راهنمایی و آموزش, راهنمای بازی, راهنمای خرید بازی PS4, راهنمای خرید بازی PS5, راهنمای مراحل بازی

آموزش بازی Elden Ring برای مبتدی‌ها

آموزش بازی Elden Ring

قدم گذاشتن به سرزمین Lands Between و تلاش برای تبدیل شدن به Elden Lord اصلا کار ساده‌ای نیست و درست مانند سایر آثار Souls-Born، کار سختی برای اتمام بازی خواهید داشت. اما در این میان، یک سری نکات وجود دارد که می‌تواند راه دشوار بازی در لحظات نفس‌گیر را راحت‌تر کند. با تیلنو و آموزش بازی Elden Ring برای مبتدی‌ها همراه باشید.

الدن رینگ که به تازگی منتشر شده و نمرات و واکنش‌های فوق‌العاده‌ای دریافت کرده، بزرگ‌ترین بازی استودیو FromSoftware و هیدتاکا میازاکی (Hidetaka Miyazaki) به شمار می‌رود. اثری که با عناصر جهان‌باز (Open-World) همراه شده و یکی از جاه‌طلبانه‌‌ترین Souls-Borneهای تاریخ به شمار می‌رود. بازی Elden Ring درست مانند سری سولز و بلادبورن، به شدت سخت و پیچیده است و می‌تواند در بسیاری از مواقع حسابی چالش‌برانگیز باشد.

اگر پیش از این سابقه تجربه بازی‌های مشابهی را داشته باشید، با کمی مطالعه و تلاش می‌توانید راه خود را در جریان تهدیدهای متعدد الدن رینگ باز کنید. اما از طرفی دیگر، اگر جزو تازه‌واردهای سبک سولز-بورن به شمار می‌روید و ایده خاصی در مورد آن ندارید، بدون شک می‌توانید از یک سری نکات آموزشی پایه استفاده کنید. این موضوع با توجه به عامیانه‌تر شدن بازی مذکور و رفتن گیمرهای بیشتر به سمت آن، برجسته‌تر خواهد شد. در ادامه، با آموزش بازی Elden Ring برای مبتدی‌ها همراه باشید.

آموزش بازی Elden Ring

آموزش بازی Elden Ring برای تازه‌واردها

به هیچ وجه Crafting Kit را فراموش نکنید

پس از اینکه دقایق ابتدایی و بخش آموزشی بازی Elden Ring را پشت سر گذاشتید، وارد محیط جهان‌باز آن خواهید شد. از این نقطه به بعد، آزاد هستید هر کاری بکنید و برنامه‌های خود را به کرسی بنشانید. اما نکته‌ای که باید در نظر بگیرید، این است که پس از ورود به محیط آزاد، اولویت اول خود را خرید آیتمی به نام Crafting Kit بگذارید. شما می‌توانید این آیتم را از فروشنده موجود در Church of Elleh با قیمت ۳۰۰ Rune بخرید (Rune همان واحد پول رایج بازی است). اگر در پیدا کردن کلیسا مذکور به مشکل خوردید، کافی است از نقطه ورود به محیط جهان‌باز، جهت شمال را بگیرید تا به آن برسید. اما Crafting Kit دقیقا به چه دردی می‌خورد؟ اگر آیتم مذکور را بخرید، قادر به ساخت آیتم‌های مختلفی مانند Buffها، Throwable Potها و… خواهید بود. به طور کلی، Crafting Kit از ارزش بالایی برخوردار است و به دست آوردن آن می‌تواند در بسیاری از موقعیت‌ها مفید باشد.

فرار کردن از دست دشمنان را یاد بگیرید

در دنیای بازی Elden Ring‌ دشمنان متعدد و قدرتمندی وجود دارند که در سطح نقشه پخش شده‌اند. شما ممکن است در ساعات اولیه تجربه خود و زمانی که قدرت زیادی ندارید، با برخی از این دشمن‌های قدرتمند برخورد کنید و خیلی راحت جان خود را از دست دهید. باختن به این دشمنان طبیعی بوده و برای بسیاری از افراد اجتناب ناپذیر است. به همین دلیل، بهتر است هنگامی که با موجودات قدرتمندتر از خود مواجه شدید، وارد مبارزه نشوید و از دست آن‌ها فرار کنید. سپس، پس از Level-Up و پیدا کردن آیتم‌های بهتر، به سراغ آن‌ها رفته و دوباره شانس خود را امتحان کنید. به طور کلی، هرجا که در مبارزه با رقبا بیش از حد به مشکل خوردید، بهتر است از دست آن‌ها فرار کرده و بعدا به سراغ‌شان بروید.

آموزش بازی Elden Ring

Site of Lost Graceها شما را به سمت ماموریت و اهداف اصلی راهنمایی می‌کنند

Site of Lost Graceها حکم همان Bonefire در سری سولز را دارند و به عنوان Checkpoint عمل می‌کنند. البته که کارایی این مناطق صرفا به ذخیره روند بازی محدود نمی‌شود و می‌توانید از آن‌ها برای Fast Travel و ذخیره آیتم‌های اضافی خود بهره ببرید. همچنین، هنگامی که با Site of Lost Graceها تعامل کنید، شاهد احیا شدن خط سلامتی، آیتم‌های Healing و تاثیراتی مانند Poison خواهید بود. همچنین، امکان Level-Up و آزاد کردن جادوهای جدید هم از طریق این مناطق وجود دارد. اما علاوه بر تمام نکاتی که به آن‌ها اشاره کردیم، Site of Lost Graceها شما را به سمت ماموریت و اهداف اصلی بازی هدایت می‌کنند. اگر حس سردرگمی کردید و نمی‌دانستید که باید به چه سمتی حرکت کنید، یک Site of Lost Grace پیدا کرده و به سمت نشانه‌های آن بروید.

Spirit Summonها را آزاد و از آن‌ها استفاده کنید

Spirit Summonها و استفاده از آن‌ها یکی از مهم‌ترین نکات آموزش بازی Elden Ring است که باید به آن اشاره کنیم. Spirit Summonها با وجود اینکه نمی‌توانند آسیب زیادی به دشمنان وارد کنند (حتی در مواقعی که آن‌ها را حسابی ارتقا داده‌اید)، اما در جریان مبارزه با باس‌ها و مینی باس‌ها حسابی مفید هستند و می‌توانند سر آن‌ها را به خود گرم کنند. در این دسته از مواقع و هنگامی که حواس دشمن پرت شده است، می‌توانید به او حمله کرده و آسیب زیادی وارد کنید. Spirit Summonها در واقع روح افراد و دشمنانی هستند که با آن‌ها برخورد کرده و شکست‌شان داده‌اید. حالا این روح‌ها می‌توانند در اشکال متفاوتی ظاهر شوند؛ از حیوانات وحشی مانند گرگ‌ها گرفته تا شوالیه‌هایی که شمشیر و سپر به دست دارند. هر یک از این Spiritها نحوه مبارزه و نبرد مختص به خود را دارند و شما باید با آزمایش کردن آن‌ها، گزینه ایده‌آل خود را پیدا کنید. شما می‌توانید این Spirit Summonها را هنگامی که در دنیای بازی گشت و گذار می‌کنید، در قالب آیتم‌های جمع کردنی به دست آورید. همچنین، آیتم‌های مذکور ممکن است پس از شکست دسته مشخصی از دشمنان روی زمین بیفتند.

اما با وجود اهمیت بالا، ممکن است خیلی راحت از کنارشان بگذرید و متوجه آن‌ها نشوید. به هر حال، برای آزاد کردن Spirit Summonها در هنگام شب به Church of Elleh بروید. همان‌طور که پیش از این هم اشاره کردیم، می‌توانید این کلیسا را در قسمت شمالی منطقه شروع الدن رینگ پیدا کنید؛ فقط باید مراقب دشمن بزرگی که از آن نگهبانی می‌کند، باشید. پس از اینکه وارد Church of Elleh شدید و با Site of Lost Grace آن تعامل کردید، یک NPC ظاهر می‌شود و آیتمی با نام Spirit Calling Bell به شما هدیه می‌دهد. شما می‌توانید با به زنگ درآوردن این آیتم، Spirit Summonهایی که تا اینجای کار به دست آورده‌اید را احضار کرده و از کمک‌شان بهره ببرید. با وجود تمام این مسائل، باید یک نکته مهم را در نظر بگیرید. در حالی که شما می‌توانید از کمک Spirit Summonها هنگام باس فایت‌ها و بسیاری از مواقع دیگر بهره ببرید، در برخی از موقعیت‌ها موفق به انجام این کار نمی‌شوید. به طور کلی، هنگامی که قابلیت استفاده از Spirit Summon وجود داشته باشد، یک علامت آبی در سمت چپ صفحه نمایش، ظاهر می‌شود.

در میان باید اشاره کنیم که اگر می‌خواهید جدیدترین اثر هیدتاکا میازاکی را تجربه کنید، می‌توانید به صفحه خرید بازی Elden Ring سر بزنید.

آموزش بازی Elden Ring

اسلحه‌های خود را در سریع‌ترین زمان ممکن ارتقا دهید

در کنار گشت و گذار و مطالعه جهان پیرامون، تقویت و ارتقا اسلحه‌ها تاثیرگذارترین روش پیشرفت در بازی Elden Ring‌ است. اسلحه‌ها و روش استفاده از آن‌ها تاثیر زیادی در آسیبی که به دشمنان وارد می‌کنید دارد و از این لحاظ باید دقت زیادی در انتخاب آن‌ها خرج دهید. برای ارتقا اسلحه‌های خود در ساعات ابتدایی، می‌توانید به Church of Elleh مراجعه کرده و سپس به سراغ استخوان سندانی بروید که در کنار فروشنده حاضر در آنجا، وجود دارد. البته این تنها راه ارتقا اسلحه‌ها نیست و پس از پیشروی در روند الدن رینگ، به مکانی به نام Roundtable Hold دسترسی پیدا می‌کنید. به این مکان بروید و با شخصیتی به نام Blacksmith Hewg وارد صحبت شوید. با استفاده از این NPC، می‌توانید Weaponهای خود را ارتقا دهید یا Weapon Skillهای جدیدی انتخاب کنید.

برای ارتقا اسلحه‌های معمولی (Regular Weapon) تا Level یا سطح ۲۵، می‌توانید از Smithing Stoneها بهره ببرید. این در حالی است که برای ارتقا اسلحه‌های خاص (Special Weapon) تا سطح ۱۰، به Somber Smithing Stone نیاز خواهید داشت. فارغ از اسلحه‌ای که دارید، باید برای پیدا کردن دو سنگ مذکور در محیط بازی گشت و گذار کنید و به کشتن دشمنان بپردازید. در این صورت، شانس خوبی برای پیدا کردن آن‌ها خواهید داشت.

Flaskهای خود را ارتقا دهید

اول از همه باید بدانید که Flask، نام آیتمی است که می‌توانید با مصرف آن، خط سلامتی یا HP خود را پر کنید. این Flaskها، در واقع حکم همان Status Flaskهای سری سولز را دارند و یار اصلی شما برای زنده ماندن در دنیای تاریک بازی Elden Ring هستند. به هر حال، هنگامی که در سرزمین Lands Between گشت و گذار می‌کنید، به احتمال زیاد آیتم‌هایی با عنوان Golden Seed و Sacred Tear پیدا خواهید کرد. شما می‌توانید با مراجعه به Site of Lost Graceها، با استفاده از دو آیتم مذکور Flaskهای خود را ارتقا دهید. هنگامی که Flaskهای خود را Upgrade کنید، استفاده هر یک از آن‌ها میزان بیشتری از خط سلامتی‌تان را پر خواهد کرد.

اما پیدا کردن Golden Seedها و Sacred Tearها ممکن است کمی چالش‌برانگیز باشد. برای پیدا کردن Golden Seedها باید به Minor erdtreeها مراجعه کرده و سپس به دنبال یک سری نهال درخشان بگردید. اما در طرفی دیگر، Sacred Tearها را می‌توانید با مراجعه به کلیسا‌هایی که در سطح نقشه پخش شده‌اند، پیدا کنید. Golden Seedها تعداد Flaskهای شما را افزایش می‌دهند و Sacred Tearها، میزان تاثیرگذاری آن‌ها را با بهبود همراه می‌کنند.

آموزش بازی Elden Ring

نحوه پیدا کردن قطعات نقشه

یکی دیگر از نکاتی که باید در مقاله آموزش بازی Elden Ring به آن اشاره کنیم، مربوط به نقشه‌ها می‌شود. هنگامی که شما بازی را برای اولین بار شروع می‌کنید، اکثر نقاط نقشه به غیر از چند نقطه‌ای که به آن‌ها سفر کرده‌اید، سفید است. برای از بین بردن این رنگ سفید و مشاهده جزئیات مختلف نقشه، باید آیتم‌هایی تحت عنوان Map Fragment را پیدا کنید. شما می‌توانید این آیتم‌ها را کنار ستون‌های سنگی بلندی که در کنار جاده‌ها دیده می‌شوند، بیابید. اگر شما سطح عظیمی از یک منطقه را گشته‌اید اما هنوز با Map Fragment آن روبرو نشده‌اید، نقشه را باز کرده و دنبال علامت یک ستون سنگی بگردید و به سمت آن بروید. فقط توجه داشته باشید که علامت این ستون‌های سنگی، تنها در شرایطی ظاهر می‌شوند که شما منطقه مربوطه را گشته باشید.

مراحل آموزشی یا Tutorial را پشت سر بگذارید

بازی الدن رینگ شامل یک بخش آموزشی یا Tutorial می‌شود که بسیاری از بازیکنان ممکن است برای دسترسی سریع‌تر به نقشه بازی، آن را با بی‌توجهی رد کنند. اما توجه داشته باشید که این بخش از اهمیت بالایی برخوردار است و مواردی مانند نحوه استفاده از جادو، شمشیر، سپر و… را به شما آموزش می‌دهد. در این میان، یاد گرفتن Arts of War به شدت مهم است و اگر آن را فرا نگیرید، موقعیت‌های بسیاری را از دست خواهید داد. منطقه آموزشی بازی Elden Ring دقیقا در مکانی که گیم‌پلی شروع می‌شود واقع شده است و بازیکن را با مکانیک‌های پایه آشنا می‌کند.

آموزش بازی Elden Ring

در این نقطه به پایان آموزش بازی Elden Ring برای مبتدی‌ها می‌رسیم. نظر شما در این باره چیست؟ آیا از تجربه جدیدترین اثر فرام سافتور لذت می‌برید؟ نظرات خود را با تیم تیلنو و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

منبع: Game Informer

اینستاگرام تیلنو

لینک‌های کوتاه شده مطلب

https://tinyurl.com/bddmr35v https://bit.ly/3pksLKu https://yun.ir/3xyxc2
https://zx1.ir/fx908 https://b2n.ir/g89783 https://is.gd/FtK3m9
author-avatar

درباره ارحام ادبخواه

سلام، من ارحام هستم. زندگی من با سه کلمه گره خورده، ویدئو گیم، فوتبال و سینما. زندگی من بدون این سه تا بی معنی میشه و هویت خودشو از دست میده.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *