راهنمای بازی, راهنمای مراحل بازی, راهنمایی و آموزش

راهنمای بازی Suicide Squad: Kill the Justice League برای مبتدی‌ها

آموزش بازی جوخه انتحار

بازی جدید جوخه انتحار که توسط سازندگان سه‌گانه بتمن آرکام ساخته شده، کوهی از مکانیک‌های مختلف و تا حدی پیچیده است که اگر مراقب نباشید، همه چیز را اشتباه یاد می‌گیرد. به همین دلیل هم ما می‌خواهیم در راهنمای Suicide Squad: Kill the Justice League برای مبتدی‌ها شما را با این مکانیک‌ها بیش‌تر آشنا کنیم.

آموزش بازی جوخه انتحار برای تازه‌واردها

بازی Suicide Squad: Kill the Justice League که به تازگی منتشر شده و واکنش‌های متوسطی دریافت کرده، می‌تواند شرایط را برای گیمرهای تازه‌کار حسابی پیچیده بنماید. هرچند که خود بازی یک بخش آموزشی طولانی دارد و به صورت مرتب نکات مختلف را یادآوری می‌کند، از قلم انداختن یک سری نکات ریز اجتناب ناپذیر به نظر می‌رسد. علاوه بر این، در این میان یک سری جزئیات خاص هم وجود دارند که شاید در نگاه اول متوجه اهمیت آن‌ها نشوید. به همین بهانه سعی می‌کنیم در ادامه چندی از مهم‌ترین از جزئیات را با یکدیگر مرور کنیم.

آموزش بازی جوخه انتحار

شخصیت‌های بازی با روند متفاوتی پیشرفت می‌کنند

بازی جوخه انتحار استودیو راک‌استدی شامل چهار شخصیت مختلف می‌شود که می‌توانید کنترل همه آن‌ها را به دست بگیرید. اما با این حال بازی مورد بحث به گونه‌ای طراحی شده که بهتر است تمرکز خود را روی یکی از شخصیت‌ها بگذارید و به طور مداوم از این شاخه به آن شاخه نپرید. هنگامی که کنترل یک شخصیت را به دست بگیرید و با آن بازی کنید، او به صورت تدریجی قوی‌تر می‌شود و می‌توانید قابلیت‌های جدیدی را برای او آزاد نمایید. اما سایر اعضای گروه به موازات قوی‌تر نمی‌شوند و روند پیشرفت‌شان ربطی به شخصیت اصلی شما ندارد.

با این حال باید اشاره کنیم سایر اعضای گروه که توسط هوش مصنوعی کنترل می‌شوند، بهترین سلاح‌ها و تجهیزات مازاد را انتخاب می‌کنند. در ادامه همین موضوع آن‌ها صرفا به یک سری بار الکی سنگین تبدیل نمی‌شوند و می‌توانند گلیم خود را از آب بیرون بکشند. ولی خبر بد اینجا است که این کاراکترها در درخت مهارت‌ها پیشرفت نمی‌کنند و از Skillهای جدیدشان خبر نیست. البته در این میان یک سری مراحل خاص وجود دارد که با تمرکز روی یکی از چهار عضو گروه طراحی شده‌اند. در این دسته از مواقع بهتر است فردی که در مرکز توجه قرار دارد را انتخاب کنید و به مبارزه بپردازید.

از چالش‌های بازی جوخه انتحار غافل نشوید

یکی از مهم‌ترین نکاتی که در راهنمای بازی Suicide Squad: Kill the Justice League باید در موردش صحبت کنیم، به Combat Flair Challengeها مربوط است. در بیش‌تر مواقع که مشغول مراحل اصلی و فرعی هستید، یک سری چالش کوچک با نام Combat Flair Challenge در سمت راست صفحه نمایش و در قالب یک باکس آبی دیده می‌شوند. این چالش‌ها انجام یک سری کارهای مختلف را از شما می‌خواهند که باید تا پایان مرحله فعلی آن‌ها را به اتمام برسانید.

هنگامی که تمامی این چالش‌ها را تکمیل کنید خط سلامتی و شیلد شخصیت اصلی به طور کامل پر می‌شود و 10 عدد Combo هم به نام‌تان ثبت خواهد شد. پس هنگامی که چنین اتفاقی رخ داد از آن برای بهبود شرایط استفاده کنید و از شرایط بحرانی جان سالم به در ببرید. راستی هنگامی که چندین بار این کار را تکرار کنید یک تروفی خاص برای شما آزاد خواهد شد.

تیراندازی در حین حرکت کردن

هر یک از اعضای گروه Task Force X ویژگی‌های خاص خود را دارند و به شکل متفاوتی حرکت می‌کنند. بعضی از شخصیت‌ها هنگامی که در هوا حرکت و در محیط جا به جا می‌شوند، یک سری حملات خاص دارند که باید از آن‌ها کمک بگیرید. برای مثال هنگامی که کنترل شخصیت دد شات را برعهده دارید و با استفاده از جت‌پک او پرواز می‌کنید، می‌توانید با نشانه‌گیری و شروع به تیراندازی چند ثانیه‌ای روی هوا معلق باقی بمانید.

در طرفی دیگر شخصیت هارلی کویین هم قابلیت مشابهی دارد و می‌تواند در حین پرواز در هوا و با نشانه‌گیری چند ثانیه‌ای معلق بماند. در واقع تا زمانی که دکمه پرش را فشار ندهید می‌توانید در حین پرواز در هوا با استفاده از Bat-Drone به تیراندازی ادامه دهید. البته تیراندازی با هارلی کویین در این شرایط کمی از شخصیت دد شات سخت‌تر است.

آموزش بازی جوخه انتحار

نام دشمنان و دسته‌بندی آن‌ها را یاد بگیرید

یکی دیگر از نکاتی که در آموزش Suicide Squad: Kill the Justice League از اهمیت بالایی برخوردار است، حفظ کردن جزئیات دشمنان محسوب می‌شود. در بیش‌تر بازی‌ها شما می‌توانید بدون توجه به اسم و دسته‌بندی دشمنان آن‌ها را شکست دهید و به راه خود ادامه دهید. اما شرایط در بازی جوخه انتحار متفاوت می‌نماید و بهتر است نام و نوع دشمنان را به خاطر بسپارید.

اما چرا به این نکته اشاره کردیم؟ برخی از Contractها ممکن است از شما بخواهند که یک دشمن خاص را بکشید. یا در حالتی دیگر بهتر است نقاط قوت و ضعف هر یک از آن‌ها را شناسایی کنید. در ادامه چندی از مهم‌ترین این نکات را با شما به اشتراک می‌گذاریم.

 • Terminautها موجودات لاغر و عنکبوت مانندی هستند که روی زمین می‌خیزند و جنازه‌ها را تبدیل به Gruntها می‌کنند. این موجودات خیلی باهوش هستند و ممکن است پیش از شکست خوردن از بدن فعلی خود خارج شوند و از چنگال مرگ فرار کنند. Terminautها در حالت‌های مختلفی ظاهر می‌شوند و شکست دادن برخی از آن‌ها قدرت‌های تاثیرگذاری برای شما به ارمغان خواهند آورد.
 • Scavengerها هم یک سری موجودات لاغر هستند که معمولا به دیوارها می‌چسبند و یک هاله نارنجی از نور را منعکس می‌کنند. این دشمنان می‌توانند از فاصله‌های دور به سمت‌تان بپرند و خطرناک ظاهر شوند. علاوه بر این، Scavengerها قادر به ساخت یک شیلد سفید رنگ هستند که برای شکست دادن‌شان، اول باید این شیلد سفید را با ضربات Melee از بین ببرید و سپس به کشتن آن‌ها بپردازید
 • Sniperها یکی از دشمنان آزاردهنده بازی جوخه انتحار هستند که دستانی بلند و رنگی تیره دارند. اگر تیرهای این اسنایپرها به یکی از اعضای گروه برخورد کند آن فرد خاص تا چندین ثانیه مهارت‌های حرکتی و مانور خود را از دست می‌دهد
 • Bomberها هم موجودات بنفش رنگ و بزرگی هستند که یک توپ جنگی بزرگ را با خود حمل می‌کنند و می‌توانند از فواصل دور شما را مورد هدف قرار گیرند. حواس‌تان باشد که حملات Bomberها به شدت قوی است و بخش بزرگی از خط سلامتی شما را از بین خواهد برد.
 • Destroyerها نیز از جثه‌ای بزرگ برخوردارند و به لطف رنگ بنفش خود قابل شناسایی هستند. توجه داشته باشید که این موجودات غول‌پیکر نسبت به بیش‌تر حملات مقاوم هستند و ما پیشنهاد می‌کنیم که در حین مبارزه زیاد به سمت‌شان نزدیک نشود

Residual Echoها را پیدا کنید

استودیو راک‌استدی در بخش راهنما بازی Suicide Squad: Kill the Justice League به این موضوع اشاره مستقیمی نمی‌کند. در نقاط مختلف شهر متروپلیس می‌توانید هاله‌های بنفش رنگی ببینید که از دور می‌درخشند و یک حالت کره مانند را تشکیل می‌دهند. این کالکتیبل‌ها که در واقع Residual Echo نام دارند، حاوی یک سری فایل‌های صوتی فوق‌العاده مهم و جالب هستند. شما با گوش دادن به این فایل‌های صوتی متوجه وقایعی که در روز حمله برینیاک (آنتاگونیست داستان) در شهر متروپلیس رخ داده می‌شوید.

آموزش بازی جوخه انتحار

چگونه Critical Damage وارد کنیم؟

منظور از Critical Damge آسیب‌هایی اتفاقی هستند که چند وقت یک بار رخ می‌دهند و قدرت بیش‌تری نسبت به حملات معمولی شما دارند. آشنایی با Critical Damageها از آنجایی مهم است که هم در مبارزات به کمک‌تان می‌آیند و هم برای تکمیل برخی از ماموریت‌ها لازم هستند. اما چگونه می‌توان این نوع از آسیب را به دشمنان وارد کرد؟ شلیک به سمت سر دشمنان یا همان هدشات کردن همیشه با Critical Damage همراه خواهد بود. علاوه بر این، یک سری غده‌ نسبتا بزرگ و براق روی بدن دشمنان دیده می‌شود که نقطه ضعف آن‌ها به حساب می‌آیند. این غده‌ها که معمولا روی شانه و کمر دشمنان به وجود می‌آیند، پاشنه آشیل آن‌ها محسوب می‌شوند و بهتر است همیشه آن‌ها را نشانه بگیرید.

علاوه بر این یک راه دیگر هم در این میان وجود دارد. اگر بتوانید با حملات Melee دشمنان را به سمت هوا یا روی زمین پرتاب کنید، هر ضربه‌ای که به ایشان بزنید Critical Damage محسوب خواهد شد. پس اگر نشانه‌گیری در برخی شرایط سخت به نظر رسید و مبارزه به سمت تنگنا کشیده شد، این نکته از راهنمای بازی جوخه انتحار را از دست ندهید.

امکان تغییر دادن درجه سختی بازی Suicide Squad: Kill the Justice League

نکته جالب و موثری که در راهنمای Suicide Squad: Kill the Justice League باید به آن اشاره کنیم، امکان تغییر درجه سختی یا Difficulty در هر زمانی است که بخواهید. توجه داشته باشید که تغییر درجه سختی روی موارد مختلفی تاثیر می‌گذارد. برای مثال اگر درجه سختی را بالا ببرید، ضربات دشمنان تاثیرگذارتر است و آسیب بیش‌تری به شما وارد خواهد شد؛ اما در عوض هم دشمنان نسبت به حملات گیمر شکننده‌تر هستند و هم خود بازی جوایز بهتر و بیش‌تری در اختیارتان قرار می‌دهد.

با تجربه بازی جوخه انتحار روی بالاترین درجه سختی ممکن یک درجه سختی جدید هم آزاد خواهد شد. هرچند که این Difficulty جدید تعادل بازی را متحول می‌کند و مبارزات را حسابی سخت‌تر می‌سازد، اما آیتم‌ها و XP به مراتب بیش‌تری در ازای انجام کارهای مشابه جایزه می‌دهد و این ارزشش را دارد.

آموزش بازی جوخه انتحار

مزایا و معایب Afflicationها

همین‌طور که در روند بازی پیش می‌روید، با تکمیل ماموریت‌های شخصیت Poison Ivy عناصر جدیدی با نام Afflication آزاد خواهد شد. این Afflicationها در واقع عناصری مانند آتش و یخ محسوب می‌شوند که برخی از دشمنان نسبت به آن‌ها مقاوم‌اند و برخی دیگر، از خود ضعف نشان می‌دهند. خود بخش آموزش بازی Suicide Squad: Kill the Justice League بیش‌تر از افکت‌ها و کاربردشان را توضیح می‌دهد؛ اما از قلم انداختن یک سری جزئیات ریز راحت است.  در ادامه برخی از این Afflicationها و تاثیرات‌شان را توضیح خواهیم داد:

 • Deep Freeze کاری می‌کند که دشمنان برای 10 ثانیه در جای خود یخ بزنند و در این برهه، گلوله‌های شما 200 برابر آسیب بیش‌تری به دشمن وارد می‌کند. اما در دستی دیگر Deep Freeze کاری می‌کند که در مقابل ضربات Melee و Critical Damageها مصون شوند. علاوه بر این اگر دشمنی در هوا باشد و در حال پرواز او را فریز کنید، در حین برخورد به زمین آسیبی 1000 درصدی می‌بیند. پس فریز کردن نیروی دشمن در هوا را دست کم نگیرید
 • Venom Frenzy کاری می‌کند که دشمن ذهن خود را از دست بدهد و به یارهای خود حمله کند. اما در همین حال خط سلامتی او با ارتقا چشم‌گیری روبرو خواهد شد
 • عنصر Diablo Blaze دشمنان را آتش می‌زند تا آن‌ها به تدریج بر اثر آتش آسیب ببینند. اما اگر دشمنی به این افکت دچار شود، پس از مردن آیتم‌های Healing از خود دراپ نمی‌کند و فرصت پر کردن شیلد و خط سلامتی را از شما خواهد گرفت
 • در پایان باید بدانید Livewire Bolt کاری می‌کند که دشمن را برق بگیرد. هنگامی که او را برق گرفت تک‌تک ضربات شما Critical Hit می‌شود و آسیب فزاینده‌ای به ایشان وارد می‌کند. فقط توجه داشته باشید دشمنانی که به Livewire Bolt دچار شده‌اند، حملات خیلی خطرناک‌تر و قوی‌تری هم خواهند داشت

سلاح‌های اضافی خود را تبدیل به پول کنید

اگر تعداد سلاح‌های شما زیاد شد و از این منظر به دردسر خوردید، باید بدانید که استودیو راک‌استدی یک ویژگی کاربردی را در نظر گرفته است. برای این کار وارد Inventory شوید و هر سلاحی که فکر می‌کنید به درد نمی‌خورد را مارک کنید. سپس گزینه Break Down را بزنید تا در ازای از بین رفتن سلاح‌ها پول رایج بازی را دریافت کنید.

آموزش بازی جوخه انتحار

تفاوت Overhauling، Modding و Nano Enhancing

در بازی Suicide Squad: Kill the Justice League چندین راه برای ارتقا و بهبود سلاح‌ها وجود دارد. همین‌طور که در روند داستان پیش می‌رود و شخصیت‌های جدیدی را وارد گروه می‌کنید، راه‌های جدیدی برای ارتقا سلاح‌ها پیدا می‌شود. در ادامه توضیح مختصری درباره هر یک از این روش‌ها خواهیم داشت:

 • شخصیت پنگوئن نه تنها می‌تواند سلاح‌های جدیدی برای شما بسازد، بلکه می‌تواند سلاح فعلی شما را متحول (Overhaul) کرده و جزئیات آن را تغییر دهد. Overhaul کردن سلاح‌ها هزینه کم‌تری نسبت به ساخت یک گزینه جدید دارد و در همین حال قدرت‌ها و ویژگی‌های آن را تغییر می‌دهد
 • شخصیت Toyman به شما اجازه می‌دهد روی سلاح‌ها خود مادهای جدید بگذارید و با نصب/حذف برخی از قطعات، ویژگی‌های آن را تغییر دهید. این روش به شما اجازه می‌دهد سلاح‌ها را شخصی‌سازی کنید و آن‌ها را طبق سلیقه خود بسازید
 • با پیشروی در داستان و با پشت سر گذاشتن چپتر چهارم، امکان Nano-Enhancing را به دست خواهید آورد. این روش به شما اجازه می‌دهد تک‌تک جنبه‌های یک سلاح مانند دقت، سایز خشاب یا سرعت شلیک آن را افزایش دهید. راستی یک سری سلاح وجود دارند که هرچقدر بیش‌تر از آن‌ها استفاده کنید با بهبود آن روبرو خواهید شد

در این نقطه به پایان راهنمای Suicide Squad: Kill the Justice League برای مبتدی‌ها می‌رسیم. نظر شما در این باره چیست؟ دیدگاه‌های خود را با تیم تیلنو و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

منبع: IGN

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *