راهنمای بازی, راهنمای مراحل بازی, راهنمایی و آموزش

راهنمای چلنج های هفتگی فورتنایت (هفته چهاردهم سیزن ۷ از چپتر ۲)

فورتنایت

به طبق روال همیشه چلنج های هفتگی فورتنایت در دسترس قرار گرفته‌اند تا بتوانید با تکمیل آن‌ها، XP کسب کرده و لول خود را ارتقا دهید. با راهنمای چالش‌های هفتگی بازی Fortnite همراه تیلنو باشید.

شرکت Epic Games سیزن هفت چپتر دوم فورتنایت را از چند وقت پیش در دسترس قرار داده و اتفاقات جالبی را رقم زده است. این سیزن به طور هفتگی چالش‌های Legendary و Epic را در دسترس بازیکنان قرار می‌دهد تا آن‌ها بتوانند XP لازم برای ارتقا سطح خود را به دست آورند. سیزن هفتم بازی Fortnite دارای حالتی فضایی است که در طی آن UFOها وارد نقشه بازی شده‌ و تجهیزات مختلفی را هم با خود آورده‌اند. سیزن هفتم هم مانند سایر فصل‌های فورتنایت، دارای Battle Pass و کلی آیتم‌های تزئینی جذاب است. برای این که بتوانید آیتم‌های بتل پس را به دست آورید، باید Battle Star بگیرید. این Battle Starها رابطه مستقیمی با کسب XP دارند که باید آن‌ها را با انجام دادن چالش‌ها و بازی کردن، به دست آورید.

توجه کنید که چلنج های اپیک تا آخر سیزن باقی می‌مانند و فرصت زیادی برای تکمیل آن‌ها دارید. اما اگر دوست دارید چلنج های لجندری فورتنایت را هم انجام دهید، تنها یک هفته وقت خواهید داشت؛ پس بهتر است حواس خود را جمع کنید. همچنین اگر قصد دارید چالش‌های اپیک هفته‌های گذشته را انجام دهید، می‌توانید از مقاله‌هایی که در ادامه قرار می‌گیرند استفاده کنید:

چلنج های اپیک این هفته فورتنایت:

توضیحات نام چالش
یک Rift را پس از خرید از یک شخصیت، فعال کنید Activate a rift after purchasing it from a character (1)
در منطقه Corny Complex، از چهار گیاه‌ تغذیه کنید Collect foraged items at Corny Complex (4)
سه تا از Alien Eggها را نابود کنید Destroy alien eggs (3)
یک Alien Parasite متصل شده را بکشید Eliminate an attached alien parasite (1)
۲۵ واحد از سازه‌های مختلف را در مناطق Holly Hatchery و Corny Complex بسوزانید Ignite structures in Holly Hatchery and Corny Complex (25)
هنگامی که سوار وسایل نقلیه هستید به دشمنان ۱۵۰ واحد آسیب بزنید Damage opponents while in a vehicle (150)
لاستیک یک خودروی IO را نابود کنید Pop tires on IO vehicles (1)

چالش‌های اپیک این هفته فورتنایت کمی سخت هستند و برای انجام دادن آن‌ها باید کمی حوصله به خرج دهید. برای تکمیل اولین چالش اپیک این هفته، باید نزد یکی از سه NPC مورد نظر در نقشه یعنی ریک سانچز (Rick Sanchez)، بیست بوی (Beast Boy) یا بانکر جوزنی (Bunker Josney) رفته و یک Rift بخرید. برای خرید Rift، به ۲۵۰ واحد Gold Bar نیاز خواهید داشت. زمانی که خرید خود را نزد هر یک از این سه شخصیت انجام دادید، کافی است Rift به دست آمده را فعال کنید. برای انجام دادن چالش دوم هم باید به منطقه Corny Complex بروید و از آیتم‌های موجود در این منطقه تغذیه کنید. منظور از این آیتم‌ها مواردی مانند ذرت و کلم است که در منطقه مذکور به راحتی پیدا می‌شوند. چالش سوم هم مربوط به نابود کردن تخم بیگانگان یا همان Alien Egg می‌شود. شما می‌توانید این Alien Eggها که در سطح نقشه پخش شده‌اند را با توجه به ویدیویی که در ادامه قرار می‌گیرد، پیدا کرده و بعد از رویارویی با آن‌ها، نابودشان کنید.

چلنج بعدی که باید به آن اشاره کنیم، مربوط به انگل‌های فضایی (Alien Parasites) هستند که به یک موجود زنده متصل شده‌اند. این انگل‌ها به محض این که یک موجود زنده را مشاهده کنند، به سمت آن می‌روند و او را به تسخیر خود در می‌آورند. برای تکمیل این چالش باید انگل‌هایی که به موجودات زنده مانند حیوانات یا دشمنان متصل شده‌اند را بکشید. چالش پنجم هم مربوط به سوزاندن سازه‌های مختلف در منطقه Corny Complex است. در ابتدا به سمت این منطقه بروید و دنبال بنزین بگردید که در قالب آیتم‌های قابل دسترسی هستند. حال محفظه بنزین به دست آمده را سمت یک خانه بیندازید و سپس با اسلحه به سمت آن شلیک کنید تا محیط اطراف را بسوزاند. حال باید ۲۵ واحد از سازه‌های مختلف را بسوزانید تا این چالش فورتنایت هم انجام شود.

در ادامه، بازی از شما می‌خواهد سوار یک وسیله نقلیه شوید و هنگامی که آن را کنترل می‌کنید، به دشمنان خود ۱۵۰ واحد آسیب وارد کنید. کافی است زمانی که سوار یک خودرو هستید به سمت دشمنان بروید و از روی آن‌ها رد شوید. چالش بعدی هم دوباره مربوط به خودروهای موجود در بازی می‌شود. برای تکمیل این چالش به یکی از پایگاه‌های IO موجود در نقشه بروید و در سطح آن‌ها دنبال ماشین بگردید. حالا کافی است با اسلحه خود به لاستیک یکی از آن‌ها شلیک کرده و آن را نابود کنید. پس از انجام این کار، چالش‌های اپیک هفته چهاردهم سیزن ۷ از چپتر ۲ بازی Fortnite به اتمام می‌رسد.

فورتنایت

چلنج های لجندری این هفته بازی Fortnite:

توضیحات نام چالش
با استفاده از تلفن‌های عمومی از Dr. Slone ماموریت بگیرید Get Slone’s orders from a payphone (1)
به سه شخصیت از رویداد قریب الوقوع هشدار دهید Warn characters of impending doom (3)
چهار تابلوی هشدار را در نقشه قرار دهید Place warning signs (4)
دو تا از Radar Dishها را خاموش کنید Shut down the radar dishes (2)
از تلاش خرابکارانه جاسوس نفوذی جلوگیری کنید Spoil the mole’s sabotage attempt (1)
با جاسوس نفوذی ملاقات کنید Confront the mole (1)

چالش‌های لجندری این هفته هم کمی سخت هستند و باید برای انجام دادن آن‌ها کمی وقت بگذارید. چالش اول از آنجایی که در هفته‌های قبل هم وجود داشت، آشنا به نظر خواهد رسید. برای انجام دادن آن کافی است نزد یک تلفن عمومی بروید و از شخصیت Dr. Slone‌ ماموریت بگیرید. چلنج دوم حداقل از نظر محتوای داستانی کمی متفاوت با آن مواردی است که مشاهده کردیم. برای تکمیل این چالش باید پیش سه تا از ۲۲ شخصیتی که در سیزن ۷ از چپتر ۲ بازی Fornite وجود دارند، بروید و آن‌ها را از رویداد آینده نزدیک مطلع کنید. در واقع فورتنایت در هفته آینده میزبان رویدادی خواهد شد که به حضور بیگانگان در آسمان بازی پایان خواهد داد. شما باید برای تکمیل چالش به سه تا از NPCها نسبت به این رویداد هشدار دهید.

سومین چالش لجندری این هفته از شما می‌خواهد که چهار تابلو هشدار را در سطح نقشه قرار دهید. شما می‌توانید محل استقرار این تابلو‌های هشدار را در مناطق Pleasant Park، Dirty Docks و Misty Meadows پیدا کنید. چلنج بعدی از شما می‌خواهد که دو تا از هفت IO Dish موجود در نقشه را خاموش کنید. برای انجام این کار به IO Baseهای موجود در نقشه بروید و سپس دنبال یک Power Box کوچک بگردید. به محض این که این Power Boxها را پیدا کردید، با آن‌ها تعامل کنید تا این چلنج نیز به پایان خود برسد.

برای انجام دادن چالش بعدی باید باز هم به سراغ منطقه Corny Complex بروید؛ محلی که تحت تاثیر نیروی بیگانگان قرار گرفته و قسمت‌هایی از آن به صورت معلق در هوا دیده می‌شود. برای تکمیل چالش پنجم باید به سمت یکی از این قسمت‌های معلق بروید که روی آن یک طویله چوبی و به نسبت بزرگ وجود دارد. درست در زیر این طویله، یک ورودی پیدا می‌شود که ظاهر متفاوتی دارد و به احتمال زیاد خیلی سریع متوجه آن می‌شوید. در ادامه، باید به دنبال دستگاهی بگردید که با عنوان Countermeasure شناخته می‌شود و شباهت زیادی به یک توپ بزرگ رباتیک دارد. پس از اینکه آن را پیدا کردید، با آن تعامل برقرار کنید تا این چالش هم به پایان برسد. پس از انجام چالش پنجم، متوجه هویت Mole یا همان جاسوس نفوذی خرابکار خواهید شد. حال برای انجام دادن چلنج آخر باید با این جاسوس ملاقات کنید. او در IO Base حاضر میان دو منطقه Craggy Cliffs و Steamy Stacks قرار دارد که ندیدن آن کمی دور از ذهن است. حالا کافی است وارد مقر IO شوید و با NPC موجود در آن که یک شخصیت مونث است، ارتباط برقرار کنید. هنگامی که این عملیات را به پایان رساندید، چالش‌های هفته چهاردهم سیزن ۷ از چپتر ۲ فورتنایت هم به پایان خواهد رسید.

اگر در انجام هر یک از این چالش‌ها به دردسر افتادید، می‌توانید از ویدیویی که در ادامه قرار می‌گیرد استفاده کنید:

نظر شما در مورد چالش‌های هفته چهاردهم بازی Fortnite چیست؟ آیا موفق به تکمیل آن‌ها شدید؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

اینستاگرام تیلنو
بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *