راهنمای مراحل بازی, ایستراگ و نکات مخفی, بازی, داستان, یادداشت

جزئیات مراحل جدید بازی The Last of Us Part 2 Remastered

جزئیات مراحل جدید بازی The Last of Us Part 2 Remastered

نسخه ریمستر شده بازی The Last of Us Part II شامل یک سری مراحل و محتویات جدید می‌شود که در نسخه اصلی و ابتدایی آن حضور نداشتند. حال استودیو ناتی داگ با عرضه پورت پلی استیشن 5 مراحل حذف شده را در آن قرار داده تا گیمرها از دیدن‌شان شگفت‌زده شوند.

مراحل جدید The Last of Us Part 2 Remastered و جزئیات آن‌ها

پس از حدود سه سال صبر، شرکت سونی بالاخره نسخه پلی استیشن 5 بازی لست آف آس 2 را روانه بازار کرد که ویژگی‌های جالبی دارد. این بازی شامل سه مرحله قابل تجربه است که در نسخه‌ای که در سال 2020 منتشر شد حضور نداشتند؛ چرا که استودیو ناتی داگ تصمیم به حذف آن‌ها گرفت. ظاهرا دلیل اتخاذ این تصمیم نگه داشتن سرعت و ریتم داستان سرایی بود تا گیمر همواره در اوج هیجان باقی بماند.

اما مراحل جدید بازی The Last of Us Part 2 Remastered این قسمت‌های حذف شده را در خود جای داده. نکته جالب‌تر این است که خود سازندگان جزئیات این ماموریت‌های حذف شده را توضیح می‌دهند تا به طور کامل متوجه کلیت آن شوید. در ادامه بیش‌تر در مورد این جزئیات بحث می‌کنیم.

مراحل جدید The Last of Us Part 2 Remastered

1- دستان لرزان الی

اولین مرحله حذف شده‌ای که در نسخه ریمستر حضور دارد، به یک مهمانی در شهر جکسون مربوط می‌شود. ظاهرا برنامه اصلی این بوده که پس از اولین درگیری الی و اَبی، این مهمانی به صورت یک فلش‌بک به تصویر کشیده شود. در این مهمانی الی اظطراب زیادی دارد و اگر دقت کنید متوجه دست‌های لرزان او می‌شوید. اما این صحنه به خاطر عدم تطابق با ریتم داستان در آن قسمت از محصول نهایی حذف شد تا در نسخه ریمستر شده لست آف آس 2 شاهد آن باشیم.

2- عوض کردن یک مینی گیم متفاوت با برف‌بازی

در همان صحنه‌های ابتدایی ما الی را در حالی مشاهده می‌کنیم که در حین رسیدن به شخصیت دینا، با چند کودک کم سن‌وسال برخورد کرده و با آن‌ها بازی می‌کند. در ابتدا قرار بود که این مینی‌گیم به یک جور قایم‌باشک تبدیل شود. در این بازی یکی از بچه‌ها نقش کلیکر (نام نوعی از دشمنان ترسناک لست آف آس) را برعهده می‌گرفت و به دنبال الی می‌گشت. در همین حین الی هم باید نهایت سعی خود را به کار می‌گرفت تا از چشمان او دور بماند. با این حال این صحنه در بازی نهایی حذف شد و سازندگان جای آن را با یک سکانس برف‌بازی عوض کردند.

3- تلاش برای کسب عروسک یک فیل

در ادامه بحث مربوط به مهمانی شهر جکسون، باید به یک مینی‌گیم دیگر اشاره کنیم. در این مهمانی یک قسمت مخصوص گذاشته شده بود که الی می‌توانست با استفاده از آن نوشیدنی‌های مختلف را با یکدیگر ترکیب کند. سیستم ترکیب کردن نوشیدنی‌ها درست شبیه سیستم شخصی‌سازی سلاح‌ها است و انیمیشن‌های مشابهی را به تصویر می‌کشد.

علاوه بر این یک مینی‌گیم دیگر هم در مهمانی وجود داشت که در طی آن باید صف بطری‌ها را با استفاده از یک توپ کوچک (که انگار توپ بیس‌بال است) خراب می‌کردید. این سیستم هم انیمیشن‌های مشابهی با پرتاب کردن آجر داشت که در ادامه بازی از آن برای مبارزه با دشمنان کمک می‌گیرید. اما نکته جالب‌تر این است که اگر با موفقیت توپ را به سمت بطری‌ها می‌انداختید، یک فیل عروسکی جایزه می‌گرفتید؛ عروسکی که اُلی نام داشت. البته که اُلی به طور کامل از داستان حذف نشد. در ساعات پایانی داستان که الی به همراه پسر ناتنی خود در مزرعه قرار دارد، می‌توانید آن را از روی تراکتور بردارید و نظری به آن بیندازید.

4- حذف پازل آبی

دومین مرحله حذف شده‌ای که در مراحل جدید The Last of Us Part 2 وجود دارد، به فاضلاب‌های شهر سیاتل بر می‌گردد. این مرحله قرار بود درست قبل از رویارویی مستقیم دو شخصیت الی و نورا قرار گیرد و شامل یک سری پازل باشد. برنامه اصلی این بود که الی پازل‌های مورد بحث را هنگامی که در آب قرار دارد حل کند. اما خب نظر اعضای ناتی‌داگ در این باره عوض شد تا شاهد این پازل‌ها نباشیم.

مراحل جدید The Last of Us Part 2 Remastered

5- طراحی بن‌بست‌‌ها

در ادامه بحث مربوط به مرحله فاضلاب نکته جالب دیگری هم وجود دارد. در این برهه استودیو ناتی داگ از نشانه‌ها و تکنیک‌های مختلف و جالبی استفاده می‌کند تا گیمر را در مسیر اصلی نگه دارد. برای مثال سازندگان از بن‌بست‌ها استفاده می‌کردند تا گیمر را متوجه راه اشتباه کنند و او را به مسیر درست برگردانند. اما در حین روند توسعه بازی جای یکی از این بن‌بست‌ها با یک درب عوض شد. پشت این درب یک اتاق خالی وجود دارد که چیز خاصی در آن دیده نمی‌شود. اما هنگامی که بخواهید از اتاق بیرون آیید یک لوله بزرگ می‌بینید که تعامل با آن تنها راه ادامه مسیر داستان اصلی است.

6- حذف سکانس شکار یک گراز

سومین مرحله حذف شده‌ای که باید در مورد آن صحبت کنیم، به روند شکار یک گراز مربوط می‌شود. در این مرحله الی قرار بود یک گراز را شکار کند و با دنبال کردن رد خون به دنبال او بگردد. اما خب این مرحله از محصول نهایی حذف شد تا در مقاله جزئیات مراحل جدید بازی The Last of Us Part 2 Remastered در موردش صحبت کنید. البته که این گراز بخت برگشته به طور کلی فراموش نشد و اگر دفترچه الی را بررسی کنید متوجه یک ارجاع کوچک به آن می‌شوید.

7- به یاد آوردن یک خاطره تلخ

در نقشه‌های ابتدایی هنگامی که الی در شکار خود موفق می‌شد، به طور ناخودآگاه به یاد خاطره تلخ مربوط به جول می‌افتاد و کنترل خود را از دست می‌داد. اما سازندگان یادآوری خاطره تلخ جول را برای مراحل بعد نگه داشتند تا ریتم داستان سرایی حفظ شود. بدین ترتیب هم مرحله مربوط به شکار گراز حذف شد و هم تراژدی بزرگی که خاطرات تلخ الی را زنده می‌کرد.

نظر شما در مورد مراحل جدید بازی The Last of Us Part 2 Remastered چیست؟ نظرات خود را با تیم تیلنو و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

منبع: IGN

author-avatar

درباره ارحام ادبخواه

سلام، من ارحام هستم. زندگی من با سه کلمه گره خورده، ویدئو گیم، فوتبال و سینما. زندگی من بدون این سه تا بی معنی میشه و هویت خودشو از دست میده.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *