بازی, نمایش و پیش نمایش, یادداشت

پیش نمایش بازی Ratchet and Clank Rift Apart

بازی Ratchet and Clank: Rift Apart

تنها چند روز تا عرضه نسخه جدید سری Ratchet & Clank باقی‌مانده و بد نیست قبل از همراهی دوباره با رچت و ربات دوست‌داشتنی او، نکاتی که درباره بازی منتشر شده را با یکدیگر مرور کنیم. با پیش نمایش بازی Ratchet and Clank Rift Apart همراه تیلنو باشید.

بعد از عرضه نسخه اول سری Ratchet & Clank در سال ۲۰۰۲، طرفداران بازی‌های پلتفرمر حسابی از همراهی با رچت و ربات دوست‌داشتنی او یعنی کلنک لذت بردند و همین قضیه نیز مهر تاییدی بر نسخه‌های بعدی این سری بود. داستان بامزه، کاراکترهای دوست‌داشتنی، گیم پلی مفرح و سرتاسر شادی، دنیای رنگارنگ و کلی نکات دیگر، بهترین فرصت برای تجربه اثری جذاب دور از دغدغه‌های روزمره و فقط برای لذت بردن را تقدیم گیمرها می‌کرد. بعد از عرضه نسخه ریمیک بازی Ratchet and Clank در سال ۲۰۱۶، نسل جدید گیمرها نیز با این سری بازی دوست‌داشتنی آشنا شدند و فرصتی برای ساخت نسخه جدید این سری مهیا شد. اینسامنیاک گیمز (Insomniac Games) بالاخره بعد از پنج سال بازی Ratchet and Clank Rift Apart را منتشر خواهد کرد و گیمرها می‌توانند دوباره با رچت مکانیک دوست‌داشتنی این مجموعه و همراه شوند. البته تغییرات زیادی که نسخه جدید این سری داشته، نوید تجربه‌ای پایبند به ریشه‌ها و در عین حال متنوع را به گیمرها می‌دهد.

بازی Ratchet & Clank: Rift Apart

داستان بازی Ratchet and Clank Rift Apart دوباره به خط اصلی سری بازگشته و اتفاقات بعد از بازگشت دکتر نفاریوس (Dr. Nefarious) و تلاش او برای خرابکاری‌های همیشگی‌اش را به تصویر می‌کشد. چند سال از اتفاقات نسخه قبلی گذشته و مراسمی برای تجلیل از رچت و کلنک برپا شده است. در طی این مراسم سر و کله دکتر نفاریوس پیدا شده و همه چیز به هم می‌ریزد. این بار نفاریوس خرابکاری وحشتناکی به بار می‌آورد و با به دست آوردن دیمنشنیتور (سلاح خاصی که می‌تواند بعدها و دنیاهای مختلف را با یکدیگر ترکیب کند) توسط این دکتر دیوانه و آسیب دیدن آن توسط رچت، داستان بازی تازه شروع می‌شود. بعد از اینکه رچت در مبارزه با نفاریوس به دیمنشنیتور آسیب می‌زند، این سلاح دروازه‌های مختلفی در سرتاسر سیاره باز کرده و بعد‌‌های مختلف را با یکدیگر ترکیب می‌کند. داستان ریوت (Rivet)، دیگر کاراکتر قابل بازی این نسخه نیز در یکی از بعد‌ها و جایی که همه‌چیز تحت کنترل نفاریوس است، پیگیری می‌شود. ریوت به عنوان یکی از اعضای مقاومت علیه امپراطور نفاریوس فعالیت می‌کنید و در بعد خود حسابی تحت تعقیب است. دروازه‌های باز شده توسط دیمنشنیتور، شباهت زیادی به دنیای Netherverse دارد و ممکن است شاهد بازگشت کاراکتر‌هایی مانند وندرا و نفتین باشیم. نمایش‌های گیم پلی‌ای که از ریفت اپارت دیدیم، به وضوح قدرت سخت‌افزاری پلی استیشن 5 را به تصویر می‌کشد و به اینسامنیاک گیمز اجازه داده با استفاده از پورتال‌ها، حسابی اوضاع عجیب و غریب و پر هرج و مرجی پیش‌روی گیمرها قرار دهد.

نشان دادن قدرت نسل نهم فقط به منظره‌های پر زرق و برق و دورنماهای خیره‌کننده خلاصه نمی‌شود و دوال سنس آمده تا گیمر را بیشتر از همیشه غرق همراهی با رچت و کلنک کند. هپتیک فیدبک‌ها (Haptic Feedback) و تریگرهای هوشمند (Adaptive Trigger) دوال سنس تاثیر زیادی روی تجربه شما خواهند داشت و اینسامنیاک گیمز قول داده خیلی بیشتر از چیزی که در اسپایدرمن مایلز مورالز دیدیم، روی این ویژگی‌ها تمرکز کند. با توجه به نقد‌های بازی نیز به نظر می‌رسد خرید طلایی سونی به قول خود وفا کرده و در این زمینه نیز چیزی کم نگذاشته است. دوباره شاهد بازگشت کلی از سلاح‌ها و گجت‌های بامزه‌ قدیمی و نام آشنا این سری برای طرفداران پر و پاقرص سری Ratchet & Clank هستیم. در کنار سلاح‌های قدیمی، کلی آیتم، اسلحه و گجت کاملا جدید نیز به بازی اضافه شده‌اند تا با استفاده از آن‌ها حسابی خوش بگذرانید و لحظات خنده‌داری خلق کنید. بعید است در جایی به جز بازی Ratchet and Clank Rift Apart امکان تبدیل دشمنان به گیاه‌های مختلف وجود داشته باشد. در کنار پلتفرمر جذاب و سیستم مبارزات بازی که حسابی پولیش خورده‌اند و تمام ویژگی‌های یک بازی نسل نهمی را با خودشان یدک می‌کشند، فضاهای بازی نیز دچار تغییراتی جدی شده‌اند. بخش عظیمی از اتفاقات داستان در فضاهای شهری اتفاق می‌افتد و شهروندهای سیاره‌های مختلف را در جریان گیم پلی بازی مشاهده می‌کنید. شهروندانی که به انجام کارهای روزمره خود مشغول‌اند و ناگهان با بازشدن پورتال‌های مختلف، وسط باران آتش قرار می‌گیرند. واکنش‌های بامزه شهروندان در حین مبارزات از بد و بیراه گفتن گرفته تا فرار کردن و جیغ زدن‌های واقعا خنده‌دار، حسابی فضای مبارزات را شاد و جذاب می‌کنند.

بازی Ratchet and Clank: Rift Apart

یکی از آیتم‌هایی که در بازی Ratchet and Clank Rift Apart حسابی توسط متقدان مورد تمجید قرار گرفت و ظاهرا تنوع فوق‌العاده‌ای به مراحل بازی می‌دهد، آیتم Rift Tether است. آیتمی که اجازه جا به جایی بین بعدها و دنیاهای مختلف را به لطف SSD پلی استیشن 5 فراهم کرده و بازی را پر زرق و برق‌تر از همیشه جلوه می‌دهد. راه رفتن روی دیوارها، یکی از ویژگی‌های جدید سیستم پلتفرمر بازی است که می‌تواند تنوع قابل توجهی به این بخش اضافه کند. سیستم ارتقا سلاح و تجهیزات همیشه بخش مهمی از بازی‌های Ratchet and Clank بوده‌اند. اگر نسخه ۲۰۱۶ این سری را تجربه کرده باشید، ارتقا سلاح‌ها شباهت زیادی به آن نسخه دارند. هرچه بیشتر از یک سلاح استفاده کنید، مهارت شما در به کارگیری آن بیشتر می‌شود و ارتقاها و توانایی‌های جدیدی را برای سلاح مورد علاقه شما، در دسترس قرار می‌گیرد. ارتقاهایی که هرکدام تاثیر بسزایی در عملکرد سلاح یا گجت مربوطه دارند و باید با دقت آن‌ها را انتخاب کنید. تنوع دشمنان و تجهیزات نیز باعث شده تا هر دشمن به سلاح خاصی حساسیت داشته باشد و مجبور باشید از تمام اسلحه‌های خود استفاده کنید.

خرید بازی Ratchet & Clank: Rift Apart برای PS5

یکی دیگر از عواملی که قرار است به تنوع بازی کمک کند، پازل‌های مختلفی است که پیش روی شما قرار می‌گیرند. پازل‌های خاصی که به لطف سیستم تغییر بعدها حسابی سرگرم کننده طراحی شده‌اند و مانندشان را جایی ندیده‌ایم. علاوه‌بر پازل‌ها، ماموریت‌های فرعی مختلفی نیز در سراسر نقشه بازی قرار دارند و قرار است چندین ساعت شما را سرگرم کنند. چلنج‌ها یکی از پاهای ثابت سری Ratchet and Clank هستند و در این نسخه نیز

بازگشته‌اند. بعد از پایان بازی می‌توانید با شروع دوباره بازی در بخش + New Game، حسابی خودتان را به چالش بکشید و ماموریت‌های مختلفی که در دسترستان قرار می‌گیرند را تکمیل کنید.

یکی از ویژگی‌هایی که این روزها خیلی روی کنسول‌های نسل نهمی داغ است، انتخاب بین نرخ فریم‌بالاتر یا رزولوشن بالاتر است. بیشتر بازی‌ها امکان استفاده از رزولوشن 4k را با نرخ ۳۰ فریم برثانیه فراهم می‌کنند. برای راضی نگه داشتن گیمرهایی که دوست دارند با نرخ فریم بالاتر به سراغ تجربه بازی‌ها بروند، امکان کاهش رزولوشن و افزایش نرخ فریم بازی وجود دارد. این ویژگی به طور دقیق در بازی Ratchet and Clank Rift Apart نیز پیاده‌سازی شده است و بنابر علاقه خود، می‌توانید بین آن‌ها انتخاب کنید. حالت Ray Tracing روی هر دو رزولوشن بازی قرار دارد و می‌توانید از تماشای بازتاب‌های فوق‌العاده این تکنولوژی نسبتا نو ظهور لذت ببرید.

پری لود بازی نیز هم اکنون در دسترس است و اگر بازی را تهیه کرده‌اید، می‌توانید ۴۲ گیگابایت دیتای بازی را دانلود کنید که به محض انتشار جهانی، از تجربه بازی لذت ببرید. بازی Ratchet and Clank Rift Apart در تاریخ ۲۱ خرداد (۱۱ ژوئن) به صورت انحصاری برای کاربران کنسول‌های نسل نهمی سونی در دسترس قرار خواهد گرفت. نسخه جدید سری بازی رچت اند کلنک در وب سایت متاکریتیک، نمره ۸۸ را از منتقدان جهانی دریافت کرد و تمام منتقدان نوید تجربه‌ای سرتاسر هیجان و پر از لحظات جذاب را به گیمرها دادند.

راستی اگر قصد خرید این بازی را دارید می‌توانید به مطلب راهنمای خرید نسخه‌ های مختلف بازی Ratchet and Clank: Rift Apart سر بزنید و سپس به تهیه آن از صفحه خرید بازی Ratchet and Clank: Rift Apart بپردازید.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *