راهنمایی و آموزش, تروفی بازی, راهنمای بازی

راهنمای تروفی و اچیومنت بازی Far Cry 6

بازی Far Cry 6

اگر در حال گشت و گذار و وقت صرف کردن در بازی Far Cry 6 هستید و می‌خواهید در کنار اتمام داستان تمامی تروفی و اچیومنت‌های آن را به دست آورید، ادامه این مقاله را از دست ندهید.

پس از غیبتی دو ساله پس از عرضه بازی Far Cry New Dawn، یوبیسافت با عرضه بازی Far Cry 6 باری دیگر گیمرها را به مجموعه اول شخص و جهان باز خود بازگردانده است. نسخه جدید هم مانند سایر شماره‌های مجموعه از یک فرمول ثابت استفاده کرده و تنها سعی می‌کند با برخی از بهبودها، به آن تنوع بدهد. یک جهان باز و پر جزئیات، گیم‌پلی متنوع با آزادی عمل بالا و یک داستان جذاب به همراه آنتاگونیستی کاریزماتیک، از جمله مواردی هستند که در فرمول فار کرای جای می‌گیرند و در نسخه ششم هم حضور دارند.

داستان بازی در مورد شخصیتی به نام دنی روهاس (Dani Rojas) است؛ یک انقلابی چریکی که هدفی جز آزاد کردن کشور خود ندارد. در مقابل دنی روهاس، شخصیتی به نام آنتون کاستیو (Anton Castillo) قرار می‌گیرد. کاستیو یک رئیس جمهور با سیاست‌های دیکتاتوری است که می‌‌خواهد جزیره یارا را با نقشه‌های خود به یک جای بهتر تبدیل کند. البته این پیشرفت بهای زیادی می‌طلبد و در طول آن افراد زیادی جان و عقل خود را از دست می‌دهند. هدف اصلی دنی روهاس که بازیکن کنترل او را به دست می‌گیرد هم جلوگیری از آنتون کاستیو و نجات سرزمین یارا است.

 • سختی کسب تروفی پلاتینیوم: ۳ از ۱۰
 • مدت زمان تقریبی برای کسب همه تروفی‌ها: ۲۵ تا ۳۵ ساعت
 • تعداد مجموع تروفی‌ها: ۵۴ (۱trophy، ۲trophy،  ۵trophy، ۴۶trophy)
 • تروفی‌های آفلاین: ۴۷ (۲trophy، ۵trophy، ۴۰trophy)
 • تروفی‌های آنلاین: ۷ (۱trophy، ۶trophy)
 • تعداد تروفی‌های از دست دادنی: ۱ عدد – پس از اتمام داستان اصلی قادر به کسب تروفی Hidden in Plain Sight نخواهید بود
 • تعداد تروفی‌های گلیچ شده: ۰ عدد
 • آیا درجه سختی بازی Far Cry 6 روی کسب تروفی‌ها تاثیر می‌گذارد؟ خیر، شما می‌توانید همه تروفی‌ها را روی درجه سختی Easy هم به دست آورید
 • دفعات مورد نیاز برای کسب همه تروفی‌ها: یک بار، شما می‌توانید با یک بار تمام کردن بازی همه تروفی‌ها را آزاد کنید
 • آیا پس از اتمام داستان امکان گشت و گذار در دنیای بازی وجود دارد؟ بله، شما می‌توانید پس از تمام کردن داستان به نقشه بازی far Cry 6 بازگردید و فعالیت‌های مختلفی مانند ماموریت‌ها، Treasure Huntها و جمع کردن Collectibleها را انجام دهید
بازی Far Cry 6

اقدامات لازم برای کسب تروفی پلاتینیوم بازی Far Cry 6

قدم اول: داستان اصلی را تمام کنید

در قدم اول تنها کافی است خط اصلی داستان بازی Far Cry 6 را روی درجه سختی دلخواه خود تمام کنید. برای انجام این کار، حدود ۱۵ الی ۲۰ ساعت زمان نیاز خواهید داشت که البته میزان علاقه شما به فعالیت‌های فرعی هم در این میان تاثیرگذار است. اما آنچه که باید به آن توجه کنید، دیدن پایان مخفی بازی است که تروفی Hidden in Plain Sight را برای شما آزاد می‌کند. توجه داشته باشید که باید پیش از اتمام کامل داستان به سراغ کسب تروفی مذکور بروید. برای آزاد کردن این تروفی تنها کافی است از نقشه جزیره خارج شوید. انجام دادن این کار در همان ساعات ابتدایی و پس از مرحله Isala Santuario امکان پذیر است. بعد از مشاهده پایان مخفی، خود بازی شما را به آخرین Save موجود بر می‌گرداند و این گونه هیچ موردی را هم از دست نمی‌دهید.

همچنین ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که هر چه سریع‌تر دو تروفی مربوط به FND Baseها را با نام Ninjerilla و Didn’t See That Coming! را به دست آورید. برای این که بتوانید این تروفی را آزاد کنید، باید FND Baseها را بدون این که توسط کسی دیده شوید تسخیر کرده و از طریق Security Control Center Alarm، آلارم‌ها را هم از کار بیندازید. به محض این که تمام FND Baseها را گرفتید دیگر راهی برای ریست شدن آن‌ها و بازگشت دشمنان برای امتحان دوباره مخفی‌کاری وجود ندارد. البته هنگامی که داستان را به اتمام رساندید، هر هفته یک بیس به طور کامل ریست می‌شود و دشمنان به آن باز می‌گردند. در این نقطه باید اشاره کنیم که می‌توانید با جلو بردن یک هفته‌ای تاریخ کنسول خود، بیس‌ها را به صورت دستی ریست کنید و دوباره به تسخیر مخفیانه آن بپردازید.

نکته مربوط به حالت Co-op: بازیکنی که به Lobby یک بازیکن دیگر می‌پیوندد، بسیاری از فایل‌های ذخیره داستانی را از دست داده و به همین روال بخش بزرگی از تروفی‌ها را دریافت نخواهد کرد. بنابراین، تجربه فارکرای 6 به صورت Single Player بهترین راه ممکن برای کسب تروفی و اچیومنت‌های بازی است.

قدم دوم: Collectibleها را به دست آورید

هنگامی که داستان اصلی بازی Far Cry 6 را به پایان برسانید، تقریبا بیشتر نقاط مربوط به Fast Travel را بازکرده‌اید و می‌توانید خیلی سریع در سطح نقشه جا به جا شوید. همین موضوع، باعث می‌شود که روند به دست آوردن آیتم‌های جمع کردنی یا همان Collectibleها خیلی سریع‌تر انجام شود. همچنین به یاد داشته باشید که اگر توپ‌های ضدهوایی دشمنان را نابود کنید، می‌توانید خیلی راحت‌تر در آسمان جزیره یارا جا به جا شوید. حالا باید سراغ تمامی POIها یا همان Point of Interestها رفته و آن‌ها را تکمیل کنید. محل وجود تمامی آیتم‌های جمع کردنی روی نقشه بازی وجود دارد. سعی کنید از آغاز بازی فارکرای 6 تمامی فعالیت‌ها و ماموریت‌ها را به صورت خودجوش انجام دهید؛ چرا که تکمیل همه آن‌ها بعد از اتمام داستان ممکن است به شدت خسته کننده شود.

قدم سوم: به دست آوردن تروفی‌های متفرقه و انجام دادن چالش‌ها

حالا که آیتم‌های جمع کردنی و تروفی‌های مربوط به آن را به دست آوردید، باید به سراغ آزاد کردن یک سری تروفی‌های متفرقه و تکمیل چالش‌های مختلف بپردازید که در ادامه به تک‌تک آن‌ها می‌رسیم.

Conquistador

تمام تروفی‌های بازی Far Cry 6 را به دست آورید

برای کسب تروفی پلاتینیوم بازی Far Cry 6 باید تمامی تروفی‌های دیگر این بازی را به دست آورید (برای کسب این تروفی نیازی به خرید DLCها نیست).

Yo Soy Dani Rojas

ظاهر شخصیت خود یا همان دنی روهاس را انتخاب کنید

این تروفی داستانی است و با پیش‌روی در روند داستان به طور خودکار برای شما آزاد می‌شود. در ابتدای بازی و پس از مشاهده میان پرده ابتدایی فارکرای 6، خود بازی از شما می‌خواهد که ظاهر و جنسبت شخصیت خود را انتخاب کنید. پس از انجام دادن این روند تروفی برای شما آزاد خواهد شد.

Hidden In Plain Sight

با خارج شدن از جزیره یارا راه خود را به سمت شهر میامی پیدا کنید

تروفی از دست دادنی

به دست آوردن تروفی Hidden In Plain Sight پس از تکمیل خط اصلی داستان دیگر مقدور نیست. اما برای این که آن را به دست آورید، باید پایان مخفی بازی Far Cry 6 را مشاهده کنید. برای انجام دادن این کار تنها کافی است با استفاده از یک قایق، هواپیما یا هلیکوتر از جزیره یارا تا حد ممکن دور شوید. مسیر و جهت حرکت مهم نیست و همین که راه خود را برخلاف مسیر خشکی قرار دهید کافی است. هنگامی که در حال حرکت با پیام Leaving Yara. Turn Around! روبرو شدید به آن توجه نکنید و مسیر خود را ادامه دهید. در این موقعیت اگر به اندازه کافی از نقشه یارا دور شده باشید، پایان مخفی با یک میان پرده به نمایش در می‌آید و تروفی هم برای شما آزاد خواهد شد. پس از پخش میان پرده، به جزیره باز می‌گردید و می‌توانید روند خود را بدون هیچگونه مشکل خاصی ادامه دهید.

همچنین اگر داستان اصلی بازی را تمام کردید و با این حال می‌خواهید تروفی Hidden In Plain Sight را آزاد کنید، کافی است با گزینه انتخاب New Game یک فایل ذخیره جدید را درست کرده و به انجام عملیات مذکور بپردازید.

Cutting Foreign Ties

دو گروه Legends of 67 و La Moral را به خدمت خود در آورید

این تروفی داستانی است و با پیش‌روی در روند داستان به طور خودکار برای شما آزاد می‌شود. هنگامی که تمامی مراحل داستانی منطقه El Este را تکمیل کنید، این تروفی را به دست می‌آورید.

Montero Justicia

گروه Monteros را به خدمت خود درآورید

این تروفی داستانی است و با پیش‌روی در روند داستان به طور خودکار برای شما آزاد می‌شود. هنگامی که تمامی مراحل داستانی منطقه Madrugada را تکمیل کنید، این تروفی را به دست می‌آورید.

Voz del Pueblo

گروه Máximas Matanzas را به خدمت خود درآورید

این تروفی داستانی است و با پیش‌روی در روند داستان به طور خودکار برای شما آزاد می‌شود. هنگامی که تمام مراحل داستانی منطقه Valle De Oro را تکمیل کنید، این تروفی را به دست می‌آورید.

Viva La Revolución

جزیره Yara را پس بگیرید

این تروفی داستانی است و با پیش‌روی در روند داستان به طور خودکار برای شما آزاد می‌شود. هنگامی که جزیره Yara را فتح کرده و آن را به مردم بازگردانید، این تروفی را به دست می‌آورید.

Ninjerilla

یک پایگاه FND را بدون این که توسط کسی لو بروید، تسخیر کنید (تنها در حالت Single Player)

برای این که بتوانید تروفی Ninjerilla بازی Far Cry 6 را به دست آورید، باید یکی از پایگاه‌های FND را بدون این که توسط کسی لو بروید تسخیر کنید. به طور کلی، ۲۱ عدد FND Base در سطح دنیای بازی وجود دارد که محل آن‌ها را می‌توانید روی نقشه مشاهده کنید. کافی است وارد یکی از آن‌ها شده و بدون این که توسط کسی لو بروید (به گونه‌ای که علامت بالای سر دشمنان پر نشود) تمام افراد درون آن را بکشید. بهتر است برای انجام این کار از سلاح Melee خود و اسلحه‌های صدا خفه‌کن دار مانند MS16 S که در ابتدای داستان به دست می‌آورید، استفاده کنید. اگر با اسلحه مذکور یک تیر به سر دشمنان بزنید، آن‌ها را خواهید کشت.

Co-Dependent

یک FND Base را به همراه یک بازیکن دیگر به صورت Co-op تسخیر کنید

تورفی آنلاین

کسب این تروفی تنها به صورت آنلاین و Co-op ممکن است؛ حال می‌توانید این کار را با یکی از دوستان خود انجام دهید یا با یک بازیکن اتفاقی. اگر دوستی برای انجام این کار ندارید، می‌توانید با استفاده از گزینه Automatic Matchmaking یک بازیکن دیگر را پیدا کنید.

حالا که یک هم‌تیمی آنلاین برای خود پیدا کردید، به سمت یک FND Base بروید و در همان حالت Co-op با کشتن همه دشمنان آن را تسخیر کنید. این بار استفاده از مخفی‌کاری اجباری نیست و هر گونه که دوست داشتید می‌توانید دشمنان خود را از پا درآورید.

Liberty

تمامی FND Baseهای موجود در نقشه را در حالت Singleplayer تسخیر کنید

به طور کلی ۲۳ عدد FND Base در سراسر نقشه بازی Far Cry 6 وجود دارد که باید برای کسب تروفی Liberty، تمام آن‌ها را تسخیر کنید. با مراجعه به ویدیویی که در ادامه قرار می‌گیرد، می‌توانید محل تمامی این پایگاه‌ها را مشاهده کنید:

Finders Keepers!

سه تا از خودروهای حمل منابع FND یا همان FND Resource Vehicles را با شرایط مناسب تحویل دهید

.

Resource Vehicle نام کامیون‌هایی است که دشمنان با استفاده از آن‌ها منبابع مورد نیاز خود و کمپ‌ها را جا به جا می‌کنند. این کامیون‌ها معمولا شامل منابعی مانند آهن، گازوئیل و داروها می‌شوند. برای این که بتوانید تروفی Finders Keepers! را آزاد کنید، باید سه عدد از این کامیون‌ها را بدزدید و آن‌ها را به Vehicle Pickup Pointها تحویل دهید. Vehicle Pickup Pointها با علامت سبزرنگی روی نقشه بازی Far Cry 6 مشخص شده‌اند که می‌توانید از آن‌ها خودروهای مورد نیاز خود را هم بخرید. اما نکته‌ای که باید به آن اشاره کنیم، این است که باید کامیون‌ها را در شرایطی تحویل مکان‌های مذکور بدهید که زیاد آسیب نخورده باشند. برای مثال اگر از موتور کامیون خارج شدن دود را مشاهده می‌کنید، بهتر است دنبال خودرو دیگری بگردید که شرایط بهتری دارد. البته شما می‌توانید تمامی خودروهای فارکرای 6 را با استفاده از Repair Tool، تعمیر کنید. برای این که روند کسب تروفی به صورت کامل انجام شود باید کامیون‌ها را در مناطقی که به آن‌ها اشاره کردیم، پارک کنید و پیاده شوید. این کار را سه دفعه تکرار کنید.

Check It Out

۱۰ عدد از Checkpointها را تسخیر کنید (تنها در حالت Singleplayer)

برای کسب تروفی Check It Out باید ۱۰ عدد از Checkpoint یا همان ایست بازرسی‌های فارکرای 6 را تسخیر کنید. برای انجام این کار باید تمامی دشمنان موجود در این ایست بازرسی‌ها را از پا درآورید. برای مشاهده محل تمامی Checkpointها روی لینک گذاشته شده کلیک کنید. توجه داشته باشید که گرفتن همه آن‌ها نیاز نیست و همین که ۱۰ عدد از آن‌ها را به تسخیر خود درآورید کافی است.

Friendly Skies

۱۶ عدد از توپ‌های ضدهوایی (Anti-Aircraft Cannon) را نابود کنید (تنها در حالت Singleplayer)

بازی Far Cry 6 به طور کلی ۲۶ عدد Anti-Aircraft Cannon دارد که برای کسب تروفی Friendly Skies باید ۱۶ تا از آن‌ها را نابود کنید. هنگامی که آن‌ها را نابود می‌کنید، دیگر کسی برای ایجاد مزاحمت وجود نخواهد داشت و در آسمان جزیره Yara راحت‌تر پرواز خواهید کرد. همچنین باید بدانید که در هر پایگاه Anti-Aircraft که توپ‌های ضدهوایی در آن‌ها قرار دارند، ۵۰ واحد اورانیوم وجود دارد که می‌توانید با مراجعه به محل موردنظر آن‌ها را بردارید. توجه داشته باشید که جمع کردن اورانیوم برای کسب تروفی ‌Backpacking فارکرای 6 الزامی خواهد بود. پس بهتر است از همان ابتدای بازی به فکر این موضوع باشید. با مشاهده ویدیو زیر می‌تواند مکان و نحوه نابود کردن تمامی Anti-Aircraft Cannonها را مشاهده کنید:

It’s Raining Treasure!

۱۰ عدد Military Supply Drop را پیدا کنید

به طور کلی در بازی Far Cry 6 دقیقا ۲۰ عدد Supply Drop نظامی وجود دارد که برای کسب این تروفی باید ۱۰ عدد از آن‌ها را پیدا کنید. در هر یک از منطقه‌های این Supply Dropها یک Recon Point وجود دارد که پس از تعامل برقرار کردن با آن‌ها، یک شمارش معکوس را مشاهده خواهید کرد. این شمارش معکوس مسیری را روی نقشه برای شما مشخص می‌کند که باید تا پیش از تمام شدن زمان به نقطه مورد نظر برسید و Supply Drop را باز کنید. این روند زیاد سخت نیست و اگر از یک هلیکوپتر یا ماشین سریع استفاده کنید، در زمان مناسب به مقصد می‌رسید. برای آگاه شدن از مکان و نحوه باز کردن این صندوق‌ها، می‌توانید به نقشه تمامی Supply Dropها مراجعه کنید.

Undying Tradition

ماموریت فرعی Triada Blessings را تکمیل کنید

برای کسب تروفی یا اچیومنت Undying Tradition در بازی Far Cry 6 باید ماموریت فرعی Triada Blessings را تکمیل کنید. این ماموریت را می‌توانید در منطقه Isla Santuario و محله Quito پیدا کنید. برای شروع کردن این ماموریت باید نامه‌ای که در نقطه مذکور پیدا می‌کنید را بخوانید و سپس به انجام ماموریت‌های مشخص شده بپردازید. نحوه تکمیل این ماموریت در ویدیو زیر آموزش داده شده است:

Top of the Pecking Order

در یک مسابقه Cockfighting پیروز شوید

Cockfighting یا همان جنگ خروس‌ها نام یک مینی گیم است که می‌توانید آن را در Montero Farm در منطقه Madrugada پیدا کنید. برای شروع مسابقه با مردی که کنار زمین مبارزه خروس‌ها ایستاد صحبت کنید. همچنین اگر برای مسابقه خروس ندارید، می‌توانید یکی از آن‌ها را در جعبه‌ای که نزدیک رینگ مبارزه  قرار دارید، پیدا کنید. در مسابقه خروس‌ها می‌توانید با دکمه دایره (:circle:) و :l-left: :l-right: جاخالی دهید و با استفاده از مربع (:square:)، ضربدر (:x:) و مثلث (:triangle:) حمله کنید. حال برای کسب تروفی Top of the Pecking Order تنها باید در مسابقه پیروز شوید.

Speed Racer

سه مسابقه Gran Premios را به پایان برسانید

در دنیای بازی Far Cry 6 یک سری مسابقه‌ها با نام Gran Premios وجود دارند که در داخل آن‌ها می‌توانید با مسابقه دادن با خودروی خود، پول خوبی به دست آورید. به طور کلی ۱۲ عدد از این مسابقه‌ها در دنیای بازی وجود دارد. برای کسب تروفی Speed Racer باید سه بار در این مسابقات شرکت کرده و آن را به اتمام برسانید. توجه داشته باشید که نیازی به بردن آن‌ها نیست و همین که خط پایان را لمس کنید کافی است. همچنین می‌توانید با سه بار مسابقه دادن در یک پیست واحد، تروفی را آزاد کنید. به عبارت دیگر، نیازی نیست که حتما این سه مسابقه را در پیست‌های متفاوت انجام دهید و سه بار شرکت کردن در یکی از آن‌ها کفایت می‌کند.

Beginner’s Luck

یک مسابقه دومینو (Dominoes) را با پیروزی پشت سر بگذارید

دومینو نام یکی دیگر از مینی گیم‌های فارکرای 6 است که می‌توانید آن را در Patriotas Peak واقع در منطقه El Este پیدا کنید. Dominoes یک بازی رومیزی و نوبتی است که باید در طی آن زنجیره مهره‌ها را با قرار دادن مهره‌ای با تعداد نقطه یکسان، گسترش دهید. یک دست از این مینی گیم را با موفقیت پشت سر بگذارید تا تروفی Beginner’s Luck بازی Far Cry 6 برای شما آزاد شود. هرچند مهره‌هایی که در هر دست به شما می‌رسند متفاوت هستند، اما تماشای ویدیوی زیر می‌تواند در روند پیروزی به شما کمک کند:

Overheated

یک Special Operation را کامل کنید

تروفی آنلاین

Special Operation نام ماموریت‌های آنلاینی است که می‌توانید با مراجعه به یکی از سه کمپ اصلی خود (Madrugada، Valle De Oro، El Este) و رفتن به سمت Quest Board به آن‌ها دسترسی پیدا کنید. توجه داشته باشید که این ماموریت‌ها تنها در حالتی قابل تجربه هستند که آنلاین باشید، هرچند که امکان تنهایی تجربه کردن آن‌ها (فقط در صورتی که آنلاین باشید) مانعی ندارد. هدف اصلی Special Operationها پیدا کردن باتری PG-240X و بازگرداندن آن به نقطه شروع است. برای مثال شما می‌توانید این باتری را در شمال شرقی اولین مرحله Spec Ops mission که با نام Mesozoico شناخته می‌شود، پیدا کنید.

Alpha Guerrilla

۵ تا از Bandido Operationها را با موفقیت تمام کنید

برای شروع Bandido Operationها باید به تابلو Los Bandidos در یکی از سه کمپ اصلی فارکرای 6 مراجعه کنید. این تابلو با این علامت قابل شناسایی بود و باید با آن تعامل کنید. تعامل کردن با این تابلو شما را وارد یک مینی گیم می‌کند که در طی آن یکی از افراد مهم خود را راهی یک ماموریت می‌کنید. تکمیل شدن این ماموریت‌ها کمی طول می‌کشد و نمی‌توانید در حداقل زمان به نتیجه برسید. در حالی که اولین ماموریت یک دقیقه طول می‌کشد، دومین ماموریت یک ساعت به طول می‌انجامد و این روند برای مراحل بعد هم ادامه دارد. هنگامی که این کار را انجام دادید، به کارهای خود ادامه داده و هر چند وقت یکبار به طور مجدد تابلو را بررسی کنید تا در صورت رسیدن به نتیجه، از آن باخبر شوید. توجه داشته باشید که اگر این ماموریت‌ها با شکست مواجه شوند هیچ فایده‌ای ندارند. پس باید حتما گزینه‌هایی را انتخاب کنید که با بیشترین شانس موفقیت همراه هستند.

Road Rage

هنگامی که سوار اسب هستید، با Machete خود یک دشمن را بکشید

برای به دست آوردن تروفی Road Rage بازی Far Cry 6 به یک اسب نیاز خواهید داشت. شما می‌توانید اسب‌ها را حین گشتن در نقشه یا از طریق Horse Pickup Station (پایگاه‌هایی که با علامت سبز نشان داده می‌شوند) پیدا کنید. حالا که یک اسب پیدا کردید، به جاده‌های اصلی بازی بروید تا با دشمنانی که سوار ماشین هستند برخورد کنید. در ادامه، در کنار ماشین‌های در حال حرکت بتازید و هنگام نگاه کردن به یکی از دشمنان، دکمه R3 را فشار دهید تا شخصیت بازی یک Vehicle Machete Kill انجام دهد. اگر این کار را درست انجام داده باشید، دنی روهاس با استفاده از چاقو بزرگ خود دشمن را کشته و ماشین او را می‌دزدد. به هر حال اگر به آموزش دقیق‌تری نیاز دارید می‌توانید از ویدیو زیر بهره ببرید:

Armed to the Teeth

همه ۴۹ عدد اسلحه خاص (Unique Weapon) بازی را به دست آورید

برای کسب تروفی Armed to the Teeth‌ باید هر ۴۹ عدد Unique Weapon بازی Far Cry 5 را پیدا کنید. توجه داشته باشید اسلحه‌هایی که می‌خرید جزو این دسته حساب نمی‌شوند. تنها باید به دنبال اسلحه‌هایی بروید که در منو Arsenal زیر دسته Unique Weaponها قرار می‌گیرند. این اسلحه‌ها در واقع یک نوع Collectible به شمار می‌روند که می‌توانید آن‌ها را در چست‌ها، Treasure Huntها و انجام دادن ماموریت‌های فرعی به دست آورید. همچنین اگر می‌خواهید Treasure Huntها را راحت‌تر تکمیل کنید، می‌توانید به مقاله نحوه تکمیل Teasure Huntهای بازی Far Cry 6 (بخش اول) و نحوه تکمیل Teasure Huntهای بازی Far Cry 6 (بخش دوم) سر بزنید. محل حضور تمامی اسلحه‌های خاص را می‌توانید در مطلب نحوه پیدا کردن سلاح‌های خاص در بازی Far Cry 6 مشاهده کنید.

Hogar Dulce Hogar

در یکی از کمپ‌های Guerrilla، یکی از Camp Facilityها را به طور کامل ارتقا دهید

در هر سه کمپ اصلی بازی Far Cry 6 می‌توانید با یکی از NPCهای موجود صحبت کنید که با علامت چکش سبزرنگ روی نقشه نمایش داده می‌شوند. این افراد به شما کمک می‌کنند تا برای کمپ خود ساختمان‌های جدیدی ساخته یا آن‌ها را ارتقا دهید. در هر کمپ، شما می‌توانید دو ساختمان جدید که با نام Facility شناخته می‌شوند، بسازید. هر Facility سه Level دارد و برای این که بتوانید تروفی Hogar Dulce Hogar را آزاد کنید، باید سطح یکی از Facilityها را به Level سه برسانید. ساخت یا ارتقا هر ساختمان به آهن، دارو و گازوئیل نیاز دارد. این منابع در سراسر نقشه و در پایگاه‌های دشمنان پخش شده‌اند و بهتر است پس از برخورد با این دسته از منابع، آن‌ها را بردارید.

در این میان باید اشاره کنیم که اگر قصد به تجربه جدیدترین نسخه فارکرای دارید، می‌توانید به صفحه خرید خرید بازی Far Cry 6 برای PS4، خرید بازی Far Cry 6 برای PS5 و خرید بازی Far Cry 6 برای Xbox مراجعه کنید.

Backpacking

تمامی Supermoهای موجود در فارکرای 6 را به دست آورید

برای کسب تروفی Backpacking باید تمامی Supermoهای موجود در بازی Far Cry 6 را به دست آورید. Supermo نام اسلحه‌هایی است که مانند یک کوله پشتی روی شانه‌های شخصیت اصلی بازی قرار می‌گیرند و قدرت زیادی دارند. هر یک از این اسلحه‌ها قابلیت مختلفی دارند و کارهای متفاوتی را برای شما انجام می‌دهند. شما می‌توانید این Supermoها را از شخصیت Juan بخرید و هرچقدر که قوی‌تر می‌شوید، آیتم‌های بیشتری برای خرید در دسترس قرار می‌گیرد. اگر می‌خواهید لیست Supermoهای حال حاضر خود را ببینید، به منو Arsenal بروید. برای خرید Supermoها به اورانیوم نیاز دارید که در پایگاه‌های ضدهوایی پیدا می‌شوند. حال کافی است همین گونه که به تجربه بازی می‌پردازید اورانیوم پیدا کرده و با استفاده از آن‌ها Supermoهای جدیدی بخرید.

Fry Cry

۱۵ وعده غذایی (Meal) بخرید

برای شروع باید در یکی از سه کمپ اصلی بازی Far Cry 6 ساختمانی با نام La Cantina را بسازید. سپس که این کار را انجام داید، اگر گوشت حیوانات مناسب را داشته باشید می‌توانید در La Cntina غذا بپزید. فارکرای 6 قابلیت ارتقا این ساختمان برای آزاد شدن غذاهای بیشتر را در اختیار شما قرار می‌دهد، اما برای کسب تروفی Fry Cry نیاز به غذاهای متفاوت ندارید و پختن یکی از آن‌ها برای ۱۵ دفعه کافی است. ۱۵ دفعه غذای جدید بپزید تا این تروفی برای شما آزاد شود. فقط بهتر است در حین گشت و گذار معمولی در سطح نقشه، حیوانات مختلف را شکار کرده و گوشت آن‌ها را به دست آورید. به این روال، روند پختن غذاها و به دست آوردن تروفی راحت‌تر می‌شود.

That’s My Jam

۱۵ عدد USB Stick را پیدا کنید

در دنیای بازی Far Cry 6 به طور مجموع ۱۵ عدد USB Stick وجود دارد که پیدا کردن تمامی آن‌ها تروفی That’s My Jam را آزاد می‌کند. این USB Stickها نوعی از Collectible هستند که می‌توانید آن‌ها را با نور قرمز و سبزشان شناسایی کنید. این USBها با علامت روی مینی مپ نمایش داده می‌شوند. توجه داشته باشید که تنها زمانی آن‌ها را روی مینی مپ می‌بینید که نزدیکشان باشید. به هر حال، می‌توانید با کلیک روی لینک مکان همه USB Stickها، آن‌ها را راحت‌تر پیدا کنید.

That’s Puzzling

۱۵ Criptograma Chest را باز کنید

بازی Far Cry 6 دارای ۱۵ عدد Criptograma Chest و ۳۰ عدد Criptograma Chart می‌شود. باز کردن هر ۱۵ عدد Criptograma Chest باعث آزاد شدن تروفی That’s Puzzling می‌شود. البته باز کردن هر یک از این صندوق‌ها نیاز به دو Criptograma Chart دارد که می‌توانید آن‌ها را در نزدیکی محل حضور صندوق‌ها پیدا کنید. این آیتم‌ها حکم کلید را دارند و پیدا کردن آن‌ها برای باز شدن در Criptograma Chestها ضروری است. هر یک از این صندوق‌ها دارای زره‌های متفاوت و قدرتمندی می‌شوند که می‌توانید آن‌ها را برای خود نگه دارید. برای تکمیل هر چه راحت‌تر این تروفی پیشنهاد می‌کنیم که از ویدیو زیر بهره ببرید:

Car Cry

هر چهار خودرو خاص بازی را پیدا کنید

بازی Far Cry 6 دارای چهار عدد خودرو خاص است که می‌توانید آن‌ها را از طریق منو Item Wheel احضار کنید. هنگامی که هر چهار خودرو مذکور را پیدا کردید، تروفی Car Cry برای شما آزاد خواهد شد. در حالی که دو تا از این خودروها را می‌توانید با تکمیل ماموریت‌های فرعی و اصلی بازی پیدا کنید، برای رسیدن به دو خودرو دیگر باید در جهان بازی بگردید و در یک مسابقه Gran Premio برنده شوید. با دیدن ویدیو زیر می‌توانید به راحتی هر چهار خودرو خاص فارکرای 6 را پیدا کنید:

Recrooster

همه خروس‌های بازی را پیدا کنید

به طور کلی ۱۹ خروس در جهان بازی Far Cry 6 وجود دارد که تنها پیدا کردن ۱۳ عدد از آن‌ها برای کسب این تروفی کافی است. شما می‌توانید از این خروس‌ها در مینی گیم Cockfighting بهره ببرید و با استفاده از آن‌ها دشمنان را شکست دهید. مکان حضور این خروس‌ها روی نقشه اصلی نمایش داده نمی‌شود، اما اگر نزدیک آن‌ها باشید روی مینی مپ خود با علامت مواجه خواهید شد. به دنبال این علامت‌ها بروید و خروس‌های خود را داخل یک سری جعبه‌های مشخص پیدا کنید. در حالی که امکان پیدا کردن ۱۱ عدد از این خروس‌ها در دنیای بازی وجود دارد، باید برای پیدا کردن دو تای باقی مانده‌ ماموریت‌های فرعی را کامل کنید. همچنین اگر می‌خواهید از لیست خروس‌هایی که تا به حال پیدا کردید مطلع شوید، می‌توانید وارد منو Collection شده و در دسته Roosters آن‌ها را ببیند. شما می‌توانید با مشاهده ویدیوی زیر از محل قرارگیری تمامی خروس‌ها اطلاع پیدا کنید:

Loyal Army

پنج آمیگو (Amigo) را به فرمان خود درآورید

اول از همه باید بدانید که منظور از آمیگوها، همان حیواناتی هستند که به هم تیمی شما تبدیل شده و در تکمیل ماموریت‌ها کمک می‌کنند. این پنج حیوان را می‌توانید با نام‌های گوآپو (Guapo)، چوریتزو (Chorizo)، چیکارون (Chicharron)، بوم بوم (Boom Boom) و اولوسو (Oluso) در دنیای فارکرای 6 پیدا کنید. در حالی که حیوان اول در حین تکمیل ماموریت‌های اصلی برای شما آزاد می‌شود، باید برای پیدا کردن چهار آمیگو دیگر به سراغ ماموریت‌های فرعی یا همان Yaran Stories بروید. برای پیدا کردن این حیوانات می‌توانید به صفحه نحوه پیدا کردن آمیگوها در بازی Far Cry 6 مراجعه کنید.

@CanYouPetTheCroc

گواپو (Guapo) را نوازش (Pet) کنید

گواپو نام کروکدیلی است که به احتمال زیاد در نمایش‌های بازی Far Cry 6 او را مشاهده کرده‌اید. گواپو پس از تکمیل ماموریت اصلی Juan of a Kind در همان ساعات ابتدایی بازی برای شما آزاد می‌شود و نیازی به نگرانی نیست. حال برای این که بتوانید تروفی @CanYouPetTheCroc را به دست آورید، باید به نزدیکی او رفته و با نگه داشتن دکمه مربع (:square:) او را نوازش یا همان Pet کنید.

Strutting His Stuff

لباس Motherclucker را تن چیکارون (Chicharron) کنید

چیکارون نام خروسی است که جزو یکی از پنج آمیگو شما در فارکرای 6 به شما می‌رود. این خروس را می‌توانید با تکمیل سه ماموریت فرعی Man’s Best Enemy> Pecking Order> Wingman به ترتیب، به دست آورید. هر سه ماموریت فرعی مذکور را می‌توانید در محدوده منطقه El Este و با دنبال کردن علامت Yaran Storyها روی نقشه، پیدا کنید.

پس از این که چیکارون را آزاد کردید وارد منو بازی شده و سپس گزینه Amigos را انتخاب کنید. حالا وارد بخش Chicharron شده و با زدن دکمه مثلث (:triangle:) پنجره Details را باز کنید. در این نقطه، روی علامت چشمی که در پایین و سمت چپ صفحه وجود دارد کلیک کنید تا لباس Motherclucker را برای خروس خود انتخاب کرده باشید. این لباس از اول بازی در اختیار شما قرار گرفته و پس از این که خود چیکارون را پیدا کردید، می‌توانید بلافاصله این لباس را برای او انتخاب کنید. هنگامی که این کار را انجام دادید تروفی Strutting His Stuff بازی Far Cry 6 برای شما آزاد خواهد شد.

Secret Weapon

با استفاده از چوریتزو (Chrizo) ۱۰ دفعه حواس سرباز‌های دشمن را پرت کنید

چوریتزو نام سگ کوچک و بامزه‌ای است که می‌توانید او را به عنوان یک آمیگو به خدمت خود درآورید. شما می‌توانید با تکمیل دو ماموریت فرعی Who’s a Good Boy و Fetch Quest در Montero Farm واقع در منطقه Madrugada، چوریتزو را به دست آورید. حالا که این سگ کوچک و بامزه را به دست آوردید، می‌توانید با استفاده از او حواس دشمنان‌ خود را پرت کنید. پس از این که با نگه داشتن دکمه ضربدر (:x:) او را احضار کردید، به سمت یکی از دشمنان نشانه رفته و دکمه دی پد (D-Pad) راست (:right:) را فشار دهید. هنگامی که این کار را انجام دادید چوریتز به سمت دشمن انتخاب شده می‌رود و حواس او را پرت می‌کند. برای کسب تروفی Secret Weapon باید این کار را ۱۰ دفعه تکرار کنید؛ فقط توجه داشته باشید که می‌توانید این کار را تنها روی یکی از دشمنان خود امتحان کنید و نیازی نیست که به سراغ ۱۰ سرباز مختلف بروید. همچنین باید اشاره کنیم تا زمانی که چوریتزو به طور کامل کار خود را انجام نداده است، روند را متوقف نکنید.

Heated Conflict

۱۰ نفر از سربازان دشمن را هنگامی که قابلیت Heat فعال است، بکشید

Heat در واقع حکم Ultimate Ability بازی Far Cry 6 را دارد که با کشتن تعداد مشخصی از دشمنان روشن شده و به شما قدرت‌های قابل توجهی می‌دهد. سطح Heat شما با استفاده دو خطی که در پایین و سمت چپ صفحه نمایش وجود دارند، نشان داده می‌شوند. هنگامی که هر دو خط مذکور تا انتها پر شوند، به رنگ قرمز در آمده و قدرت شما را افزایش می‌دهند. هنگامی که در این شرایط قرار دارید، ۱۰ عدد از دشمنان خود را بکشید تا تروفی Heated Conflict برای شما آزاد شود. نکته‌ای که باید به آن اشاره کنیم است که اگر بخواهید با نهایت اکشن Base دشمنان را تسخیر کنید، این تروفی احتمالا به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد.

Jawson Brody

یک کوسه را با استفاده از اسلحه‌های انفجاری یا مواد منفجره، بکشید

راحت‌ترین راه برای کسب این تروفی استفاده از یک راکت لانچر (Rocket Launcher) است. شما می‌توانید این اسلحه را پس از ارتقا Guerrilla Garrison کمپ خود به سطح دو بخرید. Guerrilla Garrison خود را به Level دو رساندید می‌توانید با استفاده از ۵۵۰ واحد Pesos این راکت لانچر را خریداری کنید. حالا که این کار را انجام داید سوار یک قایق شده و به محل شکار کوسه‌ها در ساحل غربی منطقه El Este بروید. حالا هنگامی که روی یک قایق قرار دارید یک کوسه پیدا کرده و با استفاده از راکت لانچر خود او را بکشید. اگر کوسه پیدا شده کشته شود، تروفی Jawson Brody بدون هیچ مشکلی برای شما آزاد خواهد شد.

Sophishticated

۱۰ عدد ماهی بگیرید

برای کسب تروفی Sophishticated باید ۱۰ عدد ماهی بگیرید که کار زیاد سختی نیست. قلاب ماهیگیری یا همان Fishing Rod، پس از تکمیل ماموریت اصلی Fuel the Revolution به طور خودکار برای شما آزاد می‌شود. حالا که این قلاب را به دست آوردید کافی است به سراغ آب‌ها و دریاچه‌ها بروید و با توجه به آموزش‌های خود بازی شروع به ماهیگیری کنید. توجه داشته باشید که برای آزاد کردن این تروفی نیاز نیست که به گرفتن ۱۰ ماهی مختلف بپردازید و اگر در این میان ماهی تکراری پست شما افتاد، مشکلی در روند به دست آوردن تروفی ایجاد نخواهد شد.

Outdated Tech

با خراب کردن زنگ هشدار یا همان Alarm، یکی از دشمنان را از پا درآورید

برای شروع روند کسب این تروفی ابتدا باید ساختمان Bandidos Barracks خود را به Level سه ارتقا دهید. حالا که این کار را انجام دادید، به ساختمان مذکور مراجعه کرده و آیتم Techmaster Band را خریداری کنید. شما با خرید این آیتم قابلیت Security Expert را به دست خواهید آورد که با استفاده از آن می‌توانید Alarm پایگاه‌های دشمنان را خراب کنید. ابتدا Techmaster Band را Equip کرده و سپس به یکی از پایگاه‌های دشمن مراجعه کنید (همه FND Baseها و Checkpointها دارای Alarm هستند). حالا به سمت یکی از این Alarmها رفته و با نگه داشتن دکمه مثلث آن را خراب کنید. سپس خود را به دشمنان نشان داده تا به طور کامل لو بروید. در این میان همیشه یکی از سربازها به سمت زنگ خطر می‌رود تا با روشن کردن آن درخواست نیروی کمکی کند. به محض این که یکی از آن‌ها از Alarm استفاده کند، یک انفجار رخ داده و با منفجر شدن زنگ خطر، سرباز بخت برگشته هم جان خود را از دست می‌دهد.

Oh No You Don’t!

سه تا از Insurgent Leaderها را بکشید

تروفی آنلاین

چالش‌های هفتگی Insurgency تنها پس از پایان داستان اصلی در دسترس قرار می‌گیرند و هر هفته تنها یک Insurgent Leader را در اختیار شما قرار می‌دهند. هنگامی که داستان را تمام کرده باشید، با فشار دادن دکمه تاچ پد (Touch Pad) یک منو جدید به نام Insurgency مشاهده خواهید کرد. شما برای تکمیل این چالش‌ها باید اهداف نظامی که در Insurgent Zoneها با علامت سفید روی نقشه نمایش داده می‌شوند را بکشید و یک Special Operation را هم به اتمام برسانید. فقط توجه داشته باشید با این که امکان به دست آوردن این تروفی به صورت Singleplayer موجود است، حتما باید به اینترنت متصل باشید. شما می‌توانید روند آزاد کردن این تروفی را در ویدیویی که در ادامه قرار داده شده مشاهده کنید:

Not So Special

۱۰ نفر از سربازهای Special Force را بکشید

این تروفی داستان است و با پیشروی در روند بازی Far Cry 6 به صورت خودکار آن را به دست خواهید آورد. به هر حال، باید اشاره کنیم که شما سربازهای Special Force را می‌توانید با نگاه کردن به زره‌های بزرگ و اسلحه‌های خاص آن‌ها شناسایی کنند. در طی روند داستان اصلی شما بارها با این سربازها روبرو شده و باید برای ادامه روند آن‌ها را بکشید.

Not So Tough

با استفاده از یک دستگاه EMP یک تانک را از کار انداخته و آن را بدزدید

برای کسب تروفی Not So Tough باید اول یک Supermo با نام Volta یا اسلحه‌ Zeusito را بخرید. برای تهیه هر یک از این دو می‌توانید به شخصیت خوان (Juan) در منطقه Liberated HQ (جزیره کوچکی که در مرکز نقشه بازی Far Cry 6 قرار دارد) مراجعه کنید. هر یک از این دو آیتم ۱۰۰ واحد اورانیوم قیمت دارند.

حالا که یکی از این دو آیتم را تهیه کردید، یکی از تانک‌های دشمنان را پیدا کرده و به سمت آن بروید. زمانی که نزدیک تانک قرار دارید از آن‌ها استفاده کنید تا یک موج الکتریکی از آن‌ها خارج شود. این موج الکترونیکی تانک را از کار می‌اندازد و حالا نوبت ادامه کار است. روی سقف تانک بروید و با زدن دکمه R3، آن را بدزدید یا به اصطلاح Hijack کنید. پس از انجام این کار تروفی بلافاصله برای شما آزاد خواهد شد.

Ultimate Predator

تمام حیوانات اسطوره‌ای (Mythical) را شکار کنید

بازی Far Cry 6 به طور کلی دارای پنج حیوان اسطوره‌ای (Mythical Animal) است. پیدا کردن و کشتن همه آن‌ها تروفی Ultimate Predator را آزاد خواهد کرد. اگر ساختمان Hunter’s Lodge را در کمپ‌های اصلی خود به طور کامل ارتقا دهید، می‌توانید مکان این حیوانات را روی نقشه مارک کنید. به هر حال با استفاده از ویدیوی زیر می‌توانید هر چه راحت‌تر به شکار کردن این حیوانات خاص بپردازید:

Slip Sliding Away

۲۰۰ متر سُر بخورید

برای کسب این تروفی باید هنگام پایین آمدن از یک کوه دکمه دایره (:circle:) را نگه داشته و ۲۰۰ متر سُر بخورید. مراجعه به کوه‌های لغزنده و گلی که تابلو No Slide دارند، بهترین گزینه برای انجام این کار هستند. مشاهده ویدیو زیر می‌تواند به شما در روند کسب تروفی Slip Sliding Away کمک کند:

Hit ‘n Run

هنگامی که سوار یک خودرو هستید از روی ۱۰ نفر از دشمنان رد شوید

برای کسب تروفی Hit ‘n Run در بازی Far Cry 6 باید هنگامی که سوار یک خودرو هستید، از روی دشمنان رد شوید و ۱۰ نفر از آن‌ها را بکشید. توجه داشته باشید که نیازی نیست همه این ۱۰ نفر را در یک زمان معین یا با یک خودرو واحد زیر بگیرید و از این لحاظ آزاد هستید. فقط دقت کنید که همه دشمنان با یک بار برخورد کردن با خودرو شما نمی‌میرند و ممکن است فقط یک ضربه کوچک بخورند؛ به خصوص در مواقعی که سرعت شما کم باشد. پس اگر بعد از زیر گرفتن ۱۰ نفر این تروفی آزاد نشد، به سمت دشمنان بیشتری بروید تا زمانی که تروفی را به دست آورید.

Didn’t See That Coming!

از یک Security Control Center استفاده کرده و تمام زنگ‌های خطر و دوربین‌ها را از کار بیندازید

شما می‌توانید Security Control Centerها را تنها در برخی از FND Baseها پیدا کنید (نه همه آن‌ها). این اتاق‌ها به طور معمول در پشت درهای قفل شده‌ای پنهان می‌شوند که کلید آن در دست مقام ارشد همان پایگاه است. این Security Control Centerها درست مانند پنل‌هایی هستند که با استفاده از آن‌ها زنگ‌های خطر را خاموش می‌کنید. کافی است در یکی از پایگاه‌های FND یکی از این Security Control Centerها را پیدا کنید و به سمت آن‌ها بروید. سپس هنگامی که نزدیک آن‌ها قرار دارید دکمه مربع را فشار دهید تا روند غیرفعال کردن کامل شود. فقط توجه کنید که شلیک کردن حساب نیست و حتما باید با آن‌ها تعامل برقرار کنید. استفاده از ویدیو زیر برای کسب تروفی Didn’t See That Coming! پیشنهاد می‌شود:

Death From Above

یکی از سربازان دشمن را در حالی بکشید که ۵۰ متر بالاتر از او قرار دارید

راحت‌ترین راه برای انجام این کار، این است که با هواپیما به آسمان رفته و سپس از آن به بیرون بپرید. در مسیر پایین آمدن چتر خود را باز کنید وتا قبل از این که به زمین برسید با استفاده از یک Rocket Launcher، یکی از سربازان دشمن را بکشید. برای مشاهده آموزش خرید Rocket Launcher، به بالاتر و آموزش تروفی Jawson Brody مراجعه کنید.

Toxic Influence

کاری کنید یکی از سربازهای مسوم شده دشمن، پنج دشمن دیگر را بکشد

برای شروع روند کسب تروفی Toxic Influence ابتدا باید یک Supermo با نام Fantasma یا اسلحه El Bestio را بخرید. هر دو اسلحه را می‌توانید با مراجعه به منطقه Liberated HQ (جزیره کوچک مرکز نقشه) و شخصیت خوان خریداری کنید. هر کدام از آن‌ها ۱۰۰ واحد اورانیوم قیمت دارند و بهتر است اورانیوم‌های خود را برای خرید این دو کنار بگذارید. حال که این دو را به دست آوردید، با استفاده از این دو به دل دشمنان زده و از آن‌ها استفاده کنید. هر دو گازهایی سمی منتشر می‌کنند و باعث مسموم شدن دشمنان می‌شوند. حالا که این اتفاق رخ داد، دشمنان به یکدیگر شلیک می‌کنند تا زمانی که همدیگر را بکشند. در این موقعیت بهتر است از جلوی چشم آن‌ها دور شوید تا به سمت شما نشانه نروند. اگر با تلاش اول این تروفی را به دست نیاوردید، این عمل را آنقدر تکرار کنید تا در میان این درگیری‌ها پنج نفر از سربازان دشمن توسط هم‌رزم‌های خود کشته شوند.

Fashionista

یک ست زره کامل را بپوشید

این تروفی داستانی است و با پیشروی در روند بازی Far Cry 6 آن را به دست خواهید آورد. در طی آخرین مرحله خط داستانی اصلی، شخصیت اصلی بازی به طور خودکار یک ست کامل زره را می‌پوشد و تروفی Fashionista برای شما آزاد می‌شود.

Do It Yourself

روی یک اسلحه Resolver تمامی Modها بازی را نصب کنید

شما می‌توانید Resolver Weaponها را به ازای اورانیوم از شخصیت خوان که در منطقه Liberated HQ حضور دارد، بخرید. Resolver Weaponها اسلحه‌های خاصی مانند شعله افکن (Flamethrower) هستند که با سلاح‌های معمولی بازی Far Cry 6 فرق دارند. در همان اتاقی که این اسلحه‌ها را می‌خرید، یک میز وجود دارد که خود بازی از آن با نام Workbench یاد می‌کند. البته این Workbenchها در هر سه کمپ اصلی فارکرای 6 هم وجود دارند. هنگامی که یکی از آن‌ها را پیدا کردید یک Resolver Weapon را انتخاب کنید و در هر Mod Slot یک Mod نصب کنید. البته توجه داشته باشید که دو اسلحه Discos Locos و La Varita چهار Mod Slot دارند. پر کردن Mod Slot اول به یک Gun Powder، پر کردن Mod Slot دوم به دو Gun Powder و پر کردن Mod Slot سوم به سه عدد Gun Powder نیاز دارد. در واقع شما برای کسب تروفی Do It Yourself به مجموع ۶ عدد Gun Powder نیاز خواهید داشت. Gun Powderها را می‌توانید درون Supply Dropها و Ambushها پیدا کنید.

Glamping

از هر نوع Camp Facility حداقل یک عدد بسازید

در هر یک از سه کمپ اصلی بازی Far Cry 6 با نام‌های Madrugada، Valle De Oro و El Este می‌توانید ساختمان‌هایی با عنوان Camp Facility بسازید. برای این کار باید با شخصیتی صحبت کنید که با علامت یک چکش سبز روی نقشه نشان داده می‌شود. هر کمپ اصلی به شما اجازه می‌دهد که در محدوده آن دو Camp Facility مجزا بنا کنید. بنا بر همین موضوع، اگر در هر کمپ دو Camp Facility بسازید و تعداد مجموع آن‌ها را بعدد ۶ برسانید، تروفی Glamping برای شما آزاد خواهد شد.

Furiously Fast

روی خودرو خود ۱۰ Part مختلف نصب کنید

شما می‌توانید با مراجعه به منو Rides روی خودرو خود بخش یا Partهای مختلفی نصب کنید. به طور کلی در فارکرای 6، ۱۰ گزینه برای شخصی‌سازی خودروها وجود دارد که باید برای کسب تروفی، بخش‌های مختلفی داشته باشید تا بتوانید همه آن‌ها را پر کنید. به طور معمول و با پیشروی در روند بازی، این بخش‌ها را به صورت خودکار به دست می‌آورید و نیازی نیست که خیلی سخت به دنبال آن‌ها باشید. به هر حال و تحت هر شرایطی اگر این Partها را در اختیار نداشتید، در منو Rides می‌توانید روش آزاد کردن بخش‌های مختلف را متوجه شوید. بیشتر این Partها را می‌توانید با تحویل دادن خودروها به Vehicle Pickup Point یا شرکت در مسابقات Gran Premio به دست آورید.

Glorious Leader

Rank شخصیت خود را به سطح Comandante برسانید

برای این که بتوانید تروفی Glorious Leader برسید، باید Level شخصیت خود در بازی Far Cry 6 را به ۱۴ ارتقا دهید. شما با انجام دادن فعالیت‌های مختلف مانند کشتن دشمنان، تکمیل مینی‌گیم‌ها و انجام ماموریت‌های اصلی و فرعی XP به دست آورده و Level خود را افزیش می‌دهید. اگر تا این جا به فکر آزاد کردن سایر تروفی‌ها بوده باشید، به طور خودکار و تا پایان بازی به سطح ۱۴ خواهید رسید؛ پس زیاد نگران نباشید. به هر حال شما می‌توانید Rank خود را به مراجعه کردن به منو Arsenal، در بالا و سمت راست صفحه نمایش مشاهده کنید.

Stay Cool

یک Special Operation را به نحوی تکمیل کنید که دما باتری PG-240X بیشتر از ۵۰ درصد نشود

تروفی آنلاین

شما می‌توانید Special Operationها را با مراجعه به Quest Boardها در کمپ‌های اصلی شروع کنید. فقط توجه داشته باشید که اتصال به اینترنت برای آغاز این دسته از مراحل الزامی است. بهترین مرحله ممکن برای انجام این کار نقشه Specs Ops دوم است که با نام Maceo شناخته می‌شود. وارد پایگاه دشمن شوید و سپس باتری PG-240X را پیدا کنید. حال که این کار را انجام دادید، نباید اجازه دهید که دما باتری به بیشتر از ۵۰ درصد برسد و اگر این اتفاق افتاد، باید عملیات را از ابتدا شروع کنید. شما می‌توانید با استفاده از منابع آب و رفتن زیر سایه درخت و ساختمان‌ها از بالا رفتن دما باتری جلوگیری کنید. با همین روند محافظه کارانه ماموریت را به پایان برسانید و تروفی Stay Cool بازی Far Cry 6 برای شما آزاد خواهد شد.

Hidden Cash

در یکی از Special Operationها، محل Moneda مخفی شده را پیدا کنید

تروفی آنلاین

برای کسب این تروفی هم باید به Quest Board یکی از سه کمپ اصلی بازی Far Cry 6 مراجعه کنید. سپس مرحله اول با نام Mesozocio را انتخاب کرده و وارد آن شوید. برای ادامه روند کسب این تروفی، بهتر است ویدیو قرار داده شده را دنبال کنید:

Termination Phase

۳۰ نفر از گروگان‌ها را در هنگام تکمیل چالش Lola’s Informant در یکی از Special Operationها، آزاد کنید

شما باید برای کسب این تروفی هم به Quest Board یکی از سه کمپ اصلی فارکرای 6 مراجعه کنید. راحت‌ترین راه ممکن، انتخاب مرحله دوم با نام Maceo است. البته باید پیش از فکر کردن به تروفی یک بار این مرحله را کامل کنید تا Mastery Level 1 آزاد شود. شما می‌توانید درجه سختی این ماموریت‌ها را در صفحه شروع شدن Spec Ops پیدا کنید. حالا که ماموریت را شروع کردید، هر گروگانی را که مشاهده می‌کنید از بند زندان آزاد کنید. این گروگان‌ها افراد زندانی شده‌ای هستند که می‌توانید آن‌ها را با دیدن یک نور قرمز در آسمان پیدا کنید. هنگامی که نزدیک این افراد می‌شوید، بازی یک پیام را با متن Lola’s Informants Operation Nearby به شما نشان می‌دهد. در این موقعیت همه دشمنان موجود در آن جا را کشته و سپس گروگان‌ها را آزاد کنید. سپس می‌توانید Special Operation را ری‌استارت کنید و باز هم تلاش کنید. توجه داشته باشید که آزاد کردن ۳۰ نفر از آن‌ها در یک تلاش واحد ممکن نیست و باید برای این کار بارها ماموریت را از ابتدا آغاز کنید. آنقدر این کار را تکرار کنید تا تروفی برای شما آزاد شود. البته باید اشاره کنیم که برای Restart کردن نیازی به تکمیل ماموریت‌ها نیست و می‌توانید پس از آزاد کردن گروگان‌ها بلافاصله این کار را انجام داده و دوباره تلاش کنید.

در این نقطه به پایان راهنما تروفی بازی Far Cry 6 می‌رسیم. نظر شما در این باره چیست؟ آیا موفق به کسب تمامی تروفی و اچیومنت‌های این بازی شده‌اید؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: Powerpyx

اینستاگرام تیلنو
author-avatar

درباره ارحام ادبخواه

سلام، من ارحام هستم. زندگی من با سه کلمه گره خورده، ویدئو گیم، فوتبال و سینما. زندگی من بدون این سه تا بی معنی میشه و هویت خودشو از دست میده.

مطالب مرتبط

دیدگاهی در مورد “راهنمای تروفی و اچیومنت بازی Far Cry 6

 1. آرش گفت:

  سلام چرا بخش کو آپش ارور میده ؟
  لطفاً راهنمایی کنید

  1. ارحام ادبخواه گفت:

   سلام وقت بخیر
   دقیقا چه اروری میده؟
   اگه مربوط به کانکشنه خاموش روشن کردن مودم یا عوض کردن اینترنت میتونه کارساز باشه.

   1. آرش گفت:

    من همه ی اینکارا رو انجام دادم ولی فایده نداره از چند نفری پرسیدم گفتن فیلتره نمیدونم واقعا😕

    1. ارحام ادبخواه گفت:

     اگه کار نکرده می‌تونید از نرم افزارها یا سرویس‌های تغییر IP استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *