یادداشت, بازی, راهنمای خرید بازی PS5, راهنمای خرید بازی Xbox Series X/S

بازی Tales of Arise: هر آنچه که باید بدانید

بازی Tales of Arise

تازه‌ترین اثر از سری Tales یعنی بازی Tales of Arise مدتی پیش در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفت. در این مطالب تمامی اطلاعات مورد‌نیاز از این اثر را در اختیار شما قرار خواهیم داد. با تیلنو همراه باشید.

سری Tales یکی از قدیمی‌ترین و مشهور‌ترین مجموعه‌های تاریخ بازی‌های ویدیویی است. تا‌کنون از سری مذکور که شرکت Bandai Namco وظیفه ساخت و انتشار آن را بر‌عهده دارد، تعداد ۱۶ بازی منتشر شده که هر یک از آن‌ها تاثیرات خاص خود را روی سبک JRPG داشته‌اند. هفدهمین اثر مجموعه Tales تحت عنوان بازی Tales of Arise در نمایشگاه E3 2019 معرفی شد. در ابتدا قرار بود این اثر در سال ۲۰۲۰ برای کنسول‌های نسل هشتم و پی سی عرضه شود. اما به واسطه مشکلات مختلف و تصمیم شرکت باندای نامکو مبنی بر پشتیبانی از کنسول‌های نسل نهمی، این تاریخ به سال جاری موکول شد. اکنون که چند روزی از انتشار بازی مذکور می‌گذرد، در این مطلب قصد داریم شما را با جنبه‌های مختلف آن آشنا کنیم.

داستان

بازی Tales of Arise

بازی Tales of Arise روی محور دو دنیا به نام‌های Dahna و Rena که تا پیش از درگیر شدن در جنگ، در حال پیشرفت و ترفی بودند، استوار است. جنگ بین این دو دنیا موجب شد که Rena به طور موثر مردم Dahna را تحت سلطه خود در‌آورده، منابع آن‌ها را غارت کرده و تقریبا ۳۰۰ سال آن‌ها را به بردگی بگیرد. در این شرایط، شخصیت‌های اصلی بازی Tales of Arise، دو فرد با اسامی Alphen (یکی از اهالی Dahnan که حافظه‌اش را از دست داده و درد را حس نمی‌کند) و Shionne (از اهالی Renan با قدرت وارد کردن درد به افرادی که به او نزدیک می‌شوند) هستند. این دو در مسیر به چالش کشیدن سرنوشت خود قدم می‌گذارند؛ یکی برای رهایی مردمش از شر Rena تلاش می‌کند و دیگری می‌خواهد از نفرینی به آن دچار است، رها شود.

مکان داستان

بازی Tales of Arise

بسیاری از محیط‌هایی که تا‌کنون نمایش داده شده‌اند، در دنیای Dahna قرار دارند. از بین این محیط‌ها می‌توان به Calaglia (سرزمینی بیابانی که نفت موجود در آن به وسیله ماشین‌های بزرگ استخراج و تصفیه می‌شود)، Cyslodia (منطقه‌ای برقی که دارای نور مصنوعی است) و Elde Menancia (منطقه‌ای سرسبز با پایتختی شکوهمند به نام Viscint) اشاره کرد. هر منطقه دارای داستان‌ها و NPCهای خاص خود است. همچنین به لطف ویژگی Atmospheric Shader، محیط‌ها ظاهری شبیه به نقاشی‌های کشیده شده با دست داشته و به شدت چشم‌نواز ظاهر می‌شوند.

شخصیت‌های اصلی

بازی Tales of Arise

در طول بازی Tales of Arise تعداد چهار شخصیت به Alphen و Shionne محلق می‌شوند. اولین شخصیت، جادوگری به نام Rinwell از اهالی Dahnan است که می‌تواند از Astral Artes استفاده کرده و قادر است برای حمایت از نیروهای مقاومت در Cyslodia درخواست کمک کند. در کنار این شخصیت یک جغد به نام Hootle نیز حضور دارد. شخصیت Law که در زمینه مبارزات نزدیک تخصص دارد، از اعضای گروه پلیس Snake Eyes در منطقه Cyslodia محسوب می‌شود. همچنین او برای سهولت زندگی دیگر اهالی Dahnans، از مخالفان جاسوسی می‌کند. دیگر شخصیت همراه، Kisara نام دارد که به عنوان یک سرباز اهل Dahnan در کنار نیروی‌های Rena جنگیده و به خاطر خونسردی و مهارتش در استفاده از پتک و سپر شهرت دارد. آخرین شخصیت، با اسم Dohalim شناخته می‌شود. او که از اشراف Rena بوده، با هر دو نژاد رفتاری یکسان داشته و به انواع مختلف هنر‌ها علاقه دارد. در کنار NPC‌های مختلف، شخصیت دیگری به نام Zilpha نیز در بازی وجود دارد. او به عنوان رهبر گروه مقاومت Calaglia یعنی Crimson Crow، قادر است در نبرد‌ها نیروی پشتیبانی آماده کند.

مبارزات

بازی Tales of Arise

مبارزات بخشی است که بازی Tales of Arise بیشترین تغییر را در فرمول سری Tales ایجاد کرده است. به این واسطه، نبرد‌ها به مراتب سریع‌تر و روان‌تر از قبل شده‌اند. مبارزات بازی Tales of Arise در محیطی سه‌بعدی انجام می‌شوند که بازیکنان آزادانه می‌توانند در آن حرکت کنند. در کنار ضربات عادی، می‌توانید با فشردن کلید‌ها از Arte‌های مختلفی استفاده کنید. برای هر یک از کلید‌ها می‌توانید سه حمله هوایی و سه حمله زمینی (به علاوه ۶ تکنیک دیگر که می‌توانید برای فشردن همزمان کلید‌ها تعیین کنید) تعیین کنید. Evasion یکی از ویژگی‌های جدید بازی Tales of Arise است که به واسطه آن در صورت جا‌خالی دادن در زمان مناسب، صدمه نخواهید دید. با این وجود که Kisara قادر به جاخالی دادن نیست، اما می‌توانید با استفاده از سپر، حملات دشمنان را دفع کرده و در صورت زمان‌بندی مناسب، از ضد‌حمله استفاده کند.

Boost Strike‌ها حملات تیمی هستند که با استفاده از آن‌ها می‌توانید دشمنانی با سطح سلامتی پایین را نابود کرده یا صدمه زیادی را به باس‌ها وارد کنید. Boost Attack‌ها دسته‌ای دیگری از حملات هستند که با کمک آن‌ها می‌توانید حرکت خاص هر شخصیت را فعال کنید. شخصیت‌های Support هم می‌توانند وارد نبرد شده و به دشمنان آسیب وارد کنند. در این بین نباید از Mystic Arte‌ها غافل شویم. این حملات دارای کات‌سین اختصاصی هستند و آسیب زیادی را ایجاد می‌کنند.

عناوین

بازی Tales of Arise

یکی از تغییرات جالب توجه بازی Tales of Arise نحوه کارکرد عناوین (Title) است. در حالی که به واسطه آن‌ها قدرت هر کاراکتر افزایش می‌یابد، هر عنوان ویژگی‌های خاصی دارد که با استفاده از Skill Point‌ها می‌توانید آن‌ها را باز کرده و به مهارت‌ها و Arteهای جدید در کنار بهبود شرایط، دست پیدا کنید. با پیشرفت در داستان، عناوین جدیدی به دست خواهید آورد که هر یک دارای مزایای خاص خود هستند.

سیستم امتیاز و پاداش نبر‌د‌های متوالی

بازی Tales of Arise

در هنگام کامل کردن نبرد‌های بازی Tales of Berseria، براساس دشواری و عملکرد، نمرات (Grade) مختلفی را دریافت می‌کردید. بازی Tales of Arise فاقد سیستم Grade است، در عوض سیستم امتیازات (Score)  جایگزین آن شده است. همانند قبل، بسته به عملکرد بازیکنان و سرعت آن‌ها در نابودی دشمنان، امتیازات بالاتری دریافت خواهند کرد. تفاوت این سیستم نسبت به Grade، این است که Skill Point بیشتری به دست می‌آورید که به واسطه آن با سریع بیشتری به Skill‌های مختلفی دسترسی پیدا می‌کنید. همچنین برای پیروزی در نبرد‌های متوالی، پاداش در نظر گرفته شده است. در صورتی که در نبرد‌های متوالی، امتیاز کافی دریافت کنید، آیتم‌های کمیاب بیشتری به دست خواهید آورد.

Skit‌ها

بازی Tales of Arise

Skit‌ها جزو سنت‌های قدیمی سری Tales هستند. این بخش‌ها در حالی ظاهر می‌شوند که در اغلب موارد پرتره دو‌بعدی شخصیت‌ها را می‌بینیم که در قالب باکس‌های دیالوگ با یکدیگر صحبت می‌کنند. بازی Tales of Arise این بخش را به کلی متحول کرده است. در این بازی، پرتره‌های دو‌بعدی جای خود را به مدل‌های سه‌بعدی داده‌اند و دیالوگ‌ها به سبک کتاب‌های کمیک به تصویر کشیده می‌شوند. در کنار انیمیشن‌های بهتر و حالات مختلف چهره، Skit‌ها پویاتر از قبل ظاهر می‌شوند.

فعالیت‌های جانبی

بازی Tales of Arise

برای مواقعی که قصد مبارزه با دشمنان و پشت سر گذاشتن مراحل مختلف را ندارید، بازی Tales of Arise فعالیت‌های جانبی متعددی از جمله ماهی‌گیری در نظر گرفته است. کشاورزی یکی از فعالیت‌های جانبی جدید است به واسطه آن مشغول کار روی مزرعه شده و از دام‌ها نگهداری می‌کنید. آشپزی نیز امری است که با انجام آن به مزایای مختلفی دست پیدا می‌کنید. به جای بازیابی سطح سلامتی در منو، در بازی Tales of Arise شاهد صحنه غذا خوردن شخصیت‌ها در کنار هم خواهید بود.

Coliseum

بازی Tales of Arise

یکی دیگر از ویژگی‌های بازی Tales of Arise، وجود بخش Coliseum است. این بخش در حالی در بازی مذکور وجود دارد که بازی Tales of Berseria فاقد آن بود. این بخش دارای شخصیت‌های مهمان متعددی خواهد بود که بازیکنان می‌توانند با آن‌ها مبارزه کنند. همانند گذشته، امکان انجام نبرد‌ها به صورت انفرادی و تیمی وجود داشته که در صورت پیروزی پاداش‌هایی همچون سلاح به دست خواهید آورد.

مدت بازی

بازی Tales of Arise

با توجه به حجم بالای محتوا‌های بازی Tales of Arise، مدت زمان لازم برای تمام کردن این اثر چند ساعت خواهد بود؟ براساس اعلام استودیو سازنده، مدت بازی مذکور مشابه بازی Tales of Berseria است. زمان لازم برای به پایان رساندن داستان بازی Tales of Berseria در حدود ۴۵ ساعت است که اگر محتوا‌های جانبی را هم اضافه کنیم، به عدد ۶۸ تا ۷۰ ساعت خواهیم رسید.

دموی رایگان

بازی Tales of Arise

آیا قصد دارید پیش از خرید بازی Tales of Arise، بخش‌هایی از آن را تجربه و امتحان کنید؟ استودیو سازنده در قالب دموی رایگان بازی مذکور، این امکان را فراهم کرده است. هم‌اکنون می‌توانید با مراجعه به فروشگاه مربوط به پلتفرم‌های مختلف اقدام به دریافت دموی رایگان بازی Tales of Arise کنید.

کنسول‌های نسل نهم

بازی Tales of Arise

دارندگان کنسول‌های نسل نهم می‌توانند بازی Tales of Arise را در دو حالت مختلف تجربه کنند. حالت اول امکان تجربه بازی با رزولوشن 4K را فراهم کرده و در حالت دوم نرخ فریم تا ۶۰ فریم بر ثانیه افزایش پیدا می‌کند. علاوه بر این، افرادی که نسخه نسل هشتم بازی مذکور را خریداری کنند، به صورت رایگان می‌توانند بازی خود را به نسل نهم ارتقا دهند.

پشتیبانی از دوال سنس

بازی Tales of Arise

بازی Tales of Arise از ویژگی‌های منحصر‌به‌فرد کنترل کنسول PS5 یعنی دوال سنس پشتیبانی می‌کند. بر این اساس، دارندگان کنسول مذکور می‌توانند از ویژگی بازخورد لمسی (Haptic Feedback) بهره ببرند و در هنگام استفاده از جادوهایی همچون الکتریسیته یا آتش، حس متفاوتی را تجربه کنند.

نسخه‌های مختلف

بازی Tales of Arise

بازی Tales of Arise در کنار نسخه استاندارد، دارای نسخه‌های مختلفی اعم از Deluxe و Ultimate است. نسخه استاندارد با قیمت ۶۰ دلار به فروش می‌رسد که مزایای پیش‌خرید آن شامل پوشش‌های مختلف، دستور‌های پخت غذا و مواد اولیه است. نسخه Deluxe که با قیمت ۸۵ دلار قابل خرید بوده، در کنار برخورداری از محتویات ذکر شده، دارای پک‌های پریمیوم متعددی است. این پک‌ها حاوی محتوا‌های گوناگونی از جمله پوشش‌ها، طلا، ویژگی‌های آشپزی بهتر و تخفیف در فروشگاه هستند. نسخه Ultimate دارای برچسب ۱۱۰ دلاری است که علاوه بر محتویات نسخه دیلاکس، پوشش‌های اضافه‌ای را در اختیار شما قرار می‌دهد.

نسخه کالکتور ۲۰۰ دلاری بازی Tales of Arise ضمن در اختیار قرار دادن تمامی محتویات دیجیتالی نسخه‌های قبلی، دارای مواردی از جمله استیل بوک، آلبوم موسیقی، آرت بوک و اکشن فیگور Shionne و Alphen است.علاوه بر این نسخه محدودی از بازی مذکور به نام Hootle وجود دارد که به صورت انحصاری از طریق شعبه اروپا فروشگاه باندای نامکو به فروش می‌رسد. این نسخه که ۱۲۰ دلار قیمت دارد، در کنار جعبه اختصاصی، استیل بوک متفاوت، آرت بوک، آلبوم موسیقی و پوستر، دارای آیتم‌هایی با محوریت Hootle است.

سیستم مورد نیاز

بازی Tales of Arise

در حالی که نسبت به آثار قبلی سری Tales، تجربه بازی Tales of Arise نیازمند در اختیار داشتن سیستم قوی‌تری است، اما خوشبختانه با یک سیستم متوسط هم می‌توان از آن لذت برد. سیستم مورد نیاز بازی مذکور به شرح زیر است:

حداقل سیستم مورد نیاز

  • سیستم عامل: ویندوز 10
  • پردازنده: Intel Core i5-2300 یا AMD Ryzen 3 1200
  • کارت گرافیک: GeForce GTX 760 یا Radeon HD 7950
  • فضای خالی: ۴۵ گیگابایت

سیستم پیشنهادی:

  • سیستم عامل: ویندوز 10
  • پردازنده: Intel Core i5-4590 یا AMD FX-8350
  • کارت گرافیک: GeForce GTX 970 یا Radeon R9 390
  • فضای خالی: ۴۵ گیگابایت

نظر شما راجع به بازی Tales of Arise چیست؟ آیا به تجربه این اثر علاقه دارید؟ نظرات خود را با ما در تیلنو در میان بگذارید.

منبع: Gamingbolt

اینستاگرام تیلنو

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *