راهنمای بازی, راهنمایی و آموزش

هرآنچه باید برای شروع بازی جی تی ای آنلاین بدانید

هرآنچه برای شروع بازی جی تی ای آنلای باید بدانید

بسیاری از کاربران به تازگی وارد Los Santos و Blaine County در بازی GTA Online شده‌اند و فقط در خیابان‌ها پرسه می‌زنند و کار مهمی انجام نمی‌دهند. ما در تیلنو قصد داریم شما را کمی با نحوه درست بازی کردن جی تی ای آنلاین آشنا کنیم.

می‌توان گفت قدم زدن در خیابان‌های لوس سانتوس در شروع بازی کمی ترسناک به نظر می‌آید. زیرا این شهر بزرگ پر از بازیکن‌هایی است که در بازی GTA Online سال‌ها تجربه دارند. اما نگران نباشید، اگر به توصیه‌های ما در این مقاله توجه کنید می‌توانید به خوبی از عهده خود برآیید و با سرعت قابل قبولی در این محصول از شرکت راک‌استار (Rockstar) پیشرفت کنید.

ما به شما کمک می‌کنیم که در دنیای جرم و جنایت بازی بتوانید گلیم خود را از آب بیرون بکشید و بتوانید یک قدم بزرگ در جهت پیشرفت در بازی GTA Online بردارید. پس در ادامه با مقاله «هرآنچه برای شروع بازی جی تی ای آنلاین باید بدانید» با تیلنو همراه باشید.

 

در ساخت کاراکتر بهتر است کدام سبک زندگی را انتخاب کنیم؟

هرآنچه برای شروع بازی جی تی ای آنلای باید بدانیدبه محض شروع بخش آنلاین بازی، شما با بخش ساخت شخصیت مواجه می‌شوید. در این بخش شما باید از میان سبک زندگی‌های (Lifestyle) متنوع یکی را انتخاب کنید و مشخص کنید که کاراکترتان در طول روز چه شکل و شمایلی داشته باشد. انتخاب Lifestyle روی توانایی‌ها و ظاهر شخصیت‌تان تاثیر می‌گذارد اما اگر راست‌اش را بخواهید تاثیرات Lifestyle در گیم‌پلی واقعا ناچیز است. پس پیشنهاد می‌کنیم که بیشتر تمرکزتان را روی طراحی شخصیت‌تان بگذارید، زیرا قرار است تمام وقت او را ببینید. یادتان نرود که پس از پایان کار طراحی و تایید نهایی دیگر نمی‌توانید او را ویرایش کنید و برای ایجاد تغییرات ظاهری باید هزینه‌ی زیادی پرداخت کنید. درنتیجه پیش از ورود به بازی مطمئن شوید که از شخصیت‌تان رضایت کامل را دارید.

 

می‌توان بخش آموزشی را رد کرد؟

هرآنچه برای شروع بازی جی تی ای آنلای باید بدانیدپس از اتمام مراحل طراحی کاراکتر، سوار یک هواپیما می‌شوید و در فرودگاه بین‌المللی لوس سانتوس فرود می‌آیید و در اینجاست که بخش آموزشی آغاز می‌شود. پس از شروع بخش آموزشی بازی GTA Online شما می‌توانید گزینه‌ای را مشاهده کنید که با فشردن آن می‌توانید بخش آموزشی را رد کنید. اما این اقدام به هیچ وجه پیشنهاد نمی‌شود زیرا بخش آموزشی اطلاعات بسیار خوبی را در اختیار شما می‌گذارد که در ادامه بازی به آن‌ها نیاز خواهید داشت.

پس از پیاده شدن از هواپیما با شخصی به نام Lamar Davies همراه می‌شوید که شما را با بخش‌های مختلف مثل مسابقات رانندگی، نحوه خرید از مکان‌های مختلف و نحوه شروع ماموریت‌های گوناگون آشنا می‌کند و همچنین چند شخصیت کارآمد را به شما معرفی می‌کند. کاربران زیادی با رد کردن بخش آموزشی، در دریافت ماموریت‌ها و سایر بخش‌های بازی جی تی ای آنلاین به مشکل برخورده‌اند و به همین جهت پیشنهاد ما این است که حتما این بخش را طی کنید؛ درواقع بخش آموزشی آنقدرها هم طولانی نیست.

 

کار بعدی که باید انجام دهیم چیست؟

هرآنچه برای شروع بازی جی تی ای آنلای باید بدانید

پس از گذراندن بخش آموزشی بازی GTA Online، جهان بازی کاملا در اختیار شما گذاشته می‌شود و می‌توانید هرکاری دوست دارید در آن انجام دهید. بهتر است دل را به دریا بزنید و خودتان در ابتدای کار کمی در شهر گشت و گذار کنید تا با فضای بازی آشنا شوید. یکی از پیشنهادات ما این است که شروع به سرقت وسایل نقلیه کنید و اگر شخصیت Simeon آن‌ها را می‌خواهد به او تحویل‌شان دهید و اگر هم نه، می‌توانید آن‌ها را به Los Santos Customs ببرید و بفروشید. این کار برای‌تان سود قابل قبولی را به همراه دارد اما قابل ذکر است که کمی زمان می‌برد تا بتوانید بار دیگر به همین روش کسب درآمد کنید.

اگر می‌خواهید کار جدی‌تری انجام دهید بهتر است با استفاده از گوشی موبایل‌تان (با استفاده از کلید بالا در D-Pad کنترلر یا فلش بالا روی کیبورد) وارد بخش Job List شوید و ماموریت‌هایی را پیدا کنید که اخیرا برای‌تان فعال شده است. همچنین می‌توانید به بخش Play Quick Job بروید و هر نوع ماموریتی را که دوست دارید انتخاب کنید و به بازی مشغول شوید. علاوه‌بر این شما از منوی استارت می‌توانید بخش Online را انتخاب کرده و به سربرگ Jobs بروید و سپس Play Job را انتخاب کنید تا لیستی از ماموریت‌های در دسترس را ببینید و هرکدام را که دوست دارید انتخاب کنید. بخش Jobs به شما کمک می‌کند که بفهمید کلیت بازی به چه نحو است و چه کارهایی می‌توان در بازی انجام داد. شما در این بخش با شخصیت‌هایی ملاقات می‌کنید که برخی از آن‌ها را قبلا دیده‌اید و برخی دیگر را نه؛ آن‌ها به شما کمک می‌کنند تا پول بیشتری به دست آورید و Level خود را ارتقا دهید.

 

در تیلنو بخوانید:

راهنمای مبتدی جی تی ای آنلاین

شایعات عجیب جی تی ای وی (GTA V) که به واقعیت پیوستند

آموزش بی صدا کردن بازیکنان دیگر در بازی GTA Online

 

چگونه از برخورد با مزاحم‌ها اجتناب کنیم؟

هرآنچه برای شروع بازی جی تی ای آنلای باید بدانیدبسیاری از کاربران بازی GTA Online وقتی شما را می‌بینند رفتاری دوستانه از خود نشان می‌دهند اما کسانی هم هستند که تنها هدف‌شان ایجاد هرج و مرج است و کشتن شما احساسات‌شان را ارضا می‌کند. قطعا اذیت کننده است که بخواهید در خیابان‌های شهر گشت و گذار کنید اما بازیکن دیگری دائم به شما تیراندازی کند، با ماشین زیرتان بگیرد یا منفجرتان کند. اگر با چنین شرایطی مواجه شدید، اقدامات زیر را انجام دهید تا از دست آن‌ها خلاص شوید.

اولا اگر وارد بخش Interaction Menu (با استفاده از دکمه M روی کیبورد یا فشردن و نگه داشتن تاچ‌پد در پلی استیشن یا فشردن و نگه داشتن دکمه View در ایکس باکس) شوید و به پایین لیست بروید می‌توانید Passive Mode را فعال کنید. این حالت مانع از این می‌شود که سایر بازیکنان با شما تعامل داشته باشند و در عوض شما هم در این حالت نمی‌توانید از سلاح‌های‌تان استفاده کنید و به دیگر کاربران آسیب بزنید. اگر این حالت روی فعالیت‌های شما تاثیر می‌گذارد می‌توانید از منوی استارت وارد بخش Online شده و سربرگ Players را باز کنید، سپس می‌توانید کاربر مورد نظرتان را انتخاب کرده و Kick را بزنید تا از بازی بخواهید او را از Session شما خارج کند. اگر به تعداد کافی سایر کاربران نیز همین کار را کنند، او از بازی بیرون می‌رود. در نهایت اگر می‌خواهید از دست مزاحمان خلاص شوید، می‌توانید وارد منوی استارت شده و بعد از ورود به سربرگ Online، گزینه Find New Session را بزنید یا از بخش Job یکی از ماموریت‌ها را انتخاب کنید.

 

چگونه نوار سلامتی، زره و مهمات خود را پر کنیم؟

هرآنچه برای شروع بازی جی تی ای آنلای باید بدانیددر جی تی ای آنلاین هم مانند GTA V وضعیت شما توسط دو فاکتور سلامتی (Health) و زره (Armor) تعیین می‌شود. این دو به ترتیب با رنگ‌های سبز و آبی در زیر رادارتان قابل مشاهده‌اند. برای پر کردن نوار سلامتی می‌توانید با مراجعه به ون‌های مخصوص مواد غدایی (Snack) مصرف کنید. همچنین می‌توانید به مغازه‌های بزرگ بروید و این خوراکی‌ها را به صورت بسته‌ای تهیه کنید تا بعد از آن بتوانید با باز کردن Interaction Menu و رفتن به بخش Inventory، این Snackها را مصرف کنید.

زره هم از فروشگاه‌هایی با نام AmmuNation قابل تهیه است و این مورد را هم مانند مواد غذایی می‌توان ذخیره کرد و در موارد مورد نیاز با استفاده از بخش Interaction Menu از آن‌ها استفاده کرد. شما می‌توانید مشخص کنید که کدام نوع از زره‌ها برای‌تان نمایش داده شوند و همچنین می‌توانید تعیین کنید که هیچ کدام از آن‌‌ها روی لباس‌های‌تان نمایش داده نشوند. البته نمایش یا عدم نمایش زره در تاثیر گذاری آن نقشی ندارد. جدای از فروشگاه‌های AmmuNation شما می‌توانید زره را از بخش Interaction Menu نیز خریداری کنید که البته مقداری روی هزینه آن تاثیر می‌گذارد. البته خرید از بخش Interaction Menu در زمانی که در حال درگیری هستید بسیار حائز اهمیت است.

 

مجبوریم ملک بخریم؟

هرآنچه برای شروع بازی جی تی ای آنلای باید بدانیدخانه‌های زیادی در بازی وجود دارد که هرکدام از آن‌ها ویژگی‌های منحصر به فردی دارند. داشتن گاراژ به شما اجازه می‌دهد که از وسایل نقلیه‌تان نگهداری کنید و در مواقع لزوم آن‌ها را به کار ببرید، در نتیجه ارزش‌اش را دارد که هرچه زودتر یک گاراژ تهیه کنید. برای این که بدانید کدام محل را می‌توانید بخرید باید از طریق گوشی موبایل‌تان وارد بخش Money and Services شوید که همان بالای صفحه است و سپس به صفحه Dynasty 9 Real Estate بروید. اگر پول کافی داشتید می‌توانید آپارتمان‌های مجلل‌تری را بخرید. این آپارتمان‌ها به شما اجازه می‌دهند لباس‌تان را در آنجا عوض کنید و همچنین پایگاهی برای ماموریت‌های‌تان به حساب می‌آیند. علاوه‌بر این، این نوع مکان‌ها گاراژهایی هم دارند که شما می‌توانید وسایل نقلیه بیشتری را در آنجا نگهداری کنید. مهم‌تر از همه این است که این نوع آپارتمان‌ها اتاقی دارند که می‌توانید هایست‌ها (Heist) را در آنجا مدیریت کنید.

در بازی GTA Online مکان‌هایی مخصوص به کسب و کار نیز وجود دارند که با خرید آن‌ها ماموریت‌ها و فعالیت‌های کاملا جدیدی را می‌توانید تجربه کنید. دفاتر کسب و کار (Offices) به شما اجازه می‌دهند که ماموریت‌های مربوط به حمل و نقل و وسایل نقلیه را مدیریت کنید. این مکان‌ها از طریق Dynasty 8 Executive Realty قابل خرید هستند. همه کارهایی که با کمک Office می‌توانید انجام دهید نیاز به سرمایه‌گذاری اولیه و صرف وقت زیادی دارند. پس در همان شروع خودتان را نگران این بخش نکنید.

 

ما در این مقاله سعی کردیم مواردی را به شما گوش‌زد کنیم که در آغاز کار در بازی GTA Online به دردتان می‌خورد و به شما کمک می‌کند که از سرگردانی در محیط بزرگ و شلوغ بازی خارج شوید. امیدواریم که این مقاله برای‌تان مفید واقع شده باشد.

شما هم تازه به جمع کاربران جی تی ای آنلاین اضافه شده‌اید؟ در کدام بخش‌های بازی مشکل دارید و دوست دارید راهنمایی آن بخش را برای‌تان تهیه کنیم؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *