعا شامل 9 عدد Recon Retriveal می‌شود که خود بازی از آن‌ها با نام Data Collector یاد می‌کند. هنگامی که تمامی این کالکتیبل‌ها را تکمیل کنید، تروفی Data Retriever برای شما خواهد بود. هنگامی که به نقاط مختلف نقشه سر بزنید و مِه موجود روی آن را از بین ببرید، Recon Retrievalها به صورت خودکار روی نقشه به نمایش در می‌آیند. توجه داشته باشید که هیچ یک از این کالکتیبل‌ها از دست دادنی نیستند و حتی پس از پایان داستان هم می‌توانید به سراغ‌شان بروید.

هنگامی که به محل ای Data Collectorها رسیدید با فشردن همزمان دو دکمه L1 و مثلث Hacking Tool را بیرون بیاورید و سپس با دو دکمه L2 و R2 استیشن ترمینال را اسکن کنید. در ادامه وظیفه دارید که سه الی چهار آنتن که در شعاع 30 متری شما قرار دارد را بیابید. همه این آنتن‌ها در نزدیکی شما قرار دارند و یک موج الکتریکی از خود بروز می‌دهند؛ موجی که هرچقدر به آن نزدیک‌تر شوید قوی‌تر می و بلند‌تر می‌شود. هنگامی که آن‌ها را دیدید به اسکن کردن‌شان بپردازید. هنگامی که تمام آنتن‌ها آن منطقه را اسکن کردید، آن Data Collector خاص را به پایان رسانده‌اید و باید به سراغ سایر موارد بروید.

تکمیل تمام Data Collectorها ماموریت فرعی System Reboot را هم به پایان می‌رساند. هنگامی که این کارها را انجام دادید به Resistance HQ بروید و با صحبت کردن با شخصیت الکساندر روند را به پایان برسانید.

Avatar Frontiers of Pandora Trophy Guide & Roadmap Wildlife Expert

20 عدد Hunter’s Guide Entry را برای حیوانات آزاد کنید

Bronze

Hunter’s Guide Entryها زمانی آزاد می‌شوند که به یک حیوان منحصر به فرد نزدیک شوید، دکمه R1 را نگه دارید و سپس با زدن دکمه R3 او را اسکن کنید. توجه داشته باشید باید صرفا به اسکن کردن حیواناتی بپردازید که اطلاعات آن‌ها «قابل دستیبانی» یا اصطلاحا Gatherable باشد. اگر هم خواستید از تعداد حیواناتی که اسکین کرده‌اید اطلاع یابید دکمه تاچ‌پد را بزنید، بخش Hunter’s Guide را باز کنید، وارد گزینه Type شوید و سپس به آمار Wildlife (Gatherable) نگاه بیندازید. به زبان ساده‌تر صرفا در محیط گشت و گذار کنید و به اسکن کردن حیوانات مختلف بپردازید. البته اگر یک حیوان را بکشید و لوت‌های او را جمع کنید، باز شاهد اضافه شدن Hunter’s Guide Entry او خواهید بود.

Avatar Frontiers of Pandora Trophy Guide & Roadmap Great Gatherer

30 عدد Hunter’s Guide Entry را برای گیاهان آزاد کنید

Bronze

Hunter’s Guide Entryها زمانی آزاد می‌شوند که به یک گیاه منحصر به فرد نزدیک شوید، دکمه R1 را نگه دارید و سپس با زدن دکمه R3 آن را اسکن کنید. توجه داشته باشید باید صرفا به اسکن کردن گیاهانی بپردازید که اطلاعات آن‌ها «قابل دستیبانی» یا اصطلاحا Gatherable باشد. اگر هم خواستید از تعداد گیاهانی که اسکین کرده‌اید اطلاع یابید دکمه تاچ‌پد را بزنید، بخش Hunter’s Guide را باز کنید، وارد گزینه Type شوید و سپس به آمار Flora (Gatherable) نگاه بیندازید. به زبان ساده‌تر صرفا در محیط گشت و گذار کنید و به اسکن کردن گیاهان مختلف بپردازید. البته اگر یک به سمت یک گیاه بروید و آن را بکنید، باز شاهد اضافه شدن Hunter’s Guide Entry آن خواهید بود.

Avatar Frontiers of Pandora Trophy Guide & Roadmap A Good Listener

30 عدد Audio Log پیدا کنید

Silver

به زودی…

Avatar Frontiers of Pandora Trophy Guide & Roadmap Peak Performance

یک Apex Skill را آزاد کنید

Gold

برای اینکه بتوانید یک Apex Skill را باز کنید، باید تمام قابلیت‌های موجود در یک Skill Tree را بخرید. هنگامی که این کار را کردید باید چالش‌ها آن Apex Skill را هم تکمیل کنید تا تروفی Peak Performance آزاد شود. برای دیدن Apex Skillها دکمه تاچ‌پد را فشار دهید، وارد Skills شوید، روی یک Skill Tree کلیک کنید و سپس به بالاترین نقطه درخت مهارت‌ها بروید تا این Apex Skillها را ببینید.

توجه داشته باشید که برای خرید قابلیت‌های موجود در درخت مهارت‌ها نیاز به Skill Point دارید. برای به دست آوردن Skill Point هم باید به تکمیل ماموریت‌ها بپردازید یا Tasyu Flowerها یا Tasyu Saplingها را پیدا کنید.

Avatar Frontiers of Pandora Trophy Guide & Roadmap Little by Little

10 عدد از RDA Installationها را پاکسازی کنید

Silver

در این نقطه از راهنمای تروفی بازی Avatar: Frontiers of Pandora باید اشاره کنیم که مجموعا 35 عدد RDA Installation در نقشه وجود دارد. هرچند که تکمیل 10 عدد از آن‌ها تروفی Little by Little را آزاد می‌کند، اما برای کسب تروفی Reclaim Pandora که بعدها به آن می‌رسیم، باید تمامی آن‌ها را تسخیر کنید. توجه داشته باشید که RDA Installationها پایگاه‌های کوچک‌تری نسبت به Outpostها و Baseها هستند.

پیدا کردن این پایگاه‌ها هم زیاد سخت نیست و خود بازی به طور خودکار آن‌ها را روی نقشه به شما نشان می‌دهد؛ حتی پیش از اینکه مِه موجود روی نقشه را از میان ببرید. علاوه بر این باید بدانید که محیط اطراف این RDA Mining Installationها آلوده است و به همین ترتیب می‌توانید آن‌ها را تشخیص دهید. برای آگاهی از محل قرارگیری این پایگاه‌ها بهتر است به صفحه راهنمای RDA Installationهای بازی Avatar: Frontiers of Pandora سر بزنید.

Avatar Frontiers of Pandora Trophy Guide & Roadmap Hit Them Where It Hurts

پنج عدد از RDA Outpostها را پاکسازی کنید

Silver

در نقشه بازی Avatar: Frontiers of Pandora مجموعا 19 عدد از این Outpostها دیده می‌شود. هرچند که پاکسازی و تسخیر پنج عدد از آن‌ها تروفی Hit Them Where It Hurts را به همراه دارد، اما برای رسیدن به تروفی Reclaim Pandora باید هر 19 عدد از آن‌ها را پاکسازی کنید. RDA Outpostها پایگاه‌های نسبتا بزرگ و قلعه‌مانندی هستند که خود بازی به صورت خودکار محل قرار گیری آن‌ها را روی نقشه نشان می‌دهد؛ حتی قبلی از اینکه مِه موجود در نقشه را از میان بردارید. علاوه بر این باید بدانید که شما با پیشروی در داستان به صورت خودکار سه عدد از این پایگاه‌ها را تسخیر می‌کنید و 16 عدد از آن‌ها را هم در دنیای آزاد بازی پیدا خواهید کرد. برای آگاهی از محل قرارگیری این پایگاه‌ها به صفحه راهنمای RDA Outpostهای بازی Avatar: frontiers of Pandora سر بزنید.

Avatar Frontiers of Pandora Trophy Guide & Roadmap Story Guardian

30 عدد Note پیدا کنید

Silver

به زودی…

Avatar Frontiers of Pandora Trophy Guide & Roadmap Cooking Pot Pro

سه دستور پخت برای Specialty Dishها آزاد کنید

Bronze

شما می‌توانید Specialty Dishها را با تکمیل برخی از ماموریت‌ها یا باز کردن Wicker Basketها به دست آورید. برای اینکه بتوانید تعداد Special Dishهای آزاد شده خود را ببینید به یکی از پایگاه‌های خود (از جمله HQ) بروید و با Coocking Station آن تعامل برقرار کنید. در ادامه دکمه مثلث را فشار دهید تا دو بخش جدا با نام‌های Specialties و Recipes نمایش داده شوند. توجه داشته باشید که برای کسب تروفی Cooking Pot Pro باید به سراغ همین Specialties بروید.

بهترین روش برای به دست آوردن این دستور پخت‌های خاص پیدا و باز کردن Wicker Basketها است. اگر این کار را به صورت مستمر انجام دهید و جعبه‌ها را به شکل مکرر باز کنید، خیلی زود این تروفی دست پیدا خواهید کرد. البته توجه داشته باشید که جوایز این Wicker Basketها اتفاقی و رندوم است و شاید آیتم‌های مفید دیگری را هم به شما تقدیم کند.

Avatar Frontiers of Pandora Trophy Guide & Roadmap Apprentice Crafter

یک سلاح یا Gear Piece بسازید که در سطح Superior یا بهتر باشد

Bronze

اول از همه برای کسب این تروفی به دستور ساخت سلاح‌ها و زره‌ها در دو سط Superior (بنفش) یا Exquisite (زرد) نیاز خواهید داشت. شما می‌توانید این دستور ساخت‌ها را از فروشنده‌هایی که در سه پایگاه موجود که به قبیله‌ها تعلق دارند بخرید (شما این سکونتگاه‌ها را به صورت خودکار و در حین داستان ملاقات خواهید کرد). هنگامی که با یکی از فروشنده‌ها صحبت کردید دکمه R1 را فشار دهید تا وارد بخش Designs شوید. سپس تمام دستور ساخت‌های (Recipes) ممکن را باز کنید. این دستور ساخت‌ها رایگان هستند و برای خریدشان به پول نیاز نخواهید داشت. برای دسترسی به یکی از این فروشنده‌ها به The Clouded Forest بروید، وارد Stone Cloud Valley شوید و سپس به The Hallows بروید.

در ادامه به یکی از Clan Settlementها بروید و یک Crafting Table پیدا کنید. این میز تمام آیتم‌های قابل ساخت را به شما نشان می‌دهد. شما برای ساخت این آیتم‌ها به یک سری مواد اولیه نیاز خواهید داشت که اگر به آن‌ها دسترسی ندارید، دکمه مربع را فشار دهید تا پین شوند. در ادامه نقشه را باز کنید و دکمه D-Pad پایین را فشار دهید تا Material Tracker انتخاب شود. حالا دکمه مربع را بزنید تا میان متریال‌ها سوییچ شود و مکان قرار گیری‌شان را نشان دهد. علاوه بر این هنگامی که D-Pad بالا را فشار دهید خود بازی مکان‌هایی که متریال مورد نظر را در خود جای داده‌اند نشان خواهد داد. حالا باید به سراغ متریال‌ها مورد نیاز بروید و آن‌ها را پیدا کنید.

اگر هم آنقدری خوش شانس باشید که متریال‌ها را از قبل داشته باشید، کافی است یک سلاح یا زره سطح بالا بسازید تا تروفی Apprentice Crafter به حساب PSN شما اضافه شود.

Avatar Frontiers of Pandora Trophy Guide & Roadmap Father and Son in the Stars

تمام Treasure Hunt Comicها را پیدا کنید

Silver

در این نقطه از راهنمای تروفی Avatar: Frontiers of Pandora باید اشاره کنیم که این بازی مجموعا شامل 11 عدد Treasure Hunt Comic می‌شود که خود بازی از آن‌ها با نام Computer Treminal یاد می‌کند که در صورت پیدا کردن‌شان تروفی Father and Son را به دست خواهید آورد. اما این کالکتیبل‌های خاص روند منحصر به فردی دارند که به صورت قدم به قدم آن را توضیح می‌دهیم:

 • اول از همه باید Computer Terminal را پیدا کنید (هنگامd که نزدیک‌شان شوید روی نقشه به نمایش در می‌آیند) تا ماموریت Treasure Hunt مربوطه فعال شود. هر یک این Computer Terminalها یک ماموریت را آغاز می‌کند که به یک کمیک منجر می‌شود. شما باید با Hacking Tool خود این کامپیوترها را هک کنید تا ماموریت فرعی Finding Home استارت بخورد
 • اطلاعاتی که از این کامپیوترها حاصل می‌شود از محل کمیک مورد نظر خبر می‌دهد. این اطلاعات را دنبال کنید تا به آیتم مورد نظر برسید (در ویدیو زیر این روند نمایش داده می‌شود)
 • آخرین Treasure Hunt که در واقع ماموریت یازدهم است پس از تکمیل ماموریت دهم آزاد می‌شود. آخرین کمیک پشت یک در قفل شده قرار دارد که فقط پس از پیدا کردن سایر Treasure Huntها باز می‌شود. ماموریت مرتبط برای آخرین Treasure Hunt با نام Finding Home به نمایش در می‌آید

توجه داشته باشید که کالکتیبل‌های مورد بحث هنگامی که مِه روی نقشه را از بین ببرید در داخل خود نقشه نشان داده می‌شود. برای اطلاع از محل دقیق این کمیک‌ها هم می‌توانید از ویدیویی که در ادامه قرار گرفته شده کمک بگیرید:

Avatar Frontiers of Pandora Trophy Guide & Roadmap Reclaim Pandora

به Air Quality یا کیفیت هوا صد در صد برسید

Gold

برای کسب تروفی Reclaim Pandora باید تمامی Installationها، Outpostها و Baseها را به تسخیر درآورید. این پایگاه‌ها محیط را آلوده می‌کنند و از بین بردن‌شان باعث افزایش کیفیت هوا می‌شود. شما می‌توانید درصد افزایش کیفیت هوا خود را با مراجعه به لیست تروفی‌های بازی Avatar: Frontiers of Pnadora مشاهده کنید. علاوه بر این باید بدانید که با پیشروی در داستان یک ماموریت به صورت خودکار آزاد می‌شود که Cleaning The Air نام دارد. هنگامی که این ماموریت تمام شود کیفیت هوا در HQ هم افزیش پیدا خواهد کرد. ما پیش از این در راهنمای تروفی Little By Little و Hit Them Where it Hurts به ترتیب به محل قرار گیری Installationها و Outpostها اشاره کردیم. اگر هم می‌خواهید از محل پایگاه‌های اصلی مطلع شوید، به صفحه محل قرارگیری تمام RDA Baseها سر بزنید.

Avatar Frontiers of Pandora Trophy Guide & Roadmap In Harmony

تمام Aeolian Wind Fluteها را کوک کنید

Silver

بازی مورد بحث مجموعا شامل 17 عدد Aeolian Wind Flute می‌شود که از این عدد، چهار تا داستانی هستند و برای بقیه باید به نقشه بازی مراجعه کنید. اولین این کالکتیبل‌ها با ماموریت اصلی The Weeping Geroge در دسترس قرار می‌گیرد. برای کسب کالکتیبل‌ها مورد بحث کافی است به سمت‌شان بروید و سپس اهرم موجود را بکشید تا آن را آزاد کرده باشید. هیچ یکی از این Aeolian Wind Fluteها از دست دادنی نیستند و و پس از اتمام داستان هم می‌توانید به سراغ‌شان بروید. راستی هنگامی که مِه موجود روی نقشه را از بین ببرید، مکان این کالکتیبل‌ها روی خود نقشه نمایش داده می‌شود. برای آگاهی بیش‌تر از این آیتم‌های به دست آوردنی به صفحه راهنما Aeolian Wind Fluteهای بازی Avatar: Frontiers of Pandora بروید.

Avatar Frontiers of Pandora Trophy Guide & Roadmap Vision of the Ancestors

تمام Sarentu Totem Interactionها را تکمیل کنید

Silver

این بازی کلا شامل 12 عدد Sarentu Totem وجود دارد که یک سری عروسک‌های بزرگ چوبی هستند. هر یک از این کالکتیبل‌ها یک کایت آبی دارند که به آن‌ها متصل شده‌اند. شما باید مسیر این کایت‌ها را دنبال کنید و هنگامی که به منطقه مورد نظر رسیدید، دکمه مربع را فشار دهید تا تعامل انجام شود. هیچ یک از این Totemها از دست دادنی نیستند و حتی پس از اتمام داستان نیز می‌توانید به سراغ‌شان بروید. برای آگاهی از محل قرارگیری به راهنمای Sarentu Totem بازی Avatar: Frontiers of Pandora سر بزنید.

Avatar Frontiers of Pandora Trophy Guide & Roadmap Mushroom Navigator

10 تا از Mycelium Networkها را تکمیل کنید

Silver

در جهان بازی به صورت کلی 9 عدد از این Mycelium Network Activity وجود دارد. این در حالی است که برای کسب تروفی Mushroom Navigator باید 10 عدد از آن‌ها را تکمیل کنید. برای این منظور باید اول 9 کالکتیبل مذکور را به دست آورید، 24 ساعت صبر کنید و سپس به سراغ Network Activity جدیدی که در دسترس قرار می‌گیرد بروید. این آیتم‌ها در واقع یک سری قارچ بزرگ هستند که در داخل خود پاداش‌های جذابی دارند. توجه داشته باشید که باید حتما پاداش موجود در این قارچ‌ها را بردارید. پیدا کردن این قارچ‌ها زیاد سخت نیست و هنگامی که مِه موجود روی نقشه را از بین ببرید، محل قراگیری آن‌ها را روی خود نقشه مشاهده خواهید کرد.

Avatar Frontiers of Pandora Trophy Guide & Roadmap Fleet-Footed

تمام Bladewing Mothها را تا لانه‌شان تعقیب کنید

Silver

در این نقطه از راهنمای تروفی بازی Avatar: Frontiers of Pandora باید اشاره کنیم که در جهان بازی مجموعا 11 عدد Bladewing Moth وجود دارد. شما برای به دست آوردن این کالکتیبل‌ها باید آن‌ها را پیدا کرده و سپس ایشان را تا لانه‌شان تعقیب کنید. هنگامی هم که به لانه آن‌ها رسیدید میوه موجود را بردارید تا کالکتیبل تکمیل شود. این Bladewing Mothها یک نوع پروانه هستند که در تشخیص دادن‌شان کار سختی نخواهید داشت. برای اطلاع یافتن از محل دقیق این پروانه‌ها می‌توانید به راهنمای Bladewing Mothهای بازی Avatar: Frontiers of Pandora سر بزنید.

Avatar Frontiers of Pandora Trophy Guide & Roadmap One with the Clans

مرحله سوم ماموریت‌های فرعی Aranahe Community، Zeswa Community و Kame’tire Community را تکمیل کنید

Silver

در فرانتیرز آف پاندوار مجموعه سه قبلیه وجود دارد که هر کدام از آن‌ها در سه منطقه Kinglor Forest، Upper Plains و Clouded Forest حکمرانی می‌کنند. حال برای اینکه بتوانید تروفی One with the Clans را به دست آورید باید سومین قسمت از ماموریت‌های فرعی آن‌ها که Community Contributions نام دارد به اتمام برسانید. برای شروع این ماموریت‌ها باید به پایگاه قبلیه مورد نظر بروید و سپس با Community Basket آن‌ها تعامل برقرار کنید. هنگامی که این کار را انجام دادید یک ماموریت جدید فعال می‌شود و از شما می‌خواهد که یک سری گیاه یا حیوان خاص را تحویل قبلیه دهید. برای آگاهی یافتن از این آیتم‌های مورد نیز به بخش Questها بروید و سپس به قسمت Clan Contribution نگاه بیندازید. اصولا برای اینکه بتوانید Community Contribution یک قبلیه را به اتمام برسانید، باید مجموعا 15 آیتم مختلف را به آن‌ها تحویل دهید.

Avatar Frontiers of Pandora Trophy Guide & Roadmap Kinglor Carer

ماموریت فرعی Steady Wings پایانی را به اتمام برسانید

Silver

برای کسب تروفی Kinglor Carer باید هر سه قسمت ماموریت فرعی Steady Wings را به اتمام برسانید. هر سه ماموریت مورد نظر در خانه قبلیه Aranahe آغاز می‌شود که در Hometree واقع شده است (خود Hometree در منطقه Kinglor Forest قرار دارد). به این نقطه مراجعه کنید و با رفتن به بالاترین نقطه آنجا با شخصیت Etuwa وارد صحبت شوید. سپس با گلی که پشت این شخصیت قرار دارد تعامل برقرار کنید. در ادامه این ماموریت را از منو Questها انتخاب نمایید و به تکمیل آن بپردازید. هنگامی که بخش اول تمام شد برای دریافت بخش دوم و سوم به سراغ همان گل موجود در پشت سر شخصیت Etuwa بروید. هنگامی که سومین قسمت Steady Wings را تکمیل کردید، تروفی Kinglor Carer برای شما خواهد بود.

Avatar Frontiers of Pandora Trophy Guide & Roadmap Becoming Na’vi

در هر Skill Tree سه Skill را آزاد کنید

Bronze

آخرین تروفی موجود در راهنمای تروفی Avatar: Frontiers of Pandora از شما می‌خواهد که در هر درخت مهارت حداقل سه قابلیت مختلف را آزاد کنید. برای دسترسی به درخت‌های مهارت دکمه تاچ‌پد را بزنید و سپس به سراغ بخش Skills بروید. در نقطه اول شما به چهار عدد از این درخت‌های مهارت یا Skill Treeها دسترسی خواهید داشت. پنجمین درخت مهارت مورد نیاز در ماموریت اصلی Take Flight در دسترس قرار خواهد گرفت. هنگامی که این اتفاق رخ داد کافی است در هر درخت مهارت سه Skill مختلف را آزاد کنید تا تروفی Becoming Na’vi برای شما آزاد شود. لیست درخت‌های مهارت این بازی عبارت است از:

 • Survivor
 • Warrior
 • Hunter
 • Maker
 • Rider

شما برای آزاد کردن قابلیت‌ها به Skill Point نیاز دارید که از تکمیل ماموریت‌ها و تعامل با Tarsyu Flowerها و Tarsyu Saplingها به دست می‌آید.

در این نقطه به پایان راهنمای تروفی و اچیومنت بازی Avatar: Frontiers of Pandora می‌رسیم. نظرات و سوالات خود را با تیم تیلنو و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

منبع: Powerpyx

author-avatar

درباره ارحام ادبخواه

سلام، من ارحام هستم. زندگی من با سه کلمه گره خورده، ویدئو گیم، فوتبال و سینما. زندگی من بدون این سه تا بی معنی میشه و هویت خودشو از دست میده.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *