راهنمای خرید, راهنمای خرید بازی

سخت ترین بازی های شوتر اول شخص (بخش دوم)

سخت ترین بازی های شوتر اول شخص (بخش دوم)

بازی‌های شوتر اول شخص (FPS) به دلیل ارائه تجربه‌ای هیجان‌انگیز و پرتنش، مخاطبان زیادی را به سمت خود جلب کرده‌اند. البته برخی از این آثار چنان سخت هستند که شما را واقعا به دردسر می‌اندازند. پیش از این مقاله‌ای در این خصوص در سایت تیلنو منتشر شد. حالا ما در این مقاله قرار است بخش دوم لیست سخت ترین بازی های شوتر اول شخص را به شما معرفی کنیم. پس با تیلنو همراه باشید.

 

همان‌طور که پیش‌تر گفتیم، تجربه اول بازیکنان از بازی‌های شوتر اول شخص احتمالا چالش برانگیز خواهد بود. برای حرفه‌ای شدن در هدف‌گیری و حرکت کردن به صورت همزمان در این آثار باید حسابی تمرین کنید. بازی‌های شوتر در طی سال‌ها، پیشرفت زیادی را تجربه کرده‌اند و حالا در آثار جدید شاهد مکانیسم‌های تازه‌ای هستیم و عملکرد سلاح‌ها نیز به شکل چشم‌گیری ارتقا یافته‌اند.

 

از دید بسیاری از عاشقان سبک FPS، احتمالا این ژانر کمی تکراری شده؛ زیرا بسیاری از آثار حالا تبدیل به یک نسخه کپی شده از فرنچایز Halo و Call of Duty  شده‌اند. این یک مشکل جدی است، اما هنوز هم می‌توان بازی‌های چالش برانگیزی در سبک شوتر اول شخص پیدا کرد که حسابی شما را به دردسر می‌اندازند. اگر می‌خواهید سخت ترین بازی های شوتر اول شخص را بشناسید، با ما در ادامه این مقاله همراه باشید. آثار این لیست هم شامل بازی‌های چندنفره می‌شوند و هم عناوین تک‌نفره را دربرمی‌گیرند.

 

بازی Serious Sam: The Second Encounter

پلتفرم: پی سی

چرا سخت است؟ بخش مبارزات طاقت‌فرسا.

 

سخت ترین بازی های شوتر اول شخص (بخش دوم)

 

دشوارترین بخش در بازی‌های سری Serous Sam، چالش‌ها و مبارزات نهایی آن است. در این مواقع دشمنان دیرتر می‌میرند و در عین حال، سم (Sam) آسیب‌پذیرتر است. همه نسخه‌های سری Serious Sam همین حد از سختی را ارائه می‌دهند، ولی هیچ یک از آن‌ها دشوارتر از بازی Serious Sam: The Second Encounter نیستند.

 

استودیو Croteam به مقدار چشم‌گیری تعداد دشمنان را در این نسخه افزایش داده است. در بازی Serious Sam: The Second Encounter مراحل و محیط بزرگ‌تر از قبل شده‌اند، لیست سلاح‌ها به شکل هوشمندانه‌ای تغییر کرده و تنوع دشمنان بیشتر شده است. این تغییرات در کنار سخت‌تر شدن بازی موجب می‌شوند که اگر لحظه‌ای لغزش کنید، سریع از بین بروید. زمانی اوضاع خراب‌تر از قبل می‌شود که بازی شما را در اتاقی کوچک حبس می‌کند و صدها دشمن را به جانتان می‌اندازد. از همین رو می‌توان این اثر را یکی از سخت ترین بازی های شوتر اول شخص دانست.

 

بازی Doom Eternal

پلتفرم‌ها: پلی استیشن 4، پلی استیشن 5، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس و اس، نینتندو سوییچ، استادیا و پی سی

چرا سخت است؟ باید بر مکانیسم‌های گیم‌پلی مسلط شوید.

 

سخت ترین بازی های شوتر اول شخص (بخش دوم)

 

با این که زمان زیادی از انتشار بازی Doom Eternal نمی‌گذرد، اما این اثر توانسته تاثیر زیادی روی سبک شوتر اول شخص بگذارد. این بازی شما را با سیل عظیمی از دشمنان مواجه می‌کند که باید بدون استراحت با آن‌ها مقابله کنید. نیروهای جهنمی در این اثر بدون وقفه به سمتتان هجوم می‌آورند و اجازه نمی‌دهند لحظه‌ای آرام و قرار داشته باشید.

 

بازی Doom Eternal از این لحاظ عملکرد فوق‌العاده‌ای دارد، حتی اگر درجه سختی آن را کم کرده باشید. اما درجه سختی Ultra Nightmare است که واقعا شما را به چالش خواهد کشید. یک اشتباه کوچک در این حالت نه تنها باعث کشته شدن شما می‌شود، بلکه بعد از مرگ باید کل بازی را از اول شروع کنید. اگر می‌خواهید این بازی را در بالاترین درجه سختی تجربه کنید، باید به تمام مکانیسم‌های آن مسلط شوید و هیچ نقصی نداشته باشید. آثار کمی وجود دارند که می‌توانند مانند بازی Doom Eternal نشانه‌گیری و پناه‌گیری بازیکنان را بهبود ببخشند. در نتیجه این اثر را می‌توان یکی از سخت ترین بازی های شوتر اول شخص در نظر گرفت.

 

بازی ARMA 3

پلتفرم: پی سی

چرا سخت است؟ شبیه‌سازی واقعیت.

 

سخت ترین بازی های شوتر اول شخص (بخش دوم)

 

سری بازی‌های ARMA جوری طراحی شده‌اند که حس واقع‌گرایی را به بهترین نحو به مخاطب القا کنند. قابل ذکر است که سازندگان این مجموعه برنامه‌ای برای تمرین نیروهای نظامی آمریکا نیز ساخته‌اند. درست است که این‌ها عینا شبیه هم نیستند، اما باید اذعان کرد که ARMA 3 چیزی از این شبیه‌سازی‌ها کم ندارد. در واقع این اثر به قدری سخت است که بسیاری از بازیکنان در همان ابتدا تسلیم شده و از ادامه دادن آن منصرف می‌شوند.

 

یکی از دلایل اصلی حضور این اثر در لیست سخت ترین بازی های شوتر اول شخص، مکانیسم‌های آن است. در بازی آرما 3 درست مانند دنیای واقعی با یک گلوله کشته می‌شوند. همچنین در این بازی خبر از بهبود سلامتی در حین سنگر گرفتن نیست و نباید از آن انتظار ارائه تجربه‌ای مشابه با سایر بازی‌های ژانر FPS داشته باشید. بازی ARMA 3 برای طرفداران سبک شوتر اول شخص، به منزله بازی Microsoft Flight Simulator برای علاقه‌مندان به خلبانی هواپیماها است.

 

بازی Rainbow Six: Siege

پلتفرم‌ها: پلی استیشن 4، پلی استیشن 5، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس و اس، نینتندو سوییچ، استادیا و پی سی

چرا سخت است؟ هدشات شدن توسط دشمنان و طولانی بودن پروسه مسلط شدن به گیم‌پلی.

 

سخت ترین بازی های شوتر اول شخص (بخش دوم)

 

بازی Rainbow Six: Siege جدیدترین نسخه از بازی‌های شوتر تاکتیکی یوبیسافت (Ubisoft) است. برخلاف بازی Rainbow Six: Vegas که روی مراحل تک‌نفره یا Terrorist Hunt متمرکز بود، نسخه Siege روی بخش چندنفره تمرکز بیشتری دارد.

 

بازی Rainbow Six: Siege به لطف نقشه گسترده و ویژگی‌های متنوعش به یکی از بزرگترین آثار رقابتی در دنیای گیم تبدیل شده است. به جرات می‌توان گفت تعداد استراتژی‌هایی که کاربران در این اثر می‌توانند استفاده کنند، قابل شمارش نیست. همین خصوصیات است که این بازی را به یک تجربه هیجان‌انگیز تبدیل می‌کند. کشتن با شلیک تنها یک گلوله مزید بر علت می‌شود که ما این اثر را در لیست سخت ترین بازی های شوتر اول شخص قرار دهیم. اکثر بازیکنان جدید بازی Rainbow Six: Siege احتمالا به سرعت از آن ناامید می‌شوند، زیرا کاربران قدیمی همه‌ی فوت و فن‌های آن را بلدند و می‌توانند به راحتی تازه‌واردها را از بین ببرند.

 

 

بازی Far Cry

پلتفرم‌ها: پلی استیشن 3، ایکس باکس 360 و پی سی

چرا سخت است؟ دشمنانی با قدرت بیش از حد در نیمه دوم بازی.

 

سخت ترین بازی های شوتر اول شخص (بخش دوم)

 

استودیو Crytek می‌داند که چطور یک اثر سخت و زیبا بسازد. بسیاری این استودیو را با بازی Crysis می‌شناسند که هنوز هم اثری درخشان محسوب می‌شود. اما باید بدانید که استودیو Crytek سازنده نسخه اول از سری بازی‌های فارکرای نیز هست.

 

بازیکنان در مراحل ابتدایی بازی Far Cry باید اردوگاه‌های دشمنان را پیدا کرده و رویکردی برای حمله به آن‌ها اتخاذ کنند. این چرخه در گیم‌پلی توسط یوبی سافت به سایر نسخه‌های فارکرای نیز اضافه شد. همه چیز به خوبی در بازی Far Cry پیش می‌رود، تا این که به نیمه‌ی دوم  آن می‌رسیم. به نظر می‌رسد که استودیو Crytek یک باره تصمیم می‌گیرد دشمنان عادی بازی را به جهش‌یافته‌هایی سرسخت‌تر تبدیل کند. در واقع در نیمه دوم بازی Far Cry این دشمنان جدید هستند که جزیره را در اختیار دارند و شما برای کشتن آن‌ها باید تا گلوله آخر خشابتان را شلیک کنید. این جهش‌یافته‌های قدرتمند موجب شده‌اند که این اثر به یکی از سخت ترین بازی های شوتر اول شخص تبدیل شود.

 

بازی Call Of Duty: World At War (بخش داستانی)

پلتفرم‌ها: پلی استیشن 3، ایکس باکس 360 و پی سی

چرا سخت است؟ در درجه سختی Veteran، دشمنان بسیار زیادی به سمت شما هجوم می‌آورند و دائما با پرتاب نارنجک مواجه خواهید شد.

 

سخت ترین بازی های شوتر اول شخص (بخش دوم)

 

بخش داستانی بازی Call of Duty: World at War تجربه‌ای به یاد ماندنی است که بازیکنان به این زودی‌ها آن را فراموش نمی‌کنند. این بخش به قدری سخت است که شاید برایتان به یک تجربه اعصاب خرد کن تبدیل شود. برای تمام کردن بازی Call of Duty: World at War با درجه سختی Veteran باید آدم صبوری باشید.

 

در این اثر تعداد دشمنان پیش از این که شما کارتان را انجام دهید، به سرعت افزایش پیدا می‌کند. همچنین باید انتظار داشته باشید که هر چند ثانیه یک بار نارنجکی به سمتتان پرت شود. کافی است در معرض شلیک یک گلوله قرار بگیرید تا کشته شوید. پس از کشته شدن باید بازی را از آخرین Checkpoint ادامه دهید. مراحل پایانی بازی Call of Duty: World at War، درست جایی که دوشادوش ویکتور رزنو (Victor Resnov) می‌جنگید، کاملا خواهید فهمید که بخش داستانی در حالت Veteran چقدر دشوار است. از همین رو می‌توان این اثر را یکی از سخت ترین بازی های شوتر اول شخص در نظر گرفت.

 

بازی Counter-Strike: Global Offensive

پلتفرم‌ها: پلی استیشن 3، ایکس باکس 360 و پی سی

چرا سخت است؟ تسلط بر گیم‌پلی بازی زمان‌بر است و همیشه باید در حال یادگیری و تمرین باشید.

 

سخت ترین بازی های شوتر اول شخص (بخش دوم)

 

مسلط شدن به بازی‌های رقابتی نسیت به بسیاری دیگر از آثار دشوارتر است. بازیکنان در این بازی‌ها باید به کارایی همه سلاح‌ها مسلط شوند، حرکاتشان حساب شده باشد، نقشه را به خوبی بشناسند و در برقراری ارتباط با سایرین عملکرد خوبی داشته باشند.

 

این قابلیت‌ها بیش از هر اثری، در بازی Counter-Strike: Global Offensive مورد نیاز است. به روز رسانی‌های مکرر ولو (Valve) این بازی را به یکی از مهم‌ترین آثار Esports در صنعت بازی‌های ویدیویی بدل کرده است. اگر ویژگی‌های بسیار جذاب بازی CSGO در زمینه‌های مختلف وجود نداشتند، سازندگان هرگز به چنین موفقی دست پیدا نمی‌کردند. یادگیری ابتدایی بازی و ورود به آن کار سختی نیست، اما برای استاد شدن در بخش‌های مختلف و تبدیل شدن به یک حرفه‌ای باید هزاران ساعت زمان صرف کنید. بازی Counter-Strike: Global Offensive هم مسابقات معمولی دارد و هم مسابقاتی که آدرنالین خونتان را حسابی بالا می‌برد. به هر حال این اثر باید در لیست سخت ترین بازی های شوتر اول شخص قرار گیرد.

 

بازی Quake 3 Arena

پلتفرم‌ها: پلی استیشن 2، ایکس باکس 360 و پی سی

چرا سخت است؟ برای حرفه‌ای شدن در آن باید به مهارت‌های زیادی مسلط شوید.

 

سخت ترین بازی های شوتر اول شخص (بخش دوم)

 

بسیاری از بازی‌های رقابتی، امروزه تغییر کرده‌اند و برای پیروز شدن در آن‌ها باید قابلیت‌ها و مهارت‌های مختلفی را به دست آورید. بازی‌های Overwatch و Valorant مثال خوبی برای این گونه آثار هستند. اما در زمان‌های گذشته، صرفا حرکات مناسب و مهارت در تیراندازی بود که پیروزی یا شکست در بازی‌ها را تعیین می‌کرد.

 

اگر قرار باشد در این زمینه یک مثال بیاوریم، آن بازی Quake 3 Arena خواهد بود. در حالی که بازی Unreal Tournament روی حالت‌های تیم‌محور بیشتر تمرکز می‌کرد، بازی Quake 3 Arena بیشتر روی بخش‌های Deathmatch یا Capture the Flag تمرکز کرده بود. هیچ Perk، Killstreak یا تجهیزات خاصی در روند پیروزی بازیکنان موثر نبود. اگر شما به استفاده از سلاح‌های مختلف در بازی Quake 3 Arena مسلط نمی‌شدید، شکستتان حتمی بود. این پروسه یادگیری طولانی مدت وقتی غیر قابل تحمل می‌شد که شما با یک نقشه پر پیچ و خم و پیچیده مواجه می‌شدید. بازیکنانی که به هر نحوی این بازی را تجربه کرده‌اند، باید بدانند که با یکی از بهترین آثار در سبک Arena Shooter در تاریخ صنعت گیم روبه‌رو بوده‌اند که شاید مانند آن دیگر ساخته نشود. در نتیجه حضور این اثر در لیست سخت ترین بازی های شوتر اول شخص اجتناب ناپذیر است.

 

چرا بازی Unreal Tournament در این لیست قرار نگرفت؟

 

سخت ترین بازی های شوتر اول شخص (بخش دوم)

 

بازی Unreal Tournament نیز یکی از معروف‌ترین آثار در سبک Arena Shooter است که به دلیل سلاح‌های منحصر به فردش، نقشه‌های فوق‌العاده‌اش و ارائه عملکردی عالی در بخش تیم‌محورش شناخته می‌شود. اگر اوضاع در بازی کمی دشوار شود، بازیکنان می‌توانند با اتکا کردن بر عملکرد تیمی به پیروزی دست پیدا کنند. از آن جایی که اکثر بازیکنان Quake حالت Deathmatch را تجربه می‌کنند، باید به قابلیت‌های فردی خود متکی باشند. شاید این انتخاب کمی بحث برانگیز باشد، اما به هر حال از دید ما در این زمینه بازی Quake 3 Arena نسبت به Unreal Tournament 1999 و Unreal Tournament 2004 برتری دارد.

 

بازی Halo 2 (بخش داستانی)

پلتفرم‌ها: ایکس باکس سری ایکس و اس، ایکس باکس 360، ایکس باکس وان و پی سی

چرا سخت است؟ بازی کردن با درجه سختی Legendary تنها راه برای پیدا کردن ایستر اگ (Easter Egg) Skull است.

 

سخت ترین بازی های شوتر اول شخص (بخش دوم)

 

تهیه لیستی از سخت ترین بازی های شوتر اول شخص بدون اشاره به حالت Legendary در بخش داستانی بازی Halo 2 غیر ممکن است. این درجه سخی پیش از عرضه توسط استودیو Bungie آزمایش نشده بود، در نتیجه حاصل کار واقعا دردسر ساز شد. بازی در این حالت به قدری سخت می‌شود که احتمالا به سرعت از ادامه آن ناامید می‌شوید.

 

Jackal Sniperها و Hunterها تنها با شلیک یک گلوله می‌توانند شما را بکشند. قابل ذکر است که شما در Halo: The Master Chief Collection نیز برای به دست آوردن یک امتیاز خاص باید بخشی از بازی را در حالت Legendary در کمتر از 3 ساعت کامل کنید. متاسفانه بخش داستانی سخت‌تر از سایر قسمت‌ها است.

 

بازی Escape From Tarkov

پلتفرم: پی سی

چرا سخت است؟ داشتن المان‌های ژانر بقا، یادگیری مداوم برای حرفه‌ای شدن و عدم بازگشت به بازی پس از مرگ.

 

سخت ترین بازی های شوتر اول شخص (بخش دوم)

 

اگر نسخه‌های ابتدایی سری Ghost Recon و شوترهایی در سبک بقا مثل DayZ را با هم ترکیب کنید، نتیجه کار می‌شود بازی Escape From Tarkov. هیچ اثری در تاریخ صنعت گیم وجود ندارد که بتوانید حس و حالی شبیه به این بازی را در شما به وجود آورد.

 

بازیکنان در هر مرحله از بازی Escape From Tarkov فقط یک جان دارند و در صورت کشته شدن باید همه چیز را از اول آغاز کنند. شما در این بازی به روش‌های مختلفی کشته خواهید شد، از خونریزی بر اثر تیراندازی‌های مداوم گرفته تا هدشات شدن از فاصله چند صد متری. در این بازی باید تمرکزتان را بالا ببرید، چون یک اشتباه کوچک ممکن است عواقب بزرگی را در بر داشته باشد. بازیکنان باید در نبردهای طاقت‌فرسا و پر خطر پیروز شده و راه خود را باز کنند. آن‌ها باید تحت هر شرایطی و با وجود جراحات زیاد به بازی ادامه دهند، وگرنه کلا باید بیخیال ادامه داستان شوند. شما با این بازی یکی از رضایت‌بخش‌ترین و به یاد ماندنی‌ترین آثار تاریخ را تجربه خواهید کرد. پس Escape From Tarkov را نیز می‌توانیم یکی از سخت ترین بازی های شوتر اول شخص در نظر بگیریم.

 

این بود بخش دوم لیست سخت ترین بازی های شوتر اول شخص. امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید. نظر شما درباره آثار این لیست چیست؟ سخت‌ترین اثری که شما تجربه کرده‌اید کدام است؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

 

منبع: GameRant

اینستاگرام تیلنو
بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *