راهنمایی و آموزش, راهنمای بازی, راهنمای مراحل بازی

راهنمای تکمیل پانچ کارت های شخصیت‌های فورتنایت (آپدیت)

فورتنایت

پانچ کارت‌های شخصیت‌ها فورتنایت نوع جدیدی از چالش‌های مرسوم است که شرکت Epic Games در فصل ۸ از چپتر ۲ بازی خود از آن استفاده می‌کند. در ادامه به آموزش تکمیل این پانچ کارت‌ها خواهیم پرداخت.

شرکت Epic Games فصل ۸ از چپتر ۲ بازی فورتنایت را با نام Cubed در دسترس بازیکنان قرار داده و تغییرات بزرگی را در اثر مذکور به وجود آورده است. از جمله این تغییرات، می‌توانیم به اضافه شدن پانچ‌کارت‌های مختلف اشاره کنیم که جایگزین چالش‌هایی شده‌اند که در چند سال اخیر به آن‌ها عادت کرده بودیم. پانچ کارت‌ها به دو دسته کلی تقسیم می‌شوند. دست اول پانچ کارت‌های روزانه و هفتگی هستند که به صورت اتفاقی و Random در اختیار بازیکنان قرار می‌گیرند و دسته دوم، پانچ کارت‌هایی هستند که مربوط به شخصیت‌های موجود در دنیای بازی می‌شوند.

برای این که بتوانید چالش پانچ کارت این شخصیت‌ها را فعال کنید، باید به محل حضور آن‌ها در نقشه فورتنایت بروید و با آن‌ها صحبت کنید. پانچ کارت هر شخصیت، شامل پنج چالش مختلف می‌شود که هدف ما از این مقاله، کمک کردن به شما در تکمیل این چالش‌ها است. البته باید بدانید که شما به صورت همزمان، می‌توانید تنها پنج پانچ کارت فعال داشته باشید و اگر مورد جدیدی فعال کنید، با یکی از پانچ کارت‌های فعال شما جایگزین خواهد شد. توجه داشته باشید که این مطلب به محض در دسترس قرار گرفتن پانچ کارت‌های شخصیت‌های دیگر به روز رسانی خواهد شد تا بتوانید به صورت هر چه راحت‌تر آن‌ها را تکمیل کنید. انجام دادن این چالش‌ها برای کسب XP و Level-Up کردن و در نتیجه باز کردن‌ آیتم‌های جدید در بازی فورتنایت ضرروی خواهد بود.

فورتنایت

راهنمای تکمیل Character Punchcards در بازی فورتنایت

پانچ کارت شخصیت بابا یاگا (Baba Yaga)

توضیحات نام چالش
یک Medkit، Bandage و Small Shield Potion‌ را مارک کنید Mark a Medkit, a Bandage, and a Small Shield Potion (12,000 XP)
یک بار از قابلیت‌های Mending Machine استفاده کنید Use any of the services of a Mending Machine (14,000 XP)
از یک گیاه تغذیه کنید Consume foraged items (16,000 XP)
خط HP خود را با خوردن ماهی، احیا کنید Restore health with fish (18,000 XP)
هنگامی که در Sidewayها قرار دارید، از Bandage یا Medkit‌ استفاده کنید Use a Bandage or a Medkit in The Sideways (20,000 XP)

در ابتدا، برای فعال کردن این پانچ کارت باید شخصیت Baba Yaga را در جنوب غربی نقشه بازی فورتنایت پیدا کرده و با او صحبت کنید. پس از این کار، برای تکمیل اولین چالش پانچ کارت بابا یاگا، باید با استفاده از مکانیک مارک کردن یکی از سه آیتم Medkit، Bandage یا Small Shield Potion را علامت بزنید. چالش دوم شما را تشویق به خرید از Mending Machine می‌کنید. Mending Machine حکم یکی از فروشگاه‌های بازی را دارد که می‌توانید با جمع کردن Gold Bars، از آن آیتم‌های مختلف بخرید. سومین چالش، از شما می‌خواهد که از میوه‌ها یا گیاه‌های درون بازی مانند موز یا کلم، تغذیه کنید. به محض این که یکی از این میوه‌ها را مصرف کردید، چالش به اتمام می‌رسد.

پس از انجام اقدامات مذکور، باید با خوردن یک ماهی خط HP خود را Heal کنید. برای گرفتن یک ماهی در بازی فورتنایت ابتدا یک چوب ماهی‌گیری پیدا کنید و سپس به سمت رودخانه و سایر آب‌های درون نقشه بروید. آخرین چالش پانچ کارت بابا یاگا هم از شما می‌خواهد هنگامی که در محدوده Sidewayها قرار دارید، از Bandage یا Medkit استفاده کنید. Sidewayها مناطق متفاوتی نسبت به مکان‌های عادی نقشه هستند و شکل یک دایره به شدت بزرگ و قرمز را به خود می‌گیرند. به احتمال زیاد پس از مشاهده یکی از آن‌ها، خیلی سریع متوجه خواهید شد. حال کافی است واردشان شوید و در محدوده آن‌ها، از یک Medkit یا Bandage استفاده کنید.

پانچ کارت شخصیت مدکپ (Madcap)

توضیحات نام چالش
یک تراکتور کشاوزی را نابود کنید Destroy a farming tractor (12,000 XP)
دو عدد قارچ بخورید Forage two mushrooms (14,000 XP)
یک اسلحه بسازید Craft a weapon (16,000 XP)
دو یخچال را نابود کنید Destroy two refrigerators (18,000 XP)
یک سیب و یک موز بخورید Consume an apple and a banana (20,000 XP)

اول از همه باید بدانید که شخصیت مدکپ (Madcap) را می‌توانید درست در غرب منطقه Corny Complex پیدا کنید. او در داخل خانه‌ای حضور دارد که می‌توانید یک آسیاب بادی را کنار آن مشاهده کنید. پس از فعال کردن این پانچ کارت و برای تکمیل چالش اول باید یک تراکتور کشاورزی را نابود کنید که کار خیلی راحتی به شمار می‌رود. شما می‌توانید این تراکتورها را در همان منطقه Corny Complex یپدا کنید. چالش دوم از شما می‌خواهد که دو عدد از قارچ‌های موجود در نقشه فورتنایت را بخورید. پیدا کردن قارچ‌ها زیاد سخت نیست و احتمالا شما در طی تجربه خود، آن‌ها را پیدا خواهید کرد.

چلنج سوم مربوط به ساخت یا ارتقا یک اسلحه هست. راحت‌ترین راه برای تکمیل چالش مذکور، Upgrade کردن یک اسلحه از طریق Inventory و با استفاده از Gold Bars است. برای مثال می‌توانید با ارتقا یکی از اسلحه‌های Epic خود به Legendary، این کار را انجام دهید. در ادامه، بازی Fortnite از شما می‌خواهد دو تا از یخچال‌هایی را که درون خانه‌ها مشاهده کردید، نابود کنید. به طور معمول بیشتر خانه‌های موجود در فورتنایت یخچال دارند و نیازی به نگرانی نیست. آخرین چالش پانچ کارت شخصیت مدکپ هم مربوط به خوردن دو میوه مختلف است. برای این کار، تنها باید یک موز و یک سیب را در طی تجربه خود، بخورید.

پانچ کارت شخصیت تونا فیش (Toona Fish)

توضیحات نام چالش
از سه منطقه مختلف نام‌دار دیدن کنید Visit three different named locations (12,000 XP)
در محدوده ۱۰ متری یک IO Guard، برقصید Dance within 10m of an IO guard (14,000 XP)
از منطقه Aftermath دیدن کنید Visit the Aftermath (16,000 XP)
لاستیک‌های پنج وسیله نقلیه متفاوت را پنچر کنید Pop the tires on five vehicles (18,000 XP)
از شخصیت‌های موجود در نقشه، یک آیتم بخرید Buy an item from a character ​(20,000 XP)

شخصیت تونا فیش را می‌توانید در غرب منطقه Holly Hedges و در بالای کشتی وایکینگ‌ها پیدا کنید. اولین چالش پانچ کارت این شخصیت بازی فورتنایت، از شما می‌خواهد از سه منطقه نام‌دار مختلف دیدن کنید. برای مثال کافی است وارد مناطقی مانند Holly Hedges، Slurpy Swamps و Weeping Woods شوید و از آن‌ها دیدن کنید. برای تکمیل چالش دوم هم کافی است در محدوده ۱۰ متری IO Guardها برقصید. شما می‌توانید این IO Guardها را درون IO Baseها، پیدا کنید.

چالش سوم از شما می‌خواهد که از منطقه Aftermath دیدن کنید. Aftermath در واقع همان محدوده بنفش رنگی بوده که درست در مرکز نقشه فورتنایت قرار دارد و می‌توانید به راحتی آن را پیدا کنید. حال کافی است به این منطقه بروید و از آن دیدن کنید تا این چلنج هم تکمیل شود. چالش چهارم نیاز به کمی خرابکاری دارد و برای انجام دادن آن، لاسیتک‌های پنج ماشین مختلف را پنچر کنید. در واقع پس از این که به یک ماشین جدید بر خوردید، به لاستیک‌های آن شلیک کنید تا پنچر شود. آخرین چلنج پانچ کارت تونا فیش هم شما را به خرید از NPC یا شخصیت‌های درون بازی تشویق می‌کند. کافی است نزد یکی از آن‌ها رفته و یک آیتم (مهم نیست چه آیتمی) بخرید.

پانچ کارت شخصیت پنی (Penny)

توضیحات نام چالش
پنج عدد از سازه دشمنان را نابود کنید Destroy five opponent structures (12,000 XP)
در منطقه Craggy Cliffs، پنج سازه درست کنید Build five structures at Craggy Cliffs (14,000 XP)
از دو منطقه Weeping Woods و Streamy Cracks آهن استخراج کنید Harvest metal from both Weeping Woods and Steamy Stacks (16,000 XP)
هنگام استخراج مواد مختلف، به نقاط ضعف ضربه بزنید Hit four weakpoints while harvesting (18,000 XP)
در شعاع ۱۰ متری سازه‌های هم تیمی‌های خود برقصید Emote within 10m of an ally-built structure (20,000 XP)

شما می‌توانید برای پیدا کردن شخصیت پنی (Penny)، به قسمت غربی منطقه Retail Row مراجعه کرده و با او صحبت کنید. برای تکمیل اولین چالش پانچ کارت این شخصیت، باید پنج عدد از سازه‌هایی که دشمنان ساخته‌اند را نابود کنید. شما می‌توانید برای انجام این کار از Pickaxe‌ یا اسلحه‌های خود بهره ببرید. چالش دوم هم دوباره مربوط به سازه‌های بازی فورتنایت است؛ با این تفاوت که این دفعه خود شما باید آن‌ها را بسازید. کافی است به منطقه Craggy Cliffs بروید و در محدوده این منطقه، پنج سازه مانند Wall، Stair و Ramp بسازید. چلنج بعدی از شما می‌خواهد به دو منطقه Weeping Wood و Steamy Stacks بروید و با استفاده از Pickaxe خود آهن استخراج کنید. هنگامی که درون محدوده این دو منطقه قرار دارید، با استفاده از Pickaxe خود به وسایل آهنی ضربه بزنید تا این چالش را کامل کنید. توجه کنید که استخراج آهن در یکی از این دو منطقه کافی نیست و باید به سراغ هر دوی آن‌ها بروید.

چالش چهارم موضوعی است که خود شما به طور خودکار آن‌ را در بازی فورتنایت انجام می‌دهید؛ اما ما به هر حال به توضیخ آن خواهیم پرداخت. هنگامی که با استفاده از Pickaxe خود در حال ضربه زدن به اشیا مختلف برای جمع کردن متریال هستید، یک سری دایره زرد رنگ روی صفحه نمایش داده می‌شود که حکم نقطه ضغف را دارند. کافی است در روند ضربه زدن با Pickaxe و جمع کردن متریال، یک بار به این نقاط ضغف ضربه بزنید. استفاده از این روش، باعث می‌شود که روند جمع کردن متریال سرعت بیشتری به خود بگیرد و در زمان کم‌تر، متریال بیشتری کسب کنید. آخرین چالش پانچ کارت شخصیت پنی هم از شما می‌خواهد در شعاع ۱۰ متری سازه یکی از هم تیمی‌های خود، از Dance استفاده کنید.

پانچ کارت شخصیت تورین (Torin)

توضیحات نام چالش
وارد محدوده Sidewayها شوید Enter the Sideways (12,000 XP)
یک Sideways Weapon بردارید Collect a Sideways weapon (14,000 XP)
با استفاده از Sideways Weapon، به دشمنان خود ۱۰۰ واحد آسیب وارد کنید Deal 100 damage to players with a Sideways weapon (16,000 XP)
۱۰ عدد Cube Monster را در محدوده Sidewayها بکشید Eliminate ten cube monsters in The Sideways (18,000 XP)
یک Sideways Encounter را کامل کنید Complete a Sideways encounter (20,000 XP)

تورین (Torin) همیشه در شمال شرقی منطقه Aftermath قرار داشته و او را می‌توانید در این حوالی پیدا کنید. همان طور که پیش از این هم اشاره کردیم، Aftermath منطقه بنفش رنگ و متفاوتی است که در مرکز نقشه فورتنایت دیده می‌شود. تمام چالش‌های پانچ کارت شخصیت تورین، مربوط به Sidewayها و مکانیک‌های مختلف آن است. اولین چالش از شما می‌خواهد که تنها وارد یکی از این Sidewayها شوید. Sidewayها روی نقشه به لطف حالت بنفش رنگ خود کاملا مشخص هستند و می‌توانید آن‌ها را به راحتی مشاهده کنید. حالا کافی است پس از پیدا کردن یکی از آن‌ها، واردشان شوید تا این چالش به پایان برسد. چلنج دوم، از شما می‌خواهد یکی از سلحه‌های موجود در سایدوی‌ها را پیدا کرده و بردارید. این اسلحه‌ها در Chestهای این منطقه پیدا می‌شوند و برخی مواقع هم می‌توانید آن‌ها را با کشتن Cube Monsterها به دست آورید. برای تکمیل چالش بعد، پس از این که یک Sideways Weapon پیدا کردید کافی است با استفاده از آن به دشمنان خود ۱۰۰ واحد آسیب وارد کنید.

چالش چهارم هم دوباره مربوط به Sidewayها می‌شود. موجودات عجیب و غریبی که در این مناطق بازی فورتنایت وجود دارند، با نام Cube Monster شناخته می‌شوند و به محض مشاهده یک بازیکن، به او حمله می‌کنند. کافی است ۱۰ عدد از این Cube Monsterها را بکشید تا این چالش به اتمام برسد. آخرین چالش هم مربوط به تکمیل یک Sideways Encounter است. Sideways Encounter نام یک مینی گیم جذاب است که در محدوده Sidewayها مشاهده می‌شود. زمانی که وارد این مینی گیم شوید، یک خط نارنجی در وسط صفحه نمایشگر شروع به پر شدن می‌کند و شما باید با کشتن Cube Monsterها این خط نارنجی را به انتها برسانید. Sideways Encounter ممکن است با مرور زمان به شدت چالش برانگیز شود؛ پس بهتر است با اسلحه خوبی به استقبال آن بروید.

پانچ کارت شخصیت کیتبش (Kitbash)

توضیحات نام چالش
پیچ و مهره پیدا کنید Collect nuts and bolts (12,000 XP)
یک آیتم بسازید Craft an item (14,000 XP)
یک اسلحه را در Weapon Bench ارتقا دهید Upgrade a weapon at a weapon bench (16,000 XP)
بوق یک ماشین را در شعاع ۱۰ متری دشمنان، به صدا درآورید Honk a vehicle’s horn within 10m of an opponent (18,000 XP)
در سه فاز از Storm زنده بمانید Survive three storm phases ​(20,000 XP)

پیدا کردن شخصیت Kitbash به شدت راحت است؛ چرا که می‌توانید او را در قسمت جنوبی منطقه Dirty Dock و محل تجمع کانکس‌ها پیدا کنید. چالش اول پانچ کارت این شخصیت، از شما می‌خواهد پیچ و مهره یا به قول خود فورتنایت Nuts and Bolts‌ پیدا کنید. پیدا کردن پیچ و مهره زیاد سخت نیست و می‌توانید آن‌ها را در نزدیکی Upgrade Bench و گاراژهایی که در سطح نقشه قرار دارند، مشاهده کنید. چالش دوم از شما می‌خواهد از طریق Inventory خود یک اسلحه بسازید یا آن را ارتقا دهید. انجام دادن این کار به پیچ و مهره‌هایی نیاز دارد که در چلنج قبلی آن‌ها را به دست آوردید. حالا کافی است Inventory خود را باز کنید و بقیه ماجرا را انجام دهید.

چالش سوم باز هم مربوط به ارتقا اسلحه‌های فورتنایت است، با این تفاوت که این دفعه باید روند Upgrade را در Upgrade Bench انجام دهید. این Upgrade Benchها در مناطق نام‌دار بازی پیدا می‌شوند و برای انجام عملیات، از شما Gold Bars می‌خواهند. پس بهتر است برای تکمیل این چالش، در استفاده از شمش‌های طلای خود صرفه جویی کنید. چلنج بعدی به شدت راحت بوده و کافی است برای انجام دادن آن هنگامی که سوار یک ماشین هستید به شعاع ۱۰ متری یکی از دشمنان بروید و بوق بزنید. آخرین چالش پانچ کارت شخصیت Kitbash هم به طور خودکار و با بازی کردن کامل می‌شود؛ چرا که از شما می‌خواهد در سه فاز از Storm دنیای بازی زنده بمانید.

پانچ کارت شخصیت شارلوت (Charlotte)

توضیحات نام چالش
یک Assault Rifle و یک نارنجک به دست آورید Collect an assault rifle and a grenade (12,000 XP)
Shield خود را تا انتها پر کنید Reach max shields (14,000 XP)
از یک IO Outpost یا یک IO Convoy دیدن کنید Visit an IO Outpost or the IO Convoy (16,000 XP)
دو IO Guard را بکشید Eliminate 2 IO Guards (18,000 XP)
در محدوده IO Outpostها یا IO Convoyها، یک Chest را باز کنید Search a chest in an IO Outpost or in the IO Convoy (20,000 XP)

اگر می‌خواهید شخصیت شارلوت را ملاقات کنید، باید به قسمت جنوب شرقی منطقه Pleasant Park‌ بازی فورتنایت مراجعه کنید. برای تکمیل اولین چالش پانچ کارت مذکور، باید یک Assault Rifle و یک نارنجک (Grenade) به دست آورید. این کار زیاد سخت نبوده و کافی است برای انجام دادن آن سطح نقشه را لوت کرده و Chestها را باز کنید. چالش دوم هم کار به شدت ساده‌ای بود و از شما می‌خواهد Shield خود را با استفاده از آیتم‌هایی مانند Small Shield Potion و Big Shield Potion پر کنید.

چلنج سوم مربوط به دیدن IO Outpostهایی است که هنوز در سطح نقشه دیده می‌شوند. شاید با خود فکر کنید که این مکان‌ها با شروع فصل ۸ از چپتر ۲ فورتنایت نابود شده‌اند؛ اما باید بدانید که این گونه نیست و هنوز می‌توانید آن‌ها را در سطح نقشه بازی پیدا کنید. پس از این که وارد یکی IO Outpostها شدید، به دنبال محافظان این مکان‌ها با نام IO Guard بگردید و با کشتن دو نفر از آن‌ها، چالش چهارم پانچ کارت شارلوت را به اتمام برسانید. آخرین چلنج باز هم مربوط به IO Outpostها است، به گونه‌ای که باید این دفعه در محدوده این مناطق یک Chest باز کنید.

پانچ کارت شخصیت کُر (Kor)

توضیحات نام چالش
یک Sniper Rifle به دست آورید Collect a sniper rifle (12,000 XP)
با استفاده از یک Assault Rifle یا یک Sniper Rifle، به دشمنان آسیب وارد کنید Deal 150 damage with an assault rifle or sniper rifle (14,000 XP)
با استفاده از یک Assault Rifle یا یک Sniper Rifle، دو دفعه گلوله را به سر دشمنان خود بزنید (دو بار هدشات کنید) Get two headshots with an assault rifle or sniper rifle (16,000 XP)
در فاصله ۳۰ ثانیه پس از پنهان شدن در یک کاه‌دان، سطل آشغال یا دستشویی به دشمنان آسیب وارد کنید Deal damage within 30 seconds of hiding in a haystack, dumpster, or a Flusher (18,000 XP)
هنگامی که در نوک قله یک کوه قرار دارید، برقصید Emote on top of a mountain (20,000 XP)

برای این که بتوانید مانند سایر شخصیت‌ها پانچ کارت شخصیت کُر را فعال کنید، باید با او صحبت کنید. او در جنوب شرقی منطقه Misty Meadows قرار دارد. برای تکمیل اولین چالش پانچ کارت این شخصیت، باید یک اسنایپر یا همان Sniper Rifle پیدا کنید. انجام دادن این کار زیاد سخت نبوده و کافی است پس از فرود آمدن در نقشه فورتنایت به خوبی لوت کنید. چلنج دوم از شما می‌خواهد با استفاده از یک Sniper Rifle یا یک Assault Rifle، به دشمنان خود آسیب وارد کنید. پیشنهاد ما برای انجام این کار استفاده از Assault Rifle‌ است؛ چرا که کار کردن با آن راحت‌تر از یک اسنایپر خواهد بود. چالش بعدی هم به طور مجدد شما را به استفاده از یک Sniper Rifle یا یک Assault Rifle تشویق می‌کند. البته این دفعه تنها آسیب وارد کردن به دشمنان کافی نیست و شما باید آن‌ها را به اصطلاح «هدشات» کنید. هنگامی که دو گلوله را به سر دشمن زدید، این چلنج هم به پایان خود می‌رسد.

چالش چهارم ممکن است کمی سخت شود، چرا که از شما می‌خواهد پس از پنهان شدن در یک کاه‌دان (Haystack)، سطل آشغال (Dumpster) یا دستشویی (Flusher) به دشمنان خود آسیب وارد کنید. البته توجه داشته باشید که برای موفق شدن، باید این کار را سی ثانیه پس از خروج از حالت پنهانی انجام دهید. برای انجام دادن آخرین چالش پانچ کارت کُر هم باید درست زمانی که روی نقطه یک کوه قرار دارید، برقصید. در نقشه بازی Fortnite دو کوه وجود دارد؛ کوه F8 که می‌توانید آن را در جنوب منطقه Misty Meadows پیدا کنید و کوه Kay که در جنوب منطقه Catty Corner قرار دارد. پس از پیدا کردن یکی از این دو کوه، تنها به نوک قله آن رفته و از یک Dance استفاده کنید.

پانچ کارت شخصیت داسک (Dusk)

توضیحات نام چالش
زنگ یک خانه را آنقدر بزنید تا بشکند Ring a doorbell until it breaks (12,000 XP)
تا فاصله ۳۰ ثانیه‌ای پس از فرود روی زمین، به دشمنان آسیب وارد کنید Damage an opponent within 30 seconds of landing (14,000 XP)
با استفاده از یک کلت (Pistol)، از بالا به دشمنان خود ۷۵ واحد آسیب بزنید Deal 75 pistol damage from above (16,000 XP)
هنگامی که در محدوده Sidewayها قرار دارید با استفاده از یک Pistol، SMG یا Shoutgun یک دشمن را بکشید Get an elimination with a Pistol, SMG, or Shotgun in the Sideways (18,000 XP)
یک دشمن Knock Down شده را با استفاده از Pickaxe بکشید Finish a downed enemy with Harvesting Tool ​(20,000 XP)

پیدا کردن شخصیت داسک (Dusk) کمی سخت بوده و باید برای پیدا کردن آن کمی حوصله به خرج دهید. بالاتر از منطقه Misty Meadows یک دریاچه به نسبت بزرگ وجود دارد. حال اگر جهت شمالی این نقشه را بگیرید و به سمت شمال بروید، یک برکه کوچک را پیدا می‌کنید. اگر همان دور و اطراف را به خوبی بگردید، متوجه شخصیت داسک خواهید شد. حال اگر می‌خواهید اولین چالش این شخصیت را کامل کنید، به مناطقی بروید که خانه‌های سالم در آن دیده می‌شود. اکثر خانه‌های موجود در فورتنایت، در کنار در اصلی یک زنگ (Bell) دارند که می‌توانید با آن‌ها تعامل کنید. حال اگر این زنگ را به طور مداوم و برای چندین بار فشار دهید، بالاخره می‌شکند. هنگامی که این اتفاق رخ داد، این چالش به پایان می‌رسد. دومین چلنج این پانچ کارت، از شما می‌خواهد تا ۳۰ ثانیه پس از فرود اولیه روی نقشه، به یکی از دشمنان خود آسیب وارد کنید. توجه کنید که این کار تنها پس از پرش اولیه از اتوبوس معروف فورتنایت ممکن است و پس از آن دیگر فایده‌ای ندارد.

سومین چالش، مربوط به استفاده از یک کلت یا Pistol است. Pistolها یکی از فراوان‌ترین اسلحه‌های درون بازی است و می‌توانید خیلی راحت یکی از آن‌ها را پیدا کنید. پس از این که پیستول خود را گرفتید، باید هنگامی که در ارتفاع بالاتری از دشمنان خود قرار دارید، ۷۵ واحد به دشمنان آسیب بزنید. گرفتن High Ground از دشمنان برای تکمیل این چالش به شدت کاربردی است. چلنج بعدی باز هم مربوط به مهارت استفاده از اسلحه‌ها می‌شود. برای تکمیل این چالش، هنگامی که در محدوده Sidewayها قرار دارید با یکی از سه اسلحه Pistol، Shotgun یا SMG یکی از دشمنان خود را بکشید. برای به پایان رساندن آخرین چالش پانچ کارت شخصیت داسک، نیاز به تجربه حالت‌های تیمی دارید. در حالت‌های تیمی، پس از این که یک دشمن را می‌کشید به طور کامل از جریان بازی خارج نشده و به اصطلاحی Knock Down می‌شود. در این حالت، هم تیمی دشمن شما می‌تواند از راه برسد و یار خود را دوباره زنده کند. حال هنگامی که یکی از دشمنان را Knock Down کردید، به سمت او رفته و با استفاده از Pickaxe کار دشمن را تمام کنید.

پانچ کارت شخصیت پیت استاپ (Pitstop)

توضیحات نام چالش
با بنزین باک ماشین خود را پر کنید Refuel a vehicle with gas (12,000 XP)
هنگامی که سوار ماشین هستید، ۵۰۰ متر حرکت کنید Travel 500 distance while in a vehicle (14,000 XP)
یک صندوق پستی را با استفاده از ماشین نابود کنید Destroy mailboxes with a vehicle (16,000 XP)
با استفاده از یک ماشین به مدت دو ثانیه بپرید Get two seconds of air time with a vehicle (18,000 XP)
با یک ماشین چپ شده تعامل برقرار کرده و آن را برگردانید Interact with an overturned car to flip it Right Side up ​(20,000 XP)

شما می‌توانید شخصیت پیت استاپ (Pitstop) را در منطقه Boney Burbs پیدا کنید. او بیشتر اوقات در پمپ بنزینی قرار دارد که در شمال شرقی منطقه مذکور دیده می‌شود. برای تکمیل اولین چالش پانچ کارت این شخصیت، باید با ماشین خود سوخت گیری کنید. برای این کار ابتدا یک ماشین پیدا کرده و به سمت یک پمپ بنزین بروید. سپس ماشین خود را به یکی از پمپ‌ها نزدیک کنید تا عملیات سوخت‌گیری شروع شود. این روند را تا زمان اتمام چالش قطع نکنید. دومین چالش که به شدت راحت است، از شما می‌خواهد هنگامی که سوار یک ماشین هستید، ۵۰۰ متر حرکت کنید. چلنج بعدی، مربوط به نابود کردن صندوق‌های پستی با استفاده از یک ماشین است. هنگامی که سوار ماشین هستید، سه عدد از این صندوق‌های پستی را نابود کنید تا این چالش هم به پایان برسد. توجه داشته باشید که شانس پیدا کردن صندوق‌های پستی در مناطق بزرگ و شهرهای نام‌دار به شدت زیاد است.

چالش بعدی که باید به آن اشاره کنیم، از شما می‌خواهد که با استفاده از ماشین خود بپرید و دو ثانیه روی هوا باشید. برای انجام این کار به سمت جاهای شیب‌دار رفته و با سرعت هر چه بیشتر از روی آن‌ها بپرید تا این چلنج هم به پایان برسد. آخرین چلنج پانچ کارت شخصیت پیت استاپ هم از شما می‌خواهد یک ماشین چپ شده را به وضعیت اولیه بازگردانید. در فورتنایت هنگامی که نزدیک یک ماشین چپ شده شوید، گزینه‌ جدیدی روی صفحه نمایش داده می‌شود که با استفاده از آن می‌توانید ماشین را به حالت درست و اولیه خود بازگردانید.

پانچ کارت شخصیت فابیو اسپارکلمن (Fabio Sparklemane)

توضیحات نام چالش
از یک زیپ لاین استفاده کنید Use a Zipline (12,000 XP)
پنج عدد از وسایل خانه را در منطقه Apres Ski نابود کنید Destroy five pieces of furniture at Apres Ski (14,000 XP)
در دو منطقه Alien Crash Site مختلف برقصید Dance at two different alien crash sites (16,000 XP)
تا دو ثانیه پس از آسیب زدن به دشمنان برقصید Dance for two seconds after damaging an opponent (18,000 XP)
هنگامی که در Sidewayها قرار دارید، به مدت پنج ثانیه برقصید Dance for five seconds while in the sideways (20,000 XP)

شخصیت فابیو اسپارکلمن (Fabio Sparklemane) را می‌توانید در منطقه Apres Ski پیدا کنید. این مکان در جنوب غربی منطقه Misty Meadows و در نوک قله کوهی که در آن اطراف دیده می‌شود، واقع شده است. برای تکمیل اولین چالش پانچ کارت شخصیت فابیو، باید از یک زیپ لاین استفاده کنید. تعداد زیپ لاین‌های موجود در نقشه فورتنایت نسبت به فصل‌های گذشته کم‌تر شده است، اما باز می‌توانید یکی از آن‌ها را در دو منطقه Dirty Docks و Misty Meadows پیدا کنید. چالش بعدی را باید در منطقه Apres Ski که پیش از این به اشاره کردیم، انجام دهید. کافی است وارد این منطقه شده و پنج عدد از مبلمان و وسایلی که در این محدوده وجود دارد را نابود کنید. اما تکمیل چالش سوم ممکن است کمی شما را به دردسر بیندازید، چرا که باید برای انجام آن در دو منطقه Alien Crash Site مختلف یا همان محل سقوط بیگانگان فضایی، برقصید. در نقشه فصل جدید پنچ عدد Alien Crash Site وجود دارد که در ادامه می‌توانید محل حدودی آن‌ها را مشاهده کنید:

  1. غرب منطقه Pleasant Park
  2. غرب منطقه Boney Burbs
  3. غرب منطقه Weeping Woods
  4. شمال غربی منطقه Misty Meadows
  5. غرب منطقه Dirty Docks

چالش چهارم پانچ کارت شخصیت فابیو اسپارکلمن بازهم مربوط به رقصیدن می‌شود. البته این دفعه باید این کار را تا دو ثانیه پس از آسیب زدن به یک دشمن انجام دهید. به عبارتی دیگر، هنگامی که به یکی از دشمنان خود آسیب زدید دو ثانیه وقت دارید تا این چلنج را کامل کنید. آخرین چلنجی که باید به آن اشاره کنیم، از شما می‌خواهد که به Sidewayها بروید و هنگامی که در محدوده آن‌ها قرار دارید، برای پنچ ثانیه برقصید.

پانچ کارت شخصیت جی بی چیمپانسکی (J.B. Chimpanski)

توضیحات نام چالش
به War Effort کمک مالی کنید Make a donation to the war effort donation box (12,000 XP)
یک خودرو را به ایستگاه هواشناسی تحویل دهید Deliver a car to the Weather Station (14,000 XP)
از یکی از مناطق Alien Crash Site صد واحد آهن استخراج کنید Harvest 100 metal from an alien crash site (16,000 XP)
با سه شخصیت مختلف صحبت کنید Talk to three characters (18,000 XP)
از یک Mounted Turret استفاده کنید Interact with a mounted turret (20,000 XP)

شما می‌توانید شخصیت جی بی چیمپانسکی (J.B. Chimpanski) را در ایستگاه هواشناسی یا Weather Station پیدا کنید. این ایستگاه روی کوه کی (Mount Kay) قرار دارد که در قسمت شرقی منطقه Misty Meadows آن را مشاهده خواهید کرد. برای تکمیل اولین چالش پانچ کارت این شخصیت، باید به War Effort با استفاده از Gold Bars کمک مالی کنید. برای این کار ابتدا کمی شمش طلا به دست آورید و سپس به منطقه Dirty Docks بروید تا کمک مالی خود را اهدا کنید. چالش دوم از شما می‌خواهد که یک ماشین را به ایستگاه هواشناسی تحویل دهید. کافی است در سطح نقشه فورتنایت یک ماشین پیدا کرده و سپس به سمت Weather Station بروید که پیش از این به آن اشاره کردیم.

برای به پایان رساندن چالش سوم این پانچ کارت، باید به سمت یکی از Alien Crash Siteها بروید که در قسمت قبلی به مکان قرارگیری آن‌ها اشاره کردیم. حال که به یکی از آن‌ها رسیدید، با استفاده از Pickaxe خود به وسایل آهنی آن ضربه بزنید تا آهن استخراج کنید. برای تکمیل این چالش به استخراج ۱۰۰ واحد آهن نیاز خواهید داشت. چلنج بعدی به شدت راحت بوده و تنها از شما می‌خواهد که با سه شخصیت مختلف (همین شخصیت‌هایی که به پانچ کارت آن‌ها می‌پردازیم)، صحبت کنید. شما با دنبال کردن روند طبیعی انجام پانچ کارت‌ها این چالش را تکمیل می‌کنید؛ چرا که باید برای فعال کردن آن‌ها با شخصیت‌های مشخصی صحبت کنید. آخرین چالشی هم که باید به آن اشاره کنیم، برای تکمیل نیازمند استفاده از Mounted Turret (اسلحه‌های بزرگی که به زمین چسبیده‌اند) خواهد بود. این اسلحه‌ها را می‌توانید در IO Baseها و سایر مناطق نقشه پیدا کنید.

پانچ کارت شخصیت برت (The Brat)

توضیحات نام چالش
یک صندوق پول را باز کنید Open a cash register (12,000 XP)
سه عدد مبل یا تخت خواب را نابود کنید Destroy three couches or beds (14,000 XP)
یکی از ماموریت‌های شخصیت‌های دیگر را کامل کنید Complete a quest from another character (16,000 XP)
از شخصیت‌ها یا دستگاه‌های Weapon-O-Matic، یک اسلحه با سطح Rare یا بالاتر بخرید Purchase a weapon of Rare rarity or higher from a character or Weapon-O-Matic (18,000 XP)
با استفاده از یک اسلحه با سطح Rare یا بالاتر، به دشمنان آسیب وارد کنید Damage opponents with weapons of Rare rarity or higher (20,000 XP)

پیدا کردن شخصیت برت (The Brat) کمی سخت بوده و باید با دقت به دنبال آن بگردید. ابتدا باید به سمت منطقه Lazy Lake بروید و جاده‌ای که به سمت شمال می‌رود را دنبال کنید تا به یک دو راهی برسید. در این دو راهی، به سمت چپ بپیچید تا برت را کنار یک کامیون فروش غذا با نام Fork Knife پیدا کنید. برای تکمیل اولین چالش این پانچ کارت، باید یک صندوق پول را باز کنید. صندوق‌های پول را می‌توان به راحتی در پمپ بنزین‌ها و فروشگاه‌های بازی Fortnite پیدا کرد. چلنج بعدی از شما می‌خواهد که سه عدد مبل یا تخت خواب را در حین تجربه بخش Battle Royale‌ نابود کنید. شما تقریبا می‌توانید در تمامی خانه‌های موجود در نقشه بازی، مبل و تخت خواب پیدا کنید. هنگامی که آن‌ها را پیدا کردید، با استفاده از Pickaxe خود چندین بار به آن‌ها ضربه بزنید تا چلنج به پایان برسد.

تکمیل سومین چالش نیاز به کار خاصی نداشته و کافی است برای تکمیل آن، یکی از چالش‌های پانچ کارت‌های دیگر را انجام دهید. چهارمین چالش که باید به آن اشاره کنیم، نیازمند خرید یک اسلحه با سطح Rare یا بالاتر (مانند Epic و Legendary) از NPCهای درون بازی و دستگاه‌های Weapon-O-Matic است. ما در طول این مقاله به مکان حضور شخصیت‌های بازی پرداخته‌ایم و اگر قصد استفاده از دستگاه‌های Weapon-O-Matic را دارید، می‌توانید به راحتی آن‌ها را در سطح نقشه و شهرهای بزرگ پیدا کنید. آخرین چلنج پانچ کارت برت، از شما می‌خواهد با استفاده از یک اسلحه با سطح Rare یا بالاتر، به دشمنان خود آسیب وارد کنید؛ اتفاقی که به احتمال زیاد به طور خودکار در جریان مبارزات رخ خواهد داد.

پانچ کارت شخصیت دارک جونزی (Dark Jonesy)

توضیحات نام چالش
در منطقه Steamy Stacks یک شاتگان و تیرهای آن را به دست آورید Collect a shotgun and shells at Steamy Stacks (12,000 XP)
یک کمپ فایر را روشن کنید Stoke a campfire (14,000 XP)
تا فاصله ۱۰ متری از دشمنان، برای دو ثانیه به صورت نشسته دربیایید Crouch within ten meters of an opponent for two seconds (16,000 XP)
در محدوده Sidewayها، ۱۵۰ واحد به سر دشمنان آسیب بزنید Cause 150 headshot damage on monsters in The Sideways (18,000 XP)
درون محدوده Sidewayها، دو موج از Cube Monsterها را شکست دهید Defeat two waves of Cube Monsters in The Sideways anomaly (20,000 XP)

اگر به دنبال شخصیت دارک جونزی (Dark Jonsey) می‌گردید، می‌توانید او را در قسمت غربی منطقه Steamy Stacks بازی فورتنایت پیدا کنید. پس از پیدا کردن شخصیت مذکور از منطقه خارج نشوید؛ چرا که اولین چالش پانچ کارت را باید همان جا انجام دهید. شما باید در محدوده منطقه Steamy Stacks، یک Shotgun و تیرهای آن که با نام Shell شناخته می‌شود را به دست آورید. برای تکمیل چلنج دوم، باید در سطح نقشه یک کمپ فایر (Campfire) پیدا کرده و آن را روشن کنید. پیدا کردن کمپ فایر کار سختی نبوده و به راحتی می‌توانید یکی از آن‌ها را در سطح نقشه پیدا کنید.

سومین چالش پانچ کارت دارک جونزی از شما می‌خواهد در شعاع ۱۰ متری یکی از دشمنان خود، برای دو ثانیه به حالت نشسته (Crouch) دربیایید. پس از انجام این کار برای دو ثانیه، این چلنج انجام خواهد شد. برای انجام دادن چالش بعدی باید باز هم به محدوده Sidewayها بروید و به سر Cube Monsterها شلیک کرده یا به اصطلاح آن‌ها را هدشات کنید. برای تکمیل چالش، باید به سر آن‌ها ۱۵۰ واحد آسیب بزنید. حالا که هنوز در منطقه Sidewayها قرار دارید، دو موج از Cube Monsterها را هم بکشید تا پانچ کارت Dark Jonesy به پایان برسد.

پانچ کارت شخصیت اسکوبا جونزی (Scuba Jonesy)

توضیحات نام چالش
در آب‌های دو منطقه Lazy Lake و Lake Canoe شنا کنید Swim at both Lake Canoe and Lazy Lake (12,000 XP)
هنگام استفاده از یک ماشین، آن را در آب‌های نقشه غرق کنید Submerge a driven vehicle into a large body of water (14,000 XP)
پس از گرفتن یک ماهی، آن را به آب بازگردانید Throw a fish back in the water (16,000 XP)
یک حیوان را شکار کنید (بکشید) Hunt one wildlife (18,000 XP)
در یک بازی واحد، یک گوشت و یک ماهی بخورید Consume a fish and a meat in a single match (20,000 XP)

شخصیت اسکوبا جونزی (Scuba Jonesy) را می‌توانید در منطقه Coral Castle که در شمال غربی نقشه فورتنایت قرار دارد، پیدا کنید. پس از گرفتن ماموریت از او و برای تکمیل چالش اول، باید در استخر منطقه Lazy Lake و دریاچه Canoe شنا کنید. استخر Lazy Lake در جنوب غربی این منطقه قرار دارد که می‌توانید از آن استفاده کنید. دریاچه Canoe نیز در جهت شمال شرقی منطقه Lazy Lake و شمال منطقه Retail Row قرار داشته و از روی نقشه هم قابل شناسایی است. به سمت آن رفته و در آب‌هایش شنا کنید تا چالش اول کامل شود. برای انجام چالش دوم، یک ماشین پیدا کنید و هنگامی که در حال راندن آن هستید، به سمت یک دریاچه، رودخانه یا استخر بروید و آن را غرق کنید.

سومین چلنج پانچ کارت اسکوبا جونزی، از شما می‌خواهد یک ماهی بگیرید و سپس، آن را به آب بازگردانید. هم گرفتن و هم بازگرداندن ماهی، با استفاده از چوب ماهی‌گیری و Harpoon Gun امکان پذیر است. اما برای تکمیل چالش چهارم، باید یکی از حیوانات موجود در نقشه را شکار کنید. حال این حیوان می‌تواند مرغ، قورباغه یا یک گرگ باشد. پس از کشتن حیوان موردنظر خود، گوشت آن را نگه دارید تا با دست پر به استقبال چالش پنج بروید. چالش پنجم از شما می‌خواهد که در یک بازی واحد، از گوشت حیوانات روی خشکی و گوشت ماهی تغذیه کنید. اگر جان شما پس از خوردن یکی از دو گوشت پر شد، می‌توانید با ساختن سازه‌ها و ارتفاع گرفتن از زمین و پریدن، Fall Damage بخورید. پس از این کار، دیگر مانعی برای استفاده از گوشت حیوانات خشکی یا ماهی‌ها وجود ندارد.

پانچ کارت شخصیت رف (Wrath)

توضیحات نام چالش

با استفده از اسلحه Recon Scanner دشمنان را شناسایی کنید

Spot enemy players using the Recon Scanner (12,000 XP)

با استفاده از یک Jump Pad یا Jump Vent بپرید و پیش از فرود آمدن، ۱۰۰ متر حرکت کنید

Use a Jump Pad or Jump Vent and travel 100 meters before landing (14,000 XP)

با صحبت کردن با یکی از شخصیت‌های بازی، متوجه پیش‌بینی Storm شوید

Get a Storm Forecast from a Character (16,000 XP)

از Bounty Board یک Bounty دریافت کنید

Get a bounty from a bounty board (18,000 XP)

یک Bounty را کامل کنید Complete a bounty (20,000 XP)

برای پیدا کردن شخصیت Wrath می‌توانید به منطقه Stealth Stronghold مراجعه کنید. او همیشه در محدوده این منطقه در حال گشت زدن است. همان طور که به احتمال زیاد می‌دانید، برای گرفتن ماموریت از هر شخصیت باید ابتدا با او صحبت کنید. پس از این که با Wrath صحبت کردید، برای تکمیل اولین ماموریت این پانچ کارت لازم است با استفاده از اسلحه Recon Scanner دو عدد از دشمنان را پیدا کنید. اسلحه مذکور در نقشه فورتنایت به نسبت کمیاب است، اما اگر چست‌های لجندری را باز کنید یا به IO Baseها سر بزنید، شانس بیشتری برای پیدا کردن آن دارید. دومین ماموریت این پانچ کارت از شما می‌خواهد که پس از پریدن با استفاده از یک Jump Vent یا Jump Pad و پیش از این که فرود بیایید، ۱۰۰ متر جا به جا شوید. پیدا کردن Jump Pad و Jump Ventها در این فصل ممکن است کمی سخت باشد، اما اگر به Crash Siteها مراجعه کنید آن‌ها را پیدا خواهید کرد. حالا کافی است با استفاده از یکی از آن‌ها بپرید و با باز کردن زودهنگام چتر خود حدود ۱۰۰ متر در هوا حرکت کنید.

برای تکمیل سومین ماموریت، باید با مراجعه به یکی از شخصیت‌ها از حالت و مکان Storm بعدی خبردار شوید. تنها سه شخصیت Pitstop ،JB Chimpanski و Torin قادر به پیش‌بینی Storm هستند و باید نزد یکی از این سه NPC بروید. هنگامی که آن‌ها را پیدا کردید، کافی است با آن‌ها تعامل کرده و صحبت کنید. در بالاتر به نحوه پیدا کردن این سه شخصیت پرداخته‌ایم. سومین Quest پانچ کارت شخصیت Wrath از شما می‌خواهد که به یکی از Bounty Boardها مراجعه کرده و یک Bounty دریافت کنید. این Bounty Boardها در سراسر نقشه بازی Fortnite پیدا می‌شوند. هنگامی که یکی از آن‌ها را پیدا کردید، کافی است با آن تعامل برقرار کنید. این گونه یک Bounty دریافت کرده و چالش چهارم را انجام می‌دهید. حالا برای تکمیل آخرین چلنج، کافی است Bounty به دست آمده را تکمیل کنید. به نقشه خود نگاه کرده و به دنبال هدفی که بازی به شما نشان می‌دهد بروید. سپس هدف خورد را بکشید تا پانچ کارت شخصیت Wrath به پایان برسد.

پانچ کارت شخصیت گریم فیبل (Grim Fable)

توضیحات نام چالش

در منطقه Corny Corps داخل توده کاه (Haystack) پنهان شوید

Hide in a Haystack at Corny Crops (30,000 XP)

سه عدد تخت‌خواب را در منطقه Holly Hedges یا Pleasant Park نابود کنید

Destroy 3 Beds in Holly Hedges or Pleasant Park (30,000 XP)

یک Harpoon Gun به دست آورید

Collect a Harpoon Gun (30,000 XP)

یک گرگ را شکار کنید (بکشید) Hunt a Wolf (30,000 XP)

در شعاع ۱۰ متری حیوانات برقصید

Emote within 10m of Wildlife (30,000 XP)

شما می‌توانید شخصیت گریم فیبل (Grim Fable) را در غرب منطقه Weeping Wood و در مرکز Wasted Woods پیدا کنید. پس از این که با او صحبت کردید، باید برای تکمیل اولین ماموریت این پانچ کارت به منطقه Corny Corps بروید و داخل یکی از توده‌های کاه (Haystack) پنهان شوید. حال که این کار را انجام دادید، برای دومین چالش به یکی از دو منطقه Holly Hedges یا Pleasant Park بروید. شما باید برای تکمیل این چالش وارد خانه‌های یکی از این دو منطقه شوید و سه عدد از تخت‌خواب‌های موجود در خانه‌ها را نابود کنید. سومین ماموریت پانچ کارت شخصیت گریم فیبل هم از شما می‌خواهد یک Harpoon Gun پیدا کنید. این کار زیاد سخت نیست و می‌توانید آیتم مذکور را هنگام لوت کردن معمولی خود و باز کردن چست‌ها به دست آورید.

چهارمین چالش، مربوط به کشتن گرگ‌ها است. پیدا کردن گرگ‌ها در نقشه فورتنایت زیاد سخت نیست و می‌توانید آن‌ها را نزدیک مناطق Weeping Woods و Bony Burbs پیدا کنید. هنگامی که یکی از آن‌ها را مشاهده کردید، کافی است به آن شلیک کرده و او را بکشید تا چلنج به پایان برسد. آخرین چالش این پانچ کارت هم از شما می‌خواهد در شعاع ۱۰ متری حیوانات موجود در نقشه، برقصید. شما می‌توانید حیوانات مختلف مانند گرگ‌ها، گرازها و مرغ‌ها را به راحتی در سطح دنیای فورتنایت پیدا کنید.

پانچ کارت شخصیت بیگ ماوث (Big Mouth)

توضیحات نام چالش
دو چست (Chest) را در منطقه Steel Farm باز کنید Open 2 Chests in Steel Farm (30,000 XP)
یک Ice Machine را باز کنید Search an Ice Machine (30,000 XP)
دو عدد Ammo Box را در منطقه Dirty Docks باز کنید Open 2 Ammo Boxes at Dirty Docks (30,000 XP)

از یک Mending Machine، یک آیتم برای احیای سلامتی (Health Item) بخرید

Buy a Health Item from a Mending Machine (30,000 XP)
یک Supply Drop را باز کنید Search a Supply Drop (30,000 XP)

شما می‌توانید شخصیت Big Mouth را در Pizza Pit پیدا کنید؛ رستورانی که در شمال منطقه Corny Corps پیدا می‌شود. پس از این که پانچ کارت او را فعال کردید، باید برای تکمیل اولین چالش به منطقه Steel Farm مراجعه کرده و در محدوده آن دو چست باز کنید که به هیچ وجه کار سختی نیست. چلنج دوم از شما می‌خواهد که نزد یک Ice Machine رفته و هنگامی که به آن نزدیک شدید، گزینه Search را بزنید. این گونه Ice Machine باز شده و ماهی‌های مختلفی را در اختیار شما قرار می‌دهد. پیدا کردن این دستگاه‌ها زیاد سخت نیست و می‌توانید آن‌ها را در سراسر نقشه فورتنایت پیدا کنید. هنگامی که این کار را انجام دادید، برای تکمیل سومین چالش به منطقه Dirty Docks مراجعه کرده و دو عدد Ammo Box باز کنید.

چهارمین چالش پانچ کارت شخصیت Big Mouth هم از شما می‌خواهد که به یک Mending Machine (دستگاه‌هایی که می‌توانید از آن‌ها آیتم‌های مختلی بخرید) مراجعه کرده و از آن آیتمی مانند Medkit بخرید که بتواند خط سلامتی شما را پر کند. Mending Machineها را می‌توانید در اکثر پمپ بنزین‌های سطح نقشه پیدا کنید. برای تکمیل آخرین ماموریت هم باید یک Supply Drop باز کنید. Supply Dropها در حین تمامی بازی‌ها و به صورت اتفاقی در سطح نقشه فرود می‌آیند. کافی است یکی از آن‌ها را پیدا کرده و آن‌ را باز کنید تا پانچ کارت مذکور کامل شود.

پانچ کارت شخصیت نیتهار (Nitehare)

توضیحات نام چالش

به سمت لاستیک‌ها رفته و سپس بدون این که روی زمین بیفتید، سه بار روی آن‌ها بپرید

Bounce 3 times on tires without touching the ground (30,000 XP)

به یکی از Alien Crash Siteها رفته و با استفاده از یک Alien Jump Pad بپرید

Use an Alien Jump Pad at an Alien Crash Site (30,000 XP)

با استفاده از یک Alien Slipstream بیش از ۱۰۰ متر حرکت کنید

Travel in an Alien Slipstream for 100 meters (30,000 XP)

با استفاده از یک نارنجک (Grenade) به دشمنان آسیب وارد کنید

Damage an opponent with a Grenade (30,000 XP)

با استفاده از مواد منفجره در Sidewayها، یک Cube Monster بکشید

Get an explosive elimination on a Cube Monster in The Sideways (30,000 XP)

شما می‌توانید شخصیت نیتهر (Nitehare) را در ایستگاه رادیویی فورتنایت (Fortnite Radio Station) پیدا کنید که در شرق منطقه Craggy Cliffs قرار دارد. هنگامی که Nitehare را پیدا کرده و با او صحبت کردید، باید یک لاستیک پیدا کرده و سه بار متوالی روی آن بپرید؛ آن هم بدون این که زمین را لمس کنید. پیدا کردن لاستیک‌ها زیاد سخت نبوده و می‌توانید آن‌ها را در پمپ بنزین‌های بازی Fortnite پیدا کنید. سپس برای تکمیل چالش دوم، باید به یکی از ۶ عدد Alien Crash Site موجود در نقشه مراجعه کنید. هنگامی که وارد یکی از آن‌ها شدید، کافی است از یکی از Jump Padهای موجود در منطقه استفاده کنید و با استفاده از آن بپرید.

هنگامی که چالش دوم را انجام دادید از Alien Crash Site خارج نشده و برای چلنج سوم، وارد یک Alien Slipstream شوید (لوله‌های بزرگی که نقاط مختلف نقشه را به هم متصل می‌کنند و قابلیت جا به جایی بازیکنان را دارند). هنگامی که وارد یکی از آن‌ها شدید، کافی است مسافتی ۱۰۰ متری را طی کنید تا این ماموریت هم انجام شود. چالش چهارم از شما می‌خواهد که با استفاده از یک نارنجک (Grenade) به دشمنان آسیب بزنید. پیدا کردن نارنجک در بازی فورتنایت هم زیاد سخت نیست و می‌توانید آن را درون چست‌ها و روی زمین پیدا کنید. باید اشاره کنیم که تکمیل آخرین چالش پانچ کارت Nitehare هم نیاز به مواد منفجره مانند همین نارنجک دارد. اما این دفعه باید وارد محدوده Sidewayها شده و با استفاده از مواد و اسلحه‌های انفجاری خود، یک Cube Monster را به طور کامل بکشید.

پانچ کارت شخصیت ریون (Raven)

توضیحات نام چالش
در محدوده Sidewayها دو عدد سنگ را نابود کنید Destroy 2 Sideways Rocks (30,000 XP)

هنگامی که در محدوده Sidewayها قرار دارید، با استفاده از یک Corruption Vent بپرید

Launch from a Corruption Vent in The Sideways (30,000 XP)

تا ۱۵ ثانیه پس از فرود در Sidewayها، سه عدد Cube Monster بکشید

Eliminate 3 Cube Monsters in The Sideways 15 seconds after gliding (30,000 XP)

هنگامی که در ارتفاع بالاتری از دشمنان خود هستید، دو تیر را به سر آن‌ها بزنید (دو بار دشمنان را هدشات کنید)

Get 2 headshots from above (30,000 XP)

با استفاده از Pickaxe خود دو چست را نابود کنید

Destroy 2 chests with a harvesting tool (30,000 XP)

شما می‌توانید شخصیت ریون (Raven) را در شرق منطقه Sludgy Swamps و در Hydro 16 (کارخانه‌های که در نزدیکی سد آب واقع شده‌اند) پیدا کنید. برای تکمیل اولین چالش پانچ کارت این شخصیت بازی فورتنایت، باید وارد محدوده مناطق Sideway شوید. هنگامی که این کار را انجام دادید، دو عدد از سنگ‌های عجیب‌ و غریبی که در این مناطق وجود دارند را با Pickaxe خود نابود کنید. برای انجام دادن چلنج دوم نیازی نیست از محدوده Sideway خارج شوید؛ چرا که کافی است با استفاده از یک Corruption Vent بپرید. Corruption Ventها مانند Jump Padها عمل کرده و باعث قوی شدن پرش شما می‌شود. چالش سوم هم زیاد سخت نیست و از شما می‌خواهد که تا ۱۵ ثانیه پس از فرود در Sidewayها، سه Cube Monster را بکشید. اگر در تلاش اول موفق نشدید، با استفاده از Corruption Vent به هوا پریده، چتر خود را باز کنید و سپس فرود بیایید. آنقدر این کار را تکرار کنید تا موفق شوید.

ماموریت چهارم پانچ کارت شخصیت ریون، از شما می‌خواهد هنگامی که در ارتفاع بالاتری نسبت به دشمنان خود قرار دارید، دو بار آن‌ها را هدشات کنید. توجه کنید که کشتن آن‌ها ضروری نبوده و همین که دو تیر را به سر آن‌ها بزنید کفایت می‌کند. برای تکمیل چالش آخر این پانچ کارت بازی فورتنایت هم کافی است با استفاده از Pickaxe خود دو عدد چست را در هر نقطه از نقشه که دوست دارید، نابود کنید.

پانچ کارت شخصیت دایر ولف (Dire Wolf)

توضیحات نام چالش

در  محدوده یکی از مناطق Weather Station، Fort Crumpet یا Lockie’s Lighthouse برقصید

Emote at the Weather Station, Fort Crumpet, or Lockie’s Lighthouse (30,000 XP)

با استفاده از Pickaxe خود به حیوانات آسیب بزنید

Damage wildlife with a melee weapon (30,000 XP)

یک سطل آشغال (Dumpster) را در منطقه Lazy Lake یا Pleasant Park نابود کنید

Destroy a dumpster at Lazy Lake or Pleasant Park (30,000 XP)

در محدوده Sidewayها پنج Cube Monster را ابا استفاده از Pickaxe خود بکشید

Eliminate 5 Cube Monsters in The Sideways with a melee weapon (30,000 XP)

در منطقه Misty Meadows با پای پیاده ۲۰۰ متر حرکت کنید

Travel on foot in Misty Meadows (30,000 XP)

شما می‌توانید شخصیت دایر ولف (Dire Wolf) را در جزیره کوچکی که در جنوب منطقه Catty Corner وجود دارد پیدا کنید. برای تکمیل اولین چالش این پانچ کارت باید به یکی از سه منطقه Weather Station ،Fort Crumpet یا Lockie’s Lighthouse رفته و برقصید. اگر نمی‌دانید این سه منطقه را در کجا پیدا کنید، می‌توانید از ویدیویی که در ادامه قرار می‌گیرد، بهره ببرید. چالش دوم از شما می‌خواهد با استفاده از Pickaxe خود به حیوانات بازی فورتنایت آسیب برسانید. طبیعی است که آسیب زدن و درگیر شدن با حیواناتی مانند قورباغه و مرغ راحت‌تر از سایرین است. چلنج سوم هم به شدت راحت بوده و برای تکمیل آن کافی است به یکی از دو منطقه Lazy Lake یا Pleasant Park مراجعه کرده و یک سطل آشغال یا Dumpster را با استفاده از Pickaxe خود نابود کنید.

برای انجام دادن چالش چهارم هم به Pickaxe خود نیاز خواهید داشت؛ چرا که برای تکمیل آن باید به Sidewayها بروید و با استفاده از آن پنج عدد Cube Monster را از بین ببرید. آخرین چالش پانچ کارت شخصیت دایر ولف هم از شما می‌خواهد به منطقه Misty Meadow مراجعه کرده و با پای پیاده ۲۰۰ متر حرکت کنید.

پانچ کارت شخصیت رگزی (Ragsy)

توضیحات نام چالش
از یک Vending Machine شیلد (Shield) بخرید

Purchase a shield item from a Vending Machine (30,000 XP)

از یک Small Shield Potion و یک Shield Fish استفاده کنید (استفاده از هر دو آیتم ضرروی است)

Consume both a Small Shield Potion and a Shield Fish (30,000 XP)

با نابود کردن سنگ‌ها در محدوده Sidewayها، ۵۰ واحد سنگ به دست آورید

Harvest 50 Stone from Sideways Rocks (30,000 XP)

هنگامی که در محدوده Sidewayها هستید، یک Shield مصرف کنید

Use a shield item while in The Sideways (30,000 XP)

پس از این که دشمن به شما آسیب زد، زنده بمانید

Take damage from an enemy player and survive (30,000 XP)

اگر دنبال شخصیت رگزی (Ragsy) می‌گردید، می‌توانید خیلی راحت او را در منطقه Risky Reels پیدا کنید. برای تکمیل اولین چلنج این پانچ کارت، با مراجعه به پمپ بنزین‌های موجود در فورتنایت یک Vending Machine پیدا کرده و از آن Shield بخرید. توجه داشته باشید که نوع و اندازه Shield‌ خریداری شده اصلا مهم نیست. چالش دوم هم دوباره مربوط به شیلدها است؛ منتها این دفعه باید از یک Small Shield Potion و یک Fish Potion استفاده کنید. Small Shield Potion که به کرات در سطح نقشه پیدا می‌شود، اما برای پیدا کردن Fish Potion نیاز است ماهیگری کنید. فقط باید بدانید که برای تکمیل این چالش باید هر دو را مصرف کنید.

برای انجام چلنج سوم باید به Sidewayها مراجعه کنید و با نابود کردن سنگ‌های این منطقه‌ها، ۵۰ واحد سنگ (Stone) به دست آورید. حالا که برای تکمیل چالش سوم به Sideway مراجعه کرده‌اید، در محدوده همان منطقه از یک Shield استفاده کنید تا چالش چهارم را هم انجام داده باشید (نوع و اندازه Shield مصرف شده تفاوتی ندارد). تکمیل آخرین چالش این پانچ کارت بازی فورتنایت هم زیاد سخت نیست و به احتمال زیاد خود شما آن را به صورت خودکار انجام می‌دهید. کافی است پس از این که دشمنان به شما آسیب زدند، چند ثانیه زنده بمانید تا چلنج آخر هم تمام شود.

پانچ کارت شخصیت کنتینمنت اسپشیالیست (Containment Specialist)

توضیحات نام چالش

سه عدد لرزه‌نگار (Seismograph) را در منطقه Misty Meadow یا Catty Corner مستقر کنید

Deploy Seismographs in Misty Meadows or Catty Corner

Mini-Puftها را در منطقه Sludgy Swamps، Lazy Lake یا Retail Row با استفاده از Pickaxe نابود کنید

Exterminate mini-Pufts with a pickaxe in Sludgy Swamp, Lazy Lake, or Retail Row

قطعات مکانیکی را با نابود کردن خودروها به دست آورید

Retrieve mechanical parts by destroying cars

علامت Ghostbusterها را در منطقه Holly Hedges، Dirty Docks یا Pleasant Park قرار دهید

Place Ghostbuster signs in Holly Hedges, Dirty Docks, or Pleasant Park

یک Ghost Trap را مستقر کنید

Deploy a Ghost Trap

شما می‌توانید این شخصیت بازی فورتنایت را در قسمت جنوی منطقه Camp Cod پیدا کنید که یک جزیره کوچک در جنوب شرقی Misty Meadows است. برای شروع باید به یکی از دو منطقه Misty Meadows یا Catty Corner مراجعه کرده و لرزه‌نگارها (Seismograph) را مستقر کنید. شما می‌توانید این کار را با مراجعه به ویدیویی که در ادامه قرار می‌گیرد، انجام دهید. برای تکمیل دومین چالش این پانچ کارت، باید سه عدد Mini-Puft را با استفاده از Pickaxe خود نابود کنید. Mini-Puftها روح‌های کوچکی هستند که در مناطق Sludgy Swamps، Lazy Lake و Retail Row پیدا می‌شوند. به مناطق مذکور رفته و پس از مشاهده این موجودات، آن‌ها را با Pickaxe خود نابود کنید. برای تکمیل چالش سوم باید با نابود کردن خودروها، قطعات مکانیکی یا Mechanical Partها را به دست آورید. با نابود کردن هر ماشین، یکی از این آیتم‌ها به دست می‌آورید. بنابراین باید پنج خودرو نابود کنید تا چلنج کامل شود.

چالش چهارم از شما می‌خواهد که سه عدد از علامت‌های Ghostbusterها را در مناطق Dirty Docks، Holly Hedges و Pleasant Park قرار دهید. کافی است به مناطق مذکور رفته و دنبال جای این علامت‌ها بگردید. آخرین چالش موجود هم از شما می‌خواهد که یک Ghost Trap را روی زمین قرار دهید. این Ghost Trapها را می‌توانید روی زمین مناطق بزرگ و اصلی پیدا کنید. بهتر است برای انجام این کار به ویدیو مراجعه کنید.

پانچ کارت شخصیت آریانا گرانده (Ariana Grande)

توضیحات نام چالش
یک Record پیدا کرده و آن را روی Turntable قرار دهید Collect a Record and place it in a Turntable
ردپا شخصیت Caretaker را مطالعه کنید Study the Caretaker’s footprints

پس از کشتن Cube Monsterها، علامت (Symbol) آن‌ها را جمع کنید

Collect symbols from eliminated Cube Monsters
Command Symbol را پیدا کنید Reveal the Command Symbol
Signal Flareها را شلیک کنید Launch Signal Flares

شما می‌توانید شخصیت آریانا گرانده را در ساحل منطقه Believer Beach بازی فورتنایت پیدا کنید. برای تکمیل چالش اول باید Turntableها و اسپیکرهایی که در مناطق Believer Beach ،Retail Row و جنوب شرقی Misty Meadows پیدا کنید. پیدا کردن Recordها هم زیاد سخت نبوده و می‌توانید آن‌ها را در جعبه‌هایی که در کنار Turntableها قرار دارند، پیدا کنید. کافی است با یکی از این Recordها تعامل برقرار کرده و آن‌ها را بردارید. چالش دوم هم از شما می‌خواهد که ردپای شخصیت Caretaker را مطالعه کنید. پیدا کردن این ردپاها زیاد سخت نیست؛ چرا که می‌توانید آن‌ها را با رنگ بنفش درخشان شناسایی کنید. باید سمت دو تا از این ردپاها رفته و با آن‌ها تعامل برقرار کنید تا چلنج کامل شود.

چالش سوم زیاد سخت نیست و باید برای انجام آن به Sidewayها رفته و Cube Monsterها را بکشید. پس از کشتن آن‌ها، علامت‌های صورتی رنگی به جا می‌ماند که باید آن‌ها را بردارید. باید اشاره کنیم که تکمیل دو چالش آخر این پانچ کارت با مراجعه به ویدیویی که در ادامه قرار می‌گیرد راحت‌تر است؛ پس از آن استفاده کنید.

در این نقطه به پایان پانچ کارت‌های شخصیت‌های فورتنایت می‌رسیم. به محض در دسترس قرار گرفتن پانچ کارت‌های جدید، سعی می‌کنیم در سریع‌ترین زمان ممکن آموزش انجام دادن آن‌ها را روی سایت قرار دهیم؛ پس تیلنو را به صورت مرتب چک کنید.

نظر شما در این باره چیست؟ آیا به راحتی موفق به انجام پانچ کارت‌ها شدید؟ نظرات و سوالات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

اینستاگرام تیلنو
author-avatar

درباره ارحام ادبخواه

سلام، من ارحام هستم. زندگی من با سه کلمه گره خورده، ویدئو گیم، فوتبال و سینما. زندگی من بدون این سه تا بی معنی میشه و هویت خودشو از دست میده.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *