تروفی بازی, راهنمای بازی, راهنمایی و آموزش

راهنمای تروفی بازی Borderlands 3

بازی Borderlands 3

جدید‌ترین اثر سری Borderlands یعنی بازی Borderlands 3 تجربه‌ای عالی برای علاقه‌مندان به سبک تیراندازی شوتر است که با فضا و داستان خاصش لحظات فوق‌العاده‌ای را رقم می‌کند. با تیلنو همراه باشید.

مجموعه بازی‌های بوردرلندز (Borderlands) در سال ۲۰۰۹ و با عرضه اولین اثر آن آغاز شد. این بازی که با استقبال بی‌سابقه‌ای همراه شد و موفقیت بزرگی را برای استودیو گیرباکس سافتور (Gearbox Software) رقم زد، راه را برای ساخت نسخه‌های بعدی هموار کرد. علاوه بر بازی‌های اصلی Borderlands 2 و Borderlands: The Pre-Sequel، استودیو تل‌تیل گیمز (Telltale Games) اقدام به ساخت یک اثری فرعی و اپیزودیک از سری بوردلندز تحت نام بازی Tales from the Borderlands کرده است. با فاصله‌ای چهار ساله نسبت به عرضه بازی Borderlands: The Handsome Collection، استودیو گیرباکس سافتور بازی جدیدی از سری ذکر شده با نام بازی Borderlands 3 را در دسترس بازیکنان قرار داد. این اثر به واسطه برخورداری از نقاط قوت مجموعه همچون تنوع بالای اسلحه‌ها، کاراکتر‌های منحصر‌به‌فرد و طنز بی‌نظیر توانست توجه بسیاری از بازیکنان را به خود جلب کند و تنها در مدت پنج روز بیش از پنج میلیون نسخه از آن به فروش رسید. بازی بردرلندز 3 جزو آن دسته از آثاری است که به راحتی می‌توانید تروفی‌های آن را دریافت و به گنجینه افتخارات خود اضافه کنید. با تیلنو و راهنمای تروفی این بازی همراه باشید.

سطح دشواری تروفی‌ها: ۴ از ۱۰

میانگین زمان برای کسب تمام تروفی‌های بازی: ۴۵ ساعت

تعداد تروفی‌های آنلاین: ۲ عدد

تعداد تروفی‌های کو-آپ: ۲ عدد

تعداد تروفی‌های مربوط به آیتم‌های قابل جمع‌آوری: ۱۰ عدد

تعداد دفعاتی که باید بازی را به اتمام برسانید: یک بار

پلاتینیوم

طلا – ۳ تروفی

نقره – ۶ تروفی

برنز – ۳۵ تروفی

Ultimate Vault Hunter (پلاتینیوم)

تمام تروفی های بازی Borderlands 3 را به دست آورید.

Biggest Badass In The Borderlands

برای دریافت این تروفی باید به سطح ۵۰ برسید. با انجام کار‌های مختلفی از جمله کامل کردن ماموریت‌ها و کشتن دشمنان، امتیاز XP دریافت خواهید کرد که با رسیدن به میزان مورد‌نیاز سطح کاراکتر شما بالا رفته و امتیاز مهارت (Skill Point) دریافت خواهید کرد. با استفاده از امتیاز مهارت در هریک از درخت‌های مهارت می‌توانید کاراکتر خود را قوی‌تر کنید.

پس از آن که داستان بازی بردرلندز 3 را به پایان رسانده و تمامی فعالیت‌های جانبی را نیز کامل کرده باشید، تقریبا به سطح ۵۰ خواهید رسید. با این حال اگر موفق به تحقق این امر نشده و قصد افزایش سطح خود را دارید، می‌توانید در قالب New Game Plus که با نام حالت True Vault Hunter شناخته می‌شود، به ادامه بازی بپردازید. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های بازی Borderlands 3 امکان جا‌به‌جایی بین حالت‌ اصلی و نیو گیم پلاس بوده که به واسطه آن می‌توانید به راحتی به تجربه اولیه بازگشته و فعالیت‌های باقی مانده را انجام دهید.

Getting A Little On The Side

بازی Borderlands 3 در مجموع دارای ۷۵ ماموریت جانبی است که با انجام تمامی آن‌ها این تروفی را دریافت خواهید کرد. مراحل جانبی با آیکون “!” زرد رنگ روی نقشه مشخص هستند. این ماموریت‌ها با Crew Challenges تفاوت داشته و برای دریافت تروفی Getting A Little On The Side نیازی به انجام آن‌ها نیست.

Bye, Felicia

با کامل کردن ماموریت بیست و سوم بازی بردرلندز 3 که آخرین بخش از داستان آن محسوب می‌شود، این تروفی را دریافت خواهید کرد. پس از انجام این ماموریت حالت Mayhem آزاد می‌شود که می‌توانید آن را فعال کنید. در این حالت دشمنان صدمه بیشتری وارد کرده و سطح سلامتی بالاتری دارند. همچنین ممکن است به صورت تصادفی دارای ویژگی‌هایی همچون مقاومت در برابر المان‌های مختلف، باشند. با این حال در صورت شکست آن‌ها لوت‌های بهتر و XP و پول بیشتری دریافت خواهید کرد.

Vaulting Your Way To The Top

با رسیدن میزان XP به عدد ۴۹۲۴۱۴ و رسیدن به سطح ۲۵ این تروفی را به دست خواهید آورد. در قالب راهنمای تروفی Biggest Badass In The Borderlands اطلاعات بیشتری دریافت خواهید کرد.

Tales From The Eridian Slab

در دنیای بازی Borderlands 3 تعداد ۳۵ عدد Eridian Slab وجود دارد که رمز‌گشایی آن‌ها تا پیش از پیشرفت در داستان اصلی و دریافت Eridian Decoder ممکن نیست. زمانی که دیکودر را به دست آوردید می‌توانید به Eridian Slab نزدیک شده و با فشردن دکمه مربع اقدام به رمز‌گشایی آن‌ها کنید. پس از رمز‌گشایی تمامی آن‌ها تروفی Tales From The Eridian Slab را دریافت خواهید کرد. در ویدیو زیر می‌توانید مکان Eridian Slab‌ها را مشاهده کنید:

Master Of All You Survey

با پیدا کردن هر ۲۲۳ لوکیشن بازی موجود در کهکشان بردرلندز 3 این تروفی را دریافت خواهید کرد. همچنین در راه دستیابی به تروفی Master Of All You Survey برخی دیگر از تروفی‌های بازی مذکور اعم از A Hundred Names For Sand ، Swamped ، City Slicker و Exoarchaeolo-You Get the Gist را نیز دریافت خواهید کرد.

100Proof

بازی Borderlands 3 در مجموع دارای ۶ عدد Eridian Proving Grounds است که با انجام تمامی آن‌ها، این تروفی را دریافت خواهید کرد. برای انجام هر یک از Eridian Proving Grounds‌ها باید دو ماموریت جانبی را کامل کنید که با این حساب تعداد ۱۲ ماموریت جانبی را باید به انجام برسانید. علاوه بر تروفی 100Proof، این ماموریت‌ها جزو پیش‌نیاز‌های تروفی Getting A Little On The Side هستند.

On Fleek

پس از آن که در تمامی بخش‌ها از تجهیزات بنفش رنگ استفاده کردید، این تروفی به شما تعلق خواهد گرفت. این طیف از تجهیزات که در رده Epic قرار می‌گیرند، پس از آیتم‌های نارنجی که با نام Legendary شناخته می‌شود، دومین دسته نا‌یاب بازی بردرلندز 3 هستند. دریافت تروفی On Fleek تا پیش از انجام ماموریت شانزدهم موسوم به Cold as the Grave ممکن نیست.

Damn, Gina

پس از کامل کردن ماموریت ۲۱ بازی Borderlands 3 یعنی Footsteps of Giants آخرین Vault Reward و این تروفی را دریافت خواهید کرد.

You Got Skills

با در اختیار داشتن XP به میزان ۳۵۷ و رسیدن به سطح ۲ این تروفی را دریافت خواهید کرد. برای اطلاعات بیشتر به راهنمای دریافت تروفی Biggest Badass In The Borderlands مراجعه کنید.

Star Bound

پس از کسب XP به میزان ۳۷۷۹۸ و رسیدن به سطح ۱۰ این تروفی به شما تعلق خواهد گرفت. برای آشنایی با نحوه دریافت XP و ارتقا سطح به راهنمای تروفی Biggest Badass In The Borderlands مراجعه کنید.

Bolt-Ons

سر‌ها (Heads) و پوشش‌ها (Skins) جزو موارد تزئینی بازی بردرلندز 3 هستند که با در اختیار گرفتن تعداد ۱۰ عدد از آن‌ها، این تروفی را به دست خواهید آورد.

Mechani-Cool

پس از آن که با استفاده از ویژگی دزدیدن وسایل نقلیه (Hijacking) تعداد ۱۰ عدد از قطعات ماشین (Vehicle Parts) را به دست آوردید، این تروفی را دریافت خواهید کرد.

Tips Appreciated

پس از در دسترس قرار گرفتن Sanctuary، می‌توانید به بار ماکسی (Moxxi) که روی نقشه با آیکون اسلات ماشین مشخص است، بروید. پس از ورود به این مکان و نزدیک شدن به پیش‌خوان، متوجه یک شیشه مربوط به انعام خواهید شد که می‌توانید مبلغی را داخل آن قرار دهید. با انجام این عمل تروفی Tips Appreciated به شما تعلق خواهد گرفت.

I Hope You Didn’t Tea-bag

با پیروزی در یک دوئل این تروفی را کسب خواهید کرد. در حالت Co-op به بازیکن همراهتان نزدیک شده و کلید R3 را فشار داده و درخواست دوئل کنید. با انجام این عمل یک آیتم رو زمین افتاده و بازیکن دیگر در حالی که به آن نگاه می‌کند، کلید مربع را نگه داشته و دوئل را می‌پذیرد. پس از ۲۰ ثانیه دوئل آغاز می‌شود که در صورت کشتن حریف و پیروزی تروفی I Hope You Didn’t Tea-bag را دریافت خواهید کرد. انجام دوئل با بازیکنان تصادفی بخش آنلاین و در حالت اسپلیت-اسکرین (Split-Screen) نیز ممکن است.

Stay Away From The Light

با احیا (Revive) یک بازیکن دیگر موفق به دریافت این تروفی خواهید شد. در بازی Borderlands 3 زمانی که سطح سلامتی به صفر برسد، وارد حالت Fight for Your Life می‌شوید. در این حالت اگر بتوانید یکی از دشمنان را از بین ببرید، به صورت خودکار احیا می‌شوید. در غیر این صورت در نزدیک‌ترین ایستگاه New-U ریسپاون شده و می‌توانید بازی را ادامه دهید. برای دریافت تروفی Stay Away From The Light لازم است یک بازیکن دیگر را احیا کنید که این فرد می‌تواند یکی از دوستان یا یک بازیکن تصادفی باشد.

Gun Pals

اگر آیتمی را برای یکی از دوستان‌تان بفرستید، این تروفی را کسب خواهید کرد. برای انجام این امر، ابتدا باید کلید Options را فشرده و وارد بخش Social شوید. حال به تب Mail رفته و با فشردن کلید مربع آیتمی را برای ارسال انتخاب کنید. با برگزیدن فرد مورد نظر، آیتم برای او ارسال شده و تروفی Gun Pals به شما تعلق خواهد گرفت. نکته حائز اهمیت این است که فرد انتخاب شده لازم نیست بازی بردرلندز 3 را در اختیار داشته باشد.

Dropping Loads

در بار ماکسی تعداد چهار اسلات ماشین مشاهده خواهید کرد که با استفاده از آن‌ها می‌توانید جوایز مختلفی را دریافت کنید. برای دریافت تروفی Dropping Loads باید تا حدی از این دستگاه‌ها استفاده کنید که یک نارنجک به دست آورید. برای دریافت راهنمایی بیشتر ویدیو زیر را مشاهده کنید:

Good Against Remotes Is One Thing

پس از آن که Sanctuary در دسترس قرار گرفت، به Marcus’ Range و سپس به طبقه پایین بروید. با کمی جستجو دو کامپیوتر مشاهده خواهید کرد که یکی از آن‌ها قوانین را توضیح داده و دیگری مینی‌-‌گیم Firing Range را آغاز می‌کند. امکان انتخاب از بین حالت‌های عادی و چالشی وجود دارد که برای کسب تروفی حالت عادی پیشنهاد می‌شود. با شلیک به ۱۵ هدف در مدت ۲۰ ثانیه، امتیاز کامل و تروفی Good Against Remotes Is One Thing را به دست خواهید آورد. برای دریافت اطلاعات بیشتر ویدیو زیر را تماشا کنید:

My Name Is Earl

با خرید ۱۰ آیتم تزئینی از کریزی ارل (Crazy Earl) این تروفی بازی Borderlands 3 را دریافت خواهید کرد.

Slaughterhouse 3

بازی بردرلندز 3 دارای سه ماموریت چالش بر‌انگیز Circle of Slaughter به نام‌های Cistern of Slaughter ،Slaughterstar 3000 و The Slaughter Shaft بوده که با انجام تمامی آن‌ها این تروفی را به دست خواهید آورد. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید ویدیو زیر را تماشا کنید.

A Hundred Names For Sand

با اکتشاف هر ۷۸ مکان‌ موجود در پاندورا (Pandora) این تروفی را کسب خواهید کرد.

Swamped

پس از کشف تمامی ۶۳ مکان Eden-6، موفق به دریافت این تروفی خواهید شد.

City Slicker

برای دریافت این تروفی باید هر ۴۳ مکان Promethea را کشف کنید.

Exoarchaeolo—You Get the Gist

پس از کشف ۲۷ مکان Nekrotafeyo می‌توانید این تروفی را به دست آورید.

À La Carte

با کامل کردن تعداد ۲۰ ماموریت جانبی این تروفی به شما تعلق می‌گیرد.

Got Big Game

پس از آن که تمامی چالش‌های Hammerlock’s Legendary Hunts را به انجام رساندید، این تروفی را به دست خواهید آورد.

Zer0ed In

با انجام تمامی چالش‌های Zer0’s Targets of Opportunity، این تروفی به شما تعلق می‌گیرد.

Barreled Right Over Them

در بازی Borderlands 3 طیف گسترده‌ای از بشکه‌های انفجاری وجود دارد که صدمه‌های مختلفی به دشمنان وارد می‌کنند. برای دریافت این تروفی لازم است سطح سلامتی یکی از دشمنان نزدیک به بشکه‌های انفجاری را کاهش داده و با شلیک به بشکه، آن را منفجر کنید. پس از کشتن دشمن با این روش تروفی Barreled Right Over Them را دریافت می‌کنید.

Feelin’ A Little Stabby

در طول بازی بردرلندز 3 اسلحه‌هایی را پیدا خواهید کرد که دارای سرنیزه هستند. اگر یک دشمن را با استفاده از سر‌نیزه از بین ببرید، این تروفی را کسب خواهید کرد.

Stick It To ‘Em

حداقل دو تن از دشمنان را با استفاده از یک Sticky Grenade از بین ببرید تا به این تروفی را در دریافت کنید. دریافت اطلاعات بیشتر به واسطه مشاهده ویدیو زیر ممکن است:

Rewards Card

پکیج‌های وفاداری (Loyalty Packages) نوع جدیدی از پاداش هستند که به ازای استفاده از تولیدات شرکت‌های مختلف اسلحه‌ساز و کشتن ۱۰۰ دشمن با آن‌ها، دریافت خواهید کرد. در صورتی که از تمام اسلحه‌ساز‌ها پکیج‌های مذکور را دریافت کنید، تروفی Rewards Card را به دست خواهید آورد.

Welcome to the Crimson Raiders

با انجام اولین ماموریت بازی Borderlands 3 موسوم به Children of the Vault که بیشتر مربوط به آموزش‌های اولیه بوده و حاوی اولین باس به نام Shiv است، این تروفی به شما تعلق می‌گیرد.

So Long, Pandora

پس از کامل کردن چهارمین ماموریت بازی بردرلندز 3 به اسم Taking Flight، این تروفی را دریافت خواهید کرد.

NOG It Off

برای کسب این تروفی باید ششمین ماموریت بازی Borderlands 3 که Hostile Takeover نام دارد، به انجام برسانید.

I Mustache You A Question

با کامل کردن نهمین ماموریت بازی بردرلندز 3 یعنی ماموریت Atlas, At Last این تروفی را به دست خواهید آورد.

Gone From My Sight

پس از کامل شدن ماموریت Beneath the Meridian که دهمین ماموریت بازی Borderlands 3 محسوب می‌شود، این تروفی به شما تعلق می‌گیرد.

That Was Cold

Lair of the Harpy، دوازدهمین ماموریت بازی بردرلندز 3 است که با انجام آن، این تروفی را کسب خواهید کرد.

Heir To An Empty Castle

شانزدهمین ماموریت بازی Borderlands 3 یعنی Cold as the Grave را کامل کرده تا این تروفی را دریافت کنید.

Cross The Streamers

پس از آن که ماموریت Blood Drive، هفدهمین ماموریت داستانی بازی بردرلندز 3 را انجام دادید، این تروفی را کسب خواهید کرد.

Apocalypso

نوزدهمین ماموریت بازی Borderlands 3 با نام The Great Vault شناخته می‌شود که با کامل کردن آن این تروفی به شما تعلق می‌گیرد.

I Am A Goddess, A Glorious Female Warrior

در صورت به پایان رساندن ماموریت In the Shadow of Starlight که بیست و دومین ماموریت داستانی بازی بردرلندز 3 محسوب می‌شود، این تروفی را به دست خواهید آورد.

Florida Man

با استفاده از نارنجک یا ایجاد انفجار خودتان را بکشید، تا این تروفی را دریافت کنید.

Stay Golden

برای دریافت این تروفی لازم است از کلید طلایی (Golden Key) استفاده کنید. تا زمان نگارش این راهنما، تنها راه دستیابی به کلید طلایی، وارد کردن کد‌های Shift است. برای وارد کردن و استفاده از این کدها، پس از فشردن کلید Options، وارد بخش Social و تب Shift شوید. در این مرحله لازم است حساب کاربری Shift خود را وارد کنید که اگر چنین اکانتی ندارید، امکان ساخت به صورت رایگان وجود دارد. کد‌های Shift را می‌توانید در صفحات استودیو گیرباکس سافتور در شبکه‌های اجتماعی یا با جستجو در گوگل پیدا کنید. پس از وارد کردن کد Shift، به تب Mail در بخش Social بروید تا کلید طلایی را دریافت کنید. پس از در اختیار گرفتن حداقل یک کلید صندوق طلایی در Sanctuary که به راحتی در روی نقشه قابل مشاهده است را باز کرده و تروفی را دریافت کنید. برخی از کد‌های Shift به شرح زیر هستند:

  • HXKBT-XJ6FR-WBRKJ-J3TTB-RSBHR
  • ZFKJ3-TT6FF-KTFKT-T3JJT-JWX36
  • Z65B3-JCXX6-5JXW3-3B33J-9SWT6
  • 9XCBT-WBXFR-5TRWJ-JJJ33-TX53Z
  • ZRWBJ-ST6XR-CBFKT-JT3J3-FRXJ5
  • ZFKJ3-TT3BB-JTBJT-T3JJT-JWX9H

ما در تیلنو تلاش کردیم راهنما تروفی‌های طیف گسترده‌ای از آثار مشهور صنعت بازی‌های ویدیویی را در اختیار شما قرار دهیم که با مراجعه به صفحه راهنمای تروفی قادر هستید آن‌ها را مشاهده کنید. علاوه بر این از طریق کانال آپارات تیلنو می‌توانید راهنمای ویدیویی دریافت تروفی بازی‌های مختلف را تماشا کنید.

در صورتی که قصد تهیه و تجربه بازی بردرلندز 3 را دارید می‌توانید به صفحه خرید بازی Borderlands 3 برای PS4 مراجعه کنید.

نظر شما در مورد راهنمای تروفی بازی Borderlands 3 چیست؟ آیا با کمک آن تمامی تروفی‌ها را دریافت کردید؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: PlayStation Trophies

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *