راهنمایی و آموزش, راهنمای بازی, راهنمای مراحل بازی

راهنمای بازی Remnant 2 برای مبتدیان

راهنمای بازی Remnant 2 برای مبتدیان

به Remnant 2 خوش آمدید! بازی سولز لایکی که در آن به عنوان یک بازمانده باید در جهانی آخرالزمانی زنده بمانید و با دشمنان سرسختی مبارزه کنید. اسم شما The Wanderer است، که همراه با دوستانتان به شهری کوچک برخورده‌‎اید که سعی دارند بشریت و تمدن را زنده نگه دارند، این شهر Ward 13 نام دارد. پس از ورود پرحادثه شما به این موقعیت، مردم به دنبال پاسخی برای قدم بعدی هستند، به همین دلیل ما راهنمای بازی Remnant 2 را آماده کرده‌‎ایم تا زنده ماندن در این دنیای خطرناک کمی آسان‎‌تر شود.

شروع Remnant 2

راهنمای بازی Remnant 2 برای مبتدیان

بعد ساخت شخصیت و به اتمام رساندن بخش Prologue، به شهر Ward 13 می‌‎رسید. درحالی که دوست شما در بیمارستان معالجه می‌‎شود، می‌‎توانید به گشت و گذار بپردازید. از این فرصت استفاده کنید تا با NPCها آشنا شوید چون درست مانند هر عنوان سولزلایک دیگری در Remnant 2 نیز هر شخصیت داستان و نصیحتی دارد که می‎‌توانید از آن‌ها برای پیشرفت در داستان بهره ببرید.

ماموریت شما در Remnant 2

راهنمای بازی Remnant 2 برای مبتدیان

هدف شما در بازی، پیدا کردن دلیل به وجود آمدن Root و بررسی آن است. Root آفتی که کل جهان را درگیر کرده و درحال نابودی واقعیت است. در این ماجراجویی همراهان گمشده خود را پیدا و دوستان جدیدی نیز خواهید یافت.

برای سفر بین دنیاها نیاز به Worldstone دارید، کریستالی بزرگ و شناور که در مرکز Ward 13 قرار دارد. به هر دنیایی که سفر کنید، با چالش‎‌های متعددی رو به رو می‌‎شوید که برای پیشرفت روند داستان باید بر آن‌ها غلبه کنید. دنیاهای Remnant 2 بزرگ و متنوع هستند، به همین دلیل ممکن است دومین Playthrough شما هیچ شباهتی به اولین باری که بازی را به اتمام رساندید نداشته باشد. کسانی که نسخه‌ی اول این سری را تجربه کردند، می‌دانند که هر مسیر در این بازی، به صورت رندوم تولید می‌شود. این مکانیک جذاب در Remnant 2 نیز حضور دارد و پیشرفت بسیاری کرده است.

هر دنیای بازی دارای دو منطقه بسیار بزرگ است که توسط یک دانجن به هم متصل می‎‌شوند، همچنین هر منطقه نیز دانجن‌‎های کوچکتر خود را دارد. البته به لطف مکانیکی که در بخش قبلی به آن اشاره کردیم، نمی‌توانید تمام دانجن‌ها در اولین Playthrough خود پیدا کنید.

Statهای شخصیت

راهنمای بازی Remnant 2 برای مبتدیان

Abilityهای کارکتر شما به دو روش Archetypeها و Traitها شخصی سازی می‎‌شوند. این دو قابلیت، Skillهایی که می‎‌توانید در مبارزه و یا خارج از مبارزه استفاده کنید، بهترین سلاح برای شما و دیگر ویژگی‌‎های کارکتر را تعیین می‌‎کنند. در ادامه مطلب به طور کامل آن‌ها را توضیح می‌‎دهیم.

Archetypeها

راهنمای بازی Remnant 2 برای مبتدیان

انتخاب یک Archetype به شما اجازه می‎‌دهد نحوه بازی خود را شخصی سازی کنید.

می‌خواهید دشمنان خود را از فاصله‌ی نزدیک مشت باران کنید؟ یک Archetype مخصوص شما وجود دارد. می‎‌خواهید دشمنان را از فاصله زیاد قلع و قمع کنید؟ برای این مورد نیز یک Archetype وجود دارد. در ابتدای بازی تنها چهار Archetype در دسترس قرار دارند که شامل:

  • Challenger: یک Brute خشن و قدرتمند که می‌تواند آسیب زیادی را تحمل کند و با ضربات Melee (نزدیک) دشمنان را به زانو در بیاورد.
  • Hunter: یک تیرانداز ماهر و حرفه‎‌ای که با استفاده از سلاح خود از فواصل دور دشمنان را از پای در می‎‌آورد.
  • Medic: پزشکی آموزش دیده که سلامتی خود و تیم را در شرایط سخت نگه می‎‌دارد.
  • Handler: بازمانده‌‎ای تنها و خودکفا که تنها کمکی که نیاز دارد از طرف سگ همراه او است.

Archetypeها در Remnant 2 شبیه Classها در دیگر بازی‌‎ها عمل می‌کنند، اما چند تفاوت جزیی وجود دارد که باید از آن‌ها مطلع باشید:

  1. می‌توانید یک Archetype دوم نیز انتخاب کنید. بعد از به دست آوردن ده Trait Point ، بازی به شما اجازه انتخاب دومین Archetype را می‌‎دهد، که به تمام قابلیت‎‌های آن به جز Prime Perk دسترسی پیدا خواهید کرد. زمانی که دو Archetype انتخاب کرده‌‎اید، XP دریافتی شما بین هر کدام نصف می‎‌شود.
  2. Archetype را می‌توانید بدون محدودیت تغییر دهید. Archetypeها با پیدا کردن و یا خریدن آیتم‎‌های خاصی و بردن آن‌ها پیش شخصیت Wallace آزاد می‌‎شوند. او از این آیتم‎‌ها استفاده و Engramها را طراحی می‌‎کند، به همین دلیل محدودیتی در تغییر Archetype اصلی و فرعی ندارید.
  3. Archetypeهای بیشتری را می‌توانید پیدا کنید. Archetypeهای مخفی‎‌ای را می‌‎توانید در جهان بازی با یافتن آیتم‎‌های مرموزی پیدا کنید. البته این آیتم‎‌ها به شدت نادر هستند.
  4. Archetypeها Trait اضافه می‌کنند. هر Archetype یک Trait اصلی (همان Prime Trait) دارد که با بالا بردن لول Archetype، سطح آن نیز افزایش پیدا می‎‌کند. این Traitها تنها در صورتی کار می‎‌کنند که Archetype مخصوص به آن‌ها را انتخاب کرده باشید.

نحوه کار Traitها

راهنمای بازی Remnant 2 برای مبتدیان

Traitها درواقع ارتقایی برای Statهای اصلی هستند که با استفاده Trait Pointها می‎‌توان سطح آن‌ها را افزایش داد. تقریبا برای هرکدام از Statها یک Traitنیز وجود دارد. یکی از آن‌ها ممکن است که Encumberance شخصیت را کاهش دهد و دیگر می‌تواندی سرعت بازگشت سلامتی بیشتر کند، درکل تنوع این بخش بسیار بالا است.

با شکست دادن باس فایت‎‌ها، تکمیل مراحل و پیدا کردن Archetypeها، Traitهای جدیدی به دست می‌‎آورید. البته تعدادی Trait وجود دارند که با به اتمام رساندن مراحل با روشی خاص به دست می‎‌آیند. به عنوان مثال دو Trait با نام‎‌های Barkskin و Bloodstream در بازی وجود دارند که با پاسخ دادن تعدادی سوال که توسط یکی از NPCها مطرح می‌شود، به آن‌ها دسترسی پیدا می‎‌کنید، به همین دلیل با توجه به پاسخ‎‌های شما ممکن است از بین Bloodstream و یا Barkskin یکی را دریافت کنید. در Remnant 2 می‎‌توانید با نابود کردن باس‎‌ها و یا پیدا کردن Tomes of Knowledge تعدادی ، Trait Point کسب کنید. Tomes of Knowledgeها را با درخشش آبی رنگ اطرافشان در دانجن‎‌ها و دیگر نقاط جهان بازی پیدا خواهید کرد.

منبع: IGN

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *