راهنمایی و آموزش, تروفی بازی, راهنمای بازی

راهنمای تروفی و اچیومنت بازی Dead Space Remake

راهنمای تروفی بازی Dead Space Remake

به دست گرفتن کنترل شخصیت آیزاک کلارک و ورود به سفینه ایشیمورا به اندازه کافی چالش برانگیز و ترسناک است، اما می‌توانید با رفتن به سراغ تروفی‌ها و اچیومنت‌ها مهارت و استقامت خود را به شکلی جدی بسنجید. اگر به تازگی به سراغ دد اسپیس ریمیک رفته‌اید و می‌خواهید تروفی‌های آن را کسب کنید، مقاله راهنمای تروفی بازی Dead Space Remake را از دست ندهید.

راهنمای تروفی دد اسپیس ریمیک

بازی Dead Space که برای اولین بار در سال 2008 منتشر شد، بدون شک یکی از تاثیرگذارترین و مهم‌ترین ویدیو گیم‌های Survival-Horror تمام دوران است. اثری که با الهام گیری از System Shock و Resident Evil و عجین کردن آن‌ها با هم به یک فرنچایز جریان اصلی در دنیا تبدیل شد. این بازی که مربوط به نسل هفتم کنسول‌های خانگی و PS3 می‌شود، شما را در نقش شخصیتی با نام آیزاک کلاریک می‌گذارد که در سفینه‌ای با نام USG Ishimura گیر می‌کند. اما همان‌طور که می‌توان از سبک بازی مورد بحث حدس زد، این سفینه به هیچ وجه جای خوبی نیست و سطح آن توسط موجودات بیگانه زامبی مانند پر شده است. با این حال آنچه که در راهنمای تروفی بازی Dead Space Remake در موردش صحبت می‌کنیم، در واقع نسخه بازسازی شده عنوان اصلی است.

بازی Dead Space Remake که مدت زمان زیادی از عرضه آن نمی‌گذرد، با یک روند مدرن و گرافیک به روز به سراغ اثر اورجینال می‌رود و آن را از صفر تا صد بازسازی می‌کند. به عبارتی دیگر هرآنچه که در بازی مشاهده می‌کنید و می‌شنوید (از انیشمین‌ها و محیط‌ها گرفته تا افکت‌های صوتی و دیالوگ‌ها) به طور کامل بازسازی شده است تا در زیباترین حالت ممکن به نظر برسد. اما با گذر از این حرف‌ها باید بدانید که به دست آوردن تروفی دد اسپیس ریمیک کاری است بس سخت و دشوار که برای رسیدن به آن باید خستگی ناپذیر باشید. تنها نکته‌ای که باید در این نقطه به آن اشاره کنیم این است که برای آزاد کردن تمام تروفی‌ها و اچیومنت‌ها، باید داستان بازی را روی درجه سختی Impossible به پایان برسانید. در ادامه با تیلنو و راهنمای تروفی بازی Dead Space Remake همراه شوید.

پیش از پرداختن به هر موضوعی باید توجه داشته باشید که برای به دست آوردن کالکتیبل‌ها و سایر تروفی‌های مربوطه، باید به صفحه آموزش کالکتیبل‌های بازی Dead Space Remake سر بزنید.

نقشه کلی تروفی‌ها و اچیومنت‌ها

 • درجه سختی کسب تروفی پلاتینیوم: 6 از 10
 • مدت زمان مورد نیاز برای کسب همه تروفی‌ها: 25 الی 35 ساعت
 • تعداد تروفی‌های آفلاین: 48 (یک پلاتینیوم، دو طلا، 10 نقره و 35 برنز)
 • تعداد تروفی‌های آنلاین: صفر؛ بازی Dead Space Remake هیچ گونه تروفی آنلاینی ندارد تا بتوانید همه آن‌ها را به صورت آفلاین به دست آورید
 • تعداد تروفی‌های از دست دادنی: دو؛ شما ممکن است دو تروفی Front Towrad Enemy و Reunion را از دست بدهید
 • تعداد تروفی‌های گلیچ شده: صفر؛ این بازی هیچ تروفی گلیچ شده خاصی ندارد
 • آیا درجه سختی روی روند کسب تروفی‌ها تاثیر گذار است؟ بله، برای به دست آوردن تمامی تروفی‌ها و اچیومنت‌ها باید داستان بازی را روی Difficulty یا درجه سختی Impossible به پایان برسانید
 • تعداد دفعات مورد نیاز برای کسب تروفی پلاتینیوم: دو دفعه. هرچند اگر سه بار داستان اصلی را به پایان برسانید کار راحت‌تری در پیش خواهید داشت
 • آیا پس از اتمام داستان امکان گشت و گذار در دنیای بازی وجود دارد؟ بله، شما پیش از رسیدن به چپتر یازدهم (که به محض رسیدن به آن راه برگشتی وجود ندارد) می‌توانید به صورت آزادنه در محیط به گشت و گذار بپردازید. البته توجه داشته باشید که خبری از Chapter Select نیست و از این طریق نمی‌توانید اوضاع را به نفع خود تغییر دهید. علاوه بر این باید اشاره کنیم که بازی مورد بحث شامل حالت New Game+ هم می‌شود که در طی آن، تمامی Upgradeها و Collectibleها در Playthrough جدید در دسترس قرار دارد. به عبارتی دیگر نیازی نیست به طور مجدد Upgradeها و آیتم‌های جمع کردنی را آزاد کرده یا پیدا کنید
Dead Space Remake Trophy Guide Concordance Officer

تمام تروفی‌ها را به دست آورید

Dead Space Remake Trophy Guide

درست مانند هر اثر دیگری، برای اینکه بتوانید تروفی پلاتینیوم بازی Dead Space Remake را به دست آورید باید سایر تروفی‌های آن را آزاد کنید. لازم به ذکر است برای کسب تروفی پلاتینیوم نیازی به خرید DLC و پرداخت‌های درون برنامه‌ای نخواهد بود.

Dead Space Remake Trophy Guide Welcome Aboard

چپتر اول را روی درجه سختی مورد علاقه خود تمام کنید

Dead Space Remake Trophy Guide

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. این تروفی را پس از اتمام چپتر اول داستان به دست خواهید آورد. فقط توجه داشته باشید که منظور از درجه سختی دلخواه، تمامی Difficultyهای موجود است. به عبارتی دیگر چه داستان را روی پایین‌ترین درجه سختی تمام کنید و چه آن را روی سخت‌ترین حالت ممکن بگذارید، تمام تروفی‌های مربوطه را به دست خواهید آورد.

Dead Space Remake Trophy Guide Lab Rat

چپتر دوم داستان را روی درجه سختی مورد علاقه خود تمام کنید

Dead Space Remake Trophy Guide

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. این تروفی را پس از اتمام چپتر دوم داستان به دست خواهید آورد.

Dead Space Remake Trophy Guide All Systems Go

چپتر سوم داستان را روی درجه سختی مورد علاقه خود به اتمام برسانید

Dead Space Remake Trophy Guide

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. این تروفی را پس از اتمام چپتر سوم داستان به دست خواهید آورد.

Dead Space Remake Trophy Guide Cannon Fodder

چپتر چهارم داستان را روی درجه سختی مورد علاقه خود تمام کنید

Dead Space Remake Trophy Guide

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. این تروفی را پس از اتمام چپتر چهارم داستان به دست خواهید آورد.

Dead Space Remake Trophy Guide True Believer

چپتر پنجم داستان را روی درجه سختی مورد علاقه خود به اتمام برسانید

Dead Space Remake Trophy Guide

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. این تروفی را پس از اتمام چپتر پنجم داستان به دست خواهید آورد.

Dead Space Remake Trophy Guide Greenhouse Effect

چپتر ششم داستان را روی درجه سختی مورد علاقه خود به پایان برسانید

Dead Space Remake Trophy Guide

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. این تروفی را پس از اتمام چپتر ششم داستان به دست خواهید آورد.

Dead Space Remake Trophy Guide S.O.S.

چپتر هفتم داستان را روی درجه سختی مورد علاقه خود به پایان برسانید

Dead Space Remake Trophy Guide

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. این تروفی را پس از اتمام چپتر هفتم داستان به دست خواهید آورد.

Dead Space Remake Trophy Guide Strange Transmissions

چپتر هشتم داستان را روی درجه سختی مورد علاقه خود به دست آورید

Dead Space Remake Trophy Guide

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. این تروفی را پس از اتمام چپتر هشتم داستان به دست خواهید آورد.

Dead Space Remake Trophy Guide Wreckage

چپتر نهم داستان را روی درجه سختی مورد علاقه خود به پایان برسانید

Dead Space Remake Trophy Guide

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. این تروفی را پس از اتمام چپتر نهم داستان به دست خواهید آورد.

Dead Space Remake Trophy Guide Keeper of the Faith

چپتر دهم داستان را روی درجه سختی مورد علاقه خود به پایان برسانید

Dead Space Remake Trophy Guide

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. این تروفی را پس از اتمام چپتر دهم داستان به دست خواهید آورد.

Dead Space Remake Trophy Guide Betrayed

چپتر یازدهم داستان را روی درجه سختی مورد علاقه خود به اتمام برسانید

Dead Space Remake Trophy Guide

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. این تروفی را پس از اتمام چپتر یازدهم داستان به دست خواهید آورد.

Dead Space Remake Trophy Guide Exodus

چپتر دوازدهم داستان را روی درجه سختی مورد علاقه خود به اتمام برسانید

Dead Space Remake Trophy Guide

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. این تروفی را پس از اتمام چپتر دوازدهم داستان به دست خواهید آورد.

Dead Space Remake Trophy Guide Final Regeneration

ریشه‌های Hunter را پیدا کنید

Dead Space Remake Trophy Guide

در این نقطه از راهنمای تروفی بازی Dead Space Remake به تروفی Final Regeneration می‌رسیم که برای به دست آوردن آن، باید ماموریت فرعی Premediated Malpractice را تکمیل کنید. شما می‌توانید روند مورد بحث را در چپتر ششم آغاز کرده و تمام ماجرا را در اوایل چپتر هفتم به پایان برسانید. فقط توجه داشته باشید که بعد از ورود به چپتر یازدهم داستان قادر به تکمیل ماموریت فرعی ذکر شده نیستند و کارهای مورد نیاز را باید پیش از رسیدن به این نقطه انجام دهید. برای شروع کار در ابتدای چپتر ششم داستان به اتفاق Cryogenic بروید و نمونه آزمایشی یا Tissue Sample را بردارید (توجه داشته باشید که نام اتفاق‌ها و محیط‌های گفته شده روی نقشه قابل مشاهده است).

هنگامی که ماموریت فرعی آزاد شد به Main Lab بروید و با پایین رفتن از پله‌ها یک اسکنر را پیدا کنید. حال Tissue Sample پیدا شده را درون این اسکنر قرار داده و آن را مورد اسکن قرار دهیم. سپس راه خود را به سمت Intensice Care Unit پیدا کرده و ویدیو رکورد شده موجود در سطح آن را تا پایان ببینید. حالا روند عادی داستان را ادامه دهید تا در چپتر هفتم به Minining Deck برسید. هنگامی که از تله‌های لیزری عبور کنید و از راهرو موجود در آن جا رد شوید، وارد اتفاق تحت عنوان Ore Storage خواهید شد. در ادامه جعبه گوشه دیوار را حرکت دهید و با Log پشت سر آن تعامل برقرار کنید. هنگامی که این کار را انجام دهید یک فایل صوتی پخش می‌شود که باید به آن گوش بسپرید.

هنگامی که تمامی عملیات‌ها ذکر شده را پشت سر گذاشت زمان برگشتن به Main Atrium در Brigde Deck فرا می‌رسد. به محض اینکه وارد Atrium شدید با پنل سمت راست تعامل برقرار کرده و به فاصل صوتی تکمیل شده گوش کنید. حالا راه خود به سمت Hydroponics Deck پیدا کرده و با رفتن به سمت West Grow Chamber وارد آزمایشگاهی با نام Diagnostic Lab شوید. در ادامه کافی است وارد اتاق نهایی شوید و فاصل صوتی موجود در ‌آن را بردارید تا تروفی Final Regeneration آزاد شود.

Dead Space Remake Trophy Guide Whole Again

تحقیقات شخصیت Nicole را دنبال کنید

Dead Space Remake Trophy Guide

برای کسب این تروفی باید یک ماموریت فرعی با نام Scientefic Methods را تکمیل کنید. این ماموریت فرعی را می‌تواند در چپتر دوم آغاز کرد و به محض شروع چپتر دهم، آن را به پایان رساند. فقط توجه داشته باشید که باید پیش از ورود به چپتر یازدهم و خروج از سفینه Ishimura به فکر انجام این Side Quest بیفتید. برای شروع کار در طی چپتر دوم و پس از پاکسازی Main Lab، به سمت دفتر Dr. N. Brennan در پایین پله‌ها بروید و Log موجود روی میز او را بردارید. این کار ماموریت را آغاز خواهد کرد. پس کنار گذاشتن موانع و رسیدن به Emergency Room، یک هولوگرام از شخصیت Nicole وجود دارد که می‌توانید به تماشای آن بپردازید. پس از مشاهده این هولوگرام می‌فهمید که شخصیت مورد بحث به چه سمتی رفته است.

پس از دنبال کردن هولوگرام کلید سمت چپ را فشار دهید. سپس با استفاده از قابلیت Kinesis دیوار موجود را جا به جا کنید تا در ورود به یک اتفاق مخفی پدیدار شود. به سمت این اتاق بروید و برای ادامه روند Log موجود در آن را بردارید. حالا مسیر معمولی داستان را ادامه دهید تا به چپتر سوم برسید. هنگامی که در حین چپتر سوم وارد بخش Engineering شدید، از پله‌ها پایین بروید تا به Machine Room برسید. حالا به سمت Calibration Room در انتهای اتاق قبلی بروید و به فایل ظبط شده Nicole گوش دهید. در ادامه باز هم مسیر داستان را ادامه دهید تا به چپتر هفتم و بخش Deck D: Maintenance برسید. حالا از میان تجهیزات موجود به سمت غرب آن محیط بروید و Circuit Breaker را روی Storage 02 ست کنید. در این شرایط یک Log را روی زمین پیدا خواهید کرد که برای ادامه باید آن را بردارید.

حالا برای اتمام کار باید راه خود را به چپتر دهم باز کنید. هنگامی که باید برای نابود کردن Tendril دوم به Deluxe Quarters بروید، Guest Consultant’s Suites را پیدا کرده و به سمت آن بروید. پس از مکالمه‌ای که در این شرایط پیش می‌آید به قسمت عقبی آن اتاق بروید و با پنل موجود را برای هولوگرام آخر تعامل برقرار کنید. در این هنگام تروفی Whole Again را به دست خواهید آورد.

Dead Space Remake Trophy Guide Set A Benchmark

داستان اصلی را روی درجه سختی Medium یا بالاتر به اتمام برسانید

Dead Space Remake Trophy Guide

برای کسب این تروفی کافی است داستان اصلی و تمام مراحل آن را روی درجه سختی Medium یا بالاتر تکمیل کنید.

Dead Space Remake Trophy Guide Untouchable

بازی را روی درجه سختی Impossible به اتمام برسانید

Dead Space Remake Trophy Guide

در این نقطه از راهنمای تروفی بازی Dead Space Remake به تروفی Untouchable می‌رسیم که یکی از سخت‌ترین‌ها در نوع خود است. شما برای کسب این تروفی باید داستان را روی درجه سختی Impossible به پایان برسانید که عملی سخت و طاقت فرسا است. توجه داشته باشید هنگامی که بازی روی این Difficulty تنظیم شود شخصیت اصلی آسیب بیش‌تری دریافت می‌کند، مهمات نادرتر می‌شوند و دیگر خبری از Auto-Save نیست. در واقع در چنین شرایطی تنها یک Save Slot در اختیارتان قرار می‌گیرد که باید به صورت دستی آن را فعال کنید. البته از این جمله نترسید؛ چرا که می‌توانید در Save Pointها یک فایل ذخیره جدید به وجود آورده و روند خود را ادامه دهید. به طور کلی صرفا باید حواس خود را بیش‌تر جمع کنید و با درجه سختی بالای این حالت کنار بیایید.

Dead Space Remake Trophy Guide Trusted Contractor

حالت New Game Plus را روی درجه سختی مورد علاقه خود به پایان برسانید

Dead Space Remake Trophy Guide

هنگامی که برای اولین بار داستان اصلی را پشت سر بگذارید، حالتی تحت عنوان New Game+ برای شما آزاد می‌شود. اگر این گزینه را انتخاب کنید داستان از ابتدا آغاز می‌شود؛ تنها با این تفاوت که تمامی Upgradeها و تجهیزات قدرتمند شما به Playthrough جدید منتقل خواهد شد. با وجود اینکه در این حالت گیمر با توپ پرتری پا به سفینه ایشیمورا می‌گذارند، اما با دشمنان سفت و سخت‌تری برخورد خواهند کرد. برای به پایان رساندن نیو گیم پلاس باید اطمینان حاصل کنید که تمامی Upgradeها را به دست آورده‌اید و همه تجهیزات مورد نیاز را در Inventory خود دارید. هنگامی که خیال‌تان نسبت به این موضوع راحت شد باید همه Marker Fragmentها را پیدا کرده تا بتوانید Ending جدید را مشاهده کنید. لازم به ذکر است که برای کسب تروفی Trusted Contractor می‌توانید حالت New Game+ را روی درجه سختی مورد علاقه خود (من جمله Easy) به سرانجام برسانید.

Dead Space Remake Trophy Guide Full Arsenal

تمام اسلحه‌های موجود در بازی را به دست آورید

Dead Space Remake Trophy Guide

به طور کلی در بازی Dead Space Remake دقیقا 9 اسلحه مختلف وجود دارد که در طی روند طبیعی بازی با همه آن‌ها برخورد خواهید کرد. البته باید بدانید که برخی از این اسلحه‌ها در مسیر داستان اصلی قرار ندارند و برای رسیدن به آن‌ها باید به اتاق‌ها و مسیرهای فرعی بروید. علاوه بر این‌ها باید بدانید در هنگام رسیدن به چپتر ششم امکان کسب همه اسله‌های ذکر شده وجود دارد. در ادامه می‌توانید لیست این اسلحه‌ها و چپتری که می‌توانید آن‌ها را به دست آورید، ببینید:

 • اسلحه Plasma Cutter – چپتر اول
 • اسلحه Stasis Module – چپتر اول
 • اسلحه Kinesis Module – چپتر دوم
 • اسلحه Pulse Rifle – چپتر دوم
 • اسلحه Ripper – چپتر سوم
 • اسلحه Flamethrower – چپتر سوم
 • اسلحه Contact Beam – چپتر چهارم
 • اسلحه Line Gun – چپتر پنجم
 • اسلحه Force Gun – چپتر ششم

برای اطلاعات بیش‌تر و نحوه پیدا کردن این سلاح‌ها می‌توانید به راهنمای کالکتیبل‌ها که در اول مقاله لینک شده مراجعه کنید.

Dead Space Remake Trophy Guide Built To Order

تمام Upgradeهای بازی را به دست آورید

Dead Space Remake Trophy Guide

به طور کلی در بازی دد اسپیس ریمیک، 21 عدد Weapon Upgrade وجود دارد که سهم هر اسلحه 3 عدد Weapon Upgrade می‌شود. به عبارتی دیگر شما می‌توانید هر یک از 9 اسلحه موجود در بازی را سه بار ارتقا دهید. هر یک از این Upgradeها تنها قابلیت‌های شخصیت اصلی را بهبود می‌بخشند، بلکه راه را برای آزاد کردن قابلیت‌های جدید هم آزاد می‌کنند. برای نصب کردن Weapon Upgradeها کافی است به Workbenchها مراجعه کرده و با مواد مورد نیاز کار خود را به سرانجام برسانید. توجه داشته باشید که برای به دست آوردن تمامی Upgradeهای موجود به Security Clearance Level 3 و Master Override Key نیاز خواهید داشت. برای اطلاعات بیش‌تر هم می‌توانید به راهنمای کالکتیبل‌ها در ابتدای مقاله مراجعه کنید.

Dead Space Remake Trophy Guide Autofire

30 نفر از دشمنان را با استفاده از اسلحه Pulse Rifle بکشید

Dead Space Remake Trophy Guide

در این نقطه از راهنمای تروفی بازی Dead Space Remake به تروفی Autofire می‌رسیم که باید برای به دست آوردن آن، 30 عدد از دشمنان یا همان Necromorphها را به وسیله اسلحه Pulse Rifle بکشید. پیشنهاد می‌شود که این تروفی را در حین تکمیل نیو گیم پلاس به دست آورید.

Dead Space Remake Trophy Guide Live with the Hot Ones

30 نفر از دشمنان را با استفاده از اسلحه Flamethrower بکشید

Dead Space Remake Trophy Guide

برای به دست آوردن این تروفی کافی است 30 نفر از دشمنان یا Necromorphها را با استفاده از اسلحه Flamethrower که در واقع یک شعله افکن به شمار می‌رود بکشید. پیشنهاد می‌شود که این کار را در حین تکمیل نیو گیم پلاس انجام دهید.

Dead Space Remake Trophy Guide A Cut Above

30 نفر از دشمنان را با استفاده از اسلحه Ripper بکشید

Dead Space Remake Trophy Guide

برای به دست آوردن این تروفی کافی است 30 نفر از دشمنان یا Necromorphها را با استفاده از اسلحه Ripper بکشید. پیشنهاد می‌شود که این کار را در حین تکمیل نیو گیم پلاس انجام دهید.

Dead Space Remake Trophy Guide Pusher

30 نفر از دشمنان را با استفاده از اسلحه Force Gun بکشید

Dead Space Remake Trophy Guide

برای به دست آوردن این تروفی کافی است 30 نفر از دشمنان یا Necromorphها را با استفاده از اسلحه Force Gun بکشید. پیشنهاد می‌شود که این کار را در حین تکمیل نیو گیم پلاس انجام دهید.

Dead Space Remake Trophy Guide Eviscerator

30 نفر از دشمنان را با استفاده از اسلحه Line Gun بکشید

Dead Space Remake Trophy Guide

برای به دست آوردن این تروفی کافی است 30 نفر از دشمنان یا Necromorphها را با استفاده از اسلحه Line Gun بکشید. پیشنهاد می‌شود که این کار را در حین تکمیل نیو گیم پلاس انجام دهید.

Dead Space Remake Trophy Guide Full Contact

30 نفر از دشمنان را با استفاده از اسلحه Contact Beam بکشید

Dead Space Remake Trophy Guide

برای به دست آوردن این تروفی کافی است 30 نفر از دشمنان یا Necromorphها را با استفاده از اسلحه Contact Beam بکشید. پیشنهاد می‌شود که این کار را در حین تکمیل نیو گیم پلاس انجام دهید.

Dead Space Remake Trophy Guide One Gun

داستان را فقط با استفاده از اسلحه Plasma Cutter به اتمام برسانید

Dead Space Remake Trophy Guide

برای اینکه بتوانید تروفی One Gun را به دست آورید باید یک بار داستان را فقط با استفاده از اسلحه Plasma Cutter تکمیل کنید و از هیچ اسلحه دیگری بهره نبرید. در واقع به خاطر همین تروفی بود که پیش از این اشاره کردیم بهتر است تروفی‌های مربوط به اسلحه‌ها را در نیو گیم پلاس به دست آورید؛ چرا که در حین آزاد کردن One Gun قادر به شلیک با اسلحه دیگری نخواهید بود. البته استفاده از Melee Attackها و قابلیت Kinesis آزاد است و از این منظر محدودیتی نخواهد داشت. علاوه بر این می‌توانید از Explosive Canisterها، لگد کردن دشمنان و شلیک به مواد منفجره به وسیله اسلحه Plasma Cutter هم کمک بگیرید. پلاسما کاتر در واقع اولین اسلحه شما در بازی است که برای آسان‌تر کردن این روند، باید از همان ابتدا تمرکز خود را روی Upgrade کردن آن بگذارید.

Dead Space Remake Trophy Guide Pack Rat

25 آیتم را در Storage قرار دهید

Dead Space Remake Trophy Guide

شما در طی تجربه خود فروشگاه‌ها یا Shopهای متعددی پیدا خواهید کرد که می‌توانید با آن‌ها تعامل برقرا کنید. همه این Shopها به شما اجازه می‌دهند آیتم‌های خود را درون یک Storage قرار دهیم و از وزن Inventory خود بکاهید. حال کافی است 25 عدد از آیتم‌های خود را درون این Storageها قرار دهید تا تروفی Pack Rat آزاد شود.

Dead Space Remake Trophy Guide Story Teller

75 عدد از Logها را به دست آورید

Dead Space Remake Trophy Guide

برای اطلاعات بیش‌تر به راهنمای تروفی Legend Teller سر بزنید.

Dead Space Remake Trophy Guide Legend Teller

150 عدد از Logها را به دست آورید

Dead Space Remake Trophy Guide

در این نقطه از راهنمای تروفی بازی Dead Space Remake به تروفی Legend Teller می‌رسیم که برای آزاد کردنش، باید 150 عدد از Logهای موجود در بازی را پیدا کنید (Logها یک سری کالکتیبل هستند که با پیدا کردن‌شان به اطلاعات بیش‌تری دست پیدا می‌کنید). به طور کلی 188 عدد از این Logها در بازی وجود دارد که برای به دست آوردن تروفی مورد بحث پیدا کردن 150 عدد از آن‌ها کافی خواهد بود. توجه داشته باشید که بیش‌تر این کالکتیبل‌ها با پیشروی در روند داستان برای شما آزاد می‌شود و به برای آزاد کردن بخش باقی مانده، باید به صورت فیزیکی با آن‌ها تعامل کنید. به طور دقیق‌تر شما با به پایان رساندن داستان اصلی 100 عدد از این Logها را جمع خواهید کرد و برای به دست آوردن 50 کالکتیبل باقی مانده، باید در سطح نقشه به گشت و گذار بپردازید. برای اطلاع یافتن از محل دقیق این Logها به راهنمای کالکتیبل‌های بازی Dead Space remake در ابتدای مقاله سر بزنید.

Dead Space Remake Trophy Guide Merchant

تمام Schematicها را پیدا کنید

Dead Space Remake Trophy Guide

Schematicها در واقع کالکتیبل‌هایی هستند که در صورت آزاد کردن‌شان می‌توانید آیتم‌هایی جدیدی از Shopها بخرید. بازی Dead Space Remake به طور کلی شامل 13 عدد از این Schematicها می‌شود که برای آزاد کردن تروفی Merchant، پیدا کردن 12 عدد از آن‌ها کفایت خواهد کرد. هیچ یک از این کالکتیبل‌ها از دست دادنی نیستند و می‌توانید با خیال راحت همه آن‌ها را پیش از شروع چپتر یازدهم به دست آورید. برای اطلاع از محل دقیق این Schematicها بهتر است به راهنمای کالکتیبل‌ها که در اول مقاله وجود دارد مراجعه کنید.

Dead Space Remake Trophy Guide Marksman

50 عضو از اندام‌های دشمنان را قطع کنید

Dead Space Remake Trophy Guide

برای اطلاعات بیش‌تر به تروفی Surgeon سر بزنید.

Dead Space Remake Trophy Guide Surgeon

500 عضو از اندام‌های دشمنان را قطع کنید

Dead Space Remake Trophy Guide

بخش بزرگی از گیم‌پلی بازی Dead Space حول محور قطع کردن اعضای بدن Necromorphها می‌گذرد و در صورت عدم انجام این کار، شرایط سختی را در پیش و رو خواهید داشت. با این حال اگر طبق روند طبیعی حرکت کنید این تروفی تا پایان داستان اصلی به صورت خودکار آزاد خواهد شد. فقط بهتر است در حین مبارزه با دشمنان به جای نیم تنه بالا، اعضای مختلف بدن‌شان مثل پاها و دست‌ها را مورد هدف قرار دهید.

Dead Space Remake Trophy Guide Wishbone

با استفاده از قابلیت Kinesis یکی از اعضای بدن دشمنان را جدا کنید

Dead Space Remake Trophy Guide

برای اینکه بتوانید عملیات مورد نیاز را انجام دهید، باید در ابتدا با شلیک کردن به اعضای بدن دشمنان آن‌ها را تضعیف کنید (مثلا گلوله خود را به سمت دست راست یکی از آن‌ها بفرستید).  هنگامی که با اندام تضعیف شده آن‌ها روبرو شدید کافی است از قابلیت Kinesis کمک بگیرید و آن عضو را از بدن میزبان بکنید. راستی توجه داشته باشید که می‌توان این کار را با جنازه Necromorphها هم انجام داد که کار را به مراتب راحت‌تر می‌کند.

Dead Space Remake Trophy Guide Raise The Stakes

یکی از دشمنان را Pin کنید

Dead Space Remake Trophy Guide

برای اینکه بتوانید یکی از دشمنان را Pin کنید، باید با استفاده از قابلیت Kinesis یک تیرآهن را بردارید و آن را به سمت یکی از Necromorphها بیندازید. اگر این کار به درستی شکل بگیرد دشمن مورد نظر با تیرآهن به دیوار میخکوب می‌شود و او را بلافاصله می‌کشد. تیرآهن‌ها یا همان Metal Barها در سراسر نقشه بازی دیده می‌شوند و می‌توانید آن‌ها را به وسیله نورآبی که از طرف‌شان منعکس می‌شود، شناسایی کنید.

Dead Space Remake Trophy Guide Freeze

از قابلیت Stasis روی 50 نفر از دشمنان استفاده کنید

Dead Space Remake Trophy Guide

Stasis نام یکی از قابلیت‌های شخصیت اصلی است که با استفاده از می‌تواند دشمنان را یخ بزند. حال برای اینکه بتوانید تروفی Freeze را به دست آورید باید با استفاده از قابلیت Stasis بیش از 50 نفر از دشمنان را فریز کنید. اگر این کار را نزدیک Stasis Stationها انجام دهید همه چیز راحت‌تر دنبال خواهد شد، چرا که می‌توانید دشمنان را یخ بزنید و سپس Stasis خود را مجددا شارژ کنید. با این وجود از آنجایی که استفاده از قابلیت مورد بحث در بسیاری از مواقع ضروری است، به احتمال زیاد خود شما به صورت طبیعی آن را به دست خواهید آورد.

Dead Space Remake Trophy Guide Backbreaker

10 نفر از دشمنان را با استفاده از Stomp Attack بکشید

Dead Space Remake Trophy Guide

برای اینکه بتوانید دشمنان را لگد یا به اصطلاح انگلیسی Stomp کنید، باید دکمه R2 را فشار دهید. از آنجایی که نمی‌شود خیلی ساده و بدون پیش زمینه دشمنان را لگد کرد، ممکن است در حین آزاد کردن این تروفی کمی سردرگم شوید. در واقع تنها Stompهایی در این روند حساب یا رجیستر می‌شوند که بتوانید با تنها یک لگد Necromorphها را بکشید. یکی از بهترین راه‌ها برای انجام این کار شلیک کردن به سمت شکم Guardianها است. اگر به سمت شکم این دشمن‌ها شلیک کنید یک Nercomorph کوچک از بدن‌شان خارج می‌شوند که می‌توانید تنها با یک لگد به زندگی‌شان پایان دهید. هنگامی که 10 دفعه روند مورد بحث را انجام دهید، تروفی Backbreaker را به دست خواهید آورد.

Dead Space Remake Trophy Guide Maxed Out

تمام تجهیزات و اسلحه‌های خود را به صورت کامل ارتقا دهید

Dead Space Remake Trophy Guide

برای اینکه بتوانید تروفی Maxed Out را به نام خود بزنید باید تمام اسلحه‌ها را آزاد کنید، همه Weapon Upgradeها را به دست آورید، لباس خود را به سطح 6 ارتقا دهید و سپس همه آن‌ها در یک Workbench با Nodeها آپگرید کنید. شما برای انجام این روند به 189 عدد Node نیاز خواهید داشت که برای رسیدن به آن، باید وارد حالت Newe Game Plus شوید. در واقع اگر تمام نقشه را لوت کنید، همه اسلحه‌ها را ارتقا دهید و داستان را هم به اتمام برسانید به 90 عدد از این Nodeها دست پیدا خواهید کرد. اما باز هم به مقدار بیش‌تری از این آیتم‌ها برای آزاد کردن تروفی Maxed Out نیاز خواهید داشت.

 حال اگر نیوگیم پلاس را هم به اتمام برسانید و تمام کارهای آن را انجام دهید به 59 عدد Node دیگر دست پیدا خواهید کرد؛ اما باز هم به عدد مورد نظر که 189 است نخواهید رسید. پس چاره را در چه راهی باید پیدا کرد؟ شما می‌توانید Nodeهای باقی مانده مورد نیاز را به قیمت 442,000 واحد Credit بخرید (هر یک از این Nodeها 10,000 واحد قیمت دارد). این پایان کار نیست و اگر بخواهید تمام آپگریدها مربوط به Suit را هم بخرید، به 224,000 واحد دیگر هم نیاز خواهید داشت. این اعداد شاید در نگاه اول خیلی زیاد به نظر برسند، اما با کمی دقت و پس از تکمیل نیو گیم پلاس جمع خواهد شد. راستی برای نحوه پیدا کردن این Nodeها می‌توانید به راهنمای کالکتیبل‌های بازی Dead Space Remake در ابتدای مقاله مراجعه کنید.

Dead Space Remake Trophy Guide Front Toward Enemy

از Shooting Gallery جان سالم به در ببرید

Dead Space Remake Trophy Guide

تروفی از دست دادنی!

شما می‌توانید Shoting Gallery را در جریان چپتر نهم داستان و در USM Valor پیدا کنید. تنها کافی است در راه خود برای به دست آوردن Singularity Core به سمت اتاق سمت راست بروید و با پنل موجود در آن تعامل کنید. هنگامی که این کار را انجام دهید و حدود 30 ثانیه منتظر بمانید، گروه بزرگی از Necromorphها به سمت‌تان حمله خواهند کرد. کافی است تمام آن‌ها را کشته و از حمله‌شان جان سالم به در ببرید. راستی هنگامی که حمله دشمنان آغاز شد می‌توانید از کمد‌های موجود در آن اتاق لوت‌های ارزشمندی به دست آورید.

Dead Space Remake Trophy Guide Z-Baller

 Level 6 را در Zero-G Basketball به پایان برسانید

Dead Space Remake Trophy Guide

شما می‌توانید مینی گیم Zero-G Basketball را در Cafeteria موجود در Crew Deck پیدا کنید که اولین بار در چپتر دهم در دسترس قرار می‌گیرد. هنگامی که حلقه‌های بسکتبال را دیدید کافی است با استفاده از قابلیت Kinesis توپ‌ها را به سمت حلقه‌ها بیندازید و سعی خود را برای گل کردن آن‌ها به کار گیرید. گل کردن هر یک از این توپ‌ها 5 امتیاز به شما می‌دهد و اگر حلقه‌های در حال درخشش را مورد مورد هدف قرار دهید، در صورت گل کردن توپ 10 امتیاز به دست خواهید آورد. هنگامی که به طور مجموع 220 امتیاز کسب کنید تروفی Z-Baller برای شما آزاد خواهد شد. فقط توجه داشته باشید که برای سریع‌تر نتیجه گرفتن بهتر است حلقه‌هایی که با یک نور خاص می‌درخشند را در اولویت خود قرار دهید. علاوه بر این‌ها باید حواس خود را نسبت به Necromorphهایی که در این میان به سمت‌تان حمله می‌کنند، جمع کنید.

Dead Space Remake Trophy Guide There’s Always Peng!

گنج پنگ یا Peng Treasue را پیدا کنید

Dead Space Remake Trophy Guide

Peng نام یک آیتم فوق‌العاده با ارزش است که به طور مجدد در بازی Dead Space Remake ظاهر می‌شود؛ تنها با این تفاوت که باید آن را در جای دیگری نسبت به بازی اصلی پیدا کنید. Peng Treasure در بخش Cargo Bay مستقر شده که در حین تجربه چپتر یازدهم می‌توانید آن را به دست آورید. برای این کار کافی است پس از پایین آمدن با آسانسور به سمت عقب بچرخید و یک سری جعبه که در آن حوالی دیده می‌شوند را ببینید. سپس این جعبه‌ها را با استفاده از قابلیت Kinesis جا به جا کنید تا به کمدی که در پشت آن‌ها قرار دارد برسید. حال کافی است Peng را از داخل این کمد بردارید تا تروفی برای شما آزاد شود. راستی هنگامی که تروفی There’s Always Peng! را به دست آوردید می‌توانید با فروختن آن در یکی از Shopها، 30,000 واحد Credit به جیب بزنید و از این پول کمک بگیرید.

Dead Space Remake Trophy Guide Full Clearance

Master Securtiy Override را به دست آورید

Dead Space Remake Trophy Guide

برای اینکه بتوانید تروفی Full Clearance را به دست آورید، باید ماموریت فرعی You Are not Authorized را تکمیل کنید. شما می‌توانید این ماموریت فرعی را در چپتر چهارم شروع کرده و در اوایل چپتر دهم به پایان برسانید. فقط توجه داشته باشید که باید این کار را پیش از چپتر یازدهم و خروج از سفینه Ishomiua انجام دهید. اما این ماموریت فرعی دقیقا از گیمر چه می‌خواهد؟ برای تکمیل ماموریت You Are not Authorized باید هفت آیتم تحت عنوان Rig را پیدا کنید که یکی از آن‌ها به صورت خودکار در طی داستان اصلی برای‌تان آزاد خواهد شد. هنگامی که هر هفت Rig را به مالکیت خود درآورید، به Master Securtiy Override دسترسی پیدا خواهید کرد که قادر هستید از طریق آن به آیتم‌ها و اتاق‌های ویژه‌ای برسید. این آیتم‌ها به در مسیر ارتقا دادن اسلحه‌ها به شخصیت اصلی کمک خواهند کرد.

اما چگونه می‌توان این کار را انجام داد؟ در حین چپتر چهارم داستان و هنگامی که در Captain’s Nest حضور دارید با کنسولی که در سمت راست Log دیده می‌شود تعامل برقرار کنید. هنگامی که این کار را انجام دهید ماموریت فرعی مورد بحث آغاز می‌شود. حال فقط باید تمامی Rigهای موجود در بازی را پیدا کنید و همه آن‌ها را به کنسول ذکر شده بیاورید. برای اطلاع از محل دقیق این آیتم‌ها بهتر است به راهنمای کالکتیبل‌های بازی Dead Space Remake در ابتدای مقاله سر بزنید.

Dead Space Remake Trophy Guide Brute Force

یک Brute را بکشید

Dead Space Remake Trophy Guide

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند داستان به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. Brute نام یکی از انواع دشمنان موجود در بازی است که تا پایان خط داستانی با چند عدد از آن‌ها روبرو خواهید شد.

Dead Space Remake Trophy Guide Exterminator

Levithan را بکشید

Dead Space Remake Trophy Guide

این تروفی داستان بوده و با پیشروی در روند داستان به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. Levithan نام یکی از دشمنان موجود در بازی است که در طی چپتر پنجم با وی روبرو خواهید شد و باید شکستش دهید. کشتن این موجود کار زیاد سختی نیست و با کمی دقت از پس آن برخواهید آمد.

Dead Space Remake Trophy Guide Get Off My Ship!

Leviathan Remnant را شکست دهید

Dead Space Remake Trophy Guide

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند داستان به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. Leviathan Remnant نام یکی از دشمنان قدرتمند موجود در بازی است که در پایان چپتر هشتم داستان با او روبرو می‌شوید. هرچند که شکست دادن دشمن مورد بحث کمی چالش برانگیز به نظر می‌رسد، اما غیرممکن نیست و با تصمیمات درست خیلی راحت از پیش برداشته خواهد شد.

Dead Space Remake Trophy Guide Mindless Prey

Hive Mind را بکشید

Dead Space Remake Trophy Guide

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند داستان به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. Hive Mind یکی دیگر از دشمنان قدرتمند موجود در بازی است که در پایان چپتر دوازدهم داستان با او روبرو می‌شوید. شکست Hive Mind یک چالش واقعی است و باید تمام دقت و تمرکز خود را برای کشتن او به کار بگیرید.

Dead Space Remake Trophy Guide Marked

یک Marker Fragment را برای اولین بار بردارید

Dead Space Remake Trophy Guide

برای اطلاعات بیش‌تر به راهنمای تروفی Reunion مراجعه کنید.

Dead Space Remake Trophy Guide Reunion

پایان بندی دوم را روی درجه سختی مورد علاقه خود ببینید (Alternative Ending را مشاهده کنید)

Dead Space Remake Trophy Guide

در این نقطه از راهنمای تروفی بازی Dead Space Remake به آخرین تروفی یا همان Reunion می‌رسیم. شما برای به دست آوردن این تروفی باید پایان بندی دوم یا Alternative Ending را ببینید که تنها از طریق نیو گیم پلاس در دسترس خواهد بود. در بخش New Game Plus یک سری کالکتیبل جدید به چشم می‌خورند که می‌توانید آن‌ها را تحت عنوان Marker Fragment پیدا کنید. به طور کلی 12 عدد از این Marker Fragmentها وجود دارد. چهار عدد از این آیتم‌ها در چپتر پنجم و دهم پیدا می‌شوند و هر یک از سایر چپترها شامل یک Marker Fragment می‌شوند. فقط توجه داشته باشید که از این آیتم‌ها در چپتر نهم و دوازدهم خبری نیست. هنگامی که تمامی این کالکتیبل‌ها را جمع کردید باید به دفتر Captain Mathius در Executive Chamber بروید که در بخش Crew Deck پیدا می‌شود. در ادامه کافی است Marker Fragmentها را روی پایه‌های موجود در این دفتر بگذارید تا پایان بندی Alternative آزاد شود. برای اطلاع یافتن از محل آیتم‌های مورد بحث به راهنمای کالکتیبل‌های بازی Dead Space Remake در ابتدای مقاله مراجعه کنید.

در این نقطه به پایان راهنمای تروفی دد اسپیس ریمیک می‌رسیم. نظر شما در این باره چیست؟ آیا موفق به کسب همه تروفی‌ها یا اچیومنت‌ها شده‌اید؟ نظرات و سوالات خود را در بخش کامنت‌ها با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: Powerpyx

author-avatar

درباره ارحام ادبخواه

سلام، من ارحام هستم. زندگی من با سه کلمه گره خورده، ویدئو گیم، فوتبال و سینما. زندگی من بدون این سه تا بی معنی میشه و هویت خودشو از دست میده.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *