راهنمای بازی, راهنمای خرید بازی PS4, راهنمای خرید بازی PS5, راهنمای خرید بازی Xbox Series X/S, راهنمای مراحل بازی, راهنمایی و آموزش

آموزش بازی Elden Ring: بهترین کلاس‌ها برای شروع

آموزش بازی Elden Ring

هنگام ورود به دنیای الدن رینگ و ساخت شخصیت اصلی، باید از میان چند کلاس مختلف که در اختیار شما قرار داده شده‌اند، یکی را انتخاب کرده و به کار خود ادامه دهید. اما کدام یک از این کلاس‌ها برای بازیکنان تازه‌وارد مناسب‌تر تلقی می‌شود؟ در این مطلب از آموزش بازی Elden Ring به سوال مطرح شده پاسخ خواهیم داد.

هنگامی که وارد بازی Elden Ring می‌شوید و در حال درست کردن شخصیت خود هستید، می‌توانید از ۱۰ کلاس (Class) موجود یکی را انتخاب کرده و راه خود را ادامه دهید. هر یک از کلاس‌ها قدرت‌ها و قابلیت‌های مختص به خود را در اختیارتان می‌گذارند و به نوعی سبک بازی شما را تعیین می‌کنند. برخی از این کلاس‌ها بیشتر مناسب بازیکنان حرفه‌ای و قدیمی‌های سبک Souls-Borne هستند و دسته‌ای دیگر، کار را برای تازه‌واردها به نسبت هموارتر می‌کنند. برای مثال، کلاسی مانند Wretch تنها مختص افراد حرفه‌ای است که می‌دانند در دنیای بازی چه مواردی انتظار آن‌ها را می‌کشد.

اگر الدن رینگ اولین اثر از استودیو FromSoftware است که می‌خواهید به سراغ آن بروید، تجربه فوق‌العاده‌ای انتظار شما را می‌کشد؛ اما باید انتظار روند به شدت سخت و چالش برانگیزی را داشته باشید. خود بازی علاقه زیادی به راهنمایی کردن بازیکنان ندارد و باید راه مختص خود را پیدا کنید. بازی Elden Ring یکی از سخت‌ترین بازی‌های استودیو مذکور به شمار می‌رود و اگر تازه‌وارد هستید، باید کلاس مناسبی با مهارت خود انتخاب کنید. پنج کلاسی که در مقاله «آموزش بازی Elden Ring: بهترین کلاس‌ها برای شروع» به آن‌ها می‌پردازیم، می‌توانند سختی مبارزات را کمی قابل تحمل‌تر کنند.

کلاس Confessor

آموزش بازی Elden Ring

لیست Skillها

۱۰ Vigor
۱۲ Dexterity
۱۳ Mind
۹ Intelligence
۱۰ Endurance
۱۴ Faith
۱۲ Strength
۹ Arcane

Confessor نام کلاسی است که عمده تمرکز آن روی استفاده از Faith (نوعی از جادو) و مبارزات تن به تن یا Melee می‌گردد. اگر می‌خواهید به صورت تنهایی یا Solo به تجربه بازی بپردازید، استفاده از Confessor می‌تواند گزینه مناسبی باشد. به لطف آمار بالای Strength و Dexterity، افرادی که از این کلاس استفاده کنند می‌توانند از همان لحظات ابتدایی بازی، از بخش بزرگی از اسلحه‌ها بهره ببرند (با توجه به اینکه برای استفاده از برخی اسلحه‌ها نیاز به Strength و Dexterity بالا خواهید داشت). همچنین، آمار بالای Mind و Faith کلاس مذکور امکان استفاده از جادوهای متعددی را هم فراهم می‌کند.

علاوه بر این، Confessorها با دو قابلیت یا Ability کار خود را آغاز می‌کنند. یکی از آن‌ها که Urgent Heal نام دارد، به شما اجازه می‌دهد که شخصیت خود را Heal کنید. قابلیت دیگری که آن را با نام Assassin’s Approach می‌شناسیم، صدای پا شخصیت اصلی را کم‌تر کرده و Fall Damage را هم کاهش می‌دهد. اعضای این کلاس کار خود را با شمشیری به نام Broadsword و سپری به نام Blue Crest Shield آغاز می‌کنند که هر دو آن‌ها، برای ساعات ابتدایی مناسب هستند. در حالی که راه آسانی در بازی Elden Ring وجود ندارد، کلاس Confessor با قابلیت Healing و اسلحه‌های مناسب بازیکن را در راه مناسبی قرار می‌دهد.

کلاس Vagabond

آموزش بازی Elden Ring

لیست Skillها

۱۵ Vigor
۱۳ Dexterity
۱۰ Mind
۹ Intelligence
۱۱ Endurance
۹ Faith
۱۴ Strength
۷ Arcane

کلاس Vagabond بیشتر مربوط به مبارزات نزدیک و تن به تن است و به همین دلیل، دو اسلحه مختلف با بُرد متفاوت دارد. یکی از شمشیرهای او که Longsword نام دارد، به درد مبارزات نزدیک می‌خورد و می‌توانید با استفاده از آن، هنگامی که در نزدیکی دشمنان قرار دارد آن‌ها را به شکل راحت‌تری بکشید. اما در کنار Longsword، او نیزه‌ای با نام Halberd با خود حمل می‌کند که می‌توانید با بهره‌گیری از آن، دشمنان را از فاصله چند قدمی بکشید. Vagabondها شامل یک سپر با نام Heater Shield هم می‌شوند که در صورت استفاده صحیح، ۱۰۰ درصد ضربات فیزیکی از دشمنان را دفع می‌کند.

اما یکی از دلایلی که ما اسم این کلاس را در آموزش بازی Elden Ring بردیم، سطح Vigor بالای Vagabondها است که منجر به افزایش HP یا خط سلامتی آن‌ها می‌شود. علاوه بر این، Strength بالای اعضای این کلاس باعث می‌شود که هنگام استفاده از اسلحه‌های سنگین‌تر، آسیب زیادی به دشمنان وارد شود. تنها نقطه ضعف Vagabondها برای شروع الدن رینگ، عدم توانایی آن‌ها در درگیری‌ها از راه دور است که می‌توانید با خرید یک تیر و کمان، آن را هم رفع کنید.

در میان باید اشاره کنیم که اگر می‌خواهید جدیدترین اثر هیدتاکا میازاکی را تجربه کنید، می‌توانید به صفحه خرید بازی Elden Ring سر بزنید.

کلاس Prisoner

آموزش بازی Elden Ring
۱۱ Vigor
۱۴ Dexterity
۱۲ Mind
۱۴ Intelligence
۱۱ Endurance
۶ Faith
۱۱ Strength
۹ Arcane

Prisoner در کنار Astrologer، یکی از کلاس‌های بازی Elden Ring است که تمرکز اصلی خود را روی جادوگری می‌گذارد. در حالی که هر دو کلاس مذکور از Mind و Dexterity بالایی برخوردار هستند، Prisoner به خاطر آیتم‌های بهتری که دارد گزینه ایده‌آل‌تری به شمار می‌رود. علاوه بر این، Prisoner‌ به لطف آمار بالای Dexterity و Intelligence هم در مبارزات نزدیک و هم در درگیری‌های از راه دور قابلیت‌های خوبی دارد.

اعضای کلاس Prisoner دارای جادویی به نام Glintblade هستند که به محض استفاده، یک شمشیر جادویی را در اختیار بازیکن قرار می‌دهد. شاید Glintblade جزو قدرتمندترین جادوهای الدن رینگ جایی نداشته باشد، اما در صورت استفاده مناسب اسلحه قابل اتکایی را ارائه خواهد داد. علاوه بر موارد ذکر شده، در میان آیتم‌های کلاس مورد بحث شمشیری با نام Estoc هم دیده می‌شود که تا در نبردهای تن به تن عاجز نمانید.

کلاس Hero

آموزش بازی Elden Ring

لیست Skillها

۱۴ Vigor
۹ Dexterity
۹ Mind
۷ Intelligence
۱۲ Endurance
۸ Faith
۱۶ Strength
۱۱ Arcane

Hero نام کلاسی است که عمده تمرکز خود را روی مبارزات تن به تن گذاشته و رابطه خوبی با جادو ندارد. Heroها آمار Strength بالایی دارند و به همین دلیل، می‌توانند از اسلحه‌های سنگینی مانند ‌Battle Axe  خود به خوبی استفاده کنند. در همین حال، Endurance و Vigor بالای آن‌ها منجر به HP و استامینای بالایی می‌شود که در مبارزات طولانی، حسابی به کار می‌آیند. اما درست مانند Vagabondها، تنها نقطه ضعف Heroها در مبارزات از راه دور است و در این شرایط، کار خاصی از دست آن‌ها ساخته نیست.

Heroها در آمارهای Dexterity، Mind، Intelligence و Faith ضعیف عمل می‌کنند و ضعف دارند. به همین دلیل، اگر قصد استفاده از مواردی مانند جادو و تیر و کمان را در سر می‌پرورانید، باید به فکر ارتقا چهار زمینه مذکور باشید. با این حال، Heroها برای تازه‌واردهایی که اهمیت زیادی به مبارزات از راه دور و استفاده از جادو نمی‌دهند، گزینه به شدت مناسبی به شمار می‌رود. در قالب این کلاس می‌توانید به دل دشمن بزنید، با استفاده از اسلحه‌های Melee خود دشمنان را بکشید و سپس به راه خود ادامه دهید.

کلاس Prophet

آموزش بازی Elden Ring
۱۰ Vigor
۱۰ Dexterity
۱۴ Mind
۷ Intelligence
۸ Endurance
۱۶ Faith
۱۱ Strength
۱۰ Arcane

کلاس Prophet درست در تضاد کلاس Confessor قرار می‌گیرد. Confessorها به دلیل مهارت بالای خود در مبارزات تن به تن و Healing مناسب تجربه بازی به صورت Solo هستند. این موضوع در حالی ادامه پیدا می‌کند که بهتر است برای تجربه بازی در قالب Prophet، به صورت آنلاین و چندنفره وارد Lands Between شوید. Prophetها آیتم‌های مناسبی برای شروع بازی ندارند و Short Spear آن‌ها گزینه خوبی برای مبارزات تن به تن و مستقیم نیست. با این حال، قابلیت‌های کلاس مذکور باعث می‌شود که آن‌ها در جریان حالت آنلاین، به همراه‌های موثری تبدیل شوند.

Prophetها از همان اول بازی دارای جادویی هستند که می‌توانند با استفاده از، هم‌تیمی‌های خود را Heal کنند. علاوه بر این، آن‌ها شامل جادوی دیگری به نام Catch Flame هستند که با بهره‌گیری از آن‌، دشمنان خود را با آتش سوزانده و بکشند. بنابراین، اگر قصد دارید به صورت آنلاین بازی کنید و دوستان حاضر در صحنه‌ای دارید، بهتر است Prophet را در اولویت خود قرار دهید. در غیر این صورت، Confessor گزینه بهتری محسوب می‌شود.

در این نقطه به پایان آموزش بازی Elden Ring: بهترین کلاس‌ها برای شروع می‌رسیم. نظر شما در این باره چیست؟ شما استفاده از کدام کلاس را نسبت به بقیه ترجیح می‌دهید؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: GameRant

اینستاگرام تیلنو

لینک‌های کوتاه شده مطلب

https://zx1.ir/HBtvD https://yun.ir/8yei0b https://bit.ly/3Ma2xnB
https://tinyurl.com/3fyw72vt https://is.gd/IsB3dG https://b2n.ir/y87261

بله. در این بازی می‌توانید شخصیت خود را از بین کلاس‌های مختلف از جمله Warrior ،Enchanted Knight ،Prophet ،Champion و Bloody Wolf انتخاب کنید.

بله. این بازی دارای المان‌های چند نفره بوده و بازیکنان می‌توانند به صورت Co-op مراحل را پشت سر بگذارند.

با وجود گیم‌پلی مشابه و تیم سازنده یکسان، بازی Elden Ring جزو مجموعه دارک سولز نیست و IP جدیدی محسوب می‌شود.

این بازی در تاریخ 6 اسفند برای پلتفرم‌های پی سی، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری اس، ایکس باکس سری ایکس، پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5 منتشر خواهد شد.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *