راهنمای بازی, راهنمایی و آموزش

آموزش بازی Outriders برای مبتدی ها

بازی Outriders

بازی Outriders که تنها چند روز از انتشار آن می‌گذرد، اثری است که از مکانیک‌های متعددی استفاده می‌کند و ممکن است بازیکنان تازه وارد را در ساعات ابتدایی کمی سردرگم کند. پس اگر شما هم اخیرا به سمت این بازی رفته‌اید و به کمی آموزش اولیه نیاز دارید، ادامه این مقاله را از دست ندهید.

بازی Outriders که جدیدترین ساخته‌ی استودیو People Can Fly شتاخته می‌شود، اثری است که از مکانیک‌ها و جزئیات زیادی استفاده می‌کند. از پول رایج درون بازی و نحوه‌ی مصرف آن گرفته تا انتخاب و نصب مادهایی که در ابتدا پیچیده به نظر می‌رسند. اکثر این مکانیک‌ها می‌توانند تازه واردها را خیلی سریع سردرگم کند. هرچند که بخش آموزشی خود بازی توضیحات اولیه را به خوبی بازگو می‌کند، اما این کار با دقت و ریزه کاری کافی انجام نمی‌دهد. پس مهم نیست که شما به تجربه Demo رایگان بازی Outriders پرداخته باشید یا لحظات ابتدایی خود را در سیاره‌ی Enoch سپری می‌کنید، این مقاله‌ی آموزشی راه شما در دنیای بازی را هموارتر خواهد کرد.

آموزش بازی Outriders برای مبتدی ها

کلاس‌ها و مهارت‌ها

بازی Outriders

1- شما هنگام شروع بازی Outriders باید از میان چهار کلاس Trickster، Devastator، Pyromancer و Technomancer یکی را انتخاب کنید. فقط توجه داشته باشید هنگامی که یک کلاس را انتخاب می‌کنید، قادر به تغییر دادن آن در ادامه نیستید. پس قبل از تایید کلاس مطمئن شوید که آیا می‌توانید با آن راحت باشید یا خیر. البته شما اجازه دارید هنگام ورود به بازی از میان چند Slot ذخیره‌ی مختلف یکی را انتخاب کرده و به تجربه‌ی یک بازی جدید بپردازید . بنابراین، اگر در میان راه خواستید بازی با یک کلاس دیگر را تجربه کنید، نیازی نیست تا فایل ذخیره فعلی خود را حذف کنید و می‌توانید خیلی ساده وارد یک Slot دیگر شوید. تازه اگر پیش از این بخش Prologue را با یک شخصیت دیگر به اتمام رسانده باشید، نیازی نیست با شخصیت جدید خود دوباره همه‌ی روند آن را پشت سر بگذارید و می‌توانید بخش بزرگی از آن را Skip کنید.

2- بازی Outrider شیوه‌ی خاصی در زمینه بازیابی میزان سلامتی یا همان Healing دارد. در دنیای این بازی خبری از معجون‌هایی که می‌توانند خط سلامتی شخصیت اصلی را پر کنند نیست و شما باید با کشتن دشمنان این کار را انجام دهید. به طور کلی، خط سلامتی شخصیت اصلی دارای سه قسمت مختلف است. دو قسمت سمت راست تنها در صورتی پر می‌شوند که شما به میزان مشخصی به دشمنان آسیب برسانید یا آن‌ها را از پا درآورید. ولی برای پر کردن قسمت سمت چپ، نیازی به این کارها نیست و همین که آسیب بیش‌تری دریافت نکنید، خود به خود پر می‌شود.

اما اگر بخواهید با آسیب رساندن دشمنان Heal کنید، باید برخی از نکات را در نظر بگیرید. درست است، شما می‌توانید تنها با کشتن و آسیب رساندن به دشمنان خط سلامتی خود را احیا کنید، اما ضریب و سرعت پر شدن این خط به کلاس شخصیتتان مربوط است. اعضای هر یک از این چهار کلاس می‌توانند با انجام دادن یک سری از کارهای خاص خیلی سریع‌تر از حالت معمولی Heal کنند که در ادامه به توضیح آن‌ها می‌پردازیم:

  1. Trickster: شخصیت‌هایی که در زیرشاخه این کلاس قرار می‌گیرند، می‌توانند با کشتن دشمنان از فاصله‌ی نزدیک علاوه بر HP اضافه Shield دریافت کنند.
  2. Devastator: اگر شخصیت شما یک Devsatator است، بهتره دشمنان خود را از فاصله‌ی نزدیک‌تر از پا درآورید؛ چرا که در این صورت می‌توانید سریع‌تر Heal کنید.
  3. Pyromancer: اگر شما از این کلاس استفاده می‌کنید، بهتر است قبل از کشتن دشمنان آن‌ها را با استفاده از مهارت‌های مختلف خود Mark کنید و سپس آن‌ها را بکشید. اگر روند را به این گونه دنبال کنید HP بیش‌تری از مرگ دشمنان می‌گیرید.
  4. Technomancer: تکنومنسرها می‌توانند با کشتن دشمنان از فاصله‌های دورتر میزان بیش‌تری از HP خود را بازیابی کنند.

3- بازی Ouriders دست بازیکن را در انتخاب اسلحه‌های مختلف باز می‌گذارد و از این بابت محدودیت خاصی اعال نمی‌کند؛ اما هر اسلحه‌ای حالت و Modها خاص خود را دارد که ممکن است بهتر به سبک بازی شما بخورند. پس بهتر است قبل از انتخاب و استفاده از هر اسلحه‌ای، مشخصات آن را بررسی کنید تا به گزینه‌ی دلخواه خود برسید.

4- اگر می‌خواهید اطلاعات بیش‌تری در مورد مهارت‌های مورد استفاده‌ی خود کسب کنید، بهتر است سری به بخش Skill Tab بزنید تا با جزئیات بیش‌تری نسبت به مهارت‌ها آشنا شوید. این کار می‌تواند خیلی مهم و تاثیرگذار باشد، چون ممکن است برخی از مهارت‌ها تاثیر منفی روی عملکرد شما بگذارند یا کار یک دسته از مادها را مختل کنند.

بازی Outriders

5- درخت مهارت‌های هر کلاسی به سه بخش مختلف تقسیم می‌شود که می‌توانند در کنار هم سبک بازی شما را تعیین کنند. پس بهتر است قبل از تصمیم گرفتن، به انتهای هر شاخه‌ای بروید تا متوجه سرانجام آن قسمت خاص از Skill Tree شوید. این گونه می‌توانید مسیر واضح‌تری را برای خود و مهارت‌هایتان تصور کنید.

6- هر شخصیتی تا پایان بازی می‌تواند نهایت ۲۰ امتیاز برای باز کردن مهارت‌های مختلف به دست آورد و این در حالی است که باز کردن همه‌ی مهارت‌ها، عددی بزرگ‌تر از ۲۰ را می‌طلبد. بنابراین، شما نمی‌توانید همه‌ی قسمت‌های یک درخت مهارت را باز کنید و به یک قسمت مشخص از آن محدود می‌شوید. البته محدودیت خاصی در مورد پس گرفتن امتیازهای مصرف شده وجود ندارد؛ به گونه‌ای که شما می‌توانید پس از خرید هر مهارتی امتیاز خود را پس گرفته و با استفاده از آن یک Skill دیگر بخرید. با توجه به این موضوع، راحت باشید و همه‌ی مهارت‌های موجود را تا زمان پیدا کردن مورد دلخواه امتحان کنید.

مراحل اصلی و فرعی

بازی Outriders

1- مراحل بازی Outriders هم مانند هر اثر نقش آفرینی دیگری به دو دسته‌ی Main Quests و Side Quests تقسیم می‌شوند. نکته‌ای که در مورد این مراحل وجود دارد، قابلیت تکرار آن‌ها به دفعات است. بنابراین، اگر در قسمتی از بازی به خاطر قدرت پایین گیر کردید یا خواستید اسلحه و آیتم‌های بهتری به دست آورید می‌توانید مراحل مختلف را بارها و بارها تکرار کنید. برای این که بتوانید مراحل اصلی یا Main Missions را تکرار کنید، به بخش Character رفته و سپس گزینه‌ی Select Story Point را انتخاب کنید. هم‌چنین اگر می‌خواهید باز هم به سراغ مراحل فرعی یا Side Missions رفته و آن‌ها را تکرار کنید، کافی است به نقطه‌ای بازگردید که مرحله از آن شروع شده است.

2- مراحل فرعی صرفا در Hub بازی Outriders دیده نمی‌شوند و شما می‌توانید برخی از آن‌ها را در سطح نقشه پیدا کنید. بازیکنان می‌توانند این دسته از مراحل را با علامت زرد رنگ روی نقشه مشاهده کنند. پیشنهاد ما این است که خیلی راحت از کنار مراحل فرعی رد نشوید و تای جای ممکن برخی از آن‌ها را به اتمام برسانید، چرا که کامل کردن آن‌ها نقش غیرقابل انکاری در پیشرفت شخصیت شما دارد.

3- درجه سختی یا Difficulty بازی Outriders با واحدی به نام World Tier مشخص می‌شود؛ به گونه‌ای که هر چقدر به جلو بروید این Word Tier افزایش پیدا کرده و در نتیجه مبارزات را سخت‌تر می‌کند. البته هر چقدر که Word Tier یک منطقه بالاتر باشد، لوت‌های بهتری را در اختیار شما قرار می‌دهد. به طور کلی ۱۵ Word Tier در دنیای Outrider وجود دارد و هنگامی که شما به سقف این عدد برسید، یعنی در سخت‌ترین حالت بازی قرار دارید.

بازی Outriders

4- اگر در یک مرحله گیر کرده‌اید و علاقه‌ای هم به تکرار مراحل قبلی برای Level Up ندارید، می‌توانید همیشه روی کمک سایر بازیکنان حساب کنید. برای این کار کافی است Matchmaking را باز کنید تا گیمرهای دیگر بتوانند وارد دنیای شما شده و در کشتن دشمنان کمک کنند. البته شما می‌توانید با پایین آوردن سطح Word Tier مبارزات را آسان‌تر کنید، اما در این صورت لوت‌های موجود در نقشه کم ارزش‌تر نسبت به قبل می‌شوند.

بازی Outriders

5- همیشه در هنگام گشت‌ و گذار در نقشه نیم نگاهی هم به لوت کردن مواد خام مانند Oreها داشته باشید. شما می‌توانید با لوت کردن این سنگ‌های معدن منابع جدیدی به دست آورده و از آن‌ها برای ارتقاء و ساخت تجهیزات جدید استفاده کنید.

6- همیشه به دنبال Crate یا صندوقچه‌های پراکنده شده در سطح نقشه باشید، این صندوقچه‌ها به طور معمول لوت‌ها و آیتم‌های با ارزشی را در خود جا می‌دهند.

7- هنگامی که یک مرحله را به پایان برسانید، می توانید یک لوگو Outriders را مشاهده کنید. این لوگوها به شما اجازه می‌دهند میان مکان‌های مختلف Fast Travel کرده و ماموریت‌های خود به اتمام برسانید. البته همیشه امکان طی کردن مجدد مسیری که پیموده‌اید وجود دارد، اما باور کنید چیز خاصی را در مسیرهای تکراری پیدا نخواهید کرد.

مبارزات

بازی Outriders

1- اگر بخش بزرگی از خط سلامتی خود هنگام مبارزه را از دست داده‌اید، می‌توانید از راه‌هایی به غیر از کشتن دشمنان هم انجام دهید. ساده‌ترین کار این است که عقب نشینی کنید و برای چندثانیه‌ای هم که شده آسیب دریافت نکنید؛ در این صورت حدود یک سوم از خط سلامتی شما پر می‌شود. هم‌چنین، برخی از مهارت‌ها وجود دارند که می‌توانید با باز کردن آن‌ها سریع‌تر Heal کنید.

2- هنگامی که در حال مبارزه با یک Altered (یکی دسته از دشمنان بازی که قدرت‌های فراطبیعی دارند) هستید، باید چند نکته‌ای را در گوشه ذهن خود نگه دارید. برای مثال شما می‌توانید خیلی از حملات آن‌ها که نیاز به شارژ شدن دارند را با تیراندازی مختل کنید یا با استفاده از حملات تن به تن یا Melee سرعت عمل را از آن‌ها بگیرید. البته Alteredها پس از مدتی مهارت‌های تهاجی شما را یاد می‌گیرند و قادر به مقاومت مقابل آن‌ها خواهند بود؛ پس بهتر است از حملات و مهارت‌های مختلفی برای مبارزه استفاده کنید.

3- بهتر است هنگام مبارزه، دشمنان خود را خیلی به سمت عقب هل ندهید، چرا که ممکن است به محل Spawn آن‌ها برسید. اگر این اتفاق رخ دهد، ممکن است دشمنان خیلی راحت شما را محاصره کرده و کارتان را تمام کنند. پس بهتر است همیشه تعادل را هنگام مبارزات حفظ کنید و بیش‌تر وزن جنگ را روی دوش اسلحه‌های دور زن خود بگذارید.

بازی Outriders

4- هنگامی که در حال تجربه بازی Outriders به صورت آنلاین هستید، بهتر است درخت مهارت‌های خود را با توجه به کلاس و سبک بازی دوستانتان تغییر دهید. این کار به شما اجازه می‌دهد که مبارزات را خیلی هماهنگ‌تر از گذشته دنبال کنید. برای مثال، کلاس Pyromancer قابلیتی دارد که به شما اجازه می‌دهد دشمنان را از پشت Cover خارج کنید. حالا اگر این قابلیت با قدرت کلاس Technomancer در اسنایپ کردن ترکیب شود، هیچ دشمنی جلودار شما نخواهد بود.

5- Ammo Boxes یا همان جعبه‌های مهمات در سراسر نقشه‌ی بازی Outriders پخش شده‌اند و گلوله‌های کافی برای از پا درآوردن یک دشمن را به شما می‌دهند. پس بهتر است قبل از ورود به یک مبارزه دنبال این جعبه‌ها بگردید تا هنگام درگیری با کمبود تیر مواجه نشوید. هم‌چنین، لازم است بدانید که لوت کردن یک Ammo Box تمام اسلحه‌های شما را Reload می‌کند.

تجهیزات یا Equipment

بازی Outriders

1- سعی کنید همیشه چند اسلحه‌ی جایگزین هم در Invertory خود نگه دارید. درست است، استفاده از اسلحه‌هایی که آمار بهتری از سایرین دارند همیشه وسوسه انگیز هستند، اما فراموش نکنید که بازی Outriders یک اثر نقش آفرینی است و برای تک تک دشمنان نقط قوت و ضعف خاصی در نظر می‌گیرد. بنابراین، سعی کنید همیشه طیف به نسبت بزرگی از اسلحه‌های مختلف را برای مبارزه با دشمنان متفاوت نگه دارید.

2- در ساعات ابتدایی بازی Outriders و زمانی که هنوز زیاد قوی نشده‌اید، بهتر است به جای تجزیه یا Dismantle کردن اسلحه‌های Common و Uncommon آن‌ها را بفروشید؛ چرا که این گونه پول بیش‌تری به دست می‌آورید. زمانی که قابلیت Crafting را آزاد کردید، بهتر است باز هم به فروختن اسلحه‌های Common خود ادامه دهید. در واقع، فقط اسلحه‌های Uncommon خود را نگه دارید و سپس با استفاده از آهن یا همان Iron آن‌ها را Upgrade کنید. هنگامی که اسلحه‌های Uncommon را ارتقاء دهید، آن‌ها به آیتم‌های Rare تبدیل می‌شوند که از ارزش بیش‌تری برخوردار هستند. حالا اگر آیتم‌های Rare خود را Dismantle کنید، مواد اولیه و مادهای کاربردی‌تری به دست خواهید آورد. شما می‌توانید از مادها و مواد اولیه‌ی به دست آمده اسلحه‌های به شدت قدرتمندتری بسازید.

بازی Outriders

3- در بازی Outriders یک قابلیت به نام Auto-Loot وجود دارد که می‌تواند در بسیاری از موقعیت‌ها به کار بیاید. اگر این قابلیت روشن باشد، هنگامی که شما در یک مکان خاص می‌میرید یا این که از آن خارج می‌شوید، خود بازی به صورت خودکار همه‌ی لوت‌های آن منطقه را جمع می‌کند و آن‌ها را به Inventory شما اضافه می‌کند تا چیزی را از دست ندهید. اگر فضای Inventory شما پر باشد، آیتم‌ها به صورت خودکار به سمت Stash منتقل می‌شوند. حالا و در صورتی که Stash شما هم پر شود، تمامی آیتم‌ها Dismantle شده و در دسترستان قرار می‌گیرند.

4- جالب است بدانید که امکان گذاشتن محدودیت برای سیستم Auto-Loot وجود دارد. برای مثال شما می‌توانید تنظیمات Auto-Loot در بازی را به گونه‌ای تغییر دهید که تنها آیتم‌های Uncommon به بالا را بردارد و آیتم‌های بی‌ارزش‌تر را رها کند. البته بهتر است در ساعات ابتدایی محدودیت خاصی برای Auto-Loot انتخاب نکنید تا همه‌ی آیتم‌های موجود را به دست آورده و از فروش آن‌ها پول کسب کنید.

5- بازی Outriders همواره به بازیکنان جایزه‌های مختلفی می‌دهد که ممکن است متوجه آن‌ها نشوند. برای این که از دریافت کردن همه‌ی پاداش‌ها اطمینان حاصل کنید، بازی را Pause کرده و گزینه‌ی Word Tier Rewards را انتخاب کنید. هم‌چنین بد نیست نیم نگاهی هم به Accolades Rewards در Character Menu داشته باشید.

ساخت و ساز یا Crafting

بازی Outriders

1- شما پس از اتمام مرحله‌ی Salvation به قسمت Crafting دسترسی پیدا می‌کنید. این بخش به شما اجازه می‌دهد با استفاده از منابعی که در طول تجربه‌ی خود جمع کرده‌اید آیتم‌های جدیدی بسازید یا آن‌ها را Upgrade کنید. سیستم ساخت و ساز یکی از اجزای مهم بازی Outriders است، پس به راحتی از کنار آن رد نشوید.

2- سیستم Crafting به شما اجازه می‌دهد تا کارهای مختلفی مانند موارد زیر انجام دهید:

  • ارتقاء ارزش آیتم‌ها: شما می‌توانید با استفاده از Crafting ارزش آیتم‌های مختلف را افزایش دهید. برای مثال، می‌توانید با استفاده از یک سری مواد خاص ارزش اسلحه‌ی مورد علاقه خود را از Uncommon به Rare ارتقاء دهید.
  • افزایش و تغییر ویژگی‌ها: شما می‌توانید با استفاده از منوی Crafting ویژگی‌ آیتم‌های مختلف خود را تغییر دهید. البته برای تغییر ویژگی آیتم‌ها نیاز به Shard دارید.
  • تغییر ماد (Mod): مادها را تغییر دهید یا جای آن‌ها را در اسلحه‌ها و آیتم‌های مختلف جا به جا کنید.
  • لول آپ: شما می‌توانید با استفاده از سیستم Crafting خیلی ساده تجهیزات خود را Level Up کنید.
بازی Outriders

3- بهتر است در ساعات ابتدایی بازی Outriders زیاد کاری با سیستم ساخت و ساز نداشته باشید؛ چرا که خیلی سریع اسلحه و آیتم‌های بهتری از آن چه که در اختیار دارید، پیدا می‌کنید. اما همین طور که قوی‌تر می‌شوید، نیاز زیادی به Crafting و شخصی‌سازی آیتم‌های خود خواهید داشت. پس بهتر است خیلی سریع منابع خود را هدر ندهید.

در پایان اگر هنوز موفق به تهیه‌ی Outriders نشده‌اید و دوست دارید که جدیدترین دستپخت استودیو People Can Fly را بچشید، می‌توانید به صفحه خرید بازی Outriders Day One Edition برای PS5 مراجعه کنید.

نظر شما در مورد نکاتی که به آن‌‌ها پرداختیم چیست؟ اگر هنگام تجربه‌ی خود به مشکل خاصی برخوردید آن را در قسمت نظرات با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: IGN

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید