راهنمای بازی, راهنمای مراحل بازی, راهنمایی و آموزش

راهنمای شخصیت‌های بخش Mercenaries در بازی Resident Evil 4 Remake

راهنمای شخصیت‌های بخش Mercenaries در بازی Resident Evil 4 Remake

بخش Mercenaries بازی Resident Evil 4 Remake که در قالب یک به روز رسانی رایگان در دسترس قرار گرفته، کمی چالش برانگیز است و شاید لحظات نفس گیری را به وجود آورد. اگر دوست دارید با آگاهی بیش‌تر پا به این بخش بگذاری، باید اطلاعات بیش‌تری در مورد شخصیت‌های آن‌ها داشته باشید.

راهنمای بخش Mercenaries بازی Resident Evil 4 Remake

بخش Mercenaries بازی Resident Evil 4 که به تازگی در قالب یک DLC رایگان در دسترس خریداران بازی اصلی قرار گرفته، حالتی فوق‌العاده جذاب است. شما در این بخش می‌توانید یکی از شخصیت‌های موجود را انتخاب کنید و با به دست گرفتن کنترل وی، به جنگ با دسته‌های بزرگ زامبی بروید. هدف اصلی این بخش ثبت امتیازات بیش‌تر و افزایش مدت زمان زنده ماندن در حمله زامبی‌ها است.

Mercenaries که ناخودآگاه آدم را به یاد بخش زامبی سری Call of Duty می‌اندازد، شما را مقابل گروه‌های بزرگ زامبی قرار می‌‌دهد تا با پیدا کردن اسلحه‌ها و آیتم‌های قدرتمندتر، در مقابل دشمنان مصون‌تر شوید. حال اینکه چقدر زنده بمانید و چه تجهیزاتی را انتخاب کنید به شما و مهارت‌هایتان بستگی دارد. به هر حال در ادامه این مقاله به آموزش استفاده از شخصیت‌های موجود در بخش مورد بحث خواهیم پردخت.

بخش Mercenaries بازی Resident Evil 4 Remake

شخصیت‌های بخش Mercenaries

در حال حاضر چهار شخصیت مختلف در بخش Mercenaries بازی Resident Evil 4 Remake در دسترس قرار دارند که می‌توانید در ادامه نام‌هایشان را مشاهده کنید:

 • لئون کندی (Leon Kennedy): شخصیتی که به صورت پیش فرض انتخاب می‌شود
 • لوییز سرا (Luis Sera): هنگامی که با لئون 10,000 امتیاز کسب کنید و به رنک A برسید، این شخصیت برای شما آزاد خواهد شد
 • جک کراوسر (Jack Krauser): هنگامی که با استفاده از لوییز به Rank A برسید، این شخصیت آزاد می‌شود
 • هانک (Hunk): هنگامی که با استفاده از جک به رنک A برسید، شخصیت هانک برای شما آزاد می‌شود

توجه داشته باشید که هر یک از چهار شخصیت ذکر شده آیتم‌ها و اسلحه‌های خاص خود را دارند و شامل یک قابلیت با نام Mayhem Mode می‌شوند. Mayhem Mode هم برای هر شخصیتی متفاوت است و فعال کردن آن به هر یک از شخصیت‌های مورد بحث قابلیت منحصر به فردی می‌دهد. البته کسب امتیازات بیش‌تر در حین روشن بودن این قابلیت مشترک است و هنگامی که آن را فعال کنید، امتیازات بیش‌تری از کشتن دشمنان به دست خواهید آورد.

نکات و قابلیت‌های مربوط به لئون کندی

قابلیت Mayhem Mode شخصیت لئون که با نام Bullet Rush معرفی می‌شود، در صورت فعال شدن سرعت و Damage وی را افزایش می‌دهند. در ادامه می‌توانید اسلحه‌ها و آیتم‌های مربوط به Leon را ببینید:

 • اسلحه SG-09R به همراه Laser Sight با 30 گلوله
 • اسلحه Riot Gun با 10 گلوله
 • اسلحه Stingray به همراه High Power-Scope با 5 گلوله
 • Cpmbat Knife (نام یک چاقو)
 • یک عدد First Aid Spray (برای Healing)

اگر کمپین داستانی بازی Resident Evil 4 Remake را بازی کرده باشید، احتمالا به کنترل شخصیت لئون عادت دارید و حرکت‌های وی را می‌شناسید. اگر چنین موضوعی برای شما صدق می‌کند می‌توانید دشمنان را به شکل سریع‌تری از بین ببرید. لئون به عنوان شخصیت پیش فرض بخش Mercenaries یک مبارز تمام عیار بوده و قابلیت نبرد در فاصله نزدیک، متوسط و دور را دارد. شما می‌توانید از شاتگان او برای فاصله‌های نزدیک، از کلت برای فاصله‌های متوسط و از اسنایپر برای فاصله‌های دور کمک بگیرید. Mayhem Mode او هم که Bulet Rush نام دارد خیلی ساده است و در صورت فعال کردنش، سرعت بیش‌تری دارید و به دشمنان آسیب بیش‌تری می‌زنید.

بخش Mercenaries بازی Resident Evil 4 Remake

نکات و قابلیت‌های مربوط به لوییز سرا

Mayhem Mode Ability شخصیت لوییز با نام Dynamite شناخته می‌شود. هنگامی که این قابلیت را فعال کنید لوییز یک دینامیت روی زمین می‌گذارد که پس از چند ثانیه به صورت خودکار منفجر می‌شود .البته اگر خواستید آن را زودتر منفجر کنید می‌توانید نوک اسلحه را به سمت دینامیت گرفته و ماشه را فشار دهید. هنگامی که دینامیت قبلی منتشر شد، می‌توانید از یک دینامیت جدید بهره ببرید. راستی هنگامی که این قابلیت فعال است، لوییز سرا به مواد منفجره مصون می‌شود. در ادامه هم می‌توانید اسلحه‌ها و آیتم‌های مربوط به شخصیت ذکر شده را مشاهده کنید:

 • اسلحه Red9 به همراه 30 گلوله
 • اسلحه SR-M1903 به همراه Biosensor با 5 گلوله
 • Boot Knife (نام یک چاقو)
 • یک نارنجک یا Flash Grenade
 • دو عدد First Aid Spray برای Healing

در نگاه اول لوییز سرا ممکن است ضعیف‌ترین شخصیت بخش Mercenaries بازی Resident Evil 4 Remake به نظر برسد. با وجود اینکه Red9 اسلحه خوبی است، دقت کمی دارد و به همین دلیل شاید در درگیری‌های شلوغ به مشکل بخورید. علاوه بر این، اسلحه SR-M1903 یک اسنایپر بزرگ است که سرعت شلیک (Rate 0f Fire) به شدت کمی دارد.

اما با وجود نکات ذکر شده باید بدانید که Luis Sera بهترین Mayhem Mode را در میان تمامی شخصیت‌ها دارد. هنگامی که او از دینامیت خود بهره ببرد می‌تواند به صورت همزمان به چندنفره از دشمنان آسیب وارد کرده و AoE قابل توجهی به وجود آورد. این پایان کار نیست و باید بدانید که او هیچگونه آسیبی از مواد منفجره دریافت نمی‌کند و نسبت به آن مصون است. استفاده از قابلیت Dynamite هنگامی که توسط دشمنان دوره شدید و راه خاصی برای خروج نمی‌بینید، می‌تواند مانند یک منجی آسمانی عمل کرده و شما را از مخصمه نجات دهد. فقط کافی است پس از انداختن دینامیت یک محیط امن پیدا کرده و سپس به سمت آن شلیک کنید تا منفجر شود.

در کنار مواردی که به آن‌ها اشاره کردیم باید بدانید که اسنایپر شخصیت مورد بحث دوربین خاصی دارد که می‌توانید با کمک گرفتن از آن، انگل موجود در داخل بدن دشمنان را مشاهده کنید. به لطف این موضوع می‌توانید خیلی سریع انگل‌ها را از بین ببرید تا با دشمنان قوی‌تری روبرو نشوید.

نکات و قابلیت‌های مربوط به کراوسر

Mayhem Mode شخصیت Krauser با نام Mutation شناخته می‌شود و قابلیت‌های جذاب و متفاوتی را به همراه می‌آورد. هنگامی که Mutation را فعال کنید، دست این شخصیت جهش ژنتیکی پیدا کرده و به شکل عجیبی بزرگ و قوی می‌شود. به همین ترتیب هنگامی که Mayhem Mode او را روشن کنید، از Melee Attackهای فوق‌العاده قدرتمندی بهره خواهید برد. اگر هم در مورد آیتم‌ها و اسلحه‌های کراوسر و جزئیات آن‌ها کنجکاو هستید، بهتر است نگاهی به لیست پایین بیندازید:

 • اسلحه TMP با 30 گلوله
 • تیر و کمان EJF-388 با سه تیر انفجاری
 • Fighting Knife (نوعی چاقو)
 • سه عدد نارنجک یا Flash Grenade
 • یک عدد First-Aid Spray برای Healing

کراوسر که در کمپین داستانی بازی Resdient Evil 4 Remake به عنوان یک باس ظاهر می‌شود، در بخش Mercenaries در قالب یک شخصیت قابل کنترل در دسترس قرار می‌گیرد. اما درست مانند بخش داستانی، شخصیت مورد بحث در Mercenaries هم از توانایی‌ها و قدرت‌های چشم گیری برخوردار است. در حالی که اسلحه TMP زیاد موثر نیست و برای نشانه گیری با آن اوقات سختی را پشت سر خواهید گذاشت، تیر و کمان EJF به شکل دیوانه وار قدرتمند است. تیرهای مربوط به این کمان در حین برخورد با دشمن منفجر می‌شوند و به طور همزمان به چند نفر از آن‌ها آسیب زیادی وارد می‌کنند.

اما پتانسیل اصلی Krauser زمانی به عرصه نمایش گذاشته می‌شود که Mayhem Mode وی را فعال کنید. هنگامی که این کار را انجام دهید، ویروس Las Plagas در بدن او فعال شده و باعث به وجود جهش ژنتیکی در دست او می‌شود. هنگامی که این کار را انجام دهید دست کراوسر به یک قدرت فرا طبیعی تغییر شکل می‌دهد که می‌توانید با کمک از آن، به راحتی از گروه‌های شلوغ دشمنان عبور کرده و آن‌ها را سلاخی کنید. فقط باید اشاره کرده که فعال شدن قابلیت Mutation، باعث کاهش سرعت او می‌شود تا بخش بزرگی از قدرت مانور خود را از دست بدهید. بنا بر همین موضوع Mayhem Mode را تنها در زمانی فعال کنید که در نزدیکی دشمنان قرار دارید؛ چرا که در غیر این صورت باید بخشی از زمان قابلیت خود را سر راه رفتن هدر بدهید.

بخش Mercenaries بازی Resident Evil 4 Remake

نکات و قابلیت‌های مربوط به هانک

Mayhem Mode شخصیت Hunk که Infinite Ammo نام دارد، درست مانند اسش عمل می‌کند. هنگام فعال کردن این قابلیت مهمات دیگر برای شخصیت هانک معنی ندارد و او می‌تواند بدون در نظر گرفتن گلوله‌های باقی مانده، به شکل بی‌نهایت شلیک کند (البته تا زمانی که Mayhem Mode خاموش شود). علاوه بر این هانک یک قابلیت ویژه دیگر هم دارد که می‌تواند بدون استفاده از چاقو، دشمنان Stun شده را بلافاصله بکشد. در ادامه می‌توانید اسلحه‌ها و آیتم‌های مربوط به Hunk را هم ببینید:

 • اسلحه LE5 با 160 عدد گلوله
 • Boot Knife (نوعی چاقو)
 • سه عدد نارنجک دستی یا Hand Grenade
 • First Aid Spray برای Healing

شخصیت Hunk اسلحه‌های متعددی ندارد و باید تمرکز اصلی خود را روی اسلحه LE5 بگذارد که نوعی SMG است. با این حال او می‌تواند روی قابلیت ویژه خود که Neck Snap نام دارد، حساب باز کند. او قادر است با کمک این قابلیت دشمنان Stun شده را بلافاصله و بدون محدودیت خاصی (مانند شکستن چاقو در کمپین) بکشد. حال ماجرا زمانی جالب‌تر می‌شود که بفهمید این تکنیک روی زامبی‌های قوی‌تر هم کار می‌کند و می‌تواند آن‌ها را در زمان به مراتب کم‌تری از بین ببرد. برای این کار کافی است با اسلحه خود یک گلوله به سر دشمن بزنید، او را Stun کرده و سپس با Neck Snap کارش را تمام کنید. فقط توجه داشته باشید که استفاده از این تکنیک روی تعداد زیادی از دشمنان جواب نمی‌دهد و تنها زمانی که در موقعیت‌های یک در مقابل یک قرار دارید می‌توانید روی آن تکیه کنید.

نام Mayhem Mode شخصیت هانک هم گویای قابلیت‌های آن است و تیرهای بی‌نهایتی را در اختیار گیمر قرار می‌دهد. استفاده از Infinite Ammo در هنگام مواجهه با گروه‌های بزرگ دشمن بیش‌تر به کار می‌آید و می‌تواند به سلاخی دسته جمعی آن‌ها کمک کند. فقط توجه داشته باشید هنگامی که زمان Infinite Ammo به پایان می‌رسد، هانک خشاب اسلحه را عوض کرده و به حالت عادی باز می‌گردد. پس حواس خود را نسبت به این موضوع جمع کنید تا توسط دشمنان غافلگیر نشوید.

بخش Mercenaries بازی Resident Evil 4 Remake

در این نقطه به پایان مقاله راهنمای شخصیت‌های بخش Mercenaries بازی Resident Evil 4 Remake می‌رسیم. نظر شما در این باره چیست؟ آیا شما از تجربه این بخش لذت می‌برید؟ نظرات خود را با تیم تیلنو و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

منبع: GameSpot

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *