عمومی

راهنمای بازی Tiny Tina’s Wonderlands برای مبتدیان: ۱۰ نکته و ترفند برای شروع

بازی Tiny Tina's Wonderland

از ترکیب بازی‌های فانتزی مرسوم کمپین D&D که تا به حال تجربه کرده‌اید با بازی‌هایی همانند بازی Borderlands چه چیزی به دست می‌آید؟ در نتیجه‌ی این تلفیق، بازی Tiny Tina’s Wonderlands، یک بازی اول شخص که داستان آن توسط یک شخصیت انتقام جوی محبوب روایت می‌شود، خلق خواهد شد. بازیکنان بازگشته از مجموعه بازی Borderlands می‌توانند بدون هیچ مکثی این بازی را شروع کنند، زیرا با فضای آن آشنایی کامل دارند، و تازه‌واردها نباید برای تطبیق با هرج و مرج خالص در این بازی مشکلی داشته باشند.

بازی Tiny Tina’s Wonderlands از تمام اسلحه‌های سری بازی Borderlands به صورت تصادفی استفاده کرده و می‌توانید از آنها بر علیه دشمنان فانتزی خود مانند دزدان دریایی اسکلتی و ترول‌های شیطانی استفاده کنید. برای اینکه ماجراجویی خود را هرچه بهتر در این سرزمین عجایب شروع کنید، در اینجا چند نکته و ترفند ضروری برای مبتدیان بازی Tiny Tina’s Wonderlands آورده شده است.

 

این گیم همانند بازی Borderlands است

به عنوان یک بازیکن از سری بازی Borderlands، ممکن است از خود بپرسید “Tiny Tina’s Wonderlands چیست؟” آیا این بازی در سبک شبیه سازی ساخته شده است؟ آیا واقعاً این بازی یک کمپین D&D است که در حال بازی کردن آن هستم؟ (یا در این مورد Bunkers and Badasses؟). باید گفت بازی Tiny Tina’s Wonderlands هنوز هم یکی از بازی‌های مجموعه Borderlands است. «داستان» این گیم یک اسپین آف از بازی DLC Borderlands 2 Tiny Tina’s Assault on Dragon Keep است. گیم‌پلی، مکانیک و طراحی بصری این بازی اساساً نسخه‌ای مشابه بازی Borderlands 3 هستند، اما این نکته چیز خوبی است!

با این حال، چند قابلیت جدید وجود دارد که بازیکنان قدیمی Borderlands می‌توانند به خاطر وجود آنها کمی هیجان زده شوند. اول از همه، در بازی Tiny Tina’s Wonderlands خبری از نارنجک‌ها نیست و در عوض جادوهایی را به شما معرفی می‌کند که همانند همان نارنجک‌ها عمل می‌کنند. به جای برداشتن مهمات برای داشتن نارنجک، طلسم‌های شما پس از گذشت زمان دوباره شارژ می‌شوند. برخی از این طلسم‌ها با چندین بار شارژ شدن به یکی از بهترین جادوها در تمام طول بازی Tiny Tina’s Wonderlands تبدیل می‌شوند.

بازی Tiny Tina’s Wonderlands یک دنیای نیمه باز است که در آن مناطق بزرگ بازی را کاوش خواهید کرد و در عین حال می‌توانید آزادانه در اطراف پرسه بزنید، ماموریت‌های جانبی را کامل کنید و در هر کدام از این مراحل آیتم‌های جذابی پیدا کنید. این نواحی که در مورد آن‌ها صحبت کردیم از طریق فضایی با نام Overworld به هم متصل می‌شوند، که با پیشرفت داستان، قفل آن را باز می‌کنید.

بخش مبارزه‌ای بازی نیز تقریباً مشابه بازی‌های گذشته Borderlands عمل می‌کند. شما یک محافظ دارید (که با گذشت زمان شارژ می‌شود)، و می‌توانید زمانی که سلامتی‌تان تحلیل رفته است، خود را احیا کنید، که در بازی Tiny Tina’s Wonderlands به نام Death-Save نیز شناخته می‌شود. دشمنان هنوز به صورت موج موج و دسته‌ای به سمت شما می‌آیند و در میان آن‌ها یک دشمن جان سخت نیز وجود خواهد داشت.

مهمترین چیزی که قبل از شروع بازی Tiny Tina’s Wonderlands باید بدانید این است که هیچ مکانیزم واقعی از D&D در این گیم وجود ندارد. شما برای اغوای متصدی بار، برای انتخاب نقاط حمله یا برای بررسی آیتم‌های کلکسیونی تاس نمی‌اندازید. شما در حال دویدن، تیراندازی و غارت در دنیایی هستید که صرفاً در سر Tiny Tina وجود دارد.

 

ماموریت Brighthoof

در هر بازی RPG، مدتی پس از ماموریت‌های مقدماتی، نقطه‌ای وجود دارد که در نهایت بیشتر قفل‌های بازی باز می‌شوند. در بازی Tiny Tina’s Wonderlands، آن منطقه Brighthoof نام دارد، پایتخت Wonderlands و خانه ملکه Butt Stallion است (بله، درست خواندید.) ماموریت Brighthoof فراتر از یک ماموریت آموزشی است، بنابراین ما با خیال راحت آن را اولین چالش واقعی این بازی می‌نامیم.

تا زمانی که ماموریت اولیه و اصلی Brighthoof را کامل نکرده‌اید، به فکر انجام مراحل جانبی این منطقه نباشید. این مراحل شامل ملاقات با Paladin Mike، دفع ارتش اسکلتی و شرکت در مراسم شوالیه شدن شما می‌شود. هنگامی که قفل لول متوسطه خود را باز کنید، متوجه خواهید شد که این چالش به پایان رسیده است. با این حال، ماموریت Brighthoof با یک سری از جوایز مطلوب همراه خواهد بود.

هر گیمری زمان زیادی را برای خلق کاراکتر خود در بازی صرف می‌کند. اگرچه این ویژگی برای بازی‌های RPG یک ضرورت است، بازی Tiny Tina’s Wonderlands همچنان یک گیم  با سبک تیراندازی اول شخص است. شما به ندرت کل شخصیت خود را از نمای بیرونی می‌بینید. حتی در آن زمان‌ها هم، در اکثر مواقع در حالت اول شخص هستند.

به جای اینکه در صفحه ایجاد کاراکتر معطل شوید، مستقیماً بازی را شروع کرده و تا زمانی که قفل ماموریت Brighthoof را باز کنید، بازی خواهید کرد. هنگامی که آن مرحله را رد کردید، می‌توانید ظاهر خود را در میخانه تغییر دهید.

ماموریت بازی تاینی تینا

کوله پشتی SDU خود را ارتقا دهید

شما می‌توانید ظرفیت حمل لوازم مختلف خود را در آهنگری Brighthoof ارتقا دهید. برای پیدا کردن مغازه آهنگری:

 • وقتی رو به فواره Butt Stallion هستید، به چپ بپیچید.
 • مسیر را به سمت بالا بروید تا با کوره آهنگری روبرو شوید.
 • برای انجام ارتقاء کوله خود به میز سمت چپ کوره نزدیک شوید. در اینجا می‌توانید ارتقاهای متنوعی مانند ارتقای ظرفیت مهمات برای هر سلاح و ارتقای ظرفیت کلی کوله پشتی، ارتقای لوازم غارت کرده گم شده و همینطور حساب بانکی خود را خریداری کنید.

بهترین ارتقایی که در آهنگری پیدا خواهید کرد، به چند دلیل کوله پشتی SDU خواهد بود. اولاً  اغلب در بازی Tiny Tina’s Wonderlands با دستگاه‌های فروش خودکار مواجه می‌شوید. علاوه بر این، اگر ظرفیت کامل کوله پشتی را در اختیار داشته باشید، هر دستگاه فروش خودکار وسایل به منزله یک ماشین سفر سریع در بین نقاط مختلف نقشه عمل خواهد کرد. می‌توانید در هر زمان به Brighthoof یا یکی از نزدیک‌ترین دستگاه‌ها در منطقه بازی مورد نظر خود برگردید. پول خود را برای ارتقای حساب بانکی یا ارتقای ظرفیت وسایل غارت از دست رفته هدر ندهید، حداقل نه در ابتدای این بازی.

ارتقاهای آهنگری بسیار گران قیمت هستند. به عنوان مثال، ارتقای کوله پشتی به لول بعدی (سطح 4) 81000 طلا قیمت دارد که بسیار است! مهمات در Wonderlands به وفور یافت می‌شوند، حتی در زمان جنگ با دشمنان خود. علاوه بر این، اگر کوله پشتی SDU خود را ارتقا دهید، به دستگاه غارت گمشده و یا حساب بانکی نیاز نخواهید داشت زیرا هرگز چیز مهمی را پشت سر نخواهید گذاشت. در نهایت، فروش لوازم بلااستفاده ساده است. کسب درآمد در بازی Tiny Tina’s Wonderlands به آسانی کشتن سربازان اسکلتی لول 1 است.

ارتقای کوله پشتی SDU

چند نکته و ترفند در مورد مدیریت موجودی کوله پشتی را در ادامه این راهنما مطرح خواهیم کرد.

 

پول خرج کنید

بازی Tiny Tina’s Wonderlands یک گیم از نوع تیرانداز و غارت است. به طور معمول، قانون شماره 1 تیراندازان غارتگر این است که “در هر گوشه‌ای از بازی یک وسیله و ابزار بهتری وجود دارد.” برای مثال، در بازی‌هایی مانند Destiny، قبل از رسیدن به لول نهایی، با ارتقای سلاح‌ها، منابع جمع شده را هدر می‌دهید. با این حال، این موضوع در بازی Tiny Tina’s Wonderlands صدق نمی‌کند.

شما هرگز سلاح‌های واقعی را در بازی Tiny Tina’s Wonderlands ارتقا نخواهید داد. تنها ارتقایی که خریداری خواهید کرد، ارتقای ظرفیت حمل وسایل است که در کارگاه آهنگری امکان پذیر می‌شود. بنابراین، از خرج کردن طلای خود در دستگاه های فروش خودکار در سراسر سرزمین عجایب تردید نکنید. شما متوجه این ماشین‌ها در اطراف مناطق بازی و در Brighthoof خواهید شد، اما هرگز آن‌ها را در Overworld نخواهید دید. همانطور که در تصویر بالا مشاهده می‌شود، این دستگاه‌ها به صورت سه بنر روی نقشه شما ظاهر می‌شوند. دستگاه‌های فروش خودکار وسایل همیشه در گروه‌های سه تایی دیده می‌شوند و موارد زیر را می‌فروشند:

 • The Mighty Knight: زره و سپر
 • The Warsmith: تفنگ ها و سلاح‌های سرد
 • Mystical Magicks: طلسم، حلقه و گردنبند

 

ویژگی‌های بازی tiny tina

هر دستگاه، مانند بازی‌های Borderlands، یک لیست «اقلام روز»  نیز ارائه می‌کند که پس از شمارش معکوس تایمر عوض می‌شوند.

تنها چیزی که ما خرید آن را توصیه نمی‌کنیم، جادوهای جدید است. معمولا شما یک ایده کلی از اینکه هر اسلحه جدید چه قابلیت‌هایی دارد، خواهید داشت. زره و لوازم جانبی جدید نیز فقط تاثیرات منفعلی را به هر کاراکتر اضافه می‌کنند، بنابراین توضیحات مربوط به هرکدام از آنها به اندازه کافی خوب است. با این حال، طلسم‌ها می‌توانند برایتان مشکل ساز شوند.

فقط به این دلیل که یک طلسم آسیب بیشتری می‌زند به این معنی نیست که با ساختار یا ترتیب دکمه‌های شما هم به خوبی کار می‌کند. به عنوان مثال، اگر در حال بازی با قدرت bumper jumper  بر روی دکمه L1 هستید، نیازی به قرار دادن طلسم‌های self-cast ندارید و می‌توانید آنها را به دکمه X اختصاص دهید. با این حال، تکرار طلسم‌ها به هدف‌گیری دقیق نیاز دارد و بنابراین، در صورت تخصیص مجدد این طلسم‌ها، روش خوبی برای شما نخواهند بود.

در عوض، در حین کاوش در Wonderlands، تکمیل ماموریت‌های جانبی و شکست دادن باس‌ها، می‌توانید جادوهای جدیدی را انتخاب کنید. شما همیشه می‌توانید این طلسم‌ها را تجهیز کنید و در جنگ‌های خود آنها را آزمایش کنید. با این حال، خرج کردن 50000 طلا برای طلسمی که در نهایت دوستش ندارید، می‌تواند یک ضرر واقعی در Butt Stallion باشد.

 

بازی با دوستان

بهترین بخش هر کمپین D&D، بازی با دوستان است. همین امر در مورد بازی Tiny Tina’s Wonderlands نیز صدق می‌کند. با این حال، بازی Tiny Tina’s Wonderlands چیزی بیش از شمشیر، سپر و موجودات افسانه‌ای را از اعماق تاریخ باستان بیرون می‌کشد. شما می‌توانید این بازی را به صورت splitscreen و بر روی یک دستگاه با دوستانتان بازی کنید!

بازیکنان پلی‌استیشن 5 و ایکس‌باکس سری X|S می‌توانند از قابلیت splitscreen چهار نفره لذت ببرند. متأسفانه، فقط کنسول‌های نسل آخر از صفحه نمایش دو نفره پشتیبانی می‌کنند. برای پخش splitscreen در بازی Tiny Tina’s Wonderlands، گزینه Add Splitscreen را از منوی اصلی انتخاب کنید. یک کنترلر اضافی را در پروفایل جدیدی ثبت کنید و یک کاراکتر ساخته شده را لود کرده و یا یک کاراکتر جدید ایجاد کنید.

بازیکنانی که به صورت co-op به بازی وصل هستند نیز می‌توانند به یک مرحله در حال انجام بپیوندند. برای انجام این کار، بازیکن باید بازی را متوقف کند. سپس، بازیکن شماره دو (یا سه یا چهار) باید دکمه X را فشار دهد تا به این مرحله بپیوندد. این بهترین بخش است: میزان سختی بازی برای هر شخصیت مستقل تنظیم می‌شود. برنامه این بازی یک سطح متوسط را برای همه بازیکنان در نظر نمی‌گیرد و از طرفی بازیکنان سطح پایین را به سرزمین‌های سطح بالا نمیبرد (یا برعکس).

به عنوان مثال، ما یک شخصیت سطح 1 جدید را به بازی که در آن شخصیت‌های سطح 22 وجود دارد اضافه کردیم. در طی یک رویارویی تصادفی در Overworld، شخصیت سطح یک مورد نظر ما، دزد دریایی روبروی خود را در سطح یک می‌دید در حالی که شخصیت سطح 22 همان دزد دریایی را در سطح 22 می‌دید. بنابراین، هنگام بازی چند نفره در کنار دوستان، نیازی به شروع مجدد برای حفظ رتبه خود ندارید تا تمام شما در یک سرزمین با یکدیگر قرار بگیرید.

برای انصراف از هر مرحله، کافی است کنترلرهای اضافی از بازی خارج شوند.

 

مدیریت صحیح دارایی‌ها

شما باید بین ارتقاء کوله پشتی  SDUخود و خرید از دستگاه‌های فروش تجهیزات، مدیریت دارایی مناسبی را تمرین کنید. برای شروع، هر چیزی را که پیدا می‌کنید، بردارید. حتی اگر هرگز از آن استفاده نخواهید کرد و در مقایسه با آنچه قبلاً دارید کم رنگ می‌شود، احتمالاً به قیمت یک قطعه طلای زیبا فروخته خواهد شد.

اگر متوجه شدید که ظرفیت موجودی کوله پشتی شما تمام شده، در اینجا یک نکته سریع برای آزاد کردن تعداد انگشت شماری از فضاهای داخل کوله پشتی وجود دارد. احتمالاً در داخل کیف خود لوازم تزیینی جدیدی دارید که از وجود آنها بی اطلاع هستید. این وسایل شامل الگوهای بنر، الگوهای زره و رنگ زره است. شکل آنها مانند کیسه‌هایی در صفحه موجودی کوله پشتی شما به نظر می‌رسند، اما برداشتن یکی از آنها به این معنی نیست که “در حال استفاده از آن هستید”. درعوض، باید با نگه داشتن ماوس روی این لوازم تزیینی موجود در فضای کیف خود و انتخاب آن، به صورت دستی از آنها استفاده کنید. پس از انتخاب، آن آیتم از بین می‌رود و مقداری فضای جدید آزاد می‌شود.

این وسایل بر روی شخصیت شما تجهیز نمی‌شوند. در عوض، این گزینه در میخانه Brighthoof باز می‌شود. با این حال، می‌توانید گزینه تکرار را انتخاب کنید و بازی به شما می‌گوید که چه زمانی از آن آیتم در کیف خود دارید. از آنجایی که نمی‌توانید این وسایل را بفروشید، فقط می‌توان آنها را رها کرد.

مدیریت صحیح دارایی‌ها در بازی

وقتی اقلامی را می‌فروشید، بسیار مراقب چیزهایی باشید که به عنوان لوازم غیرضروری علامت گذاری می‌کنید. حتی اگر کالایی را ناخواسته علامت‌ گذاری کرده باشید، در صورت فروش دسته‌ای، آن وسیله را نیز می‌فروشید. بنابراین، قبل از باز کردن دستگاه خرید و فروش وسایل، کوله پشتی خود را باز کنید و ببینید آیا تجهیزات بهتری در اختیار دارید یا خیر. هر بخش از تجهیزات خود را به صورت جداگانه مرور کنید، زیرا بازی مواردی را که کاربردی ندارند فیلتر می‌کند. به عنوان مثال، اگر سلاح سرد خود را انتخاب کنید، در طرف دیگر اسلحه یا حلقه‌های موجود خود را نخواهید دید، فقط سلاح‌های سرد را مشاهده خواهید کرد.

هنگامی که از موارد مجهز فعلی خود راضی شدید، هر چیز دیگری را به عنوان آیتم غیر ضروری علامت گذاری کنید، دستگاه فروش لوازم را باز کنید و گزینه Sell All Junk را انتخاب کنید. اگر هیچ موردی را علامت گذاری نکرده باشید، این گزینه ظاهر نمی‌شود.

 

بهترین تنظیمات دسته بازی (پلی استیشن)

بازی Tiny Tina’s Wonderlands به شما این امکان را می‌دهد که کنترلرهای خود را به طور کامل از ابتدا تنظیم کنید. بنابراین، بازیکنانی که به بازی با تکنیک bumper jumper علاقه دارند، می‌توانند این کار را انجام دهند. با این حال، چندین مرحله را باید طی کنید. برای تنظیم مجدد کنترلر خود در بازی Tiny Tina’s Wonderlands:

 • دکمه Start را فشار دهید
 • به سمت پایین به قسمت Options بروید
 • روی Controls کلیک کنید
 • روی Controller کلیک کنید
 • اقدامی را که می‌خواهید تنظیم کنید را انتخاب کنید
 • دکمه‌ای را که می‌خواهید آن عمل را به آن اختصاص دهید فشار دهید

برای شروع، با اختصاص دادن دکمه L1 یا R1 به عنوان دکمه پرش، دکمه X برای جادوها یا توانایی‌ها باقی می‌ماند. اگر با سبک Spore Warden بازی می‌کنید، برای هدف‌گیری توانایی Barrage خود، به دکمه R1 نیاز دارید. با این حال، فرض کنید که توانایی Blizzard (عمل ثانویه Spore Warden) را ترجیح می‌دهید، که سه طوفان یخبندان را برای آسیب رساندن به دشمنان نزدیک به بیرون می‌فرستد. در این صورت، می‌توانید با ضربه زدن به کمک دکمه X بدون هدف قرار دادن دشمنان، آن‌ها را از خود دور کنید. این کار مشابه تنظیم مجدد در Overwatch عمل می‌کند، جایی که توانایی bumper-jump با برخی از شخصیت‌ها کار می‌کند اما با برخی دیگر خیر.

همانطور که قبلا ذکر شد، طلسم‌ها به همین ترتیب عمل می‌کنند. اگر در حال انجام طلسم های AOE در اطراف شخصیت خود هستید، می‌توانید از بازی با روش bumper-jumper چشم پوشی کنید. با این حال، اگر نیاز به هدف قرار دادن جادوهای خود دارید، باید انگشتان خود را روی جوی استیک نگه دارید. قبل از اینکه کنترلر خود را مجدداً تنظیم کنید، شخصیت، توانایی‌ها، جادوها و سبک بازی خود را در نظر بگیرید و سپس بر اساس آن تنظیم مجدد کنید.

بهترین تنظیمات Tiny tina's wonderland

دو تنظیم کنترلر که باید حتما تغییر دهید، دکمه‌های crouch و ping هستند. برای بازی روان‌تر، crouch را روی دکمه R3 قرار دهید و سلاح سرد خود را روی دکمه دایره قرار دهید. انجام این کار به شما این امکان را می‌دهد که در حین حرکت سر بخورید و هدف بگیرید. همچنین گزینه ping از قبل تنظیم نشده است، بنابراین باید این کار را برای اولین بار به صورت دستی انجام دهید. سبک‌های مبارزه‌ای که نیروهای کمکی به همراه دارند، مانند Spore Warden و Clawbringer، می‌توانند به همراهان خود دستور دهند تا با زدن دکمه ping به دشمنان خاصی حمله کنند.

اختصاص دادن یک دکمه به ping ، کلیدهای میانبر سلاح D-pad شما را قربانی می‌کند. همچنین ممکن است دکمه Triangle را برای تغییر حالت شلیک تنظیم کند. برای تنظیم یک FPS طبیعی‌تر، با تغییر حالت دکمه شلیک به پایین روی D-pad، با این اتفاق مقابله کنید. ما هرگز متوجه نشدیم که از کلیدهای میانبر اسلحه استفاده می‌کنیم، بنابراین این تنظیمات اشتباه بزرگی نبود.

 

قطعات مقدس را جمع آوری کنید

در حین کاوش در Overworld، با زیارتگاه‌هایی در سراسر بازی Tiny Tina’s Wonderlands مواجه خواهید شد. هر زیارتگاه یک نام جالب داشته و برای باز کردن قفل آن باید چهار قطعه مقدس گم شده را پیدا کنید. این قطعات را می‌توان با تکمیل مراحل سیاه‌چال‌ها در Overworld و از طریق اکتشافات عمومی پیدا کرد. با این حال، باید چند نکته مهم در مورد یافتن قطعات مقدس در بازی Tiny Tina’s Wonderlands بدانید.

برای مبتدیان، Tina همیشه زمانی مشخص می‌شود که یک سیاه چال خاص شامل یک قطعه مقدس است. تاکنون متوجه شده‌ایم که قطعات مقدس از همین طرح پیروی می‌کنند. شما می‌توانید سه تا از چهار قطعه را در سیاهچال های Overworld پیدا کنید. با این حال، قطعه نهایی در پشت مرحله‌ای از بازی قفل شده است که احتمالا هنوز قفل آن را باز نکرده‌اید. برای پیدا کردن آن قطعه چهارم مقدس سر خود را به دیوار نکوبید. فقط داستان اصلی بازی را پیش ببرید، و در نهایت قفل‌ها و میانبرهای جدید را باز خواهید کرد. سپس یک لحظه بخصوصی خواهید داشت و مکان قطعه را کشف خواهید کرد و به آخرین قطعه عبادتگاه بر می‌گردید.

زیارتگاه‌ها به شما قابلیت‌های اثرگذار‌ جهانی مانند 10% افزایش امتیاز تجربه و 10% افزایش میزان طلا را می‌دهند. روی ژورنال خود کلیک کنید و از D-pad برای رفتن به World Buffs استفاده کنید تا ببینید کدامیک از این قابلیت‌ها فعال هستند. این موارد را نمی‌توان روشن یا خاموش کرد و با تکمیل هر زیارتگاه، به طور خودکار فعال می‌شوند. همچنین می‌توانید پیشرفت خود را در راستای تکمیل هر زیارتگاه دنبال کنید، زیرا به شما می‌گوید که چند قطعه مقدس را برای زیارتگاه جمع آوری کرده‌اید.

جمع آوری قطعات مقدس

دشمنان را از بین ببرید

در حین کاوش در Overworld، هنگام حرکت در میان چمن‌های بلند با دشمنان تصادفی مختلفی روبرو خواهید شد. مانند نبردهای تصادفی بازی Pokémon، این دشمنان نیز به RNG متکی هستند، بنابراین نمی‌توان گفت چه زمانی در مقابل شما ظاهر می‌شوند. اگر یکی از آن‌ها را تحریک کنید، یک NPC در Overworld ایجاد می‌شود و شروع به تعقیب شما می‌کند. به محض اینکه آنها شما را لمس کنند، حمله آغاز می‌شود. اکنون، باید قبل از بازگشت به دنیای Overworld، چند موج از دشمنان را به صورت اول شخص شکست دهید.

متأسفانه این دشمنان بیشتر از اینکه سودمند باشند، آزاردهنده هستند. شما لوت با ارزشی از جانب آن‌ها دریافت نمی‌کنید و مقدار XP کسب شده از آن‌ها نیز فقط در لول‌های پایین به شما کمک می‌کند. با این حال، راهی برای اجتناب از برخورد با آنها وجود دارد.

برای جلوگیری از برخوردهای تصادفی در بازی Tiny Tina’s Wonderlands با دشمنان، کافی است قبل از اینکه آن‌ها شما را لمس کنند، به NPC ضربه بزنید. همچنین لازم نیست به آن‌ها اجازه دهید نزدیک شما شوند، زیرا ضربه زدن در Overworld دارای فاصله‌ی فانتوم قابل توجهی است. بله، شما هر گونه طلا، آیتم، و امتیاز XP را با از بین بردن برخورد بین NPC و خودتان قربانی می‌کنید. با این حال، هنگامی که در بازی غرق می‌شوید و مدت زمان طولانی‌ در حال بازی کردن هستید، زمان و صبر شما ارزشمندتر از تمام آن جایزه‌ها خواهد بود.

 

ماموریت‌های جانبی را کامل کنید

مانند هر بازی RPG دیگری، ماموریت‌های جانبی بهترین راه برای جمع کردن طلا و کسب امتیاز XP در بازی Tiny Tina’s Wonderlands هستند. هر زمان که منطقه جدیدی پیدا کردید، چه به صورت اول شخص و چه در Overworld، با سه یا چهار مرحله جانبی روبرو خواهید شد. خوشبختانه، با بالا رفتن سطح بازی، مقیاس بازی افزایش می‌یابد. زمانی که بخواهید یک مرحله جانبی که در سطح پنج بوده را بعد از مدت‌ها در لول فعلی خودتان کامل کنید، میزان سختی آن افزایش می‌یابد و متناسب با سطح شما خواهد شد. بازگشت به عقب و تکمیل این ماموریت‌ها ارزش پاداش و زمان گذاشته شده برای آن را دارد، زیرا در عوض آیتم‌های سطح پایینی را که به آن نیاز ندارید، دریافت نخواهید کرد.

برخی از ماموریت‌های جانبی اجباری‌تر از بقیه هستند. به عنوان مثال، وقتی وارد Unfathomable Fathoms می‌شوید، با یک NPC به نام Margravine در خارج از Drowned Abyss مواجه می‌شوید. با این حال، شما نمی‌توانید به Drowned Abyss دسترسی داشته باشید، زیرا در آن سوی شکاف بی‌انتها قرار دارد. اما اگر ماموریت او را کامل کنید، او به شما یک افسونی می‌دهد که می‌تواند پل‌های نامرئی را پیدا کند. با دیدن ستون های سنگی شکسته متوجه یک پل نامرئی در جلو خود خواهید شد. همچنین این اتفاق یک لحظه بخصوص در راستای پیدا کردن یکی دیگر از قطعات مقدس گرانبهای منطقه باشد.

منبع: digitaltrends

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *