بازی, پوستر بازی, گیم پلی بازی, نمایش و پیش نمایش, یادداشت

هرآنچه که باید در مورد بازی Hood: Outlaws and legends بدانید

بازی Hood: Legends and Outlaws

بازی Hood: Outlaws and Legends یک اثر چندنفره و آنلاین است که بر اساس افسانه‌ی رابین هود ساخته شده و تمرکز خود را روی حالت‌های PvE و PvP می‌گذارد. با تیلنو همراه شوید تا به معرفی جدیدترین ساخته استودیو Sumo Digital بپردازیم.

بازی Hood: Outlaws and Legends که در تاریخ ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ (۱۰ می ۲۰۲۱) منتشر شد، یک اثر با تمرکز روی همکاری تیمی و دزدی از قلعه‌های مختلف است. این بازی دارای یک سبک متفاوت و PvPvE است که کم‌تر مانند آن را در دنیای بازی‌های ویدیویی دیده بودیم. گیم‌پلی بازی این گونه است که دو گروه مختلف از بازیکنان واقعی در یک نقشه قرار می‌گیرند و وظیفه دارند که با نقشه‌های مختلف خود هر چه سریع‌تر به گنج یا محموله‌های مورد نظر خود برسند. این دو تیم در قالب حریف یکدیگر قرار می‌گیرند و باید به همراه مبارزه با تیم مقابل و ضربه زدن به آن‌ها، زودتر از تیم مقابل به گنج یا محموله مشخص شده برسند. نکته جالبی که در مورد بازی Hood: Outlaws and Legends وجود دارد این است که موفق به ارائه یک بازی سرگرم کننده و آنلاین شده که در دوران قرون وسطی جریان دارد. همان‌طور هم که پیش از این هم اشاره کردیم، طرح این بازی از افسانه‌های رابین هود گرفته شده که در طول سال‌ها شاهد داستان‌ها و انیمیشن‌های مختلفی از آن بوده‌ایم.

ما پیش از این کم‌تر شاهد بازی‌های آنلاینی بودیم که در دوران پیش از رنسانس و قرون وسطی جریان داشته باشد، ولی بازی Hood: Outlaws and Legends به شدت جذاب به نظر می‌رسد. این جذابیت به یک زمینه مشخص محدود نمی‌شود و در امرهای دیگری مانند گرافیک فنی، ارزش تکرار، گیم‌پلی و محتویات مشخص شده برای آینده حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. این بازی از کاراکترهای افسانه‌ی اصلی مانند خود رابین، ماریان، جان و توک به عنوان شخصیت‌های قابل‌کنترل استفاده می‌کند و بازیکنان را برای انجام دادن ماموریت‌های مختلف به منطقه‌ای به نام Greenwood می‌فرستد.

گیم پلی بازی Hood: Outlaws and Legends

بازی Hood: Legends and Outlaws

هر یک از چهار شخصیت بازی Hood: Outlaws and Legends قابلیت‌ها و ویژگی‌های خاص خود را دارند که بازیکن می‌تواند در طول زمان و با وقت گذراندن در دنیای بازی، آن‌ها را ارتقاء دهد. هم‌چنین، هر کدام از این شخصیت‌ها اسلحه خاص خود را دارند که به گونه‌ای حکم امضای آن‌ها در سبک مبارزات را مشخص می‌کنند. برای مثال، خود رابین از همان تیروکمان معروفش استفاده می‌کند و می‌تواند با استفاده از آن‌ دشمنان را از راه دور از پا درآورد. البته رابین می‌تواند از تیرهای مختلفی استفاده کند که هر کدام کاربرد خاص خود را دارند. مثلا تیرهای انفجاری می‌توانند به دسته کوچکی از دشمنان آسیب وارد کنند و Flash Grenadeها می‌توانند دشمنان را برای چند لحظه‌ای نابینا کنند تا بازیکن بتواند از دست آن‌ها فرار کند. یا از طرفی دیگر، ماریان که یک شکارچی محسوب می‌شود می‌تواند از اسلحه‌ای که روی دستش قرار دارد برای مبارزات تن به تن و از راه دور بهره ببرد. البته ماریان قابلیت‌های دیگری مانند نامرئی شدن و بمب‌های دودزا دارد و می‌تواند در طی زمان آن‌ها را ارتقاء دهد.

حالا که به قابلیت‌های رابین هود و ماریان اشاره کردیم، بد نیست که به معرفی ویژگی‌های مرد تنومند گروه هم بپردازیم. جان فرد قوی‌هیکل گروه است و می‌تواند با استفاده از پتک بزرگش دیده‌ی دشمنان را تار و مار کند. هم‌چنین، او از زره بهتری نسبت به سایرین برخوردار است و مقاومت بیش‌تری نسبت به حملات دشمنان نشان می‌دهد. علاوه بر این‌ها جان یک متخصص در عرصه استفاده از مواد منفجره است و می‌تواند با استفاده از بمب‌های انفجاری خود قلعه دشمنان را به آتش بکشد. در پایان هم به توک می‌رسیم که حکم شخصیت عجیب‌تر گروه را دارد. او می‌تواند از بمب‌های سمی استفاده کند، دشمنان و آیتم‌های نامرئی را ببیند و خط سلامتی خود و هم تیمی‌هایش را بهبود ببخشد و به نوعی نقش یک Healer را بازی کند. مهارت و قدرت او در زمینه Healer بودن بیش‌تر در زمانی دیدنی‌تر می‌شود که او از مهارت‌های خون‌آشام مانند خود استفاده می‌کند. توک می‌تواند با استفاده از این مهارت از خط سلامتی دشمنان بکاهد و آن را به خط سلامتی خود اضافه کند.

بازی Hood: Legends and Outlaws شامل پنج نقشه مختلف با نام‌های The Graveyard، The Coastal Stronghold، The Citadel، The Marshland و The Outpost می‌شود که با توجه به اسم هر یک از آن‌ها، می‌توان حدس زد که چه چیزی در انتظار بازیکن است. روند گیم‌پلی در داخل هر یک از این مکان‌ها هم در سه فاز مختلف اتفاق می‌افتد و هر تیمی که این سه فاز را موفق‌تر پشت‌سر بگذارد، برنده می‌شود. فاز اول مربوط به دزدیدن کلید از مقام والای هر مکانی است که اگر در روند آن مخفی کاری حرف اول را می‌زند. فاز دوم هم مربوط به پیدا و غارت کردن گنج یا محموله‌های مشخص است که با سختی‌های خاص خودش همراه است. فاز سوم هم همان‌طور که احتمالا حدس می‌زنید، مربوط به فرار کردن با غنیمت‌هایی است که به دست آوردید. استودیو Sumo Digital اظهار کرده است که با توجه به طبیعت خاص بازی و اتفاقی بودن جای کلید و غنیمت‌ها در هر دست، ارزش تکرار بازی Hood: Legends and Outlaws در حد مناسبی قرار دارد. در واقع، شما باید هر سری دنبال کلید و غنیمت‌ها بگردید و این روند هر دفعه با سری پیش متفاوت است.

محتویات جدید و آینده بازی

بازی Hood: Legends and Outlaws

هنگامی که بازیکنان با موفقیت ماموریت‌ها را پشت سر می‌گذارند و غنیمت خاص خود را به دست می‌آورند، می‌توانند مانند افسانه‌ی رابین هود آن را میان فقرا پخش کنند و بخشی از آن را برای خود نگه دارند. البته امکان این هم وجود دارد که کل آن را به فقرا بدهید یا این که همه‌ی غنیمت‌ها را برای خود نگه دارید؛ اما پیدا کردن یک روند متعادل برای این پخش غنیمت‌ها می‌تواند حسابی به شما کمک کند. پخش کردن غنیمت میان مردم باعث باز شدن آیتم‌ها و موارد جدیدی می‌شود و این در حالی است که نگه داشتن آن و خرج کردنش، می‌تواند شخصیت شما را قدرتمندتر از قبل کند. این مکانیک به شدت جذاب، در بازی Hood: Legends and Outlaws با نام Scales of Justice شناخته می‌شود.

نکته دیگری که باید به آن اشاره کنیم، Year 1 Roadmap است. این مکانیک که دقیقا کارکردی مانند Battle Pass در سایر بازی‌ها را دارد، شامل آیتم‌های مختلف و باارزشی می‌شود. Year 1 Roadmap قبل و پس از عرضه رسمی بازی در دسترس قرار دارد و بازیکنان می‌توانند با خرید آن به آیتم‌های بیش‌تری برسند. البته استودیو Sumo Digital تمام آیتم‌های Year 1 Roadmap را برای خریداری Battle Pass محدود نکرده و در این میان محتویات مجانی هم وجود دارد.

بازی Hood: Legends and Outlaws از همین حالا برای پلی استیشن 4، پلی استیشن 5، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس، ایکس باکس سری اس و رایانه‌های شخصی در دسترس است.

منبع: Game Rant

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید