اخبار و رویدادها, بازی, بازی, گیم پلی بازی, نمایش و پیش نمایش, یادداشت

بهترین بازیکنان فیفا 21 چه کسانی هستند؟

بازی Fifa 21

در چند روز اخیر آمار‌هایی از قدرت یا Overall بازیکنان و تیم‌ها در بازی Fifa 21 منتشر شده است و در همین زمینه، حاشیه‌های زیادی برپا شده است. برخی از تصمیم‌های غیر منطقی در این زمینه، از سوی شرکت EA اتخاذ شده است که به بررسی و توضیح آن‌ها خواهیم پرداخت. با تیلنو همراه شوید.

بازی Fifa 21

همان طور که انتظار می‌رفت، در ادامه‌ی روند سالانه‌ی عرضه‌ی مجموعه بازی‌های فیفا، امسال هم شاهد یک نسخه‌ی جدید از این شبیه ساز فوتبال هسیتم. این روند عرضه‌ی سالانه باعث شده است که نوآوری در این سری به پایین‌ترین حد خود برسد و به طور واقعی در نسخه‌های جدید این بازی هیچ گونه مورد جدیدی را مشاهده نکنیم. اما از طرفی دیگر، مجموعه بازی‌های فیفا مخاطب‌های بسیاری دارد که اگر سازنده همان نسخه‌ی سال پیش را هم بدون هیچ گونه تغییری وارد بازار کند، فروش بسیاری را تجربه خواهد کرد. شاید همین بی‌رقیب بودن فیفا است که باعث شده این مجموعه رو به زوال برود. این روند نزولی، در ادامه‌ی ضعیف شدن رقیب اصلی فیفا، یعنی بازی PES، بیش‌تر از پیش به چشم می‌آید. تازه این خبر‌ها تمامی ندارد و با خبر شدیم که بازی PES 21 تنها یک به روز رسانی بزرگ برای بازی PES 20 خواهد بود و قرار نیست که ویژگی‌های جدید مهمی را مشاهده کنیم. حالا باید امید داشته باشیم که با تغییرات جدید در بازی فیفا ۲۱، این مجموعه‌ی محبوب به روزهای اوجش برگردد.

به هر حال، بازی Fifa 21 هم قرار ست در تاریخ ۱۸ مهر (۹ اکتبر) برای پلتفرم‌های مختلف منتشر شود و طرفداران جدید را وارد جدیدترین شبیه ساز فوتبال استودیو EA کند. امسال هم مانند سال‌های قبل، پیش از عرضه‌ی رسمی بازی اطلاعاتی از سطح قدرت بازیکنان برتر و برجسته، منتشر شده است. اما آن چه که در این میان کمی عجیب است، اینه که شاهد برخی از تصمیمات عجیب از سوی سازندگان در زمینه‌ی سطح بندی بازیکنان هستیم. اعضای EA تصمیم گرفته‌اند با چشم پوشی از قدرت واقعی بازیکنان، تنها بازتابی را از عملکرد فصل پیشین آن‌ها را به نمایش بکشند. به عبارتی دیگر، سازندگان تصمیم گرفته‌اند که به پیشینه‌ی بازیکنان مختلف نگاه نکنند و معیار را بر عملکرد آن‌ها در فصل ۲۰۱۹-۲۰۲۰ قرار دهند. برای مثال، همه‌ی طرفدارن فوتبال اتفاق نظر دارند با این که گرت بیل، بازیکن با تجربه‌ی رئال مادرید، امسال دقایق بسیاری را بر روی نیمکت گذرانده است، اما هنوز هم به عنوان یکی از بهترین بال‌های هجومی جهان به شمار می‌رود و تنها به خاطر یک سری از مشکلات شخصی دقایق زیادی را به میدان نمی‌رود. این موضوع تها در مورد بیل صدق نمی‌کند و بازیکنان بزرگ و کوچکی را شامل می‌شود.

بهترن بازیکنان بازی Fifa 21

بازی Fifa 21

1- لیونل مسی (Lionel Messi)

Rating (قدرت): ۹۳

بازی Fifa 21

لیونل مسی، بازیکن اسطوره‌ای آرژانتیتی بارسلونا، مانند نسخه‌ی قبلی، بهترین بازیکن این بازی است. درسته که بارسلونا فصل جاری را بدون کسب هیچ گونه جامی پشت سر گذاشت، اما هنوز هم هیچ گونه شکی بر شایستگی‌های این بازیکن وجود ندارد. لئو مسی آرژانتینی، امسال با زدن ۲۵ گل، یکی از ضعیف‌ترین سال‌های خود را از لحاظ گلزنی به جا گذاشت، اما آمار ۲۰ پاس گل او در این فصل از رقابت‌های لالیگا، آمار جاودانه‌ای است که تنها تیری هانری موفق به انجام چنین کاری شده بود. به عبارتی دیگر، تنها دو بازیکن در تاریخ فوتبال موفق شده‌اند که تعداد پاس گل‌ها و گل‌های خود را از عدد ۲۰ بیش‌تر کنند و این دو بازیکن، تیری هانری و لئو مسی هستند.

اما با وجود ۲۵ گل مسی بالاتر از کریم بنزما، مهاجم رئال مادرید، آقای گل این فصل از رقابت‌های لالیگا شد و نشان داد در یکی از بدترین فصل‌های بارسلونا هم می‌تواند بهترین بازیکن لیگ خود شود. پس از باخت ننگین ۸ـ۲ این تیم مقابل بایرن مونیخ در رقابت‌های لیگ قهرمانان اورپا، حاشیه‌های بسیاری مبنی بر جدایی مسی از این باشگاه اسپانیایی به گوش می‌رسید. اما به لطف رقم فسخ قرار داد ۷۰۰ میلیونی، هیچ تیمی نتوانست به خرید این بازیکن افسانه‌ای نزدیک هم شود و او امسال را هم در بارسلونا بازی خواهد کرد. اما موضوع جالب این است که قرار داد او در پایان سال بعد به اتمام می‌رسد و او آزاد است به هر تیمی که مایل است برود و بارسلونا کار سختی را در نگه داشتن مسی در پیش و رو دارد.

همان طور که اشاره شد، لئو مسی در بازی Fifa 21 از رقیب سنتی و دیرینه‌ی خود، یعنی کریستیانو رونالدو بالاتر است. به عبارتی دیگر. از لحاظ آمار Rating، مسی عدد ۹۳ را  به خود اختصاص داده و با اختلاف یک عددی، از کریس رونالدوی پرتغالی بالاتر است. این مورد جدید نیست و EA Sport دو سال است که مسی را بالاتر از رونالدو قرار می‌دهد و معتقد است که مسی عملکرد بهتری را از خود به جا می‌گذارد. البته این موضوع، در بازی Fifa 21 کمی با تفکر منطقی تناقض دارد که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.

2- کریستیانو رونالدو (Cristiano Ronaldo)

Rating یا سطح: ۹۲

بازی Fifa 21

کریستیانو رونالدو، بازیکن افسانه‌ای و پرتغالی تیم یوونتوس، آن طور که از ظاهر مشخص است قصد به افت کردن ندارد. با این که او امسال از مرز ۳۵ سالگی هم گذشت و به صورت رسمی، به یکی از بازیکنان مسن تبدیل شد، اما هنوز هم در فرمی ایده آل قرار دارد و در بسیاری از آمارهای فردی، حرف اول را می‌زند. درست است که امسال رونالدو تنها موفق به کسب یک جام شد، اما یکی از بهترین عملکرد‌های خود را در چند سال اخیر به نمایش گذاشت و حتی از مسی جام بیشتری کسب کرد. رونالدوی پرتغالی با زدن ۳۱ گل پایین‌تر از چیرو ایموبیله، به دومین گل زن این فصل از رقابت‌های سری آ تبدیل شد.

رونالدو امید‌های بسیاری را برای کسب پنجمین کفش طلای خود داشت، اما به خاطر عملکرد درخشان ایموبیله و رابرت لواندوفسکی، این مهم را از دست داد. رونالدو در لیگ قهرمانان ارپا هم عملکرد به نسب خوبی داشت. اما علارقم عملکرد خوب او، یوونتوس به دست تیم المپیک لیون حذف شد. آن‌ها در بازی رفت و قبل از تعطیلات ویروس کرونا، در زمین المپیک لیون نتیجه را ۱ـ۰ واگذار کردند. اما به امید‌های بسیار ی برای بازی برگشت داشتند، اما همان طور که می‌دانید کرونا همه‌ی معادلات را بر هم زد و باعث شد که یوونتوس از آن فرم ایده آل خود فاصله بگیرد. به هر حال، علارقم درخشش رونالدو در مقابل لیون در بازی برگشت و با وجود برد ۲ بر ۱، به خاطر گل زده در زمین حریف از لیگ قهرمانان اروپا که یکی از جام‌های تخصصی رونالدو است، حذف شد. سران یوونتوس مائوریتسیو ساری را از سرمربیگری این تیم اخراج کردند و می‌خواهند با حضور آندرا پیرلو بر نیمکت بانوی پیر، همه‌ی جام‌های ممکن را فتح کنند.

اما موضوع جالب و عجیبی که در این میان می‌توان به آن اشاره کرد، این است که بر خلاف درخشش رونالدو در این فصل و عملکرد بهترش در فصل ۲۰۱۹ـ۲۰۲۰ Rating ضعیف‌تری را در بازی Fifa 21 کسب کرده است. رونالدو از هر معیاری رویکرد بهتری نسبت به سال پیش داشته؛ اما سران EA تصمیم گرفتند که او را در بازی جدید خود ضعیف‌تر جلوه دهند. کریس رونالدوی ۳۵ ساله، چند روز پیش هم به ۱۰۰ گل ملی دست پیدا کرد و بعد از علی دایی، رکورد دار گل‌های ملی، به دومین بازیکن تاریخ تبدیل شد که از ۱۰۰ گل در رقابت‌های ملی دست پیدا می‌کند. در واقع، او امید‌های بسیاری برای رسیدن به رکورد دایی دارد، چرا که هم رقابت‌های یورو را در پیش دارد و هم لیگ ملت‌های اروپا که رقابتی نیمه رسمی است. بهترین گل زن تاریخ لیگ قهرمانان اروپا، در بازی Fifa 21 بعد ار حریف سنتی خود، یعنی لیونل مسی، به دومین بازیکن برتر فیفا 21 تبدیل شده است. با وجود این که هیچ شکی در شایستگی‌های مسی وجود ندارد، رونالدو می‌توانست بهترین بازیکن فیفا 21 از لحاظ Rating قرار گیرد، چرا که فصل به نسبت درخشانی نسبت به حریف آرژانتینی خود داشته است. البته با توجه به این که رونالدو بازیکن یوونتوس و انحصاری این تیم در اختیار PES است، خیلی بعید به نظر می‌رسید که حتی با وجود شایسته بودن او به عنوان بهترین بازیکن، EA تصمیم بگیرد که او را کمی ضعیف‌تر نشان دهد. رونالدو تا قبل از این که به یوونتوس منتقل شود، بهترین بازیکن فیفا بود اما پس از انتقال به یوونتوس و جدا شدن از همکار رسمی EA یعنی تیم رئال مادرید، Overall او کاهش یافت.

علاوه بر این، موضوعی که چند وقتی است به سوژه‌ی اصلی طرفداران فوتبال تبدیل شده، مساوی بودن آمار فیزکی رونالدو با سرخیو بوسکتس است. رونالدو از لحاظ فیزیکی یکی از بهترین‌ بازیکنان دنیای فوتبال است و بدن او با توجه سه سن و سالش، گویای همه‌ی نکته‌ها است و مساوی دانستن فیزیک او با هافبک کهنه کار بارسلونا، در نوع خود بسیار عجیب است.

3- رابرت لواندوفسکی (Robert Lewandowski)

Rating یا سطح: ۹۱

بازی Fifa 21

رابرت لواندوفسکی، بازیکن درخشان تیم بایرن مونیخ، امسال بهترین فصل ورزشی خود را پشت سر گذاشت. ویروس کرونا برای هر کسی که بر روی زمین بد بود، برای لواندوفسکی بهترین نتایج ممکن را در برداشت. او امسال علاوه بر این که قهرمان و آقای گل رقابت‌های لیگ قهرمانان اورپا شد، موفق به کسب جام بوندس لیگا و جام حذفی آلمان هم شد و به عبارتی، یک سه گانه‌ی کامل را دریافت کرد. از طرفی دیگر، این بازیکن لهستانی بهترین گل زن رقابت‌های بوندس لیگا هم نام گرفت و تا آخرین بازی این فصل لیگ کشور آلمان، برنده‌ی کفش طلای دنیا شده بود. اما رابرت آن طور که باید شانس نیاورد و چیرو ایموبیله، با رویکرد درخشانی که در چند بازی آخر خود به نمایش گذاشت، توانست با زدن گل‌های متعدد، برنده‌ی رسمی کفش طلا شود. به هر حال، او به اعتقاد خیلی از کارشناسان و طرفداران، شانس اول توپ طلای امسال بود و احتمال می‌رفت که برای باری دیگر بعد از روند مسی و رونالدو، توپ طلا به کسی غیر از این دو برسد. به عبارتی دیگر، بعد از شروع دوران مسی و رونالدو، تنها لوکا موردیچ موفق شده بود که توپ طلا را در تصاحب خود درآورد. این بار هم احتمال می‌رفت که کاپبتان تیم ملی لهستان، به این مهم دست پیدا کند، اما از بدشانسی او، مراسم توپ طلای ۲۰۲۰ به خاطر شیوع ویروس کرونا لغو شد و لواندوفسکی این عنوان را به طور کامل از دست داد. البته که او می‌تواند در سال بعد به دنبال این آرزو برود و به درخشش‌های خود ادامه دهد. اما از طرفی دیگر، با توجه به سن رابرت، سال بعد آخرین شانس احتمالی او برای تصاحب توپ طلا خواهد بود، چرا که می‌توان حدس زد به خاطر بالاتر رفتن سن، در چند سال آینده با افت شدیدی روبرو می‌شود و به لیگ‌های سطح پایین‌تری مانند آمریکا و کشور‌های حاشیه‌ی خلیج فارس نقل مکان کند.

رابرت لواندوفسکی ۳۲ ساله، در بازی Fifa 21 سومین بازیکن برتر این اثر در زمینه‌ی Rating است. به عبارتی دیگر، او پس از رونالدو و مسی بهترین بازیکن فیفا 21 است که به هیچ وجه دور از منطق نیست و به طور تقریبی همه بر این موضوع اتفاق نظر دارند؛ چرا که او به طور کامل تمامی شایستگی‌های خود را در داخل و خارج از زمین فوتبال ثابت کرده است و همگی می‌دانند که لوا در حال حاضر، بهترین مهاجم نوک و بهترین شماره ۹ دنیای جذاب فوتبال است.

4- نیمار جونیور (Neymar JR)

Rating یا سطح: ۹۱

بازی Fifa 21

نیمار جونیور، ستاره‌ی برزیلی تیم پاریسن ژرمن، به این تیم کمک بزرگی کرد که برای دومین بار در تاریخ، به فینال لیگ قهرمانان اروپا برسد و جواب این همه دلار‌های نفتی را بدهد. نیمار در فصل ۲۰۱۹-۲۰۲۰ مانند سال‌های دیگر عملکرد درخشانی را از خود به جا گذاشت و توانست به یک سه گانه‌ی داخلی دست پیدا کند و در لیگ قهرمانان اروپا هم تیم خود را به فینال برساند. گران قیمت‌ترین بازیکن تاریخ فوتبال، پس از حاشیه‌های فراوانی که در تیم خود ایجاد کرد، بالاخره در این تیم باقی ماند و در کنار زوج تهاجمی خود، یعنی کیلیان امباپه، یک فصل به یاد ماندنی را از خود به جا گذاشت. درست است که آن‌ها در فینال رقابت‌های UCL، به تیم قدرتمند هانسی فلیک باختند اما قدرت خود را به رخ تمامی تیم‌های دنیا نشان دادند. هم چنین، نیمار باعث شد که یکی از بهترین و به یاد ماندنی‌ترین بازی‌های چند سال اخیر را تماشا کنیم.

صف آرایی پاریسن ژرمن و آتالانتای به شدت دوست داشتنی، با کلی داستان و جذابیت، به یکی از به یاد ماندنی‌ترین بازی‌های دهه تبدیل شد. پاریسی‌ها تا دقیقه‌ی ۸۹ یک بر صفر جلوی حریف محبوب خود، یعنی آتالانتای جان پیرو گاسپرینی، شکست خورده بودند. اما وقایع همین طور پیش نرفت و با وارد شدن امباپه به زمین، پاریس به همان قدرت معروف خود بازگشت. امباپه باعث شد که نیمار هم از خواب بیدار شود و با چند حرکت هوشمندانه، یک بازگشت تاریخی را در باشگاه خود رقم بزند. این بازی در نهایت با درخشش نیمار، دو بر یک به نفع پاریس تمام شد. البته که این بازی تنها عملکرد خوب او در مستطیل سبز نبود و در بازی‌های بسیار دیگری هم درخشیده بود.

نیمار جونیور در بازی Fifa 21 با افت یک عددی نسبت به بازی FIFa 20، به Rating نود و یک رسیده است و به چهارمین بازیکن برتر این اثر تبدیل شده است. نیمارد در فصلی که گذشت، هیچگونه موفقیت فردی را کسب نکرد، اما نشان داد که هنوز هم جزء بازیکن‌های کلاس اول فوتبال است و می‌تواند تیم خود را به بالاترین سطح رقابت‌های باشگاهی، برساند. نیمار که در این چند روز هم به ویروس کرونا مبتلا شده بود، آن را شکست داد و در حال حاضر در سلامت کامل به سر می‌برد و می‌تواند از بازی بعدی تیم خود، به ادامه‌ی رقابت‌ها بپردازد.

5- کوین دی بروینه (Kevin De Bruyne)

Rating یا سطح: ۹۱

بازی Fifa 21

کوین دی بورینه، بهترین بازیکن لیگ جزیره از نگاه تماشاگران، بهترین سال خود را از لحاظ عملکرد فردی بر جا گذاشت. با این که تیم منچستر سیتی یکی از بدترین سال‌های خود را پشت سرگذاشت، اما این دلیلی بر عملکرد ضعیف این بازیکن بلژیکی نشد. منچستر سیتی بر خلاف سال‌های پیشین که در هر فصل حداقل دو جام مهم می‌برد، امسال توانست تنها به قهرمانی لیگ اتحادیه‌ی انگلیس برسد که از لحاظ اهمیت، سومین کاپ ارزشمند انگلیس است. کوین دی بروینه موفق شد ۱۳ گل به ثمر برساند و با دادن ۲۰ پاس گل، به دومین بازیکن لیگ جزیره پس از تیری هانری تبدیل شود که در یک فصل تعداد پاس گل‌های خود را به عدد ۲۰ می‌رساند.

کوین دی دی بروینه‌ی بلژیکی، در لیگ قهرمانان اروپا هم عملکرد درخشانی از خود به جا گذاشت اما به خاطر ضعف بازیکنان هم تیمی‌اش، موفق نشد که از مرحله‌ی یک چهارم نهایی عبور کند و من سیتی باز هم در این مرحله گیر کرد. آن‌ها با این که پرافتخارترین تیم رقابت‌های اروپایی، یعنی رئال مادرید را شکست دادند، اما در کمال ناباوری به المپیک لیون و شاگردان گارسیا باختند و از دور رقابت‌ها حذف شدند. با این که دی بروینه در این بازی یک گل تماشایی را به ثمر رساند، اما ادرسون مورالس و رحیم استرلینگ، باعث حذف سیتیزن‌ها از UCL شدند. استرلینگ در دقایق پایانی بازی و جایی که تیمشان دو بر یک عقب بود، یک دروازه‌ی خالی از فاضله‌ی دومتری را خراب کرد تا نماینده‌ی منچستر نتواند بازی را به تساوی بکشاند. این پایان اشتباهات بازیکنان سیتی نبود و ادرسون مورالس، دروازه‌‌بان برزیلی، با یک اشتباه مبتدیانه قرداد حذف سیتی را از رقابت‌های اروپایی، امضا کرد.

کاپیتان اول من سیتی پس از جدایی داوید سیلوا، بدون شک بهترین فصل خود را از لحاظ فردی پشت سر گذاشت و می‌توان او را پس از لواندوفسکی و کریستیانو رونالدو، به عنوان سومین نامزد اصلی توپ طلای ۲۰۲۰ معرفی کرد. دی بروینه‌ی بلژیکی، امسال امید‌های بسیاری دارد که عنوان قهرمانی را از قرمز‌های آنفیلد پس بگیرد و سیتی را دوباره به قدرتمندترین تیم رقابت‌های لیگ جزیره بدل کند. او در بازی Fifa 21 توانسته Rating عدد 91 را به خود اختصاص دهد و به بهترین هافبک میانی این بازی، تبدیل شود. به عبارتی دیگر، هیچ بازیکنی در پست هافبک وجود ندارد که در بازی Fifa 21، ریتینگی بیش از عدد ۹۰ داشته باشد و همه‌ی آن‌ها، زیر این عدد هستند و ستاره‌ی دوست داشتنی بلژیکی، تنها فردی است که به این مهم دست پیدا کرده است. البته جالب است بدانید که با وجود درخشش او، لقب بهترین بازیکن لیگ جزیره به جردن هندرسون، کاپیتان توانمند تیم لیورپول رسید و کوین دی بروینه باز هم این مهم را از دست داد. در واقع، دی بروینه چند سالی است که زیر سایه‌ی بازیکنان لیورپول قرار گرفته و نمی‌تواند در کنار آن‌ها به افتخارات فردی دست پیدا کند. البته همان طور که گفته شد، او از نگاه تماشاچیان و اتحادیه‌ی لیگ برتر به بهترین بازیکن Premier League در فصل ۲۰۱۹-۲۰۲۰ تبدیل شد که در نوع خود، حائز اهمیت بسیاری است. اما به گفته‌ی خود او، تنها افتخاری که می‌تواند آتش درون او را خاموش کند، دست یافتن به جام لیگ قهرمانان اروپا است.

6- یان اوبلاک (Jan Oblak)

Rating یا سطح: ۹۱

بازی Fifa 21

تیم اتلتیکو مادرید بار‌ها دروازه بانی‌های درخشان و سطح اولی را به دنیا فوتبال ارائه داده است و بسیاری از تیم‌ها موفقیت خود را مدیون به دروازه بان‌های آموزش داده شده در تیم اتلتیکو مادرید هستند. شاید برای اولین بار که به این موضوع فکر کنید، چهر‌هایی مانند داوید دخئا و تیبو کورتوا به ذهنتان بیاید، اما نقش و توانایی‌های یان اوبلاک موردی نیست که بتوان از آن رد شد. بهترین دروازه بان بازی Fifa 21 از لحاظ Rating، سال‌ها است که به تیم اتلتیکو مادرید وفادار مانده و از کسی جز کریس رونالدو زیاد گل نمی‌خورد. به عبارتی دیگر، فقط چهار بار پیش آمده که یک بازیکن بتواند جلوی اوبلاک هت تریک کند و در یک بازی سه گل یا بیش‌تر به ثمر برساند. کریس رونالدو تنها کسی است که موفق شده جلوی اوبلاک هت تریک کند و این عمل را چهار بار تکرار کرده است.

ستاره‌ی اسلوونیایی اتلتیکو، به قول مربی با سابقه‌اش، یعنی دیگو سیمئونه، مسی دنیای دروازه بان‌ها است که اگر نخواهیم از حق بگذریم، کاملا این حرف او درست است. کم‌تر پیش آمده که اتلتیکو، بر حسب اشتباه اوبلاک گل بخورد و این دروازه‌بان، همواره در یک روند رو به رشد قرار داشته است. درست است که اوبلاک در این چند سال اخیر موفق نشده که جام‌های بسیاری را کسب کند، اما همواره به عنوان یکی از بهترین‌ دروازه‌ بان‌های دنیا شناخته می‌شود. او توانسته با حضور کسانی مانند تر اشتگن، تیبو کورتوا و یاسین بونو به عنوان بهترین دروزاه بان اسپانیا برسد که در نوع خود، دستاورد بسیار با اهمیتی است.

یان اوبلاک، همواره عملکرد‌های درخشانی از خود نشان می‌دهد اما در لیگ قهرمانان اوپا سال ۲۰۲۰، یکی از به یاد ماند‌ترین و بهترین عملکر‌دهای خود را به جا گذاشت. او در مرحله‌ی یک هشتم نهایی و جلوی مدافع عنوان قهرمانی، یعنی لیورپول، چنان واکنش‌هایی نشان داد که تیم قدرتمند لیورپول را از دور رقابت‌ها حذف کرد. او با نشان دادن واکنش‌های استثنائی در طول ۱۲۰ دقیقه‌ی بازی برگشت در آنفیلد، تنها دو گل را دریافت کرد و به لطف مهاجم هم تیمی‌اش، موفق شد که تیم خود را به مرحله‌ی یک چهارم نهایی برساند.

اوبلاک در بازی Fifa 21 با Rating 91 ظاهر می‌شود و همان طور که گفته شد، بهترین دروزاه بان فیفا 21 از نگاه به این معیار است. نکته‌ای که با توجه به بازی‌های درخشان او به هیچ وجه دور از ذهن نبود و همه می‌توانستد حدس بزنند که چنین اتفاقی رخ خواهد داد. اما نکته‌ی دیگری که می‌توان به آن اشاره کرد، این است که اوبلاک در فصل نقل و انتقالات، بار‌ها به تیم چلسی لینک شده است و حاشیه‌های زیادی مبنی بر پیوستن او به این تیم لندنی به گوش می‌رسد. این اتفاق آن قدرها هم دور از ذهن نیست. اما باید منتظر بمانیم تا ببینیم که آیا اوبلاک به این تیم منتقل می‌شود یا خیر. از طرفی دیگر، جذب یک دروزاه بان مطمئن برای این تیم لندنی در الویت قرار دارد، چرا که دروان بان فعلی آن‌ها، یعنی کپا آریزابالاگا عملکردی راضی کننده را از خودش در این فصل نشان نداد.

7- مارک-آندره تر اشتگن (Marc-André ter Stegen)

Rating یا سطح: ۹۰

مارک آندره تر اشتگن، ستاره‌ی آلمانی تیم بارسلونا، سال‌ها است که همراه با مسی بارسلونا را در یک حد استاندارد نگه داشته است. شاید اگر او در بارسلونا حضور نداشت و عملکردهای عالی خود را بر جا نمی‌گذاشت، بارسلونا با وضعیت بسیار سیاه‌تری روبرو می‌شد. تر اشتگن آنقدر بازی خوب و درخشان زیاد دارد که اگر بخواهیم به آن‌ها اشاره کنیم، باید مدت زمان زیادی را برای این کار کنار بگذاریم. هر چند که تر اشتگن سال‌ها است که در تیم ملی آلمان زیر سایه‌ی مانوئل نویر قرار دارد، اما در کاتالونیا حرف اول را می‌زند و بارها افتخارات فردی متنوعی را به نام خود ثبت کرده است. شاید او پس از ویکتور والدز و خوزه مانوئل پینتو، اولین دروازه بان مطمئن آبی اناری‌ها است و توانسته که دروازه این تیم را گارانتی کند.

درست است که او در لیگ قهرمانان اروپا جلوی هموطنان خود هشت گل دریافت کرد و بدترین عملکرد تاریخ خود را بر جا گذاشت، اما هنوز هم همه می‌دانند که این ستاره‌ی آلمانی یکی از بهترین دروازه بان‌های آلمان و جهان است و شاید بتواند در سال‌های آینده و زمانی که نویر بازنشست شد، حرف اول را در تیم ملی بزند. البته او در این راه نوبل جوان را در پیش دارد و باید در طول زمان با او رقابت تنگاتنگی را برای کسب شماره‌ی یک، تجربه کند.

مارک آندره تر اشتگن، در بازی Fifa 21 با ریتینگ ۹۰ ظاهر خواهد شد تا با یان اوبلاک و آلیسون بکر بهترین درواز بان‌های دنیا را در این شبیه ساز فوتبال درست کند. هم چنین، انتظار می‌رود که با ماندن مسی در تیم و آمدن رونالد کومان، بارسلونا امسال سال بهتری را تجربه کند و بتواند باز هم به روز‌های خوش قبل برگردد. اما آن چه که در این میان مشخص است، این است که کومان راه سختی را در پیش دارد تا بتواند یک بارسلونای مستحکم و قدرتمند درست کند، مسیری که به شدت سخت است، اما با توجه به حضور اسطور‌ه‌ای مانند مسی و ستاره‌ای مانند تر اشتگن، شدنی است.

8- ویرجیل فن دایک (Virgil van Dijk‎)

Rating یا سطح: ۹۰

بازی Fifa 21

ویرجیل فن دایک ۲۹ ساله، جزء آن دسته از بازیکنانی است که خیلی دیر کشف شد و شاید اگر زودتر به یک تیم معروف مانند لیورپول می‌آمد، مقام‌های بسیار بیش‌تری را کسب می‌کرد. او در فصل پیش رقابت‌های لیگ قهرمانان با لیورپول به قهرمانی رسید و به عنوان یکی از مهره‌های کلیدی این تیم انگلیسی هم تبدیل شد. چند سال بود که لیورپول خط دفاع آشفته‌ای داشت و نمی‌توانست که مقام خاصی را کسب کند. اما پس از پیوستن «ویرج بزرگ» دفاع لیورپول به شدت قوی‌تر شد و توانست به یکی از بهترین‌‌های جهان تبدیل شود. کسی که توانست پس از سال‌ها نام یک مدافع را در سه نامزد اصلی توپ طلا بیاورد و نشان دهد که مدافعان هم می‌توانند در سطح مهاجمان افسانه‌ای مانند رونالدو و مسی قرار بگیرند. هر چند که او این رقابت را با اختلاف اندکی به لئو مسی باخت، اما به عقیده‌ی بسیاری از کارشناسان او در کنار سرخیو راموس بهترین مدافع حال حاضر جهان است. برای پی بردن به این موضوع، کافی است که آمار یکی دوسال اخیر او را مشاهده کنید تا متوجه شوید که فن دایک چرا در مدت زمانی کوتاه به این حد از معروفیت رسیده است.

فن دایک در کنار ستارگانی مانند محمد صلاح، سادیو مانه، آلیسون بکر و جردن هندرسون نسل طلایی لیورپول را تشکیل داده‌اند و توانسته‌اند به مهم‌ترین جام‌های ممکن باشگاهی یعنی جام قهرمانی اروپا، جهان و لیگ جزیره برسند. در واقع، یکی از عواملی که باعث شد حسرت سی ساله‌ی هواداران لیورپول برای قهرمانی در لیگ جزیره تمام شود، همین فن دایک هلندی بود. او رکوردهای بسیاری را از خود به جای گذاشته است و نام خود را به عنوان یکی از بهترین مدافعان چند دهه‌ی اخیر جاودانه کرد. اما او هنوز مخالفانی دارد که می‌تواند با نگه داشتن فرم خوب خود در طی زمان، نام فن دایک را بیش از پیش درخشان کند. ویرجیل در زمینه‌ی بازی‌های ملی هم عملکرد درخشانی داشته است و توانست در سال ۲۰۱۹ به عنوان کاپیتان، تیم ملی هلند را به فینال رقابت‌های لیگ ملت‌های اروپا ببرد. درست است که آن‌ها در بازی فینال مغلوب کریس رونالدو و یارانش شدند، اما به همه‌ی دنیا نشان دادند که فوتبال هلند هنوز زنده است و تنها نسل درخشان آن‌ها، مربوط به نسل بازیکنانی مانند آرین روبن و رابین فن پرسی نیست و حالا حالاها حرف‌های زیادی برای گفتن دارند.

اما نکته‌ی عجیبی که در مورد ویرجیل فن دایک در بازی Fifa 21 وجود دارد، این است که با وجود درخشش و قهرمانی در لیگ جزیره، با افت Rating یک عددی روبرو شده است. شاید برخی از طرفداران منتظر بیش‌تر شدن سطح او بودند اما EA Sports در اقدامی عجیب، نه تنها او را قوی‌تر نکرد بلکه باعث افت یک عددی آن هم شد. به عبارتی دیگر، فن دایک در بازی Fifa 20 دارای سطح ۹۱ بود، اما در فیفا 21 این رقم، به عدد ۹۰ کاهش پیدا کرد و باعث شد که تعجب برخی از هواداران انگیخته شود. به هر حال، او هنوز هم بهترین مدافع بازی Fifa 21 از لحاظ ریتینگ است. البته باید توجه داشت که این افت یک عددی، کمی برای او واجب بود. اگر به تجربه‌ی بازی Fifa 20 پرداخته‌اید، به احتمال زیاد متوجه دفاع بیش از حد قوی این بازیکن شده‌اید، به طوری که به سختی می‌توان از آن رد شد. شاید بتوان این گونه در نظر گرفت که اعضای EA این کار را برای متعادل‌تر کردن فیفا 21 انجام داده‌اند تا مشکلات بازی را کم‌تر از آن چه که بود، کنند.

هم چنین، انتظار می‌رود که فن دایک هم مانند سایر بازیکنان لیورپول، امسال هم به روند خوب خود ادامه دهند و حداقل یک جام را در فصل ۲۰۲۰-۲۰۲۱ کسب کنند. هر چند که هیچ بعید نیست که تعداد این جام‌ها بیش‌تر از یک شود. اما موردی که می‌توان به آن اشاره کرد، این است که آن‌ها در بازی‌های پیش فصل و در سوپرجام انگلیس، در ضربات پنالتی بازی را به تیم آرسنال واگذار کردند تا شانس کسب یک جام دیگر را از دست بدهند. فن دایک به همراه لیورپول، به عنوان یکی از جدی‌ترین مدعی‌های لیگ برتر و لیگ قهرمانان اروپا به حساب می‌آید و انتظار می‌رود که عملکرد درخشانی را از خود به جا بگذارد.

9- سادیو مانه (Sadio Mane)

Rating یا سطح: ۹۰

بازی Fifa 21

سادیو مانه، ستاره‌ی سنگالی قرمز‌های آنفیلد، از آن روزی که به این تیم آمده است به درخشش خود ادامه می‌‌دهد. مانه به طور تقریبی در اکثر بازی‌ها به بهترین شکل ممکن عمل می‌کند و بارها گره از کار لیورپول باز کرده است. او یکی از مهم‌ترین بازیکنان کلیدی لیورپول است و شاید هیچ کدام از موفقیت‌های این تیم در چند سال اخیر، بدون او ممکن نبود. مانه در کنار روبرتو فیرمینو و محد صلاح، یک مثلث تهاجمی فوق العاده را درست کرده‌اند که هر ساله گل‌های بسیاری را به ثمر می‌رسانند و نقش پر رنگی در موفقیت‌های این تیم دارند.

اما سادیو مانه بر خلاف شایستگی‌هایش، همواره زیر سایه‌ی ستارگانی مانند فن دایک، محمد صلاح و جردن هندرسون قرار گرفته است و علارقم بازی‌های فوق العاده‌اش، تا بدینجا موفق نشده که به جایزه‌ی بهترین بازیکن سال لیگ جزیره دست پیدا کند. البته این مورد در بهترین بازیکن آفریقا صدق نمی‌کند و او بالاخره موفق شد تابه حاکمیت محمد صلاح در این عنوان خاتمه دهد و نام خود را به عنوان بهترین بازیکن قاره‌ی سیاه، ثبت کند.

ستاره‌ی سنگالی لیورپول، در بازی Fifa 21 دارای سطح ۹۰ است. این آمار، به طور دقیق مشابه آمار سال پیش او است و هیچگونه تغییری در آن به وجود نیامده است. این مورد به طور کامل با عقل جور در می‌آید، چرا که عملکرد او در فصلی که گذشت، به طور تقریبی مانند‌ فصل‌های پیشین او بود و نه افت شدیدی داشت و نه پیشرفت چشم گیری. به هر حال، او تشنه‌ی مقام بهترین بازیکن لیگ جزیره است و اگر امسال هم در لیورپول باقی بماند، یکی از اصلی‌ترین نامزدهای کسب این عنوان است. سادیو مانه چند وقتی است که به شدت به سمت بارسلونا لینک می‌شود و بسیاری اعتقاد دارند که او می‌خواهد از زیر سایه‌ی مثلث صلاح، فن دایک و هندرسون خارج شود تا نام خود را به عنوان یک ستاره‌ی فوتبال آفریقایی، جاودانه کند. البته این انتقال به احتمال زیاد به وقوع نخواهد پیوست، چرا که مانه در حال حاضر از شرایط خود در آنفیلد راضی است و به سمت قهرمانی‌های جدیدتری گام بر می‌دارد. اگر او باز هم در این فصل موفق ظاهر شود، می‌تواند یکی از نامزدهای بهترین بازیکن جهان شود و این مقام را به تصاحب خود درآورد، چرا که پتانسیل این کار را دارد. هم چنین، در سه سال اخیر بازیکنان لیورپول نشان داده‌اند که می‌توانند حداقل جزء سه نامزد اصلی توپ طلا قرار گیرند. حضور محمد صلاح و ویرجیل فن دایک سندی بر این موضوع است که می‌توان به آن اشاره کرد.

10- محمد صلاح (Mohammad Salah)

Rating یا سطح: ۹۰

بازی Fifa 21

ستاره‌ی مصری لیورپول و معروف‌ترین مسلمان حال حاضر جهان، آن طور که مشخص است است قصد ندارد که شکستن رکوردها را متوقف کند. او در طول سه سال اولش در لیورپول، به یکی از برترین گل زن‌های این باشگاه تبدیل شد و توانست نام خود را آن طور که شایسته است، بالا بکشد. محمد صلاح موفقیت‌های خود را در عرصه‌ی تیمی خلاصه نکرده و همواره شاهد عملکرد چشم گیر او در افتخارات فردی بوده‌ایم. او علاوه بر این که دو سال بهترین بازیکن آفریقا شد، توانست نام بهترین بازیکن و گلزن انگلیس را هم به دست آورد. صلاح موفق شد رکورد گلزنی کریس رونالدو را در سه فصل اولیه‌ی لیگ جزیره بشکند و به بهترین گلزن مسلمان این لیگ جذاب هم تبدیل شود. علاوه بر این، او یکی از ستون‌های اصلی لیورپول در قهرمانی‌های اخیرش است و در این راه، گل‌های متعدد و زیبایی را به ثمر رسانده است که یکی از آن‌ها، به عنوان زیباترین گل سال شناخته شد.

مو صلاح محبوب‌ترین چهر‌ه‌ی یک بازیکن انگلیسی در شبکه‌های اجتماعی است و طرفداران بسیاری حتی خارج از شهر لیورپول هم دارد. در واقع، صلاح به خاطر مسلمان بودنش اکثر دنبال کننده‌های این دین را شیفته‌ی خود کرده و موفق شده نه تنها در زمین موفق شود، بلکه خارج از زمین هم به عنوان یک فرد موفق شناخته شود. بازیکنی که عاری ازحاشیه‌های اخلاقی است و همواره خط‌های قرمز خود را نگه داشته است.

مو صلاح، مانند هم تیمی‌هایش یعنی فن دایک و مانه، در بازی فیفا 21 داری سطح ۹۰ است و در این زمینه، از همتای سنگالی خود عقب نیفتاده است. هر چند که صلاح در فصل پیشین، در امر گلزنی نسبت به سال‌های پیش ضعیف‌تر عمل کرد، اما پاس‌های گل فراوان او باعث شد که توسعه دهندگان بازی Fifa 21 ریتینگ او را کاهش ندهند تا هم چنان جزء ده بازیکن برتر این شبیه ساز فوتبال به حساب بیاید. صلاح برای فصل پیش و رو انگیزه‌های زیادی دارد و به گفته‌ی خودش می‌خواهد نام خود را در ورزشگاه آنفیلد جاودانه کند تا سال‌های متمادی در یاد و خاطر هوارداران قرمز‌ها بماند.

11- آلیسون بکر (Alisson Becker)

Rating یا سطح: ۹۰

بازی Fifa 21

آلیسون بکر، همان قطعه‌ی گمشده‌ای بود که لیورپول برای دست یابی به قهرمانی‌های متعدد نیاز داشت. به احتمال زیاد عملکرد وحشتناک لوریس کاریوس را در فینال لیگ قهرمانان سال ۲۰۱۸ به یاد دارید. اشتباهات کشنده‌ی این دروازه بان آلمانی باعث شد که لیورپول باز هم یک جام دیگر را به خاطر اشتباهات یک دروزاه بان از دست بدهد. اما آلیسون بکر با نقل مکان از تیم A.S. Rome به لیورپول، دروزاه‌ی این تیم را گارانتی کرد و برای چند ساعتی هم به گران قیمت‌ترین دروازه بان تاریخ بدل شد. البته این رکورد تنها جند ساعت طول کشید و چلسی با خرید کپا آریزابالاگا، نگذاشت که این لقب برای بکر برزیلی باقی بماند. او در چند سال اخیر نام خود را به عنوان یکی از بهترین دروازه بان‌های دنیا ثابت کرده است و در سال ۲۰۱۹ هم توانست، رکورد تعداد جوایز فردی کسب شده توسط یک دروازه بان در تاریخ را بشکند. او در مراسم‌های مختلف باشگاهی و ملی، عنوان بهترین گلر رقابت‌ها را به نام خود کرد و توانست نام بکر را در دروازه‌ی لیورپول و تیم ملی برزیل، ثبت کند.

آلیسون بکر با بسته نگه داشتن دروازه‌اش در فینال لیگ قهرمانان اروپای سال ۲۰۱۹، به یکی از معدود دروازه بان‌هایی تبدیل شد که در بازی فینال Clean Sheet می‌کند. هر چند که فصل ۲۰۱۹-۲۰۲۰ به لطف مصدومیت‌های طولانی به سال نه چندان خوبی برای او تبدیل شد، اما انگیزه‌های زیادی برای او وجود دارد تا نام خود را برای یک بار دیگر به عنوان بهترین دروزاه بان جهان ثابت کند. این عنوان می‌تواند با عملکرد خوب او در بازی‌های ملی و باشگاهی حاصل شود تا نه تنها تیم خود را سر افراز کند، بلکه شایستگی‌های خود را بیش از پیش به تصویر بکشد.

آلیسون بکر هم مانند سه بازیکن دیگر لیورپول، Rating عدد ۹۰ را به خود اختصاص داده تا لیورپول بیشترین گزینه را در بازیکن‌های برتر بازی Fifa 21 داشته باشد. او پس از مارک آندره تر اشتگن و یان اوبلاک، در فیفا 21 بهترین دروزاه بان اثر است تا از رقابت با این دو عقب نماند. البته حضور تیبو کورتوا هم در لیست دروازه بان‌های برتر مورد انتظار بود که با توجه به سیاست‌های EA، چنین اتفاقی رخ نداد. به هر حال، بکر در فصل پیش و رو کار سختی را در پیش دارد و باید در بازی‌های متراکم و سخت، عملکرد با صلابتی را از خود نشان دهد.

12- کیلیان امباپه (Kylian Mbappé)

Rating یا سطح: ۹۰

بازی Fifa 21

بازیکن فوق العاده جوان فرانسوی، یعنی کیلیان امباپه، جزء معدود افرادی است که می‌تواند به رکوردهای دو بازیکن افسانه‌ای آرژانتینی و پرتغالی، یعنی مسی و رونالدو، برسد. او از سنین جوانی آمارهای چشم گیری را از خود ثبت کرده و در کنار زوج ورزشی خود، یعنی نیمار برزیلی، خیلی خوب می‌درخشد. او بارها قهرمانی جام‌های فرانسه را تجربه کرده است و حتی موفق شده در سال ۲۰۱۸، با تیم ملی فرانسه به قهرمانی جام جهانی دست پیدا کند. بهترین گل زن تیم پاریسن ژرمن، در این فصل از رقابت‌های لیگ قهرمانان، تاثیر زیادی بر صعود تیمش به فینال این رقابت‌ها داشت و حسابی جواب دلارهایی که خرج او شده بود را داد. امباپه به عنوان بهترین گلزن این تیم پاریسی، نقش مهمی در تیم دارد و انتظار می‌رود که تا چند سال آینده، حداقل یک توپ طلا را تصاحب کند؛ موضوعی که به هیچ وجه دور از ذهن نیست و اگر به همین روند درخشان خود ادامه دهد، می‌تواند به مقام توپ طلای بهترین بازیکن دنیا دست پیدا کند.

امباپه، همان گونه که اعلام کرده است، کریس رونالدو را به عنوان الگوی خود در نظر گرفته و می‌خواهد افتخارات او را در قالبی متفاوت، تکرار کند. موضوعی که می‌توان آن را در سبک بازی او دید و به آن پی برد. امباپه تلاش می‌کند مانند الگوی خود بازی کند و رویکردی مشابهی را در پیش روی خود قرار داده است. قهرمانی تیم پاریسی، در رقابت‌های لیگ فرانسه از همین حالا قطعی است، چرا که هیچ گونه رقیب جدید برای آن‌ها وجود ندارد. اما هدفی که این تیم آرزوی رسیدن به آن را دارد، قهرمانی در مهم‌ترین رقابت‌های باشگاهی جهان یا UCL است. آن‌ها در همین فصل هم به فینال این لیگ رسیدند اما به دلیل پاره‌ای از مشکلات، موفق به کسب این مهم نشدند.

امباپه با ۲۱ سال سن، بهترین بازیکن جوان بازی Fifa 21 است و نزدیک‌ترین بازیکن جوان در این زمینه به او، ترنت آلسکاندر آرنولد است. هم چنین موردی که می‌توان به آن اشاره کرد، این است که عکس این بازیکن جوان فرانسوی بر روی پوستر بازی Fifa 21 است و به نماد نسخه‌ی سال ۲۰۲۰ این بازی تبدیل شده است. امباپه در این بازی، Rating یا سطح ۹۰ را به خود اختصاص داده است تا آخرین بازیکن که سطح او به ۹۰ می‌رسد، باشد. به عبارتی دیگر، بعد از امباپه کسی وجود ندارد که دارای ریتینگی بالای عدد ۹۰ باشد. البته که بازیکنان زیادی می‌توانستند در این لیست قرار بگیرند، اما از آن جایی که این ۱۲ نفر بر حسب اطلاعات رسمی خود EA هستند، نمی‌توان به درون و ترتیب آن‌ها دست برد.

سایر بازیکنان برتر بازی Fifa 21

البته که همه‌ی بازیکنان برتر بازی Fifa 21 در دوازده بازیکنی که در مورد آن‌ها صحبت کردیم، خلاصه نمی‌شوند و افراد دیگری نیز هستند که یا استعداد بودن در این لیست را دارند یا این که در سال‌های پیش در چنین لیستی جای داشتند. از جمه‌ی این بازیکنان می‌توان به سرخیو راموس، کریم بزما، سرخیو آگوئرو، کاسمیرو، مانوئل نویرو و تیبو کورتوا اشاره کرد که هر کدام در نوع خود، بازیکنان کم نظیری هستند و همراه به عوان بهترین‌های جهان شناخته می‌شود اما به خاطر دلایلی مانند بالاتر رفتن سن، افت نسبت به فصل قبل و… از Rating پایین‌تری نسبت به سال‌های پیش برخوردارند.

هم چنین، بازیکن‌های جوان‌تری که در چند وقت اخیر پیشرفت‌های چیم گیری داشته‌اند نیز نیاز به افزایش Rating دارند و اگر این موضوع در مورد آن‌ها اجرا نشود، به احتمال زیاد با اعتراض هواداران و خود بازیکن‌ها همراه خواهد شد. از جمله‌ی این بازیکنان جوان وینیسیوس جونیور، آنسو فاتی، کورتیس جونز، ارلینگ هالند و گرین وود اشاره کرد. آن‌ها شایسته‌ی قوی‌تر شدن هستند و انتظار می‌رود که همراه با پیشرفت آن‌ها در دنیای واقعی، افزایش آمار آن‌ها را در بازی Fifa 21 هم مشاهده کنیم.

با این حال ‌Overallها و ریتینگ‌های فیفا ۲۱ اصلا مورد رضایت هواداران قرار نگرفته‌اند و خیلی با واقعیت جور نیستند. از آنجایی که بازی PES خیلی رقیب قدرتمندی برای فیفا نیست، باید کم کم خودمان را برای خرید بازی FIFA 21 آماده کنیم.

نظر شما درباره‌ی این لیست و بازیکنان موجود در آن چیست؟ آیا با امتیاز بندی شرکت EA موافق هستید یا منتظر ارقام دیگری بوده‌اید؟ نظر خود را درباره‌ی بازی Fifa 21 با تیم تیلنو در میان بگذارید.

author-avatar

درباره ارحام ادبخواه

سلام، من ارحام هستم. زندگی من با سه کلمه گره خورده، ویدئو گیم، فوتبال و سینما. زندگی من بدون این سه تا بی معنی میشه و هویت خودشو از دست میده.

مطالب مرتبط

دیدگاهی در مورد “بهترین بازیکنان فیفا 21 چه کسانی هستند؟

  1. armin گفت:

    انتظار انتظار انتظار. صبر واسه فیفا هر سال سخته . هر سال هم میزاره دیرتر میده این لامصبو. فک کنم فیفا 21 خیلی خوب باشه.حداقل نسبت به 20 و 19 که بهترهه

    1. ارحام ادبخواه گفت:

      بله به احتمال زیاد حداقل مشکلات نسخه‌ی قبل رو برطرف میکنه؛ اما عدم وجود نوآوری طلسمیه که ظاهرا قصد نداره دست از سر مجموعه بر داره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *