اخبار و رویدادها, بازی, رویدادهای گیمی

اطلاعات جدید از بازی Overwatch 2 منتشر شد

بازی Overwatch 2

شرکت Blizzard پس از مدت‌ها سکوت خبری، در مراسم Blizzconline 2021 اطلاعات بیش‌تری در مورد بازی Overwatch 2 منتشر کرد و از محتویات جدید و هیجان انگیزی پرده برداشت. همراه اخبار تیلنو باشید.

 پس از معرفی اولیه‌ی بازی Overwatch 2 شرکت Blizzard به یک سکوت خبری فرو رفت و دیگر خبری از این بازی و اطلاعات مربوط به آن منتشر نکرد. این روند به همین گونه ادامه داشت تا این که متوجه‌ شدیم نسخه‌ی دوم این مجموعه نه تنها در رویداد Blizzonline 2021 حضور دارد، بلکه تمرکز اصلی آن است. به هر حال، این مراسم به شکل هر چه بهتری برگزار شد و حالا ما به لطف تریلرهای بازی و ویدیوی پشت صحنه‌ای که از سازنده‌های این بازی منتشر شد، اطلاعات بیش‌تری در اختیار داریم.

در ابتدای کار باید بدانید که Overwatch 2 روندی مانند نسخه‌ی اول در پیش خواهد گرفت و باز هم تمرکز خود را روی مسابقات آنلاین و چندنفره خواهد گذاشت. سازندگان برای تنوع بخشیدن به این مبارزات، حالا دو نقشه‌ی جدید را به بازی اضافه کرده‌اند که در دو شهر رم و نیویورک جریان دارند. طراحی شهر رم در این بازی، به گونه‌ای کار شده که بتواند آن حالت رمانتیک این شهر به همراه تاریخ بزرگش را به تصویر بکشد و بخش اعظمی از این حس، به معماری خاص محیط نقشه بستگی دارد. هم چنین، جالب است بدانید که کلوسیئوم به عنوان یکی از نمادهای تاریخ این شهر، در بازی Overwatch 2 حضور خواهد داشت. طراحی شهر نیویورک هم با این که به واقعیت وفادار است، اما با آن حالت گرافیکی اورواچ تلفیق شده است. شما می‌توانید درون این نقشه مکان‌هایی مانند پیتزا فروشی و مغازه‌های کوچک را مشاهده کنید که کمی خاص به نظر می‌رسند. به گفته‌ی یکی از سازندگان، نقشه‌ی نیویورک برای بازیکنان کاملا جدید و نو خواهد بود، چرا که مانند آن را در بازی‌های ویدیویی مشاهده نکرده‌ایم.

بازی Overwatch 2

برخلاف نسخه‌ی اول، بازی Overwatch 2 در کنار بخش PvP یا چندنفره، یک حالت بازیکن علیه محیط یا PvE دارد که همیشه در دسترس بازیکنان خواهد بود. در حالت PvE، شما می‌توانید با دوستان یا به اتفاق سایر بازیکنان به جنگ دشمنانی بروید که توسط هوش مصنوعی کنترل می‌شوند.

علاوه بر تغییراتی که به آن‌ها اشاره کردیم، شرکت Blizzard از سایر ویژگی‌های جدید این بازی مانند روند پیشرفت، مراحل داستانی و قابلیت شخصی سازی Heroها پرده برداشت که در ادامه به صورت جزئی‌تری به آن‌ها خواهیم پرداخت.

اطلاعات جدید بازی Overwatch 2

تغییرات حالت PvP

در بخش PvP یا بازیکن علیه بازیکن، تغییرات زیادی به وجود آمده است. به گفته‌ی سازندگان گیم پلی این بخش با تغییرات و بهبودهای زیادی همراه شده که حس جدیدی به بازیکن می‌دهد و دیگر مانند مبارزات نسخه‌ی اول نخواهد بود. این بار تمرکز بیش‌تری رو اسلحه‌ها و طراحی آن‌ها گذاشته شده، انیمیشن‌های مختلف طبیعی‌تر به نطر می‌رسند و جلوه‌های صوتی از کیفیت بالاتری نسبت به قبل برخوردار هستند. همه‌ی این موارد در کنار هم، باعث به وجود آمدن یک حس و تجربه‌ی جدید شده‌اند.

Role Passive نام یکی دیگر از مکانیک‌های جدید گیم پلی است که ویژگی‌های خاصی را به بازیکن می‌دهد و برای هر کلاسی متفاوت است. این Role Passiveها به طور پیش فرض روی هر Hero قرار می‌گیرند و بازیکن نیازی به انجام کار خاصی برای فعال کردن آن‌ها ندارد. برای مثال، شخصیت‌هایی که در کلاس Tank قرار می‌گیرند، دیگر هنگام ضربه یا گلوله خوردن به عقب نمی‌روند. هم چنین، باید بدانید که Tankها به طور اساسی با تغییرات زیادی همراه شده‌اند و حالا در مبارزات نزدیک موثرتر هستند و دیگر عقب ایستادن و پوشش دادن هم تیمی‌ها با استفاده از این کلاس، زیاد جواب‌گو نیست. البته تغییرات این گونه فقط مختص کلاس Tank نیست و همه‌ی شخصیت‌ها و Heroهای بازی میزبان چنین تفاوت‌هایی شده‌اند.

بازی Overwatch 2

Hero Missions

شاید بزرگ‌ترین تغییر بازی Overwatch 2 نسبت به نسخه‌ی اول، همین Hero Missionها باشند. Hero Mission نام دسته‌ای از مراحل PvE و Co-op است که به گونه‌ای حکم همان بخش داستانی در سایر بازی‌ها را دارد. بازیکنان در این بخش کنترل Hero موردعلاقه‌ی خود را به دست می‌گیرند و باید در طی مراحل مختلف، کارهایی مانند جمع آوری منابع و کشتن دشمنان را انجام دهند.

به گفته‌ی Blizzard، بازی Overwatch 2 قصد دارد تا صدها Hero Mission را به بازیکن ارائه دهد که هر کدام دارای دشمنان و باس فایت‌های مخصوص به خود هستند. هم چنین، باید بدانید که تعداد این مراحل در طی زمان و با عرضه‌ی به روز رسانی و نقشه‌های جدید بیش‌تر هم خواهد شد. نمونه‌ای از Hero Missionها در نقشه‌ی King’s Row جریان دارد که با باز کردن یک در جدید، راه‌های جدیدی برای گشت و گذار را به وجود می‌آورد. جالب است بدانید تغییراتی که سازندگان به خاطر مراحل داستانی به وجود آوردند، باعث خلق شدن موقعیت‌های جدید در بخش چندنفره PvP شده است.

تاثیرات آب و هوایی

یکی دیگر از تغییراتی که قرار است در بازی Overwatch 2 مشاهده کنیم، تاثیراتی است که آب و هوا و محیط بازی روی گیم پلی و مبارزات می‌گذارد. این آب و هوای پویا و جدید باعث می‌شود که در برخی از مواقع با باران، برف و طوفان روبرو شوید. به گفته‌ی سازندگان، اضافه کردن آب و هوای پویا باعث هر چه سینمایی‌تر شدن بخش PvE شده است و هنگامی که یک بازیکن به تجربه‌ی این بخش بپردازد، می‌تواند شاهد داستانی سینمایی و جذابی باشد.

روند پیشرفت در بازی Overwatch 2 چگونه خواهد بود؟

هر کاری که شما در محیط بازی انجام دهید، باعث پیشرفت شما در دو سیستم Progression و Talents می‌شود. Talents نام بخش جدیدی است که می تواند سبک بازی هر گیمری را تا فرسنگ‌ها تغییر دهد. این بخش، در واقع حکم درخت مهارتی را دارد که در بازی‌های نقش آفرینی مشاهده کرده‌ایم. این مکانیک جدید، باعث می‌شود سبک بازی هر فرد با فرد دیگر متفاوت شود و این قابلیت، تنوع چشم گیری در گیم پلی مبارزات به وجود می‌آورد. برای مثال، با این که شخصیت Soldier 76 جزء کلاس Assault حساب می‌شود، می‌تواند با پیشروی در Talent و باز کردن قابلیت‌های جدید، خط سلامتی خود را پر کند. یا در مثالی دیگر شخصیتی مانند Lucy که نقش یک Healer را دارد، می‌تواند با استفاده از اسلحه‌هایش به سمت دشمنان موشک شلیک کند.

البته توجه داشته باشید که بخش Talent مربوط به مراحل PvE است تا بازیکنان مبارزات متنوعی نسبت به روندی که در پیش می‌گیرند، داشته باشند. هم چنین، جالب است بدانید که موجودات جدیدی در بخش PvE بازی وجود دارند که شما باید آن‌ها را شکست دهید. برای مثال، Breacherها بمب‌های متحرکی هستند که باید پیش از نزدیک شدن به بازیکن، نابود شوند. Slicerها دشمنان تیز و سریعی هستند که شباهت زیادی به مرغ‌ها دارند. یا در مثالی دیگر Polarها دشمنان لاغر و قدبلندی هستند که می‌توانند اتمسفر مراحل را حسابی ترسناک کنند. البته باید بدانید که در کنار دشمنان معمولی، یک سری از موجودات خاص و متفاوت وجود دارند که از قابلیت‌های مخصوص خود هنگام مبارزه استفاده می‌کنند.

بازی Overwatch 2

طراحی بهبود یافته‌ شخصیت‌ها

علاوه بر نکاتی که تا این لحظه به آن‌ها اشاره کردیم، باید بدانید که طراحی ظاهری هر شخصیتی نیز مانند جزئیات گیم پلی دست خوش تغییراتی شده است. در ویدیویی که مربوط به ساخت بازی Overwatch 2 بود، سازندگان از ظاهر جدید شخصیت‌هایی مانند McCree، Reaper، Widowmaker و Pharah پرده برداری کردند که تفاوت زیادی میان نسخه‌ی جدید و قدیمی آن‌ها دیده می‌شد. برای مثال McCree حالا ریش‌های بلندتری دارد و در عین پیشرفت‌های گرافیکی، آن حس و حال کابوی گونه‌ی خود را حفظ کرده است. چهره‌ی Pharah هم حالا با جزئیات بیش‌تری همراه شده و شما می‌توانید احساسات بیرونی او را بهتر مشاهده کنید. ماسک شخصیت Reper هم حالا به طور کامل نقره‌ای است و دیگر خبری از آن ماسک تمام سفید نیست. در آخر Widowmaker هم بیش‌تر حالت سایبرپانکی گرفته و هنگام روبرو شدن با او، ممکن است فکر کنید از آینده آمده است.

روایت یک داستان

داستان یکی از ستون‌های اصلی بازی Overwatch 2 خواهد بود. یک روز و هنگامی که همه‌ی Heroها دور هم جمع شده‌اند، یک قیام با مقیاسی بزرگ شروع می‌شود. حالا بازیکنان باید در این میان به دنبال رهبر این قیام و دلایل پشت آن بپردازند. برخلاف نسخه‌ی اول که داستان به طور کامل خارج از بازی و با انیمشین‌های سینمایی گفته می‌شد، این بار میان پرده‌ها بار اصلی روایت داستان را به دوش می‌کشند و در شروع و پایان هر مرحله‌ای یک سکانس سینمایی به نمایش در می‌آید. هم چنین، جالب است بدانید علاوه بر حضور NPCها درون بازی، صحبت کردن Heroها بر اساس دیالوگ‌های از پیش تعیین شده تایید شده است. البته این تمام ویژگی‌های بخش داستانی نیست و در کنار رویدادهایی که سازندگان در مورد آن صحبت کرده‌اند، کلی محتوای دیگر وجود دارد که ما هنوز از آن‌ها خبر نداریم.

در پایان اگر قصد دارید پیش از عرضه‌ی نسخه‌ی دوم به تجربه‌ی بهترین بازی سال ۲۰۱۶ بپردازید، می توانید به صفحه‌ی خرید بازی Overwatch مراجعه کنید.

نظر شما در مورد اطلاعات جدید بازی Overwatch 2 چیست؟ آیا تغییرات اعمال شده می‌تواند باعث تکرار موفقیت‌های نسخه‌ی اول شود؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: GameSpot

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *