راهنمای بازی, راهنمایی و آموزش

راهنمای مبتدی بازی Valorant (بخش دوم)

راهنمای مبتدی بازی Valorant

این روز‌ها بازی Valorant طرفداران زیادی پیدا کرده و هر روز به مخاطبان این بازی افزوده می‌شود. این بازی یک اثر چند نفره رایگان در سبک تیراندازی اول شخص و تاکتیکی است که شرکت Riot Games آن را ساخته و منتشر کرده است. ما در بخش دوم مقاله راهنمای مبتدی بازی Valorant سعی داریم به شما در شروع این بازی کمک کنیم. پس در ادامه با تیلنو همراه باشید.

همانطور که ذکر کردیم این بازی به صورت تاکتیکی است و بیشتر به بازی Counter-Strike شباهت دارد تا بازی‌هایی نظیر Call of Duty و Overwatch. این بدان معنا است که دقت کلید موفقیت بوده و به کار بردن تاکتیک مناسب حیاتی است. در واقع در بازی Valorant هر گلوله حکم مرگ و زندگی را دارد. اگر تاکنون بازی‌های تیراندازی تاکتیکی را تجربه نکرده‌اید یا می‌خواهید با بازی Valorant ویژگی‌های جدیدی را تجربه کنید، این مقاله برای شما مناسب است. ما در این مقاله نکات و ترفندهایی را برای‌تان تهیه کرده‌ایم که بهتر است پیش از شروع بازی آن‌ها را بدانید.

 

بدانید چه زمانی باید Credهای خود را خرج کنید

راهنمای مبتدی بازی Valorant (بخش دوم)وقتی تازه وارد بازی Valorant می‌شوید، وسوسه خواهید شد که قبل از هر دور (Round)، همه Credهای‌تان (پول)  را خرج خرید اسلحه و افزودن قابلیت‌های مختلف کنید. ولی سعی کنید این کار را انجام ندهید. به جای خرج بیهوده، باید Credهای‌تان را ذخیره کنید تا بتوانید تجهیزات بهتری تهیه کرده و با تیم‌تان سازگار شوید. برای مثال، اگر شما تنها کسی باشید که در تیم‌تان اسلحه می‌خرید و سایرین از همان سلاح ابتدایی استفاده کنند، احتمالا نمی‌توانید در هر دور پیروز شوید. بهتر است یک یا دو دور از Credهای‌تان استفاده نکنید و اجازه دهید که هم‌تیمی‌های‌تان هم مقداری Cred کسب کنند. سپس هر 5 نفرتان با داشتن اسلحه و مهمات مناسب شانس بیشتری برای پیروزی در هر دور خواهید داشت.

هر بار که تا آخر یک دور زنده بمانید، می‌توانید سلاحی که دور را با آن به پایان رسانده‌اید را حفظ کنید. پس اگر کسی سلاح بهتری داشت و آن را انداخت، حتما پیش از پایان دور آن را بردارید. هربار که بمیرید، بدون در نظر گرفتن برد و باخت تیم‌تان، باید سلاح جدید بخرید. اگر از قابلیت‌های‌تان (Abilities) در یک دور استفاده نکنید، می‌توانید آن‌ها را در دور بعدی به‌کار ببرید. همچنین اگر زره‌تان هم سالم بماند، می‌‌توانید در دورهای بعدی از آن استفاده کنید (بازهم تکرار می‌کنیم که این موارد در حالتی صدق می‌کنند که در پایان هر دور زنده بمانید).

بهتر است پیش از شروع بازی Valorant درمورد نحوه آماده شدن برای دورها اطلاع داشته باشید. شما از طریق ارتباط صوتی می‌توانید به هم‌تیمی‌های‌تان اطلاع دهید که قرار است از چه روشی برای آماده شدن استفاده کنید. همچنین استودیو Riot Games گزینه‌ای را در بخش خرید قرار داده که به شما اجازه می‌دهد هم‌تیمی‌های‌تان را از مقدار Cred که دارید مطلع سازید. در ادامه با روش‌های مختلف برای آماده شدن جهت شروع دورها آشنا خواهید شد:

دور Save (صرفه‌جویی)

همه اعضا سعی می‌کنند که کمترین خرید را داشته باشند و Credهای خود را برای دورهای بعدی نگه دارند. این بدان معناست که ممکن است شما چیزی نخرید یا فقط یک Pistol و یک قابلیت بخرید.

دور Full Buy (خرید تمام‌وکمال)

در این حالت همه اسلحه می‌خرند (معمولا Rifle یا Sniper) و همچنین در صورت لزوم اعضا می‌توانند زره و قابلیت‌های مختلف را خریداری کنند.

دور Force Buy (خرید اجباری)

در این حالت شما به اندازه‌ای Cred ندارید که مانند دور Full Buy عمل کنید، اما به هر حال بهترین سلاح‌ها و زره‌هایی که می‌توانید را تهیه خواهید کرد. شما ممکن است این کار را برای غافلگیر کردن دشمنان‌تان انجام دهید. همچنین این حالت در زمانی که برای بازگشت به رقابت نیاز به برد دارید و نمی‌توانید برای ذخیره Cred صبر کنید، کارایی دارد.

دور Partial Buy (خرید جزئی)

در این حالت یک یا دو نفر از تیم‌تان احتمالا دست به خرید سلاح خواهند زد، اما سایرین Credهای‌شان را نگه می‌دارند تا در دورهای بعدی به سراغ Full Buy بروند.

 

در تیلنو بخوانید:

راهنمای مبتدی بازی Valorant (بخش اول)

بهترین Loadout ها در بازی کال آو دیوتی وارزون (بخش اول)

راهنمای تمام شغل ها در بازی Red Dead Online (رد دد آنلاین)

 

زره بخرید

راهنمای مبتدی بازی Valorant (بخش دوم)سلاح‌ها جذاب‌ترین چیزهایی هستند که می‌توانید در بازی Valorant بخرید، اما اگر نتوانید مدت کافی زنده بمانید داشتن اسلحه فایده‌ای ندارد. در نتیجه شما به زره نیاز خواهید داشت. شاید خرید زره چندان هم به مذاق‌تان خوش نیاید، اما از خرید آن پشیمان نخواهید شد. بدون خرید زره، نوار سلامتی‌تان زیاد دوام نخواهد آورد و با یک یا دو تیر کارتان تمام می‌شود.

خرید زره همیشه باید جزئی از دور Full Buy شما باشد. همچنین اگر نمی‌توانید بهترین سلاح‌ها و زره را همراه با هم تهیه کنید، بهتر است خرید زره را در اولویت قرار دهید. در بازی Valorant دو نوع زره وجود دارد. یکی چهارصد Cred برای شما خرج برمی‌دارد و 25 امتیاز به نوار 100 تایی سلامتی‌تان اضافه می‌کند؛ همچنین برای خرید زره دیگر باید هزار Cred هزینه کنید تا 50 امتیاز به نوار سلامتی‌تان افزوده شود. هر دو نوع زره در این بازی 70 درصد از صدمه وارده را جذب می‌کنند (تنها 30 درصد از آسیب به شما می‌رسد).

 

نشانه‌تان را در ارتفاع سر قرار دهید

راهنمای مبتدی بازی Valorant (بخش دوم)هر چه کمتر موس‌تان را حرکت دهید، در نشانه‌گیری و شلیک سریع‌تر خواهید بود. همیشه وقتی راه می‌روید باید نشانه را در ارتفاع سر دشمنان‌تان قرار دهید. اکثر بازیکنان – چه در بازی Valorant چه در سایر بازی‌های شوتری – عادت دارند که نشانه را رو به زمین نگه دارند. در این حالت اگر با کسی مواجه شوید، مجبور خواهید شد که نشانه را رو به بالا ببرید؛ اما اگر نشانه در ارتفاع سر حفظ شود، شما برای شلیک به دشمن به حرکت کمتری نیاز دارید و دقت و سرعت‌تان افزایش پیدا می‌کند.

برای تمرین کردن این روش می‌توانید در زمان شروع بازی، نشانه را در ارتفاع سر هم‌تیمی‌های‌تان حفظ کنید تا اندازه‌ها دستگیرتان شود. با این تمرین می‌توانید سریعا به این روش عادت کنید.

این بود بخش دوم راهنمای مبتدی بازی Valorant. امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. شما درباره بازی Valorant چه فکر می‌کنید؟ تجربه این بازی برای شما چطور بود؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

 

منبع: Polygon

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید