راهنمای بازی, راهنمای خرید بازی, راهنمایی و آموزش

آموزش بازی Cyberpunk 2077: نکاتی که باید در هنگام تجربه‌ خود رعایت کنید (قسمت دوم)

بازی Cyberpunk 2077

در قسمت دوم نکاتی که باید در هنگام تجربه‌ی خود در بازی Cyberpunk 2077 رعایت کنید، به سراغ مواردی رفتیم که می‌توانند روند بازی را بسیار لذت بخش‌ و روان‌تر کنند.

بازی Cyberpunk 2077 بعد از کلی حاشیه و تأخیرهای متعدد در نهایت روانه‌ی بازار شد. آن طور که از بازخورد طرفداران پیدا است، با اثری عمیق و جذابی روبرو هستیم که از برخی مشکلات فنی رنج می‌برد. البته این موضوع در رایانه‌های شخصی و کنسولهای نسل نهمی کم‌تر به چشم می‌خورد و این نسخه‌ی کنسول‌های نسل هشتمی پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان است که مشکلات فنی فراوانی دارد. به هر حال، این بازی توسط یکی از بهترین توسعه دهندگان دنیای بازی‌های ویدیویی، یعنی استودیو CD Projekt RED ساخته شده و همان طور که مشخص است، انتظارات از آن به شدت بالا است. شما می‌توانید با مطالعه‌ی مقاله‌ی بررسی بازی Cyberpunk 2077 از دید سایت های معتبر دنیا، با نظر منتقدان نسبت به این اثر بیش‌تر آشنا شوید. هم چنین، اگر قصد دارید با اطلاعات کامل‌تری به استقبال این بازی نقش آفرینی و جهان باز بروید، می‌توانید مقاله‌ی پیش نمایش بازی Cyberpunk 2077 را مطالعه کنید.

اما با گذشتن از نظرات مربوط به بازی و سایر حاشیه‌ها، به خود گیم پلی می‌رسیم. سایبرپانک یک بازی نقش آفرینی با مکانیک‌ها پرتعداد و پیچیده است که می تواند بازیکنان تازه وارد و آن‌هایی که کم‌تر به تجربه‌ی آثار RPG پرداخته‌اند را کمی سردرگم کند. به همین خاطر، تیم تیلنو تلاش دارد تا در طی یک سری از مقالات بازیکنان را با مکانیک‌های این بازی‌ بیش‌تر آشنا کند. ما پیش از این به یک سری از نکات مقدماتی اشاره کردیم که می‌توانید آن را در آموزش بازی Cyberpunk 2077: نکاتی که باید هنگام تجربه‌ی خود رعایت کنید (قسمت اول) بخوانید. در این قسمت دوم از این مجموعه مقالات، به سایر نکاتی می‌پردازیم که رعایت کردن و داشتن گوشه چشمی به آن‌ها، می‌تواند تجربه‌ی شما را در شهر نایت سیتی، لذت بخش‌تر کند.

بازی Cyberpunk 2077

از شر اسلحه ‌هایی که نیاز ندارید خلاص شوید

شما در بازی Cyberpunk 2077 با اسلحه و تفنگ‌های متعددی برخورد می‌کنید که نیمی از آن ها شاید هیچ وقت به کار شما نیاید. اما دور انداختن آن‌ها به همین آسانی اصلا ایده‌ی خوبی نیست. بازیکن می‌تواند اسلحه‌های خود را در مکان‌های مخصوص بفروشد یا از طریق تجزیه و شکستن آن قطعات جدیدی را به دست آورد که می‌تواند در ارتقای سایر آیتم‌ها به او کمک کند. در ساعات ابتدایی بازی، اسلحه‌ها یا Gunهایی که به دست می‌آورید، ارزشمندترین دارایی شما در دنیای بازی است. فروختن آن‌ها می‌تواند پیش زمینه‌ی خرید و ارتقای آیتم‌های بهتر را به وجود آورد. پس، اگر اسلحه‌ای دارید که فکر می‌کنید زیاد به کارتان نمی‌آید یا زیاد قوی نیست، می‌توانید با فروختن آن‌ها پول خوبی به جیب بزنید.

اما همان طور که گفته شد فروختن تنها راه ممکن نیست. اگر کسی اسلحه‌ی خود را تجزیه کند و قطعات به درد بخور آن را بردارد، می‌تواند اسلحه‌های موردعلاقه‌ی خود را ارتقاء دهد یا تفنگ های جدید و کم یابی درست کند. شکستن اسلحه‌ها نه تنها جای آیتم‌های قابل حمل شما را خالی می‌کند، بلکه در مراحل بالاتر می‌تواند برای ارتقای آیتم‌های به شدت ارزشمند به کار آید و هزینه‌ی نهایی را به شدت کاهش دهد. بازی روند تجزیه و بازیافت اسلحه‌ها را با نام Break Down به گیمرها معرفی می‌کند.

 

به هیچ وجه اسلحه ‌های Iconic را از دست ندهید

درست است، فروختن و تجزیه کردن اسلحه‌هایی که زیاد به کار نمی‌آیند به شدت مفید است، اما این موضوع به هیچ وجه برای اسلحه‌های Iconic صدق نمی‌کند. این دسته از Gunها، تنها در برخی از مکان‌های خاص یا در طی ماموریت‌های فرعی و اصلی مهم پیدا می‌شوند. هر کدام از این تفنگ‌ها، یک سری ویژگی‌های خاص دارند که نمی‌توانید در هیچ اسلحه‌ی دیگری پیدا کنید. هم چنین، ارتقاء دادن و قوی کردن آن‌ها می‌تواند از شخصیت V یک قاتل همه فن حریف درست کند. بنابراین، هیچ وقت در فروش یا دور انداختن آن‌ها عجله نکنید، چرا که می‌توانند در مبارزات سخت‌تر بازی Cyberpunk 2077 به چشم بیایند.

آیتم ‌های اضافه را در صندوق ماشین خود ذخیره کنید

آپارتمان یا خانه‌ی اصلی V یک قسمت به نام Stash دارد که برای ذخیره کردن آیتم‌ها، اسلحه‌ها و لباس‌های مختلف به کار می‌آید. شاید این مورد زیاد در چشم نباشد، اما جالب است بدانید که ماشین‌های V هم از چنین قابلیتی برخوردار هستند. شما می‌توانید آیتم‌های اضافه‌ی خود را در ماشین‌هایی که به صورت رسمی می‌خرید یا به صورت پاداش در یک مرحله دریافت می‌کنید، ذخیره کنید. اکثر این خودروها داری یک صندوق مخصوص با ظرفیتی معین هستند که می‌توانند تعداد مشخصی از وسایل شما را نگه دارند. هم چنین، از آن جایی که شما می‌توانید خودروهای خود را در هر نقظه‌ای که هستید احضار یا همان Summon کنید، نیازی به عجله نیست؛ چرا که در هر کجایی باشید می‌توانید در طول چندین ثانیه به خودروی شخصی خود دسترسی پیدا کنید.

علاوه بر این نکات، توجه کنید که در همان ساعات ابتدایی بازی، چندین ماشین مختلف را به دست آورید تا به مشکل برنخورید. شما می‌توانید این ماشین‌ها را از Fixerها بخرید یا با انجام دادن مراحل فرعی به نم Hero، وسایل نقلیه‌ی جدید به دست آورید. اکثر مراحلی که با نام Hero شناخته می‌شوند، در پایان کار یک ماشین جدید را به عنوان پاداش به V هدیه می‌دهند.

بازی Cyberpunk 2077

Cyberdeck خود را خیلی سریع ارتقاء دهید

اگر شما می‌خواهید در کلاس Hacker یا Netrunner در شهر نایت سیتی فعالیت کنید، لازم است که Cyberdeck خود را بهبود ببخشید. حتی اگر علاقه‌ای به این دو کلاس ندارید و تنها قصد دارید در برخی از مواقع از قابلیت‌های هک کردن استفاده کنید، قویتر کردن Cyberdeck حسابی به کار می‌آید. در واقع، Cyberdeck نشان دهنده‌ی مقدار RAM شخصیت V است. هر چقدر که RAM شما قوی‌تر شود قابلیت استفاده از Quickhackهای بیش‌تری را به دست خواهید آورد. Quickhackها جزئی از مکانیک‌ها مربوط به هک کردن بازی Cyberpunk 2077 است و همان طور که از نامش پیداست، می‌تواند در مدتی کوتاه، دشمنان یا سیستم‌های آن‌ها را به سرعت هک کند و شرایط را به نفع شما تغییر دهد. هم چنین، از آن جایی که Quickhackها فضای بزرگی از RAM را اشغال می‌کنند و خیلی آهسته هم شارژ می‌شوند، داشتن RAM قوی‌تر می‌تواند به هر کلاسی در بازی کمک زیادی کند. در همان ساعات ابتدایی هم Cyberdeck شما دارای یک RAM ضعیف و چندین Quickhack ابتدایی است اما نمی‌تواند انتظارات بازیکن را به طور کامل برآورده کند. برای مثال، اگر شما در شرایطی قرار دارید که باید با یک Quickhack دوربین‌های دشمن را از کار بیندازید، Cyberdeck قوی‌تر به شدت به کار می‌آید. حتی اگر شما علاقه‌ای به هک کردن هم ندارید، ارتقای این قابلیت خالی از لطف نیست و در بسیاری از جاها به کمک شما خواهد آمد.

Quickhack جدید بخرید

پس از این که Cyberdeck شما ظرفیت استفاده‌ی مناسب را داشت، اضافه کردن چندین Quickhack می‌تواند به شدت تاثیر گذار واقع شود. هم چنین اگر شما از کلاس Netrunner استفاده می‌کنید، خرید Quickhackهای جدید «ضروری» است. در همان ساعات ابتدایی، شما یک ماموریت فرعی از سوی شخصیت T-Bug دریافت می‌کنید که باید در طی آن، باید به سمت یک مغازه‌ی Quickhack فروشی حمله کنید. در این مرحله، می‌توانید چندین آیتم به درد بخور را پیدا کنید. شما می‌توانید با استفاده از این Quickhackها با دشمنان مبارزه کنید، از خط سلامتی آن‌ها کم کنید یا درهای مختلف را باز کنید. Quickhackها در مواقعی که استفاده از مخفی کاری واجب می‌شود هم بسیار به کار می‌آید. البته برخلاف نکته‌ی قبلی، اگر شما از کلاس Netrunner یا Hacker استفاده نمی‌کنید، به دست آوردن چندین Quickhack جدید زیاد توصیه نمی‌شود. همین که بتوانید حواس دشمنان را پرت کنید یا برای آن‌ها دردسر ایجاد کنید، برای طی کردن مراحل مخفی کاری کافی است.

رانندگی را به Fast Travel ترجیح دهید

مکاتنیک Fast Travel در بازی Cyberpunk 2077 به شدت آسان و کارآمد است و می‌توان آن را خیلی سریع آزاد کرد. همین طور که در سطح شهر می چرخید، می‌توانید ایستگاه‌های هولوگرافیکی درخشانی را مشاهده کنید که در داخل Mini-Map با رنگ آبی دیده می‌شوند. هر وقت که یکی از آن‌ها را باز کردید، می‌توانید به راحتی میان آن‌ها Fast Travel کنید. هم چنین، در ادامه‌ی بازی و پس از چندین ساعت تجربه، یک مکانیک Fast Travel دیگر هم اضافه می‌شود که رسما جابجایی میان نقاط مختلف شهر نایت سیتی را به آسان‌ترین کار ممکن تبدیل می‌کند. این ویژگی جالب است و کار را برای بازیکن به شدت راحت‌تر می‌کند، اما پیشنهاد ما این است که همواره رانندگی و گشتن در سطح شهر را به Fast Travel ترجیح دهید.

همین طور که شما در سطح شهر رانندگی می‌کنید، فیکسرها و سایر شخصیت‌های فرعی با شما تماس می‌گیرند؛ به خصوص زمانی که میزان Street Cred شما بالاتر برود. این دسته از تماس‌ها مامورت‌های فرعی آسانی را به لیست ماموریت‌های شما اضافه می‌کنند که دارای پاداش‌های مختلفی مانند پول، Street Cred، اسلحه و XP هستند. گشتن در داخل شهر و منطقه های جدید می‌تواند میزان Street Cred شما را افزایش دهد تا ماموریت‌های فرعی کم‌تری را در این میان از دست بدهید. بنابراین، اگر دوست دارید به تجربه‌ی اکثر ماموریت‌های فرعی بازی Cyberpunk 2077 بپردازید، لازم است از Fast Travel استفاده کرده تا Street Cred خود را افزایش دهید و ماموریت‌های بیشتری کسب کنید.

بازی Cyberpunk 2077

ماموریت‌های فرعی را به خصوص برای شخصیت‌های مورعلاقه‌ی خود انجام دهید

ماموریت‌های فرعی، مراحلی با نام Gigs و سایر فعالیت‌ها را در اسرع وقت انجام دهید و همه‌ی تمرکز خود را بر روی خط اصلی داستان نگذارید. هم چنین، سعی کنید که وقت زیادی را هم در گشت و گذار بدون هدف در شهر نگذرانید. اگر دوست دارید در محیط شهر دور بزنید، آن‌ را با ماموریت‌های فرعی به خصوص برای شخصیت‌های موردعلاقه‌ی خود، ترکیب کنید. انجام دادن ماموریت‌های فرعی برای شخصیت‌های مختلف، علاوه بر این که رابطه‌ی شما را بهبود می‌بخشد بلکه باعث باز شدن یک سری از بهترین مراحل بازی و بهترین پاداش‌ها می‌شود.

روند خود را به طور مرتب Save کنید

این مورد زیاد نیازی به گفتن ندارد و شما باید به طور مرتب روند پیشرفت خود را Save کنید. در بازی Cyberpunk 2077 همه‌ی شرایط به میل شما جلو نمی‌رود و در برخی از مواقع تصمیم و اقدامات اشتباه می‌تواند خط داستانی را زیر و رو کند. سیستم ذخیره‌ی خودکار بازی به خوبی کار می‌کند، اما در برخی از مواقع و پس از Game Over شدن، شما را به قبل‌تر از آن جایی که انتظار می‌رود بر می‌گرداند. ذخیره کردن برای مواقعی که ماموریت‌ها به مرور زمان Fail می‌شوند یا بازی به صورت خوکار کرش می‌کند، خیلی به کار می‌آیند. هر چقدر بیش‌تر Save کنید، زمان کم‌تری را از دست می‌دهید. برای این کار، کافی است گزینه‌ی Autosave در منوی بازی را فشار دهید تا در حد چند ثانیه روند خود را ذخیره کرده باشید.

بازی Cyberpunk 2077

در پایان اگر قصد دارید به شخصه به تجربه‌ی جدیدترین بازی استودیو CD Projekt RED بپردازید، می‌توانید به صفحات خرید بازی Cyberpunk 2077 برای PS4، خرید بازی Cyberpunk 2077 برای PS5 و خرید بازی Cyberpunk 2077 برای ایکس باکس مراجعه کنید.

نظر شما در مورد نکاتی که به ذکر آن‌ها پرداختیم چیست؟ اگر شما هم نکته‌ی دیگری در ذهن دارید آن را در قسمت نظرات با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: GameSpot

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید