تروفی بازی, راهنمای بازی, راهنمایی و آموزش

راهنمای تروفی بازی Nioh

بازی Nioh

بازی Nioh به واسطه ترکیب مبارزات سری Dark Souls و سبک هک اند اسلش با فولکلور کشور ژاپن، یک تجربه نقش‌آفرینی بی‌نظیر پدید آورده که هر علاقه‌مند این ژانر باید آن را تجربه کند. با تیلنو و راهنمای تروفی این بازی همراه باشید.

بازی Nioh، محصولی از استودیو Team Ninja است که بیشتر به واسطه ساخت مجموعه بازی‌های Ninja Gaiden و Dead or Alive شناخته می‌شود. این بازی در سال ۲۰۱۷ در دسترس کاربران کنسول پلی استیشن 4 و پی سی قرار گرفت و در سال جاری نسخه پلی استیشن 5 آن نیز منتشر شد. استودیو مذکور در این محصول خود با ترکیب سبک‌های نقش‌آفرینی و هک اند اسلش و بهره‌گیری از فولکلور ژاپن برای روایت داستانی حماسی و هیجان‌انگیز، اثری فوق‌العاده ارزشمند پدید آورده است که هر بازیکنی می‌تواند از تجربه آن لذت ببرد. بازی نیوه که مبارزات خود را از سری Dark Souls الهام گرفته، توانست با عملکرد عالی خود در بخش‌های مختلفی از جمله سطح دشواری و زیبایی‌شناسی نظر بسیاری از بازیکنان را به خود جلب کرده و فروش موفقی را تجربه کند که به موجب آن زمینه ساخت بازی Nioh 2 نیز فراهم شد. با این وجود که اکثریت تروفی‌های بازی مذکور به سادگی به دست می‌آیند، اما برخی دیگر به شدت چالش‌برانگیز بوده و دریافت آن‌ها نیازمند مهارت و استقامت زیادی است. با تیلنو و راهنمای تروفی بازی Nioh همراه باشید.

سطح دشواری تروفی‌ها: ۵ از ۱۰

میانگین زمان برای کسب تمام تروفی‌های بازی: ۸۰ ساعت

تعداد تروفی‌های آنلاین: ۲ عدد

تعداد تروفی‌های دارای محدودیت زمانی: ۲ عدد

تعداد تروفی‌های مربوط به آیتم‌های قابل جمع‌آوری: ۴ عدد

تعداد دفعاتی که باید بازی را به اتمام برسانید: یک بار

پلاتینیوم

طلا – ۲ تروفی

نقره – ۱۰ تروفی

برنز – ۳۴ تروفی

You Are Nioh (پلاتینیوم)

تمام تروفی های بازی Nioh را به دست آورید.

Battle’s End

پس از کامل کردن مرحله The Queen’s Eyes بازی Nioh این تروفی به شما تعلق خواهد گرفت.

Samurai of Legend

در صورتی که تمامی مراحل بازی Nioh شامل مراحل اصلی،‌ مراحل جانبی، مراحل Dojo Training و مراحل Twilight را به انجام برسانید، این تروفی را دریافت خواهید کرد.

Freedom Restored

با کامل کردن مرحله The Demon King Revealed این تروفی را کسب خواهید کرد.

Ultimate Pro

هر چه بیشتر به دشمنان بازی Nioh صدمه وارد کنید، سطح مهارت شما در بهره‌گیری از سلاح مورد استفاده افزایش می‌یابد. حداکثر مهارت ۹۹۹۹۹۹ است که اگر با یکی از اسلحه‌های خود به آن دست پیدا کنید، تروفی Ultimate Pro را به دست خواهید آورد.

Regular Smith Customer

پیش‌زمینه کسب این تروفی انجام ۶۰ درخواست در Blacksmith است. هر چه در این بخش مبالغ بیشتری صرف کنید، Patronage Levels بیشتری به دست می‌آورید که با استفاده از آن‌ها می‌توانید درخواست‌های خود از جمله قیمت پایین‌تر را مطرح کنید. برای دستیابی به ۶۰ درخواست باید در مجموع ۲۰ میلیون پول درون بازی هزینه کنید.

Master of Quality

بازی Nioh متریال‌های مختلفی دارد که با انجام مراحل و استفاده از Disassembly می‌توانید به آن‌ها دست پیدا کنید. پس از آن که بهترین متریال‌های بازی را به دست آورید، این تروفی به شما تعلق می‌گیرد.

Twilight Walker

مراحل Twilight در مدت زمان خاصی ظاهر می‌شوند و با انجام یکی از آن‌ها این تروفی را به دست خواهید آورد.

Divine Obtainer

آیتم‌های Divine با رنگ سبز مشخص می‌شوند و در پایان بازی Nioh می‌توانید یکی از آن‌ها را به دست آورید. این اتفاق با دستیابی به این تروفی همراه است.

Spa Lover

بازی Nioh در مجموع دارای ۲۰ حوضچه آب گرم است که با استفاده از تمامی آن‌ها، این تروفی را دریافت خواهید کرد. مکان‌ حوضچه‌های آب گرم در ویدیو زیر قابل مشاهده است:

Gesture Master

بازی Nioh دارای Gesture‌های مختلفی است که با روش‌های مختلفی همچون انجام مراحل و خرید از Hidden Teahouse می‌توانید آن‌ها را به دست آورید. با در اختیار داشتن تعداد ۴۰ عدد Gesture‌ می‌توانید این تروفی را در کسب کنید.

Kodama Leader

بازی Nioh دارای ۶ منطقه بوده که هر یک از آن‌ها در قالب مراحل اصلی و جانبی دارای ۲۵ کوداما هستند. با این حساب در این اثر مجموعا تعداد ۱۵۰ کوداما وجود دارد که با پیدا کردن تمامی آن‌ها این تروفی را به دست خواهید آورد. برخی از آیتم‌ها به همراه ارواح نگهبان Shinka و Tengen Kujaku دارای ویژگی به نام Kodama Sense هستند که در پیدا کردن کوداما به شما یاری خواهند رساند. در زیر می‌توانید راهنمای ویدیویی به تفکیک هر منطقه را مشاهده کنید:

Friend of Guardians

در بازی Nioh تعداد ۲۲ روح نگهبان وجود دارد که با انجام مراحل اصلی می‌توانید آن‌ها را در اختیار بگیرید. پس از آن که تمامی ارواح نگهبان را به دست آوردید، این تروفی به شما تعلق می‌گیرد.

A Long Journey Begins

پس از انجام مرحله The Man with the Guardian Spirit این تروفی را دریافت خواهید کرد.

They Call Him Anjin

با کامل کردن مرحله Deep in the Shadows بازی Nioh این تروفی را کسب می‌کنید.

An Agreement Forged

در صورتی که مرحله The Ocean Roars Again را به انجام برسانید، این تروفی به شما تعلق خواهد گرفت.

Wandering Spirit

اگر مرحله The Demon of Mount Hiei بازی Nioh را به پایان برسانید، این تروفی را دریافت خواهید کرد.

A Question of Intentions

پس از انجام مرحله The Weight of the World و ملاقات با توکوگاوا ایه‌یاسو (Tokugawa Ieyasu) این تروفی را کسب می‌کنید.

Onward to a Decisive Battle

بعد از انجام مرحله The Defiled Castle بازی Nioh که در قالب آن از منطقه Tokai خارج و وارد منطقه Sekigahara می‌شوید، این تروفی به شما تعلق خواهد گرفت.

The Battle Ends

با کامل کردن مرحله The Source of Evil این تروفی را دریافت می‌کنید.

A True Samurai

اگر مرحله The Samurai from Sawayama بازی Nioh را با موفقیت به پایان برسانید، این تروفی را کسب خواهید کرد.

Making Rounds

پس از مشاهده کات‌سین به نمایش در آمده در پایان مرحله The Queen’s Eyes، این تروفی را دریافت می‌کنید.

The Beginning of a Samurai

برای دریافت این تروفی باید به سطح ۱۰ برسید.

Full-fledged Samurai

با کشتن دشمنان و انجام مراحل مختلف، آمریتا (Amrita) به دست می‌آورید که با استفاده از آن می‌توانید سطح خود را افزایش دهید. کسب این تروفی نیازمند رسیدن به سطح ۱۰۰ است.

Sword Master

با در اختیار گرفتن Mystic Art مربوط به شمشیر، این تروفی بازی Nioh را دریافت خواهید کرد.

Dual Sword Master

پس از آن که برای شمشیر دو‌تایی Mystic Art به دست آوردید، این تروفی را کسب خواهید کرد.

Spear Master

برای نیزه Mystic Art به دست آورید تا این تروفی بازی Nioh به شما تعلق می‌گیرد.

Axe Master

اگر برای تبر Mystic Art در اختیار بگیرید، این تروفی متعلق به شما خواهد بود.

Kusarigama Master

در صورتی که برای کوساری کاما Mystic Art به دست آورید، این تروفی بازی Nioh را دریافت خواهید کرد. این اتفاق تنها زمانی رخ خواهد داد که مرحله Immortal Flame را انجام داده باشید. با این عمل مراحل جودو جدیدی آزاد می‌شود که برای دریافت Mystic Art هر سلاح کاربرد دارند. پس از آن که با هر سلاح به مهارت ۵۰۰ هزار رسیدید، مرحله دوجو آن در دسترس قرار می‌گیرد که با کامل کردن آن می‌توانید با استفاده از Attribute Point‌ها Mystic Art مربوطه را در اختیار بگیرید.

Ninjutsu Master

این تروفی زمانی به گنجینه افتخارات شما اضافه می‌شود که برای نینجوتسو Mystic Art به دست آورید. این اتفاق تنها زمانی رخ خواهد داد که مرحله دوجو A True Ninja را به اتمام رسانده باشید. برای در دسترس قرار گرفتن این مرحله باید تعداد ۲۰ عدد Attribute Point‌ را در Dexterity صرف کرده و مرحله اصلی A Defiled Holy Mountain را کامل کرده باشید.

Onmyo Magic Master

با دستیابی به Mystic Art مربوط به Onmyo Magic این تروفی را به دست خواهید آورد. این اتفاق تنها در صورت کامل کردن مرحله دوجو A Greater Harmony محقق می‌شود که برای در دسترس قرار گرفتن آن باید ۲۰ عدد Attribute Point‌ را در Magic صرف کرده و مرحله اصلی A Defiled Holy Mountain را به انجام رسانده باشید.

Disguiser

با تغییر قیافه در بازی Nioh این تروفی را به دست خواهید آورد. به منظور در اختیار داشتن این امکان باید مراحل زیر را انجام دهید:

  • مرحله اصلی Spider Nest Castle را انجام دهید.
  • با استفاده از نقشه بازی وارد Teahouse شوید.
  • وارد بخش Trade و سپس وارد Transform شده و ظاهر موردنظر را خریداری کنید.
  • در Hidden Teahouse گزینه Transform و ظاهر موردنظر را انتخاب کنید.

برای راهنمایی بیشتر می‌توانید ویدیو زیر را تماشا کنید:

Fashionista

این تروفی بازی Nioh زمانی به شما تعلق می‌گیرد که مدل مو یا ریش را تغییر دهید. به منظور دستیابی به این گزینه در ابتدا باید مقدار قابل توجهی در Blacksmith هزینه کنید که سریع‌ترین راه، خرید Book of Reincarnation است. با انجام این عمل Patronage Point به دست می‌آورید که می‌توانید آن‌ها را با گزینه‌های بیشتر معاوضه کنید. در Blacksmith کلید دایره را فشار دهید تا با Tome صحبت کرده و گزینه I have a request for Tome و سپس Unlock Barber Menu را انتخاب کنید. برای دریافت این تروفی می‌توانید راهنمای ویدیویی زیر را مشاهده کنید:

Refashion

در Blacksmith گزینه Refashion را انتخاب کنید تا هم ظاهر یکی از آیتم‌ها را تغییر داده و هم این تروفی را دریافت کنید. راهنمای ویدیویی دریافت این تروفی در زیر قابل مشاهده است:

Latest Masterpiece

با انتخاب گزینه Forge در Blacksmith می‌توانید آیتم ساخته و این تروفی را کسب کنید. راهنمای ویدیویی در تروفی قبل قابل مشاهده است.

Legendary Swordsmith

پس از آن که مرحله فرعی The Trail of the Master بازی Nioh را انجام داده و در قالب آن موراماسا (Muramasa) را پیدا و بازگرداندید، این تروفی به شما تعلق می‌گیرد.

Teamwork

در صورتی که ۱۰ مرحله را با NPC یا در بخش آنلاین Yokai Realm with companion با دیگر بازیکنان کامل کنید، این تروفی را به دست خواهید آورد. در حالت آفلاین می‌توانید مراحل جانبی Greater Demon Hunting و Master of the Twin Blades را چندین بار تجربه کرده و به میزان مورد‌نظر برسید.

Yokai Telepathy

بازی Nioh یوکای مختلفی از جمله Nurikabe (دیوار‌هایی که چشم داشته و به شما حمله می‌کنند) و Mujina (برخی اوقات از صندوق خارج شده و حرکات شما را تقلید می‌کند) است. اگر ۱۰ بار با استفاده از Gesture با یوکای ارتباط برقرار کنید، این تروفی را دریافت خواهید کرد. راهنمای ویدیویی در زیر قابل مشاهده است:

Master of Chaos

برای دریافت این تروفی باید یکی از دشمنان خود را گیج کنید. یکی از راه‌های انجام این امر تقویت اسلحه با استفاده از آب و حمله متوالی به دشمنانی همچون Onryoki است. پس از آن که آب روی دشمن تاثیر گذاشت، اسلحه را با آتش تقویت کرده و دوباره حمله کنید. با انجام این اعمال دشمن شما گیج شده و تروفی را به دست خواهید آورد.

Spa Healer

برای اولین بار از حوضچه‌های آب گرم بازی Nioh استفاده کنید تا این تروفی به شما تعلق بگیرد.

Yokai Quelling Master

پس از آن که تمامی انواع یوکای بازی Nioh را از بین بردید، این تروفی را به دست می‌آورید. اگر قصد دارید یوکای کوچک شکست خورده را مشاهده کنید، در ابتدا تاچ پد کنترلر را فشرده و وارد Titles شوید. سپس وارد Gameplay Record و پس از آن Small Yokai Defeated را انتخاب کنید. یوکای بزرگ حکم باس‌های بازی را دارند که مبارزه با آن‌ها را از دست نخواهید داد.

Dungball Roller

با ریونوشین (Ryunoshin) که علاقه شدیدی به دانگ‌بال دارد، در طول مرحله The Defiled Castle ملاقات می‌کنید. در صورتی که تعداد ۳۰ دانگ‌بال به او بدهید به بهترین دوست ریونوشین تبدیل شده و این تروفی را دریافت خواهید کرد. برای کسب این تروفی راهنمای ویدیویی زیر به شما کمک خواهد کرد:

Ugly Fellow

اگر در حالتی که از ماسک Hyottoko استفاده کرده‌اید، یک دشمن بازی Nioh را از بین ببرید این تروفی به شما تعلق می‌گیرد. علاوه بر مراحل The Conspirators و Wreathed in Flame می‌توانید این ماسک را از Teahouse خریداری کنید. دریافت راهنمایی بیشتر به واسطه ویدیو زیر امکان‌پذیر است:

Keeper of the Flame

با روشن کردن سه بون‌فایر در ایتسوکوشیما (Itsukushima) این تروفی را کسب خواهید کرد. در ابتدای مرحله The Ocean Roars Again، فوکو (Fuku)، با جادوگر کنار عبادتگاه صحبت کنید تا او یک سنگ چخماق (Flint) بدهد که با استفاده از آن می‌توانید بون‌فایر‌ها را روشن کنید. انجام این عمل باعث می‌شود مبارزه با باس Umi-bozu بسیار ساده شود. برای دریافت راهنمایی بیشتر ویدیوی زیر را مشاهده کنید:

Ressurector of the Hiragumo

پس از جمع‌آوری تمامی قطعات هیراگومو (Hiragumo) این تروفی بازی Nioh را دریافت می‌کنید. در طول مرحله Spider Nest Castle تعداد ۶ تار عنکبوت بزرگ و نارنجی را مشاهده خواهید کرد. دو تار عنکبوت اولیه را از دست نداده و برای پیشروی در بازی باید آن‌ها را از بین ببرید. تارهای باقی‌مانده در نقاط مختلف محیط مخفی شده‌اند. زمانی که به تار عنکبوت نزدیک شدید به آن حمله، سپس یک عنکبوت بزرگ به سراغ شما می‌آید که پس از کشتن آن می‌توانید قطعه هیراگومو را بردارید. برای راهنمایی بیشتر ویدیو زیر را مشاهده کنید:

Nue Slayer

در طول مرحله The Demon of Mount Hiei بازی Nioh با یک باس اختیاری به نام Nue of Mount Hiei رو‌به‌رو می‌شوید که برخلاف دیگر باس‌ها، نوار سلامتی او در پایین صفحه نمایش داده نمی‌شود. در صورتی که این باس را شکست دهید، این تروفی در اختیار شما قرار می‌گیرد. راهنمای ویدیویی دریافت این تروفی در زیر قابل مشاهده است:

End Times

در مرحله The Queen’s Eyes می‌توانید با اولین باس بازی Nioh یعنی Derrick the Executioner رو‌به‌رو شده و دوباره با او وارد نبرد شوید. با شکست آن، می‌توانید این تروفی را به افتخارات خود اضافه کنید. راهنمای ویدیویی این تروفی در زیر قرار داده شده است:

ما در تیلنو تلاش کردیم راهنما تروفی‌های بسیاری از از آثار مشهور و مطرح صنعت بازی‌های ویدیویی را در اختیار شما قرار دهیم که با مراجعه به صفحه راهنمای تروفی می‌توانید آن‌ها را مشاهده کنید. علاوه بر این از طریق کانال آپارات تیلنو می‌توانید راهنمای ویدیویی دریافت تروفی بازی‌های مختلف را تماشا کنید.

در صورتی که قصد تهیه و تجربه بازی Nioh را دارید می‌توانید به صفحه خرید بازی Nioh برای PS4 مراجعه کنید. همچنین امکان خرید بازی Nioh 2 برای PS4 و خرید بازی The Nioh Collection برای PS5 نیز وجود دارد.

نظر شما در مورد راهنمای تروفی بازی Nioh چیست؟ آیا با کمک آن تمامی تروفی‌ها را دریافت کردید؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: PlayStation Trophies

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *