راهنمای بازی, راهنمای مراحل بازی, راهنمایی و آموزش

راهنمای تمام پایان‌های بازی Lies of P

راهنمای تمام پایان‌های بازی Lies of P

بازی Lies of P جمعا سه پایان بندی مختلف با نام‌های Rise of P، Free from the Puppet String و Real Boy دارد که برای کسب تروفی پلاتینیوم، باید به هر سه آن‌ها دست پیدا کنید. اما چگونه می‌توان این کار را انجام داد؟ در مقاله نحوه کسب پایان‌های Lies of P به این موضوع اشاره خواهیم داشت.

آموزش پایان بندی‌های Lies of P

بازی Lies of P که یک اقتباس از داستان معروف پینوکیو محسوب می‌شود، در طی گیم‌پلی انتخاب‌های متعددی را در مقابل‌تان قرار می‌دهد. این انتخاب‌ها از شما می‌خواهند که از بین دو گزینه Truth و Lie (راست و دروغ) یکی را انتخاب کنید و مسیر داستان و وقایع بازی را رقم بزنید. انتخاب این گزینه‌ها روی داستان تاثیر می‌گذارد و باعث به وجود آمدن پایان بندی‌های مختلفی می‌شوند. برای شروع کار و Playthrough اول بهتر است در تمام موقعیت‌های موجود دروغ بگویید یا از گزینه Lie استفاده کنید. اما در دور دوم روش کار خود را عوض کرده و به همه Truth یا راست قضیه را بگویید. البته اگر در این میان یکی دو بار پاسخ برعکس دهید مشکلی به وجود نخواهد آمد.

اگر در دور اول بازی همیشه دروغ بگویید می‌توانید در نهایت آن دو تا از پایان بندی‌های بازی Lies of P را به دست آورید. اما برای اینکه بتوانید سومین Ending ممکن را کسب کنید، باید Playthrough دوم را آغاز کرده و رویه متفاوتی را با دور قبل در پیش بگیرید (اگر در دور قبلی دروغ گفته‌اید باید در دور جدید راست بگویید و برعکس). بدین ترتیب اگر با توجه به نکاتی که می‌گوییم انتخاب‌های درستی را اتخاذ کرده باشید می‌توانید در پایان Playthrough دوم تمام پایان بندی‌های لایز آف پی را مشاهده کنید. ما در این مقاله آموزشی به تمام انتخاب‌های موجود می‌پردازیم و به شما می‌گوییم که باید کدام یک از آن‌ها را برگزینید. فقط توجه داشته باشید که منظور از Lie Playthrough آن دور از بازی است که باید همیشه دروغ بگویید و Truth Playthrough، دوری از داستان است که باید راست گفتن را در اولویت قرار دهید.

پایان‌های بازی Lies of P

داخل خانه موجود در Elysion Boulevard

هنگامی که به Stargazer این منطقه رسیدید، از بالای پشت بام‌ها به مسیر خود ادامه دهید تا وارد یک خانه شوید. بیرون از این خانه، سایه یک شخصیت مونث را می‌بینید که ورای نور پنجره موجود دیده می‌شود. با این کاراکتر صحبت کرده و ماموریت وی را قبول کنید. این زن از شما می‌خواهد که فرزند نوزادش را برای او پیدا کنید.  حالا کافی است به تجربه بازی ادامه دهید تا به استارگیزر منطقه Krat City Hall برسید؛ جایی که دو ربات شمشیرزن در کنار یک فواره ایستاده‌اند. در این وهله از پله‌ها بالا بروید تا با یک دشمن قدرتمند روبرو شوید؛ دشمنی که در حال محافظت از یک آیتم مهم است. حالا این دشمن را شکست دهید، آیتم مورد نظر را بردارید و به نزد زن مذکور بازگردید. حال این آیتم را به او تحویل دهید و با توجه به نکات زیر یکی از دو گزینه را انتخاب نمایید:

 1. اگر در Lie Playthrough هستید گزینه That’s a Cute Baby را انتخاب کنید
 2. اگر در Truth Playthrough هستید گزینه That’s Just a Puppet را برگزینید

منطقه St. Frangelico Cathedral Library

هنگامی که به استارگیزر این منطقه رسیدید، از آسانسوری که همان کنار قرار دارد بالا بروید تا شخصیت Alirodo را ببینید. سپس به نکات زیر توجه نمایید:

 1. اگر در Lie Playthrough قرار دارید گزینه Venigni Works را انتخاب کنید. اگر این کار را انجام دهید، شخصیت مذکور به سمت استارگیزر Workshop Union می‌رود؛ جایی که باید از پله‌ها بالا بروید و مسیر اتاق سمت چپ را پیش بگیرید (جایی که پس از شکست Fallen Archbishop Andreus به آن می‌رسید). اگر دفعه پیش به وی دروغ گفته‌اید، می‌توانید کار خود را دوباره تکرار کرده و او را به سمت Elysion Boulecard بفرستید
 2. اگر در Truth Playthrough قرار دارید گزینه Hotel Krat را انتخاب کنید

منطقه Rosa Isabelle Street Culvert

درست در کنار استارگیزر این منطقه با شخصیت Julian the Gentleman صحبت کرده و ماموریت درخواستی او را قبول کنید. او از شما می‌خواهد که وسایل همسرش را پیدا کرده و برای او بیاورید. حالا باید مسیر فاضلاب را ادامه دهید تا دوباره به سطح زمین بازگردید و وارد پشت بامی شوید که دودکش‌های متعددی دارد. در ادامه از پله‌ها بالا بروید و حواس خود را نسبت به The Hunter و Kamikaze Puppet کنید. حال اگر از پل رد شوید و از پله‌ها پایین بروید با جنازه یک زن روبرو می‌شوید که به دیوار تکیه داده است. آیتم موجود روی جنازه‌اش را بردارید و آن‌ها را برای شخصیت Julian the Gentleman پس بیاورید. حالا با توجه به دوری که در آن قرار دارید به سراغ یکی از دو انتخاب زیر بروید:

 1. اگر در Lie Playthrough قرار دارید گزینه I Saw the Message She Left, Saying She Loves را برگزینید
 2. اگر در Truth Playthrough قرار دارید گزینه I’ve Never Seen That Happen Before را بزنید
پایان‌های بازی Lies of P

منطقه Hotel Krat (چپتر ششم داستان)

پس از شکست باس فایت King of Puppets نزد شخصیت Antonia بروید و سپس:

 1. اگر در Lie Playthrough قرار دارید گزینه Of Course را بزنید
 2. اگر در Truth Playthrough قرار دارید، گزینه There’s Nothing Left را بزنید

پس از اینکه صحبت با Antonia تمام شد پیش شخصیت Polendina در کنار فواره بروید و این گونه عمل کنید

 1. اگر در Lie Playthrough قرار دارید گزینه There’s no Such a Puppet را انتخاب کنید
 2. اگر در Truth Playthrough قرار دارید گزینه I Have را انتخاب کنید

منطقه Grand Exhibition Conference Room

پس از شکست باس فایت Champion Vector و زمانی که با شخصیت Simon Manus صحبت می‌کنید:

 1. اگر در Lie Playthrough قرار دارید گزینه Monsters را بزنید
 2. اگر در Truth Playthrough قرار دارید گزینه Hope for a Cure را بزنید

منطقه Hotel Krat (چپتر نهم داستان)

پس از اینکه باس فایت Parade Master را شکست دادید و در مورد ورودی مخفی پشت نقاشی Antonia شنیدید، دوباره با شخصیت Belle صحبت کنید و ماموریتش را ادامه دهید؛ چرا که او از شما می‌خواهد به دنبال دوستش بگردید. در این نقطه باید به سمت Krat Central Station Platform بروید. هنگامی که از استار گیزر آن پا شدید مسیر سمت راست را در پیش بگیرید، از پله‌ها پایین بروید، دور بزنید و سپس وارد واگن قطار شوید. در این نقطه با شخصیت موجود صحبت کنید تا او یک نامه به شما بدهد. سپس به Hotel Krat بازگردید و سپس از صحبت کردن با شخصیت Belle:

 1. اگر در Lie Playthrough قرار دارید گزینه He Was Killed in Battle را فشار دهید
 2. اگر در Truth Playthrough قرار دارید گزینه He’s Become a Monster را بزنید
پایان‌های بازی Lies of P

منطقه Hotel Krat (منطقه 10)

پس از اینکه باس فایت Black Rabbit Brotherhood را در میدان مبارزه Relic of Trismegistus شکست دادید، به Hotel Krat بازگردید و با شخصیت Venigni وارد صحبت شوید و سپس:

 1. اگر در Lie Playthrough قرار دارید گزینه I couldn’t Hear را بزنید
 2. اگر در Truth Playthrough قرار دارید، گزینه Geppetto Caused the Puppet Frenzy را بزنید

پس از اینکه با Venigni صحبت کردید و او Alidoro’s Cryptic Vessel را برای شما ترجمه کرد، با شخصیت Eugenie وارد صحبت شوید و:

 1. اگر در Lie Playthrough هستید گزینه I Think He Just Was a Talented Stalker را بزنید
 2. اگر در Truth Playthrough هستید گزینه He Was Eugenie’s Older Brother را بزنید

منطقه Arche Abbey Outer Wall

پس از اینکه آخرین Trinity Sanctum را باز کردید (همانی که در نزدیکی استارگیزر وجود دارد)، با شخصیت Arlecchino صحبت کنید و بعد:

 1. اگر در Lie Playthrough حضور دارید گزینه Human را بزنید
 2. اگر در Truth Playthrough حضور دارید گزینه Puppet را بزنید

منطقه Ascension Bridge

پس از اینکه باس فایت Laxasia The Complete را شکست دادید، با خود Sophia در اتاقش صحبت کرده و با توجه به راهنمای زیر عمل کنید:

 1. اگر در Lie Playthrough قرار دارید گزینه Give Her Peace را انتخاب کنید
 2. اگر در Truth Playthrough قرار دارید گزینه Let Her Live را انتخاب کنید

منطقه Arch Abbey Upper Part – Internal Bridge

هنگامی که پدر ژپتو را در سلول زندان پیدا کردید:

 1. اگر در Lie Playthrough حضور دارید گزینه Yes را بزنید
 2. اگر در Truth Playthrough حضور دارید گزینه No را بزنید
پایان‌های بازی Lies of P

منطقه Arch Abbey Cradle of God

پس از اینکه باس فایت Simon Manus Awakened God را شکست دادید، باید کاری که با Sophia کردید را به او بگویید. البته توجه داشته باشید پاسخ داده شده باید با توجه به دور دروغ یا دور راست گفته شود. اما از آنجایی که برای بهترین خروجی ممکن باید در دور اول تجربه خود همیشه دروغ بگویید و در دور دوم به راست گفتن بپردازید، باید بدین شکل پاسخ او را بدهید:

 1. اگر در Lie Playthrough قرار دارید باید گزینه I Gave Her Peace را بزنید

اگر در Truth Playthrough قرار دارید باید گزینه I Liberated Her from Arch Abbey را بزنید

نحوه آزاد کردن دو پایان Real Boy و Rise of P

 1. هنگامی که باس فایت Laxasia the Complete را شکست دادید، به اتاق Sophia بروید و گزینه Give Sophia Peace را فشار دهید. انجام این کار برای آزاد کردن تروفی داستانی او ضروری است
 2. پس از اینکه باس فایت Simon Manus Awakened را شکست دادید از آسانسور پایین بروید و با استایرگیزر Under the Abyys تعامل برقرار کنید. حالا باید با استفاده از قابلیت PS Cloud یک فایل ذخیره پشتیبانی از بازی خود تهیه نمایید؛ در غیر این صورت باید در سه Playthrough مجزا همه پایان بندی‌های Lies of P را به دست آورید.
 3. در ادامه هنگامی که با ژپتو وارد صحبت شدید گزینه Give the Heart را بزنید تا پایان بندی Real Boy آزاد شود
 4. اما پس از اینکه تیتراژ پایانی به اتمام رسید به هیچ وجه گزینه NG+ را نزنید، چون که هنوز با بازی کار داریم. پس از اتمام تیتراژ پایانی به Hotel Krat بازگردید، وارد اتاق ژپتو شوید و نامه‌ای که روی میز او قرار دارد را بخوانید. انجام این کار باعث آزاد شدن تروفی The Story of One Father می‌شود. همچنین اگر به طبقه همکف بروید و پیانو بزنید، با آزاد شدن تروفی Pianist of Krat هم روبرو خواهید شد.
 5. حالا برای ادامه کار فایل ذخیره تهیه شده توسط PS Plus را Load کنید و به Hotel Krat بروید. اگر در این حین به اتاق ژپتو بروید و به نقاشی موجود در آن خیره شوید، می‌فهمید که بینی شخص روی تابلو به شدت بزرگ است. در این نقطه امکان تعامل با تابلو مذکور وجود ندارد و این موضوع طبیعی تلقی می‌شود. اما برای اینکه این امکان به وجود آید باید تمام دیسک‌های Record موجود در بازی را پیدا کرده و سپس همه آن‌ها را روی گرامافون موجود در طبقه همکف پخش کنید. در ادامه به اتاق ژپتو بازگردید و این بار با نقاشی مورد بحث تعامل برقرار نمایید تا یک اسلحه به شما داده شود. فقط توجه داشته باشید این اسلحه تنها در زمانی حاصل می‌شود که در تمام تجربه خود در آن دور دروغ گفته باشید. بدین ترتیب این اسلحه در Truth Playthough آزاد نخواهد شد
 6. حالا دوباره به منطقه Under the Abyys بروید و با ژپتو وارد صحبت شوید. منتها این دفعه گزینه Refuse را انتخاب کرده و از دادن قلب به او امتناع نمایید. انجام این کار باعث شروع باس فایت Nameless Puppet می‌شود که در صورت شکست وی، تروفی The First Puppet را به دست خواهید آورد. اگر در حین تجربه خود همیشه دروغ گفته باشید، پایان بندی Rise of P آزاد شده و تروفی مربوطه هم در دسترس شما قرار خواهد گرفتگ
 7. اما دوباره پس از اتمام تیتراژ پایانی گزینه NG+ را فشار ندهید. در عوض دوباره به Hotel Krat بروید و آخرین Special Weapon بازی را از شخصیت Explorer Hugo بخرید (برای خرید این اسلحه به Ergo باس فایت Nameless Puppet نیاز خواهید داشت). انجام این کار باعث به دست آمدن تروفی Special Weapon Collector خواهد شد

برای قدم آخر هم به اتاق ژپتو بروید و نامه‌ای که The Blue Butterfly’s Letter نام دارد را بخوانید. انجام این کار باعث آزاد شدن تروفی The Story of the Blue Butterfly خواهد شد

پایان‌های بازی Lies of P

نحوه آزاد کردن  پایان بندی Puppet String

 1. هر موقع که توانستید گزینه NG+ را از طریق استارگیزر موجود در Hotel Krat انتخاب کنید
 2. حالا یک بازی جدید شروع می‌شود که برخلاف دور قبلی، باید با توجه به نکات موجود در این مقاله در تمامی موقعیت‌های ممکن راست بگویید (در واقع باید به انجام Truth Playthrough خود بپردازید)
 3. به هیچ وجه گزینه Give Sophia Peace را نزنید و به شخصیت Simon هم راست قضیه را بگویید
 4. هنگام رویارویی با پدر ژپتو در Under the Abyys گزینه Refuse را زده و قلب را به او ندهید. اگر کار خود را با توجه به نکات گفته شده در راهنمای پایان‌های بازی Lies of P به درستی انجام داده باشید، ژپتو از دست شما عصبانی شده و جمله «Your’re Just a Puppet» را به زبان می‌آورد

بدین شکل شما هر سه پایان بندی بازی Lies of P را به دست می‌آورید و به کسب همه تروفی‌ها و اچیومنت‌ها نزدیک‌تر می‌شوید. نظر شما در مورد پایان‌های Lies of P چیست؟ نظرات خود را با تیم تیلنو و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

منبع: Powerpyx

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید